5 عادت که به تمیز ماندن خانه های شما کمک می کنند

 (سیارک) : مردم برای تمیز و پاک نگه داشتن خانه های خود چه کار می کنند؟
شاید احتمالا ندانید عاداتی وجود دارند که برای زندگی در آپارتمان یا خانه تمیز و پاک توسعه یافته اند. روزانه تمیز  کنید تا آخر هفته را برای کار خانه اختصاص ندهید.


1. تختخواب خود را مرتب کنید
وقتی که بلند شدید، تخت خود را مرتب کنید. به یاد آورید که هر روز صبح این کار را انجام دهید. حتی اگر می دانید که عصر از آن استفاده خواهید کرد، بازهم این کار را انجام دهید. اگر تخت شما مرتب باشد، هرچیزی در اتاق خوابتان بهتر دیده خواهد شد. تنبل نباشید و روتختی را روی بالشها و لحاف بکشید. اگر 2 دقیقه دیگر برای مرتب کردن آن صرف کنید، بهتر خواهد بود.
2. آب ماشین ظرفشویی را به هنگام صبح خالی کنید.
درحالیکه قهوه را آماده می کنید، و منتظر آماده شدن آن هستید، آب ظرفشویی را خالی کنید. آن را عادت هر روزه خود کنید و هرگز ظرفها را درون ماشین نگذارید بماند. ایده خوبی است چون برای استفاده ، ظروف تمیزی خواهید داشت.
3. پست خود را مرتب کرده و موارد اضافه را حذف کنید
مقالات، فایل ها و تمام اسناد باعث می شوند که روی میز و اتاق شما ظاهرنامرتب و بهم ریخته داشته باشند. پست های خود را مرتب کنید تا از سردرگمی اجتناب کنید.  اول از مقالات بی فایده رها شوید.
4. حمام و وان خود را بعد از دوش گرفتن تمیز کنید
حمام و وان خود را خیس رها نکنید. چند دقیقه صرف کرده و حمام را تمیز کنید. وقتیکه از زیر دوش خارج شدید، ابتدا دوش یا وان را خشک کرده و سپس با همان حوله، دیوارها و وان را خشک کنید. در حالیکه خیس است، برطرف کردن بقایای صابون آسان است. زمانیکه خشک شد، تمیز کردن آنها سخت تر بوده و زمان بیشتری می گیرد.
5. تمام وسایل داخل خانه را تمیز نگه دارید
به لوازم اطراف خود توجه کنید. هر کاری که لازم است انجام دهید: کتابها و مجلات را در قفسه قرار دهید، لباسهای کثیف را بشویید، فرشها را جارو بکشید و بهانه نیاورید شما باید در طول روز تمیز و مرتب نگه دارید. وقتیکه جایی کثیف شد، آن را مرتب کنید.

رمز موفقیت افرادی که همیشه خانه مرتب و منظم دارند

فوت و فن هایی در آشپزخانه

سالم تر ساختن خانه با دور کردن سموم از فضای زندگی/ قسمت دوم

ترفندهایی در آشپزخانه

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید