نوشیدنی های خنک تابستانی 6 مورد

در

روز های گرم تابستانی که از راه می رسند همه به دنبال خنک کردن خود هستیم. از سر کار که بر می گردیم، مهمانانی که برای عصر کنارمان هستند و شب هایی که با خود خلوت می کنیم. هیچ چیز به اندازه ی یک نوشیدنی خنک و خوشمزه حال ما را خوب نمی کند.

نوشیدنی های خنک و خوشمزه ی تابستانی هم ما را سرحال تر می آورند و هم این که به آسانی نیز تهیه می شوند.

در این قسمت طرز تهیه ی شش نوع از خوشمزه ترین نوشیدنی هایی که می توانید در تابستان درست کنید را به شما آموزش می دهیم. با این نوشیدنی ها تابستان خودتان را خنک کنید. با ما همراه باشید.

شربت توت فرنگی

مواد لازم برای تهیه ی یک لیتر شربت توت فرنگی

نیم کیلو توت فرنگی

یک عدد پرتقال

یک عدد لیمو شیرین

قطعه های یخ

شکر به مقدار لازم(میزان شیرینی شربت به علاقه ی شما به مزه ی شیرین بستگی دارد)

طرز تهیه:

ابتدا توت فرنگی ها را خوب شسته و در یک قابلمه گذاشته و با شکر مخلوط کنید و بپزید. تا زمانی که شربت شما به خوبی قوام بیاید آن را بپزید. سپس زیر گاز را خاموش کرده و اجازه دهید که سرد شود. مایع به دست آمده را از صافی عبور دهید تا مخلوطی صاف و یک دست داشته باشید. پس از صاف کردن شربت توت فرنگی آب پرتقال را گرفته و به شربت اضافه کنید. لیمو شیرین را نصف کرده و آب نصف آن را به شربت توت فرنگی و پرتقال اضافه کنید.

(توصیه می کنم به سرعت نصف دیگر لیمو شیرین را مصرف کنید زیرا لیمو شیرین بعد از نصف شدن به سرعت در مجاورت با هوا بعد از چند دقیقه تلخ می شود).

آب لیمو شیرین، پرتقال و شربت توت فرنگی را به خوبی با یک دیگر مخلوط کنید و درون یک تنگ شیشه ای بریزید و با تکه های یخ تزئین کنید. می توانید برای این که نوشیدنی خود را زیبا تر کنید مقداری بستنی توت فرنگی آماده کرده و هنگام خوردن شربت یک مقدار از آن را با نوشیدنی خود مخلوط کنید. نوش جان.

نوشیدنی پرتقال و نعنا

مواد لازم برای تهیه ی دو لیتر شربت نعنا پرتقال

برای قسمت زیرین تنگ

دو عدد پرتقال ماندارین

20 گرم برگ نعنا

100 گرم شکر

یک قاشق غذا خوری سرکه سفید

برای قسمت بالایی تنگ

40 گرم شکر دمرارا(شکر خام یا قهوه ای)

120 گرم نعنا خرد شده به عنوان چاشنی

یک و نیم تا دو لیتر آب

چند قطعه خرد شده از پرتقال مانداراین

طرز تهیه:

ابتدا  یکی از پرتقال ها را خوب بشویید و آن ها را از عرض برش دهید. برش های حلقه ای را درون تنگ بچینید. کمی قبل از این کار لازم است که شکر و نعنا را با یک دیگر مخلوط کرده و آن را به مدت یک ساعت درون یخچال بگذارید. با این کار عصاره ی نعنا و شکر به خوبی با یک دیگر مخلوط می شوند. نعنا و شکر آماده ی خود را درون تنگی بریزید که قبلا پرتقال های مانداراین را در آن با برش های حلقه ای قرار داده اید. پرتقال دیگر را نیز به خوبی آب گرفته و درون تنگ بریزید. حال قسمت پایینی مخلوط ما آماده است. سپس برای قسمت بالایی تنگ لازم است که شکر دمرارا(شکر خام یا قهوه ای) و نعنا ی خورد شده را با یک مخلوط کرده و در یک و نیم الی دو لیتر آب بریزید. سپس آن را خوب مخلوط کنید حال چند پرتقال مانداراین را به قطعه های کوچک تقسیم کرده و درون نوشیدنی بریزید. نوشیدنی را برای مدت چند ساعت درون یخچال نگه دارید با آن کار شما به تمام مواد اجازه می دهید که به خورد یک دیگر رفته و به خوبی عصاره ی پرتقال و نعنا از آن آزاد شده و با یک دیگر مخلوط شوند. نوشیدنی شما آماده است.

نوشدنی انار و کلمانتین(یافا)

مواد لازم برای تهیه ی  650 میلی لیتر نوشیدنی

 6 یا 7 عدد انار بزرگ

یخ خرد شده یا یخ مکعبی

150 میلی لیتر آب یافا

150 میلی لیتر آب

قطعات خرد شده ی یافا و دانه های انار

طرز تهیه:

ابتدا دانه های انار را از پوشش سفید خود خارج کنید. برای این کار لازم است که انار را به دو قسمت تقسیم کرده و با یک قاشق به پشت پوست انار ضربه بزنید و انار دانه شده را درون یک کاسه بریزید. بخشی از انار های دانه دانه شده را جدا کرده و برای تزئین نوشیدنی بگذارید و بخشی دیگر را درون قابلمه ای ریخته و به همراه مقداری آب بپزید.با این کار آب دانه های انار خارج می شوند و هنگامی که کامل آب آن ها خارج شد آن را کنار بگذارید تا سرد شود سپس آن را از صافی عبور دهید تا هسته ها از آب انار جدا شوند. آب انار و آب یافا را با یک دیگر مخلوط کنید. قطعه های یخ را درون تنگی که نوشیدنی را در آن ریخته اید قرار دهید و با دانه های اناری که قبلا جدا کرده بودید، مخلوط کرده و با قطعه های خرد شده ی یافا آن را تزئین کنید. نوشیدنی شما آماده است.

نوشیدنی انبه و چای سبز

مواد لازم برای تهیه ی 750 میلی لیتر

250 میلی لیتر شربت چای سبز

1انبه

25 میلی لیتر ماست

60 میلی لیتر کرم

50 میلی لیتر شیر

یخ خرد شده یا یخ مکعبی

طرز تهیه:

برای تهیه ی شربت چای سبز، 250 گرم چای سبز را با 250 گرم شکر سفید و مقداری آب حرارت دهید تا شربتی غلیظ تهیه شود و بعد آن را از صافی عبور دهید و اجازه دهید که سرد شود. سپس انبه را پوست کنده و مقداری را برای تزئین نگه داشته و بقیه ی آن را به همراه شیر، کرم، ماست و شربت چای سبز با یک دیگر در مخلوط کن ریخته و به خوبی مخلوط کنید. سپس آن را درون ظرف ریخته با قطعه های یخ و انبه تزئین کنید. نوشیدنی شما آماده است.

 

نوشیدنی گریپ فروت و لیموناد

مواد لازم برای تهیه ی 1 لیتر

آب 2 عدد گریپ فروت

آب 1 عدد لیمو ترش

مقداری نعنا تازه ی خرد شده

4 قاشق غذا خوری عسل

500 میلی لیتر آب سرد

یخ خرد شده یا یخ مکعبی

تکه های لیمو گریپ فروت

طرز تهیه:

نحوه ی درست کردن این نوشیدنی بسیار ساده است تنها کافی است که آب گریپ فروت و لیمو ترش را با عسل و نعنا به خوبی مخلوط کرده و به آن آب سرد را اضافه کنید. برای تزئین آن نیز از یخ و تکه های لیمو و گریپ فروت استفاده کنید. نوشیدنی شما آماده است.

نوشیدنی آناناس و لیمو ترش خرد شده

مواد لازم برای تهیه ی 1.5 لیتر

1عدد آناناس کوچک

6 عدد لیمو ترش

2 قاشق غذا خوری شکر

1 لیتر شربت نعنا زنجبیلی خنک

یخ خرد شده یا مکعبی

طرز تهیه:

آب یکی از لیمو ترش ها را بگیرید و بقیه را پوست گرفته و به قطعه های مساوی تقسیم کنید. آناناس را پوست گرفته، خرد کنید و به همراه شربت نعنا زنجبیل، شکر و آب لیمو ترش درون مخلوط کن بریزید تا به خوبی با یک مخلوط شوند. لیمو های خرد شده را به همراه قطعه های یخ درون نوشیدنی بریزید تا ظاهر زیبایی داشته باشد. نوشیدنی شما آماده است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه خورشت چغاله بادام

در

مواد لازم برای 6 نفر:

 • پیاز 2 عدد (بزرگ)
 • گوشت نیم کیلو(خورشتی )
 • چغاله بادام نیم کیلو
 • نعناع تازه 150 گرم
 • جعفری تازه 350 گرم
 • زردچوبه 1 قاشق چایخوری
 • آب لیمو ترش یا آبغوره نصف استکان
 • روغن
 • نمک و فلفل به میزان لازم

 

طرز تهیه خورشت چغاله بادام:

 ابتدا پیازهای خلال شده را در قابلمه ای  سرخ کرده.در این هنگام  زردچوبه را اضافه و قطعات گوشت خورشتی را نیز به همراه چغاله ها که چوب انتهای آنها گرفته شده است، به پیاز داغ اضافه کرده و با هم تفت دهید.

بعد از مرحله تفت دادن، 4 لیوان آب در قابلمه ریخته نمک و فلفل را نیز به مقدار لازم اضافه کنید.حالا شعله اجاق گاز را کم کرده و بگذارید تا مواد خورشت آرام آرام بپزند. پخت چغاله نیز مانند پخت گوشت به زمان زیادی نیاز دارد .(سیارک)

در فاصله پخت گوشت و چغاله، نعناع و جعفری را خرد کرده و در مقداری روغن تفت داده شود(بهتر است سبزی ها را زیاد سرخ نکنید زیرا باعث تلخی و سیاهی خورشت شما می شود). بعد از آنکه گوشت خورشت نیم پز شد، مخلوط نعنا و جعفری سرخ شده را به آن اضافه کرده و بگذارید خورشت جا بیفتد. سپس حدود 15-30 دقیق پیش از سرو غذا چاشنی ترشی را اضافه کنید. این چاشنی با توجه به ذائقه شما می تواند متفاوت باشد. پس از آنکه ترشی مورد نظر خورشت را مزه دار کرد، آن را به همراه پلو سرو کنید.نوش جان

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه خورشت گوجه سبز

در

مواد لازم برای 6 نفر:

گوشت گوسفند                         نیم کیلو

سبزی(تره جعفری نعنا)              نیم کیلو

گوجه سبز                                 نیم کیلو

پیاز بزرگ                                    1عدد

ادویه(دارچین،زرد چوبه،زعفران)   به مقدار لازم

نمک فلفل روغن                       به میزان لازم

آب لیمو یا آبغوره                      نصف استکان

 

طرز تهیه:

ابتدا گوشت های تکه شده را با پیاز سرخ کرده و ادویه ها را اضافه می کنیم سپس با 4-3 لیوان آب می گذاریم بپزد،سبزی خرد شده را با کمی روغن سرخ کرده و به گوشت اضافه کرده،می گذاریم با حرارت ملایم بپزد تا جا بیافتد.(سیارک)

در مرحله آخر(20-15 دقیقه آخر پخت) گوجه سبز و نمک را به خورشت اضافه می کنیم  برای ترشی خورشت می توان از آبلیمو یا آبغوره استفاده کرد.(به جای گوشت گوسفند از گوشت مرغ هم می توان استفاده کرد)نوش جان

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه اثاث کشی در تابستان را کنترل کنیم؟

در

 نوع جابجایی است که برای افراد بسیاری معنا دارد.

در واقع  برخی از افراد در محل هایی قرار می گیرند که سالیان سال در آنجا به سادگی می مانند چونکه آسانتر از جابجایی است. علاوه بر دو یا سه ماه برنامه ریزی برای انجام جابجایی(نسبتا) بی زحمت به سمت محل جدید ، تدارکات جابجایی واقعی برای کنار آمدن با آن بسیار سخت است. و در اینجا تمام نمی شود. ماه ها بعد از جابجایی، اکثر مردم هنوز در حال مرتب سازی جعبه ها ، کیف ها و باز کردن اسباب ها هستند و نقطه ای را در محل جدید برای خود پیدا می کنند.

وای !

حالا ، این مساله را به موقعیت تنش زا اضافه کنید که شما می بایست در تابستان اثاث کشی کنید شما فقط کار حرکت خود را پیچیده کرده و هزینه ی حرکت را افزایش داده اید. چرا ؟ دلایل مختلفی وجود دارد.

اولین روز در روز کارگر ، شلوغ ترین زمان سال برای جابجا شدن است. به خاطر افزایش تقاضای مشتری ، معمولا در تامین رانندگان و خدمه ی اثاث کشی موجود ، کسری وجود دارد. این مساله به افزایش هزینه ها کمک کرده و به این معناست که اکثر شرکت های  اثاث کشی ، منابع خود را برای بیشتر کردن ظرفیت خواهند داشت. همه ی اینها به استفاده از کمک فصلی اضافه می شود که مثل رانندگان و بسته بندی کنندگان ، تجربه ی کمتری دارند- که به افزایش سطوح تنش شما اضافه می شود. علاوه بر این ، شاید مشکلاتی را در زمان افزودن خدمات اضافه در روز جابجایی داشته باشید. اگر بدنبال انعطاف پذیری هستید ، جابجایی در فصل تعطیلی ، ایده ی بهتری است.

نه تنها باید پول بیشتری برای جابجایی در تابستان بپردازید ، بلکه واقعا خدمات کمتری نیز در معامله دریافت کرده چونکه تقاضای فصلی تابستان در این صنعت قرار دارد. چه چیزی برای کاهش تنش این وضعیت کنونی غیر ایده آل می توانید انجام دهید ؟ نکته های زیر را دنبال کنید !

 1. کارکنان خود را برای گرما آماده کنید.

به یاد داشته باشید ، هوای گرم باعث می شود تا جابجایی شما ، اصلا خوب نباشد. مطمئن باشید اثاث هایی مثل شمع ، دی وی دی ، سی دی در زمان جابجایی و در مسیر حرکت به سمت خانه ی جدید ذوب نشوند. نه تنها گرما لوازم خاص را آب کرده بلکه باعث اقلامی را که در اطراف آن نیز قرار دارند ، خراب می کند. این لوازم را در جعبه های مخصوص خود قرار داده و کاملا آنها را دورپیچی کنید. بهتر اینکه ، آنها را در ماشین خود با تهویه ی بهتر قرار داده و در ابتدا به سمت خانه ی جدید ببرید.

 1. آبدار و خنک کردن

آب و نوشیدنی را برای خود و کمک کنندگان تهیه کنید و اکثر گروه های اثاث کشی حرفه ای ذخیره ی مناسبی از نوشیدنی دارند حتی اگر شما از طرفداران نباشید ، این ایده ی خوبی است که چیزی برای آنها داشته باشید. یک بطری آب خریداری کرده و آن را قبل از اثاث کشی در یخچال خانه ی جدید قرار دهید که در نتیجه نوشیدنی هایی را با کمترین تلاش خواهید داشت. مطمئن باشید که لباس مناسب فصل را پوشیده و بررسی کنید که تهویه ی هوا  در این خانه و خانه ی جدید درست کار می کند. قرار دادن محیط آبدار و سرد کردن به موقع آن اثاث کشی را برای همه کمتر خسته کننده می کند.

 1. به فکر بچه ها ( و حیوانات خانگی ) باشید .

برنامه ریزی برای راحتی بچه ها و حیوانات خانگی ، احتمالا  به فکر کردن زیاد ، کار ندارد ولی در فضای شتابان اثاث کشی ، به راحتی ، آنها در  به این سو و آن سو حرکت کرده و همه چیز را بهم هم می ریزند. بهترین برنامه این است که بگزارید اعضای خانواده و بچه ها و حیوانات تا آخر اثاث کشی ، کاملا بیرون باشند. رویهم رفته ، آنها احتمالا راحتتر خواهند بود اگر فعالانه درگیر همه ی این کارهای سخت و جابجایی در تابستان گرم نباشند.

اگر در حال برنامه نویسی اثاث کشی در فصل تابستان هستید ، مطمئن باشید که با یک شرکت اثاث کشی مشهور تماس گرفته و سعی خود را کرده تا زمانی که یکی از مشهورترین آنها را پیدا کنید. مطمئنا بدنبال نقدهایی باشید که در تابستان نیز نوشته شده اند تا دقیقا بدانید درگیر چه چیزی هستید.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

شربت خیار و سکنجبین

در

چی می خوایم:

خیار............... 1عدد

سکنجبین یا عسل........2قاشق

عرق نعنا .........1قاشق

نعنا تازه.........چندبرگ ریز شده

لیمو تازه........چند قطره

یخ...............چند تکه

 

چطوری درست کنیم:

ابتدا خیار را با رنده ریز رنده کرده و داخل لیوان بریزید سپس سکنجبین یا عسل،لیمو،عرق نعنا،نعنا تازه و آب را به آن اضافه کنید.نوشیدنی تابستانی شما آماده نوشیدن است.گوارای وجودتان

اگه این نوشیدنی رو درست کردین حتما نظرتونو هم به ما بگین،خوشحالمون می کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

آب سم‌ زدای آناناس

در

مواد لازم
• آناناس
• لیمو
• چوب دارچین
• فلفل سیاه
• برگ نعناع
• آب


طرز تهیه
1. آناناس را به تکه های مکعبی خورد کرده و تعدادی از آن را داخل ظرف بریزید.
2. لیمو را خورد کرده و به ظرف بریزید.
3. چوب دارچین، چند برگ نعناع و یک یا دو فلفل سیاه را به آن اضافه کنید.
4. آب را به آنها اضافه کنید.
5. و بگذارید تا در طول شب تمامی خواص آنها با هم مخلوط گردد.
فواید
• آناناس شامل پروتئاز سیستئین است که به هضم پروتئین کمک می کند. همچنین شامل بروملین است که نه تنها در هضم بلکه به عنوان عاملی ضد التهابی عمل می کند.
• لیمو با کمک به انتقال صفرا از کبد به روده کوچک به کاهش چربی اضافی بدن کمک می کند.
• فلفل سیاه باعث بهبود هضم غذا و منبع خوبی از ویتامین E می‌باشد.
• نعناع طبع سرد دارد. و به حرکت صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند و نیز در دفع چربی مفید می باشد. همچنین نعناع موجب شل شدن عضلات معده و معطر شدن آن می گردد.
• دارچین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد لختگی، و خواص ضد میکروبی است. همچنین سطح قند خون را کنترل، باعث بهبود عملکرد مغز، محافظت از بیماری‌های قندی و طبیعت گرم در بدن است.  (سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

 

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Good post and right to the point. I am not sure if this is really the best place to ask but do you folks have any ideea where to hire some prosafsionel writers? Thx

در ادامه بخوانید...

دستور سوپرخوراکی خنکی که شما را برای تابستان آماده می کند

در

دیگر تحمل انتظار تابستان را ندارید ؟ من هم همین طور ! متخصص تغذیه ی با سابقه ای به شما کمک می کند که این فصل را با خوراکی های خنک بدون مشکل، شروع کنید.

در اینجا سه نوشیدنی با ارزش و سرشار از قدرت آنتی اکسیدان از لیموترش ، دانه ی انار و بلوبری های وحشی زیبا وجود دارد. بیایید مواد مغذی را در یک نوشیدنی خنک بررسی کنیم .

بلوربری وحشی :

یک دوم فنجان بلوبری وحشی بسیار کوچک سرشار از آنتی اکسیدان و پروآنتی اکسیدان با قدرت آنتی اکسیدانی بیشتری نسبت به میوه های دیگر است! تحقیقات ، ارتباط سازگار این گوهرهای کوچک را با سلامت کامل مغز به همراه کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی ، انواع سرطان ها و علائم سندرم متابولیسمی نشان می دهد. بلوبری ، راه درمان کم کالری آگاهانه ی تابستانی با بیش از 400 نوع از این خانواده هستند که فقط 45 کالری دارند!

انار:

انار "سوپرغذاهای " اصلی با آنتی اکسیدانی ( به نام پونی کالیین) بیشتر از چای سبز هستند. مطالعات اولیه روی فراورده های انار ، ارتباط آنها را به کاهش خطر تورم معدی-روده ای ، رشد سرطان پروستات و بیماری قلبی نشان داد. نیمی از یک فنجان آریل ( واژه ی مناسب غلاف ضمیه ی بذر) فقط 72 کالری و 3 1/2 گرم فیبر دارد.

لیمو ترش :

لیمو ترش سرشار از ویتامین C است ، یک آنتی اکسیدان مهم در ساخت کولاژن برای تاندون ، لیگامنت (رباط) ، پوست و استخوان سالم است. آنها نیز سرشار از فلانوئید هستند که با کاهش خطر سرطان ، حمله ی قلبی و التهاب ارتباط دارند. لیمونادهایی را که در فروشگاه فروخته می شود ، کنار بگذارید که عملا فقط آب شکر با اسانس لیمو است ، چونکه مجموعه ی عظیمی از نوشیدنی های تازه ی ما وجود دارد.

این آیس پای ها به زیبایی مزه شان هستند ولی چند مرحله زمان می برد تا آنها را به درستی و ورقه ورقه درست کنید. 

مواد تشکیل دهنده

1/2 فنجان بلوبری های وحشی منجمد

قاشق چایخوری آبلیمو

1/2‌ قاشق سوپخوری عسل

3/4‌فنجان آبلیمو

1/2 فنجان آب

3 قاشق سوپخوری عسل

1‌ انار ، آریل های آن جدا شده باشد

دستور تهیه:

بلوبری های را گرم کنید ، یک قاشق چایخوری آبلیمو ، یک و یک دوم قاشق سوپخوری عسل را در ماهیتابه ی کوچکی روی گرمای متوسط به بالا قرار دهید تا زمانی که بجوشد ،‌غلیظ شود و به مربا تبدیل گردد. پوره کنید اگر شما بافت روانتری را ترجیح می دهید می توانید در صورت تمایل کمی تکه های بزرگ در آن باقی بگذارید. سپس بلوبری را بین 8 قالب آیس پاپ تقسیم کنید. یک تا سه ساعت آن را در فریزر بگذارید.
علاوه براین ، سه چهارم فنجان آبلیمو ، یکی و یک دوم فنجان آب و سه قاشق سوپخوری عسل را در ماهیتابه ی کوچک روی گرمای بالای متوسط قرار دهیدو بگذارید این ترکیب خنک شود.
زمانی که ورقه ی بلوبری در فریزر سفت شد ، لیموناد را روی ورقه ی بلوبری بریزید. دو قاشق چایخوری دانه ی انار را به هر قالب اضافه کنید. یک میله ی چوبی در هر قالب بگذارید و کل مواد را یک شبانه روز در فریزر بگذارید تا از خوردن آن لذت ببرید.

نظرات

در ادامه بخوانید...