بهترین روش برای زدودن بوی زخم ماهی

چگونه ماهی را مزه دار کنیم

طعم دار کردن ماهی بهترین روش برای زدودن بوی زخم ماهی یا بوی زهم ماهی و  مزه دار کردن آن به هنگام پخت ماهی می باشد. راحت ترین روش برای آنهایی که می پرسند که چطور ماهی خوشمزه درست کنم و یا ماهی را در چه موادی بخوابانیم آغشته نمودن ماهی به مخلوطی پودری شامل زعفران ، زرچوبه پودر سیر، نمک و فلفل سیاه به همراه آرد سفید می باشد.

چگونه ماهی را طعم دار کنیم و چگونه ماهی خوشمزه درست کنیم

 - روش دیگر در طرز تهیه مزه دار کردن ماهی ، مزه دار کردن روغنی است که قرار است ماهی را بآن  سرخ کنیم  به این صورت که بعد از داغ شدن روغن درون ماهیتابه ورقه هایی از زنجبیل تازه و یا نصف قاشق چای خوری از پودر آن را درون روغن می ریزیم و سپس ماهی را درون آن سرخ می نماییم اگر از زنجبیل تازه استفاده کنیم سه تا چهار دقیقه  زمان می برد تا ورقه ها درون روغن سرخ شوند.

- بعد از آنکه ماهی را بقطعات دلخواه برای سرخ کردن بريده و تميزکردیم آب اضافه را با دستمال خشک می کنیم و بعد روی سطح ماهی را نمک می پاشیم، چند قطره آب ليمو هم در صورتيکه مايل باشيد روی قطعات ماهی اسپری کنید، بعد تکه های ماهی را به آرد آغشته کنید بصورتی که قشر نازکی از آرد روی سطح ماهی را بپوشاند، سپس درماهيتابه قرار بدهید تا با حرارت متوسط سرخ شود.

ماهی را چگونه مزه دار کنیم

- برای مزه دار كردن ماهي  و سرخ کردن ماهی بعد از نمک زدن به ماهی و آغشته کردن به آرد دارای زردچوبه و فلفل سیاه، ماهی را درتخم مرغ زده شده با کمی نمک و زعفران می زنیم و بعد از در آوردن از مایه ی تخم مرغ ، روی آن را آرد سوخاری پاشیده و در ماهيتابه سرخ می کنیم.

ساده ترین راه طعم دار کردن ماهی

برای پوست کندن ماهی به ساده ترین راه طعم دار کردن ماهیمراجعه کنید.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • ویدا ویدا :

    این روش خوبه ولی روشی که با سس سویا گفته بودین رو امتحان کردم خیلی خوب شد ماهی ها اصلا بو نمی دادن

    1397/7/11 07:39 ب.ظ

بیشتر بخوانید