10 مورد غیر منتظره که جنس مخالف را مانند آهنربا جذب می کند

در
مردان می توانند به طور خودسرانه بگویند که آنها زنان باهوش را جذاب می دانند. اما در واقعیت آنها فقط می توانند زنانی را دوست داشته باشند ، که هوش آنها از حد خودشان فراتر نرود. اگر دختران در آزمون ریاضی یا شفاهی بیش از مردان امتیاز کسب کنند ، علاقه آنها به سرعت محو می شود.
 
sayarak.com فهمید که کسی که به نظر ما جذاب است ، تحت تأثیر عادات عجیب و به ظاهر ناچیز یا علائم بیرونی قرار دارد. و این 10 مورد است که می تواند در نگاه جنس مخالف به جذابیت شما بیفزاید.
 

1. آیا غذای تند را دوست دارید 

اگر دختری دستور تهیه یک غذای تند را در قرار اول خود بدهد، به احتمال زیاد قرار به جلسه دوم می کشد. به همان روشی که ترس ، برانگیختگی و سایر احساسات شدید باعث تحریک علاقه عاشقانه می شود ، فلفل های قرمز و سایر ادویه های تند باعث می شوند تا زنان مورد علاقه شرکای خود قرار گیرند.
 

2. آیا شما پوست سالم دارید

(این حتی از ویژگی های صورت مردانه برای آقایان نیز مهم تر است)
دانشمندان دریافتند که هم زنان و هم مردان تمایل دارندکه جنس مخالف را با داشتن یک  پوست گرم و سالم جذب کنند. اعتقاد بر این است که این رنگ نشانگر یک رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات است و نشان دهنده مصونیت خوب است.
 
اگرچه خانم ها پسرهایی با چانه مشخص ، گونه های پهن و ابروهای پر ترجیح می دهند ، اما سلامت پوست برای زنان مهمتر از ویژگی های صورت مردانه است. نمایندگان مردان با رنگ پوست طلایی بیشتر از مردان با چهره کمرنگ یا صورتی رنگ توسط زنان جذاب دیده می شدند.
 
همانطور که برای دختران، سولاریوم یا یک رژیم غذایی کم کالری با مقدار زیادی از سبزیجات برای داشتن رنگ پوست گرم مورد نیاز است . رنگ طلایی مورد نظر فقط با استفاده از یک رژیم غذایی متعادل با مقدار کافی کاروتنوئیدها قابل دستیابی است: هویج ، کدو تنبل ، فلفل زرد ، و غیره.
 

3. شما خیلی زیبا نیستید  

به نظر می رسد که هرچه ظاهر شما روشن تر باشد ، توجه بیشتری به شما جلب می شود و شانس بیشتری پیدا خواهید کرد که شریک شایسته ای پیدا کنید.
 
و این چنین است: افراد زیبا واقعاً جنس مخالف را به خود جلب می کنند. اما فقط برای یک رابطه کوتاه.برای روابط طولانی مدت ، ما معمولاً شرکایی را انتخاب می کنیم که شبیه به خودمان باشند (در حالی که آقایان به طور ناخودآگاه به دنبال شباهت با  مادر هستند ، و  یا زنانی که با پدر دیده اند).
 
و از آنجا که بخش قابل توجهی از مردم از ظاهر معمولی برخوردار هستند ، "میانگین" برای تعداد بیشتری از افراد جنس مخالف جذاب خواهد بود . علاوه بر این ، اگر فردی داده های عادی داشته باشد ، به این معنی است که بسیاری از ژن های مختلف در بدن او مخلوط می شوند و در برابر بیماری ها و انگل ها نیز مقاومت بیشتری نشان می دهد.اما برای خانمها یا آقایان واقعاً روشن و زیبا ، پیدا کردن یک زوج مناسب کار ساده ای نخواهد بود ، زیرا افراد بسیار کمتری با ظاهری شگفت انگیز برای جذب آنها وجود دارند.
 

4. همراه شما یک دوست جذاب از جنس مخالف هست

زمان رفتن به مهمانی ، یک دوست جذاب از جنس مخالف را همراه خود کنید. تمام توجه او به شما معطوف خواهد شد و  به نظر می رسد بسیار جذاب تر خواهید بود . درست است ، اگر دوست شما ظاهر زیبایی نداشته باشد ، او همچنان به عنوان رقیب بالقوه توجه شما را جلب می کند ، اما داده های شما بسیار بدتر ارزیابی می شوند.
 
در طبیعت ، همه چیز دقیقاً یکسان است: حیوانات تمایل دارند از نزدیک به انتخاب دیگران دقت کنند و آن شرکایی را که دیگران انتخاب می کنند جذاب تر بدانند . به عنوان مثال ، ماهی های گوپی ، معمولاً نر های با رنگ روشن را ترجیح می دهند. اما وقتی می بینند ماهی های دیگر با یک ماهی "ساده" شنا می کنند ، آنها نیز شروع به پیدا کردن نرهای تک رنگ می کنند که جذاب هستند.
 
هک زندگی مفید : اگر می خواهید یک شریک پیدا کنید ، شروع به ارسال عکس در شبکه های اجتماعی کنید نه در کوه و یا در کابین خلبان یک هواپیمای گران قیمت بلکه در کنار برادر زیبای یک دوست دختر یا یک دوست قرار بگیرید.
 

5- آیا می دانید چگونه گیتار  بنوازید

در چشم جنس مخالف هم مردان و هم زنان کسانی که گیتار می نوازند، بیشتر مورد علاقه قرار می گیرند. اما بیشتر اوقات مردان هستند که برای افزایش محبوبیت خود در بین زنان سعی در تسلط بر گیتار دارند. و بیهوده نیست.
 
آزمایشی انجام شد که در آن مردی جذاب به 300 زن نزدیک شد و در ملاقات با آن ها ، شماره تلفنی را پرسید. در همان زمان ، او یک کیف گیتار ، یک کیسه ورزشی را حمل می کرد ، یا دست خالی بود. بیش از یک سوم خانمها هنگامی که کیف گیتار را همراه داشت ، شماره تلفن خود را دادند ، 14٪ - هنگامی که هیچ چیزی در دستش نبود و تنها 9٪ خانمها وقتی که با یک کیسه بدنسازی بود ، شماره خود را به او دادند.
 

6. شما چهره ای باشکوه دارید

(افراد مبتلا به یک نوع بدن مشابه همدیگر را تحت تأثیر قرار می دهند)  
افراد تمایل دارند که در بین افراد یک طبقه ، در همان سن و با خصوصیات بیرونی مشابه ، به دنبال همسر باشند. و اگر فردی اضافه وزن داشته باشد ، در بین افرادی که دارای همان نوع چاقی هستند ، شریک زندگی خود را انتخاب می کند . کاملاً مشخص نیست که چه چیزی در این مورد بر انتخاب تأثیر می گذارد: داده های خارجی یا این واقعیت که افراد دارای شاخص های مشابه BMI در شیوه زندگی و فعالیت های اجتماعی تقریباً مشابه هستند. اما در این اولویت مورد منفی خاصی وجود دارد: زوج هایی که مستعد چاقی هستند دارای کودکانی هستند که تمایل بسیار بالایی به اضافه وزن دارند.
 

7. شما به ندرت ظاهر خود را به درستی ارزیابی می کنید

و یک هک زندگی کوچک دیگر برای هر دو جنس: به چشمانتان اعتماد نکنید. اگر برای رزومه خود عکسی را انتخاب کرده اید یا می خواهید صفحه ای در Tinder را پر کنید ، از شخص دیگری ، ترجیحا یک غریبه ، کمک بخواهید. ما به ندرت ظاهر خود را به درستی ارزیابی می کنیم و اغلب موفق ترین عکس ها را ارسال نمی کنیم و یک  غریبه به راحتی می تواند تشخیص دهد که کدام عکس واقعاً ارزشش را دارد .
 

8 .یک داستان گوی عالی هستید

مردانی که می دانند چطور جوک یا داستان را به روشی جالب بگویند برای زنان جذاب تر به نظر می رسند. شاید این به این دلیل باشد که یک چنین استعدادی می تواند در یک حرفه و تجارت موفق مؤثر باشد.
 
اگرچه مردان انتظار چنین استعدادی را از زنان ندارند ، اما هوش پیشرفته اغلب برای آنها جذاب به نظر می رسد. فقط ، همانطور که قبلا گفتیم ، باید با احتیاط نشان داده شود.
 

9.دوست دارید مطالعه کنید

این در عصر اطلاعات و ارتباطات عجیب به نظر می رسد ، اما مطالعه وارد ده سرگرمی جذاب برای زنان (در رتبه اول برای هر دو جنس سفر) شده است و مقام ششم را کسب کرده است. راز این در چیست؟ اولا ، اگر دوست دارید مطالعه کنید ، احتمالاً ارتباط با شما جالب و مفید خواهد بود و می توانید بحث کنید.
ثانیا ، با توجه به ترجیحات شما، می توان شخصیت شما را بهتر درک کرد.
 

10. از نشان دادن احساسات عجیب خودداری می کنید

مطالعات نشان داده است که هرچه شریک زندگی، شما و احساسات شما را درک کند ، برای هر دوی شما بهتر است. به محض اینکه احساس کرد که "واژگان عاطفی" برای شما مناسب است ، احساس رضایت درونی می کند و با شما همدردی می کند. بنابراین ، هرگونه احساسات غیر طبیعی ، نکات مبهم و رفتارهای عجیب و غریب علیه شما کار می کند و می تواند به روابط شما آسیب برساند.
چه چیز دیگری می تواند در درک ما از جذابیت تأثیر بگذارد؟
زنان گریان مردان را دفع می کنند. اشک ریخته شده در اثر غم و اندوه غیرقابل تصور است ، اما می تواند بر رفتار انسان تأثیر بگذارد. در مردان ، این اشک ها جذابیت را به جنس مخالف کاهش می دهد. اما اشک شادی بر مردان تأثیر نمی گذارد ، زیرا آنها ترکیب متفاوتی دارند.
چه عادات عجیب ، خصوصیات شخصیتی یا ظاهری را برای جنس مخالف دوست دارید؟

نظرات

در ادامه بخوانید...

5 جمله سمی که به دختران نباید گفت

در
از بدو تولد ، والدین فرزندان خود را باکلیشه "دختر زیبا و خانه دار و پسر قوی و باهوش" پرورش می دهند. شاید هزاران سال پیش این امر توجیه پذیر بود: مردان ماموت ها را تعقیب می کردند ، و زنان در خانه مشغول پخت پز بودند. اما امروز ، مادران و پدرها همچنان ناامیدانه به مهارت های بی فایده ای می چسبند که برای دختران منسوخ شده اند.
 
sayarak.com آثار روانشناسان مدرن را با دقت مطالعه کرد و فهمید که تصورات غلط والدین به طور ناخودآگاه به دخترانشان چگونه منتقل می شود.
 

5- دختران دعوا نمی کنند و همیشه از بزرگسالان پیروی می کنند

دختران سازگار هیچ نگرانی ایجاد نمی کنند و در درجه اول برای والدین مناسب هستند. با این حال ، در بزرگسالی ، یک دختر مطیع که نمی تواند از همسالان خود عقب نماند ، خطر تبدیل شدن به قربانی سوء استفاده جسمی یا اخلاقی را دارد.
 
خشونت خانگی یک بیماری در جامعه است. در کشورهایی که اطاعت زنانه پرورش می یابد ، میزان ظلم بسیار زیاد است: 70٪ در هند ، 42٪ در ترکیه (ایران ، به هر حال ، خیلی عقب نیست ). قربانیان با ضربات سیلی و توهین روبرو می شوند ، زیرا از کودکی از کسی پیروی می کردند که قوی تر است.
 
یاد بگیریم که هر فردی فارغ از جنسیت حق دارد از منافع خود دفاع کند و در صورت لزوم دندان های خود را به دشمن نشان دهد. یک دختر در صورت تسلیم شدن یا آموختن از دفاع از دیدگاه خود ، کودک بی ادبی نخواهد شد.
 

4- دختر باید خانه دار باشد ، در غیر این صورت هیچ کس با او ازدواج نخواهد کرد

به طور پیش فرض ، به دختران آموزش داده می شود که مرتب باشند: لباس های مرتب بپوشند،اتاق خود را تمیز کنند و .... با این وجود ، دقت یک ویژگی جنسیتی نیست ، بلکه لازم است، صرف نظر از جنسیت، عشق به نظم را برای هر کودک پرورش دهیم . 
روانشناسان در ارتباط با دخترانی که والدین آنها را به طرز تعصب آمیز به شستن ، تمیز کردن ، پخت کیک و در زندگی خانوادگی همه کارهای خانگی را به عهده می گیرند، می گویند که کار های خانگی رابطه ای با جنسیت ندارند. این بدان معنی است که پسر ها باید بتوانند کفها را تمیز کنند و مثلاً دختر ها باید بتوانند لامپ های سوخته را تعویض کنند.
 

3. این کار مردانه است ، بنابراین به سمت "امور مردان" نروید

حکایت قدیمی که به آنها ریاضیات / فیزیک / برنامه نویسی داده نمی شود چیزی بیشتر از قصه های مادربزرگ است. در حقیقت ، دانشمندان هنوز نورون های خاصی را که مسئول توانایی های ریاضی است ، در مغز مردان پیدا نکرده اند . اما دختران هنوز از یادگیری جبر یا هندسه می ترسند ، که ظاهراً مقصر ذهن زن نیست. تقصیر والدین و معلمان است.
 
شوخی ها درباره منطق ویژه زن ، سبک رانندگی و حماقت در ریاضیات بی سر و صدا باعث کاهش عزت نفس کودک می شود. روانشناسان می گویند دختران و پسران زیر 6 سال دنیا را به همین صورت می بینند و به خودشان اعتقاد دارند. اما از سن 7 سالگی ، دختران فکر می کنند که، برای انجام ریاضیات / ساخت هواپیما / طراحی پل به اندازه کافی باهوش نیستند 
 
معلمان و آموزگاران انتظار موفقیت تحصیلی از پسران را دارند ، در حالی که به دختران کمتر توجه می کنند. چنین نگرشی می تواند در انتخاب یک حرفه تأثیر بگذارد : چه کسی می داند ، ممکن است دختر شمادر صورت نبودن نگرش تعصب آمیز به توانایی های ذهنی زن، به عنوان ماری کوری دوم تبدیل شود.
 

2. ارزش اصلی زن در ظاهر او است  

در هر کشور دنیا که در آن متولد شده اید ، والدین شما به احتمال زیاد به شما گفته اند که پسر باید قوی و باهوش باشد و دختر باید نجیب و زیبا باشد. در نتیجه دختران با این فکر رشد می کنند که سرمایه اصلی آنها  ظاهر آنها است.
 
در واقع ، این جمله حقیقت تلخ خود را دارد. جامعه شناسان بر این باورند که زنان هنوز هم با لباس و ظاهر شان سنجیده می شوند. طبق نظرسنجی ، مدیران HR در درجه اول به آرایش و رنگ موی متقاضی و سپس به خصوصیات شغلی توجه می کنند. نیازی به گفتن نیست ، سایر معیارها در مورد مردان اعمال می شود؟
 
روشن است که با چنین بی عدالتی باید کاری انجام شود. به عنوان مثال ، در انگلستان ، تبلیغات جنسیتی ممنوع شده است ، مانند "مادر زیبا است و پدر باهوش است".
ماتل (سازنده عروسک های باربی) که مدت هاست مورد سرزنش قرار می گیرد و تصویری فریبنده از زنان غیرقابل تحقق  را با عروسک هایش عرضه می کند ، تصمیم گرفته است تا از مبارزه علیه نابرابری جنسیتی حمایت کند . باربی قاضی ، باربی آتش نشانی و دیگر نمایندگان حرفه های به اصطلاح "مردانه" در ترکیب تیم حاضر شده اند.
 

1. دختران از درختان بالا نمی روند و دنبال توپ نمی دوند  

دانشمندان مدتهاست كه ثابت كرده اند كه مردان از زنان قوی تر هستند: آنها توده عضلانی بیشتری دارند و خود ماهیچه ها به طور متفاوتی ساختار یافته اند . اما این به هیچ وجه به معنای این نیست که زنان به فعالیت بدنی کمتری نیاز دارند.
 
آشنایی دختران با ورزش هایی که به طور سنتی مردانه (فوتبال ، بسکتبال) محسوب می شوند ، کودکان را به یک تبهکار تبدیل نمی کند. با توجه به  نظر روانشناسان، این فعالیت به آنها کمک می کند تا بدنی نه تنها زیبا، بلکه قوی، شجاع و ماهر داشته باشند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

زنان واقعا قوی‌تر از مردان هستند

در


اگر همیشه سر این موضوع با دوستان‌تان بحث می‌کردید، حالا یک تحقیق علمی هم دارید که در راستای ادعای‌تان طرح کنید.نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که در شرایط بسیار سخت مثل قحطی، شیوع بیماری‌های واگیردار، یا حتی اسارت، زنان بیش از مردان دوام می‌آورند.


در عصر حاضر نیز زنان تقریبا همه جای دنیا بیش از مردان عمر می‌کنند. مثلا در انگلستان، امید به زندگی برای زنان ۸۳ سال است و برای مردان ۷۹.۵ سال. (در اسکاتلند این ارقام به ترتیب ۸۱ و ۷۷ است.)

مطالعه اخیر در دانشگاه جنوبی دانمارک و روی هفت نمونه تاریخی که جوامع بشری در شرایط بسیار سخت قرار گرفته بوده‌اند، انجام شده. هدف مطالعه درک بهتر اختلاف عمر بین زنان و مردان بوده.

از نمونه‌هایی که محققان این دانشگاه مطالعه کرده‌اند، می‌توان به قطحی ایرلند بین سال‌های ۱۸۴۵ و ۱۸۴۹ میلادی و دو شیوع سرخک در ایسلند در سال‌های ۱۸۴۶ و ۱۸۸۲ میلادی اشاره کرد. نمونه دیگر تجربه برده‌های لیبریایی است که اوایل قرن نوزدهم میلادی در آمریکا آزاد شدند و به آفریقا بازگشتند و بسیاری چون در معرض بیماری‌هایی که در آمریکا نبود قرار گرفتند، مردند.

در همه این نمونه‌های تاریخی، امید زندگی به شدت کم شد. مثلا در شیوع سرخک در ایسلند (۱۸۸۲)، امید زندگی برای زنان از حدود ۴۴ سال به حدود ۱۹ سال رسید، و برای مردان از حدود ۳۸ سال به اندکی زیر ۱۷ سال.
ادعای این محققان این است که دلیل اصلی اختلاف امید به زندگی بین زنان و مردان، نرخ مرگ‌ومیر نوزادان است
محققان دانشگاه جنوبی دانمارک مشاهده کرده‌اند که در همه جوامع مورد بررسی، و تقریبا در همه گروه‌های سنی، نرخ مرگ‌ومیر زنان کمتر بوده، و جز یک مورد استثناء زنان بیش از مردان عمر می‌کرده‌اند.

ادعای این محققان این است که دلیل اصلی اختلاف امید به زندگی بین زنان و مردان، نرخ مرگ‌ومیر نوزادان است. آنها می‌گویند: "در شرایط بسیار سخت و کشنده، نوزادان دختر بهتر از نوزادان پسر مقاومت می‌کردند".

و بر این مبنا نتیجه گرفته‌اند که: "این واقعیت که در شرایط بسیار سخت، و در بدو تولد که تفاوت‌های رفتاری و اجتماعی دو جنس کمینه است، ماده‌ها بیش از نرها زنده می‌مانند، شاهدی است بر این فرضیه که برتری زنان در بقا دلایل بنیادی زیست‌شناختی دارد".

نویسندگان گزارش تأکید کرده‌اند که بر اساس یافته‌های این تحقیق مزیت زنان به مردان در محیط‌های مختلف کم و زیاد می‌شود و عوامل اجتماعی هم روی آن تأثیر دارد.

آنها به نتایج تحقیق‌های دیگر اشاره کرده‌اند که اختلاف هورمونی را عامل اختلاف مرگ‌ومیر زن و مرد می‌داند. مثلا استروژن که در زنان بیش از مردان یافت می‌شود، خاصیت ضدتورمی دارد. در حالی که تستسترون که در مردان بیشتر است، ممکن است باعث ضعف سیستم ایمنی بشود.

پروفسور ویرجینیا زارولی، سرپرست این تیم تحقیقاتی، می‌گوید: "شرایط مردم در نمونه‌هایی که بررسی کردیم حقیقتا وحشتناک بود. و با اینکه در این دوره‌های بحران مزیت بقای زنان افت می‌کرد، همچنان آن‌قدر بود که بیش از مردان زنده بمانند. یعنی حتی در دوره‌هایی که مرگ و میر زیاد بود، زنان بیش از مردان عمر می‌کردند". ( سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه دختران جذاب تر شوند

در
چگونه دختران جذاب تر شوند
گیشا یکی از معیارهای شناخته شده زنانه در جهان است. آنها از دوران کودکی و طی سالها این هنر را یاد می گرفتند. بیشتر اسرارها به دقت پنهان شده و تنها از معلم به دانش آموزان زن منتقل می شد. با این حال، برخی از این راز و رمز ها برای مخاطبان در دسترس هستند.
 
sayarak.com برخی از راز های این دختران گیشا را آموخته است که به آنها کمک میکرد همیشه جذاب باقی بمانند. و اکنون آنها را با شما به اشتراک می گذارد.
 

صحبت کردن یک گیشا

صحبت کردن یک گیشا به خوبی تنظیم شده و در عین حال یک شبیه سازی است. واژگان دختران بسیار غنی است. صدا غریب و نرم است. گیشا سالها برای مکالمه مناسب آموزش دیده است. با این حال، برخی نکات در دستیابی به نتایج قابل توجه در دوره کوتاه تر کمک می کنند.
- صدای خود را ضبط کنید در تست صدا باید صاف باشد.
- از صدای مزاحم خلاص شوید
- همیشه درباره چیزی که میخواهید بگوید فکر کنید تا تکرارهای کمتر و مکث نامناسب نداشته باشید.
 

دست های یک گیشا

دستهای یک گیشا همیشه در معرض دید هستند و در عین حال آنها یکی از اصلیترین ابزارهای کاری او هستند. بنابراین باید مراقب باشیم. علاوه بر این، آنها باید بتوانند به درستی استفاده شوند، مهم است که همیشه زیبا بمانند. 
ناخن ها باید مرتب شوند. برای صرف وقت در حمام، ماسک و کرم زدن به دست ها تنبل نباشید . به عنوان مثال، رسیدگی به دست ها را همزمان با تماشای مجموعه های مورد علاقه خود در شب ترکیب کنید.

راه رفتن یک گیشا

راه رفتن معروف گیشا عمدتا به دلیل کفش های خاص- صندل در یک فرم چوبی عالی است. سر خود را مستقیم نگه دارید و به جلو بروید، نه این که به زیر پای خود نگاه کنید.
یکی از ویژگی های اصلی یک گیشا ظرافت است.کنار دیوارها و نرده ها تکیه نکنید و سعی کنید روی هر دو پا بایستید.
 

دانش و آگاهی یک گیشا

چگونه دختران جذاب تر شوند

دلیل این که آنها به سرعت و به راحتی با یک شخص ارتباط برقرار می کردند، این بود که آنها اطلاعاتی در مورد مهمان از قبل داشتند.
 
امروز شاید این کار حتی ساده تر باشد: قبل از اینکه بپرسید که چه کسانی به جلسه می آیند، به صفحات خود در شبکه های اجتماعی نگاه می کنید. با دانستن حداقل چیزی در مورد یک فرد، شما می توانید از آن برای ایجاد روابط و ایجاد تصویر مثبت استفاده کنید.
 

زبان بدن در گیشا

گیشا ها در زبان بدن بسیار عالی بودند، زیرا گاهی اوقات می توان گفت نه تنها بیشتر از کلمات، بلکه ارتباط خاص خود را نیز به نحوی خاص تنظیم می کند.
 
سعی کنید همیشه آرام باشید برای انجام این کار، از دیافراگم استفاده کنید، از طریق بینی بکشید. سپس به 5 عدد برسید و به آرامی بازدم را انجام دهید. بنابراین شما می توانید به آرامش خود کمک کنید.
 
تمام حرکات باید مطمئن و دقیق باشند. اگر آستین بلند دارید، گاهی اوقات، به طوری که احتمالا، شما می توانید آنها را بالا ببرید یا دست های خود را کشش دهید، دست خود را نشان دهید. این بخش بدن برای جنس مخالف بسیار جذاب است .از پاها زیاد در زبان بدن استفاده نکنید.
 
چشم ها باید نیمه باز باشد تا یک نگاه مرموز و جذاب داشته باشیم. در عین حال، بهتر است با یک شخص با لبخند خوشامد بگویید و به او با مهربانی نگاه کنید.
 
شما می توانید تمرین زیر را انجام دهید: هر صبح، پلک ها را ببندید و چشمها را بچرخانید. و اگر این کار را بدون خارج شدن از رختخواب انجام دهید، این تمرین نیز شما را کمی بیشتر تشویق می کند. مدل های مد روز مدرن از تکنیک مشابه قبل از عکسبرداری استفاده می کنند.
 
این تمرین به شما کمک می کند به سرعت آرام و تمرکز کنید. چشمانتان را ببندید و سر خود را در یک موقعیت مستقیم بردارید. سپس آن را به آرامی بلند کنید، در حالی که عمیق استنشاق میکنید. چشمانتان را باز کنید هنگامی که سر خود را بلند می کنید، نفس خود را برای چند ثانیه نگه دارید. سپس استراحت کنید و بیحرکت بمانید. انگشتان وسط را وسط ابرو قرار داده برای 1-2 دقیقه فشار دهید.
 

راز مراقبت شخصی

برای حفظ پوست، مو و ناخن سالم، علیرغم مقدار زیادی از لوازم آرایشی که روزانه استفاده می شود، گیشا به دقت از بدن خود با کمک درمان های طبیعی مراقبت می کند.
 
هنگام مصرف آب در حمام ، یک قاشق غذاخوری از آب سیب تخمیر شده اضافه کنید. این کمک خواهد کرد که پوست جوان و سالم باقی بماند.
گیشا به موهایشان بسیار حساس بودند و جوشاندن برگ های  چای هیبیسوس را آماده می کنند و یک بار در هفته سرشان را می شستند.
هنگامی که مو خشک و بی حالت می شد، دختران از چای سبز دیگری استفاده می کردند. آن را به روش معمولی شستشو داده و سر مو  را با آنها را شستشو می دادند. با توجه به مقدار زیادی از ویتامین ها، این نوشیدنی به بدن در تقویت  نه تنها از داخلی، بلکه از خارج نیز کمک میکرد.
چای سبز نیز می تواند برای صورت در صبح و عصر  پوست را پاک کند و از مشکلات پوست خلاص شوند.
وشما اسرار زیبایی های ژاپنی که می شناسید چیست؟

نظرات

۱۴۰۰/۱۲/۱۰تاریخچه این پدیده اجتماعی-فرهنگی، به گفته دانشمندانی که فرهنگ ژاپن را مطالعه می کنند، بیش از چهار قرن است. همانطور که لیزا دالبی، مردم شناس و ژاپن شناس آمریکایی در کتاب گیشا نوشت، اولین گیشا بازیگران مرد تئاتر کابوکی بودند که در قرن هفدهم در ژاپن ظاهر شدند.

۱۴۰۰/۱۲/۱۰ «گیشا» دقیق‌ترین نام برای این مردان و زنان است: در ژاپن حرف «ش» وجود ندارد. نمایندگان این حرفه، که در قرن هفدهم در ژاپن ظاهر شدند، تفاوت های اساسی با yuze (روسپی ها، که به آنها jero نیز می گویند) داشتند - وظیفه اصلی یک گیشا حفظ گفتگوی فکری در مورد هنر با مشتری بود ( معمولاً مشتری ثروتمند). . کلمه "گیشا" در زبان ژاپنی خود از دو کاراکتر تشکیل شده است که بیانگر اصطلاحات "مهارت" و "ظرافت" است.

۱۴۰۰/۱۲/۱۰اولین گیشا، بازیگران تئاتر کابوکی، با اجرای نقش های مرد و زن در به اصطلاح "منطقه های سرگرم کننده" شهرهای ژاپن، که فاحشه خانه هایی در آن قرار داشتند، آثار نمایشی را روی صحنه ارائه کردند. همانطور که الیزابت ابوت، محقق ارشد کالج ترینیتی دانشگاه تورنتو، در کتاب تاریخچه کورتزان ها می نویسد، در آغاز قرن نوزدهم، اکثر گیشاها زن بودند، اما نمونه های جدا شده ای از گیشا های مرد در ژاپن امروز وجود دارد.

۱۴۰۰/۱۲/۱۰یک گیشا نه تنها با توانایی برقراری ارتباط با مشتری در مورد موضوعات هنری آموزش می بیند بلکه یک نماینده این طبقه اجتماعی می تواند آلات موسیقی بنوازد، آواز بخواند، جوک بگوید، نقاشی بکشد.

۱۴۰۰/۱۲/۱۰قدیمی‌ترین نشریه ژاپنی به زبان انگلیسی، ژاپن تایمز، مصاحبه‌ای با چیکاکو پری، که «آخرین گیشا» در ژاپن نامیده می‌شود، منتشر کرد. چیکاکو پری در سن 12 سالگی توسط پدرش به یک مدرسه آموزش گیشاهای کیوتو فروخته شد تا پدرش بدهی هایش را پرداخت کند. گیشا گفت که دانش‌آموزان اگر آکوردهای اشتباهی را روی شمیسن سه سیم می‌گرفتند یا رقص خود را از دست می‌دادند دائماً مورد ضرب و شتم قرار می‌گرفتند. علاوه بر این، درس های خانه گیشا، لباس ها و سایر ویژگی ها هزینه زیادی دارد، چیکاکو پری دائماً مبالغ هنگفتی را از میزبان موسسه قرض می گرفت. او تنها پس از 25 سال موفق به پرداخت قرض های خود بصورت کامل شد. الیزابت ابوت در کتاب خود تأیید می کند که دختران خانواده های فقیر که به خانه های گیشا فرستاده می شدند، معمولاً برای مدت بسیار طولانی وام دار صاحبان این مدارس بودند.

۱۴۰۰/۱۲/۱۰چیکاکو پری استدلال می کند که فقط یک مرد ثروتمند حق داشتن نماینده این حرفه را دارد که قبلاً پس از مطالعه طولانی انجام شده است - اگر مشتری بودجه کافی نداشته باشد و او نداند چگونه به اندازه کافی از گیشا مراقبت کند ، روابط نزدیک قابل بحث نیست - در غیر این صورت، چنین رفتاری برای این گیشا نالایق تلقی می شود، او اقتدار خود را از دست می دهد. گیشاها سه برابر او-زرو سان دستمزد می گرفتند yuze (روسپی ها، که به آنها jero نیز می گویند) ، زیرا به گفته چیکاکو پری، آنها بر خلاف فاحشه ها برای نخبگان تجملاتی بودند.

۱۴۰۰/۱۲/۱۰گیشا حق تعیین قیمت برای خدمات خود و انتخاب مشتریان خود را داشت. یک همکار مودب و ظریف که یک گیشا در شرکت او وقت می گذراند، به طور معمول، ثروت قابل اعتمادی داشت. نیکلای نپومنیاکتچی، تبلیغ کننده، چنین پالایش مشتریان ثروتمند را تأیید می کند، در فرهنگ ژاپنی آنها را iki می نامند - این ایده آل زیبایی شناختی ژاپن است.

۱۴۰۰/۱۲/۱۰دانشمندان و نویسندگان کتابهای لیزا دالبی (او خودش در حین تهیه پایان نامه در مورد گیشا مدتی در ژاپن در این حرفه کار می کرد) و الیزابت ابوت می نویسند که در شرایط مساعد هزینه های گران قیمت یک گیشا توسط ستایشگر او تامین می شود - دانا سان، که ظاهرش هنوز در راه است. میزبان موسسه آموزشی را تایید کند. او در مورد یک حامی بالقوه پرس و جو می کند، و اگر از نظر مالی ورشکسته باشد، او را از این فرصت برای داشتن یک گیشا محروم می کند.

۱۴۰۰/۱۲/۱۰طبق قوانین موجود، گیشا حق ازدواج ندارد، در غیر این صورت وضعیت خود را از دست می دهد. در حضور یک دانا سان، او کاملاً از نظر مالی به او وابسته است، در حالی که حامی تعهدی به گیشا برای حمایت دائم از نماینده این حرفه ندارد. همانطور که الیزابت ابوت می نویسد، دانا سان آزاد است تا هر طور که می خواهد گیشاها را تغییر دهد. در عین حال، مواردی که گیشا از طرفداران باردار می شود یا با آنها خانواده ایجاد می کند غیر معمول نیست.

۱۴۰۰/۱۲/۱۰سنت های ژاپنی حکم می کند که رابطه بین گیشاها و دانا سان آنها مخفی بماند. با این حال، در سال 1989، به دلیل انتشار اطلاعات توسط رسانه های ژاپنی در مورد زندگی مشترک سوسوکه اونو، نخست وزیر با چندین گیشا، این مقام مجبور به استعفا شد. یکی از معشوقه ها به خبرنگاران نزدیک شد و به آنها گفت که سوسوکه اونو "با او مانند یک کالا رفتار می کرد و یک جسد را به قیمت 300000 ین در ماه می خرد." این حادثه در سطح مجلس مطرح شد و نخست وزیر مجبور به ترک سمت خود شد. این اولین بار در ژاپن بود که جزئیات روابط بین مقامات عالی رتبه و گیشاها با چنین تبلیغات گسترده ای روبرو شد و اعتراض عمومی زیادی به همراه داشت.

در ادامه بخوانید...

چرا مردان ناگهان به روابط خود پایان می دهند

در
چرا مردان ناگهان به روابط خود پایان می دهند
او تماس نگرفت. چرا مردان ناگهان به روابط خود پایان می دهند
این اتفاق می افتد که رابطه خیلی سریع هنوز شروع نشده به پایان می رسد. چه دلایلی می تواند منجر به این واقعیت شود که بعد از گذشت چند روز مردان دیگر نمی خواهند قرار های جدید را ادامه دهند؟
 
دو مورد افراطی وجود دارد که باید در روابط با مردان از آن اجتناب کرد. اولی صراحت بیش از حد و دومی راز داری بیش از حد است. اگر در روز اول به معنای واقعی کلمه همه چیز را با آقا صحبت کردید ، و علاوه بر این همه گل و لای خود را ریختید ، جای تعجب نیست اگر این مرد دیگر نمی خواهد با شما ارتباط برقرار کند. همین مسئله در مورد راز داری بیش از حد نیز صدق می کند - اگر مردی مجبور شود حداقل چند کلمه را بقولی با چنگک از شما بیرون بکشد ، بعید است علاقه ای به ادامه رابطه داشته باشد.
 
چه کاری انجام دهیم تعادل را دنبال کنید. اگر چنین کاستی هایی را می شناسید ، برای رفع آنها تلاش کنید. اگر بسیار خجالتی هستید ، مباحث پیشاپیش را برای مکالمه آماده کنید ، آنها را با یک دوست یا در مقابل آینه تمرین کنید - این به شما اطمینان می دهد که در زمان قرار اطمینان بیشتری داشته باشید.
 
یکی دیگر از دلایل اصلی از دست دادن علاقه ، تابو در جلوه های تمایلات جنسی است. اگر اجازه نمی دهید که مرد کمترین تماسی با شما داشته باشد اگر او شما را ترک کرد تعجب نکنید. این بدان معنا نیست که برای اولین کسی که با او ملاقات دارید باید این تابو را بشکنید، فقط بگذارید کارها به روال عادی ادامه یابد.
 
اغلب یک مرد تمایل به ادامه رابطه ندارد زیرا شما چیزهای متفاوتی از آنها می خواهید. بعضی اوقات زنان تمایل به عجله کردن دارند و پس از چند تاریخ ، آنها پیشنهاد می کنند که برای فرزندان آینده نامی انتخاب کنند. این می تواند یک مرد را بترساند. اما خود را در جای او قرار دهید - در چنین شرایطی چه فکر می کنید؟ البته باید در مورد آینده و چشم اندازهای خود بحث کنید. اما در حد معقول و بعد از اینکه رابطه شما واقعاً شروع شده است.
 
همچنین اتفاق می افتد - یکی از شرکا به دنبال یک رابطه جدی است و دیگری به دلایلی برای آن رابطه آماده نیست. شما هرگز نباید سعی کنید این موقعیت را تغییر دهید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 عکس عروسی نادر از ستاره های قرن بیستم و داستان های عاشقانه آنها

در
قرن بیستم عصری بود از مردان درخشان و زنان جذاب. به نظر می رسید که هنرمندان آن زمان همه چیز را داشتند: تحسین میلیون ها هوادار ، نقش های به یاد ماندنی ، زیبایی و .... اما زندگی ستارگان مشهور ، اغلب آنقدر که به نظر می رسید غرق در تجملات نبوده و نیست. از این گذشته ، موفقیت و ثروت تضمین کننده خوشبختی در عشق نیست.
 
sayarak.com در روز عروسی آنها عکس هایی از افراد مشهور قرن بیستم را جمع آوری کرد و فهمید که آیا این پیوند های خانوادگی قوی هستند.
 

1. لیزا مینلی (1967)

لیزا مینولی
ستاره موسیقی لیزا مینلی و خواننده استرالیایی پیتر آلن، مادر لیزا، بازیگر مشهور هالیوود جودی گارلند بود. در سال 1967 ، عروسی آنها برگزار شد. برای جودی ، پیتر داماد ایده آل بود: پیتر به دختر او توهین نکرد ، مودب و دوست داشتنی بود ، و همچنین وضعیت مالی آنها را اصلاح می کرد. اما یک پایان خوشحال کننده اتفاق نیفتاد: در آوریل 1970 ، زن و شوهر اعلام کردند که در حال جدایی هستند. دلیل ، به احتمال زیاد ، این بود که پیتر جامعه مردان را ترجیح می داد .
 

2. بریژیت باردو (1952)

بریژیت باردو
این بازیگر فرانسوی برای اولین بار در سن 18 سالگی با دستیار فیلم راجر وادیم ازدواج کرد . فیلم اول وادیم "و خدا یک زن را آفرید ..." با بریژیت باردو در نقش اصلی ، او را به یک ستاره فوق العاده تبدیل کرد و او یک کارگردان موفق شد. آنها تنها 5 سال با هم زندگی کردند ، اما در زندگی همچنان دوست باقی ماندند.
 

3. مرلین مونرو (1942)

ازدواج مرلین مونرو
اولین شوهر مریلین مونرو ی جذاب، جیمز داگورتی بود . برای یک دختر 16 ساله ، ازدواج فرصتی برای جلوگیری از سرگردان شدن در خانواده های بی سرپرست و پناهگاه ها شد. بعد از گذشت 4 سال ، با موفقیت در استودیوی 20th Century Fox، رابطه خود را  با Doherty را قطع کرد.
 

4. الویس پریسلی (1967)

عکس عروسی الویس پریسلی
الویس پریسلی وقتی تنها 14 سال داشت ، با همسر و عشق زندگی خود پریسیلا واگنر ملاقات کرد . در سال 1967 (عروس 21 ساله بود) آنها در هتل مجلل علاءالدین در لاس وگاس عروسی مخفی ترتیب دادند ، که در آن فقط اقوام دعوت شده بودند. پس از 6 سال ، پریسیلا تصمیم به طلاق از سلطان راک اند رول گرفت.
 

5. الیزابت تیلور (1964)

عکس عروسی الیزابت تیلور
به طور رسمی ، ملکه هالیوود 9 بار ازدواج کرده است. از این تعداد ، دو بار - با یک مرد ، ریچارد برتون است. در سال 1964 ، فقط 9 روز پس از طلاق لیز از ادی فیشر ، این زوج یک مراسم متوسط ​​در مونترال (کانادا) برگزار کردند. جزئیات رابطه آنها از صفحات اول روزنامه ها مخفی نماند ، میلیون ها نفر از مردم داستان عشق پرشور را دنبال کردند. همه اینها در سال 1974 به طلاق خاتمه یافت و به دنبال آن ازدواج مجدد انجام شد كه تنها 9 ماه به طول انجامید.
 

6. گریس کلی (1956)

لباس عروسی گریس کلی
حرفه گریس کلی در اوج خود بود زمانی که او در جشنواره فیلم کن، شاهزاده موناکو رینر سوم را ملاقات کرد. برنده اسکار و بازیگر مورد علاقه هیچکاک به دلیل عشق از صحنه کنار رفت و شاهزاده خانم موناکو شد. در سال 1982 ، در اثر تصادف رانندگی به طرز غم انگیزی درگذشت. شاهزاده تا زمان مرگش (در سال 2005) ازدواج نکرد و در کنار همسرش دفن شد.
 

7. بیانکا جاگر (1971)

عروسی بیانکا جاگر
میک جاگر در سپتامبر سال 1970 در مهمانی با بیانکا پرز-مورا مازیاس آشنا شد. در ماه مه سال 1971 ، آنها در سن تروپز ازدواج كردند و تعداد زیادی از پاپاراتزی آنها را احاطه كردند. خیانت های مکرر به یک ستاره راک فرصتی به این ازدواج نداد: در سال 1978 ، این دختر به محض اینکه درباره عاشقانه های جاگر با مدل جری هال شنید، طلاق گرفت .
 

8. کاترین دنوو (1965)

عروسی کاترین دنوو
تنها همسر رسمی بازیگر زیبا و اسرارآمیز فرانسوی ، دیوید بیلی ، عکاس لندنی بود . آنها هیچ مراسمی برای عروسی نگرفتند - آنها به سادگی قرارداد ازدواج را امضا کردند. عروس در لباس مشکی و داماد با ژاکت بافتنی بود. این ازدواج دوام طولانی نداشت؛ دلیل این شکاف می تواند یک مانع زبان باشد: بیلی حتی به یادگیری زبان فرانسه فکر نمی کرد ، و برای دنوو  صحبت به زبان انگلیسی خیلی خسته کننده بود.
 

9. والیس سیمپسون (1937)

والیس سیمپسون
والیس سیمپسون که دو بار طلاق گرفته بود با ادوارد هشتم که بخاطر ازدواج به او از سلطنت کناره گیری کرد. عروسی دو عاشق در مه 1937 در فرانسه برگزار شد. آنها تا زمان مرگ ادوارد زندگی می کردند و در آرامگاه سلطنتی نزدیک ویندزور دفن شدند.
 

10. اوا گاردنر (1951)

عروسی اوا گاردنر
صدای طلایی هالیوود(فرانک سیناترا) و بازیگر محبوب(اوا گاردنر) در نخستین فیلم در سال 1950 ملاقات کردند . به خاطر زیبایی مهلک اوا گاردنر ، فرانک سیناترا همسر خود را که 12 سال با او زندگی می کرد ، و سه فرزندش را ترک کرد. طرفداران اخلاق ، ازدواج آن ها را محکوم کردند که حرفه خواننده را ویران کرد ، و اوا گاردنر شهرت یک لیبرتین (که فقط از چهره خود سود می برد) را به دست آورد. این زن و شوهر با موفقیت ، حسادت مداوم ، رسوائی ها و قهر و آشتی های مداوم روبرو شدند - این زوج تنها 6 سال با هم زندگی کردند.
 

11. ژاکلین کندی (1953)

عروسی ژاکلین کندی
عکس های عروسی نادر از ستاره های قرن بیستم و داستان های عاشقانه آنها
 
ژاکلین بوییر و جان کندی در سال 1953 ازدواج کردند. عروسی رویداد شماره یک  در محافل سکولار بود. در سال 1960 ، جان کندی وارد انتخاب ریاست جمهوری شد. پس از پیروزی در انتخابات ، ژاکلین در مدت زمان کوتاهی توانست همدلی عمومی را به خود جلب کند و به یک محبوب جهانی تبدیل شد. در سال 1963 ، رئیس جمهور کندی در طی یک سفر کاری به دالاس ، از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت.در زمان ترور کندی، ژاکلین با او بود.
 

12. آدری هپبورن (1954)

لباس عروسی آدری هپبورن
ازدواج بازیگر آدری هپبورن و مل فرر که 14 سال به طول انجامید را نمی توان موفقیت آمیز نامید. مل فرر ، همانطور که گفتند ، سعی در کنترل همه چیز داشت و به موفقیت همسرش حسادت می کرد. این شایعات به حدی قوی بود که آدری مجبور به مصاحبه بزرگی شد ، که با تیتر منتشر شد: "شوهرم حرفه من را مدیریت نمی کند . " پس از دو مورد سقط جنین ، هپبورن به خاطر خانواده بازی در فیلم را رها کرد و در سال 1960 پسری به دنیا آورد. با این حال ، زندگی مشترک آنها در سال 1968 به جدایی انجامید.
 

13. لورن باکل (1945)

عروسی لورن باکل
در زمان ملاقات همفری بوگارت با لورن، مشهور و موفق بود و لورن باکال فقط اولین نقش فیلم خود را به دست آورده بود. آنها با اختلاف قاطع سن (25 سال) و مخالفت شدید مادر لورن ازدواج کردند. بعد از گرفتن طلاق، بازیگر بلافاصله با لورن باکال ازدواج کرد. لورن کار خود را ترک کرد و همسری دلسوز شد. همفری بوگارت، این بازیگر مشهور پس از 12 سال خوش گذراندن در کنار لورن بر اثر سرطان درگذشت.
 

14. سوفیا لورن (1966)

عکس عروسی سوفیا لورن
سوفیا لورن عشق واقعی خود را در سال 1950 در یک مسابقه زیبایی ملاقات کرد. تهیه کننده کارلو پونتی ازدواج کرده بود و گرفتن طلاق از کلیسای کاتولیک ایتالیا تقریبا غیرممکن بود.عاشقان نا امیدانه در مکزیک ازدواج کردند ، اما ین ازدواج از دید واتیکان فسخ شده بود. تنها در سال 1966 ، پس از تغییر تابعیت به فرانسوی و دریافت طلاق از همسر اول پونتی ، این زوج توانستند به طور رسمی امضا کنند. آنها با هم تا زمان مرگ کارلو در سال 2007 زندگی کردند.
 

15. ریتا هیورث (1949)

ریتا هیورث
ریتا هیورث چندین بار ازدواج کرد. یکی از همسرانش فرزند آقاخان سوم ، رهبر معنوی مسلمانان اسماعیلی ، شاهزاده علی سلمان آقاخان بود که وی را در کن ملاقات کرد. این مرد پولدار نظر بازیگر را به خود جذب کرد و با او ازدواج کرد، ریتا هیورث حرفه خود را ترک کرد و خود را وقف خانواده کرد. چند سال بعد ، ریتا هیورث ، خسته از خیانت های همسرش ، به آمریکا بازگشت.
 

16. یوکو اونو و جان لنون (1969)

یوکو اونو و جان لنون
یوکو اونو در سال 1966 در نمایشگاه آوانگارد با جان لنون ملاقات کرد . در سال 1969 ، این زوج در جبل الطارق امضا کردند ، این مراسم تنها چند دقیقه طول کشید. آنها ماه عسل خود را در آمستردام گذراندند در یک اتاق شیک در هیلتون برگزار کردند . در 8 دسامبر 1980 ، این نوازنده در نیویورک کشته شد.
 
و چگونه زندگی افراد مشهور را تصور می کنید؟ چه تعداد از ستاره هایی که می شناسید موفق شده اند خوشبختی را در عشق پیدا کنند؟ در نظرات به اشتراک بگذارید

نظرات

در ادامه بخوانید...

افراد مسن بهتر است کمتر بخوابند

در


افراد مسن بهتر است کمتر بخوابند
دانشمندان دریافتند که بازنشستگان نیازی به خواب طولانی ندارند و حتی خواب طولانی برای آنها مضر است.
 
البته افراد مسن اغلب اوقات شکایت می کنند که بی خوابی دارند ، که باز هم آنها بد می خوابند و شبها کم می خوابند. با این حال ، با همه اینها ، در طول روز ، با وجود خواب آلودگی این افراد باز هم ، احساس خوشبختی می کنند. معلوم شد که این کاملاً طبیعی است و حتی خوب است.
 
با توجه به این که افراد مسن با روحیه بهتر از خواب کمتری برخوردار هستند ، متخصصان دانشگاه سوری (بریتانیا) به عنوان بخشی از مطالعه خود به این مسئله پرداختند. آنها روش هایی را برای کمک به ایجاد خواب در افراد بالای 60 سال مطالعه کردند.
 
موضوع دیگری که دانشمندان انگلیسی توانستند کشف کنند، براساس داده ها ، برای مردان و زنان بالای 65-70 سال مفید است که دیرتر به رختخواب بروند و 45 دقیقه کمتر از 20 ساله ها بخوابند.
 
محققان حتی محاسبه کرده اند که بهتر است افراد 20 تا 30 ساله 7 ساعت و 15 دقیقه بخوابند . برای افراد 40 و 50 ساله میزان خواب مناسب 6 ساعت و 50 دقیقه است . اما برای کسانی که 65 سال و بیشتر دارند بهتر است به مدت 6 ساعت 30 دقیقه بخوابند .
دانشمندان بر این باورند که دلیل این امر برای سلامتی بیشتر افراد مسن ، در پس زمینه هورمونی قرار دارد.
 
نویسندگان این مطالعه هشدار می دهند لازم نیست به افراط و تفریط بروید ، مهم است که برای سلامتی به خودتان گوش دهید و مقدار ساعات خواب را انتخاب کنید که برای شما مطلوب باشد.

نظرات

در ادامه بخوانید...