نان پنیر بدون نیاز به فر

نان پنیری بدون نیاز به فر

این نان پنیری ها در یک تابه خشک آماده شده اند، که نه تنها خوشمزه هستند، بلکه رژیمی نیز می باشند. کفیر یا ماست درخمیر باعث می شود که این نان ها نرم و پفکی شوند، هرچند این نان های پنیری بسیار نازک هستند اما بسیار شبیه به نان پنیری سنتی قفقازی می باشند.          

مواد لازم برای تهیه نان پنیر

آرد : 250 گرم.
پنیر سولوگونی یا موتزارلا : 250 گرم
کرفس و جعفری : 10 گرم
نمک، فلفل سیاه و فلفل سفید بنا به ذائقه
کره برای روی نان ها : 50 گرم.

کفیر یا ماست و آب مقداری که خمیر به دست نچسبد

طرز تهیه نان پنیری

برای طرز تهیه خمیر 200 گرم آرد را با نمک و آب مخلوط کنید، سپس ماست را اضافه کنید. تا خمیر نرم شود، سپس آنقدر آرد اضافه کنید که خمیر نرم شود و به دست نچسبد، حدود 50 گرم آرد که باقی مانده بود.خمیر را گرد کنید و دور تا دور خمیر را  خیسکنید و کمی بر روی میز ورز داده،حالا خمیر را در ظرف بگذارید و رویش سلفون بکشید،  20 دقیقه به خمیر استراحت بدهید.

برای پر کردن خمیر ، شما می توانید از هر پنیری استفاده کنید، اما خوشمزه ترین پنیر موتزارلا می باشد. پنیر را بر روی یک بشقاب مرطوب بریزید و سبزی، کمی نمک و فلفل را به سلیقه خود اضافه و باهم مخلوط کنید.

من نان را در یک تابه با قطر 18 سانتیمتر پختم. برای انجام این کار، یک تابه آماده کنید. سایز نان های پنیری بسته به خودتان است.

نان پنیری بدون نیاز به فر

نانها بسیار سریع آماده میشوند و برای اینکه خمیر به خوبی پخته شود، نان باید بسیار نازک باشد. به این منظور خمیر را به اندازه ته تابه با وردنه صاف کنید از مخلوط پنیر و سبزیجات مطابق عکس زیر وسط خمیر بریزید .

خمیز را از اطراف جمع کنید و مطابق عکس با وردنه صاف کرده در تابه بندازید.تمام خمیر را با همین روش آماده کنید برای یک اندازه شدن می توانید خمیر را از اول به 5 یا 6 قسمت تقسیم کنید و هم چنین مخلوط پنیر و سبزیجات را تا تمام نان پنیری ها به یک اندازه شود.روی نان ها را با چنگال سوراخ سوراخ کنید و برای پختن روی حرارت متوسط بگذارید.

نان پنیر به سرعت پخته می شود و در همان زمان پف می کند، بنابراین هنگام پف کردن ، لازم است دوباره آن را سوراخ کنید. نان را از دو طرف سرخ کنید.نان های آماده شده را بلافاصله با کره روغن مالی کنید.اگر کره برای روی نان ها ندارید، می توانید آنها را در مقدار کمی از روغن های گیاهی سرخ کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید