نظافت تعطیل: 6 مورد که نیاز به تمیز کردن زیاد ندارد

تمیز کردن
همه وسایل و تجهیزات به نظافت مکرر نیاز ندارند

 

گاهی اوقات ، نظافت و تمیز کردن مکرر نه تنها بی معنی است ، بلکه مضر است. به عنوان مثال ، لوستر ها  آینه ها و مبلمان چوبی را می توان کمتر شست. اگر زمان زیادی را برای تمیز نگه داشتن خانه خود صرف می کنید ، به یاد داشته باشید که از کدام 6 مورد می توانید به طور دوره ای صرف نظر کنید. درخشش خانه شما ادامه خواهد یافت و وقت بیشتری برای خود خواهید داشت.

 

1. تمیز کردن ماشین لباسشویی

 ماشین لباسشویی

تمیز کردن پیشگیرانه سیستم را بیشتر از چند ماه یک بار انجام ندهید / عکس

 

برای اینکه ماشین لباسشویی به درستی کار کند ، باید مرتباً رسوب زدایی شود. بهترین گزینه هر چند ماه یکبار است. شما باید ماشین لباسشویی را مواد شوینده و همچنین عناصر خارجی مراقبت کنید. انجام اقدامات معمول ، حتی برای پیشگیری ، منطقی نیست - ماشین لباسشویی وقت کافی برای جمع آوری آلودگی نخواهد داشت. علاوه بر این ، مواد تمیز کننده (اعم از مواد شیمیایی خانگی یا اسید سیتریک) تهاجمی هستند و می توانند به لوازم خانگی آسیب برسانند. اگر نگران  سختی آب هستید ، در هنگام شستشو از مواد خاصی برای نرم شدن مایع استفاده کنید. محصول را می توان به محفظه پودر اضافه کرد.

2. تمیز کردن ماشین ظرفشویی

 ظرفشویی

این ماشین با تمیز کردن ظروف و بدون کمک کنار می آید / عکس


ماشین ظرفشویی یک دستیار وفادار برای بسیاری از زنان خانه دار است. بله ، قبل از قرار دادن ظروف کثیف در آن ، مواد غذایی باید تمیز شود. با این وجود نیازی به شستن کامل ظروف نیست. برای این کار ، شما یک ماشین ظرفشویی آشپزخانه دارید. علاوه بر این ، ظروف از پیش تمیز شده بدتر با ماشین ظرفشویی شسته می شوند. مواد شوینده به ظرف ها نمی چسبد زیرا روی آنها لایه دافع آب وجود دارد. در نتیجه زحمت شما و ماشین ظرفشویی هدر خواهد رفت و ماده شوینده نیز هدر می رود.

3. تمیز کردن کابینت آشپزخانه

 آشپزخانه

 

قفسه های یخچال باید هر هفته پاک شود ، اما کابینت های مواد غذایی نیازی به تمیز کردن مکرر نیست. از آنجا که محصولات فله و مواد غذایی کنسروی ماندگاری زیادی دارند ، تمیز کردن انبار هر دو ماه یکبار مجاز است. همزمان کالاهای تاریخ انقضا را بیرون بریزید. هک زندگی: برای اینکه محصولی را به سطل آشغال نیاندازید ، بر روی آنها برچسب هایی با تاریخ خرید و تاریخ انقضا بچسبانید. بنابراین می دانید که کدام غذای کنسرو شده و غلات بهتر است سریع مصرف شود.

4. تمیز کردن لوستر

لوستر

تمیز کردن لوستر روشی پر زحمت است که انجام آن یک بار در ماه کافی است / عکس:


چراغ های سقفی که تمیزتر باشند ، روشنایی نیز بیشتر است. با این وجود نیازی به شستن هفتگی وسایل نیست. حتی اگر هر روز لوستر را پاک کنید باز هم گرد و غبار روی آن جمع می شود. بهتر است این روش را یک بار در ماه انجام دهید. ابتدا لامپ ها را باز کنید ، سپس لوستر را  تمیز کنید و در آخر لامپ ها را تمیز و وصل کنید.


5. تمیز کردن آینه حمام

 آینه حمام

به دلیل رطوبت بیش از حد ، آینه با لکه های تیره پوشانده می شود / عکس


سطح آینه در حمام رطوبت اضافی زیادی را جذب می کند. در نتیجه ، آمالگام (پوششی که اثر بسیار بازتابنده ای ایجاد می کند) خراب می شود و لکه های تیره روی آینه ظاهر می شوند. فقط یک راه برای خلاص شدن از شر آنها وجود دارد - خرید یک آینه جدید. اگر نمی خواهید برای خرید یک  آینه عجله کنید ، سعی کنید سطح بازتابنده را دوباره خیس نکنید. آینه را فقط در صورت کثیف شدن بشویید و فرمولاسیون های خاصی را انتخاب کنید.

 

6. تمیز کردن مبلمان چوبی

مبلمان چوبی

با  لایه لاک ضخیم تر ، گرد و غبار بیشتر به مبلمان می چسبد / عکس


مبلمان چوبی حتی بدون صیقل هفتگی درخشش خواهند داشت. تمیز کردن اضافی فقط باعث بدتر شدن سطح می شود. لاک حاوی روغن و موم است. با استفاده مکرر ، اجزای تشکیل دهنده یک لایه چسبنده روی مبلمان چوبی هستند که گرد و غبار و سایر آلودگی ها را به خود جلب می کند. برای تمیز کردن سطوح ، آنها را با یک پارچه خشک پاک کنید. و کافی است ماهی یک بار از ترکیبات پولیش استفاده کنید.

نکات ساده نه تنها نظافت را آسان می کند ، بلکه به شما کمک می کند مقداری پس انداز کنید. ما همچنین توصیه می کنیم حدود 8 اشتباه اساسی که در آشپزخانه انجام می دهیم که هم به خانه و هم به رفاه آسیب می رساند را بخوانید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید