دانلود صدای کاسه تبتی

 

کاسه تبتی در مدیتیشن کاربرد زیادی دارد، در این پست صدای ضبط شده با کیفیت عالی 2 کاسه تبتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید از طریق لینک  زیر دانلود صدای کاسه تبتی را انجام دهید.

دانلود صدای کاسه تبتی

 

 

دانلود صدای کاسه تبتی برای مدیتیشن

 

کاسه تبتی

کاسه آواز یا کاسه تبتی که در طبیعت درمانی و مدیتیشن از آن استفاده می شود با تغییر سریعی از دور شدن نگرانی و رسیدن به حالت آرامش همراه است، با گوش فرا دادن به صدار کاسه تبتی ، درک و بینش های خلاقانه مشاهده می شود، ذهن آرام می شود، و درد در صورتی که شما کاسه صدا را به محل درد  نزدیک کنید، به تدریج از بین می رود.
 
صدای کاسه تبتی و موسیقی اسرارآمیز آن، نوعی زنگ است. کاسه تبتی نمادی است که افسانه های زیادی در باره آن گفته می شود. اعتقاد بر این است که کاسه نماد رحم، و اصل زنانگی است و چوب یک نماد فالیک است. صدای تولید شده از تماس چوب و کاسه صدای تولد یک کودک است. صدای بم کاسه به علت این واقعیت است که آلیاژ کاسه حاوی 7 فلز مختلف است و کاسه های باستانی که  در موزه ها نگهداری می شوند حاوی 12 فلز می باشند، اما در زمان حال  تکنولوژی تولید چنین کاسه ای به فراموشی سپرده شده است.

 

مزایای صدای کاسه تبتی

بسیاری از اثرات تاثیر اهنگ مدیتیشن کاسه تبتی بر بدن انسان را بلافاصله متوجه نمی شویم  و این جادوی کاسه ها است. در طول جلسه صدای کاسه تبتی 
- فشار خون تنظیم می شود
- اگر برنامه ماساژ باشد، اسپاسم عضلات کاهش می یابد.
- با تغییر وضعیت ذهن، افسردگی از بین می رود.
- مشکلات خواب عادی می شود.
- متابولیسم بهبود می یابد.
- در زنان، چرخه قاعدگی عادی می شود.
- تمام پروسه های ذهنی بدن بهبود می یابد.
- انرژی افزایش می یابد و در بدن بصورت هماهنگ پخش می شود.
 

 

تاریخچه استفاده از صدای کاسه تبتی

10 قرن پیش، کاسه ها توسط راهبان تبت استفاده شده اند و ذهن را از مسائل مادی و  دنیوی به جریان کیهانی و حس یکپارچگی با کل جهان وارد کردند. در حال حاضر، کاسه آواز به طور گسترده ای در ماساژ، یوگا nidra، در مراقبه، اعمال خواص درمانی خود را بر روی بدن ثابت می کند.
 

 

ماساژ با کاسه تبتی

ماساژ از طریق صدای کاسه تبتی باعث آرامش کامل فرد می شود. روش ماساژ صوتی به شرح زیر است:
بیمار در موقعیت راحت و ریلکس قرار می گیرد.درمانگر رزونانس صوتی ماساژ مراکز انرژی، با یک کاسه و جابجایی در طرح چاکراها و اندام های بیمار ، کاسه صدا را به طور متناوب به صدا در می آورد و از هر کاسه، در امتداد لبه ظرف با ایجاد صداهایی با استفاده از رزوناتور چوب، صدا تولید می کند.
لرزش صدا از کاسه آواز، به تمام سلول های بدن نفوذ می کند و گاهی اوقات با ترشح هیپوتیوتیک  در بدن باعث شفا بخشی می گردد.
بیمار موقعیت را عوض می کند، کاسه آواز روی شکمش قرار می گیرد و تمام روش با کاسه تکرار می شود.
 

 

صدا درمانی با صدای کاسه تبتی

صدا درمانی با کاسه تبتی  امروزه در بسیاری از مراکز طب سنتی انجام می شود. متخصص در درمان رزونانس صدا، کاسه را برای بیمار انتخاب می کند به طوری که صدا باعث آرامش می شود و این یک کار تخصصی است. زیرا این اتفاق می افتد که صدای یک کاسه باعث ایجاد اضطراب در یک فرد می شود. هنگام انتخاب کاسه تبتی برای درمان با صدا، مهم است که با آنها ارتباط برقرار کنیدو با گوش دادن به اینکه آیا ارتباطی وجود دارد یا نه؟ و تنها پس از آن برای به دست آوردن آرامش مفید خواهد بود.
صدای کاسه تبتی به طرق مختلف جادویی است؛ اعتقاد بر این است که صدایی که تولید می کند می تواند از طریق زمان و فضا عبور کند. ورزش مفید صدا درمانی با کاسه تبتی:
 
وضعیت راحت داشته باشید
تمام افکار را ترک کنید، کاملا آرام باشید
پاستل را در لبه کاسه نگه دارید، با صدا ارتباط برقرار کنید، احساس کنید که چگونه به هر سلول بدن  شما نفوذ می کند.
 تن صدای کاسه: A، I، O، U، OUM.
تمرین را با تنفس عمیق پایان دهید.
موسیقی شفابخش  کاسه آواز و صدای زنگ ها توانایی هماهنگ سازی فضا را برای رهایی از رخوت و رکود دارند.صدای تولید شده ، در مرکز کاسه پیچیده و با استفاده از یک جریان شادکامی کیهانی، انرژی منفی را از بین می برد. در اتاق مدیتیشن صدای کاسه تبتی و اهنگ مدیتیشن کاسه تبتی باید توجه ویژه ای به گوشه های اتاق داشته باشید و این مسئله ای مهم است که یک کاسه را در مرکز اتاق بگذارید.

اهنگ مدیتیشن کاسه تبتی

مدیتیشن با صدای کاسه تبتی

 

مدیتیشن با صدای کاسه تبتی

با اهنگ مدیتیشن کاسه تبتی، مانند تمام تمرینات، با توجه به نکات زیر انجام می شود:
 برای استراحت مهم است که در موقعیتی راحت در حالی که نشسته یا دراز کشیده اید باشید.
چندین چرخه تنفس را انجام دهید: برای دو دقیقه با شمارش آهسته و حتی بیشتر
نگاهی درونی خود را به چاکرا که باید کار کند معطوف دارید، اگرصدا اهنگ مدیتیشن کاسه تبتی را با یک ضبط صوت گوش می دهید، می توانید نفوذ صدا را از کف دست خود شروع کنید و گوش بدهید.
 

 

کاربرد صدای کاسه تبتی در یوگا

 

کاسه آواز به روش دیگری در یوگا nidra با  یک مراقبه در آرامش عمیق ذهن و بدن ارتباط بر قرار می کند . صدای کاسه ها برای رسیدن به مراقبه ذهن کمک می کند، جریان پیوسته حیاتی  پرانا از طریق بدن باعث می شود تا تمام مراکز انرژی هماهنگ شوند.
نیدرا یوگا با استفاده از کاسه تبتی بدن را جوان سازی می کند و به شما امکان می دهد تا توجه فردی را به درون بدن  متمرکز کنید.
 

 

آواز خواندن کاسه چاکرا

جنبش های معنوی شرقی از دوران باستان بدن انسان را به عنوان یک مکانیسم بسیار کامل در نظر گرفته اند.خرابکاری در بدن را ناشی از عدم تعادل یک مرکز انرژی (چاکرا) است، مورد توجه قرار دادند. تعدادی از این مراکز در بدن وجود دارد، حتی یک سلول یک چاکرا است، اما منابع انرژی اصلی 7 عدد هستند که در امتداد ستون فقرات و سر قرار دارند.
جاناتان گلدمن، موسیقیدان امریکایی، متخصص شنیدن  و تفسیرآواز خوانی در مورد خواندن آوازهای تبتی، نتیجه گرفت که هنگامی که یک فرد در ناحیه ای که نیاز به درمان دارد هر چاکرا به آواز کاسه، پاسخ می دهد، و صدای استخراج شده توسط کاسه بر چاکرا برای بهبود تاثیر می گذارد. جاناتان برای هر چاکرا، کاسه های آواز مخصوص را انتخاب کرد. یک یادداشت صدایی که مربوط به مرکز انرژی است، باعث می شود که چاکرا در یک وجهی ارتعاش کند.
توجه داشته باشید که چاکراها مسئول  بقا هستند و با کمک  آواز کاسه به سطح زندگی، سلامت، هماهنگ سازی، تقویت انرژی کلی و استقامت کمک می کنند.
 

 

مدت زمان استفاده از صدای کاسه تبتی

درمان با نفوذ صدا بر روی تمام سیستم های بدن انسان همیشه فردی است. هر جلسه می تواند از 20 دقیقه تا 1 ساعت طول بکشد.زمان گوش دادن به کاسه تبتی بستگی به خواسته ای دارد که فرد برای آن می آید. کسانی هستند که پس از جلسه اول، میگرن های شدید و بی خوابی را ترک می کنند، بعضی دیگر نیاز به استراحت بیشتری دارند تا روان درمانی شوند. تحول آگاهی در طول جلسه اتفاق می افتد و مدت زمان طولانی همراه فرد است، در تغییر افکار ایجاد شده، ذهن آرام و بدون اضطراب می شود.
 

 

آموزش صدای کاسه تبتی

ممکن است آموزش برای کار با کاسه های تبتی در مراکز یوگا و همچنین مراکز طب سنتی تبت که در بسیاری از شهرها وجود داشته باشد، آموزش داده شود و اغلب مراکز آموزش را توسط متخصصین آموزش دیده در تبت ارائه می دهند. بعلاوه، چندین مرکز درمان رزونانس صدا در نپال وجود دارد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • طاهره مصطفوی :

  درود بر شما . ممنون از اطلاع رسانی . الان قابل دانلود است.

  1398/2/18 0:10
 • armin niknam :

  درود بر شما. دوست گرامی فایل دانلود کاسه تبتی کوچک خرابه تایمش 13 دقیقه است اما 2 دقیقه بیشتر اجرا نمیکه. مانا باشید

  1398/2/16 19:16
 • آرام رنجبر :

  سلام خسته نباشید. وویس کاسه تبتی کوتاهه من وویس های بیشتر میخوام امکانش هست راهنماییم کنید ممنون میشم

  1398/10/24 14:57
 • طاهره مصطفوی :

  ساکنان جنوب شرقی آسیا همیشه با استفاده از کاسه های آواز تبت همیشه قادر به تنظیم کیهان بوده اند. این سازها که شبیه ظروف فلزی گرانبها هستند با کمترین لمس صداهای شگفت انگیزی از آنها ساطع می شود -صدای کاسه تبتی واقعاً مثل آواز خواندن است و الگوی ملودی را با رنگ و بوی بسیاری تزئین می کنند. سه هزار سال پیش ، کاسه های موسیقی منحصر به فرد توسط استادان باستان منطقه هیمالیا اختراع شد ، اما با گذشت زمان در هند ، ژاپن ، نپال گسترش یافت. امروزه از کاسه های آواز تبتی برای ایجاد آهنگ های موسیقی از جهات مختلف - از اتنو ملودیک گرفته تا هارد راک استفاده می شود. و با این وجود ، برخلاف همتایان مدرن تر (مانند مثلاً یک گلوکوفون ) ، کاسه های تبت فقط ابزاری با صدای اصلی نیستند. اعتقاد بر این است که اصوات مربوط به تناژهای فردی که از آنها ساطع می شود دقیقاً با چاکراهای انسانی مطابقت دارد. خواندن یک "زنگ" فلزی به تقویت بدن ، خلاص شدن از مشکلات زندگی شخصی و تجاری کمک می کند. شما می توانید یک کاسه آواز برای مراقبه و تصفیه انرژی در خانه با اهنگ مدیتیشن کاسه تبتی خریداری کنید.

  1400/3/21 14:04
 • ناشناس :

  در این زمینه ، تصادفی نیست که "کاسه های آواز" تبتی (钵 唱 钵shizang chanbo ) این روزها محبوبیت خاصی پیدا می کنند . این ابزار موسیقی در اهنگ مدیتیشن تبتی و همچنین در درمان های فردی و گروهی با "ماساژ صدا" قسمت های مختلف بدن استفاده می شود. با وجود این واقعیت که پدیده "کاسه آواز" تبتی یک مسئله علمی پیچیده است ، اما هنوز به خوبی درک نشده است. با این وجود ، واقعیت اثر درمانی آنها بر بدن انسان قبلاً اثبات شده است. در حال حاضر ، آزمایشات مختلفی در زمینه پزشکی در رابطه با این پدیده در حال انجام است.

  1400/3/21 14:09
 • ناشناس :

  صدای کاسه تبتی به چوبی که صدا با آن تولید می شود بستگی دارد. برای صدای صحیح ، چوب چوبی لازم است که اندازه آن باید متناسب با اندازه کاسه باشد. یک کاسه تبتی کوچک نیز به یک پایه تشدید ساخته شده از چوب و بدون پوشش نمدی خاص نیاز دارد. بر این اساس ، برای یک کاسه با اندازه بزرگ ، یک تشدید کننده بزرگ ، با یک پوشش نمدی خاص ، لازم است. یک پایه به شکل حلقه ساخته شده از پارچه متراکم می تواند به عنوان تشدید کننده استفاده شود. در حرکات دایره ای ، چوب در امتداد لبه کاسه فلزی رانده می شود ، صدای خروجی در امواج رشد می کند گویی از اعماق: با توجه به اصل موج ، صدای اصلی با تعداد قابل توجهی اضافه می شود ، هر دایره صدا متفاوت صدا می کند . پس از برخورد با چوب ، صدا برای مدت طولانی ادامه می یابد ، در حالی که به آرامی از بین می رود اما قطع نمی شود.

  1400/3/21 14:36
 • ناشناس :

  امروزه "ماساژهای صوتی" با استفاده از صدای کاسه تبتی محبوبیت زیادی پیدا می کنند. هنگام ماساژ با چنین کاسه هایی ، از ایده های هند در مورد چاکراها استفاده می شود - مراکز انرژی که با کمک مدیتیشن ، حرکت باد ( پرانا ) و دانه ها ( bindu ) را در کانال های ( نادیس ) بدن تنظیم می کنند.) هفت چاکرای اصلی و سه کانال در امتداد محور مرکزی بدن انسان جریان دارند. هر چقدر چاکرا بالاتر باشد ، وظایف پیچیده تری نیز بر عهده دارد. چاکراهای تحتانی مسئول عملکردهای پایین بدن هستند و بدوی هستند. چاکراهایی که بالاتر هستند مسئول عشق ، خلاقیت ، شعر هستند. بالاترین چاکراها مسئول حرکت روح هستند که فقط برای تعداد کمی قابل دسترسی است. همه چاکراها با صداهای موسیقی نیز همراه هستند. هر یک از هفت چاکرای دارای لحن خاصی هستند. این آهنگ ها موسیقی ایجاد می کنند. اصوات نامگذاری شده اند: sa ، re ، ha ، ma ، pa ، dha و no. "نت های پنجم و هفتم می تواند تغییر کند (کاهش و افزایش یابد) ، و پنج صدای اضافی دیگر ایجاد می کند" در یکی از انواع ماساژ از اصل فعال شدن تدریجی چاکراها با کمک ارتعاشات ناشی از صدای کاسه تبتی استفاده می شود. این ماساژ از چاکرای پایین "ریشه" شروع می شود ، فعال شدن مراکز انرژی به تدریج و از پایین به بالا اتفاق می افتد. این روش درمانی به روش زیر انجام می شود: یک کاسه تبتی با بیشترین قطر بر روی چاکرای تحتانی قرار می گیرد. اگر طنین انداز شود ، به این معنی است که فعال شدن چاکرا موفقیت آمیز بوده است ، در غیر این صورت ، در این مرحله ماساژ طولانی مدت لازم است. سپس کاسه ای با قطر کوچکتر بر روی چاکرای بعدی قرار می گیرد و به این ترتیب روند ماساژ مراکز انرژی به تدریج انجام می شود. در نظر گرفتن این نکته مهم است که اگر کاسه در یک نقطه خاص طنین انداز شود ، ماساژ بیشتر انجام نمی شود. ماساژ مداوم لازم است. پس از آن ، فرد می تواند احساس آرامش و خواب آلودگی کند ، زیرا کاسه های تبتی اثر آرامش بخشی دارند.

  1400/3/21 14:44
  • طاهره مصطفوی :

   اخیراً محبوبیت صدای کاسه تبتی هنر موسیقی را نیز تحت تأثیر قرار داده است - برخی از آهنگسازان مدرن مانند هنری ولف و نانسی هانینگس از صدای غیرمعمول کاسه ها در پالت موسیقی خود استفاده می کنند

   1400/3/21 14:46
 • طاهره مصطفوی :

  یک نمونه بارز از هنر رویه ای با استفاده از کاسه های تبتی ، سوزاندن بخور در هنگام کاسه درمانی است. چوب معطر دارای خواص درمانی است ، اثر آرام بخشی ، بخور دادن مدتهاست که در طب سنتی و همچنین در روشهای درمانی معنوی مورد استفاده قرار می گیرد

  1400/3/21 14:47
  • ناشناس :

   تحقیقات جالبی در پزشکی انجام شده است ، جایی که اثر درمانی صدای کاسه تبتی بر روی بدن انسان به صورت تجربی بررسی می شود. براساس WHO ، در حال حاضر تعداد افرادی که مبتلا به بیماری های انکولوژیک هستند تشخیص داده می شود. دانشمندان در تلاشند درمانی برای آنها پیدا کنند. به عنوان مثال ، کارکنان مرکز سرطان ایتالیا در مورد اثربخشی کاسه درمانی آواز سوال کردند. آنها برای افرادی که آخرین مراحل سرطان را داشتند ، در حالی که در بدن متاستاز وجود داشت ، با کاسه تبتی انجام می دادند. در نتیجه ، بیماران بعد از جراحی و شیمی درمانی سریعتر بهبود یافتند ، افسردگی آنها فروکش کرد و رفاه آنها بهتر شد. دانشمندان ایتالیایی استدلال می کنند که کاسه درمانی آواز می تواند مکمل درمان اصلی باشد. علاوه بر محققان غربی ، دانشمندان در شرق نیز به این موضوع مشغول هستند. به عنوان مثال ، در هند ، که از نظر تاریخی و فرهنگی از نزدیک با تبت در ارتباط است ، تأثیر صدای کاسه تبتی بر بدن نیز در حال بررسی است. دانشمندان هندی از صدای کاسه تبتی برای درمان افسردگی و خستگی مزمن ، از بین بردن استرس استفاده کردند. نتایج تحقیقات نشان داده است که در طول درمان با کاسه تبتی ، شاخص استرس فرد کاهش می یابد و کل بدن ریلکس می شود. بنابراین ، کاسه تبتی ابزاری منحصر به فرد است که می تواند از طریق ارتعاشات و صدای غیرمعمول آن بر بدن انسان تأثیر مفیدی بگذارد. علاقه به هنر درمانی ، به ویژه ، برای درمان با "کاسه آواز" هر ساله ، و همچنین علاقه به مطالعه خود کاسه های تبتی ، که پدیده آن هنوز دور از آشکار است ، افزایش می یابد.

   1400/3/21 15:04
 • ناشناس :

  "کاسه صدای تبتی" با کیفیت خوب تا یک و نیم دقیقه زمان صدا دارند. برای هر دو نوع استفاده از کاسه تبتی ، نحوه قرارگیری کاسه بسیار مهم است. باید آن را روی کف دست یا انگشتان نگه دارید ، می توانید آن را روی یک بالش مخصوص یا یک پایه افقی نصب کنید. کیفیت و وضوح صدا به اندازه سطح بستگی دارد. هرچه سطح استند کوچکتر باشد ، صدا بهتر خواهد بود. در بیشتر موارد مجریان کاسه را در دست خود نگه می دارند - اگر کف کاسه خیلی صاف باشد ، در سطح سخت طنین نمی اندازد.

  1400/3/21 17:00
 • بهنام :

  صدایی که در آستانه شنیدن و غیرقابل شنیدن بودن توسط شخص است، تغییر شکل می دهد، یا در ارتعاش گم می شود، یا در حالت مراقبه فرو می رود. کاسه های آواز تبتی فراتر از یک ساز ساده موسیقی هستند، زیرا علاوه بر خوشایند گوش، قادر به هماهنگی روح و بدن هستند.

  1401/2/3 19:18
 • بهنام :

  در زمان های قدیم کاسه ها را از آلیاژ خاصی می ساختند که به این ساز معنای مقدس بیشتری می بخشید و دامنه صدای آن را گسترش می داد. طبق افسانه باید دارای 7 جزء باشد: آهن، سرب، قلع، مس، نقره و طلا. و آب روی آخرین عنصر، مردم مجبور بودند ذهن خود را به خوبی درگیر کنند. آنها در ناامیدی به قدرت های بالاتر روی آوردند.

  1401/2/3 19:20
 • بهنام :

  صدای شفابخش افراد بیشتری در سراسر جهان به پدیده کاسه تبتی علاقه مند می شوند. از زمان ورود این ساز به غرب، نظریه هایی در مورد خواص درمانی صدا ارائه شده است. اعتقاد بر این است که صدای شفابخش کاسه تبتی تأثیر مفیدی بر کل بدن انسان دارد - و این غیر منطقی نیست. مثلاً در طب شرقی به عنوان یک اثر درمانی پیشنهاد شده است که یک کاسه آواز را بر روی فرد دراز کشیده گذاشته و به آرامی یک دسته را روی آن حرکت دهند. اثر درمانی آشکار است - اما عرفان ندارد. به دلیل ارتعاش عمیق، رزونانس ایجاد می شود و اندام های داخلی را ماساژ می دهد و گردش خون را بهبود می بخشد. بله، و صدای یکنواخت با فرکانس های مختلف باعث آرامش می شود و بر سیستم عصبی تأثیر مثبت می گذارد.

  1401/2/3 19:22
 • بهنام :

  نحوه نواختن کاسه آواز و صدای کاسه تبتی اندازه کاسه آواز تبتی از قطر 10 سانتی متر تا چند متر متغیر است. یک کاسه کوچک حدود 20 سانتی متر که در کف دست شما راحت قرار می گیرد برای نواختن بهینه در نظر گرفته می شود - . سخت ترین کار برای مبتدیان این است که سرعت چرخش و شدت لمس چوب را محاسبه کنند. چرخش سریع باعث لرزش زیاد و صدای بلند می شود و رسیدن به یک زمزمه یکنواخت بسیار دشوار است. فشار دادن آرام نتیجه ای را به همراه نخواهد داشت و همچنین بسیار خشن است. همچنین، هر کاسه "صدای" فردی خود را دارد - تون را می توان با پایین آوردن خط چرخش چوب در امتداد دیوارها تغییر داد. اما پس از چند تمرین، دست زدن به ساز مطمئن تر می شود و دنیای اسرارآمیز صدای هماهنگ شگفت انگیز را باز می کند.

  1401/2/3 19:24
 • بهنام :

  صدای کاسه تبتی فقط در نگاه اول ایستا به نظر می رسند - به محض اینکه استراحت کردید، ارتعاشات ظریف و زنگ در آستانه محسوس، شما را در یک فضای آرام شبیه به یک مراقبه غوطه ور می کند، خلق و خوی شما را هماهنگ می کند و استرس را از بین می برد.

  1401/2/3 19:26

بیشتر بخوانید