باغ آسمانی در ایرلند پیامی مرموز از تمدن های باستان یا یک شی هنری مدرن

باغ آسمانی ایرلند

 

ایرلند با چشم انداز های منحصر به فرد و قلعه های باستانی خود یکی از زیباترین کشورهای جهان است. علاوه بر این ، باغ آسمانی ایرلند یک جاذبه گردشگری متفاوت است - دهانه باغ بهشت. بیضی کامل در وسط یک علفزار سبز احاطه شده توسط درختان به نظر می رسد یک نشانه اسرار آمیز است که توسط اجداد این جزیره  یا بیگانگان باقی مانده است ، زیرا شباهتی به قیف طبیعی ایجاد شده پس از فوران آتشفشان ندارد.

 

2-irish-sky-garden-by-james-turrell.jpg

املاک زیبا Liss Ard اکنون از یک بنای تاریخی منحصر به فرد برخوردار است که توسط هنرمند جیمز تورل طراحی شده است.  |  عکس


جزیره زمرد (به عنوان ایرلند نیز نامیده می شود) مدتهاست که به مکانی خاص تبدیل شده است و نه تنها مادر طبیعت سعی در تزئین وسعت بی پایان خود دارد. افراد خلاق نیز سهم خود را در خلق نشانه های خارق العاده ایفا کرده اند. و یکی از این شگفتی های ساخته شده توسط بشر در منطقه زیبای Liss Ard Estate در County Cork واقع شده است.

 

باغ آسمانی ایرلند

لبه های کاملاً صاف دهانه گویای این مسئله است که این دهانه توسط انسان ایجاد شده است (Sky Garden ، ایرلند).  |  عکس


باغ آسمان ایرلند یک دهانه زیبای  غیر واقعی است ، بسیاری با دیدن آن فکر می کنند که این کار بیگانگان یا جادوگران باستان است. و این جای تعجب نیست ، زیرا یک کاسه بیضی شکل با لبه های کاملاً یکنواخت ، پوشیده شده از یک فرش سبز از چمن کم رشد و یک سنگ مرموز در مرکز جسم با ایده منشا طبیعی گیاه مطابقت ندارد دهانه ، و بنابراین ارتباط با ماوراالطبیعه بوجود می آید. با وجود این واقعیت که همه چیز بسیار ساده تر است و "باغ آسمانی ایرلند" یک هنر  در زمین است که توسط جیمز تورل ، هنرمند مشهور آمریکایی توسعه و اجرا شده است ، اما هنوز هم خلاص شدن از احساس غیر واقعی از آنچه اتفاق می افتد راحت نیست.

 

باغ آسمانی ایرلند

جیمز تورل


جیمز ترل (1943) یک هنرمند خارق العاده آمریکایی است که به خاطر کارهایش در چارچوب جنبش نور و فضا و برنامه هنر و فناوری مشهور شد. 50 سال تحقیق و آزمایش خالق را قادر ساخته است تا شاهکارهای بصری را با استفاده از جریانهای نور خلق کند  . پروژه های نوری-مکانی جیمز ترل به قدری شگفت انگیز است که فرد ناآگاهانه به سختی می تواند واقعیت و توهم را تشخیص دهد. تاسیسات وی به سبک هنرهای زمینی ، تونل ها  و دهانه های آتش تبدیل به یک رصدخانه طبیعی ، استخرهایی با جلوه های بصری ، "فضاهای آسمانی" مختلف را می توان در مجموعه های خصوصی یا عمارت ها و همچنین در بهترین موزه های جهان مشاهده کرد.

 


زمینی که این ملک در آن واقع شده است ، خود دوستداران گردشگری بوم گردی را به خود جلب می کند. باغ های معطر با مسیرها و مسیرهای پیاده روی در 80 هکتار زمین گذاشته شده است ، یک دریاچه طبیعی بزرگ وجود دارد ، که یک چهارم سایت را اشغال می کند ، احاطه شده توسط نخلستان ها و علفزارهای سبز. اما صاحبان املاک ، جایی که هتل معروف Liss Ard Estate واقع شده است ، تصمیم گرفتند جلوه این مکان را افزایش دهند و از یک هنرمند برجسته دعوت کردند که جاذبه خاصی ایجاد کند. و حتی با وجود این واقعیت که پروژه به مبلغ    500 هزار دلار رسید ، ضرر نکردند.

 

3-irish-sky-garden-by-james-turrell-1.jpgباغ آسمانی ایرلند

ته دهانه ساخته شده توسط انسان فقط از طریق یک تونل زیرزمینی ("باغ آسمان ایرلند") قابل دسترسی است. 

 

باغ آسمانی ایرلند
خروج از تونل نماد تولد است (The Sky Sky Garden).

 

همانطور که هنرمند این ایده اعتراف می کند ، او از منابع و سنت های مختلف ، از جمله سلتیک ، مصر و دیگر مفاهیم قدیمی در طراحی ساختارهای مذهبی الهام گرفته است .

 

باغ آسمانی ایرلند

در مرکز قیف ، سنگی قرار دارد که می توانید روی آن دراز بکشید و از عمق آسمان لذت ببرید یا مراقبه کنید ("باغ آسمانی ایرلند").


عمق دهانه 13 متر است (در نقطه پایین مرکزی ، اما طول آن به 25 متر می رسد. در وسط قیف با لبه های ملایم سنگی وجود دارد که بیشتر شبیه یک سکوی قربانی است ، اما در آن محراب نیست این مکان برای آرامش کامل و "راه اندازی مجدد" شخصی که تصمیم دارد جادوی  آرامش   را تجربه کند ، در نظر گرفته شده است. "

علی رغم این که این یک شی هنری است ، افرادی که از این مکان بازدید کرده اند ادعا می کنند که این مکان دارای پیام پرانرژی و نیرومندی و واقعاً به یافتن هماهنگی با خود و دنیای اطراف کمک می کند.

 

باغ آسمانی ایرلند

باغ آسمان ایرلند از آوریل تا نوامبر باز است.

 

آرتور لیتل ، مدیر املاک Liss Ard می گوید:  طبق ایده هنرمند طراح ، ورودی "باغ آسمانی ایرلند" نماد مسیر تولد است. شخصی که می خواهد وارد دهانه شود باید از یک گالری زیرزمینی رحم مانند عبور کند ، که مطمئناً از آنجا یک خروجی به نور وجود دارد. "ما در مورد تولد دوباره و خوش بینی صحبت می کنیم ، تلاشی که ما را به جلو سوق می دهد - به سمت نور ، به داخل دهانه. این واکنش نیرومند مردم را به دنبال دارد .

 

باغ آسمانی ایرلند

تازه عروس ها از سراسر کشور به دهانه ای غیرمعمول برای عکسبرداری (The Sky Sky Garden) سرازیر می شوند.

 

همچنین ، محل سنگ خود با دقت ریاضی محاسبه شده است ، به طوری که شخصی که روی آن دراز کشیده است ، فقط می تواند آسمان را ببیند ، بدون اینکه اشیا خارجی یا صداها حواس او را پرت کنند. به نظر می رسد که دیواره های شیب دار دهانه دید محیطی را محدود می کند ، بنابراین بازدید کنندگان و گردشگران می توانند فقط ابرها و عمق بی پایان آسمان را ببینند . چنین مروری به احساس مرکزیت جهان ، درک اسرار طبیعت و احساس آرامش کامل کمک می کند.

 

باغ آسمانی ایرلند

باغ بهشتی ایرلند به یک نقطه عطف محلی تبدیل شده است.  |  عکس

 

باغ آسمان ایرلند فقط یک شاهکار هنر معاصر نیست و انتخاب مکان آن اصلا تصادفی نبوده است. طبق افسانه ها ، سلت های باستان صدها سال پیش در این سرزمین زندگی می کردند و آیین های خود را انجام می دادند. تا این زمان ، سنتهای ایرلندی و پیشوایان (نفرین جادویی) هرگز اجازه دخالت در این مکان مقدس را نمی دادند ، زیرا ترس از ایجاد مزاحمت برای پری ها یا ارواح ساکن در آن بود. به همین دلیل ، شی هنری در حال ظهور ، اگرچه مهر زیبایی شناسی پست مدرنیسم را یدک می کشد ، اما در سطح انرژی به پیوندی بین جهان گذشته و حال تبدیل شده است.

 

باغ آسمانی ایرلند

هنرمند طراح این پروژه توصیه می کند برای ادغام کامل با دنیای خارج ("باغ آسمانی ایرلند") به تنهایی به ته دهانه بروید.

 

قابل توجه است: سنگ "محراب" برای جا دادن دو نفر طراحی شده است ، بنابراین می توانید با هم به دنبال ارتباط با جهان باشید. این مکان مخصوصاً برای عاشقانی که شبهای عاشقانه را در پایین قیف ترتیب می دهند ، جذاب شده است. گشت و گذارهایی نیز به این جاذبه جدید (آوریل-نوامبر) ترتیب داده می شود ، اما خود جیمز تورل توصیه می کند برای اینکه تنها با خود و طبیعت بکر باشید ، خود به تنهایی از "باغ آسمانی" دیدن کنید.

 

انسان موجودی کنجکاو و جذاب است ، بنابراین جای تعجب نیست که همه چیز مرموز و معمایی ما را مجذوب خود کند. مهم نیست که چه زمانی شی فوق العاده ایجاد شده است ، مهمترین چیز این است که این تخیل را تحریک می کند ، مانند "چاه مارپیچ سینترا یا برج وارونه" ، به عنوان مثال ، که در پرتغال واقع شده است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید