جغور بغور در جمعه بازار جویبار

جغور بغور در جمعه بازار جویبار

تا حالا بازار محلی رفتین ؟ نمی دونم کدوم شهر زندگی می کنین اما بیشتر شهر ها بازار محلی داره مثل شنبه بازار ، یکشنبه بازار، دوشنبه .... تا آخر هفته که جمعه بازار و از همه بیشتر باحاله چون تعطیله و با خیال راحت می تونی توش بچرخی و خرید کنی. خب یه جای خوبیه برای اونایی که خودشون یک کسب و کار راه انداختن و می تونن محصولشون رو هم توی این بازارهای محلی بفروشن می تونه صنایع دستی باشه ، کارهای نمدی، عروسک سازی و .....یادمه تهران یک جمعه بازار توی پارکینگ پروانه داشت که یک بار رفتم اما بقدری شلوغ بود و هوای داخلش بقدری غیر قابل تنفس که سریعا اومدم بیرون . خب از حق نگذریم خیلی اجناس قدیمی و زیر خاکی داشت که من دوست دارم اما هوای پارکینگ بقدری بد بود که از خیرش گذشتم.

یک چهارشنبه بازارهم سمت بلوار فردوس داشت که بعد از یک مدتی جمع شد خوب از سر کار غروب که برمی گشتم با اینکه خسته بودم اما برام خیلی جالب بود. خب فرداش هم ما تعطیل بودیم و بدون هیچ دغدغه ای توی بازار دور می زدم. شاید اصلا چیزی نمی خریدم اما حال و هوای بازار ، رنگ های زنده و شادش خستگی رو از تنم در می آورد . خوب این دلخوشی هم با جمع شدن اون بازار ازم گرفته شد .

قبلش شنیده بودم که سمت اداره گذرنامه هم چنین بازاری هست . و جمعه بازار سمت شیخ بهایی که خیلی کوچک بود یک دور کوچولو می زدی تموم می شد. از شهر های دیگه که بازار محلی اون جا رو رفتم کرج بود که هرروز هفته یه منطقه از کرج بازار محلی داشتن  تا جایی که یادمه سه شنبه بازار، سمت دهقان ویلا بود و پنج شنبه بازار، سمت خیابون پهنی به نام چاربانده اسم دقیقش رو نمی دونم اما الان بجای پنج شنبه ، روز جمعه بازار داره که خوب خیلی بزرگه و همه چیز با قیمت مناسب توش پیدا میشه .یه بار یک ظرف قدیمی از اونجا خریدم که منو یاد مادر بزرگم می ندازه خدابیامرز از این ظرف و ظروفا داشت.

بشقاب قدیمی

عکس بشقاب قدیمی

بازار بعدی که رفتم توی فریدون کنار به نام شنبه بازار بود که خوب اینم بازار بزرگیه همه چیز داره از این بازار یادمه چند تا رومیزی که با دست شماره دوزی شده بود خریدم که قیمتش خیلی مناسب بود هر کی دید بعدش رفت خرید کرد.

عکس رومیزی شماره دوزی شده از شنبه بازار

عکس رومیزی دست دوز شماره دوزی شده از شنبه بازار

عکس رومیزی دست دوز شماره دوزی شده از شنبه بازار

عکس رومیزی دست دوز گلدوزی شده از شنبه بازار

عکس رومیزی دست دوز گلدوزی شده از شنبه بازار

سه شنبه بازار بابلسر رو هم رفتم اونم بزرگ بود اما فعلا جمع شده حالا کی دوباره برقرار بشه الله و اعلم.

یک سه شنبه بازار هم توی هادیشهر هفت تا هشت کیلومتری بابلسر هست که زیاد بزرگ نیست.بد نیست اما زیاد بزرگ نیست.

بازار بعدی، جمعه بازار شهر جویبار با فاصله 30 کیلومتری از بابلسر بود این بازار از تمام بازار های محلی که قبلش رفته بودم بزرگتر بود .هر چی می رفتم به انتهای بازار نمی رسیدم . خانواده ها با هم اومده بودن و بیشتر براشون یه جا برای تفریح و خرید بود خیلی هاشون ناهارشون رو همونجا می خوردن یه بازار بزرگ داشت که پر از قصابی و گوشت تازه بود و کبابی و جغور بغوری و جگر سیخ کشیده ، بالاخره دود و دمی اونجا راه انداخته بودن که چشم چشم رو نمی دید و مملو از خانواده هایی که دور میزا نشسته بودن و در حال صرف خوردن جگر، گوشت کباب شده و جغور بغور بودن . خوب تو بازار های دیگه دیده بودم که غذا تو ظرف یکبارمصرف ،آماده برای فروش می آوردن ، یا آش ، ساندویج و ..... ولی این  جمعه بازار برای کسایی که خیلی وقته جغور بغور نخوردن معرکه است. برای همین از بند و بساط شون عکس گرفتم تا اگه سمت شمال رفتین و روز جمعه هم بود یک سر به جمعه بازار جویبار بزنین.

جغور بغور در جمعه بازار جویبار

جغور بغور در جمعه بازار جویبار

جغور بغور در جمعه بازار جویبارعکس جغور بغور در جمعه بازار جویبار

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید