چگونه در خانه نان بپزیم

در
این اتفاق افتاده که برای مدت نامحدودی ، حتی رفتن به فروشگاه بی خطر نبوده است. از زمان های قدیم در ایران می گفتند: "نان همه چیز است". و آنها درست می گفتند. اما آیا واقعاً می توان نان را خریداری نکرد؟مواد در مورد چگونگی پخت مقدار محدود نان در فر از 4 ساده ترین کالایی که در هر خانه وجود دارد ، به شما توضیح می دهند.
 

چرا نان خانگی یک راه حل خوب در هنگام قرنطینه است

این راه حل است! 
 
اگر خرید نان ناامن و غیر بهداشتی می شود و بهتر است بیرون رفتن از خانه را محدود کنید ، این سؤال به شدت ایجاد می شود که چگونه خودتان نان هایی را تهیه کنید که برای مدت طولانی ذخیره شود. در اوقات دشواری که در حال حاضر ما آن را تجربه می کنیم ، نانوایان تجربیات خود را با ما در میان گذاشتند و گفتند چگونه نان خانگی را در یک اجاق ساده پخت ، که ... حتی بدون قرار دادن در یک کیسه پلاستیکی ، 4-5 روز تازه بماند. این نان خانگی است که نه تنها برای سلامتی مضر نیست بلکه ماده مغذی بیشتری نیز دارد و به سرعت خراب نمی شود.  قرنطینه ، وقت آزاد زیادی داریم ، اما ... برای پخت نان خانگی در فر زمان زیادی لازم نیست.فر نبود داخل پلوپز هم می توانید نان را آماده کنید)

چگونه خمیر مایه خانگی یا مخمر درست کنیم

خمیر مایه خانگی
 
در یک کاسه 100 گرم آرد را با 100 میلی گرم آب مخلوط می کنیم (برای دقت یک فنجان اندازه گیری انتخاب کنید) کاسه را با یک حوله می پوشانیم. در خمیر حاصله ، در یک روز به دلیل آب اضافه شده ، مخمر ظاهر می شود که از قندهای موجود در آرد تغذیه می کند. هنگامی که روز تمام شد ، خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و نصف آن را در یک کاسه دیگر قرار دهید. در هر خمیر در هر کاسه ، 100 گرم آرد دیگر و 100 میلی گرم آب اضافه کنید. و سپس در روزهای بعد می توانیم ، در صورت تمایل ، تعداد کاسه های خمیر را به همین صورت افزایش دهیم.
 

چگونه خمیر مایه را چک کنیم

ما با استفاده از روش شناور ، آماده بودن خمیر مایه را بررسی می کنیم
 
وقتی چندین روز از تخمیر گذشت(حداقل 5 روز) ، باید قبل از تهیه نان بدانید که آیا خمیر مایه صددرصد آماده است یا خیر. برای بررسی ، باید یک مقدار کوچک از خمیر مایه را در یک کاسه آب قرار دهید. اگر مخمر کاملاً آماده شود ، آنگاه روی سطح آب شناور می شود. اگر این شرایط برآورده شود ، ما به پخت نان در فر ادامه می دهیم.
 

چگونه می توان نان خانگی را پخت؟

برای پخت نان خانگی در فر ، به 1 کیلوگرم آرد گندم ، 650 گرم آب ، 200-300 گرم مخمر خانگی، 20 گرم نمک و 20 گرم شکر نیاز داریم. در صورت تمایل می توانید از دانه کنجد ، دانه آفتابگردان ، دانه کتان ، و هر چیز دیگری از دانه های مورد علاقه خود به خمیر اضافه کنید. تمام این مواد با خمیر مخلوط می شوند ، نان هایی به هر شکلی که دوست دارید شکل می گیرند و حدود نیم ساعت در فر پخته می شوند.
 

چگونه خمیر مایه اضافی را ذخیره کنیم

می خواهید آن را ذخیره کنید ، فقط لازم است که خمیر حاصل را در یک کاسه که از قبل با کره چرب کرده اید قرار دهید و روی آن را آرد بپاشید ، با سلفون پوشانده و در یخچال قرار دهید ( نه در فریزر !!!). خمیر مایه بدون از بین رفتن خواص حدود 5 روز در یخچال قابل نگهداری است.
 

چگونه نان های خانگی را به درستی نگهداری کنیم

دو گزینه برای ذخیره نان خانگی. 1 - می توانید آن را به قطعات تقسیم کرده و در فریزر  و یخچال فریز کنید. 2 - نان را در یک حوله آشپزخانه یا کیسه پارچه ای نگه دارید. پارچه نان را بهتر ذخیره می کند تا در کیسه های پلاستیکی نگهداری می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

مخمر چیست؟

در
مخمر چیست
مخمر یک موجود زنده و تک سلولی است که در گیاهان و حیوانات یافت می شود. سلول های مخمر تخم مرغی شکل هستند و تنها می توانند از طریق یک میکروسکوپ دیده شوند.

 

 

مخمر چیست؟ 

اگر شما مخمر را وزن کنید و سلولهای آن را مجددا محاسبه کنید، تقریبا 1 گرم این ماده حدود 20 میلیارد سلول خواهد بود. از آنجایی که چشم انسان قادر به دیدن یک سلول 5 میکرونی نیست، این موجود زنده تک سلولی برای مدت طولانی جزو مرموز ترین  موجودات باقی مانده است.
تا اواخر قرن نوزدهم، دانش بشریت درباره آنها بسیار اندک بود. در سال 1866، میکروب شناسی به نام لویی پاستور، که تمام عمر خود را صرف مطالعه اصول تخمیر کرده بود و علاقه مند به فرایند تخمیر مخمر بود پس از 15 سال آزمایش، مخمرهای انفرادی را جدا و تمیز کرد. روشهای کشت قارچهای مخمر به روش او هنوز استفاده می شود.

مخمر سلول گیاهی است یا جانوری 

سلول های مخمری موجودات زنده هستند و برای تکثیر نیاز به هوا دارند. غذای مورد علاقه آنها مواد قندی است: ساکارز (نیشکر و چغندر قندی)، فروکتوز و گلوکز (عسل، میوه، شربت افرا)، مالتوز (نشاسته).
 

 اندازه سلول مخمر از هشت هزارم میلی متر فراتر نمی رود. تقریباً 1500 نوع مخمر وجود دارد. در داخل یک گونه هزاران گونه مختلف از نظر ژنتیکی وجود دارد ، اما شاید مشهورترین آن Saccharomyces Cerevisiae باشد. اغلب آنها با نام های قابل فهم تر - مخمر آبجو یا نانوایی - نامیده می شوند. هر یک از این گونه ها ویژگی های خاصی دارند و دامنه مخمر را تعیین می کنند. به عنوان مثال ، در تولید آب ، از سویه های مختلفی برای تولید انواع مختلف نوشیدنی استفاده می شود. اما دامنه این ماده بسیار گسترده تر است. مخمر برای تولید بسیاری از محصولات استفاده می شود ، آنها نقش طعم دهنده ها را بازی می کنند ، و همچنین در داروشناسی ، دامداری و سایر مناطق کاربرد دارند.

 

مخمرها موجوداتی هستند که برای زندگی و تولید مثل به غذا ، گرما و رطوبت نیاز دارند.

در نتیجه تخمیر ، آنها قندها و نشاسته ها را به دی اکسید کربن و الکل تبدیل می کنند. مخمر انواع مختلفی دارد که برای سلامتی انسان مفید است. آنها می توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند ، هضم را بهبود ببخشند ، اما برخی از آنها باعث عفونت های قارچی می شوند.

معروف ترین انواع مخمر:

آبجوخانه ها؛
نانوایی؛
بحث در مورد قارچ های تک سلولی موضوع جدیدی نیست. بسیاری از آنها علاقه مند به مخمر نانوایی هستند ، مزایا یا مضرات آنها ، برخی از ترکیب مخمر نانوایی ترسیده اند ، بنابراین بیشتر و بیشتر زنان خانه دار مخمر خانگی ، را انتخاب نمی کنند. در حقیقت ، اگر درک کنید که مخمر چیست ، چگونه این میکروارگانیسم ها تکثیر می شوند و چگونه بر پخت تأثیر می گذارند ، مشخص می شود که به طور کلی ، جای نگرانی نیست. اینکه این مواد مفید باشند یا برعکس برای بدن مضر باشند ، به میزان مصرف ، حساسیت بدن و همچنین وجود قارچ از جنس کاندیدایازیس در بدن بستگی دارد. در مقادیر کم ، مخمر می تواند با پر کردن ویتامین های گروه B سلامتی را بهبود بخشد ، اما مقدار اضافی ماده می تواند بر شخص تأثیر منفی بگذارد.

 

deafbeaab6f67fe534744df39d7e0102_fitted_800x3000.jpeg

مخمر باکتری است یا قارچ

مخمر قارچ است یا باکتری ؟

مخمر ها از چه قارچ هایی هستند ؟

مخمر ها تک سلولی ساده هستند ؟

مخمر قارچ است. قارچ ها یوکاریوت هستند. بیشتر آنها چند سلولی هستند و دارای بدنی رویشی هستند که میسلیوم تشکیل می دهند ، اما مخمر تک سلولی است. قارچ ها همیشه هتروتروف هستند و مهمترین تجزیه کننده های موجود در مواد آلی مرده هستند.

 تفاوت بین باکتری ها ، قارچ ها و مخمر چیست؟

باکتری ها تک سلولی هستند و به طور معمول چند میکرومتر طول دارند. آنها دارای اشکال متنوعی هستند. ممکن است به صورت چسبیده به سطوح ایجاد شوند. آنها بیوفیلم هایی با گونه های مختلف تشکیل می دهند.
باکتری ها پروکاریوت هستند. آنها موجوداتی تک سلولی هستند ، دارای یک کروموزوم دایره ای منفرد ، فاقد هسته یا اندامک های متصل به غشا و دارای تاژک برای حرکت هستند.

قارچ ها یوکاریوتی هستند. آنها می توانند تک یا چند سلولی باشند. آنها اندامک های هسته ای و غشایی دارند. آنها به طور کلی بیش از یک کروموزوم دارند و خطی است. قارچ ها به طور خاص شبیه گیاهان هستند ، یا حداقل به نظر می رسد ، اما هیچ کلروپلاستی برای تبدیل انرژی خورشید به شکر ندارند. قارچ ها باید مواد بیرونی را برای انرژی مصرف کنند. آنها اگر چند سلولی باشند غالباً دارای "سیستم ریشه ای" با بدن بارده (مانند قارچ) هستند.

مخمر نوعی قارچ تک سلولی است ، بنابراین عضوی از  قارچ ها است و تفاوتی با آن ندارد.

 

bb9d5c3e9cf29a4c8f3d6cfdf8cae5d1_ce_1920x1024x0x67_cropped_800x427.jpg

 

تفاوت مخمر آبجو با مخمر پخت نان معمولی چیست

مخمرهای نان انواع کم تحمل الکل هستند که برای کمک به بالا رفتن حجم نان تهیه می شوند. این کار را با مصرف کمی شکر و نشاسته و تبدیل آن به الکل انجام می دهد (این همان کاری است که مخمر و شکر همیشه انجام می دهند). در آن فرآیند ، حبابهای دی اکسید کربن تولید می شود که در خمیر به دام افتاده و به افزایش آن کمک می کند. هنگام پخت ، مقدار بسیار کمی از الکل تبخیر شده و حباب ها در نان باقی می مانند. با این حال ، بیشتر مخمرهای نان فقط در بهترین حالت 5 یا 6 درصد الکل تولید می کنند.

 

مخمر آبجو یا شراب برای تحمل مقادیر بالاتر الکل ، معمولاً 10 تا 15 درصد تولید می شوند. بعضی از آنها مانند مخمرهای شامپاین می توانند الکل را تا 17 یا 18 درصد تحمل کنند. این به معنای تبدیل کارآمدتر قند به الکل و الکل بیشتر در آبجو یا شراب است. در واقع ، اگر قصد دارید آن را برای ماهها یا سالها حفظ کنید ، حداقل به 10 درصد الکل در شراب  نیاز دارید. بیشتر آبجوها فقط 5 تا 7 درصد الکل دارند. در یخچال نگهداری می شود و می تواند مدتی باقی بماند. در یخچال و فریزر ، این الکل برای حفظ آن کافی نیست و از بین می رود. اگر از مخمر نان برای آبجو یا شراب استفاده کنیم ، همین اتفاق می افتد. این فقط الکل کافی تولید نمی کند ، و به معنای آن نیست.

 

علاوه بر این ، بسیاری از مخمر آبجو یا شراب برای تهیه انواع انگور به فروش می رسد تا با طعم خاصی از آن شراب match مانند ریسلینگ مطابقت داشته باشد. مخمر نان ممکن است مشخصات طعم خاص خود را داشته باشد که می تواند طعم متفاوتی در آبجو یا شراب بوجود بیاورد.

 

a19182cbecef9afed6c373603778a00c_fitted_800x3000.jpg

 

ویژگی های عمومی مخمر

مخمر نوعی تک سلولی است

مخمر - اینها ارگانیسم هایی هستند که برای زندگی و تولید مثل نیاز به غذا، گرما و رطوبت دارند.
در نتیجه تخمیر، آنها قند و نشاسته را به دی اکسید کربن و الکل تبدیل می کنند. انواع مختلفی از مخمر وجود دارد که برای سلامت انسان مفید است. آنها می توانند سیستم ایمنی را تقویت کنند، هضم را بهبود بخشند و اما برخی از عفونت های قارچی را ایجاد می کنند.
در حقیقت، اگر شما متوجه شوید که کدام مخمر مفید است، چگونه این میکروارگانیسم ها چند برابر می شوند و چگونه آنها را در معرض تخمیر قرار می گیرند، معلوم می شود که چیزی برای نگرانی وجود ندارد. این که آیا این مواد مفید هستند یا بر خلاف آن، برای ارگانیسم مضر هستند، بستگی به میزان مصرف آنها، حساسیت ارگانیسم و ​​همچنین حضور کاندیدا در بدن دارد. در مقادیر کم، مخمر می تواند، با تجدید ذخایر گروه ویتامین B، سلامت را بهبود بخشد،  اما مقدار بیش از حد مخمر در تغذیه می تواند به فرد آسیب وارد کند.

 

 

حقایق جالب در باره مخمر

مطالعات نشان داده است که سلولهای مخمر تا حد زیادی شبیه سلولهای بدن انسان هستند. اما در حالی که بدن ما ده ها میلیارد سلول دارد ، مخمر فقط یک سلول دارد.

همانطور که دانشمندان می گویند ، انسان ارگانیسم یوکاریوتی است. به عبارت ساده تر ، به این معنی است که تمام مواد ژنتیکی ما در هسته سلول و میتوکندری وجود دارد. با همین اصل ، طبیعت مخمر ایجاد کرد ، اما باکتری ها در حال حاضر نمایندگان موجودات پروکاریوتی هستند. و به دلیل تک سلولی بودن مخمر ، برای دانشمندان مطالعه ساختار ، خواص و مراحل زندگی آنها آسان تر است. و از نظر ساختار ، متابولیسم همه مدل های بیولوژیکی ، این مخمر است که به انسان نزدیک است. علاوه بر این ، این قارچ اولین میکروارگانیسم یوکاریوتی است که دانشمندان ژنوم آن را با مطالعه توالی دقیق هر 16 کروموزوم رمزگشایی کرده اند.

 

اهمیت مطالعه این میکروارگانیسم ها نیز با این واقعیت مشهود است که طی 15 سال گذشته ، دو بار جایزه نوبل پزشکی و فیزیولوژی به محققان مخمر اعطا شده است. دانشمندان با استفاده از ژن های انسانی در قارچ ، اثربخشی داروهای جدید را آزمایش کرده و مشخصات خاص بیماری ها را مطالعه می کنند.

بیشتر تحقیقات بر روی استفاده بالقوه از مخمر در صنایع بهداشتی و غذایی متمرکز شده است. در همین حال ، دانشمندان آزمایشات دیگری نیز انجام داده اند. برای مثال ، چندی پیش مشخص شد که برخی از سویه های مخمر می توانند به عنوان پایه ای برای ایجاد سوخت های زیستی برای حمل و نقل باشند. به هر حال ، بخش قابل توجهی از انسولین ایجاد شده توسط شیمیدانان برای درمان دیابت بدون کمک مخمر تولید نمی شود.

اما این چیزی است که فرد باید در مورد مخمر یاد بگیرد بسیار دور است. حداقل ، دانشمندانی که این ریز مواد را مطالعه می کنند ، در این مورد متقاعد شده اند.

دمای مطلوب برای رشد مخمر 32.2 درجه سانتیگراد است، بالاتر از 38 درجه - مخمر می میرد.
بعضی از گونه های قارچ پس از تخمیر تقسیم می شوند.
عطر آب جو توسط مخمر تعیین می شود.
بیش از پنج هزار نوع قارچ مخمر وجود دارد.
1200 سال پیش از میلاد می دانستند که چگونه مخمر را در نان استفاده کنند.
مواد خام دارای مخمر می تواند به عنوان هاپ، آب پنیر، سبزی های مختلف، پرتقال، گریپ فروت، نوشیدنی عسل باشد.
بسیاری می پرسند: "مخمر قارچ یا باکتری است." واین سوال عجیبی نیست، زیرا تا زمان های نسبتا اخیر، دانشمندان خود پاسخی به این سوال نداشتند. امروزه، بحث های دیگر در مورد چگونگی مصرف مخمر می باشد. و دوباره، پاسخ علم به مصرف مخمر بسیار ساده است: در حد اعتدال مصرف کنید تا در امان بمانید.

 

b129fd28e5119190356b2fbb2d11b985_fitted_800x3000.jpg

 

چرخه زندگی مخمر ها

لازم به ذکر است که توسعه سلول های مخمر تحت شرایط مختلف به روش های مختلف انجام می شود. و اگر چه این مواد، از نظر زیست شناسان، موجودات زنده هستند، اما آنها بسیار منحصر به فرد هستند که می توانند بدون هوا زندگی کنند.
مخمر را تعریف کرده و راههای تکثیر آن را بنویسید
هنگامی که مخمر اکسیژن را دریافت نمی کند، با عمل بر روی شکر، آن را به الکل تبدیل می کند. علاوه بر این، دی اکسید کربن آزاد می شود. در نتیجه این واکنش، انرژی آزاد می شود - خمیر رشد می کند. در همین حال، این انرژی برای مخمر برای ادامه زندگی کافی نیست. در حضور اکسیژن، آنها با شکر به سرعت رشد می کنند، دی اکسید کربن، آب را آزاد می کنند و مقادیر عظیمی از انرژی  را آزاد می کنند.

مخمر خوب و مخمر بد

مخمر، مانند باکتری، توسط بدن انسان مورد نیاز است. اما اولین چیزی که مهم است در مورد این میکروارگانیسم ها بدانید این است که باکتری های خوب و بد وجود دارند و به همین ترتیب مخمر خوب و مخمر بد هم وجود دارد.آنها می تواند بر اندام ها و بافتها تاثیر بگذارد، باعث آلرژی و بسیاری بیماری ها می شود. در حال حاضر ما سعی خواهیم کرد تا انواع مخمر ها را شناسایی کنیم و درک کنیم که کدام یک از آنها مفید هستند و از کدام یک باید اجتناب کنیم.

 

shutterstock_1409631569.jpg

 

قارچ کاندیدا آلبیکنس

گفته شده است که تقریبا 80 درصد از جمعیت جهان در حال مبارزه با این بیماری پنهان با مخمر قارچ مانند کاندیدا آلبیکنس است که باعث التهاب های مختلف در بدن می شود. کاندیدا، مثل همه مخمرها، یک ارگان تک سلولی است که به سرعت در حال افزایش است، زیرا مقدار زیادی شکر در رژیم غذایی وجود دارد. در حین رژیم شیرین، Candida حتی بیشتر فعال می شود. اگر این روند در زمان متوقف نشود، مخمر مضر تقریبا دستگاه های گوارشی و سیستم ایمنی را از بین می برد. در عوض، آنها باعث سردردهای مکرر، اگزما، شوره سر، درماتیت، اختلالات هورمونی، عفونت واژن، بیماری های معده و گیجی می شوند.
 

 خواص مخمر

اما علاوه بر مضرات، مخمرها نیز مفید هستند. قارچ موجود در محصولات پروبیوتیک بهترین تاثیر را روی بدن دارد. آنها سیستم ایمنی را تقویت می کنند و به مبارزه با قارچ کاندیدا آلبیکنس کمک می کنند. اما بهترین منابع این مخمر نیز محصولاتی هستند که شامل شکر هستند.
 
مخمر S. Boulardii که تقریبا در همه پروبیوتیک ها موجود است دارای ویژگی های مفیدی است.
 
مخمر ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، تحریک تولید آنتی بادی ها می شوند
محافظت از بدن از اثرات مضر آنتی بیوتیک ها
به مبارزه با کاندیدا کمک می کند.
دو مورد غیر معمول مفید از مخمرها - Kluyveromyces marxianus var. مارکسینوس و Saccharomyces unisporus هستند. آنها عمدتا در راه انداز کبدی قرار دارند و نقش تقویت کننده قوی برای سیستم ایمنی بدن را بازی می کنند. باقدردانی از این اجزای کفیر kefir برای قرن ها در سراسر جهان یکی از بهترین نوشیدنی های تونیک است.
 
این مواد میکروسکوپی منبع مواد مغذی و فیبر هستند. انواع مختلف مخمرهای تغذیه ای حاوی ویتامین B12 است که معمولا در غذای حیوانی یافت می شود. علاوه بر این، مخمر منبع خوبی از پروتئین های گیاهی است که آنها را جزء مهم غذاهای گیاهی می کند. غلظت بالای فیبر در زمان تغذیه باعث سیری برای مدت زمان طولانی تر می شود. این عناصر برای عملکرد صحیح بدن ضروری هستند. آنها برای انسان، حیوانات و حتی گیاهان نیز اهمیت دارند.
مخمر آب جو حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی، از جمله روی ، کروم، آهن ، منیزیم ، اسید فولیک، بیوتین و ویتامین B است.
تقویت سیستم ایمنی بدن
قند خون را عادی می کند
مخمر باعث ترویج توسعه باکتری های مفید در بدن
مخمر Torula - منبع کروم ، سلنیوم ، اسیدهای آمینه و ویتامین B است
مخمر بیکر سیستم ایمنی را تقویت می کند.

 

654b0495efb976b4b656014e12458708_fitted_800x3000.jpg

 

مزایای بهداشتی مخمر

مخمر یک ماده شگفت انگیز است که به طور طبیعی باعث سلامتی و زیبایی می شود.
 
مخمر ها در بسیاری از غذاها، مکمل های غذایی، و همچنین بخشی از لوازم آرایشی  وجود دارند.
برای چندین دهه، مخمر توجه محققان را به خود جلب کرده است، که به اتفاق آرا ویژگی های تغذیه ای فوق العاده و خواص درمانی این قارچ را به رسمیت می شناسند. و همه این به خاطر ترکیب بیوشیمیایی این موجودات زنده است. برای انسان، آنها به عنوان منبع اسیدهای آمینه، مواد معدنی، ویتامین ها، آنزیم ها و بسیاری از مواد مغذی ضروری برای رشد، متابولیسم مناسب و تقویت سیستم ایمنی مفید هستند.

 

 

خواص مخمر برای گیاهان

 

این موضوع تنها موضوع مطالعه اخیر است. همانطور که معلوم شد، مخمر می تواند نه تنها به عنوان یک افزودنی مواد غذایی بلکه به عنوان یک کود طبیعی مفید نیز عمل کند. برخي از سويه ها باعث جذب بيشتر عناصر كمك كننده از خاك توسط گياهان مي شوند . علاوه بر این، بر رشد گیاه تأثیر می گذارد. در عین حال آنها "کود" کاملا امن هستند. در حال حاضر دانشمندان در حال تلاش برای ایجاد یک داروی موثر بر پایه مخمر برای میوه ها و به عنوان یک جایگزین امن برای آماده سازی مواد شیمیایی است.

 

 

مکمل غذایی

 

شاید هیچ کس اطلاعاتی از این که مخمر یک افزودنی مفید برای درمان و پیشگیری از انواع بیماری هاست، شگفت زده شوند.

پروبیوتیک

مخمرها به عنوان پروبیوتیک یک راه حل بسیار امیدوار کننده است. بنابراین دانشمندان متقاعد شده و اضافه می کنند که طیف نفوذ انسان به این میکروارگانیسم ها بسیار وسیع است.

برای فلور روده

دانشمندان رابطه بین مخمر و میکرو فلور روده را مشخص کرده اند، به ویژه، اثر مثبت قارچ بر روی روده التهاب.
 

53ce73f4f39ff591f0cf5ef3585365e9_fitted_800x3000.jpg

 

 

مضرات احتمالی مخمر

عوارض ناخوشایند مصرف مخمر می تواند این باشد که آنها نه تنها باکتری های مفید، بلکه همچنین از آنهایی که مضر هستند، مانند کاندیدا و سایر بیماری ها می شوند. با تشدید و یا وقوع کاندیدیازیس، برای دوره درمان مهم است که همه مواد غذایی مخمردار از رژیم غذایی حذف شود.

مخمر و آلرژی

مخمر، همانطور که قبلا اشاره شد، یک نوع قارچ است. اغلب برای پخت و پز استفاده می شود. در این مورد، مخمر آب جو و نانوایی استفاده می شود. اما علاوه بر آنها، مخمرهای به اصطلاح طبیعی وجود دارد که می تواند در میوه ها، انواع توت ها و انگور یافت شود.
 
معمولا این میکروارگانیسم ها به طور قابل ملاحظه ای توسط انسان تحمل می شوند، اما برخی از افراد از مخمر های غیرطبیعی استفاده می کنند. اینها افرادی هستند که به انواع قارچ و مخمر حساس هستند.

 

 

عصاره مخمر چیست؟

عصاره مخمر یک طعم دهنده غذای مورد استفاده در تهیه نان، آب جو، پنیر، سس سویا و برخی محصولات دیگر است.
 
برای درک چگونگی تاثیر این ماده بر بدن، ابتدا باید بدانید که عصاره مخمر چیست؟
 
عصاره مخمر توسط مخلوط کردن مخمر و قند در شرایط گرم تولید می شود. چنین عصاره ممکن است در قالب ژل یا پودرموجود  باشد. در استفاده از عصاره مخمر در محصولات بر روی برچسب آنها ممکن است به عنوان "طعم های طبیعی" یا "مواد افزودنی" اشاره شود.
 
شما باید بدانید که این عصاره حاوی اسید گلوتامیک اسید است. این یک فرم طبیعی از اسید آمینه است و آن را با یک مکمل غذایی، گلوتامات مونوسیدیم، که به عنوان یک تقویت دهنده، طعم دهنده عمل می کند، اشتباه نگیرید.
و اگر چه عصاره مخمر نیز بر طعم تاثیر می گذارد و به عنوان یک ادویه عمل می کند. علاوه بر این، حاوی غلظت بالای سدیم است. و این باید برای افرادی که مشکلات فشار خون دارند یا کسانی که به دلایل دیگر نمی توانند نمک استفاده کنند، در نظر داشته باشند. علاوه بر این عصاره حاوی غلظت بسیار بالای ویتامین گروه B می باشد.
اما با وجود تمام مزایای این ماده، برای افرادی که دارای حساسیت غذایی یا حساسیت به مخمر هستند، از محصولات حاوی عصاره قارچ استفاده نکنند. ساده ترین راه این کار این است که مواد غذایی نیمه آماده و آماده  را از سوپرمارکت ها خریداری نکنند.

 

6e70e8bb8fe35570a2e7bf7de98725df_fitted_800x3000.jpg

 

منابع طبیعی مخمر

تمام محصولات غذایی که دارای مخمر هستند را می توان به 3 گروه تقسیم کرد.
 

گروه اول شامل:

محصولات نانوایی، آب جو، سیب، پوست میوه (آلو، انگور)، آب انگور، نوشیدنی مالت، شراب، عصاره مخمر می شود.
 

گروه دوم شامل:

کیک، دونات، میوه ها (Overripe)، شکلات (برخی از انواع)، سس سویا.
 

گروه سوم شامل:

تعداد زیادی از محصولات از دسته های مختلف است. به طور خاص، شما نمی توانید در مورد حضور مخمر در تخم مرغ، غذاهای دریایی، انواع مختلف گوشت، آجیل خام، لوبیا، برنج قهوه ای نگران باشید. شما همچنین می توانید از مصرف مخمر بیش از حد اجتناب کنید، در صورتی که از سس سویا در هنگام پختن استفاده نکنید و سرکه را با آب لیمو جایگزین کنید.
 

لیست محصولات حاوی مخمر

همه محصولاتی که از تخمیر بعمل می آیند (سرکه، الکل، میسو، سس سویا، و غیره)
پختن
ویتامین B
آب جو
انواع توت ها (زغال اخته، زغال اخته، انگور، توت فرنگی)
آبمیوه های کنسرو شده
پنیر
سیر
میوه های خشک (انجیر، زردآلو خشک، کشمش)
ژله
قارچ
گوشت فرآوری شده (سوسیس، کالباس)
چای سیاه
زیتون
شراب آبجو
مخمر می تواند اثربخشی داروهای خاصی را تحت تاثیر قرار دهد. مهم است که از مکمل های غذایی حاوی مخمر برای افرادی که به این محصول آلرژی دارند یا برای عفونت های مخمر مستعد هستند اجتناب کنید.
 
یک یادداشت مهم برای بیماران دیابتی: مخمر می تواند سطح قند خون را کاهش دهد، بنابراین توصیه می شود که به طور منظم شاخص گلوکز خود را کنترل کنید.
 
DROZHI_2.jpg

 

 

چگونه در خانه مخمر درست کنیم؟

مطمئنا، شما تعجب می کنید که کدام مخمر را می توانیم در خانه درست کنیم  و چگونه این روند اتفاق می افتد؟ در حال حاضر شما یاد خواهید گرفت که چگونه این قارچ تک سلولی خود را در خانه رشد دهید.
 

روش تولید مخمر در خانه:

200 گرم از آرد و مقدار کمی آب را مخلوط کرده کمی ورز دهید و  گلوله آماده شده از خمیر بعد از یک روز ترش می شود و می تواند به جای مخمر ذخیره شده استفاده شود.(خمیر ترش که قبلا در پخت نان استفاده می شد)

 

 

انواع ماسک مخمر

این واقعیت که مخمر یک مولفه موثر در بسیاری از محصولات زیبایی است، شناخته شده است. اما بسیاری از مردم نمی دانند که لوازم آرایشی را با مخمر به آسانی می توانند در خانه آماده کنند. مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید؟ دستورالعمل های ما را بخوانید.

ماسک مخمر برای بدن

کمی مخمر خشک را با آب و عسل رقیق کنید.
20 دقیقه بر روی پوست بصورت ماسک بمالید و بعد از  15-20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید.
این ماسک گردش خون را افزایش می دهد، منافذ را باز و پوست را نرم و صاف می کند.
 

ماسک مخمر برای مو

در یک لیوان کفیر یک قاشق غذاخوری از مخمر را رقیق کنید. مخلوط را چند ساعت در محل گرم قرار دهید.مخلوط آماده را مانند رنگ مو به موها بزنید، حدود نیم ساعت نگه دارید. این ماسک شوره سر را تسکین می دهد.
 

ماسک مخمر برای صورت

تقریبا یک قاشق چای خوری مخمر را در یک مقدار کمی از کفیر رقیق کنید. مخلوط را در یک محل گرم قرار داده  و برای به دست آوردن قوام کمی خامه ترش، اضافه شود. ماسک آماده را به پوست صورت بمالید بعد از 20 دقیقه بشورید. این ماسک برای حذف آکنه،مناسب است و پوست را بهبود می بخشد، مناسب پوست های چرب است.
 

نظرات

۱۴۰۰/۳/۱۱افسانه راجع به مخمر در مقاله از ترس زنان خانه دار در استفاده از مخمر گفته شده خواستم توضیحی کوتاه اضافه کنم. ویژگی حوزه اطلاعات مدرن به حدی است که داستانهای به اصطلاح ترسناک اغلب به عنوان ابزاری برای جلب توجه عموم مورد استفاده قرار می گیرند. محاسبه بر این اساس انجام می شود که ترس دقیقاً احساسی است که باعث می شود فرد در یک جریان اطلاعاتی بی پایان و غنی ، این یا آن خبر را برجسته کند. افشاگری در مورد خطرات برخی غذاها به ویژه محبوب است. مردم با سبزیجات و میوه های اصلاح شده ژنتیکی ، مواد نگهدارنده و طعم دهنده مرعوب می شوند. این ردیف همچنین شامل مخمر نانوائی معمولی است که گفته می شود به میکرو فلور روده آسیب می رساند و همراه با کالاهای پخته شده وارد بدن ما می شود. یکی از افسانه ها به اصطلاح مخمر گرمادوست مرتبط است ، که به گفته آنها ، می تواند در دمای پخت زنده بماند و سپس زنده وارد دستگاه گوارش ما شود. به عنوان یک جایگزین ، انواع مختلفی از فرهنگ های آغازین بدون مخمر ارائه می شود. طبق معمول ، منبع این نوع "فرضیه" زیست شناسان و صنعتگران نیستند ، بلکه علاقه مندان خاص "تغذیه سالم" از مشاغل مختلف هستند. گروه لسفر تمام این استدلال ها را غیرحرفه ای و مضحک می دانند. اولاً ، هیچ "مخمر گرمادوست" وجود ندارد که بتواند در کالاهای پخته شده دوام بیاورد. با پایان پخت ، در مرکز خرده محصول نانوایی ، دما به + 96-98 درجه سانتیگراد می رسد. در دمای 50+ درجه ، مهار فعالیت حیاتی سلولهای مخمر آغاز می شود و در 55+ درجه ، پروتئین موجود در آنها دناتوره می شود و سلولهای مخمر می میرند. ثانیا ، جلوگیری از مصرف مخمر زنده در بدن غیرممکن است. همانطور که قبلا ذکر شد ، مخمر نه تنها در فروشگاه ها فروخته می شود ، بلکه در اطراف ما زندگی می کند. قارچ های میکروسکوپی قطعاً همراه با میوه ها و سایر غذاهای گیاهی توسط ما خورده می شوند. به عنوان مثال ، یک گزینه مخمری که در سطح انگور خشک زندگی می کنند. به هر حال ، اگر فقط آرد را با آب ترکیب کردید ، خمیر را جایگزین کرده و در یک مکان گرم قرار دهید ، به هر حال بعد از مدتی تخمیر مخمر در آنجا شروع می شود ، زیرا آرد حاوی میکروارگانیسم های زیادی از جمله سلول های مخمر است. چیز دیگر این است که سویه های زراعتی که تحت انتخاب هدف قرار گرفته اند ، یک نتیجه قابل پیش بینی خواهند داشت ، ثالثاً ، اگر در مورد عوامل خمیرمایه کاملاً شیمیایی خمیر صحبت نکنیم ، کشت های پیشنهادی بدون مخمر بیولوژیکی پیشنهادی 100٪ چنین نیستند. در واقع ، به عنوان مثال ، در تولید نان چاودار ، در نانوایی ، از مدت طولانی مدت از مایه های ترش بر اساس باکتری های اسید لاکتیک استفاده می شده است. اما در حقیقت این ها همزیستی باکتری ها و همان سلول های مخمری هستند. باکتری های اسید لاکتیک به خودی خود نمی توانند تشکیل گاز کافی برای اشباع سریع خمیر را با دی اکسید کربن فراهم کنند.

۱۴۰۰/۳/۱۱آیا باکتری ها ، قارچ ها و ویروس ها مغز دارند؟ وجود مخمرهای دوتایی چسبیده به هم نشانه چیست

۱۴۰۰/۳/۱۱نه ، آنها مغز ندارند ... اما ، آنها باهوش هستند. اکنون ، اعضای خانواده قارچ ها تک سلولی یا چند سلولی هستند. و ویروس ها ، آنها حتی یک سلول نیستند ... فقط نوعی DNA / RNA آزاد با پوشش پروتئینی هستند. بنابراین آنها توانایی "تفکر" پیچیده ای ندارند که باید گفت ، اما بسیار هوشمندانه به محیط خود پاسخ می دهند ... آنها سازگار می شوند و به یکدیگر کمک می کنند ... بر خلاف انسان ها (هااا .. آن را فراموش نکنید؟). چگونه آنها این کار را انجام می دهند؟ این ارگانیسم ها می توانند خیلی سریع ژنوم خود را به نفع خود جهش دهند. باکتری ها در یکی از سخت ترین شرایط زندگی یافت می شوند. از سردترین دما گرفته تا منافذ حرارتی ، محیط های اسیدی یا شور. توانایی انطباق آنها باورنکردنی است. چنین باکتری هایی پروتئین هایی را تولید می کنند که در برابر گرما یا سرما پایدار هستند. یکی از این پروتئین های پایدار در برابر حرارت در روش معروف PCR مورد استفاده در سراسر جهان استفاده می شود. سایر پروتئین های "طبیعی" فقط در دمای بالا متلاشی شده و از کار می افتند (به همین دلیل تب های بسیار بالا می توانند شما را بکشند!) مثال دیگر تبدیل شدن مقاومت دارویی به یک مشکل رایج در دنیای مدرن است. این سوپر باکتری ها ، تک یاخته ها و غیره در طی حدود 20 سال ، ژن های خود را تغییر داده و پروتئین هایی با شکل متفاوت (هنوز هم عملکردی) تولید کرده اند ، بنابراین داروی مورد نظر دیگر نمی تواند به آن متصل شود. آنها می توانند مسیر مهمترین مسیر متابولیسم خود را تغییر دهند (مانند تنفس) تا پروتئینهای مختلفی را که داروی خاص نمی تواند مهار کند درگیر کند. چقدر باهوش است! به نظر می رسد که باهوش ترین گونه های خودخوانده روی زمین (بله ما!) در جنگ علیه بیماری هایی مانند سل شکست می خوریم زیرا داروهای ما به سادگی روی تعداد فزاینده ای از بیماران کار نمی کنند. باکتری ها همچنین کارهای جالبی را انجام می دهند که به آنها "سنجش ​​حد نصاب" می گویند. به بیان ساده ، آنها "دست" می دهند تا عملی را که در مورد محیط یا میزبان انجام می شود ، تقویت کنند. بنابراین ، تصور کنید که تعداد زیادی از باکتری ها بیان ژن خود را نه به خاطر خود بلکه به خاطر جامعه دستکاری می کنند (انسان ها باید چیزی از آنها یاد بگیرند!) "QS ژنهایی را کنترل می کند که فعالیتهایی را هدایت می کنند که هنگام انجام همزمان گروههایی از باکتریها مفید باشند. فرآیندهای کنترل شده توسط QS شامل بیولومینسانس ، اسپوراسیون ، توانایی ، تولید آنتی بیوتیک ، تشکیل بیوفیلم و ....است. اکنون ، ویروس ها ... باور نکردنی هستند. آنها ابتدا در بدن شما می آیند ، از مکانیسم های ژنتیکی ، مواد اولیه و غیره برای تولید نسخه های "خود" استفاده می کنند. و ، اکثر آنها خیلی خوب پنهان می شوند. البته ، سیستم ایمنی بدن ما برای مقابله با آن آماده شده است. اما گاهی اوقات از بین می رود زیرا برخی ویروس ها می توانند برای تغییر پروتئین های سطحی خود جهش کرده و سیستم ایمنی بدن میزبان "حافظه شناسایی " ویروس را از دست بدهد. این نیز دلیلی است که باعث می شود واکسن ها علیه ویروس های خاصی از کار بیفتند. ما بیش از یک قرن است که برای محافظت از محصولات خود ، مردم خود علیه این ها جنگ می کنیم اما به نظر می رسد که آنها همیشه از ما جلو تر هستند.

۱۴۰۰/۳/۱۳ نوع مختلف از مخمرها در روده انسان زندگی می کنند ، مگر نه؟ بخشی جدایی ناپذیر از میکرو فلورا. مخمر از سیستم ایمنی بدن و هضم غذا مراقبت می کند. مخمر آبجو غنی از ویتامین های گروه B است ؟ تیامین ، ریبوفلاوین ، نیاسین ، اسید پانتوتنیک ، پیریدوکسین ، فولات و بیوتین. همه این مواد به بدن کمک می کنند تا کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها را به انرژی تبدیل کند. مخمر همچنین سرشار از مواد معدنی مانند سلنیوم است که به تولید هورمون های تیروئید کمک می کند و کروم که سطح نرمال قند خون را حفظ می کند. بهتر است به دنبال مکمل های مخمر مفید در داروخانه باشید.

۱۴۰۰/۳/۱۳اجداد ما در دوران باستان از مخمر طبیعی استفاده می کردند. قبلاً تهیه نان با نوعی مراسم برابر می شد. برای این ، فقط بهترین محصولات - آرد غلات کامل با بالاترین کیفیت و تخمیر طبیعی: مالت ، گندم ، هاپ ، چاودار ، که از محصولات کاملاً طبیعی تهیه شده بود ، گرفته شد. چنین محصولی نه تنها طعم لذیذی داشت ، بلکه حاوی تعدادی ماده مفید نیز بود. مخمر واقعی ، که به طور مستقل و مطابق با تکنولوژی باستان تهیه می شود ، امروزه بر خلاف انواع محبوب ، مفید باقی مانده است. مادربزرگهای ما محصولات نانوایی را بر اساس فرهنگ های طبیعی مبتدی و درست شده از گندم ، مالت ، جو دوسر ، کشمش یا چاودار جوانه پخته می کردند . در اینجا چیزی است که مخمر مضر نیست. و کالاهای پخته شده از آنها معطر ، خوش طعم و سالم تر شدند. اکنون در مقیاس صنعتی ، مخمر مضر گرما دوست با قدرت و اصلی استفاده می شود. برای تولید آنها ، از مواد اولیه شیمیایی مصنوعی استفاده می شود که ساکارومایست نامیده می شوند. مصرف بی رویه چنین محصولاتی ضربه بزرگی به روده وارد می کند ، به کیسه صفرا و کبد آسیب می رساند و همچنین پانکراس نیز رنج می برد. بنابراین مخمر ، که قبلاً مفید تلقی می شد ، صدمه ای بی اندازه به بدن وارد می کند. بر خلاف مخمر پخت گرمادار ، انواع مخمر شیر به عنوان یک محصول نسبتاً سالم در نظر گرفته می شود. آنها حاوی آنزیم های لازم برای سلامتی هستند. محصولات شیر ​​تخمیر شده غنی از مخمر شیر هستند. اگر به طور منظم از محصولات شیر ​​تخمیر شده استفاده می کنید ، اما با رعایت این اندازه ، می توانید سیستم ایمنی بدن را به طور قابل توجهی تقویت کرده و بدن را با مواد مفید شارژ کنید.

۱۴۰۰/۳/۱۴مخمرها میکروارگانیسم های تک سلولی با منشأ گیاهی هستند. آنها به فرآیند تخمیر کمک می کنند و از قدیمی ترین اصطلاح "ارگانیسم های خانگی" هستند. برای پخت و تخمیر ، مردم هزاران سال پیش از مخمر استفاده کردند. نام "مخمر" ریشه پروتو اسلاوی دارد و از فعل به معنی "ورز دادن" است. از زمان های بسیار قدیم ، مردم شروع به استفاده از انواع مخمرها برای تهیه نان و همچنین نوشیدنی هایی مانند کواس ، آبجو و شراب کرده اند. مدت هاست که چندین دستور العمل شناخته شده است که به شما امکان می دهد در خانه مخمر درست کنید - و مخمر ها از آبجو ، پوسته نان چاودار ، مالت ، کشمش و سیب زمینی تهیه می شوند. یکی از ساده ترین روش های تهیه مخمر تهیه سیب زمینی است. برای این کار ، دو سیب زمینی را رنده کنید ، و یک قاشق غذاخوری آب و شکر دانه ریز ، و همچنین یک قاشق چایخوری نمک اضافه کنید. مخلوط را کاملاً هم بزنید و بگذارید به مدت نیم روز بماند. بعد از این مدت می توانید از مخمر خانگی آماده استفاده کنید. فناوری تهیه نان مخمر به دوران باستان برمی گردد. تحت تأثیر مخمر ، حباب های دی اکسید کربن در خمیر شروع به تشکیل می کنند ، که به لطف آن خمیر پف می کند. این دی اکسید کربن است که به نان آماده شده ساختار اسفنجی و لطافت می بخشد.

۱۴۰۰/۳/۱۴ خواص مخمر مخمر حاوی مقدار قابل توجهی پروتئین با ارزش و مفید است که هضم و هضم آن بسیار آسان است. علاوه بر این ، مخمر ، به ویژه مخمر آبجو ، غنی از کربوهیدرات است - مقدار آنها می تواند به سی درصد برسد. آنها حاوی ویتامین های گروه B - B1 ، B2 ، B5 و B6 و همچنین ویتامین های D و PP هستند. آنها همچنین حاوی مواد معدنی مفید - منیزیم ، روی ، کلسیم ، منگنز و آهن هستند. صد گرم مخمر خشک حاوی حدود هفتاد و پنج کالری ترکیبات آن است. مخمر برای مصریان باستان کاملاً شناخته شده بود. این فرض وجود دارد که آنها شروع به تولید آبجو تقریباً شش هزار سال قبل از میلاد و در 1200 سال قبل از میلاد کردند. آنها قبلاً با فناوری تهیه نان آشنا شده اند. به منظور شروع تخمیر بستر جدید ، مردم از بقایای موجود خمیر استفاده کردند. بنابراین ، برای قرن ها ، فرآیند انتخاب مخمر صورت گرفت ، در نتیجه نژادهای فیزیولوژیکی کاملاً جدیدی شکل گرفتند که در طبیعت اتفاق نمی افتند. مضر و موارد منع مصرف استفاده از محصولات تهیه شده با استفاده از مخمر برای عدم تحمل فردی و همچنین در مورد بیماری های کلیوی و نقرس توصیه نمی شود.

۱۴۰۰/۳/۱۴پنکیک مخمر به حق یک غذای مورد علاقه بسیاری است. پنکیک ها با توجه به طیف گسترده ای از دستور العمل ها تهیه می شوند ، اما در بیشتر موارد ترجیح می دهند از این روش استفاده كنند: برای اینکه خمیر شروع به تخمیر شدن کند باید آنرا به مدت یک ساعت در یک مکان گرم نگهداری کنید. با پایان یافتن این زمان ، می توانید پنکیک را بپزید. علاوه بر این ، مخمر همیشه برای پخت دونات و شیرینی ، خمیر برای پای و پیتزا استفاده می شود - به نظر می رسد به طرز حیرت انگیزی خوشمزه ، نرم و اسفنجی باشد.

در ادامه بخوانید...

یک پزشک از ایتالیا، آخرین لحظات زندگی بیماران مبتلا به کروناویروس را تشریح کرد

در
آخرین لحظات زندگی بیماران مبتلا به کروناویروس
پزشک شاغل در بیمارستان سان کارلو بورومئو در میلان ، ایتالیا ، آخرین لحظات زندگی بیماران مبتلا به کروناویروس را تشریح کرد.
 
به گفته Francesca Cortellaro ، بیماران مبتلا به ویروس کرونا می خواهند قبل از فوت ، این فرصت را به آنها دهند تا با عزیزان خود صحبت کنند. معمولاً پزشک با استفاده از یک لینک ویدیویی ، بیماران در حال احتضار را با عزیزان مرتبط می کند.
 

آیا می دانید چشمگیرترین چیز در بیماران مبتلا به کروناویروس چیست؟

این است که مشاهده کنیم چگونه بیماران به تنهایی می میرند ، به چگونگی التماس آنها گوش دهیم تا به آنها فرصت خداحافظی با فرزندان و نوه هایشان داده شود.
 
به تازگی ، یک بیمار مسن ، با درک اینکه مدت زمان زیادی ندارد ، از من خواست تا با نوه خود تماس بگیرد.
 
از طریق لینک ویدیویی با او تماس گرفتم. خداحافظی کردند. خیلی زود ، و بیمار فوت شد. من در حال حاضر یک لیست طولانی از تماس های ویدیویی دارم.این پزشک خاطرنشان كرد: این افراد آلوده به کروناویروس با ذهن روشن و آگاهانه با مرگ روبرو می شوند. 
 
دکتر توضیح داد: "این احساس می شود که در حال غرق شدن هستند ، و اکنون خود آنها متوجه شده اند که غرق می شوند."
 
ایتالیا به بزرگترین مرکز اروپا در گسترش کروناویروس تبدیل شده است. به دلیل همه گیری ، مقامات لمباردی و 14 استان دیگر از جمله ونیز را قرنطینه کردند. این کشور بیش از 800 کشته و بیش از 12460 آلوده ، عمدتا افراد مسن ثبت کرده است.
 
در برگامو نمی توانند با تعداد کشته شدگان کنار بیایند ، به همین دلیل برای این منظور آنها شروع به استفاده از کلیسای محلی کردند.
 
روبرتو Cosentini ، پزشک بیمارستان جیووانی ، لمباردی را با "مرکز زمین لرزه بی پایان" مقایسه کرد. به گفته وی ، بیماران در شرایط جدی وارد می شوند و بیمارستان دیگر نمی تواند برای نجات آنها کاری انجام دهد.
 
براساس داده های اخیر ، تعداد مبتلایان به کروناویروس در سراسر جهان از 141 هزار نفر فراتر است. بیش از 70600 هزار بهبود یافته و 5600 نفر فوت کردند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام

در
زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام
نان "توری" که توسط یک امریکایی آماده می شود.
 
سرآشپز با نام مستعار Blondie and Rye  هر روز در اینستاگرام طرفداران جدیدی به دست می آورد و اکنون حدود 120 هزار نفر هستند.این نان ها چنان اشتها آور به نظر می رسد که بلافاصله بوی نان تازه پخته شده و خرد شدن پوسته قهوه ای طلایی نان را می توانید تصور کنید. با این حال ، برای نانوا "هانا" ، نان فقط غذا نیست ، بلکه در درجه اول یک اثر هنری است. در اینجا به طور عملی روی نان انواع اشکال حک شده، به گونه ای که گویی نان با توری پوشیده شده است.
 
زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام
حکاکی نان تحسین عاشقان پخت نان از سراسر جهان را برانگیخته است.
 
هنرمندی که این شاهکارهای مبهوت کننده را ایجاد می کند ، هانا نام دارد و او در کارولینای شمالی (ایالات متحده آمریکا) زندگی می کند.
 
بعضی از نانهای او پوشیده از کنده کاری های گل و برگ، برخی دیگر با میوه یا سبزیجات هستند ، و در بعضی دیگر حتی می توانید تصاویر کامل از هدایای طبیعت را ببینید - مثلاً گل یا نهالی از پیاز ، ریحان ، زیتون یا فلفل دلمه ای. و در داخل نان انواع گیاهان معطر ، عسل و بسیاری از ترفندهایی دیگر که باعث می شود نان او نه تنها از نظر ظاهری بلکه از نظر طعم نیز بی نظیر باشد.
زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام
رنگارنگ و خوشمزه
 
نقاشی های روشن روی نان.
 
حتی بدون مزه کردن نان ، می توانید درک کنید که فوق العاده خوشمزه است. 
 
طرفداران هانا دائما در حال زیاد شدن هستند، زیرا هر بار او با پخت و پز یک نان جدید دوستداران خود را شگفت زده می کند.
زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام
"شگفت انگیز!" ، "لذت کامل!" ، "این یک اثر هنری است!" - مشترکان نانوا زن را تحسین کنید.
 
زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام
هنر هانا هم عاشقان غذا و هم عاشقان هنر را فریب می دهد
 
زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام
یکی از طرفداران آمریکایی اظهار داشت: "من هرگز از نان الهام نگرفته ام!" "اینها زیباترین نان هایی است که تا به حال دیده ام!"
زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام
 نان ها مخصوصاً برای مشترکان جالب است. 
 
زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام
 
بنابراین می خواهم این نان را مزه دار کنم!
 
غالباً ، هانا نه تنها نتیجه نهایی را در اینستاگرام خود قرار می دهد ، بلکه مراحل پخت نان را قبل از ورود به اجاق گاز در آشپز خانه اش نشان می دهد. بعضی اوقات او حتی پرده از راز های حرفه ای خود باز می کند و در باره مواد مورد استفاده و حتی در مورد ابزارهایی که او به معنای کامل کلمه از آن استفاده می کند صحبت می کند. بنابراین زنان خانه دار دقیق می توانند برخی از ایده های او را برای خودشان در آشپزی در نظر بگیرند.
زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام
شاهکارهای نان قبل و بعد از پخت. 
 
زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام
این هنرمند زیباترین ترین رنگ ها را به نان خود اضافه می کند. 
 
با این حال ، بعید است که شما در تکرار شاهکارهای او موفق شوید ، زیرا خیلی اوقات هانا از گیاهان باغ خود استفاده می کند - به عنوان مثال ، پیاز و گوجه فرنگی مخصوص برای تهیه نان را در باغ خود پرورش می دهد. و می دانید که هر آنچه که با دست خودتان پرورش بدهید، طعم خاصی دارد.
 
نان هانا خیلی خوشمزه است زیرا او آنچه را که در باغش رشد کرده است به آن می افزاید 
 
زیباترین نان هایی که تا به حال دیده ام
نان هانا قبل از اینکه داخل فر شود. شگفت آور متقارن است.  و خوشمزه!
نان برای هر سلیقه ای.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه همه گیر شدن جهانی کروناویروس بر بشریت تأثیر می گذارد

در
چگونه همه گیر شدن جهانی کروناویروس بر بشریت تأثیر می گذارد
در پایان دسامبر سال 2019 ، در شهر چین ووهان ، پزشکان شیوع شدید ذات الریه را ثبت کردند ، که علت آن یک بیماری زای ناشناخته بود. در اواسط ماه مارس ، هیچ کشور اروپایی دیگری دست نخورده از ویروس باقی نماند و بسیاری از کشورها به سادگی مرزهای خود را بستند و قرنطینه های گسترده را برای اولین بار در تاریخ بشریت اعلام کردند.
 
در 11 مارس ، سازمان بهداشت جهانی عفونت كروناویروس COVID-19 را كه توسط عامل ایجاد كننده SARS-CoV-2 ایجاد شده است ، به عنوان یك بیماری همه گیر اعلام کرد.  دانشمندان در مورد coronavirus جدید در ماه های اخیر و چگونگی توسعه همه گیر جهانی آموخته اند. آنچه دقیقاً در جهان پیرامون COVID-19 اتفاق می افتد را می توان در مقالات ما پیگیری کرد .

 

زمان کشف کروناویروس

اولین اطلاعیه های رسمی شیوع در 31 دسامبر 2019 در چین ظاهر شد و اولین علائم بالینی در ووهان ، که بعداً به مرکز جهانی گسترش کروناویروس تبدیل شد ، در 8 دسامبر در بیماران ثبت شد. اعتقاد بر این است که در تاریخ 30 دسامبر 2019 ، چشم پزشک لی ونلیانگ اولین کسی بود که گزارش ویروس جدید ، مشابه ویروس SARS (سندرم حاد تنفسی حاد) ، در گفتگو میان فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی دانشگاه ووهان در چت WeChat ، و پس از آن وی به پلیس فراخوانده شد و در مورد عدم پذیرش شایعه به شدت به او هشدار داده شد. در نتیجه ، لی Wenliang خود به یک عفونت کروناویروس مبتلا و درگذشت.
بعد از آن اولین مورد از عفونت نوع جدیدی از کروناویروس در 17 نوامبر 2019 تشخیص داده شد. سپس ویروس SARS-CoV-2 که هنوز ناشناخته بود در فرد 55 ساله ساکن استان چین هوبئی پیدا شد. بعداً ، پزشکان چینی روزانه یک تا پنج مورد جدید از عفونت را ثبت کردند ، اما تنها در اواخر ماه دسامبر مشخص شد که ما در مورد نوع جدیدی از کروناویروس صحبت می کنیم.
 
در 15 دسامبر سال 2019 ، 27 نفر به عفونت COVID-19 ناشی از نوع جدیدی از كرونا ویروس ، تا 60 سالگی بیمار شدند. درمجموع ، پزشكان چینی موفق به یافتن 266 نفر با نوع جدیدی از عفونت كروناویروس در سال 2019 شدند. اکنون دانشمندان در تلاشند تا به اصطلاح بیمار اولی را پیدا کنند، شخصی که در ابتدا به حیوانات آلوده به عفونت کرونا ویروس در تماس بوده است.
 

 

عامل ایجاد کننده کروناویروس چیست؟ چگونه این بیماری ظاهر شد؟

اولین موارد مشکوک اغلب مربوط به بازار ووهان بود که غذاهای دریایی می فروشد ، همچنین پرندگان ، مارها ، خفاش ها و حیوانات مختلف غیرمعمول که مردم محلی چین از آن می خورند. کاملاً مشخص نیست که دقیقاً چه کسی ویروس را به انسان منتقل کرده است - در ابتدا دانشمندان تصور می کردند که می تواند یک هیبرید از ویروس مارها و خفاش ها باشد که چندین سال پیش وارد بدن انسان شده ، اما بعدا محققان از دانشگاه کشاورزی چین جنوبی گفتند که نه در کل ، منبع ویروس جدید می تواند پنگولین ها باشد - مارمولک های بزرگ شبیه به آرمادیلوها.
 
Coronavirus یک خانواده ویروس است که در ژانویه سال 2020 شامل 39 گونه در دو زیر خانواده است. آنها انسان ، گربه ، پرنده ، سگ ، گاو ، خوک و خرگوش را آلوده می کنند. تقریباً در همه موارد ، آنها از حیوانات به انسان منتقل می شوند ، همانطور که به احتمال زیاد با SARS-CoV-2 اتفاق افتاد.
 
به عنوان یک قاعده ، کورو ویروس ها باعث آسیب به سیستم تنفسی ، دستگاه گوارش و سیستم عصبی می شوند. علاوه بر این ، اعتقاد بر این است كه كروناویروس ها مسئول 15٪ از سرماخوردگی هستند.
 
دانشمندان قبلاً موفق به رمزگشایی کامل ژن SARS-CoV-2 شده اند. ویروس 70٪ شبیه به نوع دیگری از كوروویروس است كه باعث سندرم حاد تنفسی حاد ، همچنین با نام SARS می شود. در همین زمان ، coronavirus جدید به اندازه کافی جهش می یابد - در فوریه سال 2020 ، دانشمندان سنگاپور کشف کردنداولین تغییرات در ژنوم SARS-CoV-2 - یک قطعه نوکلئوتیدی به طول 382 حرف در نزدیکی ORF8 از آن ناپدید شد.
این سایت خاص در RNA coronavirus وظیفه تحریک مونتاژ پروتئین N ، یکی از مؤلفه های اصلی SARS-CoV-2 را دارد. این قطعه coronavirus با کپی کردن RNA آن و تشکیل ذرات ویروسی جدید همراه است. با توجه به تغییر ژنوم ، ویروس در مراحل اولیه عفونت کمتر فعال شده و دوره نهفتگی به 20 روز افزایش یافت. با این حال ، در حال حاضر در این مرحله ، با وجود این واقعیت که سیستم ایمنی بدن هنوز نمی تواند این بیماری را پیدا کند ، ناقل این ویروس می شود.
 

 

چگونه بیماری کروناویروس منتقل می شود؟

تاکنون تعداد زیادی از جزئیات ناشناخته پیرامون این بیماری باقی مانده است. به عنوان مثال ، کاملاً مطالعه نشده است که آیا SARS-CoV-2 می تواند از انسان به حیوانات و باز به انسان برگردد - . مطالعات اخیر نشان داده است که سگ بستری در هنگ کنگ ، که در آن خوشه های SARS-CoV-2 روی غشاهای مخاطی پیدا شده است ، به COVID-19 آلوده نشده است. با این حال ، چند روز پس از ترخیص از بیمارستان ، درگذشته است .
 
معلوم نیست که آیا زنان باردار مبتلا به کروناویروس نیز ناقلویروس به فرزندان خود هستند یا نه؟. علاوه بر این ، دانشمندان نمی توانند بگویند که آیا عفونت مجدد بیمارانی که قبلاً از COVID-19 بهبود یافته اند ، امکان پذیر است یا خیر؟

 

علائم اصلی عفونت کروناویروس بر اساس نظر سازمان بهداشت جهانی

براساس WHO ، علائم اصلی عفونت کروناویروس شبیه آنفولانزای معمولی است.
دمای بدن افزایش یافته است.
سرفه
تنگی نفس و سایر مشکلات تنفسی.
مواردی وجود دارد که COVID-19 با علائمی مشابه اسهال بروز می یابد.
در موارد شدید ، عفونت باعث ذات الریه و سندرم حاد تنفسی حاد می شود.
 
اعتقاد بر این است که اگر مقامات کشورها اقدامات قرنطینه را شروع نکنند ، تعداد کل پرونده ها بصورت نمایی رشد می کند. به همین دلیل است که بعضی از کشورها شروع به بستن مرزهای خود ، متوقف کردن کار نهادهای عمومی و انتقال ساکنان به قرنطینه اجباری کردند.
 
نوع جدیدی از واکسن کروناویروس هنوز وجود ندارد - بسیاری از گروه های تحقیقاتی در ده ها کشور در حال تحقیق در مورد SARS-CoV-2 هستند ، و در چین و ایالات متحده آمریکا حتی آزمایش های بالینی واکسن را آغاز کرده اند ، اما بعید است که قبل از سال 2021 ظاهر شود.
 
با توجه به اینکه هیچ واکسن و دارویی از COVID-19 وجود ندارد ، درمان بیماران بیشتر شبیه به درمان حمایتی - معالجه علائم ثانویه و مانند تقریبا همه موارد شدید ، استفاده از تهویه مکانیکی (IVL) است. این امر به دلیل تعداد بسیار زیاد مرگ و میر ناشی از ویروس است - در بعضی مناطق تا 5 درصد: دارو به راحتی نمی تواند با تعداد زیادی از افرادی که به ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) احتیاج دارند مقابله کند.

 

برای پیشگیری ازکروناویروس چه باید کرد؟

ویروس ایجاد COVID-19 در درجه اول از طریق هوا منتقل می شود. بنابراین ، توصیه های WHO به طور خاص مربوط به احتمال ابتلا به قطرات موجود در هوا است.
 
- دستان خود را به طور مرتب با یک محصول حاوی الکل ضد عفونی کنید یا آنها را با صابون بشویید. حداقل 20 ثانیه بسیار مهم است.

چرا این مورد نیاز است؟

اگر ویروسی روی سطح دست ها وجود داشته باشد ، پس از آن درمان با یک محصول حاوی الکل یا شستن آن با صابون باعث از بین رفتن آن می شود.
 
- حداقل یک متر از سرفه یا عطسه کردن افراد فاصله بگیرید. و بهتر است - از هر کسی یک متر فاصله را رعایت کنید ، زیرا اکنون این ویروس در افراد بدون علائم بیماری نیز منتقل می شود.

چرا این مورد نیاز است؟

هنگام سرفه یا عطسه از بینی یا دهان ، کوچکترین قطره حاوی ویروس آزاد می شود که در اطراف او فرد پخش می شود. در صورت نزدیک بودن به چنین فرد آلوده ، اگر فرد مبتلا به COVID-19 باشد ، خطر استنشاق این قطره ها و آلوده شدن به آن ، از جمله عفونت کورو ویروس را دارد.
 

- در صورت امکان ، چشم ، بینی و دهان خود را لمس نکنید.

چرا این مورد نیاز است؟

دستها بسیاری از سطوح را لمس می کنند و ویروس می تواند روی آنها قرار بگیرد. یک بار در دست ، ذرات ویروسی وارد چشم ، بینی یا دهان می شوند. و سپس ویروس می تواند به بدن حمله کرده و بیماری ایجاد کند.
 
- به طور جدی قوانین بهداشت تنفسی را رعایت کنید.
برای این کار ، هنگام سرفه یا عطسه ، دهان یا بینی خود را با آرنج یا بافت خود بپوشانید. بافت استفاده شده باید فوراً دور ریخته شود.

چرا این مورد نیاز است؟

ویروس از طریق قطرات کوچک منتقل می شود. با رعایت دقیق قوانین بهداشت تنفسی ، می توانید دیگران را در برابر بیماری های ویروسی مانند SARS ، آنفولانزا و COVID-19 محافظت کنید.
 
- اگر احساس ناخوشایندی دارید ، در خانه بمانید. اگر تب ، سرفه یا مشکل تنفسی دارید ، در اسرع وقت به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

چرا این مورد نیاز است؟

بنابراین شما از خود و اطرافیان محافظت می کنید.
 
- از مسافرت خودداری کنید ، به خصوص اگر فرد سالخورده هستید یا به دیابت ، بیماری های ریه و قلب مبتلا هستید.

چرا این مورد نیاز است؟

براساس آمار ، افراد سالخورده و همچنین افراد مستعد ابتلا به بیماریهای مزمن ، در آسیب پذیرترین گروه قرار دارند. علاوه بر این ، اگر جوانان اغلب به سادگی دچار این بیماری شوند و دیگران را آلوده کنند ، ممکن است افراد مسن تر بیشتر در معرض خطر مرگ باشند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه کروناویروس بر آموزش و مدارس تأثیر گذاشت

در
چگونه کروناویروس بر آموزش و مدارس تأثیر گذاشت
بیماری همه گیر کروناویروس سبک زندگی را تغییر داده است. شرکت ها به سرعت با شرایط جدید سازگار می شوند: فروشگاه های آنلاین و خدمات پیک در حال حاضر تحویل بدون تماس را معرفی کرده اند ، کارمندان اداری قرنطینه می شوند و از خانه دورکاری می کنند.
این قوانین حتی برای چنین سیستم حجیم و دست و پا گیر مانند آموزش تغییر کرده است. اوضاع در جهان حتی محافظه کارترین مدارس را وادار کرده است که قوانین خود را تغییر دهند. 
 

دانش آموزان خوشحال می شوند و به یادگیری آنلاین روی می آورند

مدارس و دانشگاه ها دوره های یادگیری از راه دور را آغاز می کنند ، دوره های ادامه تحصیل خیلی عقب نیستند: حتی به بزرگسالان کلاس های انگلیسی یا نقاشی با اسکایپ ارائه می شود. دانش آموزان مدرسه از تعطیلات قرنطینه ای لذت می برند و به دنبال مکان هایی با اینترنت پایدار هستند.
 

والدین نگران هستند ، اما به آموزش از راه دور اعتماد دارند

آرامش در چنین شرایطی بسیار دشوار است ، به خصوص اگر مجبور شوید سر کار بروید ، کودکان را در قرنطینه در خانه بگذارید. کسانی که قبلاً به کار از راه دور روی آورده اند نیز خوشحال نیستند: همیشه کار کودکان هنگام کار در خانه امکان پذیر نیست. بچه ها که در چهار دیوار خانه زندانی شده اند ، نیاز به توجه و فعالیت دارند ، بنابراین کنسول هایی با بازی های فعال که نیاز به حرکات دارند فوراً فروخته می شوند.
 
والدین دانش آموزان مدرسه نگران امتحانات و ورود به دانشگاه هستند. تعطیلات تابستانی نیز مورد سوال است: هنوز مشخص نیست که آیا آنها به دلیل قرنطینه جابجا می شوند یا نه؟
مدارس آنلاین والدین را تا حدی تخلیه می کنند و به آنها اجازه می دهند حداقل تا چند ساعت دیگر فکر نکنند درباره کاری که کودک انجام می دهد. کسانی که قبل از قرنطینه ، نسبت به آموزش از راه دور محتاط بودند ، اکنون می توانند با استفاده از مثالهای زندگی واقعی ، از راحتی آن قدردانی کنند. شاید تجربه جدید به آنها کمک کند نگاهی متفاوت به دروس آنلاین بیاندازند.
 

معلمان ابزارهای جدید را یاد می گیرند و به یکدیگر کمک می کنند

معلمانی که تا همین اواخر نسبت به دروس اسکایپ مشکوک بودند ، در حال یادگیری ابزارهای جدید هستند.
معلمانی که قبلاً بصورت آنلاین کار کرده اند ، در شبکه های اجتماعی در مورد چگونگی بهتر برگزار کردن کلاس صحبت می کنند و کمک های خود را به کسانی که به آن نیاز دارند ارائه می دهند.
 
البته با وجود چنین پشتیبانی شدید ، سازماندهی کار دانش آموزان برای معلمان دشوار است. اولا ، کودکان قرنطینه را به عنوان تعطیلات درک می کنند که در آن هیچ کاری لازم نیست انجام دهند. ثانیا ، حتی اگر معلم اولین کسی نیست که با یادگیری آنلاین روبرو می شود ، جلب توجه والدین بسیار دشوار است. محیط خانه دانش آموزان را نا آرام می کند و تمرکز آنها برای حل مشکلات عادی حتی از دفتر مدرسه دشوارتر است. سوم ، مشکلات فنی - ارتباط ضعیف ، "اینترنت باز نمی کندم" و "اما ما یک لپ تاپ در خانه داریم و پدرم با آن کار می کند" از مشکلات آموزش آنلاین است.
 
تجارت متحمل ضرر و سرمایه گذاری در توسعه است
سیستم عامل ها و مدارس آنلاین برنامه ریزی انتقال گسترده ای را انجام ندادند و سرورها به طور هم زمان برای خیلی از دانش آموزان طراحی نشده بودند. اکنون بزرگترین شرکت ها در حال دستیابی مجدد هستند ، اما حتی Zoom و Google Classroom به طور دوره ای به بار سیستم بستگی داشتند. عصر آموزش آنلاین برای مدارس آنلاین فرا رسیده است: اکنون خدمات آنها بیش از هر زمان دیگری تقاضا می شود. بسیاری از آنها با تبلیغات  رایگان دانش آموزان و معلمان را جذب می کنند: از یک طرف ، این عمل حسن نیت در قرنطینه است و از سوی دیگر ، این یک تبلیغ خوب از توانایی های آنها در بین مخاطبان است.
 
شرایط قرنطینه مشاغل را مجبور می کند که به دنبال راه های جدیدی برای یادگیری باشند. همه چیز استفاده می شود: بازی های آنلاین ، ماراتن ها در پیام رسان های فوری و چالش های دانشجویان TikTok. برخی از این ابزارها همراه با قرنطینه از اهمیتی برخوردار نخواهند بود ، در حالی که برخی به شما امکان می دهند روند یادگیری را از طرف دیگر بررسی کنید و به توسعه مناطق امیدوار کننده کمک کنید.
 
برای به دست آوردن بیشترین استفاده از اینترنت در طول قرنطینه ، این مسئله را جدی بگیرید. یک حالت دقیق برای دانش آموزان به کودکان کمک خواهد کرد که از برنامه خود پیروی کنند و والدین به کاهش زمان کار کمک می کنند. معلمان و مشاغل باید خطرات را ارزیابی کرده و ابزارهای جدیدی را امتحان کنند تا بتواند در این دوره دشوار و بدون ضرر زنده بمانند. و البته همه ما باید مراقب خودمان و عزیزان باشیم.

نظرات

در ادامه بخوانید...

مشخص ترین علامت در بیماری کروناویروس

در
مشخص ترین علامت در بیماری کروناویروس
COVID-19: مردم احساس وحشت می کنند ، نمی دانند مشخص ترین علائم ابتلا به عفونت کروناویروس چیست و چه اتفاقی می افتد؟ما در مورد تمام علائمی که از کروناویروس، coronavirus و همچنین تفاوت بین تظاهرات بیماری سارس SARS و آنفولانزا صحبت خواهیم کرد.
 
مارگارت هریس ، رئیس سازمان بهداشت جهانی ، درباره اولین علائم عفونت COVID-19 صحبت کرد. مشخص ترین علامت در بیماری کروناویروس تب و درجه حرارت بالای 38 درجه است.
 
همانطور که هریس خاطرنشان کرد ، حداقل 90٪ از مبتلایان به این ویروس با این علامت روبرو هستند. علاوه بر این ، با توجه به سابقه بیماران ، آنها با این واقعیت روبرو هستند که در نیمه شب در حالت نیمه هوشیاری  بیدار می شوند ، احساس وحشت می کنند ، نمی فهمند چه اتفاقی می افتد. بعد از آن ، بیمار احساس سرما می کند.
 
شایان ذکر است که علائم COVID-19 بسیار شبیه آنفولانزا است. و در هر دو حالت فرد با تب ، سرفه خشک روبرو می شوند. خستگی ، سردرد ، درد مفاصل بیشتر با آنفولانزا و این علائم  کمتر  با کورنوویروس بروز می کنند.
 
تنها تفاوت این است که با کورو ویروس ، تنگی نفس گاهی اوقات رخ می دهد ، که با آنفولانزا مشاهده نمی شود. همچنین لازم به یادآوری است که با SARS ، بر خلاف آنفولانزا و کورونوویروس ، علائم متفاوت است، آبریزش بینی ، گلو درد ، عطسه مکرر. عطسه همراه با آنفولانزا و کورونوویروس مشاهده نمی شود ، و گلودرد و آبریزش بینی بسیار نادر است.
 
اگر تب ، سرفه خشک دارید و همه اینها با تنگی نفس همراه است ، پس احتمال اینکه کروناویروس داشته باشید بسیار زیاد است - لازم است فوراً با پزشک در خانه تماس بگیرید.
 

چرا در هنگام ضد عفونی کردن آپارتمان نمی توانید از سفید کننده استفاده کنید

مواد حاوی کلر در بسیاری از موارد با ضد عفونی همراه هستند ، که به ویژه در خانه هنگام قرنطینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این مواد نه تنها ویروس ها را از بین می برند ، بلكه می توانند سلامتی را نیز تضعیف كنند.
 
سفید کننده ها می تواند ویروس ها ، از جمله کورو ویروس را از بین ببرند. این ماده ضد عفونی کننده قدرتمند است اما بسیار سمی است. بهتر استدر زمان استفاده با ماسک کار کنید و دستکشهای محافظ استفاده کنید
 
- سوال اینجاست که در خانه ما چنین غلظتی را ایجاد نمی کنیم که هم فعالیت ضد باکتری و هم ضد ویروسی داشته باشد. به همین دلیل ، توصیه می شود از وسایل دیگر برای ضد عفونی کردن در خانه استفاده کنید ، در غیر این صورت هیچ چیزی برای تنفس به جز سموم وجود نخواهد داشت.
برای ضدعفونی كردن آپارتمانها ، برای مثال از مواد حاوی الكل استفاده كنید. مواد ضد عفونی کننده خانگی باید ملایم تر از سفید کننده باشند.اگر ما در مورد محل های صنعتی مانند کلینیک ها ، بیمارستان ها ، مغازه ها صحبت می کنیم ، مواد ضد عفونی کننده حاوی کلر توجیه می شود.
 

چرا نمی توانید هنگام قرنطینه در زمین بازی و پارک قدم بزنید

چرا پیاده روی در پارک ها و زمین های بازی در حالت خود قرنطینه خطرناک است. 
هنگامی که کودک به همراه مادر خود در زمین بازی یا پارک بازی می کند و وسایلی را لمس می کند ، مطمئناً می تواند با تماس از این طریق به coronavirus آلوده شود.
شما می توانید در پارک آلوده شوید. به عنوان مثال ، اگر بعد از اینکه فردی آلوده روی یک نیمکت نشسته باشد و بعدا شما روی همان نیمکت بنشینید.(و همین طور وسایل نقلیه عمومی)
 

چگونه به درستی لباس را در زمان شیوع کروناویروس ضد عفونی کنید

ابتلا به کروناویروس از طریق لباس واقعی است ولی فقط در موارد خاص ، ضد عفونی کردن لباس را انجام دهید. اگر فقط به تنهایی راه می رفتید و در تماس با فرد یا اشیا نبودید، ضروری نیست.(مثلا در زمان گذاشتن آشغال ها در بیرون از خانه)
لباس ها در موارد زیر باید ضد عفونی شود:
وقتی مردم به سمت شما آمدند ، به شما عطسه کردند و یا روی شما سرفه کردند ، یا وقتی با چیزی تماس داشته اید مثلا نرده ، دیوارهای آسانسور،لبه پیشخوان مغازه ها، صندلی وسایل نقلیه عمومی و ....
برای ضد عفونی کردن، لباس در آفتاب نگهداری شود ، زیرا "خورشید همه چیز را به خوبی می کشد".
بهترین گزینه در مورد ضد عفونی لباس بعد از برگشتن به خانه لباس ها را چند روز روی بالکن نگهداری کنید و بعد می توانید دوباره آن را بپوشید.
 
در دوران اپیدمی کروناویروس محافظت از غشاهای مخاطی و نوشیدن مایعات فراوان حائز اهمیت است و در اولین علائم بیماری در خانه بمانید.(انجام میدم) وی همچنین توصیه کرد که کمتر همدیگر را لمس کنید و در اماکن عمومی نباشید ، خوب بخورید ، گرم لباس بپوشید و عصبی نشوید.

نظرات

در ادامه بخوانید...