دانلود صدا کاسه تبتی

 

کاسه تبتی در مدیتیشن کاربرد زیادی دارد، در این پست صدای ضبط شده با کیفیت عالی 2 کاسه تبتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید از طریق لینک های زیر دانلود کنید.

 

صدای کاسه تبتی کوچک

 

 

کاسه تبتی چیست؟

کاسه آواز یا کاسه تبتی که در طبیعت درمانی و مدیتیشن از آن استفاده می شود با تغییر سریعی از دور شدن نگرانی و رسیدن به حالت آرامش همراه است، با گوش فرا دادن به صدار کاسه تبتی ، درک و بینش های خلاقانه مشاهده می شود، ذهن آرام می شود، و درد در صورتی که شما کاسه صدا را به محل درد  نزدیک کنید، به تدریج از بین می رود.
 
کاسه آواز تبتی و موسیقی اسرارآمیز آن، نوعی زنگ است. کاسه تبتی نمادی است که افسانه های زیادی در باره آن گفته می شود. اعتقاد بر این است که کاسه نماد رحم، و اصل زنانگی است و چوب یک نماد فالیک است. صدای تولید شده از تماس چوب و کاسه صدای تولد یک کودک است. صدای بم کاسه به علت این واقعیت است که آلیاژ کاسه حاوی 7 فلز مختلف است و کاسه های باستانی که  در موزه ها نگهداری می شوند حاوی 12 فلز می باشند، اما در زمان حال  تکنولوژی تولید چنین کاسه ای به فراموشی سپرده شده است.
 

 

مزایای آواز کاسه تبتی

بسیاری از اثرات تاثیر کاسه تبتی بر بدن انسان را بلافاصله متوجه نمی شویم  و این جادوی کاسه ها است. در طول جلسه آواز کاسه تبتی 
- فشار خون تنظیم می شود
- اگر برنامه ماساژ باشد، اسپاسم عضلات کاهش می یابد.
- با تغییر وضعیت ذهن، افسردگی از بین می رود.
- مشکلات خواب عادی می شود.
- متابولیسم بهبود می یابد.
- در زنان، چرخه قاعدگی عادی می شود.
- تمام پروسه های ذهنی بدن بهبود می یابد.
- انرژی افزایش می یابد و در بدن بصورت هماهنگ پخش می شود.
 

 

تاریخچه استفاده از کاسه آواز تبتی

10 قرن پیش، کاسه ها توسط راهبان تبت استفاده شده اند و ذهن را از مسائل مادی و  دنیوی به جریان کیهانی و حس یکپارچگی با کل جهان وارد کردند. در حال حاضر، کاسه آواز به طور گسترده ای در ماساژ، یوگا nidra، در مراقبه، اعمال خواص درمانی خود را بر روی بدن ثابت می کند.
 

 

ماساژ با کاسه تبتی

ماساژ از طریق آواز کاسه تبت باعث آرامش کامل فرد می شود. روش ماساژ صوتی به شرح زیر است:
بیمار در موقعیت راحت و ریلکس قرار می گیرد.درمانگر رزونانس صوتی ماساژ مراکز انرژی، با یک کاسه و جابجایی در طرح چاکراها و اندام های بیمار ، کاسه صدا را به طور متناوب به صدا در می آورد و از هر کاسه، در امتداد لبه ظرف با ایجاد صداهایی با استفاده از رزوناتور چوب، صدا تولید می کند.
لرزش صدا از کاسه آواز، به تمام سلول های بدن نفوذ می کند و گاهی اوقات با ترشح هیپوتیوتیک  در بدن باعث شفا بخشی می گردد.
بیمار موقعیت را عوض می کند، کاسه آواز روی شکمش قرار می گیرد و تمام روش با کاسه تکرار می شود.
 

 

صدا درمانی با کاسه آواز تبتی

صدا درمانی با کاسه تبتی  امروزه در بسیاری از مراکز طب سنتی انجام می شود. متخصص در درمان رزونانس صدا، کاسه را برای بیمار انتخاب می کند به طوری که صدا باعث آرامش می شود و این یک کار تخصصی است. زیرا این اتفاق می افتد که صدای یک کاسه باعث ایجاد اضطراب در یک فرد می شود. هنگام انتخاب کاسه تبتی برای درمان با صدا، مهم است که با آنها ارتباط برقرار کنیدو با گوش دادن به اینکه آیا ارتباطی وجود دارد یا نه؟ و تنها پس از آن برای به دست آوردن آرامش مفید خواهد بود.
کاسه آواز تبتی به طرق مختلف جادویی است؛ اعتقاد بر این است که صدایی که تولید می کند می تواند از طریق زمان و فضا عبور کند. ورزش مفید صدا درمانی با کاسه تبتی:
 
وضعیت راحت داشته باشید
تمام افکار را ترک کنید، کاملا آرام باشید
پاستل را در لبه کاسه نگه دارید، با صدا ارتباط برقرار کنید، احساس کنید که چگونه به هر سلول بدن  شما نفوذ می کند.
 تن صدای کاسه: A، I، O، U، OUM.
تمرین را با تنفس عمیق پایان دهید.
موسیقی شفابخش  کاسه آواز و صدای زنگ ها توانایی هماهنگ سازی فضا را برای رهایی از رخوت و رکود دارند.صدای تولید شده ، در مرکز کاسه پیچیده و با استفاده از یک جریان شادکامی کیهانی، انرژی منفی را از بین می برد. در اتاق مدیتیشن کاسه آواز تبتی باید توجه ویژه ای به گوشه های اتاق داشته باشید و این مسئله ای مهم است که یک کاسه را در مرکز اتاق بگذارید.
 

 

مدیتیشن و کاسه آواز

مدیتیشن "کاسه آواز تبتی"، مانند تمام تمرینات، با توجه به نکات زیر انجام می شود:
برای استراحت مهم است که در موقعیتی راحت در حالی که نشسته یا دراز کشیده اید باشید.
چندین چرخه تنفس را انجام دهید: برای دو دقیقه با شمارش آهسته و حتی بیشتر
نگاهی درونی خود را به چاکرا که باید کار کند معطوف دارید، اگرصدا را با یک ضبط صوت گوش می دهید، می توانید نفوذ صدا را از کف دست خود شروع کنید و گوش بدهید.
 

 

کاربرد کاسه آواز تبتی در یوگا

کاسه آواز به روش دیگری در یوگا nidra با  یک مراقبه در آرامش عمیق ذهن و بدن ارتباط بر قرار می کند . صدای کاسه ها برای رسیدن به مراقبه ذهن کمک می کند، جریان پیوسته حیاتی  پرانا از طریق بدن باعث می شود تا تمام مراکز انرژی هماهنگ شوند.
نیدرا یوگا با استفاده از کاسه تبتی بدن را جوان سازی می کند و به شما امکان می دهد تا توجه فردی را به درون بدن  متمرکز کنید.
 

 

آواز خواندن کاسه چاکرا

جنبش های معنوی شرقی از دوران باستان بدن انسان را به عنوان یک مکانیسم بسیار کامل در نظر گرفته اند.خرابکاری در بدن را ناشی از عدم تعادل یک مرکز انرژی (چاکرا) است، مورد توجه قرار دادند. تعدادی از این مراکز در بدن وجود دارد، حتی یک سلول یک چاکرا است، اما منابع انرژی اصلی 7 عدد هستند که در امتداد ستون فقرات و سر قرار دارند.
جاناتان گلدمن، موسیقیدان امریکایی، متخصص شنیدن  و تفسیرآواز خوانی در مورد خواندن آوازهای تبتی، نتیجه گرفت که هنگامی که یک فرد در ناحیه ای که نیاز به درمان دارد هر چاکرا به آواز کاسه، پاسخ می دهد، و صدای استخراج شده توسط کاسه بر چاکرا برای بهبود تاثیر می گذارد. جاناتان برای هر چاکرا، کاسه های آواز مخصوص را انتخاب کرد. یک یادداشت صدایی که مربوط به مرکز انرژی است، باعث می شود که چاکرا در یک وجهی ارتعاش کند.
توجه داشته باشید که چاکراها مسئول  بقا هستند و با کمک  آواز کاسه به سطح زندگی، سلامت، هماهنگ سازی، تقویت انرژی کلی و استقامت کمک می کنند.
 

 

مدت زمان استفاده از کاسه آواز تبتی چقدر است؟

درمان با نفوذ صدا بر روی تمام سیستم های بدن انسان همیشه فردی است. هر جلسه می تواند از 20 دقیقه تا 1 ساعت طول بکشد.زمان گوش دادن به کاسه تبتی بستگی به خواسته ای دارد که فرد برای آن می آید. کسانی هستند که پس از جلسه اول، میگرن های شدید و بی خوابی را ترک می کنند، بعضی دیگر نیاز به استراحت بیشتری دارند تا روان درمانی شوند. تحول آگاهی در طول جلسه اتفاق می افتد و مدت زمان طولانی همراه فرد است، در تغییر افکار ایجاد شده، ذهن آرام و بدون اضطراب می شود.
 

 

آموزش کاسه آواز تبتی

ممکن است آموزش برای کار با کاسه های تبتی در مراکز یوگا و همچنین مراکز طب سنتی تبت که در بسیاری از شهرها وجود داشته باشد، آموزش داده شود و اغلب مراکز آموزش را توسط متخصصین آموزش دیده در تبت ارائه می دهند. بعلاوه، چندین مرکز درمان رزونانس صدا در نپال وجود دارد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • طاهره مصطفوی :

  درود بر شما . ممنون از اطلاع رسانی . الان قابل دانلود است.

  1398/2/18 12:10 ق.ظ
 • armin niknam :

  درود بر شما. دوست گرامی فایل دانلود کاسه تبتی کوچک خرابه تایمش 13 دقیقه است اما 2 دقیقه بیشتر اجرا نمیکه. مانا باشید

  1398/2/16 07:16 ب.ظ
 • آرام رنجبر :

  سلام خسته نباشید. وویس کاسه تبتی کوتاهه من وویس های بیشتر میخوام امکانش هست راهنماییم کنید ممنون میشم

  1398/10/24 02:57 ب.ظ

بیشتر بخوانید