انتخاب قابلمه مناسب

در

قابلمه
ما بلافاصله اعتراف می کنیم: بدیهی است که با یک تابه تمام کارها در آشپزخانه راه نخواهد افتاد. اما شما می توانید حداقل یک سرویس قابلمه  بخرید تا بتوانید هر زمان که خواستید هر چیزی را که می خواهید بپزید. در راهنمای ما بخوانید که قابلمه ایده آل برای شما چیست؟ و هنگام خرید باید بر چه معیارهایی تمرکز کنید. و بیایید با ساده ترین چیز شروع کنیم . اندازه قابلمه !چگونه سایز قابلمه را بفهمیم؟

 

چگونه قابلمه را از نظر اندازه انتخاب کنیم

قابلمه کوچک

قابلمه 1 لیتری یکی از کوچکترین گزینه هاست. اگر کودکی در خانه وجود داشته باشد این یک چیز غیر قابل تعویض است: در چنین قابلمه ای می توانید فرنی صبح را بجوشانید ، شیر را گرم کنید یا تخم مرغ آب پز شده را برای صبحانه بپزید.

 

قابلمه متوسط

قابلمه 2-2.5 لیتری برای یک نفر یا یک خانواده کوچک ایده آل است. در آن می توانید سوپ  بپزید  یا کوفته درست کنید ، چند وعده غذای فرنی یا ظرف غذای دیگر. علاوه بر این ، ظروف با این حجم مناسب برای نگهداری در کابینت (یا در صورت فوری نبودن غذای پخته شده در یخچال) در یخچال مناسب هستند.

 

قابلمه بزرگ

یک قابلمه با حجم 3.5 تا 5 لیتر. برای پخت سوپ برای یک خانواده بزرگ و یا آماده سازی تابستان - مربا ، کمپوت یا ترشی مورد نیاز است. چنین قابلمه هایی برای تهیه غذاهای جشن برای یک مهمانی بزرگ (به عنوان مثال ، هنگامی که برای کل تعطیلات سال نو نیاز به پختن سبزیجات  دارید) نیز مناسب هستند.

 

قابلمه ها از نظر شکل و هدف چه تفاوتی دارند؟


 یک ظروف کلاسیک مخصوص طبخ ظروف با دو دسته کوچک ساخته شده از مواد مقاوم در برابر حرارت (فلز ، پلاستیک یا چوب) است.

یک قابلمه کوچک با دسته بلند ساخته شده از مواد مقاوم در برابر حرارت ، مناسب برای پخت سس ها ، غلات مایع ، نوشیدنی های توت ها و میوه های خشک.

 

ماهی تابه شکل وسط بین ماهی تابه و قابلمه است. همچنین مجهز به دسته بلند است. به نظر می رسد یک ماهیتابه با کناره های بلند و چندین عملکرد را همزمان انجام می دهد: شما می توانید برای خورشت و سرخ کردن استفاده کنید. 

 

قدیمی ترین شکل قابلمه که برای پخت و پز روی آتش استفاده می شود. قابلمه های سبک و حمل آسان اغلب برای مسافرت های کوهنوردی برای پخت غذا روی آتش خریداری می شوند.

 

دیگ با ته و دیواره ضخیم است برای غذای اصلی که دیگ پلو است ، اما می توانید هر نوع غذا  را در آن بپزید. واقعیت این است که دیواره های ضخیم دیگ اجازه سوزاندن غذا را نمی دهد. فقط یک امتیاز منفی برای چنین ظرفی وجود دارد و آن  وزن سنگین دیگ است.

 

قابلمه
قابله تخصصی تر

قابلمه ای متشکل از 2 قسمت: ظرفی برای آب در پایین و ظرف بخار مخصوص غذا. در چنین قابلمه ای ، غذا با بخار داغ پخته می شود ، که به شما امکان می دهد خواص مفید آن را حفظ کنید.

 

یک قابلمه با ظرف بخار پز بیشتر برای بخار پز کردن سبزیجات طراحی شده است. بین دیواره ها ، کف خارجی و داخلی ، فضایی وجود دارد که آب در آن ریخته می شود. در نتیجه ، ظرف نه با حرارت دادن روی آتش بلکه با جوشاندن آب پخته می شود و از سوختن آن جلوگیری می کند.

 

قابلمه ماکارونی

در اصل مجموعه ای از دو ظرف است ، جایی که ظرف بیرونی یک قابلمه معمولی است و  سوراخ های کوچک در کف و دیواره های داخلی آن ایجاد می شود. قابلمه سوراخ دار  را داخل قابلمه بیرونیگذاشته و سپس ماکارونی را به طور معمول می پزند و به محض آماده شدن ، قابلمه سوراخ دار را بیرون آورده و برای چند ثانیه نگه دارید تا آب جوش  تخلیه شود . با چنین قابلمه هایی می توانید سبزیجات و موارد دیگر را نیز بپزید.

 

تابه

جنس قابلمه چه اهمیتی دارد؟


قابلمه سرامیکی

سرامیک های خالص قدیمی ترین مواد برای ساخت ظروف آشپزخانه هستند. با این حال ، امروزه ، ظروف سرامیکی اغلب به عنوان ظروف فلزی با یک لایه پوشش سرامیکی و لعابی خاص شناخته می شوند. چنین قابلمه هایی از نظر زیبایی دلپذیر هستند و در هر فضای داخلی زیبا به نظر می رسند ، در برابر حرارت مقاوم هستند و برای مدت طولانی گرم می شوند.

معایب قابلمه سرامیکی 

قابلمه های خالص سرامیکی و ظروف روکش سرامیک هر دو از فولاد سنگین ترند. علاوه بر این ، نسبتاً شکننده است و تغییرات ناگهانی دما را تحمل نمی کند (اگر به سرعت به خنک شدن ظرف احتیاج دارید ، بهتر است چنین ظرفی را ناگهانی سرد نکنید - خطر ترک خوردن  وجود دارد).

همه ظروف سرامیکی در ماشین ظرفشویی ایمن نیستند.

 

قابلمه
قابلمه آلومینیومی

ظروف آلومینیومی بسیار ارزان است ، به خصوص در مقایسه با تفلون و سرامیک هایی با اندازه و شکل مشابه.

سبک بودن ظروف آلومینیومی به شما امکان می دهد در تعطیلات و پیک نیک آن را با خود ببرید. به هر حال ، یک مزیت دیگر نیز برای گردشگران وجود دارد: آلومینیوم خیلی سریع گرم می شود و باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می شود.و همچنین آلومینیوم در برابر زنگ زدگی حساس نیست.

معایب قابلمه آلومینیومی

تابه های آلومینیومی به سرعت ظاهر جذاب خود را از دست می دهند - خراشیده و تغییر شکل می دهند.

مواد غذایی را در ظروف آلومینیومی نگهداری نکنید. این فلز به راحتی اکسید می شود و خطر ابتلا به مقداری اکسید آلومینیوم در مواد غذایی وجود دارد.

 

قابلمه

قابلمه لعابی

قابلمه های لعاب بسیار ارزان هستند ، با این وجود طراحی زیبایی دارند (از هر رنگ و الگویی برای انتخاب).

لعابی از غذای پخته شده در برابر واکنش با فلزات محافظت می کند. با این ظروف می توان غذای پخته شده را در یخچال نگهداری کرد.

ظروف لعابی رسانایی گرمایی خوبی دارند ، آب موجود در آنها به سرعت می جوشد. به طور کلی ، این یکی از بهترین گزینه ها برای تهیه غذای مایع (سوپ ، آبگوشت) است.

معایب قابلمه لعابی

سطح لعابی می تواند به راحتی با چاقو یا حتی چنگال آسیب ببیند. در همان زمان ، متأسفانه ، خراش ها دلیل خوبی برای بیرون انداختن ظرف هستند ، زیرا فلز با غذا واکنش می دهد.طبخ مربا و سس در اینگونه ظروف توصیه نمی شود.

 

قابلمه
قابلمه مسی

اول اینکه زیباست وسایل آشپزی مسی فوق العاده زیبا هستند. بی دلیل نیست که از آن در رستوران ها استفاده می شود. برق می زند ، می درخشد و قادر به تزئین هر فضای داخلی است: قرار دادن چنین قابلمه یا خورشت حتی در کابینت ضروری نیست.

قابلمه های مسی با دوام هستند. آنها اغلب از مادربزرگها به نوه ها ، به عنوان یک میراث خانوادگی به ارث می رسند.

مس رسانایی حرارتی بسیار خوبی دارد ؛ غذای موجود در ظروف مسی به دلیل گرم شدن سریع و یکنواخت دیواره ها و کف آن ، سریعتر می پزد. هدایت حرارتی مس 401 W / (m · K) است ، و به عنوان مثال ، چنین مواد محبوب برای ساخت ظروف مانند فولاد ضد زنگ و چدن - 16 W / (m · K) و 60 W / (m · K) ، به ترتیب می باشد.

مطالعات بالینی توسط میکروب شناسان آمریکایی نشان داده است که یون های مس دارای خواص ضد باکتری هستند. به طور قطعی مشخص نیست که ظرف شما میکروب های مضر را از بین می برد یا خیر ، تفکر اینکه این درست باشد خوشایند است.

معایب قابلمه مسی

ظروف مسی خیلی گران است و در هر فروشگاه لوازم خانگی موجود نیست. علاوه بر این ، معایب دیگری نیز دارد.

مس به راحتی با محلول های اسیدی واکنش نشان می دهد ، به این معنی که شما نمی توانید مربای میوه(گوجه فرنگی) را در چنین قابلمه ای بپزید. برای جلوگیری از این ، ظروف از داخل با نوعی فلز یا آلیاژ خنثی پوشانده می شوند - اغلب نیکل ، قلع یا فولاد ضد زنگ.

درخشش ظروف مسی باید دائماً حفظ شود. فقط شستشوی مس با آب کافی نیست. برای اینکه چنین ظرفی زیبا به نظر برسد ، باید با استفاده از وسایل خاص و بدون اثر سایشی تمیز شود(ظروف مسی با نمک و سرکه برق می افتد) تا روی آن خراش ایجاد نشود. گذاشتن قابلمه ساخته شده از این فلز در ماشین ظرفشویی نامطلوب است.

 

قابلمه
قابلمه چدنی

قابلمه های چدنی ، دیگ ها و قابلمه های قدیمی چدنی با ته ضخیم هنوز هم در بین آشپزها محبوب هستند ، اگرچه در قرن 21 بسیاری از مواد جایگزین ظروف آشپزی ظاهر شدند. اما مزایای چدن بیشتر از معایب آن است.

ظروف چدنی همه کاره است. از تنها قابلمه چدنی می توان برای جوشاندن آش ، خورشت  و حتی کباب گوشت ، قارچ و سبزیجات استفاده کرد.

چدن گرما را خیلی طولانی و خوب نگه می دارد. به همین دلیل ، گوشت در ظروف چدنی لطیف تر است.

ظروف چدنی نیازی به پوشش نچسب ندارند. به طور معمول ،  قابلمه هایی به مرور زمان بهبود می یابند ، به این دلیل که روغن در حین پخت به داخل منافذ کف و دیواره ها نفوذ می کند.

چدن در برابر درجه حرارت شدید و تنش مکانیکی مقاوم است.

معایب قابلمه چدنی

قیمت قابلمه چدن اصل گران است.

مهمترین عیب ظروف چدنی وزن آن است. یک قابلمه یا قابلمه کوچک می تواند وزن سنگینی داشته باشد.

به دلیل همان ساختار کربنی متخلخل چدن ، ظروف حاصل از آن به سرعت بوها را جذب می کنند. برای جلوگیری از ایجاد عطرهای لایه بندی ، مواد غذایی را در چنین ظرف هایی نگهداری نکنید.

ظروف آشپزی ساخته شده از این ماده در معرض خوردگی قرار دارند. اما با خشک شدن ظرف پس از شستن ، می توان از زنگ زدگی جلوگیری کرد. شستن قابلمه های چدنی در ماشین ظرفشویی توصیه نمی شود.

 

قابلمه

قابلمه شیشه ای

برای ساخت قابلمه ، از شیشه های مخصوص ضد آتش استفاده می شود ، بنابراین ، با استفاده از هندلینگ مناسب ، چنین ظرف هایی می توانند بی نهایت عمرطولانی داشته باشند.

ظروف شیشه ای شفاف زیبا به نظر می رسند و می توانند نه تنها برای پخت و پز ، بلکه برای سرو نیز استفاده شوند.

ظروف شیشه ای سازگار با محیط زیست و بی ضررترین قابلمه است. مواد مضر از خود ساطع نمی کند و با فرآورده هایی که وارد آن می شوند واکنش شیمیایی ایجاد نمی کند.

ظروف شیشه ای همراه با غذا را می توان با خیال راحت در یخچال قرار داد.

قابلمه های شیشه ای به راحتی تمیز می شوند! حتی با دست (اگرچه برای ماشین ظرفشویی هم عالی هستند).

معایب قابلمه شیشه ای

ظروف شیشه ای باید بسیار دقیق تر از هر چیز دیگری انتخاب شوند: هیچ گونه حباب هوا یا خراش در آن وجود نداشته باشد.

حتی شیشه بوروسیلیکات نیز شکننده است. در صورت افتادن ، چنین ظرفی می شکند.

شیشه تغییرات ناگهانی دما را تحمل نمی کند. آب سرد را به قابلمه داغ اضافه نکنید (یا بالعکس).

اجاق های گاز برای قابلمه شیشه ای به یک تقسیم کننده خاص نیاز دارند.

 

قابلمه

قابلمه تفلون 

علی رغم اینکه از تفلون ، بهترین نوع قابلمه نچسب و معمولاً برای پوشاندن کف قابلمه ها استفاده می شود ، از آن برای ساخت قابلمه نیز استفاده می شود ، اگرچه با گذشت زمان این ماده از محبوبیت کمتری برخوردار شده است. 

مزیت اصلی پوشش تفلون محافظت از غذا در برابر سوختن است. اگر قابلمه مخصوص خورشت باشد ، این می تواند مزایای بزرگی باشد (اما اگر فقط سوپ درست می کنید ، تفلون چندان مهم نیست).

تفلون محیط های اسیدی و نمکی را تحمل می کند.

برای طبخ در تابه های تفلون نیازی به روغن ندارید.


معایب قابلمه تفلون 

ظروف روکش دار تفلون باید مرتباً عوض شوند: حتی پایدارترین و گرانترین نمایندگان این کلاس می توانند بیش از 5-7 سال در آشپزخانه بایستند (متوسط ​​عمر قابلمه ها و قابلمه های تفلون از 1 تا 3 است سال بستگی به شدت استفاده دارد).

پوشش تفلون به راحتی توسط کارد و چنگال فلزی آسیب می بیند. و ظروف با لایه آسیب دیده با غذا وارد واکنش شیمیایی می شوند و می توانند برای سلامتی مضر باشند.

قابلمه تفلون باکیفیت نسبت به چدن ، فولاد ضد زنگ یا سرامیک گران تر است.

 

قابلمه

قابلمه استیل ضد زنگ

ظروف استیل ضد زنگ   بی ضررترین قابلمه  و یک گزینه شناخته شده در رتبه بندی و فروش ما در هر فروشگاه ظروف است. و به دلیل خوبی

قابلمه فولاد ضد زنگ فوق العاده مستحکم و بادوام است. 

تمیز کردن فولاد ضد زنگ آسان است. قابلمه ها در ماشین ظرفشویی ایمن نیستند ، اما حتی اگر ظرف ها را با دست بشویید ، نیازی به پاک کردن کامل آنها ندارید ، زیرا خورده نمی شوند.

فولاد ضد زنگ با محصولات دارای محیط قلیایی یا اسیدی وارد واکنش شیمیایی نمی شود و برای سلامتی کاملاً بی ضرر است. مواد افزودنی نیکل و کروم مسئول خنثی سازی شیمیایی هستند (نسبت این فلزات معمولاً روی بسته یا کف ظرف نشان داده می شود). محصولاتی با نسبت های کروم و نیکل 18/10 ، 13/12 ، 13/8 یا 18/12 وجود دارد.

ظروف از جنس استنلس استیل در مجموعه تولیدکنندگان اصلی قرار دارد: اینکه ازکدام شرکت یک ظرف را انتخاب کنید فقط سلیقه ای است.

معایب قابلمه استیل ضد زنگ

یک دیگ با کیفیت ساخته شده از فولاد ضد زنگ خوب با محتوای زیاد کروم بسیار گران است. از طرف دیگر ، تقریباً برای همیشه خدمت خواهد کرد.

قهوه جوش

انواع اجاق گاز و سازگاری آنها با قابلمه

اجاق گاز نوعی ابزار همه کاره است. قابلمه های ساخته شده از هر ماده ای برای پخت و پز روی آن مناسب است ، اما برای ظروف شیشه ای ، معمولاً از تقسیم کننده شعله استاندارد استفاده نمی شود ، بلکه از یک تقسیم کننده شعله استفاده می شود که سوراخ های کوچک دارد.(مثل شعله پخش کن)

اجاق برقی

انتخاب یک قابلمه برای اجاق برقی عدم امکان صدمه زدن اتفاقی به یک مشعل نسبتاً شکننده است. همچنین اعتقاد بر این است که برای گرم شدن سریع ، بهتر است که ته ظرف تیره باشد.

فولاد ضد زنگ ، چدن ، و سرامیک ها با اجاق های برقی سازگار هستند. از ظروف لعاب و شیشه با دقت استفاده کنید. آلومینیوم و مس بدون پوشش کف اضافی می توانند باعث ایجاد لکه روی اجاق گاز و کاهش عمر اجاق گاز شوند.

 

اجاق القایی 

عملکرد چنین اجاق ها بر اساس اصل القای مغناطیسی است: سطح ظروف آشپزی باید حاوی یک ماده فرومغناطیسی (آهن و آلیاژهای آن) باشد. اجاق القایی برای قابلمه های ساخته شده از چدن و ​​فولاد ضد زنگ ، ظروف استیل و لعابی و همچنین ظروف آلومینیومی با ته فرومغناطیسی مناسب  است.

سرامیک ، شیشه و مس برای اجاق های القایی مناسب نیستند.

نکته ای برای کسانی که واقعاً می خواهند از مسی مورد علاقه خود و یا یک قهوه ساز آلومینیومی استفاده کنند : آداپتورهای القایی خاصی وجود دارد ، نوعی آداپتور که از سطح اجاق گاز گرم می شود و گرما را به ظرفی که روی آن ایستاده است منتقل می کند.

 

در انتخاب یک قابلمه به دنبال چه چیز دیگری باشید

علاوه بر مواد قابلمه ، ارزش دارد که به پارامترهای زیر نگاهی دقیق بیندازید:

ضخامت دیواره و کف. این ممکن است برای مواد مختلف متفاوت باشد ، اما برای یک تابه فولاد ضد زنگ ، دیوارها نباید نازک تر از 0.5 میلی متر باشند. مهم است که یک قابلمه ساخته شده از هر ماده دارای ته ضخیم باشد - در این صورت غذا نمی سوزد.

دست زدن به مواد معمولاً دستگیره های قابلمه های با کیفیت از باکلیت (نوعی پلاستیک) ساخته می شوند که در حین پختن گرم نمی شوند و بوی سوخته نامطبوعی نمی دهند. برای قابلمه های لعاب و چدن ، دستگیره ها اغلب از همان مواد ریخته می شوند. آنها در برابر درجه حرارت بالا مقاوم هستند ، اما به سرعت داغ می شوند و نیاز به استفاده از دستکش فر دارند. دستگیره های ترکیبی ساخته شده از فلز و پوشش عایق حرارتی به شما امکان می دهد بدون دستگیره کار کنید ، اما در حین پخت طولانی گرم می شود.

جنس درب قابلمه

اولویت با درب  شیشه ای است زیرا بدون برداشتن درب شیشه ای ، می توان آنچه را که در تابه اتفاق می افتد مشاهده کرد. اغلب مجهز به دستگیره های باکلیت است. منهای این که به دلیل ماهیت مواد ، ممکن است در برابر افتادن مقاومت نکنند و آسیب ببینند. روکش های فلزی داغتر می شوند ، اما در برابر افت و خراش مقاومت بسیار بالاتری دارند.(همچنین نگاه کنید به: ۴ نوع ظرف خطرناک در آشپزخانه)

نظرات

در ادامه بخوانید...

نحوه تمیز کردن شبکه فلزی اجاق گاز

در

(سیارک)  : در این پست نحوه تمیز کردن اجاق گاز با آب گرم ، مایع طرفشویی و جوش شیرین آورده شده است.
اجاق گاز ها اغلب دارای شبکه های فلزی می باشند که در حین پخت و پز قابلمه و تابه را روی مشعل نگه می دارند. متاسفانه با گذشت زمان، روغن و مواد غذایی  باعث کثیف شدن شبکه های فلزی اجاق گاز شده و تمیز کردن آنها تقریبا غیر ممکن می گردد. در این پست طرزتمیز کردن اجاق گاز با آب گرم ،  مایع طرفشویی  و جوش شیرین گفته می شود.

نحوه تمیز کردن شبکه فلزی اجاق گاز

• برای تمیز کردن ظرف بزرگی را پر از آب گرم و شوینده نمایید. شبکه های اجاق گاز را حدود ۲۰ دقیقه در ظرف آب گرم گذاشته تا تمام چربی ها و مواد غذایی چسبیده به آن نم بکشند.
• ظرف را بعد از ۲۰ دقیقه خالی کرده و مجددا پر از آب گرم و مواد شوینده نمایید.
• شبکه ی گاز را با سیم ظرف شویی محکم بکشید تا تمام چربی ها و مواد باقی مانده از آن جدا شود.
• برای حذف لکه هایی که باقی مانده، ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۱ یا ۲ قاشق چایخوری آب را مخلوط کرده تا به شکل خمیر دربیاید. این خمیر را ۱۵ دقیقه روی لکه بگذارید.
• مجددا شبکه فلزی اجاق گاز  را در آب گرم بشویید تا خمیر و مواد باقی مانده از آن جدا گردد. سپس با یک پارچه ی تمیز خشک نمایید. برای تمیز کردن شبکه های فلزی به مقداری صبر نیاز دارید.سبک زندگی خود را عوض کنید و نگذارید مواد غذایی ریخته شده مدت طولانی روی گاز یا شبکه های اجاق گاز بماند و خشک شود این کار را مشکل تر می کند.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

 

نظرات

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای هر اجاق گاز در حین کار با باقی مانده مواد غذایی و چربی آلوده می شود. دیر یا زود، تضمین می شود که سطح پخت و پز باید شسته شود. مواد شوینده . با وجود همه انواع شوینده های موجود در بازار، دستور تهیه اکثر آنها اساسا یکسان است. بنابراین توصیه به چیزی خاص در اینجا غیرممکن است. مناسب برای شستن ظروف. شما همچنین می توانید یک ترکیب بسیار تخصصی خریداری کنید، اما اغلب در واقعیت، تفاوت کمی با سایر مواد شیمیایی خانگی برای چنین عملیاتی دارد.

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای شیشه پاک کن - قابل استفاده برای شستشوی سطح اجاق گاز صفحه شیشه ای. این محصولات مانند مواد شوینده معمولی مورد استفاده قرار می گیرند: روی سطح اسپری کنید و با اسفنج یا میکرو فیبر به خوبی مالش دهید.

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با قرص های ظرفشویی همان اسانس هر شوینده دیگری است. تنها تفاوت این است که ابتدا باید قرص را با ریختن آن در ظرف حاوی آب گرم به مایع تبدیل کرد.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با روغن نباتی........ روغن نباتی لکه های قدیمی را از بین می برد. - این ماده به شستشوی اجاق گاز شیشه ای و سرامیکی کمکی نمی کند، اما می تواند به طور جدی به حذف رسوبات کربن کمک کند. لکه را با روغن خیس کنید و بگذارید 30 دقیقه بماند. پس از آن، شما باید با یک برس یا یک لیسه مخصوص کار کنید.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با جوش شیرین........ ابتدا باید جوش شیرین را در آب رقیق کنید و سپس دوغاب حاصل را روی سطح بمالید. دوغاب را می توان با مواد دیگری مانند آب لیمو، سرکه نیز تکمیل کرد.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با خمیر دندان........ به دلیل اینکه خمیر حاوی مقدار زیادی ساینده خوب است، می تواند در مبارزه با لکه های قدیمی کمک کند. اعمال خمیر باید به شدت در مقادیر کم باشد. با اسفنج مالش دهید.

در ادامه بخوانید...

آلوده ترین نقاط در خانه که معمولا از چشم پنهان می مانند

در

یکی از مهمترین نکاتی که باید مد نظر همه قرار بگیرد، تمیز کردن و مرتب کردن خانه به طور مداوم است؛ مسئله ای که بسیاری از ما از آن غافل می شویم تا زمانی که  گرد و خاک موجود بر روی وسایل خانه ما را به عطسه کردن می اندازند و سایر  مسائل این چنینی. با این وجود، تمیز نگاه داشتن خانه تنها محدود به جارو کردن و گردگیری وسایل نمی شود و بسیاری نقاط آلوده در خانه هستند که معمولا از آن ها غافل می مانیم.

 

برای نمونه می توان نقاطی در خانه را در نظر گرفت که گاه به گاه، به وسیله مواد به خصوص باید ضد عفونی شوند و بسیاری از ما این نقاط را فراموش می کنیم، چرا که آلودگی های موجود بر آن ها همانند گرد و خاک قابل رؤیت نمی باشند. با این وجود، حتی اگر قادر به دیدن این آلودگی ها نباشیم، باکتری ها در آن نقاط حضور داشته و به مرور زمان می توانند سلامت افراد خانواده را تهدید کنند.

 

پیش از هر چیز باید عنوان کرد که مهمترین راهکار برای سلامتی و جلوگیری از شکل گیری بیماری شستن مداوم دست ها است. باکتری هایی که به مرور زمان بر روی بالش و تشک ودیگر نقاط این چنینی شکل می گیرند، چندان اهمیت ندارند و مشکل به خصوصی به وجود نمی آورند (مگر این که به دستان شما چسبیده و وارد غذای تان شوند). اگر باکتری ها بر روی سطح پوست گسترش پیدا کنند، به مرور زمان سبب خشکی و ترک خوردگی پوست بدن خواهند شد.

بنا به توضیحاتی که داده شد، پاکیزه نگاه داشتن قسمت های مختلف خانه برای جلوگیری از رشد جرم ها و باکتری ها، اهمیت ویژه ای پیدا می کند، اما آیا شما تمامی نقاط آلوده را گاه به گاه پاک می کنید؟ طبق بررسی های انجام شده بسیاری از افراد، معمولا نقاطی را که رشد باکتری و جرم در آن ها به شدت زیاد بوده و آلوده هستند را فراموش می کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با قسمت هایی از خانه آشنا کنیم که باکتری ها و جرم ها در آن رشد می کنند (معمولا بدون داشتن نشانه ظاهری) و حتما باید اقدام به پاکیزه نگاه داشتن آن ها کنید. با سیارک همراه باشید.

دریچه های هوا و نیز هواکش های سرویس های بهداشتی

دریچه های تهویه هوا، بنا به ملاحظات دکوراسیون داخلی، معمولا در مکانی نصب می شوند که قابل رؤیت نباشند، به همین خاطر است که بسیاری آن ها را فراموش کرده و کمتر کسی را می توان پیدا کرد که گاه به گاه دریچه های هوای منزل اش را تمیز کند. با این وجود به واسطه فعالیتی که این دستگاه های تهویه می کنند، به طور معمول مقدار زیادی آلودگی در قسمت پشتی دریچه های آن ها جمع می شود. مسئله این جا است که اگر به این آلودگی ها و گرد و خاک ها اجازه جمع شدن بدهید هر بار که دستگاه تهویه خود را روشن می کنید، این گرد و خاک به جای جای نقاط خانه راه پیدا کرده و مشکل ساز می شود. به عبارت دیگر زمانی که دستگاه تهویه خود را پس از مدتی پاکیزه نکنید، این امکان را فراهم می کنید که باکتری ها در نقاط مختلف خانه اسپری شوند.

واشر مورد استفاده در مخلوط کن ها

مخلوط کن از جمله وسایل خانگی است که به کرات مورد استفاده قرار گرفته و به درد بخور است، اما پاکیزه نگاه داشتن آن ها کمی دشوار است؛ به این معنا که بسیاری از مایعات و خوراکی هایی که در مخلوط کن قرار داده و اقدام به ترکیب آن ها با یکدیگر می کنید، به قسمت هایی راه می یابند، که عملا غیر قابل دسترس خواهند بود. واشر مورد استفاده در مخلوط کن ها (شیئی که معمولا دایره ای شکل است و از به بیرون درز پیدا کردن ترکیب داخل مخلوط کن جلوگیری می کند) از جمله چیز هایی است که به ندرت کسی اقدام به شستشو و تمیز کردن آن می کند. تحقیقاتی در سال 2013 در خصوص این مسئله صورت گرفته و نتایج حاکی از آن است که سی و شش درصد واشر های مورد استفاده در مخلوط کن، حاوی باکتری سالمونلا (سالمونلا باکتری باسیل گرم منفی است که در جوجه ‌ها و تخم‌مرغ ‌ها معمولا وجود دارد. سالمونلا عامل یکی از شایع‌ ترین مسمومیت‌ های غذایی می ‌باشد) و چهل و سه درصد از آن ها حاوی کپک قارچی و مخمر هستند و این گونه مواد در صورت راه پیدا کردن به بدن فرد، می توانند ضرر های بسیاری متوجه سلامت او کنند.

در باز کن کنسرو

هر زمان که اقدام به استفاده از در باز کن کرده و قوطی به خصوصی را به وسیله آن باز می کنید، مقداری از محتویات قوطی فلزی به تیغه در باز کن می چسبد. همین تکه کوچک از ماده خوراکی چسبیده به تیغه در باز کن، می تواند بدل به امکانی برای رشد باکتری ها شود و آن ها را تغذیه کند. علاوه بر این، به هنگام استفاده از در باز کن، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که تیغه آن با دست تماس پیدا کرده و آلودگی موجود بر روی دست به آن بچسبد. بنا بر این توصیه ای که در این خصوص می شود این است که به هنگام شستشوی ظروف خود، در باز کن خود را نیز به همراه آن ها بشویید تا از هر گونه امکان رشد و تکثیر باکتری جلوگیری کرده باشید.

وسایل تمیز کننده

البته واضح و مبرهن است که همگی ما گاه به گاه اقدام به تمیز کردن قسمت های مختلف خانه خود می کنیم و کار های معمولی چون جارو زدن، طی کشیدن و این گونه کار ها را انجام می دهیم. اما آیا تا کنون به وسایلی که برای این کار از آن ها بهره می گیرید توجه کرده اید؟ جارو، چوب گردگیری، دستمال، اسفنج و تمامی وسایل پاک کننده دیگری که از آن ها برای تمیز کردن خانه بهره می گیرید، از جمله مکان هایی به شمار می روند که امکان رشد باکتری ها در آن بسیار زیاد است.

 

بنا بر این توصیه ای که در این خصوص می شود این است که پس از استفاده از این گونه وسایل تمیز کننده و تمیز کردن نقاط مختلف خانه خود، حتما تا جایی که برای تان مقدور است خود وسایل را نیز تمیز کنید (اسکاچ یا اسفنج مورد استفاده در آشپزخانه از سایر وسایل مهم تر است و رطوبت اش باعث می شود باکتری بیشتری در آن جمع شود). بنا به تحقیقات انجام شده، تقریبا می توان گفت که آلوده ترین وسیله ای که در هر آشپزخانه ای وجود دارد، اسکاچ یا اسفنج آن است.

قفسه نگاه داری ظروف در آشپزخانه

اگر در خانه خود ماشین ظرف شویی نداشته باشید، به احتمال بسیار زیاد به هنگام صرف صبحانه مقدار زیادی باکتری وارد بدن خود می کنید. در حقیقت قفسه ای که برای قرار دادن ظروف شسته شده در آن استفاده می کنید، از جلمه مکان هایی است که امکان رشد و تکثیر بی اندازه باکتری ها در آن وجود دارد (مگر این که گاه به گاه اقدام به شستشوی آن کنید). این نکته را در خاطر داشته باشید که صرف پاکیزه بودن ظروف به این معنا نیست که محل نگاه داری آن ها هم پاکیزه باشد. سه عامل وجود دارد که سبب آلوده شدن قفسه های نگهداری ظروف می شود: اولین عامل این است که به هنگام قرار دادن ظروف شسته شده در آن، قفسه مرطوب شده و شاید این نکته را بدانید که رطوبت از عوامل اصلی رشد و تکثیر باکتری و سایر اجرام به شمار می رود، عامل دیگر این است که به هنگام قرار دادن ظروف، نا خود آگاه دست شما با قفسه تماس پیدا کرده و میکروب های موجود بر روی دست به سطح آن راه می یابند و عامل سوم و نهایی این است که این قفسه ها معمولا در معرض دود و چربی ناشی از آشپزی قرار گرفته و این مسئله نیز امکان رشد و تکثیر باکتری بر سطح آن را فراهم می کند.

دستمال سفره

کاملا معمول است که افراد هر دو یا سه هفته یک بار، اقدام به شستن لباس های خود کنند، اما آیا تا کنون پیش آمده که دستمال سفره مورد استفاده خود را به همراه لباس های دیگر به خشکشویی ببرید و یا این که در ماشین ظرف شویی خود قرار دهید؟ مطمئنا کمتر کسی به این سؤال پاسخ مثبت می دهد، با این وجود، جالب است بدانید که تحقیقات انجام گرفته در این خصوص نشان می دهد نزدیک به هفتاد و پنج درصد از دستمال های سفره و اسفنج ها حاوی نوعی به خصوص از باکتری کلی فرم هستند (نوعی باکتری که بیش تر در محیط آبی، خاک و پوشش گیاهی پیدا می شود)؛ حال این باکتری می تواندسالمونلا باشد (که در موارد قبلی توضیحاتی در خصوص آن داده شد) و یا ای کولای (E coli).

دستگاه قهوه ساز

این مورد از جمله مواردی است که ممکن است برای تان کمی ترسناک به نظر برسد، با این حال توصیه ای که در این خصوص می شود این است که هر چند وقت یک بار اقدام به شستشوی مخزن قهوه ساز (آن قسمتی از قهوه ساز که آب را در آن می ریزید) خود کنید. مکان تاریک و مرطوبی که در قهوه ساز قرار دارد و آب را در آن می ریزید، مکانی است ایده آل برای شکل گیری کپک های قارچی و رشد و تکثیر آن ها، اما لازم نیست نگران شده و سریعا اقدام به خرید دستگاهی جدید کنید، چرا که راهکاری برای پاک کردن و تمیز کردن مخزن نگاه داری آب در قهوه ساز وجود دارد که به کمک آن می توانید از این گونه کپک های قارچی خلاصی یابید: کافی است مقداری سرکه را با آب مخلوط کرده و در قسمت های مختلف قهوه ساز خود بریزید، پس از این که این محلول برای سی دقیقه در قسمت های مختلف قهوه ساز باقی ماند، اقدام به روشن کردن دستگاه کرده و اجازه دهید سرکه موجود در آن به طور کامل تبخیر شود. پس از آن هم دستگاه را به خوبی با آب بشویید تا قهوه بعدی ای که آماده می کنید، طعم سرکه نگیرد.

هدفون

هدفون از جمله وسایلی است که در حال حاضر تقریبا توسط همه افراد مورد استفاده قرار می گیرد و به واسطه کارایی و جا گیر نبودن اش، معمولا همه جا همراه افراد است؛ به همین خاطر است که بدون توجه به هدفون، آن را در کیف یا جیب خود می گذارید و سپس آن را در گوش خود قرار می دهید و این روند ادامه پیدا می کند؛ در نهایت تماس هدفون با نقاطی بسیار آلوده امکان وجود باکتری های بسیار زیادی را روی آن فراهم می کند و با هر سطحی که تماس پیدا کند، باکتری ها به آن سطح راه خواهند یافت. به خصوص اگر هدفون خود را به کس دیگری نیز قرض دهید و یا در باشگاه ورزشی از آن استفاده کنید، امکان انتقال باکتری از شخصی به شخص دیگر فراهم می شود. بنا بر این توصیه می شود که گاه به گاه اقدام به تمیز کردن سری هدفون خود کنید؛ البته نیازی نیست آن را در آب فرو کنید و پاک کردن آن با یک دستمال خشک و یا استفاده از ماده ضد عفونی کننده بر آن کفایت می کند.

سینی قالب یخ

البته در حال حاضر همگی کاملا از این مسئله آگاهی پیدا کرده ایم که یخ های مورد استفاده در رستوران ها، سر شار از باکتری ای کلی هستند، اما شرایط برای یخ هایی که خودتان در خانه درست می کنید چگونه است؟ این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر گاه به گاه اقدام به شستشوی سینی قالب یخ خود نکنید، یخ هایی که مورد استفاده قرار می دهید می توانند به همان اندازه مضر بوده و باکتری داشته باشند. البته ممکن است از این موضوع تعجب کنید، چرا که تنها چیزی که در این سینی غالب یخ قرار می ریزید آب است؛ در حقیقت طی هر بار استفاده از این قالب یخ و جدا کردن تکه ای از آن، دست های آلوده خود را به نقاط مختلف آن می زنید و همین مسئله است که به مرور باکتری های زیادی در سطح آن شکل می دهد.

قسمت رویی کابینت های آشپزخانه

قسمت رویی کابینت های موجود در آشپزخانه محلی هستند که معمولا میوه و سبزیجات تازه خود را بر روی آن ها قرار می دهیم و به طور قابل ملاحظه ای آلوده هستند. تحقیقات انجام گرفته در این خصوص نشان می دهد از هر سه قسمت رویی کابینت آشپزخانه، یکی از آن ها مقدار بسیار زیادی باکتری کلی فرم داشته است. این نکته را هم باید به خاطر داشت که تمیز کردن این سطوح به وسیله اسفنج و دستمال سفره هایی که قبلا مورد استفاه قرار گرفته و آلوده هستند، شرایط را بدتر از قبل می کنند. راهکاری که برای تمیز کردن این گونه سطوح پیشنهاد می شود این است که به وسیله اسپری های تمیز کننده مخصوص و یا سایر مواد ضد عفونی کننده مقداری از مایع تمیز کننده را روی سطح اسپری کرده و سپس با استفاده از دستمال کاغذی اقدام به تمیز کردن سطوح کنید.

دکمه های مایکروویو

آیا تا کنون به این نکته دقت کرده اید که چند بار در روز از دکمه های موجود بر روی مایکروویو استفاده می کنید؟ صرف نظر از این که بخواهید تکه ای پیتزا در آن قرار داده و گرم کنید یا این که غذای دیگری آماده کنید، معمولا کسی پیش از فشار دادن دکمه های مایکروویو، دست های خود را تمیز نمی کند و همین مسئله است که باعث رشد و تکثیر باکتری ها و اجرام دیگر بر روی آن می شود. مایکروویو معمولا توسط کسانی مورد استفاده قرار می گیرد که چندان فرصتی برای خوردن غذا ندارند و عجله دارند؛ به همین خاطر معمولا دستان شان آلوده است. البته این مسئله ایرادی ندارد و هدف از ساخت مایکروویو نیز تا حدود زیادی خریدن کمی وقت اضافی برای این گونه افراد است، تنها این نکته را به خاطر داشته باشید که گاه به گاه اقدام به تمیز کردن دکمه های آن کنید تا پیش از خوردن غذای مورد نظر، دستان تان آلوده نباشد.

تلفن

البته در حال حاضر دیگر همگی از این مسئله که تلفن های همراه تا چه اندازه می توانند آلود باشند، آگاه شده ایم؛ با عرض پوزش باید عنوان کرد که تحقیقات نشان می دهد دستگاه های تلفن همراه می توانند تا چیزی حدود ده برابر نشیمنگاه سرویس بهداشتی آلوده شوند و این در حالی است که این دستگاه بسیار آلوده هر روز در نزدیکی دهان فرد قرار می گیرد. توصیه ای که در این خصوص می شود این است که هر چند وقت یک بار به وسیله ماده ضد عفونی کننده و دستمال کاغذی دستگاه تلفن همراه خود را پاکیزه کنید.

کنترل تلویزیون

آیا می دانستید که به وسیله عوض کردن کانال های تلویزیون هم می توانید دچار بیماری شوید؟ به جرأت می توان گفت که کنترل تلویزیون شما، بیش از هر وسیله دیگری بر سطح خود آلودگی دارد و تماس مداوم آن با دستان افراد خانواده و دوستان تان سبب افزایش تعداد باکتری های موجود بر آن می شود. البته یکی از لذت بخش ترین کار ها این است که به هنگام تماشای تلویزیون اقدام به خوردن غذای خود کنید، اما آیا از خطرات این کار آگاهی دارید؟ بهتر است کنترل تلویزیون خود را نیز همانند دستگاه تلفن همراه گاه به گاه پاک کنید تا باکتری ها و اجرام موجود بر سطح آن مشکلی برای تان به وجود نیاورند.

جا مسواکی

بنا به تحقیقات انجام گرفته در این خصوص، جا مسواکی موجود در سرویس بهداشتی خانه، در میان آلوده ترین نقاط در خانه و وسایل خانه جایگاه سوم را به خود اختصاص می دهد. بنا بر این به هنگام تمیز کردن آن سعی کنید تمامی خمیر دندان خشک شده در نقاط مختلف و سایر آلودگی های موجود در آن را از بین ببرید و اگر به تمامی نقاط دسترسی ندارید از یک تکه پارچه فشرده یا چیزی شبیه به آن بهره بگیرید. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 عکس که بعد از دیدن، به سراغ تمیز کاری می روید

در
آیا می توانید با خیال راحت فیلم مورد علاقه خود را از تلویزیون گرد و غبار گرفته تماشا کنید، یا از حمام و توالت پر از قارچ استفاده کنید.خانه تکانی برای همین مفید است!
 
sayarak.com عکس تحولات معجزه آسایی را قبل و بعد از تمیز کردن جمع آوری کرده است که پس از مشاهده آن، حتی کسانی که امروز برنامه های دیگری داشتند، برای تمیز کردن و برق انداختن به سراغ جاروبرقی و برس رفتند.با هم به این 15 عکس نگاه کنیم
 
1. این نیمکت رنگ سبز نداشته بلکه گل و کثیفی روی آن است.
 
2. در حیاط خلوت می توانید دوباره کباب درست کنید.
 
3. جیپ ها از خاک هیچ ترسی ندارند.
 
4. کلیسای 134 ساله، که  از زمان باز شدن آن، حتی 134 بار تمیز نشده است. بعضی از ساکنین معتقد بودند که کلیسا از سنگ سیاه ساخته شده است.
 
5. چکمه قبل و بعد از شستن
 
6. حلقه پلاتین که بیش از 20 سال تمیز نشده است.
 
7. این صندلی ها و یک میز برای پدربزرگ و مادر بزرگ بود. 
 
8. در یک زمان، بخشی از نیویورک با بهره برداری از یک نیروگاه زغال سنگ تحت پوشش قرار میگرفت و خانه ها دود استشمام می کردند، اکنون آنها شسته شده اند.
 
9. سفارش خانه
 
10. دسته های قدیمی کابینت قبل و بعد از شستن
 
11. راه پله در حال حاضر به خوبی دیده می شود
 
12. من به یک McDonald's جدید منتقل شدم، و اولین چیزی که انجام دادم، تمیز کاری بود. سبک زندگی من بر پایه تمیزی البته نه از نوع وسواسی آن است.عکس قبل و بعد از تمیز کردن در فروشگاه مک دونالد معروف.
 
13.چطور از چنین حمامی استفاده می شده؟ جاهایی از خانه که هنگام تمیز کاری فراموش شده اند!
 
14. سرویس ها قبل و بعد از تمیز کردن
 
15.واقعا بعد از تمیزی شگفت انگیز شده .
 

نظرات

در ادامه بخوانید...

وسایل ضروری زندگی 28 مورد

در
وسایل ضروری زندگی 28 مورد
در صورتی که این 28 مورد وسایل ضروری زندگی را در خانه داشته باشیم، آماده هر گونه اتفاق تعجب آور و شگفت انگیز، که گاهی اوقات در زندگی اتفاق می افتد، هستیم، از مهمانان ناخوانده گرفته تا جراحات و آسیب دیدگی. sayarak.com لیستی از وسایل ضروری زندگی را جمع آوری کرده است که در هر خانه ای از نظافت گرفته تا پذیرایی از مهمان ناخوانده لازم است و  با آنها می توانید بر هر موقعیت غیر منتظره ای پیروز شوید.
 

 

برای ایمنی و شرایط اضطراری چه چیزهای ضروری لازم است

در هر شرایط اضطراری سرعت پاسخ مهم است. در صورت خطر برای سلامتی ، زندگی یا امنیت خانواده و خانه ، مهم است که برای همه چیز آماده باشید.
 

1. کیت کمکهای اولیه

وسایل ضروری زندگی 28 مورد
البته کیت کمکهای اولیه اولین چیزی است که باید در خانه باشد. حتی می توانید آن را به دو مورد تقسیم کنید، موارد اضطراری و استفاده روزانه. بنابراین ، یک کیت کمکهای اولیه اضطراری همیشه کامل داشته باشید.
 

2. اگر برق نباشد

در صورت قطع برق بصورت کوتاه مدت یا بلند مدت ، از چراغ قوه هایی که در دسترس شما خواهند بود ، مطمئن شوید. این لیست شامل آب بطری ، شمع ، باتری ، کبریت و مواد غذایی کنسرو شده است.
 

3. آتش نشانی

حداقل باید در هر خانه یک کپسول آتش نشانی وجود داشته باشد - آن را در آشپزخانه ، گاراژ یا کمد نگه دارید. اگر خانه یا آپارتمان شما بیش از یک طبقه دارد ، باید در هر طبقه خانه یک کپسول آتش نشانی قرار داشته باشد .
 

4. ردیاب مونوکسید کربن

مونوکسید کربن "قاتل خاموش" نامیده می شود زیرا این گاز سمی بی رنگ و بی بو است. ردیاب فوراً شما را از حضور این گاز در هوا مطلع می کند و می توانید به سرعت اقدام کنید. مانند یک آتش نشانی ، چنین سنسورهایی باید در هر طبقه باشند.
 

5. سوت

یک جفت سوت بخرید و با اعضای خانواده توافق کنید که در این موارد از آنها استفاده کنید - مثلاً در زمانی که دزدی وارد خانه شده  یا در زمان آتش سوزی. اگر تنها زندگی می کنید ، سوت زدن جلب توجه در مواقع اضطراری را آسان تر می کند.
 

 

برای تمیز کردن فوری و عمومی چه چیزهای ضروری لازم است

وسایل ضروری زندگی 28 مورد
اگر وسایل تمیز کاری در خانه دارید ، که در زیر آنها را توضیح خواهیم داد ، می توانید قبل از رسیدن مهمانان ، خانه را به سرعت تمیز کنید یا در صورت ریختن یا کثیف شدن ، عواقب آن را از بین ببرید.
 

6. برس برای پاک کردن گرد و غبار

تمیز کردن گوشه ها با برس راحت تر است.
 

7. پارچه های میکرو

وسایل ضروری زندگی 28 مورد
این پارچه مصنوعی بدون سایندگی ، مانند آهنربا گرد و غبار و خاک را به خود جذب می کند. از پارچه های میکرو می توان هم بصورت خشک و هم مرطوب برای نظافت استفاده کرد.
 

8. دستکش پلاستیکی

دستکش های پلاستیکی برای هر کاری لازم است - خواه ظروف را با دست بشویید ، فر را تمیز کنید یا کار سخت تری انجام دهید. علاوه بر این ، شما از پوست دست خود در برابر مواد شیمیایی خورنده محافظت می کنید که در بهترین حالت ممکن است باعث لایه برداری شود و در بدترین حالت سوختگی های شیمیایی ایجاد می شود.
 

9. کاردک پلاستیکی

اگر می خواهید شیشه ، آینه ها یا کاشی ها را در حمام به سرعت و به خوبی تمیز کنید ، می توانید از کاردک پلاستیکی استفاده کنید. این یک ابزار ضروری برای تمیز کردن سطوح براق است.
 

10. سبد

سبد ها برای ذخیره سازی کم حجم و حمل و نقل انواع چیزها ضروری هستند و این به خالی شدن قفسه ها و فضا کمک می کند.
 

11. انواع پارچه 

 
پارچه از هر چیزی ، از لباس های قدیمی گرفته تا حوله ها ، برای کارهای کثیف مناسب است. آنها را بعد از تمیز کردن در ماشین لباسشویی بریزید و آنها دوباره آماده خدمت به شما هستند.
 

12. جاروبرقی

قبل از خرید جاروبرقی ، تصمیم گیری در مورد اهداف مهم است: اگر حیوان خانگی دارید ، به دنبال مدل هایی باشید که برای تمیز کردن موثر پشم و مو مناسب باشند. به وزن جاروبرقی نیز توجه کنید.
 

13. برس

حتی پایدارترین لکه ها را می توان با مالیدن آنها به خوبی با برس پاک کرد. یک برس جداگانه برای ظروف تهیه کنید ، که می تواند برای پاک کردن حتی خشک ترین مواد غذایی ، و چندین برس برای تمیز کردن خانه داشته باشید.
 

 

برای پخت و پز روزمره و آماده کردن ناهار سریع چه چیزهای ضروری لازم است

وسایل ضروری زندگی 28 مورد
اگر وقت کافی برای صرف ناهار یا شام ندارید ، بهترین راه حل ها را برای شما فراهم کرده ایم که به شما کمک می کند یک ناهار خوشمزه را به معنای واقعی کلمه بسیار سریعتر آماده کنید.
 

14. چاقوهای تیز

شما نمی توانید بدون هیچ چاقوی تیز در هر آشپزخانه ای کار کنید: مجموعه بهینه چاقوها شامل چاقوی سرآشپز ، چاقو برای پوست کردن سبزیجات و میوه ها ، چاقو برای برش و چاقو برای نان است. چاقو تیز کن خوب داشته باشید تا هر چند هفته یکبار چاقوها را تیز کنید.
 

15. انواع قابلمه

قابلمه های زیادی وجود دارد ، اما لازم نیست آشپزخانه را با انواع آن شلوغ کنید - می توانید از پنج مورد اصلی نتیجه بهینه را بدست آورید: یک قابلمه بزرگ، متوسط و کوچک ، یک تابه بزرگ و یک تابه کوچک .
 

16. کاسه های بزرگ

وسایل ضروری زندگی 28 مورد
معمولاً در بخش ظروف فروخته می شوند و از جنس استنلس استیل یا شیشه هستند. در چنین کاسه ها ، می توانید خمیر را ورز دهید و یا سالادی را برای گروه بزرگی از مهمانان مخلوط کنید بدون اینکه کل آشپزخانه کثیف شود.
 

17. سینی پخت

بدون سینی پخت ، اجاق گاز شما تقریبا بی فایده است. با این حال ، اگر امکان استفاده از سینی پخت امکان پذیر نیست ، سعی کنید آن را با یک سیم سیمی و ظرف پخت جایگزین کنید.
 

18. وسایل آشپزخانه

همزن، ملاقه، کفگیر ، برس، انبرک ، آبکش و رنده، حداقل مجموعه ای که به شما کمک می کند بدون تلاش و عجله طبخ کنید. خبر خوب: وسایل آشپزی گران نیستند.
 

19. قالب کمربندی کیک

قانون "هرچه بزرگتر باشد بهتر" در اینجا کار می کند ، زیرا در ظروف بزرگ می توانید چیزهای کوچکی را بپزید ، اما در ظروف کوچک نمی توانید غذا های بزرگ  را آماده کنید.
 

20. مخلوط کن

مخلوط کن مدتهاست که فقط برای جداکردن خامه از شیر استفاده نمی شود - آنها برای خرد کردن و مخلوط کردن حتی محصولات نیمه جامد و جامد ، به عنوان مثال ، آجیل ، دانه ها مناسب هستند. و مخلوط کن های مایعات برای سوپ های خامه ای ضروری هستند.

 

برای پذیرایی از مهمانان ناخوانده چه چیزهای ضروری لازم است

وسایل ضروری زندگی 28 مورد
برای آمدن مهمانان ناخوانده کاملاً آماده باشید!

21. انواع نوشیدنی

می توانید هر نوع کوکتلی را درست کنید.

22. پنیر را فریز کنید

پنیر را درون فریزر بگذارید و به محض ورود مهمانان ناخوانده ، همیشه فرصت از پنیر را خواهید داشت. فقط آن را به قطعات برش دهید تا به سرعت ذوب شود. علاوه بر این ، پنیر نرم ، از قبل منجمد ، بسیار ساده تر برش می خورد.
 

23. لیوان و گیلاس های مختلف

طعم نوشیدنی به سرو آن بستگی دارد ، بنابراین باید لیوان اصلی را تهیه کنید: لیوان های بلند و کوتاه در سرو نوشیدنی های مختلف استفاده می شوند
 

24. یخ

نکته ضروری دیگر در فریزر ، یخ است. این نه تنها برای نوشیدنی ها بلکه در زندگی روزمره نیز مفید است ، به عنوان مثال برای وارد کردن شوک در خورش ها با انداختن چند قطعه یخ در خورش در حال جوش و یا برای کمپرس سوختگی در آشپزخانه.
 

25. شکلات

وسایل ضروری زندگی 28 مورد
تعداد کمی از مردم می توانند به مدت طولانی شکلات را نگه دارند ، اما اگر آن را درون فریزر بگذارید ، دور از چشمان شما است و سریعا خورده نمی شود ، و با رسیدن مهمانان می توانید آنرا رنده یا ریز کنید تا بتوانید دسرها یا فقط چای را با شکلات تزئین کنید.
 

26. شمع های معطر

شمع ، عود یا لامپ های رایحه دار ، حتی خوشبو کننده هوا - هر چیزی که می تواند بوهای ناخوشایند را از بین ببرد و یا هوای راکد را در یک اتاق تازه کند ، مناسب است.
 

27. برش های لیمو

لیمو اغلب در همه جا مفید است - در آشپزی ، کوکتل یا برای سرو و تزئین غذاها. برای اینکه قبل از ورود مهمانان وقت خود را هدر ندهید ، عادت کنید لیمو یا پرتقال خرد شده را در فریزر ذخیره کنید. یک روش ساده و موثر برای صرفه جویی در وقت است.
 

28. سبد مهمان

خمیردندان و مسواک ، لیف ، حوله و دمپایی تمیز را در آن قرار دهید و شما آماده هستید که از میهمانی که فراموش کرده وسایل شخصی خود را بیاورد، صمیمانه پذیرایی کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 استفاده غیر معمول از بخارشوی دستی لباس

در
	10 استفاده غیر معمول از بخار شوی دستی لباس
چگونه به سرعت یخچال و فریزر را  یخ زدایی و تمیز کنیم و 9 راه غیر معمول برای تمیز کردن و نظافت خانه را با بخارشوی دستی لباس انجام دهیم؟

 

با بخارشوی دستی لباس مواد غذایی سوخته را از فر پاک کنید‌

	10 استفاده غیر معمول از بخار شوی دستی لباس
اگر به دنبال راهی برای از بین بردن باقیمانده مواد غذایی سوخته در فر هستید - تبریک می گویم ، آن را پیدا کرده اید! بخارشوی دستی لباس را به مکان کثیف منتقل کنید ، به مدت 5 دقیقه نگه دارید و سپس فر را به روش معمول تمیز کنید. 

 

با بخارشوی دستی لباس ضد عفونی کنید

	10 استفاده غیر معمول از بخار شوی دستی لباس
به نظر می رسد که بخارشوی دستی لباس شما ابزاری سازگار با محیط زیست برای تمیز کردن عمیق آشپزخانه و حمام ، کاشی ها و میزهای بخصوص شماست. بدون هیچگونه مواد شیمیایی ، بخارشوی دستی لباس 99.9٪ میکروب ها را می کشد!

 

با بخارشوی دستی لباس اثاثه یا لوازم داخلی را تمیز کنید

	10 استفاده غیر معمول از بخار شوی دستی لباس
آیا می خواهید راهی مطمئن  برای تمیز کردن اثاثه یا دکوراسیون داخلی خانه پیدا کنید؟ بعد از جارو برقی کشیدن اثاثیه و برداشتن کثیفی و خاک از روی اثاثیه یا لوازم داخلی ، پرده ، ملافه و فرش با بخارشوی دستی لباس همه جا را برق بیندازید!

 

با بخارشوی دستی لباس درز بین کاشی ها در حمام و آشپزخانه را پاک کنید

	10 استفاده غیر معمول از بخار شوی دستی لباس
چه کسی می داند یک بخارشوی دستی لباس می تواند تمام مشکلات کثیفی شما را حل کند؟ بخارشوی دستی لباس حتی می تواند خاک را از درزها خارج کرده و روی کاشی های حمام یا آشپزخانه را براق و نو کند. آن را بررسی کنید!

 

با بخارشوی دستی لباس یخچال و فریزر خود را یخ زدایی کنید

	10 استفاده غیر معمول از بخار شوی دستی لباس
اگر به راهی برای سرعت بخشیدن به یخ زدایی یخچال و فریزر نیاز دارید ، نیازی نیست که برای به دنبال ایده عالی بروید. بخارشوی دستی لباس در اینجا به شما کمک می کند! درست است، هم یخ زدایی و هم ضد عفونی کردن داخل یخچال را با بخارشوی دستی لباس انجام دهید.
هشدار: شما باید از تماس مستقیم با آب خودداری کنید.
 

 

با بخارشوی دستی لباس لکه ها را روی فرش بردارید

	10 استفاده غیر معمول از بخار شوی دستی لباس
کافی است بخارشوی دستی لباس را در نقطه ای از فرش که لکه دارد، به مدت 5 دقیقه نگه دارید و سپس تمیز کردن را امتحان کنید. اگر این کار به نتیجه نرسید ، آن را حدود 5 دقیقه دیگر در آن نقطه نگه دارید ، اکنون قطعاً از بین خواهد رفت!
 

 

با بخارشوی دستی لباس آینه ها و پنجره ها را تمیز کنید

	10 استفاده غیر معمول از بخار شوی دستی لباس
از بخارشوی دستی لباس خود استفاده کنید و فقط تماشای ناپدید شدن گرد و غبار و لکه ها را از روی آینه و شیشه ها  ببینید (بدون لک و خراش های برس های ناخوشایند).

 

با بخارشوی دستی لباس به داخل ماشین خود برسید

	10 استفاده غیر معمول از بخار شوی دستی لباس
تمیز کردن ماشین شما می تواند دشوار باشد ، به خصوص هنگامی که مجبورید چیزی را در مکانی سخت که دسترسی به آن دشوار است تمیز کنید. خوشبختانه ، این چندان ترسناک نیست ، زیرا بخارشوی دستی لباس هم می تواند این کار را انجام دهد!

 

با بخارشوی دستی لباس دستگیره ها را براق، تمیز و ضد عفونی کنید

	10 استفاده غیر معمول از بخار شوی دستی لباس
رطوبت، به خصوص در حمام باعث رشد میکروب ها و قارچ ها می شود. ممکن است بسیار تعجب کنید اما می توان پرده حمام و درهای شیشه ای دوش و دستگیره های حمام را با یک بخارشوی دستی لباس به سرعت تمیز کرد!
 
شما چه استفاده غیر معمولی از بخارشوی دستی لباس می کنید؟ بخارشوی دستی لباس تا الان که این پست را نوشتم به نظرم جزو وسایل ضروری خانه نمی آمد! لطفا در بخش نظرات با کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات

در ادامه بخوانید...