5 پروژه بزرگ معماری که در سال 2021 تکمیل می شود

برج باغ Agora

 

شروع همه گیری کرونا ، زندگی فعال را در کل کره زمین به حالت تعلیق درآورد. این امر خصوصاً در ساخت و ساز منعکس شده است ، كه در صورت به موقع انجام نشدن ، به راحتی به ساخت و ساز طولانی مدت یا "رها شدن" پروژه های معماری تبدیل می شود. خوشبختانه ، چشمگیرترین پروژه های معماری، که مشتاقانه منتظر تحویل آنها هستند ، با سرنوشت مشابهی تهدید نمی شوند و تا پایان سال 2021 آنها هنوز هم می توانند جهان را نه تنها با فرم های طراحی در آینده ، بلکه با فرصت های منحصر به فرد متعجب کنند. 

 

موزه روایت هنر  جورج لوکاس آمریکا

"سفینه فضایی" موزه روایت هنر  جورج لوکاس آمریکا.

 

1. موزه روایت هنر در لس آنجلس ایالات متحده آمریکا


این پروژه را می توان به حق بدشانس ترین دانست که چندین بار در مرحله توسعه نه تنها از یک تحول کامل جان سالم به در برد ، بلکه موقعیت آن را نیز تغییر داد. از سال 2014 ، پروژه موزه روایت هنر لوکاس ، که توسط متخصصان اداره معماری معروف چینی - معماران MAD برای شیکاگو توسعه یافته است ، سعی شده است در سانفرانسیسکو اجرا شود. اما درست نشد.

 

مراسم افتتاح

مراسم افتتاح ساخت موزه روایت هنر  لوکاس در ماه مه 2018 لس آنجلس ، ایالات متحده آمریکا برگزار شد.  |  عکس


در حالت اول(شیکاگو) ، فعالان محیط زیست موجی باورنکردنی از اعتراضات را برانگیختند و در شهر دوم(سانفرانسیسکو) ، مدتهاست که مقامات موافقان و مخالفان را ارزیابی می کنند. در این مدت ، لس آنجلس سایتی را در قلمرو پارک نمایشگاه در نزدیکی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی آماده کرد و ابتکار عمل را به دست گرفت ، زیرا جورج لوکاس کارگردان افسانه ای حماسه فیلم جنگ ستارگان و آغازگر ساخت آن آنجا تحصیل کرده است. به لطف این ، رویای یک فیلمساز برجسته به زودی تحقق می یابد ، که برای جلب توجه به خلاقیت خود مجبور بود مفهوم را کاملا تغییر دهد.

 

موزه روایت هنر  جورج لوکاس آمریکا
کل محوطه ، طبقه همکف و سقف ساختمان آینده نگر به فضای سبز و فضای عمومی باز تبدیل می شود موزه هنرهای روایی لوکاس ، لس آنجلس.

 

"من طرفدار معماری هستم و به موزه ای نیاز داشتم که خودش یک کار هنری باشد. و مایانگسان رئیس دفتر MAD آن را چنین ساخته است .


2. پارک چشم انداز جزیره لیتل  در نیویورک ایالات متحده آمریکا

نیویورک

به جای اسکله قدیمی ، یک پارک منظره جدید بر روی آب جزیره کوچک نیویورک ، ایالات متحده آمریکا در حال ساخت است.

 

شرکت معماری انگلیس Heatherwick Studio در حال تکمیل پروژه ای به نام Little Island است. به زودی ، به جای اسکله قدیمی تخریب شده در نیویورک ، می توانید از پیاده روی در یک پارک منظره واقع در بالای آب هادسون لذت ببرید.

 

نیویورک

فضای عمومی جدید به شما امکان می دهد از تفریحات در فضای باز در مرکز کلانشهر نیویورک ، ایالات متحده آمریکا لذت ببرید. 

 

منحصر به فرد بودن این پروژه در این واقعیت نهفته است که ساختار جزیره مصنوعی از الگوی تکراری 280 شمع بتونی تشکیل شده است که از سکوهای غول پیکر پشتیبانی می کنند. از آنجا که ماژول ها در ارتفاعات مختلف نصب می شوند ، یک منظره موج دار به دست می آید که بیش از صد نوع گیاه مختلف کاشته شده است. فقط از درختان ، درختچه ها و گل های محلی که کاملاً با آب و هوا سازگار هستند در طراحی زیستی استفاده شد. علاوه بر فضای سرسبز ، این پارک به عنوان یک فضای عمومی مورد استفاده قرار می گیرد ، جایی که مسیرهای پیاده روی ، مناطق تفریحی ، عرشه های مشاهده ، تئاتر در فضای باز و مکان های هنری طراحی شده است.

 

3. برج تائو ژو یین یوان در تایپه تایوان

برج باغ Agora
برج باغ Agora ، یک برج بوم گردی که توسط وینسنت کالبو تایپه ، تایوان طراحی شده است ، در حال اتمام است.

 

ساخت آسمان خراش تماشایی Tao Zhu Yin Yuan معروف به برج باغ آگورا یا "DNA سبز" ، که منطقه تجاری تایپه تایوان را تزئین خواهد کرد ، در حال اتمام است. شکل و "پر کردن" برج پویا ، واقعاً شبیه به ساختار مارپیچی DNA ، با دست  معمار  وینسنت کالبه ، که باغ عمودی دیگری را با شرکت خود Vincent Callebaut Architectures طراحی کرده است طراحی شده است. نمای خارجی زنده و چشمگیر در حال حاضر تکمیل شده است ، در مجموع 23000 گیاه مختلف در بالکن ها ، تراس ها ، نما و سقف ساختمان کاشته شده است. در حال حاضر ، توسعه آپارتمان های مسکونی و مکان های عمومی در حال انجام است که باغ های عجیب و غریب را نیز شامل خواهد شد.

 

برج باغ Agora

ساکنان برج بلند باغ Agora Garden تایپه ، تایوان در بهشتی عجیب و غریب خواهند بود.

 

4. باریک ترین آسمان خراش 111 West 57th Street در نیویورک ایالات متحده آمریکا

باریک ترین آسمان خراش

آسمان خراش 111 West 57th Street با گرانترین آپارتمان ها در ایالات متحده ، نیویورک  در حال آماده سازی است.

 

ساخت یک آسمان خراش ، از هر لحاظ منحصر به فرد ، خیابان 111 غربی 57 که دارای "برازنده ترین" اشکال است ، نیز در حال پایان است. همانطور که مشخص شد ، عرض آن فقط 18 متر و با  ارتفاع این آسمان خراش ،  435 متر است! طراح چنین ساختمان خارق العاده ای شرکت معماری Bjarke Ingels Group BIG است که به دلیل ایجاد سازه های برجسته مشهور است. ویژگی های طراحی نه تنها مورد انتقاد مداوم قرار دارند ، بلکه چندین بار موعد تحویل به تعویق افتاده است. یا بحران دخالت می کرد ، یا بودجه باید اصلاح می شد ، اما اکنون همه گیری کرونا فرا رسیده است.

 

باریک ترین آسمان خراش

با ارتفاع ساختمان 435 متر ، عرض آن فقط 18 متر است 111 West 57th Street، New York.

 

اگرچه مدیریت ساخت و ساز امیدوار است که امسال صاحبان گرانترین آپارتمان ها بتوانند در آن اقامت کنند و از منظره های لوکس و خارق العاده از طبقات فوقانی لذت ببرند. علاوه بر اقامتگاه های مجلل ، آسمان خراش سالن های نمایشگاه را تجهیز می کند ، اماکن عمومی ، دفاتر ، بوتیک ها و رستوران ها نیز فراهم می شوند.

برای اطمینان از ثبات یک ساختمان باریک و افزایش مقاومت در برابر باد و بارهای لرزه ای ، میراگر اینرسی به وزن 800 تن در طبقه های آخر نصب شده است.

 

5. منطقه چند منظوره پلاس در روستای مگنور نروژ

کارخانه تولید مبلمان

BIG و سازنده نروژی Vestre برای ساخت پایدارترین کارخانه مبلمان جهان The Plus ، Magnor با هم همکاری کردند.

 

گروه Bjarke Ingels BIG مهارت در ترکیب اشیا متفاوت را دارد ، که به وضوح در طراحی پروژه جدید او  قابل مشاهده است. آنها موفق شدند سازه عظیم را نه تنها در منظره طبیعی ادغام کنند ، بلکه در آن یک نیروگاه برق ، یک کارخانه تولید مبلمان با چندین کارگاه ، پیست اسکی و مکانی برای فعالیتهای فضای باز در طبیعت سازماندهی کنند.

 

کارخانه تولید مبلمان

سقف کارخانه تولید مبلمان به یک فضای عمومی با یک مکان تفریحی ، یک مرکز نمایشگاه و یک پیست اسکی The Plus ، نروژ تبدیل خواهد شد.

 

از آنجا که این سازه چند منظوره The Plus نامیده می شود ، به راحتی می توان حدس زد که ساختار به شکل یک پلاس یا یک صلیب باشد. طرح داخلی آن در چهار منطقه اصلی تولید سازمان یافته است - یک انبار ، یک کارخانه تولید رنگ ، یک کارخانه نجاری و یک فروشگاه مونتاژ. همه آنها به مرکز اصلی متصل خواهند شد ، جایی که دفتر تدارکات و مرکز نمایشگاه در حال راه اندازی است. برنامه ریزی شده است که سقف تاسیسات به یک پارک تبدیل شود ، جایی که دریچه های بازرسی ارائه می شود ، که از طریق آن همه می توانند روند خلاقیت ایجاد مبلمان را مشاهده کنند. اما پیست اسکی برای طرفداران ورزش های فعال در ساختمان نیروگاه ایجاد می شود.

 

متخصصان شرکت معماری BIG چنان علاقه زیادی به ترکیبات خارق العاده دارند که فرد متعجب می شود چگونه می توان چنین چیزی را طراحی کرد. اخیراً ، در کپنهاگ ، آنها یک مجموعه پیشگام را ساختند که شامل: نیروگاه سوزاندن زباله  ، پیست اسکی ، پارک شهر ، دیوار کوهنوردی و موارد دیگر بود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید