نحوه خلاص شدن از شر مورچه در آپارتمان

در

نابود کردن مورچه


با شروع گرما  ، می توانیم متوجه شویم که آپارتمان توسط مورچه ها اشغال شده است. مورچه ها مکان های مرطوب ، حمام ، توالت ، آشپزخانه ، جایی که دائما گرم باشد و آب وجود دارد را ترجیح می دهند. مورچه ها  ، آلودگی ها را روی سطل های زباله ، کمدهایی که غذا وجود دارد و همچنین ملافه ها بین کتاب ها و ملحفه ها پخش می کنند. آنها واقعاً بوی عرق و خون را دوست دارند و به سمت  زخم ها می روند.

 

اگر تصمیم دارید لانه ای پیدا کنید ، سعی نکنید ، باید تمام کاشی ها ، تخته های پایه را از بین ببرید و نتیجه صفر خواهد شد. این واقعیت که آنها در همه جا هستند به این معنی نیست که لانه جایی نزدیک است. 

 

مورچه ها در هر آپارتمان یا خانه ظاهر می شوند. برداشتن لانه حتی با داروهای گران قیمت نیز دشوار است. آنها لانه های خود را در مکان هایی که نزدیک شدن به آنها دشوار است پنهان می کنند. ردیابی محل لانه کار دشواری نیست ، آنها به صورت زنجیره ای پیش می روند. برای حشرات ، شما باید رحم و شفقت را از بین ببرید. هر خانواده مورچه های کارگری دارد که وظیفه آنها شامل نیاز به تغذیه لارو و ملکه است که فقط برای بچه های جدید تخمگذاری می کند.

 

نابود کردن مورچه


تحمل مورچه برای حیوانات خانگی بسیار دشوار است. مورچه ها به عفونت هایی آلوده می شوند که متعاقباً می توانند به انسان منتقل شوند. تخمها در خز حیوانات رسوب می کنند ، که باعث قرمز شدن آنها می شود ، گزش شروع به خارش می کند ، در حالی که واکنش های آلرژیک ایجاد می کند.

 

 اسید بوریک برای کنترل مورچه 

اسید بوریک دارای خاصیت ضد عفونی کننده است ، اما مصرف بیش از حد آن منجر به تجمع در کلیه ها می شود. این دارو در دهه 50 برای ضد عفونی کننده زخم ها استفاده می شد. در حال حاضر در حال تولید است ، اما مشابه آن ظاهر شده است. این اسید سیستم عصبی مورچه ها را فلج کرده و منجر به مرگ می شود. با کمک آن می توانید لانه را حتی بدون دانستن موقعیت آن تخریب کنید.


 اما در عین حال ، اسید بوریک یک ویژگی دیگر نیز دارد. حتی در بدن مورچه های مرده نیز کار می کند. مورچه ها از همه چیز ، حتی از ترکیبات طبیعی خود تغذیه می کنند. با خوردن بستگان خود ، آنها نیز آلوده می شوند و انقراض رخ می دهد ، در نتیجه جمعیت مورچه ها از بین می رود.

 

اما برای خلاص شدن از شر این آفت ، بسیاری از دستورالعمل های قدیمی با استفاده از اسید بوریک وجود دارد که در اینجا برخی از موارد ذکر شده وجود دارد.

روش از بین بردن مورچه در خانه

برای از بین بردن مورچه ها ، مخلوطی از 1 قسمت مخمر آبجو تازه و 4 قسمت عسل (می توان آن را با شربت قند غلیظ جایگزین کرد) ، 1 قسمت اسید بوریک. هر جا مورچه دیده می شود ، مخلوط حاصل را روی بشقاب ها قرار دهید. مورچه ها از مخلوط شیرینی لذت می برد و به سرعت از اثر اسید بوریک و مخمر آبجو از بین می رود.

 

نابود کردن مورچه


حضور مورچه ها در محل زندگی بسیار نامطلوب است. یک روش مطمئن برای خلاص شدن از آنها استفاده از اسید بوریک و نفتالین است. توده های پشم پنبه با مواد آغشته می شوند و در گوشه و کنار اتاق قرار می گیرند. مورچه ها به سرعت ناپدید می شوند.


در اتاق های فوق الذکر ، یک فنجان نفت سفید و اسید بوریک قرار داده می شود و هر از چند گاهی روغن تازه اضافه می شود.


من توصیه می کنم مخلوطی از عسل ، اسید بوریک و سنگ استفراغ تهیه کنید. این مخلوط را در بشقاب ریخته یا می توانید پارچه و اسفنج آغشته به آن را  و هر جا مورچه دیده می شود قرار دهید. مایع شیرین مورچه ها را به خود جلب می کند ، و آنها از اثر اسید بوریک می میرند.

(آنتیموان تارتارات پتاسیم ( تارتارات آنتیموان پتاسیم ، سنگ استفراغ) یک ترکیب پیچیده اکسید آنتیموان و تارتارات پتاسیم است)


ابزارهای زیادی برای از بین بردن مورچه ها در خانه ها ابداع شده است ، اما همه آنها به هدف خود نمی رسند. تجربه ثابت کرده است که اگر حشرات به تعداد زیادی باشند لازم است اقدامات جدی انجام شود ، آنها گوگرد ، مرزنجوش وحشی ، اسید بوریک (همه به صورت پودر) را مخلوط می کنند و محل زندگی مورچه ها را پر می کنند. در کابینت هایی که مواد غذایی در آنها نگهداری می شود ، اسید ، شکر و پتاس مخلوط می شوند.

 

این روش ها بسیار قدیمی هستند ، آنها در سال 1900 مورد استفاده قرار گرفتند ، اما هنوز هم موثر هستند. امروزه مردم به روش های مبارزه با مورچه ها مبتنی بر اسید بوریک رسیده اند.

 

نابود کردن مورچه
روش های  زیر را در نظر بگیرید.

3 زرده تخم مرغ پخته و 1 قاشق غذاخوری عسل را مخلوط کنید. همه اینها با 3 گرم اسید بوریک مخلوط می شود.  گلوله های کوچک درست کنید و در زیستگاه ها یا مسیر مورچه ها پخش کنید.


30 گرم شکر ، 8-10 گرم عسل و 4 گرم بوریک اسید. 4 گرم بوریک اسید را درون یک لیوان بریزید و آب گرم بریزید ، تمام مواد را در آنجا قرار دهید. درون بشقاب ها بریزید و در کمدها و کنار سطل های زباله قرار دهید.


3 زرده تخم مرغ و 3 سیب زمینی را بجوشانید ، با 40 گرم شکر و 12 گرم عسل ، 4 گرم اسید بوریک مخلوط کنید.گلوله های کوچک درست کنید و در مکانها و مسیر حرکت مورچه ها قرار دهید.

 

خوب ، اگر مورچه ها در آپارتمان پرورش یافته باشند و از غذا های شیرین خوششان نیاید، یک دستور العمل گوشتی درست کنید. 3 قاشق غذاخوری گوشت چرخ کرده را با 3 گرم اسید بوریک مخلوط کرده و 2 قاشق غذاخوری ماهی چرخ کرده به آن اضافه کنید. گلوله های کوچک درست کنید و در مکانها و مسیر حرکت مورچه ها قرار دهید. این یک روش  بسیار موثر است.

 

نابود کردن مورچه
مدت زمان این طعمه برای مورچه ها   

اسید بوریک به آرامی عمل می کند ، آماده می شود 3-4 هفته صبر کنید ، اگر لانه در آپارتمان نباشد ، اثر طولانی می شود. دوز زیادی اضافه نکنید تا مورچه ها وقت داشته باشند غذا را به لانه برسانند و باز شدن لاروهای جدید ادامه پیدا کندو از غذای آلوده تغذیه شوند. لازم است که مورچه های کارگر وقت داشته باشند تا با غذای آلوده ملکه را تغذیه کنند.

روش پیشگیری از ورود مورچه به خانه

نظافت منزل را انجام دهید ، مراقب سطل آشغال باشید.
میز را تمیز و عاری از خرده و مواد غذایی نگه دارید.
محکم بسته نگه داشتن کیف ها چیزی است که مورچه ها بیشتر به آن علاقه دارند.
زباله ها را مدام بیرون بیاورید.
اگر در خانه حیوان دارید ، غذا را مدام در ظرف نگذارید.
البته می توانید از حشره کش های گران قیمت استفاده کنید ، اما آنها تبخیر می شوند که منجر به مسمومیت می شود و در صورت وجود حیوانات خانگی ، این قابل قبول نیست. و اگرچه محصول تبلیغ خواهد شد و اثربخشی تخریب آن صفر است. زیرا مورچه های داخل لانه و ملکه ها زنده می مانند.

 

اسید بوریک

برای اینکه طعمه ها از کیفیت بهتری برخوردار باشد ، لازم است که طعمه های جدیدی را پس از 2 تا 3 روز قرار دهید. قبل از پخش طعمه ، تمام مواد غذایی را در مکانهایی که برای مورچه ها غیرقابل دسترسی است خارج کنید ، تمام کارد و چنگال را از مواد غذایی پاک کنید ، یک تمیز کاری کلی انجام دهید و مواد زائد غذا را در زیر تخته های قرنیز بردارید ، ظروف حیوانات را بردارید و به حیوانات در هیچ کجا غذا ندهید.

 

از روزهای اول استفاده از طعمه به نظر می رسد که تعداد آنها چند برابر است ، اما وقتی طعمه شروع به کار کرد ، مورچه ها به آرامی از بین می روند. مهم است که توجه داشته باشید ، به محض مشاهده شکل ظاهری مورچه ها ، باید بلافاصله اقدامات لازم را شروع کنید ، در غیر این صورت با گذشت زمان آنها تکثیر می شوند و حذف آنها دشوارتر خواهد بود.

اگر نمی خواهید مورچه ها در خانه یا آپارتمان ظاهر شوند ، بهداشت را رعایت کنید ، نظافت عمومی انجام دهید ، اگر حیوانات خانگی وجود دارد ، فقط در مکان های مشخص غذا دهید ، غذا را یک شب روی میز نگذارید ، خرده ریزها برای مورچه ها خوب است ، اما اگر مورچه ظاهر شد ، از اسید بوریک استفاده کنید.

 

بوراکس

بوراکس چیست

بوراکس: بوراکس یک ماده معدنی قلیایی است که به طور طبیعی وجود دارد و این ماده معدنی بر سیستم هضم مورچه ها تأثیر می گذارد و باعث مرگ آنها می شود. بوراکس یک عامل کند در عمل است و به همین دلیل هنگام استفاده مناسب برای کنترل مورچه بسیار موثر است. راهنمای ما را برای کشتن مورچه ها با بوراکس را بررسی کنید .

بوراکس ، همچنین به عنوان تترابورات سدیم ، تترابورات سدیم یا سدیم بورات شناخته می شود ، یک ماده معدنی قلیایی است که به طور طبیعی در مناطق خشک ، به ویژه در دریاچه های شور ، و چشمه های آب گرم یافت می شود.

بوراکس یک ترکیب بور است و به طور طبیعی در جایی که دریاچه های فصلی به طور مکرر تبخیر می شوند ، ظاهر می شود. این ماده معدنی به صورت تجاری در دریاچه سرلز ، کالیفرنیا و در جنوب غربی ایالات متحده استخراج می شود. این ماده معدنی همچنین ممکن است به صورت مصنوعی از ترکیبات بور استخراج شود.بوراکس اگر به درستی و در اندازه گیری صحیح استفاده شود ، یک ترکیب کم سمیت است.

 

بوراکس در مقابل بوریک اسید

اصطلاحات بوراکس و بوریک اسید اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند و اگرچه هر دو این مواد از ترکیبات بور هستند ، اما تفاوت های کمی بین این دو ماده معدنی وجود دارد که قابل توجه است.

بوراکس به ماده معدنی طبیعی گفته می شود که از کانسارهای تبخیر شده جمع شده یا از زمین استخراج می شود. هنگامی که بوراکس با سایر مواد معدنی طبیعی مانند کلمانیت یا بوراکیت مخلوط می شود ، ترکیب حاصل اسید بوریک است. بنابراین بوراکس نمکی از اسید بوریک است.

159px-Structural_formula_of_boric_acid.jpg
فرمول ساختاری اسید بوریک


بوراکس و اسید بوریک ممکن است به جای یکدیگر برای از بین بردن مورچه ها استفاده شوند. در حقیقت ، توصیه می شود اگر متوجه شدید مورچه ها به طعمه بوراکس جذب نمی شوند ، بوراکس را با  اسید بوریک جایگزین کنید. مطالعات نشان می دهد که برخی از گونه های مورچه بیشتر طعمه های بوراکس را رد می کنند تا طعمه های اسید بوریک و بالعکس.

توجه داشته باشید که اسید بوریک اگرچه به طور کلی در صورت استفاده به مقدار مناسب و استفاده صحیح از آن بی خطر است ، اما کمی سمی تر از بوراکس است بنابراین هنگام استفاده از این محصول احتیاط مناسب را داشته باشید.

 

نابود کردن مورچه

چگونه مورچه ها را با بوراکس بکشیم

سمیت بوراکس برای انسان و حیوان نسبتاً کم است اما در مورد مورچه ها نمی توان همین حرف را زد. این ماده معدنی روی سیستم گوارشی مورچه ها تأثیر می گذارد و باعث مرگ نهایی آنها می شود. بوراکس یک عامل کند عمل است و به همین دلیل برای کنترل مورچه بسیار موثر است.

مورچه های کارگر سم را به لانه برمی گردانند و توسط اعضای دیگر کلنی از جمله ملکه بلعیده می شود. این روش به جای اینکه فقط مورچه هایی که با سم تماس می گیرند ، کل کلنی مورچه ها را از بین ببرد.

شایان ذکر است که مورچه ها به خودی خود جذب بوراکس نمی شوند. این ترکیب باید با طعمی مخلوط شود ، همان چیزی است که در وهله اول مورچه را جذب می کند. تصور کنید که این یک مهمانی مهم و مسموم ، مهمانان ناخواسته شماست.

اگر بوراکس را با یک طعمه به تنهایی در خانه مخلوط می کنید ، بهترین طعمه به نوع مورچه شما بستگی دارد. برخی از مورچه ها شکر را ترجیح می دهند که در این صورت آب قند گزینه مناسبی است. مورچه های دیگر پروتئین را ترجیح می دهند که در این صورت کره بادام زمینی مورد استفاده شما قرار می گیرد .مورچه های دیگر گوشت را ترجیح می دهند .

مورچه هایی که طعمه را مصرف می کنند ممکن است در عرض 24 تا 48 ساعت شروع به مردن کنند. مدت زمان لازم برای از بین بردن کل کلنی به عوامل

مختلفی از جمله تأثیر طعمه ، محل قرارگیری طعمه و اندازه کلنی از دیگر عوامل بستگی دارد.

مخلوط طعمه بوراکس ارزان و آسان ساخته می شود اما ممکن است به اندازه محلول های فروشگاهی در جذب مورچه موثر نباشد. شرکت هایی که تله می فروشند ، طعمه خود را برای حداکثر جذب مورچه آزمایش کرده اند ، در حالی که هنگام استفاده از بوراکس یا طعمه دست ساز شاید  مورچه ها را به طور مطلوب فریب نخورند.

 

نابود کردن مورچه


درست تركیب كردن مخلوط بوراكس دشوار است و آزمایش زیادی می طلبد. برای نشان دادن این نکته ، کارشناسان بر این باورند که غلظت مطلوب بوراكس مایع در محلول آب قند 0.5-1.0٪ است. بعلاوه ، مقدار توصیه شده بوراكس در طعمه مورچه  5.4٪ است.  

نگه داشتن طعمه مورچه در ظروف باز به مورچه اجازه می دهد تا به طعمه مسموم دسترسی پیدا کند اما این بدان معنی است که کودکان و حیوانات خانگی شما نیز می توانند به ماده برسند. بوراکس ممکن است برای انسان و حیوانات خانگی کمی سم کم باشد اما این بدان معنا نیست که استفاده از آن در خانه 100٪ ایمن است.

طعمه های بوراکس و بوراکس را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید. طعمه های خریداری شده در فروشگاه ها به طور معمول در محفظه ای مستقل از حیوانات خانگی و کودک ساخته می شوند در حالی که هنوز به مورچه های ریز امکان دسترسی به طعمه را می دهند.


بوراکس ممکن است سمی ملایم باشد اما هنوز ماده ای نیست که بخواهید بی مورد از آن استفاده کنید. طعمه های خریداری شده در فروشگاه ها به طور کلی در ظروف آماده برای استفاده وجود دارد که فقط لازم است طعمه را بدون لمس مواد سمی باز کرده و در آن قرار دهید.   

عوارض جانبی قرار گرفتن در معرض بوراکس حاد شامل بثورات پوستی ، استفراغ ، عفونت دهان ، حالت تهوع و مشکلات تنفسی است.

 

نابود کردن مورچه

استفاده از بوراکس در فضای باز

به خاطر داشته باشید که بوراکس نیز یک علف کش است بنابر این  در استفاده از آن در فضای باز مراقب باشید. آب باران می تواند بوراکس را در خاک و گیاهان حل کرده و آنها را از بین ببرد.

همچنین خطر استفاده از حشرات بومی که برای اکوسیستم باغ شما مفید است هنگام استفاده بی رویه از طعمه های بوراکس وجود دارد. 

چگونه یک قاتل مورچه ای با بوراکس بسازیم

خبر خوب این است که همه گونه های مورچه ها سیستم هضم اساسی یکسانی دارند. این بدان معناست که بوراکس می تواند یک قاتل مورچه موثر باشد بدون در نظر گرفتن نوع مورچه شما. چالش اصلی فریب دادن آفات کوچک برای مصرف و تقسیم سم بوراکس خواهد بود.

به خاطر داشته باشید که گونه های مختلف مورچه ها عادات غذایی و ترجیحات غذایی متفاوتی دارند. یک نوع مورچه نیز بسته به فصل نیازهای مختلف تغذیه ای دارد و ممکن است اولویت غذایی خود را در راه اندازی دام های مورچه تغییر دهد. به همین دلایل است که ممکن است مجبور شوید انواع طعمه های مورچه بوراکس خانگی را آزمایش کنید تا زمانی که یکی از مورچه ها را پیدا کنید.

 

نابود کردن مورچه

 

طعمه کره بوراکس و کره بادام زمینی برای مورچه های دوستدار پروتئین

برای این طعمه مورچه ای ، یک قاشق چای خوری کره بادام زمینی و دو قاشق چای خوری بوراکس را مخلوط کنید. مواد را کاملاً مخلوط کرده و درون درب بطری ها یا سایر ظروف باز قرار دهید. اگر مورچه ها به طعمه اولیه پاسخ ندادند ، می توانید 2 قاشق غذاخوری عسل به مخلوط اضافه کنید. مورچه های پروتئینی ممکن است در فصول خاص به رژیم غذایی خود نیاز به قند داشته باشند.

طعمه ها را در امتداد مسیرهای مورچه ای قرار دهید که بیشترین مورچه را دیده اید. این یک دستورالعمل عالی برای مورچه های تغذیه کننده پروتئین مانند مورچه های خانگی با بو ، مورچه های آرژانتینی ، مورچه های فرعون ، مورچه آتش نشانی جنوبی ، مورچه دزد ، مورچه آتش نشانی قرمز و .... است.

طعمه بوراکس و شکر برای مورچه های دوستدار  شکر

1 فنجان آب ، 2 فنجان شکر و 2 قاشق غذاخوری بوراکس را در قابلمه مخلوط کنید. مخلوط را در حالی که کاملا هم می زند جوشانده تا مواد با هم مخلوط شوند.

اجازه دهید مخلوط خنک شود. طعمه وقتی خنک شود به حالت خمیر در می آید. طعمه را در ظروف باز یا تکه های مقوا / فویل قرار داده و طعمه ها را در امتداد مسیرهای مورچه قرار دهید.

این دستور برای مورچه های تغذیه کننده قند مانند مورچه های بزرگ سر ، مورچه های سیاه ، مورچه های آکروبات ، مورچه های شبح ، مورچه های دیوانه ، مورچه های پا سفید ، مورچه های سیاه کوچک ، مورچه های مزرعه ذرت ، مورچه های نجار است  .

نابود کردن مورچه

بوراکس و طعمه مربا برای مورچه های تغذیه با شکر

این طعمه مورچه جایگزین مناسبی برای دستور قندی است که در بالا توضیح داده شد. برای تهیه طعمه مورچه ، مقدار کمی مربا را با 2 قاشق غذاخوری بوراکس مخلوط کرده و کاملاً ترکیب کنید. مخلوط را روی یک تکه مقوا یا ظرف باز قرار دهید و صبر کنید.

این دستورالعمل برای مورچه های تغذیه کننده قند به خوبی کار می کند و می تواند همراه با طعمه قند و بوراکس برای مورچه ها تنوع کمی در رژیم غذایی داشته باشد.

 

مقایسه بوراکس با سایر تله های مورچه

نکته اصلی که هنگام مقایسه تله های مختلف مورچه باید در نظر گرفت ، ماده اصلی فعال در هر یک از آنهاست.

هیدرامتیلن

Hydramethylnon به طور معمول در طعمه های ژل استفاده می شود و طیف وسیعی از مورچه ها از جمله مورچه های آتش نشانی ، مورچه های نجار و مورچه های آرژانتینی را هدف قرار می دهد. این ماده به طور گسترده ای از طریق پوست جذب نمی شود و سمیت کمی برای انسان دارد. Hydramethylnon در دوزهای متوسط ​​با تولید مثل تداخل می کند و برای جنین در حال رشد سمی است.

فیپرونیل

Fipronil طیف گسترده ای از کاربردها را در انواع طعمه های مورچه از جمله طعمه های مایع ، ژل و گرانول استفاده می کند. فيپرونيل از طريق پوست قابل جذب نيست اما هنگام مصرف به طور متوسط ​​برای انسان سمی تلقی می شود. فیپرونیل برای سیستم عصبی سمی است.

آورمکتین

Avermectin معمولاً در طعمه های دانه ای استفاده می شود و برای کنترل مورچه های نجار ، مورچه های آرژانتینی و مورچه های آتش نشانی موثر است. آورمکتین در دوزهای کم در طعمه های مورچه ها (کمتر از 01/0٪) استفاده می شود و دارای سمیت حاد کمی برای انسان است. این ماده به مقدار زیادی از طریق پوست جذب نمی شود اما می تواند برای سیستم عصبی و جنین در حال رشد بسیار کم سمی باشد.

فنوکسیکارب

Fenoxycarb در طعمه هایی که به طور خاص مورچه های آتش نشانی را هدف قرار می دهند استفاده می شود و به طور کلی به صورت دانه ای در می آید. به خوبی از طریق پوست جذب نمی شود و سمیت حاد کمی برای انسان دارد. این ترکیب در معرض طولانی مدت برای کبد سمی است.

سیفلوترین و پرمترین

هنگام خرید تله مورچه ها این دو ماده را در ذهن داشته باشید. سیفلوترین و پرمترین گاهی در طعمه های مورچه استفاده می شوند اما این مواد فعال در تماس عمل می کنند.
مواد شیمیایی قوی تقریباً بلافاصله مورچه ها را از بین می برد ، به این معنی که کارگران فرصتی برای حمل طعمه به لانه پیدا نمی کنند. طعمه های مورچه ای مبتنی بر سیفلوترین و پرمترین می توانند برای از بین بردن مورچه های قابل مشاهده بسیار موثر باشند اما از آنجایی که ملکه ها به تولید مثل ادامه می دهند و کارگران جدیدی به کلنی اضافه می کنند ، یک راه حل طولانی مدت ضعیف است.  

 

نابود کردن مورچه

چرا بوراکس را انتخاب کنیم

به طور کلی ، طعمه های مورچه برای انسان سمیت کمی دارند ، زیرا مواد فعال به مقدار کم استفاده می شوند. از بین تمام ترکیبات موادی که به طور معمول در این محصولات استفاده می شود ، طعمه های بوراکس و بورات کم سمی هستند.

بوراکس از طریق پوست جذب نمی شود و فقط در صورت سو استفاده و یا مقدار کمی بلعیده شده در روز و طی چند ماه سمی است. بوراکس یک قاتل مورچه "طبیعی" است و گزینه خوبی برای افرادی است که علاقه زیادی به استفاده از ترکیبات شیمیایی قوی در خانه های خود ندارند.

این ماده معدنی به اندازه سایر مواد فعال موجود در بازار برای از بین بردن مورچه ها نیز موثر است.

بخاطر داشته باشید که گرچه سمی ملایم است ، اما با این حال باید با احتیاط با بوراکس برخورد کرد و از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه داشته شود.


استفاده از بوراکس برای کنترل مورچه

مطمئناً می توانید از مخلوط بوراکس برای خلاص شدن از شر مورچه ها استفاده کنید و بسیاری از صاحبان خانه با پیروی از این روش موفقیت زیادی کسب کرده اند. اگر ترجیح می دهید طعمه خود را درست کنید ، انواع مختلف طعمه ها را (بدون بوراکس) بگذارید و بررسی کنید که مورچه ها به کدام یک جذب می شوند.

قرار دادن طعمه قبل از مخلوط شدن در بوراکس همچنین باعث می شود مورچه ها به منبع غذا عادت کنند و سایر کارگران را از مکان جدید غذا آگاه سازند.

به یاد داشته باشید که طعمه های مورچه را از طعمه های خانگی و فروشگاهی از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید. آلودگی مورچه برای نابودی ناامیدکننده است اما بوراکس یکی از بهترین و ایمن ترین محصولات برای استفاده در خانه برای کنترل مورچه ها است.

 

بوراکس
موارد استفاده  بوراکس در خانه

بوراکس کاربردهای دیگری غیر از کنترل آفات دارد. چند موقعیت که ممکن است یک جعبه بوراکس در خانه به درد بخورد:

فرش های خود را با بوراکس  تمیز کنید

یک لیوان بوراکس در هر گالن آب را مخلوط کرده و محلول را در مخزن  شستشوی فرش خود بریزید تا قدرت تمیزکاری بیشتری داشته باشد!

کشتن علف های هرز با بوراکس 

بوراکس یک علف کش طبیعی عالی برای آن دسته از علف های هرز مزاحم است که دوست دارند در شیار مسیرهای عبور شما رشد کنند. کمی بوراکس را روی علف های هرز بپاشید تا آنها از بین بروند.

خوشبو کردن یخچال با بوراکس

 بوراکس برای از بین بردن آلودگی و ریختن داخل یخچال بسیار مناسب است. 1 قاشق غذاخوری بوراکس و 1 چهارم آب گرم را مخلوط کنید تا محلول تمیز کننده خانگی تولید شود. مخلوط را در یک بطری اسپری ریخته و مستقیماً روی لکه ها بپاشید و با یک پارچه تمیز پاک کنید.
بوراکس همچنین دارای خاصیت خوشبویی است و از شر آن بوهای بیات خلاص می شوید.

پاک کردن زنگ زدگی با بوراکس 

مخلوط بوراکس برای از بین بردن زنگ زدگی مناسب است
برای ایجاد مخلوط زنگ زدایی ، 1 قاشق غذاخوری آب لیمو تازه و 2 قاشق غذاخوری بوراکس را مخلوط کنید. مقدار کمی آب به مخلوط اضافه کنید تا خمیر ایجاد شود. با استفاده از اسفنج خمیر را به مواد زنگ زده زده و با استفاده از اسکراب زنگ زدگی را پاک کنید. پس از از بین بردن زنگ زدگی ، مورد را کاملاً بشویید.

باز کردن لوله با بوراکس 

½ یک فنجان بوراکس را با 2 فنجان آب جوش مخلوط کنید. مخلوط را در سینک ریخته و  به مدت 1-2 دقیقه صبر کنید. بوراکس باید به باز شدن لوله کمک کند. روش را در صورت لزوم برای مسدود شدن سخت تکرار کنید.

از بین بردن لکه های سینک با بوراکس 

یک خمیر بوراکس ممکن است همان چیزی باشد که شما برای از بین بردن آن لکه های سرسخت  نیاز دارید. در یک فنجان بوراکس با یک فنجان آب لیموترش تازه مخلوط کنید تا خمیر ایجاد شود. خمیر را با استفاده از پارچه یا اسفنج مستقیم روی لکه ها بمالید و با آب گرم بشویید.

تمیز کننده همه منظوره با بوراکس

یک پاک کننده همه کاره بوراکس خانگی برای از بین بردن لکه های سرسخت از جمله علامت های مداد و مداد رنگی روی دیوارها موثر است. برای ساختن تمیز کننده ، کافی است 2 قاشق غذاخوری بوراکس را با 2 فنجان آب گرم مخلوط کنید. مخلوط را در یک بطری اسپری ریخته و به شدت تکان دهید. اجازه دهید محلول خنک شود و برای از بین بردن لکه های سخت از آن استفاده کنید. این پاک کننده همه منظوره همچنین در تمیز کردن اجاق گاز نیز به خوبی کار می کند.

شوینده  با بوراکس

برای از بین بردن لکه های سمج لباس ½  فنجان بوراکس در لباسشویی خود بریزید. بوراکس همچنین به عنوان یک بو دهنده طبیعی عمل می کند و باعث می شود به لباس های  شما بدون عطر و بوی مصنوعی بوی تازه  ببخشد.

بوراکس همچنین برای پیش درمانی لباس های لک شده عالی است. کافی است یک فنجان بوراکس را در آب گرم مخلوط کرده و لباس های لکه دار خود را حداقل نیم ساعت قبل از شستن خیس کنید.  

 

بوراکس

بوراکس در کاربردهای تجاری

بوراکس برای بسیاری از برنامه های تجاری از جمله:

محصولات خانگی
نام تجاری 20 Mule Team تقریباً مترادف بوراکس است
بوراکس در بسیاری از محصولات تمیز کردن و لباسشویی خانگی از جمله تقویت کننده های لباسشویی ، صابون های دست و فرمول های سفید کننده دندان وجود دارد.

بوراکس در سختی گیر آب 

بوراکس اغلب برای نرم کردن آب از جمله از بین بردن سختی های موقتی و دائمی استفاده می شود.

بوراکس در شار

از Flux در جوشکاری برای محافظت از سطح جوش در برابر گازهای خارجی با جلوگیری از اکسیداسیون در سطح مذکور استفاده می شود.

بوراکس اغلب در کاربردهای مختلف جوشکاری استفاده می شود. در جوشکاری فولاد و آهن ، بوراکس را با کلرید آمونیوم مخلوط کرده و به عنوان شار استفاده می کنند. در هنگام لحیم کاری مواد جواهرات مانند نقره و طلا ممکن است بوراکس با آب مخلوط شود و به عنوان شار استفاده شود.

بوراکس در  نگهدارنده مواد غذایی

بوراکس از دوران باستان به عنوان نگهدارنده مواد غذایی مورد استفاده قرار می گرفته است. برخی از کشورها مانند ایالات متحده ، تایلند و چین بوراکس را به عنوان یک افزودنی غذایی ممنوع کرده اند. بوراکس همچنین ممکن است برای افزودن بافت لاستیکی و / یا سفت به غذاهایی مانند رشته فرنگی برنج و گندم استفاده شود.

بوراکس در سرامیک ، شیشه و سفال

بوراکس همچنین به عنوان ماده ای در لعاب مینای دندان ، به عنوان یک ماده بازدارنده آتش ، به عنوان یک جز  در سرامیک ، شیشه و سفال ، و برای ساخت جوهر پاک شونده در میان سایر برنامه های تجاری استفاده می شود.

اگر مدتی است که در زمان تمیز کاری کرم ریز سفید در آشپزخانه  خود می بینید، بهتر است مقاله شب پره هندی، کوچولوی مخرب در آشپزخانه شما! را با دقت مطالعه کنید!

نظرات

۱۴۰۰/۴/۱۵چرا مورچه ها در خانه و آپارتمان زندگی می کنند؟ مورچه های خانگی دو نوع هستند - فرعون و مورچه های دزد . اولی بدون شخص وجود ندارد و فقط در محل های مسکونی زندگی می کند. دومی با زندگی با و بدون افراد سازگار است. آنها معمولاً در زیرزمین زندگی می کنند و به طور دوره ای غذا را از آپارتمان ها می دزدند. دلیل اصلی ظاهر آنها عدم تمیز بودن محل است. مانده و خرده ها حشرات را به خود جلب می کنند. از این گذشته ، آنها فقط به یک چیز از مردم نیاز دارند - غذا. اما حتی در تمیزترین آپارتمان نیز اگر غذا را در مکان های قابل دسترسی بگذارید ، مورچه ها می توانند شروع کنند. ظهور حشرات از همسایه هایی که شروع به مبارزه با آنها کرده اند نیز امکان پذیر است. و اغلب اوقات شخص خودش مورچه ها را حمل می کند - روی چیزها ، مصالح ساختمانی ، مبلمان و ....

۱۴۰۰/۴/۱۵ نشانه هایی ازوجود مورچه در آپارتمان مورچه ها از منبع غذا به لانه راه می یابند. اگر خوب دقت کنید ، آنها را می توان روی دیوارها ، کابینت ها ، میز مشاهده کرد. اگر می خواهید ببینید مورچه دارید ، کافی است یک تکه غذا را در مکانی قابل دسترس بگذارید - ظرف چند ساعت با مورچه پوشانده می شود. برای مبارزه با آنها ، شما باید از مورچه های کارگر برای بردن غذاهای سمی به داخل لانه استفاده کنید ، زیرا خلاص شدن از شر مورچه های کارگر چیزی جز یک اقدام موقتی نیست. ملکه به سرعت مورچه های کارگر جدید تولید می کند. مورچه های خانه گرما و رطوبت را دوست دارند ، بنابراین در آپارتمان های نزدیک آب و غذا زندگی می کنند. به عنوان مثال ، پشت یک کابینت کنار ظرفشویی در آشپزخانه ، پشت یک تخته حمام یا پشت کاشی.

۱۴۰۰/۴/۱۵نحوه خلاص شدن از شر مورچه با سرکه. برای شناسایی مسیرهای منتهی به غذا ، مورچه ها فرمون های خاصی را آزاد می کنند. اگر مسیرها یا بهتر از همه سطوح ، با محلول سرکه و آب روان شوند ، مورچه ها تحمل خود را از دست می دهند. برای راحتی کار ، می توانید از بطری اسپری استفاده کنید و میهمانان ناخوانده در جستجوی خانه راحت تری می روند. در حالت ایده آل ، لانه باید نابود شود. سپس می توانید از اسانس سرکه با کمی افزودن آب استفاده کنید. خود لانه با مخلوط حاصل ریخته می شود ، این باعث از بین رفتن ملکه و لارو می شود. برای کارآیی بهتر است بعد از چند روز این روش را تکرار کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۵نحوه خلاص شدن از شر مورچه با آمونیاک بوی تند آن برای مورچه ها نیز گمراه کننده است. مانند سرکه استفاده می شود

۱۴۰۰/۴/۱۵نحوه خلاص شدن از شر مورچه با صابون. صابون به پایین آمدن بوی فرمون کمک خواهد کرد. در یک بطری اسپری ، محلول آب و صابون را مخلوط کنید. مخلوط حاصل بر روی محل تجمع مورچه ها پاشیده می شود.

۱۴۰۰/۴/۱۵نحوه خلاص شدن از شر مورچه با روغن های معطر. مورچه ها نمی توانند بوهای شدید را تحمل کنند. بنابراین ، روغنهای اساسی میخک ، اسطوخودوس ، دارچین ، افسنطین و سوزن کاج می توانند در مبارزه با آنها کمک کنند. آنها با تکه های پارچه یا گلوله های پنبه آغشته می شوند و در زیستگاه های حشرات و در مسیرهای رفت و آمد مورچه ها قرار می گیرند.

۱۴۰۰/۴/۱۵نحوه خلاص شدن از شر مورچه با گیاهان معطر خشک شده. رایحه های بابونه ، نعناع ، برگ بو و جعفری نیز برای مورچه ها ناخوشایند است. کیسه های گیاهان در هر جایی که مورچه دیده می شوند قرار می گیرند. پوست لیمو نیز می تواند کمک کند.

۱۴۰۰/۴/۱۵ نحوه خلاص شدن از شر مورچه با جوش شیرین. هنگامی که بدن با جوش شیرین آغشته شود ، با اسید واکنش نشان می دهد و در نتیجه ، مورچه می میرد. برای این که مورچه ها را مجبور به خوردن یک محصول بسیار ناخوشایند کنید. جوش شیرین با شکر مخلوط شده و کمی آب به آن اضافه می شود. محلول حاصل در همه مکانهای قابل دسترسی حشرات رها می شود.

۱۴۰۰/۴/۱۵نحوه خلاص شدن از شر مورچه با فلفل تند. چاشنی داغ مزاحمان را می ترساند. فلفل در مسیرهای مورچه و در زیستگاه کلنی پاشیده شود.

۱۴۰۰/۴/۱۵نحوه خلاص شدن از شر مورچه با آب جوش. آب جوش همچنین به از بین بردن حشرات کمک می کند. با این وجود ، اگر آب جوش را روی خود لانه ، یعنی مورچه ملکه نریزید ، بازده صفر خواهد بود.

۱۴۰۰/۴/۱۵نحوه خلاص شدن از شر مورچه با سیر. تمام سطوح و مسیرهای مورچه را با سیر آغشته کنید. این روش باید به طور منظم تکرار شود ، زیرا بو سریع از بین می رود.

۱۴۰۰/۴/۱۵ نحوه خلاص شدن از شر مورچه با مواد شیمیایی تله آنها حاوی یک سم قوی در داخل هستند. در این حالت ، حشره توسط عطر اشتها آور جذب می شود. در چنین دامی قرار می گیرد ، مورچه در مخلوط سمی آغشته می شود و آن را مستقیماً به لانه می برد. این روش برای افراد و حیوانات خانگی ایمن ترین روش است.

۱۴۰۰/۴/۱۵نحوه خلاص شدن از شر مورچه با مواد شیمیایی ژل این محصول روی سطوحی اعمال می شود که مورچه ها بیشترین فعالیت را دارند. ژل با بوی غذا مورچه ها را جلب می کند و مورچه ها طعمه را به لانه حمل می کنند و علاوه بر لارو های تازه باز شده ملکه را نیز از بین می برند.

۱۴۰۰/۴/۱۵نحوه خلاص شدن از شر مورچه با گچ قلمی مورچه. گچ قلمی با ترسیم مرزهای مشخص منطقه را برای دسترسی محدود می کند. با عبور از روی آنها ، مورچه ها نیز مسموم می شوند و آنهایی که قبلاً آلوده شده اند به لانه برمی گردند و دیگران را می کشند. آئروسل ها. کاملاً موثر است ، اما محصول باید مستقیماً به مرکز کلنی پاشیده شود. در غیر این صورت ، ماده سمی کمکی نمی کند. پودرها مانند اکثر داروها ، آنها مستقیماً تهیه کنندگان مواد غذایی را آلوده می کنند. یک مورچه مسموم عفونت را به دیگران منتقل می کند ، که منجر به تخریب کلنی می شود.

۱۴۰۰/۴/۱۵ مورچه ها اغلب در کنار غذا ها دیده می شوند - به خصوص در کنار شیرینی ها ، نزدیک یک قوطی قند ، یک شیشه مربا ، یک ظرف عسل. مورچه هایی که در اطراف خانه می خزند ، کارگران عادی هستند و به دنبال غذا می دوند. خطر اصلی ملکه است ، که بزرگتر از دیگران است ، دارای بال است - این ملکه است که کلنی را می گرداند و تولید مثل می کند. بنابراین ، نه تنها یافتن لانه مورچه ها در خانه ، بلکه از بین بردن ملکه آنها نیز مهم است. در غیر این صورت ، حشرات دوباره در خانه ظاهر می شوند.

۱۴۰۰/۴/۱۵ دستورالعمل های زیادی برای محلول ها و طعمه های حاوی اسید بوریک وجود دارد. در واقع ، این برای مورچه ها مخرب است - گرانول ها پس از ورود به معده حشره (این یک پیش نیاز است) باعث فلج سیستم عصبی می شود و می میرد. اما حذف کل کل مورچه ها به همراه ملکه زمان زیادی طول خواهد کشید. همچنین ، هنگام کار با اسید بوریک ، باید قوانین پیشگیرانه را دنبال کنید: طعمه را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید ، محصولات با دسترسی آزاد را که حشرات آلوده می توانند بر روی آنها حرکت کنند نگذارید.

۱۴۰۰/۴/۱۵سرکه مورچه ها را نمی کشد ، بلکه فقط می ترساند. اگر مکانهای تجمع آنها را با محلول 9٪ سرکه آغشته کنید ، بوی تند آن حس بویایی حشرات را مختل می کند ، و آنها نمی توانند راه خود را برای غذا پیدا کنند ، آنها گرسنه می مانند و خانه های خود را ترک می کنند .

۱۴۰۰/۴/۱۵مبارزه با مورچه ها با آب جوش ، محلول هایی با شامپو ، امولسیون نفت سفید کاملاً بی فایده است. حداکثر این است که آفات برای مدتی از آپارتمان خارج شوند ، اما پس از آن با توجه به "غذا" دوباره برمی گردند.

۱۴۰۰/۴/۱۵اکنون بسیاری از مواد شیمیایی کنترل کننده مورچه خانگی در دسترس است: ژل حشره کش ، آئروسل ، تله ، گلوله. اما فقط در صورتی موثر واقع می شوند که بوسیله مورچه های کارگر وارد لانه شوند و ملکه را با آنها تغذیه و نابود کنند. اما مبارزه مستقل زمان زیادی می برد و کاملاً موثر نیست. به عنوان یک قاعده ، تمام حشرات ساکن آپارتمان با یکدیگر رقابت می کنند. به عنوان مثال ، مورچه ها و سوسک ها با هم زندگی نخواهند کرد. مورچه ها تمام حشرات دیگر را از قلمرو خود بیرون می کنند ، به گله حمله می کنند ، با اسید فرمیک گاز می گیرند و فلج می کنند. جلوگیری از ظهور مورچه ها بسیار ساده تر از تلاش برای ریشه کن کردن آنها است وقتی که یک کلنی کامل قبلاً در خانه مستقر شده است. لازم است که نظافت را در آشپزخانه حفظ کنید ، غذا ، خرده ریزها ، ظروف کثیف ، بسته های بسته بندی شده با غلات و شکر را دور از دسترس مورچه ها بگذارید ، زباله ها را به موقع بیرون بیاورید ، درز دیوارها و سقف ها را کنترل کنید ، می توانید برای پیشگیری به طور دوره ای از روش های خانگی استفاده کنید .

۱۴۰۰/۴/۱۵چگونه مورچه ها را در یک آپارتمان مسموم کنیم؟ - یک قاشق چایخوری اسید بوریک (پودر سفید ، که در داروخانه فروخته می شود ) + یک قاشق چای خوری شکر (امکان پذیر شدن با عسل). کمی با آب مخلوط و رقیق کنید. این مخلوط را قطره ای در مسیرهای مورچه ها قرار دهید. مورچه ها به دور مخلوط می چسبند و آن را ذره ذره به داخل خانه و برای ملکه می برند.

۱۴۰۰/۵/۹از اسید بوریک می توانید برای سفید کردن جوراب های سفید استفاده کرد.البته می توان جوراب های سفید کثیف را به سادگی با روش های سنتی مانند صابون لباسشویی یا مواد شوینده شستشو داد. با این حال ، این لباس سفیدی اولیه خود را از دست می دهد. علاوه بر این ، برخی از لکه ها به سختی از روی جوراب ها پاک نمی شوند. شیمی خوب قدیمی هر دو مشکل را حل می کند. فقط با یک سکه می توانید زندگی خود را به طور جدی آسان کنید. کافی است به داروخانه بروید و دو ماده اولیه را در آنجا بخرید ابتدا برای شستشوی کامل به اسید بوریک نیاز دارید . این جامد به شکل پودر به صورت کیسه ای به فروش می رسد. معمولاً یک کیسه حاوی 10 گرم اسید است. این دقیقاً همان مقدار بور است که برای حجم 5 لیتر آب (یا 2 گرم در هر 1 لیتر آب) نیاز داریم. تنها کاری که باید انجام دهید این است که حوضچه را با آب پر کنید ، اسید بوریک را در آنجا اضافه کنید و آب را خوب هم بزنید تا اسید کاملاً حل شود. سپس جوراب های کثیف را در آنجا قرار می دهند. کتان را 2 ساعت بگذارید تا خیس بخورد. بعد ، جوراب ها را بیرون می آوریم و به روش سنتی با دست یا ماشین می شویم. پس از آن ، آنها تقریباً به خوبی اول خواهند بود!

۱۴۰۰/۵/۹برای برگرداندن سفیدی پرمنگنات پتاسیم هم مناسب است . این ماده به شما امکان می دهد سفیدی را به هر چیزی که در طول زمان لکه دار شده است برگردانید. برای سفید کردن ، باید محلول تهیه کنید: 200 گرم پودر لباسشویی به 10 لیتر آب اضافه می شود. به طور جداگانه ، چند عدد بلور پرمنگنات پتاسیم را به حجم کمی آب اضافه کنید ، آنها را خوب مخلوط کنید تا به انحلال کامل برسید. علاوه بر این ، آب صورتی با آب با پودر مخلوط می شود ، پس از آن چیزهای سفید در آن خیس می شوند. بهتر است روی لباس هایی که می خواهیم سفید شوند یک سطل یا یک ظرف سنگین بگذارید تا زیر آب بمانند.هنگامی که آب گرم کاملاً سرد شد ، باید لباس های سفید شده را برداشته و در آب تمیز بشویید.

در ادامه بخوانید...

هک زندگی با برنج

در

مامعمولا بدنبال چیزهایی هستیم که می توانند برای بیش از یک هدف استفاده شوند. برنج نیز شامل آنهاست، و برای چیزی بیشتر از خوردن ، خوب است. شما هنگامی که استفاده های جالب برنج را بفهمید  واقعا تحت تاثیر قرار خواهید گرفت.

 

هک زندگی با برنج

موضوع این پست در مورد دانه نسبتا ارزان برنج در جهان است را به اشتراک گذاشته ایم.(البته در ایران برنج ارزان نیست و هر دقیقه از گرانی برنج می شنویم) در این پست بر 17 استفاده عجیب تاکید کرده، بسیاری از آنها را ما هرگز قبلا نشنیده ایم. برنج علاوه بر مشارکت در یک وعده غذایی،  هم چنین، به تمیز شدن اطراف خانه، نگهداری ابزار، و حفظ لوازم الکترونیکی از خراب شدن کمک میکند. شما می توانید آن را برای بهداشت شخصی و برای سرگرم کردن کودکان استفاده کنید. می تواند شما را گرم نگه دارد و به شما در پخت و پز بهتر کمک کند. بهترین بخش این است که  می تواند دوباره و دوباره بدون اینکه هدر رود استفاده شود. 17 استفاده شگفت انگیز برای برنج را در ادامه ی این مقاله آمده است

برنج، یکی از پرمصرف ترین غذاهای اصلی در جهان است. آیا شما می دانستید که می توانید با آن بیش از اینکه فقط آن را بخورید، کار های زیادی انجام دهید؟

1- با برنج بالشتک های  گرم درست کنید

هک زندگی با برنج

وقتی که هوای بیرون سرد است شما به یکی از این بالشتک های گرم، زیبایی و کوچک RaeAnnKelly.comنیاز خواهید داشت. آنها بهترین شیوه برای گرم کردن دست ها هستند و در زمان پیاده روی به درد می خورند .نیاز نیست خیلی برای درست کردن آنها وقت بگذارید - قیچی، پارچه، سوزن، برنج، دکمه ها و نخ. 

2- تیز کردن تیغه های کند مخلوط کن با برنج

هک زندگی با برنج

نگرانید که تیغه های شما به تیزی قبل نیستند؟ تقریبا نصف یک فنجان برنج را در مخلوط کن خود بریزید و برای مدت 2 دقیقه آن را روشن کنید. به زودی متوجه تفاوتی خواهید شد و دیگر نیازی به خرید یک مخلوط کن جدید نخواهد بود!

3- برنج رنگی درست کنید

 

هک زندگی با برنج

از بازی های حسی با این برنج رنگی هیجان انگیز لذت ببرید. انجام آن آسان است. شما می توانید آن را برای سال ها در یک ظرف مهر و موم شده نگه دارید و از آن برای درست کردن کارت، اشکال، اسباب بازی و .... استفاده کنید. 

4- یک بطری بازی برای کودکان درست کنید

هک زندگی با برنج

اگر شما در حال رفتن به یک سفر طولانی با ماشین هستید پس مطمئن شوید که بطری بازی خود را برداریدد! یک بطری تمیز را با اشیاء کوچک از اطراف خانه و کمی برنج پر کنید، یک شیار در بالای آن بگذارید که هنگامی که بطری را تکان می دهید، اشیاء قادر به تکان خوردن باشند. اشیاء کوچک می توانند شامل تاس، مهره، گیره های کاغذ، دکمه ها - هرچیزی که شما از اطراف پیدا می کنید، باشد. شما همچنین می توانید از برنج رنگی برای ساخت بطری ها استفاده کنید.

5- موبایل خیس را با برنج خشک کنید

هک زندگی با برنج

اگر شما گوشی خود را در سینک یا پایین توالت انداختید، احتمال دارد که شما وحشت کنید. نترسید، برنج اینجاست! یک کاسه را با برنج پرکنید و گوشی خود را در آن قرار دهید، آن را به مدت دو روز نگهدارید و سپس آن را درآورید. برنج باید تمام آب را جذب کرده باشد و گوشی شما دوباره به کار خواهد افتاد.

6- گلدان  یا بطری ها با برنج  تمیز کنید

هک زندگی با برنج

گاهی اوقات گلدان ها و بطری ها اشکال آزاردهنده ای دارند که شما نمی توانید به آن قسمت برای تمیز کردن برسید. 2 قاشق برنج بردارید و در کمی آب گرم بریزید تا به مدت 15 دقیقه خیس بخورد. بطری را به خوبی تکان دهید، محتویات داخل بطری را بیرون بریزید، سپس با آب بشویید. برنج به تمیز کردن هرگونه لکه کمک خواهد کرد - چقدر عالی!

7- ابزارهای خود را با برنج از زنگ زدگی  محافظت کنید

هک زندگی با برنج

چند قاشق برنج نامرغوب و نپخته را به یک جعبه ابزار اضافه کنید تا رطوب در هوا را جذب کند. این امر باید کمک کند که ابزار ارزشمند شما خشک و به دور از زنگ زدگی بماند.

 

8- آب برنج پاک کننده ی عالی برای صورت

 

هک زندگی با برنج

زنان آسیایی از آب برنج برای تمیز کردن پوست خود به مدت سالهای زیادی استفاده می کردند و شما می توانید با دنبال کردن دستورالعمل های ساده Blog.freepeople.com آن را انجام دهید. به نظر انجام آن آسان است و من نمی توانم برای امتحان کردن آن صبر کنم.

9- آسیاب قهوه را با برنج تمیز کنید

هک زندگی با برنج

اگر قهوه خرد کن شما یا ادویه خردکن شما خیلی خاک یا چربی به خود می گیرد پس کمی برنج در آن بریزید. این کار، باعث می شود که آسان تر تمیز شود تا اینکه جداگانه آن را تمیز کنید. آن به خلاص شدن از ادویه های گیرکرده در زیر یا بوی کهنه قهوه کمک خواهد کرد - فقط به یاد داشته باشید که بعد، آن را خشک کنید. (سیارک

10-  وسیله نگهدارنده برای  چاقو بسازید

هک زندگی با برنج

اگر شما یک انتخابی از چاقوهای مختلف دارید، پر کردن یک وسیله نگهدارنده را با برنج امتحان کنید. این امر مناسب بسیاری از انواع مختلف اندازه های چاقو است و یک نگهدارنده  دسته چاقوی خیلی ارزانتری نسبت به خریدن یک دسته چاقوی فیبری است.

11- بلندترین مو را در دنیا با آب برنج داشته باشید

هک زندگی با برنج

راز موهای بلند؟ مخمر آب برنج! با چک کردن راز رشد بلندترین مو در دنیا از آنوشکا اف، یاد بگیرید که چگونه این محلول شستشوی موی خانگی، ارزان و آسان را بسازید.این هک زندگی را براحتی درست کرده و در یخچال نگهداری کنید. فقط کافیست کمی برنج را در آب بدون نمک بجوشانید .

12- یک ابزار تولید صدای باران بسازید

هک زندگی با برنج

یک ابزار تولید صدای باران زیبا با مواد اطراف خانه بسازید. در داخل آن برنج بریزید. صدایی شبیه صدای باران خواهد داد که برای رقصیدن و تولید موسیقی با کودکانتان عالی است. Theimaginaiontree.com را برای جزئیات چگونگی انجام آن بررسی کنید.

 

13-استفاده  از برنج برای جلوگیری از پف کردن خمیر

 

هک زندگی با برنج

اگر شما خمیری دارید که فعلا نیاز به پخت آن ندارید، پس از کمی برنج  استفاده کنید. لایه کلوچه ی خود را با کاغذ پوستی آشپزی بپوشانید و در آن به اندازه کافی برنج بریزید که جلوی پف کردن خمیر رابگیرد. شما می توانید دوباره و دوباره از آن برنج استفاده کنید.

 

14- جلوگیری از به هم چسبیدن نمک  با برنج 

هک زندگی با برنج

تکه های آزاردهنده نمک در نمک پاش شما می تواند به سادگی توسط اضافه کردن چند دانه برنج خام برای مخلوط آن پیش گیری شود. برنج تمام رطوبت آن را خواهد گرفت و نمک شما به سادگی پاشیده خواهد شد. 

15- رسیده شدن هندوانه با برنج

هک زندگی با برنج

در یک کاسه برنج خام، میوه را قرار دهید. برنج کمک خواهد کرد که هیدروکربن اشباع نشده به دام بیفتد و به میوه شما کمک خواهد کرد که سریعتر برسد. فراموش نکنید که به آن سر بزنید!

 

16- دمای روغن را با برنج تست کنید

هک زندگی با برنج

می خواهید چیزی را سرخ کنید؟ چند دانه برنج بردارید و آن را در ماهی تابه ی پر شده از روغن داغ خود بریزید و اگر برنج بالا آمد و شروع به پخته شدن کردن، پس روغن شما برای سرخ کردن عالی است!

17- با برنج چسب بسازید

هک زندگی با برنج

اگر شما یک شخص ماهر هستید، پس یادبگیرید که چگونه چسب برنجی بسازید. Wikihow.com را برای دستورالعمل های آن ببینید. آن چسب کاملا سفت و تقریبا شفاف است که برای  کاردستی های کاغذی عالی است.

این پست را چگونه می‌بینید؟ ترفند استفاده از  برنج برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

استفاده های فوق العاده آرد ذرت که فراتر از پخت و پز است

در

آرد ذرت به خوبی بعنوان یک قوام دهنده نامتعارف شناخته می شود  پودر ذرت می تواند برای موارد بیشماری از آرایش دست ساز گرفته تا بهبود ضربات تنیس و بازی بیلیارد شما استفاده شود.

 

آرد ذرت

آرد ذرت برای چی خوبه

راز قدرت آرد ذرت، توانایی آن در جذب رطوب و خاک است. مصارف نیمه پزشکی، حقه های زیبایی، و استفاده های بسیار زیادی برای آرد ذرت وجود دارد. جد شما احتمالا از مقدار کمی از اینها استفاده می کرده است اما در طول زمان اسپری نشاسته تلاقی شده با ایروسول، فراموش شده اند. این استفاده های عالی را با مطالعه مقاله زیر دوباره رواج دهید.

آرد ذرت برای چی خوبه

ما از  آرد ذرت در آشپزی  استفاده زیادی می کنیم. اما فقط کاربرد آرد ذرت در آشپزی  تمام آن چیزی نیست که این آرد برای آن مناسب است! حال شاید بپرسید پس با آرد ذرت چی میشه درست کرد ؟ موارد استفاده آرد ذرت  ؟ با آرد ذرت چی درست کنم ؟ کاربرد نشاسته ذرت ؟  پودر ذرت برای چی خوبه ؟ مصارف عملی بسیار زیادی برای آرد ذرت بیرون از آشپزخانه وجود دارد. از باز کردن گره های کور تا تسکین دادن آفتاب سوختگی و ساخت رنگ انگشتی! آرد ذرت پودری  کاربردی است!  

 

اگر دانه های ذرت را به حالت پودری آسیاب کنید، می توانید آرد ذرت به دست آورید که در تصور و استفاده سنتی ما غیرعادی است. این محصول مفید هزاران سال است که به طور گسترده در قاره آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از آن با احتیاط در قرن شانزدهم در کشورهای اروپایی آغاز شد.

ارد ذرت به چه دردی میخوره

خانم های خانه دار امروزی از این آرد برای تهیه خوش طعم ترین، نرم ترین و پف دارترین محصولات قنادی، شیرینی ها و غلات خوشمزه، کلوچه، کیک و کلوچه، سوپ و کاسرول، نان ترد، سس و چیپس، غذاهای اصلی و حتی نوشیدنی استفاده می کنند. مزایا و اینکه چه کسی باید با احتیاط از این محصول استفاده کند در زیر توضیح داده شده است.

 

آرد ذرت

 

آرد ذرت، نشاسته به دست آمده از دانه ذرت است. نشاسته ها به روش های مختلف از 1000 سال قبل از میلاد هنگامی که مصریان ثروتمند باستان از نشاسته مشتق شده از دانه های مختلف برای ساختن چیزهایی مانند لوازم آرایش و چسب استفاده می کردند، استفاده می شد.  من زمان طولانی است که تصمیم گرفته ام  پستی را به  کاربرد آرد ذرت  ، این پودر فوق العاده اختصاص دهم!

 

کاربرد آرد ذرت در غذاها

ارد ذرت چه کاربردی دارد  و  ارد ذرت برای چه غذایی استفاده میشه

عامل غلیظ کننده

آرد ذرت در چه غذاهایی استفاده میشود

شما می توانید سس ها و آبگوشت ها را با کمی آرد ذرت غلیظ کنید. آرد ذرت را با کمی آب مخلوط کنید و هنگام پختن اضافه کنید.

 

استفاده از آرد ذرت در آشپزی

املت نرم بپزید

موارد استفاده آرد ذرت در آشپزی

شما می توانید با کمک آرد ذرت املتی نرم بپزید. یک چهارم قاشق چای خوری آرد ذرت را در یک تخم مرغ مخلوط کنید، هم بزنید و املت را بپزید.

برای مرغ و ماهی استفاده کنید

مصارف آرد ذرت

مرغ سوخاری

التهاب پوست

آرد ذرت می تواند برای تسکین و التیام التهابات پوستی شامل آفتاب سوختگی و واکنش های پوستی استفاده شود. 3 قاشق غذا خوردی آرد ذرت را با آب سرد ترکیب کنید تا شکل یک خمیر ضخیم به خود بگیرد. از یک گاز پانسمان یا توپ پنبه ای برای اعمال روی پوست استفاده کنید و بگذارید خشک شود، سپس با آب گرم بشویید.

دئودورانت

آرد ذرت یک پودر بسیار ریز با توانایی عالی برای جذب رطوبت است. در کمی جوش شیرین و روغن نارگیل آرد ذرت بریزید، شما یک دئودورانت دست ساز عالی دارید!  

از بین بردن لکه های چربی

آرد ذرت برای مقابله با لکه ها و اثرات چربی عالی است. مقدار زیادی آرد ذرت را روی لکه اسپری کنید و بگذارید برای یک ساعت یا بیشتر روی آن باشد تا رطوبت را بیرون بکشد. سپس با تکنیک تمیزکردن معمول خود ادامه دهید!
آرد چربی و رطوبت را کاملاً جذب می کند. برای از بین بردن لکه چربی از مبلمان چرمی ، روی آن آرد ذرت بپاشید و بگذارید چند ساعت (ترجیحا یک شب) روی آن بماند. صبح ، باقی مانده را با یک برس خشک پاک کنید.

از بین بردن لکه های جوهر

آرد ذرت علاوه بر روش های آرایشی ، به خانم های خانه دار در نظافت کمک می کند. برای از بین بردن لکه جوهر تازه ، خمیری تهیه کنید که از شیر و آرد ذرت تهیه شده است. وقتی ترکیب خشک شد ، باقی مانده را با یک برس پاک کنید. لکه به طور قابل توجهی روشن می شود یا به طور کامل از بین می رود.

پاک کننده پوست

شستن با صابون برای پوست های حساس خیلی خشک است. برای کاهش اثرات مضر قلیایی ، ژل دوش معمول خود را با آرد ذرت مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. می توانید صورت خود را با این ترکیب روزانه بشویید. این اسکراب سبک سلول های مرده پوست را به آرامی از بین می برد. با استفاده منظم ، وضعیت پوست به طور قابل توجهی بهبود می یابد.

ماسک سفت کننده پوست

آرد ذرت به طور موثری پوست را سفت می کند. برای تهیه ماسک به موارد زیر نیاز دارید:

1 قاشق غذاخوری. یک قاشق آرد ذرت ؛
1 قاشق غذاخوری. خاک سفید ؛( خاکی است با ترکیب بالای املاح معدنی که در عطاری‌ها فروخته می‌شود)
1  قاشق پودر چای سبز دم کشیده؛
1 قاشق چایخوری آب لیمو.
ابتدا مواد خشک را مخلوط کنید ، سپس چای و آب را اضافه کنید. ترکیب را به مدت 20 دقیقه روی صورت تمیز بمالید. با آب گرم بشویید و پوست را با کرم مرطوب کنید.

ماسک آکنه

از آرد ذرت اغلب در درمان های زیبایی خانگی استفاده می شود. برای صاف کردن پوست ، 1 عدد تخم مرغ را با 2 قاشق غذاخوری آرد مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را به مدت 15-20 دقیقه روی صورت خود بمالید و با آب گرم بشویید.

قلم سفید کننده

قلم های سفید کننده در خانه برای چیزهایی مانند حلقه اطراف یقه، تمیز کردن دوغاب، و حتی ساخت و ساز فوق العاده مفید هستند. از آرد ذرت برای ساختن ارزان قلم سفید کننده خود در خانه استفاده کنید!

بازکردن گره های کور

اگر شما در حال تلاش برای باز کردن یک گره محکم هستید، می توانید آن را با اسپری کردن کمی آرد ذرت روی گره و با کمی مالش باز کردن گره را آسان تر کنید. آرد ذرت اصطکاک بین الیاف طناب را کاهش داده و باز کردن آن را آسان تر خواهد کرد.

رنگ دست ساز صورت و انگشتی

شما می توانید با جوشاندن آرد ذرت در آب تا زمانی که سفت شود رنگ انگشتی بسازید. رنگ غذا را با خمیر مخلوط کنید و آن تبدیل به رنگ انگشتی می شود. شما هم چنین می توانید برای مهمانی تولد کودک رنگ صورت بسازید! آرد ذرت و کره گیاهی را برای ساختن رنگ صورت مخلوط کنید سپس برای رنگ های مختلف رنگ غذا اضافه کنید.

لاک ناخن مات

اگر شما لاک ناخن مات دوست دارید، می توانید آن را در خانه با آرد ذرت درست کنید. فقط آرد ذرت را با یک لاک ناخن روی یک بشقاب کاغذی کوچک مخلوط کنید ( یا حتی روی یک برگه یادداشت)  و سپس فورا آن را روی ناخن خود بزنید.

خوشبو کننده کفش

آرد ذرت رطوبت اضافی و بوی نامطبوع کفش را جذب می کند. اگر چند قطره اسانس مورد علاقه خود را به آرد اضافه کنید ، کفش خوش بو می شود. شب آرد را داخل آن بریزید و صبح آن را تکان دهید.

کارت های بازی خود را تمیز کنید

آیا کارت های بازی شما به نظر کمی سیاه می رسند؟ آنها را در یک کیسه پر از آرد ذرت تکان دهید تا کثیفی و چربی بریزد و سپس آنها را خشک کنید تا باقی کثیفی ها از بین بروند. 

تمیز کردن حیوانات پر شده

شما می توانید حیوانات پرشده را با آرد ذرت پاک کنید. حیوان پر شده را در یک کیسه کاغذی قرار دهید، مهر و موم کنید و کیسه را تکان دهید سپس آن را به مدت یک شب همانطور نگه دارید. روز بعد حیوان پر شده را از کیسه بیرون آورید و آن را بخونی تکان دهید یا از لوله جاروبرقی خود استفاده کنید.

شامپوی خشک

شامپوی خشک وقتی مفید است که شما عجله دارید و وقتی برای شستشوی کامل موهای خود و خشک کردن آنها ندارید. من در گذشته هم نسخه خیس و هم خشک آن را پست کرده و هر دوی آنها را دوست دارم! نسخه مرطوب جلوگیری از یک شلوغ کاری پودرمانند را آسان تر می کند و نسخه خشک برای مسافرت عالی است!

نیش حشره

زدن خمیر آرد ذرت روی نیش حشره می تواند به تمیز و خشک نگه داشتن آن در حالی که خارش را به حداقل می رساند کمک کند. 3 قاشق غذا خوری آرد ذرت را با آب سرد ترکیب کنید و خمیر سفت بسازید. از یک پد پانسمان یا توپ پنبه ای برای زدن آن روی منطقه مورد نظر استفاده کنید.

تازه کردن کتاب های کهنه

از شر بوی کپک در کتاب های قدیمی با اسپری آرد ذرت خلاص شوید. شما عاشق بوی تازه آنها خواهید شد!

اسپری نشاسته

این اسپری نشاسته که با استفاده از آرد ذرت ساخته شده است لباس ها و شلوارهای شما را پررنگ تر و واضح تر نشان می دهد! ساختن و کار کردن با هر ذره آن به خوبی اسپری نشاسته های مغازه ای راحت است. 

نقره را براق کنید

از آرد ذرت برای براق کردن نقره  های خود استفاده کنید! آرد ذرت را با آب برای تشکیل یک خمیر مخلوط کنید. یک پارچه مرطوب را در خمیر فرو کنید و آن را به اجناس نقره ای بزنید. هنگامی که خمیر خشک شد، آن را با یک پارچه ی نرم پاک کنید.

پودر آرایشی شفاف

پودر های آرایشی شفاف می تواند در به حداقل رساندن ظهور منافذ، کاهش درخشش، و طولانی شدن پوشش آرایش شما کمک کنند. با استفاده از آرد ذرت یک پودر آرایشی دست ساز آسان در خانه بسازید!

جلوگیری از قارچ انگشتان پا

مرض قارچی انگشتان پا بیماریی است که توسط قارچی که در پوست پا رشد می کند، ایجاد می شود. قارچ در مکان های گرم و مرطوب شبیه کفش های عرق کرده رشد می کند که این دلیل این است که این بیماری غالبا بر ورزشکاران اثر می گذارد. به جلوگیری از این بیماری با اسپری کردن آرد ذرت در کفش های ورزشکاران که به جذب رطوبت کمک خواهد کرد، کمک کنید.

حمام شیر معطر

خود و پوست خود را در یک حمام شیر مرطوب کننده و مقوی درمان کنید. افزودن آرد ذرت به رهایی از خشکی و خارش کمک می کند و آن را تبدیل به درمانی عالی برای پوست هایی که در زمستان خشک می شوند، می کند!

 عرق کردن/گر گرفتن

کمک گر گرفتن: اگر شما گرایش به گرگرفتگی دارید، یک ذره آرد ذرت روی محل مشکل دار قبل از لباس پوشیدن بمالید. بر روی کودکان برای جوش های در اثر پوشک استفاده نکنید. (سیارک

شستن پنجره ها

برای تمیز کردن  شیشه پنجره ها برای اینکه صدای جیرجیر بدهد، نصف فنجان آمونیاک، نصف فنجان سرکه سفید و 2 قاشق غذا خوری آرد ذرت به یک سطل آب گرم اضافه کنید. محلول را با یک پارچه تمیز روی پنجره های خود بزنید و با یک حوله کاغذی یا پارچه بدون پرز خشک کنید.

رژگونه و کرم برنزه خانگی

شما می توانید رژگونه و کرم برنزه کاملا طبیعی خود را درست در خانه بسازید! به سادگی آرد ذرت را یا با پودر گیاه بامیه یا دارچین زمینی ( یا هردو!) مخلوط کنید.

افزایش چسبندگی

دستگیره تجهیزات ورزشی مانند راکت تنیس و استوانه های گلف را هنگامی که خشک هستند راحت تر می توان برداشت. به دستگیره ها یک ذره آرد ذرت بزنید تا به جذب عرق و جلوگیری از لغزش کمک کند!

برداشتن اثرات سوختگی از پارچه

منطقه سوخته شده را با آب مرطوب کنید، منطقه مرطوب را با آرد ذرت بپوشانید، بگذارید خشک شود و آن را پاک کنید. (سیارک

حذف لکه های خون

از آب سرد برای ساخت یک خمیر استفاده کنید، آن را روی لکه بزنید و آن را مالش دهید، بگذارید پارچه در آفتاب خشک شود، باقی آرد ذرت را از بین ببرید. هنوز هستند؟ تا زمانی که از بین بروند، تکرار کنید...

مراقبت از موی حیوانات خانگی

آرد ذرت را روی پوست سگ خود بزنید. پوستش را مالش دهید و آن را برس کنید. آرد ذرت کثیفی را از بدن سگ از بین خواهد برد.

گربه ها از شستن متنفر هستند ، اما گاهی اوقات لازم است موهای آنها را برس بکشید. از شامپو خشک ذرت استفاده کنید. آرد را به روی پوست گربه بزنید و خوب برس بزنید و هرگونه باقیمانده را شانه کنید. آرد چربی و خاک اضافی را جمع آوری می کند.

حذف جیرجیر کف زمین

آیا کف زمین جیرجیر می کند یا پله های اعصاب خردکنی دارید؟ محل مورد نظر را با آرد ذرت گردگیری کنید، که اجازه می دهد که به ترک ها نفوذ کند. شما باید متوجه بهبودی قابل توجهی شوید!

 

چون آرد ذرت رطوبت را جذب می کند، مهم است که آن را در ظرفی که هوا به آن نفوذ نمی کند و در معرض رطوبت قرار نمی گیرد نگه دارید. آرد ذرت باید هم چنین دور از گرمای شدید نگهداری شود. آرد ذرت خود را در یک ظرف دربسته و در مکان سرد و خنک انبار کنید. هنگامی که به درستی انبار شود، آرد ذرت برای مدت خیلی زیادی باقی خواهد ماند.

 

آرد ذرت
 
طعم آرد ذرت در بین انواع دیگر آرد برجسته است. غذاهای پخته شده با آن طعم دلپذیری دارند ، که نیازی به افزودن ادویه جات و ترشی جات ندارند.
در ابتدا ، آرد ذرت منحصراً در غذاهای مردمی که در آمریکای جنوبی و مرکزی زندگی می کردند استفاده می شد. در قرن پانزدهم ، محصولات غلات آمریکای جنوبی به کشورهای اروپایی و آسیایی معرفی شد. و بیش از 6 قرن است که غذاهای مختلف تهیه شده از آرد ذرت با انواع مختلف غذاهای سنتی و گاه ملی در غذاهای اروپایی ، آمریکایی و آسیایی بوده است.

انواع آرد ذرت  و  موارد مصرف آرد ذرت در آشپزی

در شرکتهای تولید آرد ذرت ، سه نوع از این محصول تولید می شود که بیشتر برای پخت و پز استفاده می شود. این انواع عبارتند از:
• آرد درشت - کسر ذرات بین 1-3 میلی متر است.
• متوسط ​​آسیاب آرد را بلغور ذرت ( 0.5-1 میلی متر) می نامند .
• آسیاب خوب این یک آرد کامل است که دارای بافت مخملی مشابه سایر غلات است.
موارد استفاده آرد ذرت در آشپزی
آرد ذرت درشت در تولید شیرینی ، غذای کودک ، غذای رژیمی استفاده می شود. همچنین برای پخت سبزیجات ، ماهی استفاده می شود.
از آرد ذرت متوسط ​​در تولید خوراک دام ، الکل و داروهای دامپزشکی استفاده می شود.
آرد ذرت نرم  در تولید نان و سایر محصولات آردی استفاده می شود ، علاوه بر این ، در تولید غذاهای رژیمی نیز استفاده می شود. همچنین به عنوان یک محصول مستقل (به عنوان فرنی) استفاده می شود.
 

انتخاب و ذخیره سازی  آرد ذرت

برای انتخاب آرد ذرت خوب ، باید به سالم بودن بسته بندی محصول ، تاریخ تولید و بسته بندی و مهمتر از همه ، دوره اجرای آن توجه کنید. بهتر است آرد را در بسته بندی مهر و موم شده خریداری کنید ، زیرا به لطف آن است که آرد خواص مفید خود را برای مدت بیشتری حفظ می کند.
مشخصات  آرد ذرت
آرد باید زرد رنگ باشد
رنگ آرد ذرت باید کمی زرد باشد ، اما در غیر این صورت شبیه آرد گندم است. اگر محصولی را خریداری کرده اید که دارای سایه تیره است ، به این معنی است که آرد ذرت در شرایط  نامناسبی  ذخیره شده است.
آرد ذرت باید کمی شیرین باشد. همچنین آرد با کیفیت خوب نباید به دست شما بچسبد. اگر طعم این محصول تلخ است و به انگشتان شما می چسبد ، نباید آن را بخرید.
در نگهداری آرد ذرت هیچ چیز دشواری وجود ندارد ، کافی است آن را در یک ظرف در بسته   قرار داده و به یک مکان تاریک و خشک ارسال کنید. اگر به طور ناگهانی آفاتی در آرد ظاهر شد ، می توانید با قرار دادن چند سر سیر در بسته به این محصول فله ، از شر آنها خلاص شوید.
 
آرد ذرت

موارد مصرف آرد ذرت در آشپزی

از آرد ذرت در چه غذاهایی استفاده میشود

خیلی راحت می توانید با دستان خود در خانه آرد ذرت درست کنید. برای تهیه آن ، به مقدار لازم دانه ذرت و آسیاب قهوه یا مخلوط کن برقی نیاز دارید. غلات باید به حالت پودر خرد شوند و تمام ، آرد آماده است. اما مهم است بدانید که پس از آسیاب غلات ، خواص کمتری در آن باقی می ماند.
 
با استفاده از آرد ذرت چه غذاهایی می توان تهیه کرد؟  کاربرد آرد ذرت در آشپزی  بقدری متنوع است که به راحتی نمی توان از غذایی نام برد  که ذرت آسیاب شده برای پختن آن مناسب نباشد!
موارد مصرف آرد ذرت در آشپزی
در تهیه غذاهای ملی بسیاری از کشورها از آرد ذرت استفاده می شود.
• آرد خوب اساس انواع غذاهای پخته شده است. نان و پای ، کیک و بیسکویت با افزودن آرد طلایی ترد و معطر تر می شوند.
 
• آرد متوسط - ایده آل برای تهیه نان ، مامالیگای معروف ، طعم بی نظیر تورتیلا و تامال مکزیکی ، نان های تخت و نوشیدنی های سنتی برای کشورهای آمریکای جنوبی.
 
• بخش بزرگی از آرد ذرت ، جوشانده شده در آب یا آب گوشت ، در سراسر جهان مشهور استpolenta ، که اسپانیایی ها و مکزیکی ها به آن افتخار می کنند. آرد ذرت به درستی یک محصول ضروری در آشپزی محسوب می شود. غلات صبحانه سنتی  فقط با آرد ذرت خوب تهیه می شود.
 
در آمریکا تا به امروز ، غذاهای آرد ذرت مورد احترام هستند و اغلب در غذاهای سنتی گنجانده شده است. همانطور که معلوم شد ، تعداد زیادی دستور العمل با افزودن آرد ذرت وجود دارد ، به عنوان مثال: کیک ، خمیر ، پولنتا ، پنکیک  و غیره. محصولات نان به لطف این آرد خاص می توانند طراوت و عطر خود را برای مدت طولانی حفظ کنند.
 
همچنین بر اساس این محصول ، غذاهای کودکان و رژیم غذایی تهیه می شود. در سال دوم زندگی ، فرنی ذرت به عنوان غذای کمکی به نوزادان داده می شود. برای بچه های بزرگتر ، می توانید چیپس های ذرت خوشمزه درست کنید که می تواند رقیبی جدی برای چیپس سیب زمینی باشد.
 
آرد ذرت

آرد ذرت چه تاثیری بر بدن دارد

این محصول با تأثیرگذاری بر بدن انسان، به دلیل داشتن فیبر غذایی بالا، عملکرد دستگاه گوارش را بهتر می کند (100 گرم آرد یک پنجم نیاز روزانه را تامین می کند).

فیبر رژیمی به طور موثر روده ها را تمیز می کند و آنها را از بالاست و باقی مانده های هضم نشده رها می کند.

فیبرها با عبور از اندام های دستگاه گوارش، دیواره های آنها را تحریک می کنند و اثر ماساژ ایجاد می کنند و جریان خون را افزایش می دهند که متابولیسم و ​​پریستالیس را تحریک می کند.

خواص  آرد ذرت

 همه محصولات این دانه دارای انرژی خاصی هستند. آرد دارای تمام خواص مفید غلات کامل است و با موفقیت برای تهیه غذاهای سفره روزانه استفاده می شود و همچنین در زمینه رژیم غذایی و غذای کودک نیز مفید است.
 
ترکیب شیمیایی آرد ذرت حاوی پروتئین ( حدود 7 گرم ) ، چربی ( بیش از 1.5 گرم) ، کربوهیدرات (حداقل 70 گرم) نیست . آرد ذرت سرشار از:
• ویتامین ها - A ، B1 ، B2 ، B6 ، PP ، K است.
• مواد معدنی - پتاسیم ، منیزیم ، فسفر ، آهن ، سلنیوم و مس.
• مونو و پلی ساکاریدها.
• اسیدهای غیر اشباع.
 
با وجود کالری زیاد (80-355 کیلو کالری ، بسته به نوع دانه)وعده های غذایی تهیه شده از آرد ذرت به راحتی هضم می شوند ، برای مدت طولانی اشباع می شوند و منجر به اضافه وزن نمی شوند.
خوردن آرد ذرت به دلیل تعداد زیاد خواص مفید آن بر بدن انسان تأثیر مثبت دارد:
- عملکرد روده را بهبود می بخشد و به دلیل داشتن فیبر زیاد به مقابله با یبوست کمک می کند.
- گردش خون ، عملکرد مغز را بهبود می بخشد و همچنین سیستم عصبی را به لطف مقدار زیاد تیامین بهبود می بخشد.
- سیستم گردش خون را بازیابی می کند ، با مقدار زیادی کلسترول در بدن مبارزه می کند.
- میکرو فلور حفره دهان را پشتیبانی می کند ؛
- کند شدن روند پیری سلول ها ؛
- رشد ماهیچه ها را افزایش می دهد ، بنابراین برای ورزشکاران مفید است.
- عادی سازی ادرار ، تسکین التهاب ؛
- فشار خون را کاهش می دهد ؛
- با استفاده منظم ، رنگ پوست را بهبود می بخشد.
فواید آرد با آسیاب های مختلف توسط نمایندگان طب عامیانه و سنتی مورد استقبال قرار گرفت. غذاهای حاوی آرد ذرت به طور کامل یا جزئی توصیه می شود:
-  برای کند کردن روند پیری بدن - سلنیوم و منیزیم موجود در محصول آنتی اکسیدان های طبیعی قوی هستند.
- برای عادی سازی سیستم گردش خون و تقویت دیواره عروق خونی.
-  برای پاکسازی بدن - فیبر به عادی سازی دستگاه گوارش کمک می کند ، تظاهرات اولیه آتونی روده را از بین می برد.
- برای از بین بردن پیامدهای بیماری کبد ( تمیز کردن پس از هپاتیت) و کلیه ها.
 
آرد ذرت
 
آرد ذرت حاوی مواد حساسیت زا نیست ، بنابراین از آن در فرآیند تهیه ظروف برای تغذیه کودکان خردسال ، افراد مسن و افراد ضعیف شده توسط  بیماری استفاده می شود.
 
آرد ذرت بسیار خوب است و بدن را سریع اشباع و سیر می کند ، بنابراین یک مکمل غذایی عالی است. این برای افرادی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند مناسب است و بنابراین ، بدون شک ، باید در رژیم غذایی آنها گنجانده شود.
 
با کمک آرد ذرت سالم می توانید بدن را تمیز کنید. برای انجام این کار ، شما باید به مدت چهار روز فقط فرنی ذرت بخورید. باید در آب جوشانده شود ، بدون افزودن نمک. این نوع آرد برای روزه داری ، قبل از تعطیلات مناسب است. به طور کلی ، می توانید چنین محصولی را بدون محدودیت بخورید ، نکته اصلی این است که مقدار قند و روغن را محدود کنید.
 
برای دیابت شیرین ، آرد ذرت یک مکمل غذایی مفید است. این غالباً در غذای بیماران با این تشخیص وجود دارد ، زیرا سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. علاوه بر این ، مصرف منظم آرد ذرت به حفظ سطح طبیعی قند خون کمک می کند ، که به دلیل کربوهیدرات های موجود امکان پذیر است. هنگامی که در بدن قرار می گیرند ، برای مدت طولانی تجزیه می شوند ، به همین دلیل قندها دیرتر آزاد می شوند. بر این اساس ، هیچ جهش شدیدی در سطح قند خون وجود ندارد ، که برای افراد مبتلا به دیابت حیاتی است.
 
 ماسک آرد ذرت

استفاده از آرد ذرت در زیبایی

اجزای اصلی آرد ذرت مقدار زیادی ویتامین B است و بنابراین برای استفاده در زیبایی شناسی بسیار عالی است. در بسیاری از دستور العمل های محبوب ، آرد برای پاکسازی آکنه ، صاف شدن چین و چروک ها استفاده می شود و اغلب برای مبارزه با سلولیت استفاده می شود.
 
استفاده در زیبایی
ساخت ماسک های ذرت در خانه کار سختی نیست ، بنابراین هر کسی می تواند از عهده آن برآید. به عنوان مثال ، برای از بین بردن آکنه روی صورت ، لازم است ماسکی تهیه کنید که ابتدا سفیده تخم مرغ را زده و سپس با 3 قاشق غذاخوری آرد ذرت مخلوط کنید تا یک مخلوط  واحد به دست آید. مخلوط آماده شده به منطقه مشکل اعمال می شود و 20 دقیقه باقی می ماند. سپس آنها را با آب گرم بشویید. و برای از بین بردن سلولیت ،  لازم است مناطق مشکل دار را با اسکراب آب آلوئه و آرد ذرت (3 قاشق غذاخوری آرد ، 2 قاشق غذاخوری آب آلوئه) به مدت 20 دقیقه ماساژ دهید. سپس باید آن را بشویید. تنها پس از 10 بار می توان تأثیر آن را مشاهده کرد.
 
آرد ذرت

موارد منع مصرف آرد ذرت

در کنار مزایا و فواید ذکر شده، نباید از برخی خواص آرد ذرت غافل شد که می تواند باعث تشدید وضعیت سلامت مصرف کننده این محصول شود. ویژگی های زیر را باید در نظر داشت:

 

- آرد ذرت تأثیر منفی بر بدن دارد و در صورت ترومبوز فرد می تواند به آن آسیب برساند. همچنین ، برای افرادی که دارای وزن کم هستند توصیه نمی شود ، زیرا این محصول به افزایش وزن کمک نمی کند. این محصول برای افرادی که زخم معده دارند منع مصرف دارد. افرادی که مستعد انواع مختلف آلرژی هستند نیز نباید از این محصول سوء استفاده کنند.
 
- در دوران بارداری یا شیردهی ، آرد ذرت را می توان مصرف کرد ، نکته اصلی این است که نباید از این محصول سوء استفاده کنید تا به کودک آسیب نرسانید.

- محصولات ساخته شده از آرد ذرت به افزایش لخته شدن خون کمک می کند ؛ این خاصیت غلیظ کننده تشکیل لخته های خون را آغاز می کند. بنابراین، افراد مستعد ترومبوفلبیت باید مصرف محصولات ذرت را محدود یا حتی بهتر است از آن اجتناب کنند.
- فقط دوزهای حداقل مجاز به مصرف محصولات ساخته شده از آرد ذرت برای کسانی است که از بیماری های گوارشی رنج می برند، زیرا ذرت آسیاب شده می تواند بیماری های گوارشی را تشدید کند، افزایش خروج صفرا را تحریک کند و به ایجاد اشکال مزمن بیماری های دستگاه گوارش کمک کند.
- بیمارانی که مستعد دیاتز و تظاهرات آلرژیک هستند باید مراقب باشند: این آرد را با احتیاط در رژیم غذایی خود بگنجانند تا باعث واکنش دردناک بدن به عواقب استفاده از کود در هنگام رشد ذرت نشوند.
- در دوره بعد از عمل، مصرف غذاهای ذرت مخصوصاً در روزهای اول برای بیماران توصیه نمی شود.
- برای کسانی که کمبود وزن دارند، از کم اشتهایی شکایت دارند یا بی اشتهایی دارند، محصولات مبتنی بر آرد ذرت منع مصرف دارند.

 
cut-loaf.jpg
 

درمان خانگی با آرد ذرت

درمان با آرد ذرت از دیرباز در دستور  طب سنتی بوده است! این محصول به مقابله با بسیاری از بیماری ها و همچنین تسکین علائم برخی از آنها کمک می کند. این می تواند به کاهش فشار خون کمک کند و همچنین به عنوان یک داروی ادرارآور و به عنوان یک داروی التهابی مورد استفاده قرار می گیرد. در جدول زیر چندین گزینه برای درمان برخی بیماری ها با آرد ذرت ذکر شده است.

فشار خون بالا

250 میلی لیتر آب گرم ، 1 قاشق غذاخوری آرد ذرت.آب داغ را با آرد مخلوط کرده و بگذارید 1 روز دم بکشد.مخلوط حاصل از قوام مایع را  در جرعه های کوچک میل کرد.  تا فشار کاهش یابد.
یا
350 میلی لیتر آب ، 2 قاشق غذاخوری آرد ذرت . شما باید مواد ذکر شده را مخلوط کنید. در وعده های کوچک در طول روز مصرف کنید.
یا
برای بیماران مبتلا به فشار خون، حدود 30 گرم از آرد ذرت را در 200-250 گرم آب داغ عصر دم کرده، تا صبح دم کنید تا کل ترکیب را با معده خالی در جرعه های کوچک صبح بنوشید.
یا
می توانید فشار را به این ترتیب کاهش دهید - 2 قاشق غذاخوری را در 1/3 لیتر آب جوش دم کنید. چند بار در طول روز، تقریباً 50 گرم از دم کرده حاصل را بنوشید.

التهاب مثانه

25 گرم آرد ، 0.5 میلی لیتر آب داغ. آرد را در آب بریزید و آن را به مدت 25 دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید. قبل از هر وعده غذایی 35 گرم مصرف کنید.
 
داروی تهیه شده از 0.5 لیتر آب جوش که روی حرارت ملایم به مدت 20 تا 30 دقیقه با هم زدن مداوم جوشانده شده است به تسکین روند التهابی مثانه کمک می کند.  2 قاشق غذاخوری قبل از هر وعده غذایی تا زمانی که علائم متوقف شود.
برای جلوگیری از تشکیل و رشد سنگ کلیه، توصیه می شود 2 قاشق غذاخوری سه بار در روز از مخلوط را بنوشید.

سنگ کلیه

1 قاشق غذاخوری آرد ، 2 قاشق غذاخوری آب گرم آرد را در آب بریزید.3 قاشق غذاخوری 3 بار در روز مصرف کنید.
 

التهاب کبد

25 گرم آرد ، 15 گرم گل آفتابگردان و گل بنفشه ، 15 گرم توت فرنگی وحشی ، 3 قاشق غذاخوری  آب گرم.آرد و گلها را در آب بریزید و بگذارید 25 دقیقه بماند. 20 دقیقه قبل از غذا مصرف شود. دوره درمان 20 روز است.
یا
اگر کبدتان ملتهب است، می‌توانید دستور تهیه گل‌های توت‌فرنگی، بنفشه و آفتابگردان له شده را امتحان کنید (از هر بوته 15 گرم و 1 قاشق غذاخوری آرد ذرت، در 1/2 لیتر آب جوش ریخته و حداقل به مدت نیم ساعت دم کنید). سه بار در روز قبل از غذا (نیم ساعت قبل از غذا ) به مدت 3 هفته متوالی مصرف شود.
 

کاربر گرامی اگر ذرت کبابی روی ذغال را دوست ذارید مقاله ذرت کبابی یا كنسرو شده: كدام ذرت سالم تر است و آیا می توان آن را غذا نامید؟ را بخوانید. 

نظرات

۱۴۰۲/۸/۱۱ ترکیبات شیمیایی آرد ذرت تأثیر مفیدی بر متابولیسم دارد و با وعده های غذایی منظم حاوی آرد ذرت، بدن سالم تر می شود. به لطف خواص مفید این محصول، مصرف کنندگان تغییرات مثبتی را تجربه می کنند: با خوردن آرد ذرت عواقب یبوست یا انسداد در دستگاه گوارش کاهش می یابد....... عملکرد سیستم ادراری عادی می شود....... عواقب اختلال در فعالیت دستگاه تناسلی ادراری ناشی از فرآیندهای التهابی از بین می رود........ گردش خون بهبود می یابد ، بدن به طور فعال خود را از کلسترول پاک می کند، کاهش مداوم فشار خون وجود دارد........ فرآیندهای ذهنی تحریک می شوند ، حافظه بهبود می یابد و وضعیت سیستم عصبی مرکزی عادی می شود........ با خوردن آرد ذرت بدن جوان می شود ، روند پیری کند می شود، پوست شاداب تر و انعطاف پذیرتر می شود، موها سالم تر می شوند و ناخن های شکننده از بین می روند........ با داشتن محتوای کالری بالا، آرد ذرت در رژیم غذایی برای دیابت و همچنین برای افرادی که به دلایل زیر مبتلا به چاقی تشخیص داده شده اند مجاز است: فیبر رژیمی موجود در آرد قادر است دستگاه گوارش را به طور کامل از مواد اضافی پاک کند، آنها همچنین می توانند از تجزیه آهسته و جذب آهسته کربوهیدرات ها اطمینان حاصل کنید، در نتیجه جهش ناگهانی در سطح قند خون بیمار وجود ندارد.

۱۴۰۲/۸/۱۱ آرد ذرت را حتی در شرایط ایده آل به مدت حداکثر شش ماه نگهداری کنید . هنگام خرید به تاریخ انقضا و زمان بسته بندی دقت کنید. آرد ذرت تولید شده 6 ماه قبل از خرید بر اساس مدت زمان مشخص شده برای حفظ خواص مفید خودداری کنید.

۱۴۰۲/۸/۱۱از نظر رنگ، آرد ذرت باکیفیت زرد است ، اما ممکن است دارای رنگ آبی، قرمز یا سفید نیز باشد. ظاهر رنگ های تیره یا چسبندگی در لمس نشان دهنده خرابی محصول ذرت است. تلخی مزه نیز نشان دهنده فساد محصول است، تنها طعم شیرین نشان دهنده کیفیت محصولات ذرت است.

۱۴۰۲/۸/۱۱ساختار شیمیایی آرد ذرت خواص مفیدی برای سلامت انسان دارد. آنها به دلیل وجود تعدادی اسید آمینه هستند. تجزیه و تحلیل ترکیب آن نشان دهنده وجود آرژنین و والین، لوسین و هیستیدین، ایزولوسین و لیزین، متیونین و فنیل آلانین، ترئونین و تریپتوفان است.

۱۴۰۲/۸/۱۱موارد مصرف آرد ذرت .......... از آرد ذرت در تهیه سوسیس و کالباس و دم کردن استفاده می شود. آرد ذرت فرآیندهای تخمیر را کند می کند، بنابراین محصولات حاوی آن برای مدت طولانی تازه می مانند

۱۴۰۲/۸/۱۱آرد ذرت برای چی استفاده میشه ........یک مورد استفاده کاربردی و غیرمنتظره از آرد ذرت در ماهیگیری است. ماهی های آب شیرین با استفاده از خمیر های آرد ذرت به خوبی صید می شوند.

۱۴۰۲/۸/۱۱ذرت یکی از پرمعامله ترین محصولات غلات در جهان است.بخش عمده ذرت تولید شده در جهان صرف خوراک دام می شود، اما این واقعیت به هیچ وجه بر اهمیت آن برای اقتصاد بسیاری از کشورها تأثیر نمی گذارد.

۱۴۰۲/۸/۱۱ارد ذرت چه کاربردی دارد .........اغلب، آرد ذرت را با آرد گندم مخلوط می کنند تا طعم غذاهای روزمره را متنوع کرده و فوایدی به آن ها اضافه کند. نان و محصولات شیرینی پزی با این اضافه ترد و ترد تر می شوند. همچنین اغلب برای افزایش خواص مفید و رسیدن به رنگ زیبای محصول به پاستا اضافه می شود.

۱۴۰۲/۸/۱۲فواید آرد ذرت برای انسان تنها در عرض چند روز پس از مصرف ظاهر می شود. این نوع آرد به حذف چربی های اضافی از بدن کمک می کند که باعث درخشندگی و سلامت پوست می شود. علاوه بر این، آرد ذرت روند پیری را کند می کند.

۱۴۰۲/۸/۱۲جای تعجب نیست که آرد ذرت اغلب در غذاهای رژیمی و رژیم های غذایی برای کاهش وزن یافت می شود. آرد ذرت حاوی ویتامین E است که از پوست و موی سالم حمایت می کند، ویتامین های B که مسئول تحمل آسان استرس هستند و ویتامین A که تغذیه چشم را تامین می کند.

۱۴۰۲/۸/۱۲آرد ذرت منبعی از مقدار باورنکردنی از اجزای مفید است. حاوی فیبر است که تأثیر مفیدی بر هضم دارد و از نظر پروتئین، چربی و کربوهیدرات کاملاً متعادل است. آرد ذرت به راحتی قابل هضم و بدون گلوتن است، به عبارت دیگر برای افرادی که رژیم غذایی بدون گلوتن (بیماران سلیاک ) دارند مناسب است.

۱۴۰۲/۸/۱۲کالری آرد ذرت 331 کیلو کالری است. در هر 100 گرم محصول، 7.2 گرم پروتئین، 1.5 - چربی، 72.1 - کربوهیدرات وجود دارد. این مقدار از مواد مغذی محصول را بسیار رضایت بخش، اما در عین حال رژیمی می کند.

۱۴۰۲/۸/۱۲آیا می دونستید آرد ذرت طلا داره؟ آرد ذرت حاوی ویتامین های B (B1، B2) و همچنین A، E و PP، بتا کاروتن، پتاسیم، منیزیم و فسفر است. علاوه بر این، برخلاف سایر محصولات آردی، حاوی عنصر کمیاب مانند طلا است. البته مقدار آن حداقل و به نسبت میکروسکوپی موجود است، اما حتی مقدار موجود نیز تأثیر مفیدی بر عملکرد مغز دارد.و تأثیر مفیدی بر عملکرد تمام سیستم های بدن انسان داشته باشد. آرد ذرت سرشار از آهن، سدیم و کلسیم است.

۱۴۰۲/۸/۱۲درست مانند آرد نخود ، طعمه بسیار جذابی برای ماهی های آب شیرین است.

در ادامه بخوانید...

مورچه های عجیب

در

مورچه ها حدود 110 میلیون سال است که ساکن کره زمین هستند. آن ها در سرتاسر سیاره زمین پخش شده اند. دانشمندان تخمین زده اند که حدود 10.000 تریلیون مورچه بر روی زمین زندگی می کند. بیش از 12.000 نوع مختلف از مورچه ها نام گذاری شده اند اما به طور قطع تعداد بیشتری نیز وجود دارند که هنوز نامی برای آن ها مشخص نشده است. آن ها با زندگی در کلونی بقای خود را حفظ می کنند. هر کدام از این مورچه های کوچک یک وظیفه مشخص دارند تا بتوانند کلونی را حفظ کنند. در این جا به بررسی زندگی 6 نوع از مورچه های عجیب و مشغول می پردازیم.

مورچه های مهاجم

از سر راه ما کنار بروید. ما مورچه های مهاجم و همواره به دنبال شکار غذا هستیم. اگر یک حیوان کوچک سر راه ما قرار گرفته باشد هیچ شانسی در مقابل ما  برای زنده ماندن ندارد حتی اگر جسه ی آن از ما بزرگتر باشد. ابتدا ما با تعداد زیاد خود، شکارمان را محاصره می کنیم. ما حدود 200.000 عضو مهاجم داریم. به سرعت نور شکار را به تکه های کوچک تبدیل می کنیم تا بتوانیم  آن را باخود به لانه حمل کنیم.شاید اندازه ی ما کوچک باشد اما در عرض 10 دقیقه یک عنکبوت را شکار کرده تکه تکه کرده و به لانه می بریم. ما به وسیله ی بویی که از خود در سرتاسر جنگل به جا می گذاریم راه لانه را پیدا می کنیم. مورچه های محافظ که از ما بزرگتر هستند در اطراف ما حرکت می کنند تا اگر در حین بازگشت به لانه مورد حمله قرار گرفتیم، از ما محافظت کنند. مورچه های محافظ نسبت به مورچه های کارگر چنگک های بزرگتری دارند.

حیوانات بسیار باهوش تر از آن چه ما تصور می‌کنیم هستند

تنبل‌ از نزدیکترین خویشاوندان مورچه‌خوار

بعد از بازگشت به لانه ما تکه های شکار را به مورچه های کارگر کوچکتر می دهیم. آن ها این تکه ها را خرد می کنند و مایعات بدن شکار را به چند قسمت تقسیم می کنند. بخشی را برای ملکه و بخشی را برای لارو ها می برند و یک بخش دیگر را برای مورچه های دیگر ذخیره می کنند. لانه ما غیر عادی است. اگر به دقت به آن نگاه کنید لانه از هزاران مورچه به وجود آمده است. زمانی که در حال استراحت هستیم با پاها و چنگک هایمان به هم دیگر می چسبیم و لانه را تشکیل می دهیم. در هر کلونی بیش از یک میلیون مورچه زندگی می کنند. لانه ی ما یک جای موقتی است. اگر یک جا بمانیم نمی توانیم غذای کافی برای کلونی تامین کنیم به همین دلیل همواره در حال حرکت هستیم.

شب ها در دسته های بزرگ حرکت می کنیم و مورچه های سرباز از ما محافظت می کنند. ما شبیه یک ارتش عمل می کنیم. بعضی از مورچه های کارگر، ملکه و تخم ها و بعضی دیگر لاروها را حمل می کنند. برخی از مورچه های کارگر جلو تر رفته و امنیت منطقه را بررسی می کنند. در نور روز ما دوباره کمپ خود را برپا می کنیم به هم می چسبیم تا لانه ی جدیدی درست کنیم. اکنون ما آماده ی شکار در روز جدید هستیم. یک پیاده روی نظامی تمام عیار!(سیارک)

مورچه های قارچی

راه را باز کنید. ما با تکه های برگ سنگینمان در حال عبور هستیم. این تکه  های برگ شاید برای شما سنگین به نظر نرسد، اما هر کدام از آن ها 5 برابر ما وزن دارند. ما مورچه های قیچی کننده هستیم و همیشه سرمان شلوغ است. وظیفه ما حمل قسمت های نازک و نرم درختان و گیاهان به لانه است. ما این قطعه ها را به مورچه های کارگر کوچک تر می دهیم تا آن ها را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنند و غذای لانه را تامین کنند. ساعت ها طول می کشد تا ما غذارا به لانه ببریم و مورچه های کارگر کار تقسیم کردن را انجام دهند.

این کارگر ها روی چنگک هایشان دندانه های تیزی دارند که در بریدن برگ ها به آن ها کمک می کند. این دندانه های  بسیار قدرتمند در هر ثانیه هزار بار حرکت می کنند. ابتدا ما در لانه تکه های خرد شده را به زیر زمین حمل می کنیم. ما این برگ ها را نمی خوریم بلکه برای پرورش یک نوع خاص از قارچ ها از آن استفاده می کنیم. این قارچ غذای ماست. کارگران زیر زمین با قطعه قطعه کردن و جویدن برگ ها و تبدیل آن ها به یک خمیر چسبناک قارچ ها را پرورش می دهند. درست مانند باغبان ها، آن ها از این خمیر چسبنده بسیار مراقبت می کنند، برگ ها را با مدفوع ما می پوشانند و سپس یک مقدار از خمیر چسبنده را روی آن قرار می دهند. در هر کلونی میلیون ها مورچه زندگی می کنند و ملکه، که روزی هزارن تخم می گذارد. کارگران جوان تر از این تخم ها مراقبت می کنند. لانه ما در زیر زمین بسیار وسیع است و ورودی های متعددی دارد. در زیر زمین اتاقک هایی به اندازه توپ فوتبال درست می کنیم و قارچ ها ر ا آن جا پورش می دهیم. هزاران دشمن مانند عنکبوت شکارچی و دیگر مورچه ها در اطراف ما هستند. سربازان درشت تر از ما محافظت می کنند و دشمنان را چنگک های تیزشان دور می کنند. بعضی از کارگر ها نقش بسیار مهمی در لانه دارند آن ها قارچ های کهنه و فضولات را از لانه خارج می کنند و کار تمیز نگه داشتن لانه برعهده آن هاست. کارگران دیگر نیز این مواد زائد را از لانه دور می کنند. این مواد به سرعت به کود در طبیعت تبدیل می شوند. ما در کنار کارگران پرورش قارچ استراحت نمی کنیم زیرا امکان دارد بدن ما حامل جرم و کثیفی باشد که بروی رشد قارچ  تاثیر بگذارد.

مورچه های قرمز آتشین

اگر به جای شما باشم هیچ وقت به لانه مورچه های قرمز آتشین نزدیک نمی شوم. ما زمانی که بسیار عصبانی بشویم به حالت حمله در آمده و از سلاح خود استفاده می کنیم. ما مورچه های قرمز آتشین هستیم و امروزه در سرتاسر دنیا می توان ما را یافت. ما مهاجم را با نیش های سمی که دورن چنگک هایمان هست نیش میزنیم و به او آسیب می رسانیم.

تعدادی از ما سرهایمان را دایره وار به هم نزذیک می کنیم و مهاجم را نیش می زنیم این روش موجودات کوچک را از پای در می آورد و در انسان باعث ایجاد درد می شود. کلونی ما توسط یک ملکه جوان و تعدادی مورچه کارگر در یک روز تشکیل می شود. ملکه در هر روز 1500 تخم می گذارد که به لارو تبدیل می شوند. بعد از چند هفته لارو ها به مورچه های جوان و سپس به مورچه های بالغ تبدیل می شوند. این مورچه های جوان از ملکه و لارو ها مواظبت می کنند و کلونی را پاکیزه نگه می دارند. کلونی ما به سرعت وسیع می شود.

در یک سال کلونی ما 11.000 مورچه دارد و بعد از سه سال این مقدار به 60.000 مورچه می رسد. شاید شما تصور کنید چون ما به مزرعه ها و انسان ها حمله می کننیم دردسر ساز هستیم. اما در کنار این چیز ها ما منظم و هماهنگ هستیم. هر چیزی که در طبیعت باشد غذای ماست و این باعث می شود که محیط زیست پاکیزه بماند. ما شکارچیان ماهری نیز هستیم به طوری که می توانیم در کمتر از یک دقیقه به یک مارمولک حمله کرده و آن را از پا در آوریم. بعضی از ما در لانه می مانیم تا اتاق های بیشتری برای وسیع ترکردن کلونی بسازیم. برخی مواقع کلونی ما بیشتر از یک ملکه دارد و کلونی ما نیم میلیون مورچه را در خود جای می دهد. برای ساخت اتاق عمق زمین را می کنیم لانه ی برخی از کلونی ها تا عمق 1.5 متری زمین پیش رفته است.

مورچه های نجار

اگر واقعیت را بخواهید، ما چوب نمی خوریم! ما تنها با چنگک هایمان چوب را سوراخ می کنیم تا لانه ی خود را در آن جا بسازیم. ما مورچه های نجار هستیم و برای ملکه ی خود در چوب های مرطوب لانه می سازیم. تخم های ملکه برای خارج شدن احتیاج به رطوبت دارند و در جای خشک از تخم خارج نمی شوند. بیشتر ما درون چوب های پوسیده، ریشه ها و کنده های چوب زندگی می کنیم. ما می توانیم به وسائل چوبی منازل شما آسیب های جدی وارد کنیم. وقتی کلونی ما بزرگتر شد از دیگر مورچه های درون چوب ها  برای مواظب از لاروهایمان استفاده می کنیم. ما جذب خانه های چوبی می شویم که با چوب شیرین ساخته شده اند.

عسل، ژله و شکر خوراکی های مورد علاقه ما هستند. ما به زنبور های عسل حمله کرده و عسل آن ها را می خوریم. همچنین بدن جانوران دیگر را قطعه قطعه کرده و به عنوان آبمیوه آب بدن آن ها را مصرف می کنیم! همانند دیگر مورچه ها ما نیز دو معده داریم یکی برای تغذیه خودمان و دیگری برای بازگرداندن به کلونی. ما در فصل های بهار و تابستان بیشترین فعالیت را داریم. شب ها برای به دست آورن غذا برای لانه، از آن خارج  می شویم.(سیارک)

بافنده های خارق العاده

خارق العاده ترین چی در مورد ما این است که لانه هایمان را بالای درخت می سازیم. هیچوقت شده سعی کنید که یک کیف بدوزید. خب شما مواد اولیه را ابتدا تهیه می کنید. در مورد ما هم ، مواد اولیه، برگ ها هستند. ما لبه های برگ ها را به هم می چسبانیم و به تعداد بسیار زیادی کارگر برای این کار نیازمندیم. ما یک طرف برگ را با چنگک هایمان نگاه می داریم و لبه دیگر برگ را به آن نزدیک می کنیم مورچه های کارگر هم به ما می پیوندند و به ما کمک می کنند تا لبه ها را کامل به یک دیگر نزدیک کنیم. سپس مورچه های کارگر لارو لانه ی قدیمی مان را می آورند و به آرامی روی لبه ها فشار می دهند.

از لارو ها شیره ی نازک نخ مانندی خارج می شود که لبه ها را به هم متصل می کند. لانه ی ما می تواند بزرگ و بزرگتر شود هرچه بیشتر برگ ها را به هم بچسبانیم لانه نیز بزرگتر می شود. برخی اوقات لانه ی ما از یک درخت به درخت دیگری متصل شده است. ما به درختان آسیب نمی رسانیم بلکه تا زمانی که ما روی یک درخت لانه داریم از آن محافظت می کنیم و به دیگر جانوران اجازه نمی دهیم که به درخت حمله کنند. یکی از دشمنان ما عنکبوت جهنده است. بوی بدن این عنکبوت شبیه بوی بدن ماست به همین دلیل هنگام ورود به لانه ما متوجه حضور آن نمی شویم و به راحتی تخم ها و لارو ها و حتی خود ما را می خورد.

شکارچی سریع

درست برعکس دیگر همنوعانمان ما می توانیم شمارا ببینیم. ما چشماهای بزرگ با قدرت بینای بسیار خوب داریم. به مورچه های عظیم می گویند زیرا یک نوع از بزرگترین مورچه ها هستیم. ما با زنبور های بی عسل فامیل هستیم. در واقع دانشمندان معتقدند که مورچه ها نسبتی دور با زنبور های بی عسل و زنبور های عسل دارند. با این همه ما پرواز نمی کنیم. اما درست مثل آن ها شکار می کنیم و در لانه هایی شبیه به لانه آن ها زندگی می کنیم. نزدیک شکار خود را قایم می کنیم و در یک چشم برهم زدن حشره را شکار می کنیم. شکار را در بین چنگک های بلند خود نگه می داریم و به لانه می بریم.

ما می توانیم تا هفت برابر وزن خود بار برداریم. کلونی ما فقط 1.000 مورچه دارد پس مجبوریم برای سیر نگه داشتن کلونی همگی به سختی تلاش کنیم. زمانی که کلونی ما کوچک است حتی ملکه هم از لارو ها و تخم ها نگه داری می کند و از لانه برای شکار خارج می شود. همه ی ما در کار محافظت از کلونی مسئولیم. زمانی که توسط سوسک ها یا عنکبوت ها مورد حمله قرار می گریم آن ها را می ترسانیم و از لانه خود دور می کنیم . دیگر مورچه ها نیز از دشمنان ما هستند. آن ها هر چند که از ما کوچک تر هستند اما تعدادشان بسیار بیشتر است. اما ما هم هیچ وقت تسلیم نمی شویم. حتی اگر بدن ما از وسط نصف شده باشد باز هم به جنگیدن با دشمن ادامه می دهیم.

همان طور که متوجه شدید مورچه ها اگر چه کوچک هستند اما بسیار خارق العاده و برای طبیعت مفید هستند. دفعه ی بعدی که بر روی زمین راه می رویم مواظب این حشرات کوچک باشیم.

ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

شب پره هندی، کوچولوی مخرب در آشپزخانه شما!

در

اگر مدتی است که در زمان تمیز کاری حشره ای کوچک مشابه عکس زیر را در آشپزخانه خود می بینید، بهتر است این مقاله را با دقت مطالعه کنید!

 

از بین بردن پروانه برنج در خانه

 

پروانه های کوچک در خانه

شب ­پره هندی (Indean meal moth) پرپرو  یک آفت انباری است که به صورت گسترده در جهان انتشار یافته است. گویا این حشره مهم‌ ترین آفتی است که می ­تواند محصولات غذایی مختلف را در مراحل تولید، انبارداری و مصرف خانگی آلوده نماید.

این آفت ، پروانه برنج و مواد غذایی بسیاری از جمله محصولات غله ­ای، بقولات، گردو، بادام، پسته، میوه تازه و میوه خشک، سبزیجات، دانه ­های روغنی، بذور و حتی بیسکوئیت و ماکارونی تغذیه می­ کند! این شب­ پره که به شب پره هندی مشهور است، باعث خسارت به خشکبار، کلکسیون­ های جانوری و کندوی عسل نیز می­ شود.

 

اولین بار یک حشره شناس از ایالات متحده به نام آسا فیتچ (Asa Fitch) این پروانه  پرپرو را در آرد های تولید شده از غلات و ذرت هندی دید و نام شب­ پره هندی آرد Indian meal moth را بر آن نهاد. البته باید بگوئیم متاسفانه این آفت پروانه در خانه اکنون در سراسر جهان و البته کشور ما ایران هم وجود دارد!

لارو شب­ پره هندی به صورت مداوم ضمن تنیدن تار ابریشمی در اطراف و سطح ماده غذایی، از آن تغذیه کرده و حرکت می­کند. این محصولات علاوه بر تارهای تنیده شده، حاوی فضولات لاروی، پوست­ های ناشی از جلد اندازی آفت کرم محصولات غذایی دارای بوی ناخوشایند ، حاصل از آلودگی نیز هستند.

 

2.jpg

 

 

شکل ظاهری شب پره هندی

لاروهای جوان این آفت سفید رنگ بوده و دارای سر تیره اند. معمولاً لاروهای کاملاً رشد یافته بنا بر تغذیه ­ای که دارند سفید متمایل به زرد با سایۀ صورتی یا سبزند، کاملاً فعال بوده و میانگین طولشان به 14-12 میلی­متر می‌رسد.

تمام حلقه­ های بدن لارو مجهز به موهای پراکنده و نسبتاً بلند هستند. لاروهای سن اول می‌توانند به ظروف حاوی مواد غذایی که دارای روزنه ای به اندازۀ 45/0- 39/0 میلی‌مترند، هجوم ببرند.

لارو شب پره در یک پیله ابریشمی یا بدون حفاظ شفیره می‌شوند. شفیره‌ها قهوه ­ای کمرنگ بوده و 11-6 میلی­مترند که در مکانی از مواد آلوده شده جای می‌گیرند.

33E.jpg

پروانه برنج  عکس پروانه برنج

حشره بالغ به طول 8 میلی­متر و عرض آن با بال‌های باز 20-16 میلی­متر است. مهمترین راه شناسایی آن طرح بال های جلویی اش است. یک سوم بال‌های جلویی از جهت قاعده به رنگ خاکستری روشن و دو سوم بقیه به رنگ قهوه ­ای متمایل به قرمز است.

 

2222222222222.jpg

کرم پروانه در برنج  کرم سفید کوچک در خانه

 

زندگی شب پره هندی

علت وجود کرم در خانه  علت پروانه زدن برنج

شب­ پره حشره ماده 40 تا 350 تخم و به طور متوسط 150 عدد تخم در دسته های 12 تا 30 عددی روی مواد خوراکی می‌گذارد. در شرایط مساعد تخم‌ها پس از 3 روز تفریخ می‌شوند (درآمدن  از تخم) و در محیط‌های نامساعد ممکن است 15 روز بعد تفریخ شوند.

وجود پروانه در خانه نشانه چیست

علت پیدا شدن کرم در خانه

علت وجود پروانه های کوچک در خانه ، دما و رطوبت از عوامل مهم تأثیر گذار بر میزان تخم­گذاری شب­ پره هندی می‌باشد. می توان گفت هر چه دمای هوا بالاتر (تا 30 درجه سانتی­گراد) و رطوبت نسبی بیشتر، تولید مثل شب ­پره هندی نیز بیشتر!

باروری حشره شب­ پره با بوی غذا افزایش پیدا کرده و تخم‌ها نیز در دسته‌هایی نزدیک به منبع بو گذاشته می‌شود. هنگامی که غذا در بسته‌ها و موانعی غیرقابل دسترس بوده و یا بوی آن ضعیف است، بالغ‌ها تخم‌هایشان را نزدیک به سطح بیرونی آن می‌گذارند. همچنین حضور روغن‌ها می­تواند منجر به افزایش تخم­گذاری شب­ پره هندی شود.

 

81emdrXVH3L._AC_SL1500_.jpg

روشهای پیشگیری و از بین بردن پروانه در خانه

اگر به برخی از قوانین پایبند باشید ، می توانید به طور کامل از بروز آفات در آپارتمان جلوگیری کنید. 
برای از بین بردن کرم در خانه لازم است:
مرتباً نظافت مرطوب را در آپارتمان انجام دهید.
هنگام خرید موارد را به دقت بررسی کنید. به خصوص اگر لباس هایی با خز ، کت خز ، محصولات نمدی باشد.
هنگام خرید مبلمان ، فرش و غذا هوشیار باشید.
غلات ، آرد و سایر مواد غذایی را در ظرف در بسته یا یخچال نگهداری کنید.
توصیه می شود که ذخایر زیادی از مواد غذایی را جمع نکنید و از نزدیک تاریخ انقضا آنها را کنترل کنید.
قبل از ذخیره وسایل در زمستان ، آنها را از قبل بشویید.
وسایل پشم و خز را به خوبی تکان دهید.


کتهای خز بهتر است در روکشهای کاغذی نگهداری شوند و لباسهای پشمی و خز باید بصورت ایمن در کیسه های پلاستیکی بسته بندی شوند ، پس از قرار دادن محصولات ضد پروانه (جلوگیری از ظهور آن) ، کیسه های پارچه ای که با صابون لباسشویی شسته شده اند برای نگهداری  مناسب هستند. .
در صورت امکان آویزهای ساخته شده از سرو را خریداری کنید که یک ماده دفع کننده قوی است.
برای پیشگیری ، کیسه های اسطوخودوس ، پوست مرکبات یا کیسه هایی با ادویه را در کابینت ها و قفسه ها ترتیب دهید.
تا آنجا که ممکن است اتاق را تهویه کنید و سعی کنید در هوای یخ زده و آفتابی وسایل را در بالکن نگه دارید.
مواردی را که مدت طولانی از گنجه برداشته نشده اند ، به صورت دوره ای بررسی کنید و به همین ترتیب ، به ذخایر مواد غذایی نگاه کنید (به خصوص اگر در مکان های تاریک ذخیره شده باشد).

علت وجود کرم در سقف خانه
در خانه (کمد لباس ، کمد ، میز کنار تخت) محل نگهداری وسایل قدیمی را ترتیب ندهید ، که می تواند به "تفرجگاه" پروانه ها تبدیل شود.

مبارزه با پروانه ها مسئله یک یا دو ساعت یا حتی یک روز کامل نیست. نکته اصلی این نیست که بلافاصله وحشت کنید ، بلکه باید بر روی تخریب مرحله ای آفت تمرکز کنید. اول از همه ، خوب است که دلیل ظهور پروانه ها در آپارتمان را پیدا کنید ، سپس شما باید شروع به تجدید نظر در تمام سهام ، بازرسی چیزها ، تمیز کردن عمومی و غیره کنید. بسیاری از حشرات قبلاً پرورش یافته اند یا به اندازه کافی کافی نیستند - شما نباید آرام باشید. حتی یک یا دو حشره شاپرک در خانه می توانند یک آپارتمان را به پناهگاه صدها "بچه" تبدیل کنند. اما حتی در این حالت نیز می توان پروانه را شکست داد.

 

از نظم دادن به وسایل در خانه غافل نشوید ، بهتر است هنگام خرید یا بررسی موارد دیگر ، یک بار دیگر از کیفیت محصولات اطمینان حاصل کنید ، می توانید گل های اسطوخودوس یا شاخه های نعناع را با لباس در قفسه ها قرار دهید ، آماده استفاده کنید - قرص یا ولکرو ساخته شده است. برای یک مبارزه اساسی ، احساس راحتی کنید و از ابزارهای جدید و موثر استفاده کنید.

تسلیم نشوید - و همه چیز درست خواهد شد. ما واقعاً امیدواریم که مقاله ما به شما در یافتن راه حل صحیح و موثر برای حل مشکل کمک کند.

 

5bb39be13cb35.image.jpg

روش از بین بردن پروانه آجیل

 

برای از بین بردن کرم آجیل  (اگر  آلودگی خیلی زیاد است آجیل را دور بریزید ) آجیل را دستی تمیز کنید  و بعدا  آجیل را در فر در دمای 160 تا 180 به مدت 5 دقیقه حرارت دهید. بهترین روش از بین بردن پروانه آجیل پیشگیری است اولا در زمان خرید آجیل دقت کنید که آجیل آلودگی نداشته باشد زیرا بیشترین علت پیدا شدن کرم در خانه از طریق انبار فروشگاه ها و خرید محصولات انبار شده است. بعد از اطمینان از سالم بودن محصول آجیل ها را در کیسه های زیپ دار وکیوم کرده در فریزر نگهداری کنید . 10 دقیقه قبل از استفاده به مقدار لازم از فریزر بیرون بگذارید. البته خودم  از زمان کرونا همیشه آجیل را که خیلی هم گران شده در ماکروفر در دمای 160 تا 180 درجه به مدت 5 دقیقه حرارت می دهم . و بعد از سرد شدن در فریزر می گذارم.

 

 چگونه پروانه ها را از بین ببریم  ......  از بین بردن پروانه برنج

 

از بین بردن پروانه حبوبات

 برای از بین بردن پروانه برنج در خانه و نابود کردن پروانه برنج وحبوبات و کرم ریز سفید در آشپزخانه  و کرم سفید روی سقف خانه  مراحل زیر را پیگیری کنید

برای کنترل هر چه بهتر و کارآمدتر این آفت ، پروانه موجود در برنج  و از بین بردن پروانه حبوبات می‌توان از کنترل شیمیایی، فیزیکی و یا هر دو به صورت تلفیقی استفاده نمود:

 

 

نحوه کنترل و از بین بردن پروانه برنج در خانه  با سموم شیمیایی

نحوه از بین بردن شاپرک در خانه

این روش بیشتر برای کنترل آفت انباری یا آفت در انبارها به کار می‌رود زیرا سموم تدخینی (با تبدیل شدن به شکل گاز، تاثیر خود را نشان می­دهند)، برای انسان بسیار سمی هستند و کاربرد آن ها در خانه اشتباهی مرگ بار به حساب می­ آید. حتی در صورت کاربرد این سموم در انبار نیز باید قبل از ورود انسان به محیط، تهویه کامل انجام شده و سپس وارد محیط شد.

سم برای کشتن پروانه

از این دسته سموم می توان به قرص برنج (فستوکسین) و سموم مایع همچون اندوسولفان، کلرپایریفوس و ... را نام برد. اخیرا سم اسپینوساد که برای انسان سمیت بسیار کمی دارد برای سمپاشی دیوارها در زمان تخلیه انبار پیشنهاد شده است.

 

 

نحوه کنترل فیزیکی و از بین بردن پروانه برنج

چگونه پروانه داخل برنج را از بین ببریم

از بین بردن پروانه حبوبات و راه کشتن کرم سفید برنج

لاروهای سن اول شب­ پره هندی توسط یک گرد طبیعی به نام خاک دیاتومه که با محصول مخلوط شده تا بیش از 80 درصد کشته شدند. این گرد باعث دفع آب بدن لاروها شده و آن ها را در معرض خشکی بیش از حد قرار می دهد. استفاده از این گرد طبیعی در خانه هم میسر است.

از دیگر شیوه ­های کنترل شب ­پره هندی و سایر حشرات محصولات انباری می‌توان به کاربرد حرارت اشاره نمود. این حرارت در انبارها توسط ابزارهایی به نام شعله افکن برای سوزاندن تخم و لارو آفت لابلای درز دیوارهای انبار انجام می گیرد.

 

در خانه ها به دلیل نبود این امکانات و خطر استفاده از شعله در آشپزخانه ها، برای کشتن کرم سفید برنج می توان مواد آلوده به آفت را درون سینی پهن کرد و در فضای آزاد در معرض نور غیر مستقیم خورشید قرار داد. در صورتی که حجم مواد بالا باشد (مثلا گونی برنج برای کشتن کرم برنج یا برای از بین بردن پروانه حبوبات) می توان مواد آلوده را در کیسه زباله سیاه رنگ ریخته و آن را به مدت چند روز در معرض تابش  غیر مستقیم خورشید قرار داد! برنج در در معرض تابش مستقیم خورشید خراب می شود و در زمان پخت خمیر می شود.

 

برای کشتن کرم سفید برنج می توانید برنج را داخل کیسه نایلونی محکم بریزید و در آن را محکم ببندید و در فریزر بگذارید. کرم و شپشک برنج می میرد و در زمان استفاده با شستن برنج روی آب می آیند که آب را تخلیه می کنید. فقط برنج فریز شده را قبل از شستن به دمای محیط آشپزخانه برسانید.(برنج را از فریزر درآوردید بلافاصله نشورید)

 

برای نگهداری برنج سالم که حشره ندارد کیسه برنج را داخل یک کیسه نایلونی بگذارید و با جارو برقی هوای کیسه  را وکیوم کنید و درب کیسه رامحکم ببندید . به این صورت برنج برای مدت ها سالم می ماند.

 

تله های چسبنده

تله های چسبنده

از بین بردن پروانه در خانه با تله های چسبنده

اساس کارکرد دستگاه چسب مخصوص حاوی فرمون است. معمولاً 2-3 قطعه در داخل خانه استفاده می شود. و در جای بیشترین تجمع پروانه ها معلق می شود. به عنوان مثال می توان به نوار فروکار اشاره کرد که مخصوصاً در شب موثر است. مزایای ابزار توصیف شده عبارتند از:

راندمان بالای نوار.
ختم تولید مثل حشرات.
طولانی مدت (4-6 هفته).
روشی سازگار با محیط زیست و ایمن.
انواع مختلف آفات را تله ها به خوبی از بین می برند.


بلافاصله باید توجه داشت که چنین دستگاههایی:

آسان برای استفاده.
برای انسانها بی خطر است.
هزینه مقرون به صرفه ای داشته باشید.
عالی برای پیشگیری

تله فرمون از نظر بصری بسیار یادآور هرم کودکان است که در هر دو طرف سوراخ دارد. در پایین یک ساختار ساده ، یک طعمه وجود دارد که نیمه نر پروانه را به خود جلب می کند. حشره می رسد ، می چسبد و می میرد. به آرامی ، کم کم ، اما آفات کمتر است. اتصالات چسبنده ای که می توانند به دیواره های داخلی کابینت آشپزخانه متصل شوند ، به همین روش عمل می کنند. تله ها به مدت یک ماه موثر هستند  این برای انسان کاملاً ایمن است ، به سطحی با چربی خوب متصل می شود ، داخل آن طعمه ای با رایحه ای جذاب برای یک حشره دارد و از 2 طرف باز است. پروانه به راحتی داخل آن می شود و به دیواره های سازه می چسبد.تله های چسبنده به عنوان یک تقویت کننده برای سایر عوامل کنترل آفات عمل می کنند.

 

نحوه کنترل تلفیقی حشره شاپرک در خانه

بهترین روش کنترل این آفت در خانه، روش تلفیقی است. در این نوع کنترل، از بیش از یک روش کنترل برای مهار آفت استفاده می شود. مثلا می توانید از قرص های تدخینی گیاهی (قرص های اکالیپتوس یا دارچین و ...) که توسط تولیدکنندگان ایرانی (می توانید با یک جستجوی ساده نام این محصولات را در اینترنت بیابید) تهیه شده و در بازار موجود هستند برای کنترل آفت در محصول (مثلا پروانه موجود در برنج در گونی برنج یا حبوبات) و یا ظروف نگهداری مواد غذایی (مثلا ظرف بیسکوئیت یا کشمش) استفاده کرد.

 

 

این قرص های گیاهی در وهله اول دورکننده آفت بوده و در ادامه از تغذیه و تخم ریزی آن جلوگیری می کنند و در غلظت بالا آفت را می کشند. در ادامه نیز می توانید با حذف آلودگی و تمیز کردن به صورت دستی (کنترل مکانیکی با کشتن لاروها و حشرات بالغ بلافاصله پس از مشاهده) از انتشار و افزایش آلودگی جلوگیری کنید. در نهایت نیز با قرار دادن مواد غذایی آلوده شده در معرض تابش شدید نور خورشید، آلودگی را منهدم کنید.

در پایان خبر خوشی برای شما داریم و آن این است که فضولات این آفت و یا بقایای پوست اندازی لاروی و اجساد این حشره سمی نیستند و اگر احیانا مشکوک هستید که مواد غذایی آلوده به این آفت را خورده اید یا نه؟ باید بگوییم که مسمومیت غذایی شما را تهدید نمی کند!

امیدواریم هیچ وقت این آفت را در آشپزخانه خود نبینید!! 

 

نحوه خلاص شدن از شر شب پره هندی برای همیشه در ۵ مرحله

RICE-INFESTED-WITH-RICE-WEEVILS.jpg

از بین بردن پروانه در خانه هک زندگی

مشهورترین و ترفند ها و هک زندگی برای پروانه برنج و  از بین بردن پروانه حبوبات بر اساس بررسی ها ، روش های موثر مردمی را برای خلاص شدن از انواع مختلف پروانه ها جمع آوری کرده ایم:

 

صابون با بوی توت فرنگی و پوست لیمو یا پرتقال

اینها مواد دافع کاملا موثری هستند که هم از اشیا و هم از محصولات در برابر پروانه ها محافظت می کنند. پوست مرکبات باید در جاهایی که حشرات شایع هستند پخش شود. در مناطقی با رایحه پرتقال ، حشره حتی قادر به تخمگذاری نیست. و وقتی پوسته ها شروع به خشک شدن و طعم خود را از دست می دهند ، به پوست مرکبات تازه تغییر یابند.

 

 فلفل سیاه و فلفل دلمه ای ، تنباکو ، میخک ، گل محمدی 

بوهای تند به هیچ وجه "مطابق میل" حشره شاپرک در خانه نیست . اگر کیسه هایی را با ادویه جات در سرتاسر آپارتمان ، و به ویژه در مکان ها ی مشکل دار  پخش کنید ، می توانید خیلی زود و برای مدت طولانی حشرات را دفع کنید.

 

صابون لباسشویی

شاید امروز همه از ویژگی های مفید  صابون تیره لباسشویی آگاهی نداشته باشند. این صابون که حاوی مواد طبیعی است ، برای مبارزه با پروانه لباس ، پروانه های سیب زمینی و غلات مناسب است. قطعات کوچک صابون در کمدهای حاوی غلات ، کمد ، جعبه های ذخیره سیب زمینی گذاشته می شود.

 

سرکه و سیر

پروانه مانند بسیاری از آفات دیگر بوی سرکه را تحمل نمی کند. بنابراین ، زنان خانه دار هنگام انجام تمیز کردن با پارچه نمدار در اتاق ها ، کابینت ها ، قفسه ها و کشوها را با محلول آب و سرکه پاک می کنند . برای تقویت اثر رایحه های خاص ، پس از برداشت ، حبه های سیر در مناطق تحت درمان قرار می گیرند.


با استفاده از این محصول به تنهایی می توانید از شر لارو پروانه خلاص شوید. بدین منظور ، 2 قاشق غذاخوری سرکه در ظرفی مناسب برای این فرآیند به مدت چند دقیقه گرم می شود ، سپس کنسانتره گرم حاصل در ظرف ریخته می شود و به مدت 10-15 دقیقه در یک کابینت قرار می گیرد. این محصول به از بین بردن لارو حشرات کمک می کند.

 

روغن صنوبر

اعتقاد بر این است که اسانس صنوبر اثر مهلکی بر روی لارو پروانه  و حشره شاپرک در خانه دارد. برای رسیدن به هدف ، باید با قطره چکان کمی روغن چکه کنید یا با سواب روی مناطقی که حشرات شناسایی شده اند بمالید و منتظر نتیجه باشید.

 

بابونه قفقازی (پیرتروم)

به صورت پودر برای حشرات پرنده استفاده می شود. کافی است 3-4 گرم ماده در هر 1 متر مربع پاشیده شود. 

برای از بین بردن پروانه برنج و از بین بردن پروانه در خانه در سراسر آپارتمان و جلوگیری از انتقال آن از یک خانه به خانه دیگر ، گیاهان و ادویه های خشک نه تنها در محل زندگی حشرات ، بلکه در سراسر خانه استفاده می شود.

 

شاه بلوط

میوه های خشک شده شاه بلوط در میان لباس یا غذا قرار می گیرند. اغلب اوقات ، این درمان عالی است.

 

گیاهان داخلی کلئوس (گزنه) و شمعدانی (پلارگونیوم)

آنها با رایحه های خاصی متفاوت هستند که پروانه ها نمی توانند تحمل کنند. برگ های تازه گیاه آفات را می ترساند و از ورود آنها به خانه جلوگیری می کند.

stinging-nettle-leaves-in-a-bowl-on-rustic-table.jpg

شاخه های اسطوخودوس یا روغن اسطوخودوس

روش بسیار موثر برای خلاص شدن از شر پروانه برنج و از بین بردن پروانه در اسرع وقت است. شاخه ها فقط باید در مکان های مناسب چیده شوند ، می توان چند قطره روغن روی سطح چکه کرد یا در ظروف کوچک قفسه ها قرار داد.

شاخه های افسنطین

شاخه های افسنطین نه تنها حشره شاپرک در خانه را می ترساند ، بلکه از تکثیر آنها جلوگیری می کند. واقعیت این است که بوی گیاه حشره شاپرک در خانه را بدبخت می کند و نمی تواند تخمگذاری کند.

 

روزنامه ها

جالب اینجاست که حشرات عاشق خز و کفش از بوی جوهر چاپ به هیچ وجه هیجان زده نیستند. قرار دادن چند ورق روزنامه در چکمه های خزدار یا قفسه ای با وسایلی که باید با چند چاپ تازه تکمیل شود کار دشواری نیست ، اما پروانه قطعاً به آنجا نخواهد رسید.اگر به برخی از قوانین پایبند باشید ، می توانید به طور کامل از بروز آفات در آپارتمان جلوگیری کنید.

نظرات

۱۳۹۸/۶/۲۵باسلام.متاسفانه این حشرات در خانه ما مدتی است در هر کجا که فکرش رو می کنید لانه کردند مثلا روی لباسها پیله گذاشتن و روی عروسک های خرسی وهر جایی که البسه موهر یا خز دار مشاهده می کنن لانه می کنن.از حشره کش چندین بار برای از بین بردن این ها استفاده کردیم ولی بعد از مدتی دوباره سر و کله شان پیدا میشه.زیر منزل ما نانوایی قرار داره و فکر می کنم از گرمای خانه بوجود اومدن و دارن ادامه حیات میدن.واقعا رو اعصابن.کلی خوراکی ها رو در فریزر قرار دادیم حتی یک یخچال فریزر دیگه خریدیم ولی باز تو کابینت ها وول می خورن و باعث از بین رفتن آرامش ما شدن.

۱۳۹۸/۹/۱۶سلام.به این علت که برنج پروانه زده را نمی شود در آفتاب پهن کنید تا حشرات از بین بروند، بهترین روش پروانه در برنج ، تمیز کردن دستی برنج است . کلا نگهداری برنج در آپارتمان های کنونی سخت است و به مکانی سرد نیاز دارد به عنوان یک تجربه که خودم استفاده کرده ام برنج ها را بعد از تمیز کردن دستی ، در کیسه های پلاستیکی بسته بندی کنید، کاملا در پلاستیک را ببندید و داخل فریزر بگذارید. برای پختن برنج یک ساعت قبل از خیس کردن برای آشپزی، برنج را در فضای آشپزخانه بگذارید تا به دمای محیط برسد و بعد بگذارید خیس بخورد.

۱۳۹۸/۹/۱۵سلام . مدتیه که این حشرت تو کیسه برنج دودی که خریدم لونه کرده و نمیدونم چکار کنم

۱۳۹۸/۱۲/۹سلام. ما همش روی سقف خونمون کرم های ریزی میشینه که تیله می بندند و بعدش به همین شب پره هندی تبدیل میشن هر چقدر هم که اون ها رو میکشیم تمومی ندارن .

۱۳۹۹/۴/۴چگونه می توان آلودگی های شب پره هندی را کنترل کرد برای جلوگیری از ابتلا به آلودگی در وهله اول ، توصیه می شود قبل از خرید از فروشگاه های مواد غذایی ، بسته بندی مواد غذایی را معاینه کنید. کالاهای بسته بندی شده آسیب دیده یا نامناسب بسته بندی شده را نباید خریداری کرد و باید سریعاً به کارکنان فروشگاه گزارش شود. اگر مشکوک هستید که در خانه خود به آلودگی پروانه هندی مبتلا هستید ، توصیه می شود با بررسی تمام مواد غذایی موجود در خانه شروع کنید. همه کمد و کمد های حاوی مواد غذایی خشک را خالی کنید تمام قفسه ها و کمد های خالی را به طور کامل پاک کنید تمام غذاهای بسته بندی شده را که قبلاً باز شده یا کاملاً آب بندی نشده اند ، با دقت بررسی کنید تمام غذاهای آلوده را دور ریخته و آن را از خانه خود دور کنید همه فضا های خالی قفسه ها را برای خلاص شدن از شر خرده های غذا و ... ، تمیز کنید با دقت در گوشه ها و بین ترک ها و شکاف های دیواری جاروبرقی کنید. کمد ها و سطوح قفسه را با آب داغ ، صابون یا سرکه تمیز کنید. در داخل کابینت ها رزماری ، صابون لباسشویی یا روغنهای اساسی بودار بگذارید شب پره بالغ را فراری می دهد اما روی تخم ها تاثیری ندارد تمام ترک های موجود در دیوارها را درون کمد ها ببندید برای اطمینان از پنهان بودن لاروها ، یک بررسی نهایی از دیوارها و سقف ها انجام دهید پشت همه لوازم و آویزهای دیواری را بررسی کنید به خاطر داشته باشید که تمیز کردن بسیار کامل آشپزخانه شما لازم است. آفات می توانند زنده بمانند و حتی با ریزترین مقادیر خرده غذا دوباره رشد کنند.

۱۳۹۹/۴/۴با تشکر از توضیحات مفید شما اگر آلودگی به نقطه‌ای رسیده باشد که با انجام مراحل بالا نتوان به طور کامل کنترل کرد ، روشهای دیگری برای خلاص شدن از شر پروانه های غذایی هندی وجود دارد. تله هایی با مواد چسبنده می توانند درون آشپزخانه قرار گیرند و برای فریب حشرات به داخل آن استفاده شوند. هرچه پروانه های بالغ به تله جذب می شوند ، به دام نزدیک می شوند ، گیر می افتندد و سرانجام می میرند. این به طور موثری چرخه تولید مثل شب پره هندی را در خانه به پایان می رساند. تله های چسبان در سراسر آشپزخانه یا داخل کابینت ها قابل تنظیم است. توصیه می شود که آنها را در مکان های مختلف قرار دهید. برخی از بهترین مکانها عبارتند از: تله های آویزان از سقف در نزدیکی وسایل روشنایی پشت لوازم خانگی در واحدهای قفسه بندی در پوشاک آئروسل ها و سایر اسپری های حشرات را می توان در امتداد ترک ها و شکاف ها و همچنین در کنار دیوارها ، کفپوش ها و تخته های پایه استفاده کرد. این امر به جلوگیری از آلوده شدن بیشتر مواد غذایی اضافی که به منزل شما منتقل می شود ، کمک می کند. اکیداً توصیه می شود از هر نوع فرمول حشره کش یا محصول سمی اسپری در اطراف منابع غذایی استفاده نکنید. همچنین ممکن است لازم باشد برای تکمیل کامل مراحل ، با یک متخصص کنترل آفات تماس بگیرید. یک شخص حرفه ای می تواند منبع مشکل را شناسایی کند و به شما در خلاص شدن از خانه خود از آلودگی کمک کند.

۱۳۹۹/۴/۴ در هنگام بازرسی از مواد غذایی ، ممکن است بخواهید با دقت آن را از بین ببرید تا مشخص شود که آیا بخشی از آن آلوده نیست یا خیر. با مرتب سازی هر یک از مواد غذایی به صورت جداگانه ، می توانید با دقت بیشتری از علائم آسیب دیدن و در صورت وجود حشرات زنده یا لاروهای خزنده مطلع شوید. اگر شواهدی از این موارد بیابید ، می توانید ایده بهتری در مورد مرکز آلودگی قرار دهید. ممکن است موارد غذایی وجود داشته باشد که گمان می کنید به آنها آلوده شده باشد ، اما شاید برای بعضی از آنها تشخیص آلودگی دشوار باشد. در این حالت ، شما هنوز می توانید غذای مورد نظر را با قرنطینه کردن آن در یک ظرف شیشه ای بسته یا کیسه Ziploc ، نجات دهید. غذا را به مدت یک ماه در قرنطینه نگه دارید. بعد از گذشت یک ماه دوباره مواد غذایی را بازرسی کنید و به دنبال علائم آلودگی باشید. اگر علائمی از آفات پیدا کردید ، بهتر است فوراً مواد غذایی را دور ریخته ، مجدداً آن را از خانه خارج کنید. برای نجات هر غذایی که مورد تردید باشد ، می توانید آنرا از نظر بهداشتی نیز انتخاب کنید. ضد عفونی کردن غذا می تواند با گرم کردن آن یا انجماد آن صورت گیرد. اگر تصمیم به یخ زدن غذا دارید ، آن را درون یک ظرف کاملا بسته یا کیسه Ziploc قرار دهید و آن را در فریزر نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که دما در حد صفر درجه باشد و چهار روز تا یک هفته آن را منجمد کنید. اگر تصمیم به گرم کردن غذای مشکوک دارید ، آن را به مدت پنج دقیقه در مایکروویو قرار دهید. در غیر این صورت می توانید آن را به مدت یک ساعت در دمای 140 درجه فارنهایت گرم کنید. مواد غذایی را طوری قرار دهید که بصورت نازک پخش شود و به هم نچسبد تا اطمینان حاصل شود که با گرما یا سرما باعث از بین رفتن تمام نشانه های زندگی می شود. هر غذایی که بتوانید آن را نگه دارید ، آن را به ظروف پلاستیکی کاملاً آب بندی شده انتقال دهید. تمام مواد غذایی جدید وارد شده به خانه نیز باید برای جلوگیری از آلودگی مجدد به داخل ظروف بسته شده منتقل شوند. روش دیگر ، در صورت امکان ، نگهداری مواد غذایی در یخچال است. آگاه باشید که آلودگی ممکن است فقط در غذای انسان تأثیر نداشته باشد. آلودگی ممکن است در غذای حیوانات اهلی و دانه های پرندگان نیز رخ دهد. سبزیجات خشک شده و گیاهان خشک شده تزئینی نیز در صورت لزوم باید مورد بررسی و دور ریخته شوند.

۱۴۰۰/۳/۱۸یکی از رایج ترین آفات غلات و فرآورده های دانه ، شپشک برنج و شپشک انبار است. پروانه برنج یا شپشک برنج از آفات مخرب محصولات غلات است. آنها فقط به غلات برنج علاقه ندارند. این سوسک ها نیز به میل خود از جو ، چاودار ، گندم ، گندم سیاه ، ارزن ، ذرت تغذیه می کنند. این گونه را نباید با شپشک انبار اشتباه گرفت . شپشکهای برنج به رنگ قهوه ای تیره هستند و خسارت بیشتری به محصولات دانه وارد می کنند. حشرات به خوبی پرواز می کنند و می توانند در مناطق وسیعی مستقر شوند. ماده ها بسیار بارور هستند - آنها در هر فصل 580 تخم می گذارند. رشد جنینی به طور متوسط ​​نه روز طول می کشد. در مرحله لارو ، حشره مانند بزرگسالان به طور فعال از غلات تغذیه می کند . آفت توسط خاک مرطوب و دانه های متورم از رطوبت به مزارع برنج جذب می شود. تلفات محصول می تواند تا 75٪ باشد. حشراتي كه درون دانه ها نفوذ كرده اند در نهايت در انبارها قرار دارند و در آنجا به تغذيه و توليد مثل ادامه مي دهند و حشرات را به سایر مواد غذایی می برند. مثلاً آرد یا ماکارونی. روش های کنترل شامل پردازش مرطوب امکانات ذخیره سازی با پاشیدن محلول های "Fufanon" ، "Decis" ، "Actellik" یا "Karbofos" است. بذرها قبل از نگهداری خشک می شوند تا رطوبت آنها کاهش یابد. حشرات نیز با سرد شدن دانه زیر -5 درجه از بین می روند.

۱۴۰۰/۳/۱۸از بین بردن پروانه در خانه از میان 15000 گونه پروانه ، بیشتر اوقات در کنار یک شخص مستقر می شویم: کت خز ، فرش ، کمد لباس ، مبلمان و غذا. روش های برخورد با آنها تقریباً یکسان است و اساساً بر اساس حفظ نظافت و نظم است. ما به شما می گوییم چگونه از شر پروانه ها در خانه خلاص شوید؟ در خانه ، حشرات در تمام طول سال تولید مثل می کنند. یک آفت کوچک اما بی روح معمولاً از طریق موارد زیر وارد خانه می شود: پنجره باز موی حیوان خانگی ، لباس و اشیا ((که کمتر استفاده می شود) ، مبلمان عتیقه ، اسباب بازی و لوازم جانبی ، محصولات (به ویژه غلات) ذخیره شده. مهم: شب پره الیاف طبیعی را دوست دارد ، اما سود بردن از مواد مصنوعی را نمی پسندد. در اولین سو ظن از ظهور یک پروانه در خانه ، باید محل زندگی آن را پیدا کنید . برای انجام این کار ، شما باید: کمد لباس ها را با چراغ قوه (به خصوص گوشه های تاریک) را بررسی کنید ، تکرار و مرتب کردن همه چیز ، قسمت پایین و پشت مبلمان داخلی ، داخل پیانو یا پیانوی بزرگ را بررسی کنید ، اشیاعتیقه و اشیای قدیمی ساخته شده از الیاف طبیعی (کلاه گیس ، ملیله ، مو عروسک ، حیوانات پر شده ) را کاوش کنید ، به زیر فرش ، به مناطق تاریک زیر تخته های زیرین نگاه کنید ، ترک های دیوارهای زیر کاغذ دیواری آسیب دیده را بررسی کنید. سوراخ در لباس نه توسط پروانه ها ، بلکه توسط لارو پروانه ایجاد می شود چگونه از شر پروانه ها در خانه خلاص شویم؟ زنجیرهای کوچک سفید ، پیله ها ، بقایای تار عنکبوت و سوراخ های موجود در اشیا نشانه های واضح وجود حشره مضر است. اگر مواردی وجود دارد ، یک روش درمانی مطمئن برای پروانه های خانه تمیز کردن و شستن است: وسایل به شدت آسیب دیده را در کیسه های محکم بسته بندی کنید و دور بریزید ، بقیه لباس ها را کاملا تمیز کنید ، در آب گرم بشویید ، چیزهای بزرگ را با یک مولد بخار درمان کنید ، با جاروبرقی داخل کمد و بلافاصله ظروف را از گرد و غبار پاک کنید . قفسه ها را با پارچه ای معطر با روغن سرو یا صنوبر پاک کنید ، تکه های صابون را در گوشه کمد قرار دهید (اما برای بوی صابون آماده باشید) ، کیسه های پارچه ای را با گیاهان در کمد آویزان کنید: افسنطین ، رزماری ، آویشن ، تانسی ، شمعدانی ، میخک ، اسطوخودوس یا برگ بو. پروانه را گیاهان معطر نمی کشد ، اما پروانه ها گیاهان معطر را دوست ندارند. مواردی که توسط پروانه ها کمی آسیب دیده اند می توانند از سه طریق نجات یابند: در آفتاب و هوای تازه تهویه کنید ، آن را با ارسال به ماشین لباسشویی گرم کنید (حداقل 50 درجه سانتیگراد) ، با قرار دادن 3-4 روز در فریزر . اسپری بر روی زیستگاه لارو ، قرص و صفحه: حاوی روغنهای اساسی است که پروانه ها را دفع می کند ، با تله های فرمونی: پروانه های نر را بکشید ، از تولید مثل آنها جلوگیری کنید ، بخور گرما: در اثر تماس با هوا گرم می شود و ماده ، کشنده برای پروانه ها ، بدون ایجاد اثر و بو بر روی لباس ، تبخیر می شود. مهم: مواد دافع حشرات را با بو دفع می کنند ، و حشره کش ها را با مواد شیمیایی سم می کنند - اطلاعات روی بسته را به دقت بخوانید. تعدادی از داروهای دفع کننده پروانه می توانند باعث آلرژی شوند - دستورالعمل ها را با دقت بخوانید چگونه می توان به طور موثر با پروانه ها مقابله کرد و از بازگشت آنها جلوگیری کرد؟ اگر از شر پروانه خلاص شوید ، به این معنی نیست که دوباره ظاهر نمی شود. بنابراین ، اقدامات پیشگیرانه را فراموش نکنید: به طور منظم اتاق و کابینت را تهویه کنید ، از تجمع رطوبت و گرد و غبار جلوگیری کنید ، لباس های فصلی را به طور جداگانه در پوشش های محافظ نگه دارید. چیزهای کثیف را در گنجه ذخیره نکنید ، به طور دوره ای لباس پشمی را از نظر علائم پروانه بازرسی کنید ، قبل از نگهداری طولانی مدت لباس ها را بشویید ، از چوب لباسی های سرو برای خز و محصولات پشمی استفاده کنید ، فرشها و مبلمان را مرتبا تمیز کنید. هواگیری منظم کمد یک پیشگیری مفید در برابر پروانه ها است نتیجه گیری: پروانه بیش از همه تمیزی ، حرکت و نور را دوست ندارد ، بنابراین مرتباً چیزها را مرتب ، شستشو و هوا دهید.

۱۴۰۰/۳/۱۸علت پروانه زدن برنج هنگامی که صاحبخانه متوجه یک پروانه کوچک خاکستری ناخوشایند می شود که پرواز می کند ، بلافاصله سیگنال پریشانی به گوش می رسد. برای اولین بار با دیدن یک حشره ، مثل پروانه موجود در برنج هرگز نمی توانید بگویید که می تواند باعث ایجاد سوراخ در چیزهای پشمی ، غلات ، آجیل و میوه های خشک ، تکه های خز از کتهای خز گران و کفش های خز ، تودوزی مبلمان آسیب دیده شود . به نظر می رسد که حشره شاپرک در خانه یک آفت خطرناک است و مبارزه با آن ضروری است. اما در اینجا نیز تعدادی از تفاوت های ظریف وجود دارد. کرم ریز سفید در آشپزخانه و علت وجود کرم در خانه . واقعیت این است که این موجود پرشور ، مانند همه حشرات ، مراحل خاصی از تکامل را پشت سر می گذارد ، بنابراین ما نه تنها با پروانه های پروازی ، بلکه با تخم و مکمل های آنها نیز مقابله خواهیم کرد. به نظر می رسد که پروانه ها از نظر خراب شدن غذا و چیزها کاملاً بی ضرر هستند. مسئولیت های آنها شامل تولید مثل ، اسکان و یافتن غذا برای فرزندان است. اساساً ، پروانه های پرنده نر هستند و در حالی که ما دستانمان را به شدت می کوبیم و سعی در کشتن آنها داریم ، ماده ها انبوهی از تخمها را می گذارند که خیلی زود تبدیل به کرم می شوند و صدمات قابل توجهی ایجاد می کنند. از بین بردن پروانه حبوبات و از بین بردن پروانه برنج .از بین بردن کرم آجیل برای مبارزه با پروانه ها یک رویکرد جامع لازم است. به این معنی که جنگ باید با پروانه ها و لارو انجام شود ، با استفاده از روش های مختلف ، از شناسایی مکان های مخفی پروانه ها ، استفاده از توصیه های مادر و مادربزرگ ، استفاده از آماده سازی های آماده شده توسط صنعت ، تا انجام اقدامات پیشگیرانه کار کردن کاملاً واضح است که هیچ کس علاقه ای به ظاهر شدن حشرات در آپارتمان و پروانه برنج ندارد و البته هیچ کس نمی خواهد خودش پروانه را وارد خانه کند. با این وجود ، علل ظهور آفات یک یا دو مورد نیست ، بلکه چندین مورد است. برخی از آنها در اینجا آمده است: اگر تولید کننده از شرایط نگهداری مناسب چشم پوشی کند یا بسته بندی پاره شود ، محصولات خریداری شده در فروشگاه می توانند به راحتی ناقل لارو پروانه شوند. به همین ترتیب ، محصولات خریداری شده در بازار می توانند آلوده شوند : میوه های خشک ، قارچ ، گیاهان خشک و حتی ادویه جات. چیزهای جدید (لباسهای بافتنی و پشمی ، کتهای خز ، کفشهای خزدار) ، مبلمان ، فرشهای مختلف حامل احتمالی لارو پروانه هستند ، اگر در فروشگاه به آنها آلوده باشند. اشیا یا مبلمان خریداری شده از فروشگاه های دست دوم یا از دوستان برای صرفه جویی می توانند حامل آفات حشرات باشند. حیوانات (به خصوص آنهایی که موهای بلند دارند ) به راحتی پروانه ها را وارد آپارتمان می کنند. علاوه بر این ، اولین وسیله حمل و نقل آنهاخواهد بود و نه بیشتر. مسیرهای تهویه به مسیرهای ارتباطی عالی بین آپارتمان های همسایه تبدیل می شوند ، بنابراین حشرات از کشف مناطق جدید خوشحال می شوند. حتی کتاب های موجود در کتابخانه نیز می توانند باعث بروز پروانه ها در خانه شوند.

۱۴۰۰/۳/۱۸ گچ قلمی در میان تعدادی از محصولات ضد پروانه بسیار موثر با بالاترین هزینه مقرون به صرفه قرار دارد. با استفاده از آنها در مساحت 30 متر مربع می توانید پروانه ها را به مدت 1-2 ماه پاک کنید. برای ایمنی خودتان ، خطوط را با نگه داشتن گچ روی پلی اتیلن ترسیم می کنید. اگر حشرات کم باشد ، در مکان های تجمع ، کافی است راه راه هایی به عرض 3 سانتی متر بکشید. گچ حاوی حشره کش ها است ، بنابراین شما باید با احتیاط زیاد آن را اداره کنید و تمام مواد غذایی را خارج کنید. بسیاری از زنان خانه دار از گچ قلمی حاوی حشره کش ها به خوبی آگاهی دارند. به معنای محافظت از اتاق نه تنها در برابر پروانه ها ، بلکه همچنین در برابر حشرات دیگر مورچه و سوسک ، مدت زمان داروها 6 ماه است.

۱۴۰۰/۳/۲۶سلام وقت بخیر من چند روزه از این حشرات میبینم فهمیدیم منبعشون برنج هامونه(برنج شمال هستن) تا جایی که می بینیمشون میگیریمشون میندازیم بیرون . حالا میخواستم بدونم چطوری میتونیم این حشرات رو که تو برنجمون هستن از بین ببریم و اینکه اگر تخم ریزی کردن چطوری تخم هاشون رو از تو برنج خارج کنیم؟

۱۴۰۰/۴/۱۵اولین علامت آلودگی مواد غذایی ظاهر پیله و تار عنکبوت نازک در آنها و سپس کرم شب پره مایل به زرد است که می توانند در امتداد دیوار کابینت های آشپزخانه بخزند. به محض مشاهده پروانه غذایی بالغ در آشپزخانه یا یافتن آثاری از لارو شب پره یا شفیره در غلات ، ضروری است که شروع به خلاص شدن از شر آفت کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۵انجام تمیزکاری عمومی محل نگهداری محصولات فله ای بسیار مهم است. برای این کار تمام سطح کابینت آشپزخانه را با آب و صابون بشویید. به خصوص با دقت باید تمام مکان های دور از دسترس کابینت را بشویید: گوشه های دور ، ترک های مختلف ، فرورفتگی ها ، لولاهای درب. این جایی است که پیله های پروانه غذایی (شبپره چیست ) می توانند خود را پنهان کنند که به راحتی نمی توان از آن گذشت. پس از تمیزکاری با آب صابون ، تمام سطح را با محلول سرکه کاملاً پاک کنید تا حشره ی شب پره تمایل به استقرار مجدد در این مکان را نداشته باشد. پس از این روش ، لازم است درب های کابینت را برای تهویه باز بگذارید.

۱۴۰۰/۴/۱۵همه موافقت خواهند کرد که دمپایی موثرترین راه برای خلاص شدن از پروانه های پروانه غذایی یا حشره شب پره نیست. نوارهای چسبی و تله های چسبنده مخصوصی برای این منظور وجود دارد ، مشابه نوارهایی که در برابر حشرات پرنده (مگس پشه سوسک)استفاده می شود. آنها را در کمد و سایر مناطق توزیع آفات پروانه هندی آویزان و بچسبانید. به اصطلاح تله های پروانه فرمونی وجود دارد. در زیر تله هرمی شکل طعمه ای حاوی فرمون قرار دارد که حشره ی شب پره نر را به خود جلب می کند. از طریق سوراخهای طرفین دام ، پروانه بر روی طعمه پرواز می کند و محکم به سطح آن می چسبد. حشره شب پره که به این روش گرفتار می شوند نمی توانند تخم بگذارند و به تدریج تعداد پروانه ها کاهش می یابد. از مزایای این گونه تله ها نسبت به سایر وسایل می توان به ایمنی آنها برای افراد و حیوانات خانگی ، هزینه کم و سهولت استفاده اشاره کرد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۵سلام و عرض ادب مدتی هست که این کرم ها و پروانه ها که اولش کرم هستن و بعد تبدیل به پروانه میشن در داخل پشم های گوسفند که برای لحاف و تشک دوزی ازش استفاده میکنیم پیدا میشن و ما موقع دوختن تشک اونارو دور میندازیم چطور میشه باهاشون مقابله کرد و در کل چطور میشه اونارو از بین برد من خودم بشخصه ازشون خیلی میترسم و وقتی میبینم اصلا نمیتونم بهشون دست بزنم و مامانمو صدا میکنم لطفا کمک کنید

۱۴۰۲/۷/۲۵روش از بین بردن پروانه آجیل .......... از بین بردن پروانه برنج در خانه ............... از بین بردن پروانه در خانه ................ از بین بردن شاپرک در خانه ............. علت پروانه در خانه ............ شاپرک در خانه نشانه چیست ........... پروانه های کوچک در خانه ........... علت وجود پروانه ریز در خانه ............ علت وجود پروانه های ریز در خانه ........... علت وجود شاپرک در خانه ............ کرم سفید روی سقف خانه ........ علت وجود کرم در سقف خانه ............ روش از بین بردن پروانه آجیل ............... سم برای کشتن پروانه ................ از بین بردن کرم در خانه ............. شاپرک در خانه نشانه چیست .............. چگونه پروانه ها را از بین ببریم ............. پروانه زدن برنج ............ کرم در خانه نشانه چیست ......... علت وجود کرم سفید در خانه ........... در مقاله توضیح داد شده است.

در ادامه بخوانید...

چگونه متوجه تازه بودن تخم مرغ شویم؟

در

(سیارک)در صورتی که منبع مشخص و قابل اطمینانی برای تهیه تخم مرغ نداشته باشید، فهمیدن اینکه تخم مرغی که از سوپر مارکت و مغازه های دیگر تهیه می کنید، از کجا آمده و تحت چه شرایطی نگهداری شده اند، کاری دشوار خواهد بود. در حال حاضر تخم مرغ هایی که وارد بازار می شوند، دارای تاریخی است که مشخص می کند تا چه زمانی قابل استفاده و مصرف خواهد بود، اما نکته جالب توجه این است که تنها استناد به این تاریخ کافی نیست و نمی توان بر اساس آن به تنهایی گفت که آیا تخم مرغی سالم است یا نه.

به همین خاطر است که قصد داریم شما را با راهکارهایی آشنا کنیم که بوسیله آن ها می توانید از سالم بودن یا نبودن تخم مرغ خود کسب اطمینان کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک کاسه را پر از آب کرده و تخم مرغ خود را در آن قرار دهید؛ به طوری که کاملاً در آب شناور شود. اگر تخم مرغ شما به صورت افقی در کف کاسه ته نشین شود به این معنی است که تازه است و خراب نشده است، اما اگر همین اتفاق در حالی بیفتد که تخم مرغ حالت عمودی داشته باشد، به این معنی است که دیگر تازه نیست، با این حال هنوز می توان از آن استفاده کرد و هنوز به طور کامل خراب نشده است. در نظر داشته باشید که اگر تخم مرغ روی سطح آب شناور شود به این معنی است که خراب شده است و در صورت مصرف آن ممکن است دچار مسمومیت غذایی شوید.

اگر این سؤال برایتان پیش آمده است که چگونه بوسیله این راهکار ساده، از تازه بودن (یا نبودن) تخم مرغ آگاهی کسب می کنیم، به ادامه متن و توضیحاتی که راجع به این راهکار داده شده است توجه کنید:

از زمان بوجود آمدن تخم مرغ و به مرور زمان، مایعی که درون آن و متشکل از زرده و سفیده است، به آهستگی شروع به تبخیر می کند. به خاطر ظرافت بیش از اندازه پوست تخم مرغ، کمی از گاز حاصل از این تبخیر از طریق منافذ موجود روی پوست تخم مرغ خارج می شود. در نهایت و پس از مدت زمانی تقریباً طولانی، مایع موجود در تخم مرغ کمتر شده و جای خود را به گازی می دهد که حاصل تبخیر آن است و به همین خاطر است که تخم مرغی که تازه نباشد، روی سطح آب شناور می شود. تخم مرغ تازه هنوز فرصت تبخیر مایعش را پیدا نکرده است و سنگین تر است و به همین خاطر است که در آب ته نشین می شود. حال اگر تخم مرغ تازه تازه باشد، تقریباً عاری از هرگونه گاز حاصل از تبخیر است و به صورت افقی در کف ظرف پر از آب ته نشین می شود.

تخم مرغ هایی که کمی قدیمی تر هستند و در کف ظرف به صورت عمودی ته نشین می شوند، گزینه ایده آلی برای مصرف به صورت پخته شده هستند، و می توانید بوسیله پختن از آن در سالاد و یا هر خوراکی دیگری که باب میل تان باشد استفاده کنید. اما چرا اینگونه است؟ جواب این سؤال در مقدار اندک گازی است که بوسیله تبخیر مایع موجود در تخم مرغ تولید شده است و کمی فاصله میان پوسته و مایع موجود در آن بوجود آورده است که در نهایت به همین خاطر است که پس از پخته شدن این نوع تخم مرغ به راحتی می توان پوست آن را جدا کرد.

اگر قصد دارید تخم مرغ خود را سرخ و یا نیم پز کنید، بهتر است از تخم مرغ تازه استفاده کنید، چرا که در اینگونه تخم مرغ ها، سفیده حالت بهتری دارد و با چسبندگی بیشتری در کنار زرده قرار می گیرد و آن حالت آبکی که به مرور زمان، سفیده تخم مرغ دچارش می شود را ندارد. برای پی بردن به این موضوع می توانید دو تخم مرغ را بردارید که یکی تازه و دیگری کمی از عمرش گذشته باشد و هر دو را روی سطحی صاف بشکنید؛ مشاهده خواهید کرد که تخم مرغ تازه تر با چسبندگی بیشتری روی سطح قرار خواهد گرفت و یکپارچگی بیشتری نسبت به تخم مرغ قدیمی تر خواهد داشت.

در نهایت ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگر مشاهده کردید که سفیده تخم مرغ، رنگ شفافی ندارد، لازم نیست نگران شوید و فکر کنید که تخم مرغ خراب شده است یا نه، چرا که این طور نیست و این مسئله نشانه خراب شدن تخم مرغ نیست. در حقیقت زمانی که مرغ تخم می گذارد و تخم مرغ تازه تازه است، کمی کربن دی اکسید در سفیده آن موجود است که این رنگ مات را به سفیده می دهد و به همین خاطر است که گاهی مشاهده می شود که سفیده تخم مرغ شفاف نیست.

در این مقاله سعی کردیم تا حد امکان و به زبانی ساده برای شما از این نکته بگوییم که چگونه می توان به خراب بودن یا نبودن تخم مرغی پی برد و حالا که می توانید به سادگی به این موضوع پی ببرید که آیا تخم مرغی که در یخچال خود دارید خراب است یا نه. حال اگر تخم مرغ تازه باشد و مسئله ای نداشته باشد می توانید از آن در پخت غذاهای مختلف و با به تنهایی استفاده کنید. در مقاله ای جدا شما را با شیوه های مختلفی که می توان با به کار گرفتن آن ها تخم مرغ هایی خوشمزه درست کرد آشنا کنیم اما پیش از آن قصد داریم توجه شما را به نکته دیگری در مورد تخم مرغ جلب کنیم و آن تفاوت رنگ میان تخم مرغ ها است.

پوسته تخم مرغ می تواند رنگ های مختلفی داشته باشد، از سفید گرفته تا رنگ های مایل به قهوه ای، اما نکته دیگری که در مورد تخم مرغ ها وجود دارد تفاوت رنگی است که بعضاً میان زرده های آن ها وجود دارد. مطمئناً همه ما تجربه مشاهده زرده کمرنگ تخم مرغ هایی که از سوپر مارکت تهیه می کنیم را داشته ایم و نیز تجربه مشاهده تخم مرغ هایی که از یک مزرعه دار می خریم و زرده ای پر رنگ دارند که تقریباً نارنجی است. در هر دو حالت البته می توان از تخم مرغ برای تجربه یک صبحانه خوشمزه استفاده کرد، اما آیا تا کنون به تفاوت موجود میان رنگ زرده تخم مرغ ها فکر کرده اید و می دانید به چه خاطر این تفاوت وجود دارد؟ با سیارک همراه باشید تا بیشتر در باره این موضوع صحبت کنیم.

بسیاری بر این باور ند که رنگ زرده تخم مرغ به نژاد و نوع مرغی برمی گردد که تخم می گذارد، اما جالب است بدانید که این تصور اشتباهی است که میان مردم رایج شده است. البته تفاوت موجود میان رنگ پوسته های تخم مرغ به تفاوت میان رنگ زرده های آن ها بر می گردد. در حقیقت این رژیم غذایی و خوارک مرغ است که تأیین کننده اصلی رنگ زرده تخم مرغ خواهد بود. نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که مرغ هایی که غذای مصرفی شان رنگ زرد و یا نارنجی داشته باشد، تخمی که می گذارند، تیره تر و مایل به نارنجی خواهد بود. بله، موضوع به همین سادگی است. البته استفاده از خوارکی های مصنوعی و غیر ارگانیک، برای رسیدن به این مهم، مجاز نیست، با این حال برخی مزرعه داران هستند که گلبرگ های طلایی رنگ به خورد مرغ های خود می دهند تا از تخم مرغی با پوسته قهوه ای و زرده ای به رنگ نارنجی بهره بگیرند. جالب است بدانید که با دادن فلفل قرمز و یا حتی پاپریکا به مرغ، زرده تخم مرغ، رنگی مایل به قرمز پیدا خواهد کرد.

تا اینجای مطلب متوجه شدیم که دلیل اصلی تفاوت میان رنگ زرده تخم مرغ ها در چیست، اما احتمالاً این سؤال برایتان پیش می آید که آیا این تفاوت رنگ در ارزش غذایی تخم مرغ نیز تأثیر گذار است؟ به بیان دیگر آیا تخم مرغی که زرده ای با رنگ مایل به نارنجی دارد، مغذی تر است؟ ممکن است پاسخ این سؤال کمی برایتان غافلگیر کننده باشد، اما حقیقت این است که تفاوتی میان تخم مرغ ها بر اساس رنگ زرده شان وجود ندارد. هم زرده تیره رنگ و مایل به نارنجی و هم زرده کمرنگ تر، حاوی میزان برابری از پروتئین و چربی مفید اُمگا سه هستند، با این حال زرده ای که تیره رنگ تر است کمی ویتامین بیشتری نسبت به زرده کمرنگ تر دارد و نیز کلسترول کمتری دارد، اما این تفاوت خیلی چشمگیر نیست. با این وجود بسیاری بر این باور ند که هرچه زرده تخم مرغ تیره تر باشد، مزه آن بهتر است.

اگر از تخم مرغ خود در غذایی دیگر و یا حتی در سالاد استفاده کنید، احتمالاً متوجه این تفاوت نخواهید شد، اما اگر یک اُملت ساده درست کنید و یا تخم مرغ خود را به تنهایی سرخ کنید، به احتمال قریب به یقین متوجه مزه بهتر تخم مرغی که زرده تیره رنگ تری دارد خواهید شد. تنها این نکته را در نظر داشته باشید که این تفاوت تنها در طعم است و از نظر ارزش غذایی هر دو گونه تخم مرغ در یک سطح قرار می گیرند.ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

باز کردن درب بطری بدون دربازکن 9 ترفند

در

دانستنی 9 ترفند برای باز کردن یک بطری بدون دربازکن
شما با خانواده در پیک نیک هستید زمان خوردن یک نوشیدنی سرد رسیده اما،  درب بازکن بطری را در خانه گذاشته اید.هیچ مشکلی نیست - شما با  دانستن این 9 روش به راحتی می توانید در بطری ها را باز کنید.

هرکدام از این 9 روش را برای باز کردن درب بطری امتحان کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...