10 جاذبه گردشگری که خواهر دوقلو دارند

kolizey_amfiteatr_pula.jpg

 

می گویند همه مردم کره زمین یک همزاد دارند! همانطور که مشخص شد ، این قانون در مورد جاذبه گردشگری که در کشورهای دیگر جهان دارای دو خواهر دوقلو هستند نیز صدق می کند. سازه های معماری در دوره های مختلف ، توسط مردم و حتی تمدن های مختلف ساخته شده اند ، اما شباهت های آنها غیرقابل انکار است. sayarak.com مجموعه 10 جاذبه معروف دنیا و "نسخه دوقلو " آنها را ارائه می دهد.

 

1. پل گلدن گیت (آمریکا) و پل 25 آوریل (پرتغال)

پل گلدن گیت

 

Golden Gate قرمز آجری یکی از علائم تجاری ایالات متحده است.پل گلدن گیت جاذبه گردشگری سانفرانسیسکو در سال 1937 ساخته شد و تا به امروز مشهورترین پل معلق جهان است. و این سازه به افتخار تنگه گلدن گیت نامگذاری شده است که در واقع از آن عبور می کند. با این حال ، در سال 1966 ، پلی تقریباً مشابه در لیسبون ، پرتغال ظاهر شد. در ابتدا این بنای تاریخی به نام آنتونیو سالازار(نخست وزیر و دیکتاتور اسبق پرتغال) نامگذاری شد و پس از انقلاب میخک (انقلاب جمهوری) در 25 آوریل به پل 25 آوریل تغییر نام دادند.


2. استون هنج (انگلستان) و آبروری (انگلستان)

استون هنج

جاذبه گردشگری: بنای مشابه دیگر در 30 کیلومتری استون هنج - آبروری واقع شده است

 

استون هنج مرموزترین مکان دیدنی انگلستان است ، اگرچه به نظر می رسد یک انبوه سنگ قرار گرفته به صورت آشفته است. تقریباً این سازه در 2 هزار سال قبل از میلاد ساخته شده است ، اما برای چه منظور؟ نحوه تحویل تخته سنگ ها به این منطقه و چه کسی در ایجاد آن نقش داشته است ، تا امروز مشخص نیست. با این حال ، 30 کیلومتری استون هنج یک ساختار مشابه دیگر نیز وجود دارد - Avebury. این یک مکان مذهبی با مقبره ها و زیارتگاه های مربوط به سالهای 2100-1650 قبل از میلاد است.

 

3. نوتردام پاریس (فرانسه) و کلیسای جامع آمیان (فرانسه)

نوتردام پاریس

جاذبه گردشگری: هر دو کلیسای جامع به سبک گوتیک هستند و هر دو در فرانسه واقع شده اند.

 

هر دو کلیسای جامع به سبک گوتیک هستند و هر دو در فرانسه واقع شده اند. تنها تفاوت در سالهای ساخت است (نوتردام پاریس صد سال قبل ساخته شد) و تفاوتهای جزئی در نمای خارجی. فقط به لطف اثری به همین نام توسط ویکتور هوگو در مورد کلیسای جامع نوتردام ، همه دنیا آموختند ، و کلیسای جامع آمیان فقط در کشور خود مشهور است.


4. بیگ بن (انگلستان) و پارلمان هیل (کانادا)

بیگ بن

جاذبه گردشگری: برخلاف مردم سایر کشورها ، کانادایی ها برای دیدن بیگ بن مجبور نیستند سفر زیادی را طی کنند.

 

برج بیگ بن شاید اولین برجی باشد که هنگام ذکر انگلیس به ذهن خطور می کند. این برج بخشی از مجموعه کاخ وست مینستر است و در سال 1859 ساخته شده است. بیگ بن یک "لقب" غیررسمی است که این ساختمان به افتخار مهندس ارشد بنیامین هال دریافت کرده است بیگ بن، نام زنگ بزرگ سیزده تنی است که در داخل برج قرار دارد و سر هر ساعت، نیم ساعت و ربع ساعت به صدا در می‌آید.برخلاف مردم سایر کشورها ، کانادایی ها مجبور نیستند برای دیدن مکان مشهور بریتانیا سفرهای طولانی را انجام دهند. در سال 1927 ، پارلمان هیل در اتاوا ساخته شد ، ساختمان پارلمانی که مثل سیبی که از وسط نصف شده شبیه بیگ بن است.


5. ماچو پیچو (پرو) و ایسلا دل سل (بولیوی)

ماچو پیچو

جاذبه گردشگری: Machu Picchu یک مکان اسطوره ای از اینکاهای باستان در قلب آند است ،  این مکان گردشگران بسیاری از سراسر جهان را به خود جلب می کند

 

ماچو پیچو یک مکان اسطوره ای از اینکاهای باستان در قلب آند است. امروز ، این شهر که قبلاً رونق داشت ، مانند ویرانه ای با جنگل ، شیب های تند و تراس های سبز به نظر می رسد. این مکان گردشگران بسیاری از سراسر جهان را به خود جلب می کند ، با این حال ، این شهر به دلیل مشکلات آب و غذا بازدید محدودی دارد و جمعیت زیادی دائماً رفت و آمد می کنند. چه بولیوی و جزیره آن Isla del Sol که مهد اینکاهای باستان محسوب می شود. مناظر آنجا کمتر چشمگیر نیستند.


6. آنگکور وات (کامبوج) و پرامبانان (اندونزی)

آنگکور وات

جاذبه گردشگری: اندونزی معبد هندوی بسیار مشابهی دارد ، پرامبانان که کمتر مورد تبلیغ قرار می گیرد.

 

قبول کنید ، بعد از تماشای "Lara Croft: Tomb Raiders" همچنین می خواستید به کامبوج بروید تا مجموعه معبد معروف آنگکور وات را ببینید؟ هر ساله این معبد در بین گردشگران محبوبیت بیشتری پیدا می کند ، بنابراین قدم زدن در آن در آرامش و سکوت تقریباً غیرممکن است. اما در اندونزی معبد هندوی Prambanan بسیار مشابهی وجود دارد که تبلیغ آن چندان زیاد نیست. در اینجا می توانید واقعاً خود را در فضای آرام یک مکان مقدس غرق کنید.


7. کلیسای جامع (پترزبورگ) و کلیسای جامع (مسکو)

کلیسای جامع

جاذبه گردشگری: معبد اول در سن پترزبورگ ، و معبد دوم در مسکو واقع شده است

 

معبد اول در سن پترزبورگ واقع شده است و معبد دوم در مسکو قرار دارد. هنگام بازدید از روسیه ، کلیسای ارتدکس سنت باسیل مبارک و گنبدهای آن از میدان سرخ دیده می شود و از گردشگران و ساکنان پایتخت پذیرایی می کند. این بنا در سال 1555 ساخته شده است . در سال 1907 ، در سن پترزبورگ ، امپراطور الكساندر سوم معبدی را در محل قتل پدرش اسكندر دوم به شباهت معبد مسكو احداث كرد. آیا بسیار شبیه به هم نیستند؟


8. آکروپلیس آتن (یونان) و افسوس (ترکیه)

آکروپلیس آتن

جاذبه گردشگری: آتن تنها مکانی نیست که می توانید ویرانه های امپراتوری یونان باستان را لمس کنید

 

فرهنگ یونان باستان امروز نیز مورد تحسین است. این تنها آکروپلیس در آتن است که در بالای آن پادشاهان نشسته و معابد به احترام خدایان حامی برپا داشته اند. تقریباً تمام گردشگران که به یونان می آیند ، آرزوی دیدن این منظره را دارند. با این حال ، آتن تنها مکانی نیست که می توانید ویرانه های امپراتوری یونان باستان را لمس کنید. در افسوس ترکیه یک خواهر دوقلوی همان آکروپولیس وجود دارد.


9. کلوسئوم (ایتالیا) و آمفی تئاتر پولا (کرواسی)

کلوسئوم

جاذبه گردشگری: آمفی تئاتر در شهر پولا نیز در زمان امپراتوری روم ساخته شده است ، اما بسیار بهتر حفظ شده است.

 

بسیاری از مردم آرزو دارند که با چشمان خود کولوسئوم ، ساخت و ساز عظیم روم باستان را ببینند. آمفی تئاتر برای 50 هزار نفر در سال 80 میلادی ساخته شده است و بیشتر آن تا به امروز باقی مانده است. اما ، اگر راهی برای رسیدن به ایتالیا وجود ندارد ، به کرواسی بروید. آمفی تئاتر در شهر پولا نیز در زمان امپراتوری روم ساخته شده است و امروز این بنا تنها بنای معماری در جهان است که هنوز هم دارای هر 4 برج و 3 طبقه معماری است. همانطور که می بینید ، در کرواسی روحیه جنگهای گلادیاتوری را بسیار قویتر احساس می کنید.


10. پترا (اردن) و لالیبلا (اتیوپی)

 شهر پترا

جاذبه گردشگری اصلی سکونتگاه ها سازه های تراشیده شده در صخره ها هستند.

 

شهر باستانی پترا ، که بیش از دو هزار سال پیش ساخته شده است ، در قلب کویر واقع شده است. جاذبه های اصلی این سکونتگاه سازه های تراشیده شده در صخره ها است ، به همین دلیل این شهر را سنگ نیز می نامند. با این حال ، به دلیل ازدحام گردشگران ، همیشه نمی توان معماری باستانی را بازدید کرد. راه نجات ساده است: به شهر لالیبلا در اتیوپی بروید که به خاطر سازه های تراشیده شده در سنگ نیز مشهور است و گردشگران اینجا زیاد  نیست.(همچنین بخوانید: شهر باستانی تیمگاد که بیش از ۱۰۰۰ سال در ماسه های آفریقا دفن شده بود.)

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید