10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک

پنکیک

10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک تا انگشتان خود را لیس بزنید

 

پنکیک های ظریف و نازک و خوشمزه آرزوی هر آشپزی است. اما هنگامی که دائماً مشکلی پیش می آید. چگونه می توانید پنکیک های خوشمزه تهیه کنید؟ به عنوان مثال ، پنکیک ها می سوزند ، تکه تکه می شوند ، خیلی ضخیم یا حتی "لاستیکی" می شوند. نگران نباشید ، اگر برخی از ترفندهای آشپزی را بدانید همه اینها قابل حل است. نکات ما را بخاطر داشته باشید تا به شما کمک کند از اشتباهات هنگام طرز تهیه پنکیک جلوگیری کنید.

 

1. در طرز تهیه پنکیک از محصولات با درجه حرارت یکسان استفاده کنید

پنکیک

10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک: تمام مواد غذایی را از قبل از یخچال خارج کنید تا در دمای اتاق گرم شود / عکس


تعداد کمی از افراد می دانند ، اما دمای مواد به طور مستقیم بر طعم غذای آماده تأثیر می گذارد. شما نباید از موادی که بسیار گرم یا سردتر از سایر مواد غذایی هستند استفاده کنید. بهتر است مواد در دمای اتاق نگهداری شوند. ما به شما توصیه می کنیم تخم مرغ و شیر (و سایر مواد لازم را در صورت نیاز طبق دستورالعمل) از یخچال خارج کنید تا گرم شود. در غیر این صورت ، خمیر گلوله خواهد شد ، و پنکیک های نازک درست نخواهد شد.

 

2. در طرز تهیه پنکیک مواد را به تدریج اضافه کنید

پنکیک

10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک: مواد مایع را به تدریج به پایه خشک (آرد) اضافه کنید / عکس


یکی از قوانین اساسی پخت و پز مخلوط کردن مواد خشک و مرطوب به طور جداگانه است. مواد مایع را به جای مخلوط کردن همه مواد ، به تدریج به پایه خشک اضافه کنید. این باعث می شود خمیر یکنواخت و صاف شود.


3. در هم زدن مواد زیاده روی نکنید

پنکیک

10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک: اگر  خمیر زیادی زده شود حالت لاستیکی می گیرد  / عکس


نیازی نیست که خمیر را ورز دهید تا آخرین توده برداشته شود. مخلوط کردن مواد برای مدت زمان طولانی تقریباً کل گلوتن را شل می کند. این به لطف گلوتن است که پنکیک ها معطر و بسیار متخلخل هستند. بنابراین بهتر است چند توده در خمیر باقی بماند تا اینکه به پنکیک های "لاستیکی" بسنده کنید.


4- غلظت خمیر پنکیک را تست کنید

پنکیک

10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک: مخلوط پنکیک را به تدریج رقیق کنید ، در غیر این صورت ممکن است خمیر خیلی شل شود / عکس


برخی از خانم های خانه دار پود مخلوط های پنکیک آماده را ترجیح می دهند اما برای تست غلظت به چشم نیز نیاز دارند. مخلوط را به تدریج رقیق کنید ، به جای اینکه بلافاصله طبق دستورالعمل ، همه مایع را اضافه کنید. اگر خمیر خیلی نازک باشد ، پنکیک ها به راحتی برعکس نمی شوند.


5. خمیر پنکیک باید قوام داشته باشد

پنکیک

10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک: حتماً یک محصول چسبناک به خمیر اضافه کنید / عکس


آرد آسانترین ماده برای دستیابی به قوام مورد نظر است. خمیر نسبتاً چسبناک است و همه مواد را با هم ترکیب می کند. اگر پنکیک بدون آرد معمولی می پزید ، حتما از محصولات چسبناک دیگری استفاده کنید. به عنوان مثال ، بلغور جو دوسر ، آرد گندم سیاه ، پوره موز ، یا کره بادام زمینی.


6. سفیده تخم مرغ را جداگانه بزنید

پنکیک

10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک: سفیده های سرد را جداگانه بزنید و سپس به آرامی داخل خمیر اضافه کنید / عکس


اگر رویای شما پنکیک کرکی و پفی است ، از هک زندگی سفیده تخم مرغ استفاده کنید. سفیده تخم مرغ را تا دمای اتاق گرم نکنید ، بلکه سرد هم بزنید تا پف کند. سپس پروتئین ها را به خمیر تمام شده اضافه کنید. مراقب باشید و توده حاصل را به آرامی هم بزنید ، در غیر این صورت پروتئین ها رسوب می کنند. برای این کار از کاردک سیلیکونی یا پلاستیکی استفاده کنید.


7. به خمیر پنکیک آب معدنی اضافه کنید

آب معدنی

10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک: آب معدنی خمیر را هوا دار و لطیف می کند / عکس


آب معدنی یک بیکینگ پودر عالی است. این کمک خواهد کرد که خمیر خنک و نرم شود. اگر پنکیک های نازک سوراخ دار را دوست دارید ، حتماً از آب معدنی استفاده کنید.


8- تابه را خوب گرم کنید

پنکیک

10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک: برای بررسی آمادگی تابه برای سرخ کردن ، کمی خمیر روی آن بریزید / عکس


برای گرم کردن وقت بگذارید که تابه خوب گرم شود. در غیر این صورت ، خمیر به ظرف می چسبد و پنکیک ها از هم می پاشند. همچنین بخاطر داشته باشید که تمام روغن گرم نشده در ظرف جذب می شود و به نظر می رسد که خیلی چرب باشد. 


9. از کره استفاده نکنید

کره

10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک: برای سرخ کردن پنکیک ، بهتر است از روغن آفتابگردان استفاده کنید / عکس


در مقایسه با روغن آفتابگردان یا کلزا ، کره کمی که گرم می شود شروع به سوختن می کند . این می تواند باعث ایجاد طعم بد ،  دود در هنگام سرخ شدن در آشپزخانه و ایجاد لکه های تیره سوخته روی پنکیک شود.


10. روی پنکیک ها را فشار ندهید

پنکیک

10 ترفند آشپزی در طرز تهیه پنکیک: اگر پنکیک ها را با کفگیر فشار دهید ، ممکن است آنطور که دوست داریم ، نرم و لطیف نشوند / عکس


اگر پنکیک ها را در هنگام سرخ کردن با کفگیر به ظرف فشار دهید ، زودتر پخته نمی شوند. این فقط بدتر خواهد کرد ، زیرا هنگام فشردن ، حباب های هوا از خمیر خارج می شوند و در نتیجه ، پنکیک ها آنطور که دوست دارید لطیف نمی شوند.

شما می توانید از ترفندها(پنکیک قرمز سورپرایز یلدا ) نه تنها با پنکیک ، بلکه برای تهیه غذاهای دیگر نیز استفاده کنید. حتی یک تغییر کوچک در ورز دادن یا سرخ کردن می تواند طعم پنکیک را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید