رمز و راز سنگ های زنده در صحرای لیبی

سنگ های زنده در صحرای لیبی
رمز و راز سنگ های زنده در صحرای لیبی که "دره سیارات" را تشکیل می دهند.

 

جهان پر از شگفتی ها و رازهای هیجان انگیز است. دانستن بسیاری از آنها برای زندگی کوتاه انسان کافی نیست. بسیاری حتی به همه چیزهای خارق العاده ای که زمین در آنها بسیار غنی است توجه نمی کنند. در شلوغی روزمره، مردم فراموش کرده‌اند که چگونه شگفتی‌های فوق‌العاده شگفت‌انگیزی را ببینند که، هیچ محدودیتی برای شگفتی آنها وجود ندارد. در نقاط مختلف کره زمین، زیبایی های ناشناخته ای وجود دارد که رازهای جذاب زندگی را حفظ می کنند. یکی از این عجایب جهان، صحرای فضایی در لیبی است که در آن سنگ های زنده حرکت می کنند و سیارات و اجرام آسمانی منظومه شمسی را بازتولید می کنند.


شگفتی دنیا در بیابان

به نظر نمی رسد که می تواند چیز های شگفت انگیزی در بیابان وجود داشته باشد؟ شما کلمه "کویر" را می شنوید و در مقابل چشمانتان شن های بی پایان خسته کننده، علف های هرز و خورشید سوزان ...

 

سنگ های زنده در صحرای لیبی

این چنین تصویری است که با استفاده از کلمه "کویر" در مقابل نگاه بسیاری ظاهر می شود.


اما خالق هیچ چیز زائد و زشتی ندارد. و اینجا در وسط دریای شنی - یکی از شگفتی های مرموز و نادر. این مکان کواکب نام دارد. در منطقه کفرا در لیبی و در دره ای به نام وان تیکوفی به زبان طوارق واقع شده است. نه چندان دور از غرب اوینات، در نزدیکی شهر گات، در جنوب غربی کشور، "دره سیارات" عجیب و شگفت انگیز قرار دارد.

 

سنگ های زنده در صحرای لیبی

عجیب ترین کویر دنیا برای گردشگری.

 

این دره دارای چیزی مرموز و غیرقابل توضیح است. سنگ های غیر معمول بسیار شبیه به سیارات و اجرام آسمانی هستند که نقشه آسمان را تشکیل می دهند. این سنگ های زنده کیهانی مروارید واقعی دولت، گنج لیبی هستند. بیشتر از همه، دانشمندان توسط منشاء بسیار مرموز و ناشناخته خود جذب می شوند.

 

همچنین بخوانید : مریخ روی زمین: جزیره هرمز ، جایی که دریا و ساحل قرمز هستند

 

سنگ های زنده

صخره‌ها که دانشمندان آنها را تروانت می‌نامند، شبیه سیارات منظومه شمسی هستند. این سنگ های مرموز به معنای واقعی کلمه برای قرن ها به تخیل وحشیانه محققان دامن زده اند. این سازندهای زمین شناسی با منشا ناشناخته اساساً با بقیه سنگ های زمین تفاوت دارند. نکته این است که این سنگ ها به این سادگی نیستند. آنها به تدریج رشد می کنند، حرکت می کنند و تولید مثل می کنند! تخته سنگ ها مانند موجودات زنده رفتار می کنند.

 

سنگ های زنده در صحرای لیبی

سنگ ها طوری رفتار می کنند که انگار زنده هستند.

 

آنها حتی مفهوم خاصی از مرگ دارند. در نقطه ای از داخل جدا می شوند. در محل گسل دایره های متحدالمرکزی مانند بریده ای از درختان مشاهده می شود. به همین دلیل است که به آنها سنگ های "زنده" یا "متحرک" می گویند.

به گفته دانشمندان، تروانتی باستانی ترین شکل حیات غیر آلی است. علم مدرن پاسخ این سوال را نمی داند که در واقع چه فرآیندهایی در داخل این سنگ ها اتفاق می افتد. کانی شناسان باتجربه سعی می کنند خود را از تشابهات بیولوژیکی که خود را نشان می دهند منحرف کنند، اما در این مورد، این امر به سادگی اجتناب ناپذیر است. به هر حال، تغییرات شگفت انگیزی که با ترووان در حال رخ دادن است، نشانه های روشنی از زندگی است. آنها حتی می دانند چگونه نفس بکشند.

 

سنگ های زنده در صحرای لیبی

آنها حتی می دانند چگونه نفس بکشند.

 

تخته سنگ های کروی به طور متوسط ​​حدود ده متر قطر دارند. آنها طبق یک سیستم کاملاً غیرقابل درک از یکدیگر دور نیستند. وقتی آنجا هستید، در میان آنها، به نظر می رسد که در فضا هستید. 

 

همچنین بخوانید: بهشت زمینی در وسط اقیانوس هند: بهشت روی زمین یک جزیره متعلق به یمن است

 

آیا معمای تروانت حل خواهد شد؟

سنگ های زنده در صحرای لیبی
 سنگ های زنده قهرمانان بسیاری از داستان ها و افسانه های انسانی هستند.

 


افسانه های زیادی در مورد تروون ها وجود دارد. چنین سنگ های زنده ای در بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد. آنها به عنوان موجودات زنده مورد احترام هستند. بسیاری از مردم ادعا می کنند که حتی ضربان قلب دارند. درست است، هیچ دستگاهی نمی تواند این ارتعاشات را اندازه گیری کند... البته شکاکان استدلال می کنند که همه اینها دروغ است. "تنفس" فقط یک چرخه روزانه است که به رطوبت بستگی دارد، آنها نیز رشد می کنند و تراکم را جمع می کنند. حرکت فقط تناوب سرد کردن و گرم کردن خاک است. تنها چیزی که حتی شکاکان هم نمی توانند توضیحی برای آن بیابند پدیده شگفت انگیز تولید مثل است.

 

سنگ های زنده در صحرای لیبی

همه چیز به جز تولید مثل قابل توضیح است!

 

معجزه زمین شناسی هنوز هیچ توضیح علمی برای منشا آن ندارد. در واقع، آیا واقعاً آنقدر مهم است؟ شما فقط می توانید این  را تحسین کنید، فقط از زیبایی آن لذت ببرید. ذهن انسان تشنه دانش است. شاید در آینده دانشمندان این راز جذاب را کشف کنند. در این بین، او به مردم احساسات مثبت می دهد و تخیل غنی آنها را تحریک می کند.

شگفتی های این دنیا به سادگی بیشمار است اگر به خودتان زحمت بدهید که به آنها توجه کنید. به عنوان مثال، مقاله دیگر ما را در مورد یکی از آنها بخوانید: دریای مرده یکی از زیباترین مکان های سیاره زمین

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید