جاذبه گردشگری این شهر گودال بزرگی است که از فضا دیده می شود

گردشگری 


میرنی شهری است که طبق استانداردهای بسیاری در انتهای جهان واقع شده است. و در اینجا جذابیت خاص خود را دارد . اما از چه نوع؟ این جذابیت خاص یک حفره بزرگ است ، حتی از فضا نیز قابل مشاهده است. بزرگترین معدن در جهان نیست ، اما شاید مشهورترین معدن  باشد.

 

گردشگری
شهر میرنی عملا در حاشیه یک معدن میرنی بزرگ است / عکس


شهر میرنی عملاً در حاشیه این معدن بزرگ است. این شهر از نظر قلمرو در بزرگترین منطقه روسیه و کمترین جمعیت در یاکوتیا ساخته شده است.  35000 شهروند مستقیماً در شهر زندگی می کنند. دلیل اقامت مردم در اینجا و همچنین خود شهر ، الماس یا بهتر بگوییم استخراج الماس است.

 

گردشگری

 شهر میرنی یکی از غنی ترین ذخایر الماس در جهان است / عکس


معدن میرنی سنگ مورد بحث میر نام دارد و یکی از ثروتمندترین ذخایر الماس در جهان است. عمق آن 525 متر و قطر 1200 متر است. چنین حفره ای در مقیاس بزرگ ، که توسط دستان انسان ایجاد شده است ، واقعاً کسی را بی تفاوت نمی گذارد ، خصوصاً کسانی که برای اولین بار به اینجا آمده اند.

 

نیم قرنتلاش برای ایجاد معدن میرنی

گردشگری
روباهی به دانشمندان و زمین شناسان در اکتشاف کمک کرد / عکس


طبق برخی داستان ها ، یک روباه به مردم کمک کرد تا در این منطقه الماس پیدا کنند. در زیر درخت ، جایی که ریشه ها در اثر رانش زمین آشکار شده بودند ، برای خودش چاله ای حفر کرد. در سال 1955 ، زمینی که توسط یک روباه حفر شد ، علاقه زمین شناسان را به دنبال کیمبرلیت ، یک سنگ الماس ، جلب کرد. پس از گرفتن نمونه خاک مشخص شد که در اینجا کیمبرلیت وجود دارد.

در همان زمان ، این روستا تأسیس شد که پس از مدتی وضعیت دیگری به آن اختصاص یافت. بنابراین ، پس از چندین سال میرنی به یک شهر میرنی تبدیل شد. برای رسیدن به اینجا ، مردم و تجهیزات ویژه مجبور بودند از حدود سه هزار کیلومتر عبور کنند. در دهه اول ، جمعیت چهار برابر شده است. و ساختن چنین معادن عظیم الجثه تقریباً نیم قرن طول کشید. برای دوره 1957 تا دو هزارم ، الماس به ارزش هفده میلیارد دلار از آن بازیافت شد. از پایین گودال تا سطح یک جاده مارپیچ وجود داشت که طول آن 8 کیلومتر بود.

 

گردشگری

چندین سال است که الماس استخراج نمی شود / عکس


معدن میرنی متعلق به آلروسا ، یک شرکت استخراج الماس است. در سال 2018 ، 26٪ از سنگ های قیمتی از کل گردش مالی جهان توسط نیروهای آن استخراج شده است.  اکثریت قریب به اتفاق ساکنان میرنی به طور مستقیم یا غیرمستقیم با استخراج الماس در ارتباط هستند. اما جالب ترین نکته این است که نمی توان این شهرک را مرفه یا غنی نامید ، خصوصاً که معدن میرنی بسته شد.

 

گردشگری

چندین معدنچی در نتیجه انفجار مین جان خود را از دست دادند / عکس


معدن میرنی سه سال پیش پس از فاجعه در اینجا بسته شد. آبی که در ته گودال عظیم جمع شده بود به داخل معدن میرنی ریخته شد که در آن زمان 151 کارگر داشت. از آنجا که معدن میرنی به دلیل دستیابی به حداکثر اندازه ممکن دیگر برای کار در فضای باز مناسب نبود ، توسعه معدن میرنی در زیر زمین انجام شد. اصولاً همه معدن میرنیچیان به استثنای هشت نفر از منطقه خطر تخلیه شدند. آن هشت نفر هرگز پیدا نشدند.

 

زندگی در لبه پرتگاه

گردشگری
به نظر می رسد که شهر میرنی در لبه پرتگاه واقع شده است / عکس

 

در واقع ، هر کسی که به شهر میرنی توجه کند ، نزدیکی شهر به معدن  غول پیکر  میرنی برایش سوال برانگیز است. برخی از عکس ها این تصور را ایجاد می کنند که ساختمانهای مسکونی عملاً در لبه صخره ایستاده اند. اما افرادی که در این منطقه زندگی می کنند عملا از رانش زمین و همچنین این واقعیت که شهر داخل یک قیف عظیم کشیده شود ، نمی ترسند. آنها استدلال می کنند که زندگی در اینجا به همان اندازه که از تصاویر به نظر می رسد خطرناک نیست.

 

گردشگری

تقریباً باند فرودگاه از قلمرو گودال آغاز می شود / عکس


شخصی در اینترنت ادعایی را بیان کرد که طبق آن هلی کوپترها توسط جریان هوا به داخل معدن میرنی میر کشیده می شوند. آنا ، ساکن محلی ، که دو دهه در این شهر زندگی می کند ، می گوید که اینها درست نیست. نه هواپیما و نه هلی کوپتر بر فراز حفره پرواز نمی کنند و تاکنون حتی یک هواپیما به داخل آن سقوط نکرده است.  به هر حال همه چیز در اینجا تا حد امکان به یکدیگر نزدیک است. تنها در مدت ده دقیقه می توان پیاده به معدن میرنی میرنی رسید.

گردشگری

تنها با یک جاده خاکی می توان به معدن میرنی رسید / عکس

 

گردشگری

نمای معدن میرنی از هواپیما منظره ای تماشایی است / عکس


یک جاده خاکی به اینجا منتهی می شود. پروازهای منظم مستقیمی از فرودگاه به شهرهای بزرگ روسیه ، به ویژه به سن پترزبورگ و مسکو انجام می شود. اما در خود شهر ، گردشگران بسیار نادر هستند. اما در حین پرواز ، خلبان هواپیما قطعاً اعلام می کند که در سمت راست یک معدن میرنی سنگ وجود دارد ، زیرا این تنها منظره دیدنی منطقه است.

 

گردشگری

در زمستان ، دما در منطقه و شهر میرنی به -60 درجه می رسد / عکس


مردم برای کار به شهر میرنی می آمدند و بسیاری از آنها به صورت چرخشی کار می کردند.  این کاملاً طبیعی است ، زیرا در زمستان دمای هوا در اینجا به -50 یا حتی -60 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. بیشتر خانه های شهر بر روی چوب ساخته شده اند. ساختن یک پایه ، که برای مناطق دیگر استاندارد است ، در اینجا مهم نیست. بر این اساس ، ساختارها فرو می روند و فرو می ریزند. یکی از ویژگی های واقعی سکونتگاه های شمالی ، نمای روشن ساختمان ها است.

 

گردشگری

به دلیل زمستان طولانی و کمبود نور خورشید  در شهر میرنی، خانه ها در اینجا با رنگ های روشن رنگ آمیزی می شوند تا مردم دچار افسردگی نشوند.الکساندرا ، یکی دیگر از ساکنان این شهر ، می گوید که در اینجا تابستان ها تا دیر وقت روشن است. اما در زمستان از ساعت چهار صبح تاریک می شود و حدود ساعت یازده صبح طلوع می کند. در تمام ساختمانهای عمومی ، پله ها با فرش پوشانده شده اند تا از لغزش  جلوگیری کنند

 

یک وبلاگ نویس ، پس از بازدید از شهر میرنی ، گفت که در تمام ساختمانهای عمومی فرشها روی پله ها قرار دارد. این کار به این دلیل انجام می شود که مردم آسیب نبینند ، زیرا کاشی های پله کاملاً لغزنده هستند و در شرایط زمستانی محلی به ویژه خطرناک است. درست است ، کاملاً روشن نیست که چرا بلافاصله از پوشش ضد لغزش مناسب استفاده نمی شود. از این طریق بسیار راحت تر و عملی تر خواهد بود.

 

گردشگری

نمای شهر در شب / عکس


به طور کلی ، مشکل کاشی های لغزنده برای ساکنان مناطق دیگر ، نه مناطق شمالی ، آشنا است. معمولاً برای به حداقل رساندن خطرات ، نمک ، ماسه یا معرفهای مخصوص می پاشند. اما در یاکوتیا ، در شهر میرنی ، فرش ها راه حل مشکل شدند.

 

گردشگری

زیرساخت های شهر میرنی به خوبی توسعه یافته است / عکس


زیرساخت های شهری به خوبی توسعه یافته است. یک سالن تئاتر و 2 سینما ، یک استادیوم ، یک باغ گیاه شناسی ، استخرهای شنا ،  رستوران ها ، هتلی به نام "آزیموت" برای کل شهر وجود دارد. هزینه اتاق برای یک شب برابر یک شب هتل در مسکو است. 

 

شهر میرنی

شهر میرنی پاکیزه است ، هوای آن آلوده نیست / عکس


در مجامع منطقه ای ، آنها می گویند كه قیمت مواد غذایی دو برابر بیشتر از سرزمین اصلی است. در شمال دور ، به این قاره سرزمینی گفته می شود که در غرب کوههای اورال واقع شده است. چنین برچسب گرانی به دلیل غیرقابل دسترس بودن  است. محصولات از طریق جاده زمستانی به میرنی از کراسنویارسک ، نووسیبیرسک ، ایرکوتسک تحویل داده می شوند. در تابستان آنها را از طریق یاکوتسک وارد می کنند. جاده آسفالت نیست.

 

شهر میرنی

زندگی درشهر میرنی آرام و سنجیده است / عکس


ساکنان محلی مثبت هستند. آنها می گویند که این شهر به اندازه کافی سرسبز است ، آلوده نیست و هر کسی که برای آلروسا کار می کند حقوق خوبی دارد. اینجا کاملاً آرام است . به علاوه دارای یک حفره غیرمعمول در زمین است که در بسیاری از نقاط جهان مشهور است. تنها چیزی که به طور دوره ای آزار می دهد ، بوی سولفید هیدروژن است که از معدن میرنی بلند می شود و شهر میرنی را می پوشاند.

 

آینده این  معدن چیست؟

شهر میرنی
دفتر معماری پروژه شهر را در زیر گنبد تهیه و ارائه داد / عکس


مدتها پس از تعطیل شدن معدن میرنی ، هیچ برنامه ای برای آن ساخته نشده بود. در برهه ای از زمان ، AB Alice ، یک دفتر معماری ،  پروژه ویژه ای را طراحی و در اینترنت قرار داد. این طرح شگفت انگیز برای 100000 نفر طراحی شده است. ناگفته نماند که این ایده جدی گرفته نشده و برای بحث مطرح نشده است. 

 

شهر میرنی

طراحی این شهر بومی جدی گرفته نشد ، بنابراین ایده حتی برای بحث مطرح نشد / عکس


امسال ، در ژانویه ، نتیجه گیری شد که معدن میرنی می تواند دوباره احیا شود. آلروسا اکتشافات زمین شناسی را سازماندهی کرد. هزینه تمام تحقیقات برای شرکت برآورد شد. در نتیجه ، مشخص خواهد شد که آیا ادامه کار در اینجا منطقی است. به شرطی که نتایج تحقیقات نشان دهد که استخراج الماس در اینجا ایمن و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است ، مرمت این تاسیسات در سال 2024 آغاز می شود ، مدت کار از شش تا هشت سال خواهد بود.

کسب اطلاعات در مورد شهر زیرزمینی در صحرای استرالیا کمتر جالب نخواهد بود : چرا تعداد افراد بیشتری که می خواهند در زیر زمین زندگی کنند بیشتر است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید