معنی تاتو پروانه

تاتو پروانه
 
پروانه در بسیاری از فرهنگ ها نمادی باستانی است که نمایانگر تعدادی از مفاهیم و ایده هاست.به طور سنتی ، پروانه ها با زنانگی ارتباط دارند - از آنجا که امروزه کلیشه های جنسیتی  منسوخ می شوند ، در هنر مدرن تاتو تفاوت قابل توجهی بین تاتو پروانه برای زنان و مردان وجود ندارد.
فراتر از جنبه های بصری تاتو پروانه ، معنی نمادین آنها جهانی است و مختص جنسیت نیست.

 

معنی تاتو پروانه

مسخ

تأمل در آنچه پروانه ها در فرهنگ های مختلف نمادین هستند - مسخ احتمالاً یکی از اولین ایده هایی است که به ذهن خطور می کند.
دلیل این امر چرخه زندگی جذاب پروانه است. پروانه ها کار خود را به صورت کرم  آغاز می کنند. وقتش که می رسد ، آنها شروع به ساختن یک پیله می کنند. در آن ، آنها عملا بصورت یک پروانه زیبا و افسانه ای دوباره متولد می شوند.
 
کرم ها معمولاً زشت قلمداد می شوند. بنابراین ، پروانه ها از چیزی کند ، غیر جذاب و چسبیده به زمین به موجودات کوچک زیبا و پرنده با بال های رنگارنگ تبدیل می شوند.
 
تغییر شکل پروانه غالباً به عنوان یک استعاره برای شخصی تلقی می شود که برخی از جنبه های خود را به سمت بهتر تغییر می دهد. بنابراین ، تاتو پروانه توسط کسانی انتخاب می شوند که معتقدند آنها به عنوان یک شخص در زندگی خود یا چیزی در خود غلبه کرده اند و به سمت بهتر تغییر کرده اند.
 
تاتو پروانه
 تاتو پروانه روی گردن پسر تاتو پروانه روی گردن دختر   
 
مشخصات آنچه بر آنها غلبه شده و یا به دست آمده است از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. این می تواند غلبه بر مشکلات یا انتخاب آگاهانه برای داشتن زندگی سالم باشد.

تغییر

معنی دیگر  تاتو پروانه تغییر است - مفهومی مشابه تحول ، گرچه یکسان نیست. تحول به معنی یک انقلاب کامل است ، در حالی که می توان  در تغییرات کوچکتر زندگی اعمال کرد.
 
تاتو پروانه می تواند به تغییرات چشمگیری در زندگی که فرد تجربه کرده است ، اشاره داشته باشد. به طور گسترده تر ، همچنین می تواند به معنی انعطاف پذیری ، آرامش و تمایل به تغییر در طول زمان باشد.
 
تاتو پروانه
خالکوبی پروانه در دست 
 

معنی تاتو پروانه زندگی در لحظه 

عمر  اکثر پروانه ها بسیار کوتاه است. آنها بخشی از زندگی خود را به عنوان کرم یا پیچیده در پیله سپری می کنند تا برای مدت کوتاهی از فرم پرواز کوتاه و زیبا خود استفاده کنند.
 
به همین دلیل ،  خالکوبی پروانه اغلب به معنی زندگی در لحظه هستند. این می تواند شامل ریسک پذیری ، تمرکز بر زمان حال باشد بدون اینکه خیلی گرفتار گذشته شوید یا خیلی به آینده نگاه کنید.
 
تاتو پروانه
 تاتو پروانه روی گردن پسر  تاتو پروانه روی سینه پسر
 
تاتو پروانه که به نمادی از زندگی کوتاه و شگفت آور این موجود طراحی شده اند ، به این معنی نیز هستند که باید قدردان داشته هایمان باشیم. این پروانه می تواند به ما یادآوری کند که به جای اینکه همیشه بیشتر بخواهیم ، باید هر از گاهی متوقف شویم تا از آنچه در حال حاضر داریم و از آنچه به دست آورده ایم لذت ببریم.
 
در عین حال جالب است بدانید که در برخی فرهنگ ها ، به ویژه آسیا ، پروانه ها به عنوان نمادی از طول عمر شناخته می شوند. به عنوان مثال ، گفته می شود كه كلمه پروانه در زبان ماندارین با عبارت 70 ساله همزمان است.
 
در واقع طول عمر یک ماهه پروانه ها کوتاه است. کوچکترین پروانه های باغ حدود 2-7 روز زندگی می کنند. با این حال ، گونه هایی وجود دارند که بسیار بیشتر عمر می کنند - حتی 9-12 ماه ، به شرطی که زندگی شکارچیان تداخل نداشته باشد.
 
تاتو پروانه
تاتو پروانه در دست دختر تاتو پروانه  در بازو دختر
 

 

معنی تاتو پروانه در نمادهای چین

پروانه ها معنی نمادین مشخصی در فرهنگ چین دارند. به طور کلی ، آنها نمادی از زیبایی ، ظرافت و یک زندگی طولانی و پر تحرک هستند.
نمونه های مشخص تری که در آنها پروانه ها به تصویر کشیده می شوند معنی شخصی دارند. نماد چینی پروانه ها منبع الهام بسیار خوبی برای طراحی های مختلف تاتو است. بیایید نگاهی بیندازیم به عنوان مثال:

 

معنی تاتو یک جفت پروانه

در باورها چینی، و نمادگرایی در هنر های تزیینی، یک جفت پروانه نماد عشق و زندگی اجتماعی خوشحال است، به ویژه برای زوج های جوان.
یک پروانه روی دست نماد یک زندگی شاد تا پیری است. به طور طبیعی ، در مورد تاتو ، این نماد را می توان روی بازو منعکس کرد ، و نه با تصویر یک پروانه و یک دست.یک پروانه با آلو نماد زیبایی و عمر طولانی است. گلهای آلو گلهای كوچك  صورتی رنگی شبیه به شكوفه های گیلاس هستند.
 
تاتو پروانه
 

 

معنی تاتو پروانه آبی

یین و یانگ یک مفهوم فلسفی چینی از دوگانگی است ، که نمایانگر دو نیروی متضاد اما جمع اضداد است که جهان را به وجود می آورد و به پیش می برد.
جالب اینجاست که پروانه ها نماد عنصر یانگ هستند. یانگ - طرف - بیشترین ارتباط را با خورشید ، مثبت بودن و انرژی مردانه دارد. بنابراین ، اگرچه پروانه ها به طور سنتی در بیشتر موارد توسط دختران انتخاب می شوند ، اما در چارچوب مفهوم یین و یانگ ، این به معنی قسمت نر است.
 

پروانه ها به عنوان نمادی از روح

در برخی فرهنگ ها ، پروانه ها با روح ارتباط برقرار می کنند ، که به گونه های مختلف روح یا انرژی عاطفی موجود زنده در نظر گرفته می شود.
 
در یونان باستان ، پروانه ها مظهر جسمی روح مرده - روح مردگان در نظر گرفته می شدند. این اعتقاد به اندازه کافی قوی بود ، زیرا در یونان باستان کلمه روح با کلمه پروانه مطابقت دارد.
 
تاتو پروانه
 
به همین ترتیب ، در افسانه های روسی و ایرلندی ، پروانه ها گاهی اوقات به عنوان روح مردگان در انتظار ورود به برزخ توصیف می شدند. در واقع ، در ایرلند ، در قرن هفدهم ، کشتن پروانه های سفید ممنوع بود - آنها معتقد بودند که پروانه سفید روح یک کودک مرده است.
 
در بسیاری از قبایل هندی ، پروانه ها نمادی از روح انسان هستند. حتی فرهنگ هایی به دور ازتک ها معتقد بودند که پروانه ها از اقوام متوفی هستند و برای اطمینان از اینکه همه چیز خوب است به خانواده هایشان مراجعه می کنند.
 
اعتقاد به پروانه ها به عنوان بخشی از روح نیز بخشی از فرهنگ مکزیک است. در مکزیک شهری وجود دارد که گونه های پروانه های سلطنتی در آن مهاجرت می کنند ، در نتیجه هزاران نفر از این موجودات زیبا در آنجا ظاهر می شوند. جوامع محلی این روز را به عنوان روز مردگان جشن می گیرند.
 
بنابراین ، پروانه ها یک انتخاب نسبتاً رایج از تاتو ها برای بزرگداشت یاد و خاطره یکی از عزیزان هستند. در این حالت ، طرح پروانه غالباً با نام فرد و گاهی تاریخ تولد و مرگ همراه است.
 
تاتو پروانه
 

 

معنی تاتو پروانه در مقابل تاتو پروانه

همانطور که در گالری ما و مجموعه های دیگر تاتو پروانه ها مرور می کنید ، به احتمال زیاد با تعداد زیادی عکس از پروانه ها که شبیه پروانه هستند ، روبرو می شوید.
به زبان ساده ، پروانه ها پروانه هستند. آنها از یک خانواده هستند و از کاترپیلار به حشره پرنده تغییر شکل می دهند.
به عنوان موجودات شبانه مرتبط با تاریکی ، پروانه ها معنی نمادین کمی متفاوت دارند. مانند اکثر موجودات شبانه ، آنها می توانند با مرگ در ارتباط باشند - به خصوص به این دلیل که می توانیم مرگ آنها را هنگام پرواز به داخل خانه و در خانه ببینیم.
این تمایل به وسواس در نور ، اعم از شعله یا لامپ منجر به ارتباط پروانه ها با ایمان و همچنین آسیب پذیری شده است.
ایمان - زیرا آنها کورکورانه از نور و آسیب پذیری پیروی می کنند - زیرا با این کار جان خود را به خطر می اندازند.
رنگ تیره تر و از لحاظ ظاهری تهاجمی تر ، پروانه ها انتخاب خوبی برای تاتو پروانه مردانه هستند.
 
تاتو پروانه

 

گزینه هایی برای تاتو پروانه

در حالی که پروانه ها تصاویر نسبتاً ساده ای را ایجاد می کنند ، اما گزینه ها و ایده های بسیاری در مورد انتخاب طرح تاتو پروانه وجود دارد.
 

 

تاتو پروانه 3 بعدی

 طراحی تاتو پروانه 3 بعدی  که یکی از محبوب ترین انتخاب ها در چند وقت اخیر است ، شامل تبدیل یک پروانه به یک خالکوبی فوق واقع گرایانه سه بعدی است. از سایه زدن دقیق و کانتور دقیق برای ایجاد توهم نوری یک پروانه واقعی که به تازگی روی پوست شما فرود آمده استفاده می شود.
 
بازوها و شانه ها متداول ترین مکان برای انجام این تاتو هستند و نسبت پروانه واقعی معمولاً حفظ می شود - بنابراین انتظار داشته باشید این طرح 5-7 سانتی متر عرض داشته باشد.
 
تاتو رنگی برای این طرح بهترین نتیجه را دارند زیرا برای دستیابی به ظاهری کاملاً واقع گرایانه به رنگ نیاز است ، اگرچه تاتو سه بعدی سیاه نیز عالی به نظر می رسند
 
تاتو پروانه
 

 

تاتو پروانه سیاه

این نوع طراحی کاملاً مخالف طرح قبلی است و شامل یک شکل ساده ، صاف و پروانه ای سیاه است. این ساده سازی کلی آن را بسیار کم و زیبا می کند. این همچنین به شما امکان می دهد اندازه آن را به حداقل ممکن کاهش دهید ، زیرا این سبک شامل حداقل جزئیات است.
 
بنابراین ، این گزینه مناسب خالکوبی برای هر کسی است که به دنبال یک تاتو بسیار کوچک است که حتی می تواند روی انگشت یا اطراف گوش شما قرار بگیرد.
 
تاتو پروانه
 

 

تاتو پروانه هندسی

تاتو هندسی بر اساس تقارن و تناسب ، شامل بیشتر خطوط مستقیم است. سبک هرمتیکی منجر به تاتو ساده و در عین حال جذاب ، معمولاً کاملاً سیاه و با فضای سفید کافی می شود.
 
پروانه ها سوژه های عالی برای الگوهای هندسی هستند - به خصوص پروانه های بال باز که مستقیماً از بالا مشاهده می شوند.این یک انتخاب عالی برای یک تاتو پروانه ای زیبا و مدرن است.
 
fotor1-1-1.jpg

 

تاتو سنتی پروانه

تاتو سنتی شامل استفاده از خطوط مشکی ، عمدتا با پرهای صاف ، روشن و بدون سایه است. آنها در سادگی رنگارنگ خود به سبک نقاشی کارتونی شباهت دارند.
 
تاتو سنتی بسیار رنگارنگ ، معمولاً با کنتراست زیادی وجود خواهد داشت. یک تاتو تک پروانه ای در این سبک زیبا به نظر می رسد ، اگرچه می توانید به طور مثال چندین پروانه را در پرواز یا یک پروانه در پس زمینه گل ها نقاشی کنید.
 
تاتو پروانه
خالکوبی پروانه روی دست پسر تاتو پروانه روی پای دختر  
 

 

تاتو پروانه آبرنگ

سبک آبرنگ در هنر تاتو دقیقاً همان کاری را که از نامش پیداست انجام می دهد ، از ظاهر یک نقاشی آبرنگ تقلید می کند. به طور معمول ، تاتو آبرنگ از خطوط مشکی جامد با رنگ آبرنگ در پشت و اطراف خطوط استفاده می کنند.اگر به دنبال تاتو به سبک آبرنگ هستید ، مطمئن شوید که هنرمندی که انتخاب می کنید تجربه ایجاد چنین خالکوبی هایی را دارد.
 
تاتو پروانه
تاتو پروانه آبرنگ
 

 

تاتو پروانه و گل

برای کسانی که به دنبال طرح های پیچیده تر تاتو هستند ، افزودن گل ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد. ترکیبی از یک پروانه رنگارنگ با رنگ های پر جنب و جوش باعث ایجاد طرحی پر جنب و جوش می شود که در یک منطقه بزرگ بهترین ظاهر را دارد.
 
بعضی از گلها که انتخاب می کنید ممکن است کاملاً زیبایی شناختی داشته باشند ، اگرچه دانستن اینکه اکثر آنها معنی نمادین دارند بسیار مفید است. به عنوان مثال ، یک گل رز سفید نماد معصومیت ، یک گل سرخ برای عشق ، یک گلبرگ برای امید ، یک نیلوفر برای خلوص و روشنگری است.بنابراین ، می توان از ترکیب معنی نمادین یک پروانه و یک گل خاص برای ایجاد طرح هایی استفاده کرد که از نظر معنی و نماد غنی تر باشند.
 
تاتو پروانه

 

تاتو پروانه با نقل قول

حروف اضافه شده عالی به هر طرح تاتو است و پروانه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در نظر داشته باشید نقل قول مورد علاقه خود را اضافه کنید ، نام یکی از عزیزان که برای شما ارزش دارد.
 
عنوان را می توان در کنار پروانه اضافه کرد ، یا می توان آن را با خلاقیت بیشتری در تصویر گنجانید. به عنوان مثال ، برای یک کلمه یا نام ، بدن یک پروانه (یا بال) را می توان با عنوان پر کرد.
 
تاتو پروانه

معنی رنگ در خالکوبی پروانه

 

 

معنی رنگ در تاتو پروانه

اگر قبلاً نوع پروانه ای را برای استفاده به عنوان تاتو انتخاب کرده اید ، مطمئناً باید رنگ و شکل آن را نیز انتخاب کنید. اگر ترجیح می دهید معنی آن شکل ظاهری را تعیین کند ، برای شما مفید خواهد بود که بدانید برخی از رنگ های پروانه ها دارای معانی اضافی مرتبط با آنها هستند.خالکوبی
 

پروانه آبی رنگ 

محافظت در برابر ارواح شیطانی و بدبختی ها را فراهم می کند ، همچنین آرزو می کند و به تحقق رویاهای شما کمک می کند.

تاتو پروانه نارنجی

مطابق با معنی کلی نمادین نارنجی - نشان دهنده نیاز به مثبت و فعال ماندن است. برخی نیز معتقدند که پروانه های نارنجی در هنگام وقوع تغییرات مثبت بزرگ در زندگی آنها ظاهر می شوند.

تاتو پروانه زرد 

نمادی از یک تغییر ناگهانی و نیاز به هوشیاری و آماده بودن برای استفاده هر چه بیشتر از آنچه زندگی ارائه می دهد.

تاتو پروانه سبز 

اعتقاد بر این است که پروانه های سبز فال رشد ، خوش شانسی و همچنین منادی خبرهای خوب هستند.

تاتو پروانه بنفش

بعضی اوقات تصور می شود که پروانه های بنفش نشان دهنده مداخلات الهی است. آنها همچنین می توانند نشانه ای از ورود یک تأثیرگذار قدرتمند به زندگی شما باشند.

خالکوبی با پروانه های قرمز

پروانه های قرمز ، به ویژه در برخی قبایل بومی آمریکا ، فال اخبار تغییر دهنده زندگی هستند. برخی نیز معتقدند که آنها نمایانگر ارواح ویژه ای هستند.

تاتو پروانه سیاه

پروانه های سیاه ، همانطور که احتمالاً قبلاً حدس زده اید - نماد نشانه های منفی است. با این حال ، آنها همچنین نماد جادو و انرژی معنوی هستند.

خالکوبی پروانه سفید

نشانه استقلال و خوش شانسی است. همچنین پروانه های سفید نماد حضور روح یک عزیز درگذشته است که برای حمایت و راهنمایی شما آمده است.
 
تاتو پروانه

 

اندازه و محل قرارگیری تاتو پروانه

اگر به تاتو پروانه در مورد اولین تاتو خود فکر می کنید ، مهم است که درک کنیم همه طرح ها را نمی توان به اندازه های بسیار کوچک کاهش داد. اگر یک تاتو کوچک حاوی جزئیات و خطوط زیادی باشد که بیش از حد یکدیگر را لمس می کنند ، احتمالاً خوب به نظر نمی رسد. با گذشت زمان ، خطوط تار می شوند و در نتیجه آشفتگی آشفته ای ایجاد می شود.
 
بنابراین به یاد داشته باشید ، اگر یک تاتو بسیار کوچک می خواهید ، باید جزئیات زیادی را فدا کنید. یک تصویر ساده بهترین انتخاب برای تاتو کوچک است - در مورد پروانه ها ، این ها کاملاً اشکال تخت سیاه هستند.
 
برای آستین ها و سایر قسمت های بزرگتر ، مانند پشت ، ران ، یا سینه ، به احتمال زیاد باید طرحی را طراحی کنید که شامل چندین پروانه باشد. از آنجا که پروانه ها به طور کلی موجودات کاملاً کوچکی هستند ، بزرگ شدن یک تاتو بسیار بزرگ پروانه ای عجیب به نظر می رسد.
 
یک تاتو پروانه ای در اندازه مناسب تقریباً برای هر جسمی عالی به نظر می رسد. تمرکز بر روی این موضوع خواهد بود که آیا می خواهید تاتو همیشه دیده شود یا خیر. اگر تاتو بسته را ترجیح می دهید ، پشت ، بالای ران  ، شکم و زیر سینه گزینه های عالی هستند.مکان های معروف برای تاتو پروانه شامل شانه ها ، بازو ها و پاها است .

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید