معنی تاتو یین یانگ با عکس و توضیحات 100 طرح

یین یانگ

تاتو یین یانگ

 

معنی تاتو دایره سیاه و سفید : خالکوبی یین یانگ نماد شرقی سنتی هماهنگی و وحدت است. ما به نامگذاری سنتی عادت کرده ایم - دایره ای که از نیمه سفید و سیاه تشکیل شده است. با این حال ، از زمان های قدیم ، تعداد زیادی گزینه برای نحوه نمایش این نماد وجود دارد.

معنی تاتو یین یانگ

نماد یین یانگ توسط فیلسوفان چینی به جهان ارائه شد ، که مدل جهان را به این شکل - در تعامل نور و سایه - مشاهده کردند. خالکوبی با این نماد در میان نمایندگان کشورهای دیگر رواج یافته است ، زیرا معنای خالکوبی یین یانگ در سطح شهود قابل درک است.

 

معنی تاتو یین یانگ می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد ، اما مفهوم کلی یین و یانگ تعادل و هماهنگی است. "یین" سمت سیاه است در حالی که "یانگ" سمت سفید است. نماد یین یانگ ، که به عنوان taijitu نیز شناخته می شود ، دو طرف روشن و تاریک را برای نشان دادن چرخه تمام زندگی ترکیب می کند. به طور سنتی ، "یین" با آب ، ماه ، شب ، زنانگی ، سرما و منفعل همراه است در حالی که "یانگ" تجسم آتش ، خورشید ، روز ، مردانگی ، گرما و فعالیت است.

 

یین یانگ

طرح تاتو یین یانگ     تاتو یین یانگ ماهی

 

یین یانگ تعادل درون هر فرد است و اگر هر یک از طرفین بزرگتر از طرف دیگر باشد ، اعتقاد بر این است که فرد بیمار و ناسالم می شود. بسیاری از مردم به خالکوبی های یین یانگ کشیده می شوند زیرا چنین پیچیدگی ای را به نمایش می گذارد. این نشان می دهد که چگونه نقاط قوت و ضعف افراد با هم کار می کنند تا فردی منحصر به فرد ایجاد کنند. مردان و زنان هر دو به این نوع خالکوبی کشیده می شوند زیرا یین یانگ نشان دهنده تعادل و هماهنگی مورد نیاز در زندگی است. با این همه روش تفسیر نماد ین-یانگ ، چگونه یکی را انتخاب می کنید؟ در این مقاله به 70 مورد از بهترین طرح تاتو یین یانگ که می توانید برای الهام گرفتن استفاده کنید ، نگاه کنید.


در اینجا تفاسیر اصلی برای تتو یین یانگ  وجود دارد:

هماهنگی - این معنی در سطح تصویر نهفته است. هماهنگی دو اصل متضاد ، به عنوان اساس زندگی. البته فردی با علامت خالکوبی یین یانگ برای رسیدن به هماهنگی تلاش می کند - هم با درون خود و هم با جهان پیرامون خود. تاتو از نگرش فلسفی به زندگی و تلاش برای درک بنیان های جهان صحبت می کند.

 

یین یانگ

تاتو یین یانگ گرگ


مبارزه و وحدت در طبیعت ، همه چیز به گونه ای چیده شده است که حتی عناصر متضاد به نوعی در وحدت و ارتباط متقابل با یکدیگر هستند. یک خالکوبی به شکل یین یانگ فقط شماتیک است و نشان دهنده این وحدت اضداد است - تاریکی و روشنایی ، خوب و بد ، انرژی زن و مرد. همانطور که در جهان هر پدیده وحدت خود را ایجاد می کند ، در هر فرد هر ویژگی شخصیت یا ظاهر یک جزء مهم از یک کل واحد است. خالکوبی را می توان به عنوان پذیرش خود با همه جوانب مثبت و منفی تفسیر کرد.


بی نهایت. این توسط یک حلقه معیوب که مخالفان در آن محصور شده اند ، مشهود است. خالکوبی یین یانگ در این زمینه به این معنی است که همه چیز در زندگی چرخه خود را دارد ، اما هیچ چیز بدون اثری ناپدید نمی شود. همه چیز دوباره متولد می شود و دگرگون می شود - این اصل بی نهایت است.

یین یانگ
تاتو یین یانگ

 

اغلب می توانید خالکوبی هایی مانند تاتو یین یانگ  زوج را مشاهده کنید. آنها در مورد عشق پرشور صحبت نمی کنند ، بلکه در مورد احساسات عمیق ، درک ، هماهنگی و محبت بین یک مرد و یک زن صحبت می کنند.

خالکوبی یین یانگ می گوید در طبیعت ایده آل وجود ندارد ، خیر مطلق وجود ندارد و شر مطلق وجود ندارد ، هماهنگی اینها وجود دارد که دائماً در حال حرکت هستند ، تعامل می کنند ، جایگزین و مکمل یکدیگر هستند. این اساس وجود ماست.


اصل دوگانگی در طبیعت و طبیعت انسان را می توان در خالکوبی به روش های مختلف بیان کرد:

خالکوبی ماهی یین یانگ - ماهی کپور در فرهنگ چین جایگاه ویژه ای دارد. آنها نماد قدرت ، استحکام ، شانس و پیشرفت معنوی هستند. خالکوبی کپور یین یانگ یک نماد دوگانه است که به شکل دو ماهی در جهت های مختلف شنا می کند. رنگ این ماهی ها متفاوت است. نسخه کلاسیک سیاه و سفید است ، اما می تواند زرد و آبی و غیره باشد. دو ماهی در خالکوبی نمادی از روابط هماهنگ محسوب می شوند.

 

یین یانگ

طرح تاتو ماهی مینیمال

 

خالکوبی ببر یین یانگ

به تصویر کشیدن این نماد به شکل حیوانات بسیار محبوب است. ببر حامل انرژی زن یین است. اغلب او در مجاورت اژدها قرار دارد - نماد افسانه ای قدرت و قدرت ، که اصل مردانه را نشان می دهد. چنین خالکوبی بسیار چشمگیر به نظر می رسد ، اما فردی که در نمادگرایی مسلط نیست ، آیا آسیب ماهیت آن را درک می کند یا خیر.

 

یین یانگ

تتوی یین و یانگ

هر کدام را که انتخاب کنید ، نام اصلی خالکوبی یین یانگ بدون تغییر باقی می ماند. این ایده ای از جهان به عنوان وحدت و هماهنگی مفاهیم و پدیده های متضاد است.


خالکوبی را می توان هم به صورت تک رنگ و هم به صورت رنگی انجام داد. خالکوبی های رنگی یین یانگ بیشتر توسط زنان انتخاب می شوند. خالکوبی مردان معمولاً مختصر و محتاط تر است.

 

یین یانگ

تاتو یین یانگ    طرح خام تاتو یین یانگ     نقاشی یین و یانگ

 

از جمله سبک های اصلی می توان به مینیمالیسم ، واقع گرایی ، شرقی ، خطی اشاره کرد.تاتو یین یانگ نیازی به جزئیات زیاد ندارند یا تصاویر اضافی زیادی در آنها وجود ندارد. گاهی اوقات یک خال کوبی ساده و خوب طراحی شده بهترین نشان دهنده تمایل به تعادل است. موج های شبیه به طرح در اطراف تتو یین یانگ  به آن کمک می کند تا منحصر به فرد به نظر برسد.

 

یین یانگ

یین یانگ ماهی    تاتو یین و یانگ     طرح یین یانگ برای تاتو    یین یانگ تتو    طرح تاتو دایره ای

کدام قسمت بدن را خالکوبی یین یانگ کنیم

می توانید روی هر قسمتی از بدن خالکوبی کنید. محبوب ترین گزینه تاتو یین یانگ روی بازو است. این در درجه اول به این دلیل است که در اینجا می توانید تخیل را هم از نظر اندازه و هم از نظر شکل خالکوبی نشان دهید. یک تصویر کلاسیک مینیاتوری از یک نماد به عنوان یک تتو یین یانگ بر روی مچ دست عالی به نظر می رسد.

اما گزینه های بزرگتر دیگر در اینجا مناسب نیستند. یک علامت دوگانه کلاسیک با اندازه متوسط ​​یا تغییرات با حیوانات را می توان به عنوان خالکوبی یین یانگ در ساعد انجام داد. انتخاب این قسمت از بدن نیز خوب است زیرا چنین خالکوبی دائماً در چشم است و به عنوان یک یادآوری برای شخص است که مهمترین چیز در زندگی هماهنگی با خود است.

 

یین یانگ

تاتو یین یانگ


تاتو یین یانگ بر روی شانه یک میدان وسیع برای خلاقیت است. در اینجا می توانید تقریباً هر یک از گزینه های ترسیم این نماد را قرار دهید.

همچنین می توانید اغلب این نماد را به عنوان خالکوبی روی قفسه سینه ، شکم ، تیغه ها ببینید.


خالکوبی یین یانگ در پشت رایج ترین گزینه نیست. فقط در صورتی مناسب است که خالکوبی به اندازه کافی بزرگ باشد. بیشتر اوقات این سبک شرقی است - رویارویی بین ببر و اژدها.


اما تاتو یین یانگ  روی پا کاملاً متداول است. این می تواند نشان کوچک مچ پا یا خالکوبی ساق پا متوسط ​​باشد. یا شاید یک نقاشی در مقیاس کامل روی ران. گزینه دوم بیشتر برای دختران معمول است.

 

یین یانگ


Yin-Yang همچنین به عنوان یک خالکوبی تاتو روی جای زخم مناسب خواهد بود. زخم های کوچک را می توان با تفسیر کلاسیک علامت به راحتی پنهان کرد و برای زخم های گسترده ، گزینه با حیوانات مناسب است.

 

یین یانگ


اگر می خواهید یک خالکوبی زیبا از یین یانگ بگیرید ، یک تاتو کار باتجربه انتخاب کنید. این نه تنها کیفیت نقاشی ، بلکه رعایت همه ظرافت های ذاتی نمادگرایی شرقی را تضمین می کند. و اگر ایرادات جزئی در خالکوبی شرقی به اندازه کافی آسان باشد ، نماد کلاسیک مینیمالیستی اشتباهات را نمی بخشد. یک خط نادرست کشیده شده می تواند منجر به طولانی شدن روند حذف تاتو شود. برای جلوگیری از این امر ، با استادان معتمد تماس بگیرید.

 

تاتو یین یانگ  آب و آتش 

تاتو یین یانگ

 

آتش و آب بر خلاف یکدیگر عمل می کنند زیرا  سرد و گرم متضاد هستند. یین یانگ معتقد است که اگر دو عنصر بسیار قوی یا ضعیف باشند ، این دو عنصر نمی توانند به درستی وجود داشته باشند. آتش و آب تنها در صورتی می توانند همزمان باشند که مانند این تتو به درستی متعادل شوند.

 

خالکوبی های تصویری از آنجا که از استعداد یک هنرمند برای تقلید از تصویر کتاب داستان استفاده می کنند ، رواج فزاینده ای پیدا کرده است. دو چهره در این خالکوبی یک زن در دو سنین مختلف هستند و این خالکوبی چرخه پیری را با مفهوم یین یانگ ترکیب می کند.

 

تاتو یین یانگ طرح دو ماهی تیره و روشن

یین یانگ

 

این دو ماهی کوی دارای الگوهای تیره و روشن نماد یین یانگ هستند. آنها در جهت مخالف دایره درون خود شنا می کنند. در حالی که ماهی در خالکوبی های یین یانگ رایج است ، طراحی ترسیم شده این طرح واقعاً این طرح را منحصر به فرد می کند.

 

تاتو یین یانگ اژدها سیاه و سفید تاتو یین یانگ

یین یانگ

 

اژدها موجودات ظریفی هستند که ویژگی های مختلفی را در خود تجسم می دهند. این خالکوبی ایده یین یانگ را از طریق جزئیات متضاد هر اژدها نشان می دهد. یکی سبک و ظریف به نظر می رسد در حالی که دیگری تاریک و سفت است ، اما هر دو به طور متقارن دور یکدیگر می چرخند.

 

خالکوبی گل نیلوفر آبی یین یانگ

یین یانگ


از فضای منفی برای ایجاد نماد یین یانگ در این خالکوبی استفاده می شود. گل نیلوفر آبی نمایانگر یک روح پاک است و این خالکوبی از نیلوفر آبی استفاده می کند تا نشان دهد وقتی می توان افکار درونی خود را متعادل کرد ، می توان بیداری روحی ایجاد کرد و در درون خود هماهنگی یافت.

 

تاتو یین یانگ مناطق گرمسیری و کوهستانی 

یین یانگ

 

این خال کوبی یین یانگ جالب است زیرا دو منظره مختلف منطقه ای را از طریق یک تصویر نشان می دهد. رنگ ها به طرز چشمگیری متفاوت هستند و باعث می شوند یکدیگر از پوست جدا شوند. کوه های موجود در پس زمینه ، چشم انداز گرمسیری را به منظره کوهستانی متصل می کند.

 

تاتو یین یانگ گربه واقع گرای سیاه و سفید 

یین یانگ

 

گربه های سیاه شر را دور نگه می دارند در حالی که گربه های سفید نشان دهنده ثروت هستند ، بنابراین این خال کوبی با ترکیب این دو جنبه به عنوان یک جذابیت خوش شانس عمل می کند. این بازی با سیاه و سفید نماد یین یانگ بازی می کند اما گربه را به عنوان یک حیوان به جای دو حیوان در کنار هم نگه می دارد.

 

تاتو یین یانگ ماهی Yin-Yang Koi

یین یانگ

 

این خال کوبی معنای گلها را که نمادی از زیبایی طبیعی ، عشق و زندگی هستند بهم پیوند می دهد و به معنای استقامت ماهیان کوی است. کوی ها برای تقلید از نماد یین یانگ رنگ آمیزی شده اند و این خالکوبی را می توان به عنوان پشتکار در تلاش های زندگی برای حفظ تعادل طبیعی تعبیر کرد.

 

خالکوبی لوتوس و چرخش یین یانگ

یین یانگ

 

ماهیت عجیب این خال کوبی یادآور طراحی تیم برتون است. نیلوفرها نمایانگر خلوص و تولد دوباره هستند زیرا می توانند در آب کثیف ریشه دوانده و همچنان یک گل دوست داشتنی تولید کنند. این خالکوبی چرخه زندگی ، مرگ و تولد دوباره را درست مانند نماد یین یانگ نشان می دهد.

 

خالکوبی آبرنگ قرمز و آبی یین یانگ

یین یانگ


قرمز و آبی متضاد در نظر گرفته می شوند ، اما این خال کوبی آنها را به زیبایی جمع می کند. کل ترکیب بر روی یکنواختی متمرکز است ، بنابراین اگرچه دو طرف متفاوت هستند ، اما هر دو هنوز شبیه هم هستند. این یک مثال کامل از آنچه یین یانگ نشان می دهد است.

 

طرح هندسی در تاتو یین یانگ 

تاتو یین یانگ

 

تقارن و تعادل از طریق خالکوبی هندسی منتقل می شود ، بنابراین جفت شدن آنها با نماد یین یانگ نمونه ای از این است که چگونه طراحی یک خال کوبی می تواند یک لایه اضافی از علاقه را به موضوع اضافه کند. هندسه یکنواخت ایده تعادل را در خالکوبی یین یانگ تقویت می کند.

 

خالکوبی سیاه و سفید مینیمالیستی Yin-Yang 

یین یانگ

 

هر قطعه کوچک از نماد ین-یانگ کل تصویر را ایجاد می کند و این خال کوبی نشان می دهد که کل نماد شکسته شده است. بخش کوچکی از "یین" در "یانگ"  Yin-Yang وجود دارد و بالعکس. این نیمی از کل بزرگتر را ایجاد می کند که کاملاً با هم متناسب است.

 

تاتو مینیمالیستی دود یین یانگ

یین یانگ

 

دود نشان دهنده گذار و محافظت در خالکوبی است. با این خال کوبی یین یانگ ، دود رنگی کل نماد یین یانگ را در بر می گیرد ، که نشان می دهد قطعاتی که نماد یین یانگ را نشان می دهند می توانند به یکدیگر منتقل شوند و یک ایده واحد را ایجاد کنند.

 

تاتوی مینیمالیستی یین یانگ برای زوج ها

یین یانگ

 

گاهی ساده ترین چیزها بیشترین معنا را دارند. این خالکوبی های تطبیقی ​​همیشه این دو نفر را از طریق این خالکوبی های یین یانگ به هم متصل می کند و نشان می دهد که اگرچه آنها افراد جداگانه ای هستند ، اما مکمل یکدیگر هستند و کاملاً با هم هماهنگ می شوند.

 

تاتو یین یانگ دو طرفه بودا 

این خالکوبی با پشت کامل دارای جزئیات زیادی برای نشان دادن دوگانگی در درون شخص است. نماد یین یانگ در بالا کمی محافظت شده از دود است تا تعادل زندگی حفظ شود. بودا دو رو نشان می دهد که چگونه یک موجود می تواند ویژگی های مثبت و منفی را در بر بگیرد.

 

تاتو یین یانگ رنگی جنگل و اقیانوس 

یین یانگ

 

این خال کوبی شبیه نقاشی رنگ روغن در داخل نماد یین یانگ است. رنگهای گرم جنگل امواج خنک اقیانوس را ستایش می کند. به طور سنتی ، آب با "yin" یا سمت تاریک نماد همراه است ، اما این خال کوبی نشان می دهد که می تواند طرفین را بچرخاند و همچنان زیبا به نظر برسد.

 

تاتو یین یانگ لاک پشت گل پیسلی

یین یانگ


خالکوبی های پیسلی بیانگر فردیت هستند زیرا طرح های آنها بسیار منحصر به فرد است. لاک پشت ها می توانند نماد استقامت و طول عمر باشند ، بنابراین وقتی با نماد ین-یانگ و الگوی پیسلی جفت می شوند ، این خالکوبی بیان می کند که فرد می تواند زمان را تحمل کند زیرا کاملاً متعادل است.

 

تاتو یین یانگ لاک پشت 

یین یانگ

 

لاک پشت ها معنای زیادی از جمله عشق ، صبر و محافظت بر روی پوسته خود دارند. در حالی که این خال کوبی ممکن است شبیه نماد یین یانگ نباشد ، اما مناطق روشن و تاریکی برای نشان دادن "یین" و "یانگ" دارد. هماهنگی در همه چیز وجود دارد ، حتی اگر در نگاه اول دیده نشود.

 

تاتو یین یانگ قلب لاک پشت 

یین یانگ

 

لاک پشت ها نشان دهنده طول عمر هستند و قلب نماد عشق است. نقطه در بالا همان نقاطی است که در طرح یین یانگ وجود دارد ، نماد این است که این شخص برای به دست آوردن یک عشق پایدار به تعادل اهمیت می دهد. همچنین می توان آن را به عنوان عشق و عمر طولانی تنها با دستیابی به تعادل تعبیر کرد.

 

تاتو یین یانگ لاک پشت خورشید و ماه

یین یانگ

 

پوسته لاک پشت خورشید و ماه را در نماد ساده یین یانگ نگه می دارد. این گیاه در اساطیر مختلف انسان را به یاد لاک پشت جهانی می اندازد. لاک پشت جهانی یک لاک پشت غول پیکر است که جهان را روی صدف خود حمل می کند. این خال کوبی ارتباطی را ایجاد می کند که جهان به تعادل نیاز دارد.

 

خورشید سیاه با تاتو ماه و ستاره 

یین یانگ


خورشید و ماه به عنوان نمادهای یین یانگ به تنهایی در نظر گرفته می شوند ، زیرا این معنی را دارد که متضاد می توانند مکمل یکدیگر باشند. اگرچه ماهواره ها متفاوت هستند ، اما به نور خورشید متکی است و نشان می دهد که این دو عمیقاً به یکدیگر متصل هستند.

 

تاتو ماهی صورت فلکی یین یانگ 

یین یانگ


خالکوبی فال شخصی است ، و این یکی صورت فلکی ماهی است که به صورت ماهی کوی ساخته شده است. آنها در رقص مرگ و زندگی خود ، مانند یین یانگ ، دور یکدیگر شنا می کنند. محل قرار گیری صورت فلکی بسیار عالی است زیرا هنوز روی ماهی قابل تشخیص است.


سیاه و سفید یین یانگ تاتو گربه

یین یانگ


گربه ها حیواناتی خوش شانس هستند و با کسانی که دوستشان دارند بسیار مهربان هستند. این خالکوبی تجسم این دانش با دو گربه است که با یکدیگر  نمادی از یین یانگ را تشکیل می دهند. اگرچه آنها رنگ متضاد دارند ، اما یکدیگر را دوست دارند و نشان می دهد که چگونه دو موجود متفاوت می توانند در یکدیگر آرامش پیدا کنند.

 

خالکوبی گربه معمولاً نشان دهنده شانس ، هوش و لطف است ، اما بسیاری از مردم برای نماد گربه یا گربه حیوان خانگی خود از خالکوبی گربه استفاده می کنند. رنگهای ملایم و رنگهای متضاد زیبا در این خالکوبی راهی عالی برای به تصویر کشیدن نماد یین یانگ از طریق دو حیوان خانگی دوست داشتنی است.

 

یین یانگ

 

گربه یین یانگ خالکوبی نیز یک تنوع جالب در موضوع ساختار دوگانه جهان است. به عنوان دو گرگ - سیاه و سفید نشان داده شده است. یکی از گزینه های محبوب یین یانگ است. درست مانند نسخه جغد ، خالکوبی یین یانگ - پرندگان سیاه و سفید در یک نماد شرقی معروف ادغام می شوند. برای طرح ، می توانید حیوانات یا پرندگان دیگر را تتو کنید.


شنای ماهی کوی تاتو یین یانگ 

یین یانگ

 

به نظر می رسد این ماهی های کوی در اطراف نماد یین یانگ شنا می کنند. ماهی روشن تر از "ین" تیره است در حالی که ماهی تیره تر "یانگ" روشن را شامل می شود. این نشان می دهد که حرکت کوی هنگام گذر از چرخه زندگی نشان داده شده توسط نماد یین یانگ است.

 

تاتو یین یانگ مینیمالیستی خاکستری 

یین یانگ

 

این تتو یین یانگ بسیار ساده معنای زیادی دارد. این دو ماهی بی وقفه دور یکدیگر شنا می کنند تا چرخه زندگی و مرگ را نشان دهند و رنگ مقابل آنها یادآور نماد یین یانگ است. دو ماهی کوی دو قسمت از یک تصویر هستند و به صورت سیال با هم حرکت می کنند.

 

تاتو یین یانگ  روز و شب

یین یانگ

 

این خالکوبی "یانگ" یک منظره را نشان می دهد که خط کشی کوهها از بالا به پایین متقارن است در حالی که قسمت یین یانگ در امتداد دو طرف چپ و راست قرار دارد. تقریباً به نظر می رسد که یین یانگ در حال دور زدن تصویر است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید