ایده جالب برای پارتیشن بندی فضا

پارتیشن

 

وقتی از یک اتاق همزمان برای چند کاربری استفاده می شود ، شلوغی و سردرگمی خاصی ایجاد می شود و احساس راحتی از بین می رود. تقسیم فضا با پارتیشن کمک می کند تا فضا به مناطق جداگانه تقسیم شود و این علاوه بر دکوراسیون خانه  باعث راحتی بیشتر در اتاق و فضای داخلی می شود. راه حل های مختلفی برای تقسیم فضا وجود دارد ، و ما در مورد محبوب ترین ایده ها به شما خواهیم گفت ، اجرای آنها هزینه و تلاش زیادی نمی خواهد.


1. تقسیم فضای داخلی با پرده

تقسیم فضا
پرده ها اتاق را به دو ناحیه تقسیم کرده و ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای تقسیم فضاهستند.  / عکس

 

ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای تقسیم فضا ، آویختن پرده است.فقط به رایج ترین چفت و بست  نیاز دارید و می تواند در گچبری سقف "پنهان" شود ، یا تزئین شود ، و آن را به عنصری از فضای داخلی تبدیل کند. پرده با منسوجات به سرمایه گذاری های مالی زیاد و نصب پیچیده ای نیاز ندارد و از این نظر بسیار راحت است که امکان تغییر سریع فضای اتاق با تعویض پرده ها را فراهم می کند. علاوه بر این ، به شما امکان می دهد درجه پوشش منطقه را تغییر دهید. به طور کلی ، می توان آن را همیشه باز نگه داشت و فقط هنگام ورود مهمانان بست.

 

تقسیم فضا با پرده فضای زیادی را اشغال نمی کند و به خوبی در هر سبک داخلی متناسب است ، مهمترین چیز این است که مواد و سبک مناسب پرده ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، بوم هایی با الگوی گل از نظر ارگانیک مدرنیته را تکمیل می کنند ، پرده های با تکنولوژی بالا و پرده های ساخته شده از مهره های شیشه ای یا فلزی مناسب هستند ، و تافته و ژاکارد با هر  دکوراسیون اتاق ترکیب می شوند.

 

پرده ژاپنی

پرده های ژاپنی یک گزینه عالی برای تقسیم فضا در دکوراسیون است.  / عکس


مشاوره مفید ازsayarak.com : هنگام تقسیم بندی پرده ها ، به خاطر داشته باشید که پرده های مچاله شده هر فضای داخلی را خراب می کند ، خصوصاً یکی که به سبک مینیمالیستی محدود طراحی شده باشد. بنابراین ، هنگام انتخاب پارچه ، توصیه می شود که به راحتی اتو شود و مدت زمانی که پارچه ظاهر جذاب خود را حفظ می کند ، توجه کنید.

 

2. تقسیم فضای داخلی با  قفسه بندی

قفسه بندی
علاوه بر دکوراسیون ، مناطق را برای استراحت و کار تقسیم کرده است.  / عکس

 

محبوب ترین و ساده ترین گزینه تقسیم فضا بعدی استفاده از قفسه بندی است. نصب آنها در مکان مناسب آسان است و همچنین در صورت عدم نیاز به تقسیم فضا به سرعت جمع می شوند. این گزینه تقسیم فضا ، از یک طرف ، در فضای ذخیره سازی اضافی مناسب است. از طرف دیگر ، فضای  اضافی ایجاد می شود که باید دائم گرد و غبار را تمیز کنید. اگر ایده را دوست دارید ، اما نمی خواهید زمان تمیز کردن را افزایش دهید ، می توانید از قفسه ای استفاده کنید که با کابینت های بسته با هم ترکیب شوند. این راه حل به شما امکان می دهد تعادل مطلوب فضای باز و حریم شخصی را پیدا کنید. قسمت قفسه بندی به شما امکان عبور نور را می دهد و قسمت کمد تا حدی دید را پنهان می کند.

 

قفسه بندی

 تقسیم فضا در دکوراسیون با قفسه ، مرزهای منطقه را مشخص می کند و در عین حال به عنوان یک سیستم ذخیره سازی عمل می کند.  / عکس


3. تقسیم فضای داخلی با کمد لباس

کمد لباس
کمد لباس با جداسازی بهتر از یک دیوار عمل می کند.  / عکس

 

یکی دیگر از تکنیک های تقسیم فضا تقسیم اتاق با کمد لباس است. غلبه بر کلیشه های دکوراسیون و گذاشتن کمد لباس به وسط اتاق کاملاً دشوار است ، اما یک راه حل مناسب و کاربردی است. کمدهای کشویی در طیف گسترده ای از فضای داخلی خوب به نظر می رسند و درهای کشویی مناطق پرت ایجاد نمی کنند. 

 

کمد لباس

کمد لباس با موفقیت با قفسه بندی تقسیم فضا ترکیب می شود.  / عکس


به عنوان یک قاعده ، مدل های تا سقف برای تقسیم فضا انتخاب می شوند ، در غیر این صورت فضای داخلی ناتمام به نظر می رسد. و اگر تقسیم فضا به صورت دائمی برنامه ریزی شده است و مطمئن هستید که برای مدت طولانی مورد نیاز خواهد بود ، باید کابینت های دو طرفه را که درب های آن در جلو و سمت پشت وجود دارد را از نزدیک بررسی کنید. مزیت چنین سازه ای نسبت به یک دیوار معمولی واضح است . این پارتیشن یک سیستم ذخیره اضافی است.

 

4. تقسیم فضای داخلی با  پانل چوبی نواری

پانل چوبی
پارتیشن چوبی عمودی یا افقی در ترکیب با یک منطقه اختصاصی تا سقف مرزهای منطقه را به وضوح مشخص می کند.  / عکس


تقسیم فضا با پارتیشن چوبی عمودی یا افقی نیز روش جدیدی در دکوراسیون نیست ، اما همچنان رواج دارد و در فضای داخلی مدرن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. چنین محبوبیتی تعجب آور نیست. پارتیشن چوبی عمودی یا افقی کاملاً با تقسیم بصری فضا کنار آمده و برای استفاده در هر اتاق مناسب است. نصب چنین حصاری آسان است و می توانید این کار را خودتان از بلوک های چوبی معمولی انجام دهید. در عین حال ، این ماده فرصت های زیادی را برای تغییرات زیبایی فراهم می کند. شما می توانید با سایه های رنگ الوار ، عرض و ضخامت و همچنین فرکانس محل قرارگیری آنها و پیکربندی عناصر بازی کنید. با یک رویکرد خلاقانه ، می توانید یک پارتیشن اصلی با طراحی خودتان بسازید.

 

پانل چوبی

پانل چوبی نواری تقریبا در هر فضای داخلی خوب به نظر می رسد.  / عکس


5. تقسیم فضای داخلی با  پانل های MDF سوراخ دار

پانل سوراخ دار
پانل های سوراخ دار یک نمای کلی و مناطق بصری را جدا می کنند.  / عکس


هنگام اختصاص مناطق ، پارتیشن های سوراخ دار ساخته شده از پانل های MDF نیز می توانند در تقسیم فضا در دکوراسیون داخلی کمک کنند. این یک راه حل نسبتاً ارزان با امکانات تزئینی گسترده است. سفارش پانل های با اندازه مورد نیاز با سوراخ مطابق با یک الگوی فردی امکان پذیر است. چنین پارتیشنی جذابیت خاصی به فضای داخلی می بخشد و به ویژه در ترکیب با نور جالب به نظر می رسد.

 

پانل سوراخ دار

پانل های سوراخ دار  فضای زیبایی را ایجاد می کند.  / عکس

نصب پانل نیز ساده است و می تواند به سقف چفت و بست باشد یا به کف متصل شود. آنها به عنوان یک عنصر تقسیم فضا مستقل و در ترکیب با گزینه های دیگر ، به عنوان مثال ، به عنوان یک قفسه اضافی ، عالی عمل می کنند.

 

6. تقسیم فضای داخلی با  پارتیشن

 پارتیشن
صفحات لولایی یک عنصر تقسیم فضا در دکوراسیون داخلی ، فراموش نشدنی هستند.  / عکس


صفحات لولایی یک روش کاملاً مبتکرانه است اما بندرت از آن استفاده می شود. مهمترین مزیت چنین راه حلی تحرک آن و جابجای و جمع شدن است. نصب صفحه آسان است و همچنین قابل جابجایی یا حذف است. با این پارتیشن طراحی فضای داخلی تغییر می یابد و با آمدن مهمانان باز و بعدا اگر نیازی نبود آنها آن را برداشته یا حتی به دیوارتکیه می دهید. صفحات لولایی تقریباً برای هر سبک داخلی مناسب هستند و در طیف وسیعی از طرح های متنوع به فروش می رسند. در صورت تمایل می توانید آن را خودتان بسازید یا طبق یک پروژه شخصی تولید آن را سفارش دهید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید