آپارتمان کوچک در پاریس: نحوه تجهیز مسکن کاربردی در 8 متر مربع

397787849.jpg

 

 زندگی در آپارتمان های کوچک در بزرگترین کلانشهرهای جهان ، کسی را متعجب نخواهد کرد ، اما آپارتمانهای کوچک 8 "متر مربع" در حال حاضر بیش از حد کوچک است. اگرچه اگر متخصصانی وجود داشته باشند ، همانطور که در دفتر فرانسوی Kitoko Studio است ، پس می توانید تصمیم بگیرید حتی یک اتاق کوچک خدمتکاران را در یک خانه قدیمی خریداری کنید. آنها موفق شدند 8 متر مربع  را به یک فضای دنج و مینیاتوری تبدیل کنند ، جایی که در آن مکانی برای هر آنچه که شما نیاز دارید وجود دارد!

 

397782615.jpg
آپارتمان کوچک در پاریس: یک تجربه جالب از نحوه تجهیز مسکن کاربردی در 8 "متر مربع".

 

در قسمت تاریخی پاریس ، شما می توانید عمارت های قدیمی از زمان ناپلئون سوم را پیدا کنید ، که نه تنها دارای آپارتمان های بزرگ ، بلکه خانه هایی نیز هستند که از نظر اندازه بزرگ نیستند. در یکی از این خانه ها بود که بازسازی اتاق کوچکی آغاز شد که در قدیم محل استراحت خدمتکاران بود. اندازه این اتاق کوچک فقط 8 متر مربع است. 8 متر مربع ، اما متخصصان  Kitoko Studio از چنین ابعاد کوچکی نترسیدند ، آنها تصمیم گرفتند ثابت کنند که حتی یک اتاق کوچک می تواندبا  تغییرات  به یک مسکن ایده آل تبدیل شود.

 

397789326.jpg

اتاق کوچک خدمتکار  باید به یک مینی آپارتمان دنج برای یک دختر جوان تبدیل می شد.

 

با قیمت های نجومی املاک و مستغلات ، تعجب آور نیست که استودیوهای طراحی چنین سفارشات خارق العاده ای می گیرند ، زیرا این بهترین گزینه برای مسکن ارزان قیمت است که همیشه مورد تقاضا خواهد بود.

 

par-tin-4.jpg

کمد چند منظوره  |  عکس


البته ، یک آپارتمان تمام عیار به معنای معمول از این اتاق نمی توانست بیرون بیاید ، اما ما موفق شدیم فضای شخصی را برای یک دختر جوان که قرار بود به عنوان بخشی از برنامه Au pair بیاید ، ترتیب دهیم.

راهنما از sayarak.com: برنامه Au pair  بدان معناست که خانواده موافقت می کنند در ازای کمک به کارهای خانه یا مراقبت از فرزندان ، مرد یا دختری جوان از کشور دیگری را در خانه خود پناه دهد. در عوض ، یک خارجی نه تنها دارای سر پناه مستقل می شود ، بلکه دارای صندوق پستی  ، حقوق ، و همچنین یک فرصت عالی برای یادگیری زبان و شناخت بهتر فرهنگ کشور دریافت می کند.

 

397784673.jpg

محل خواب در ردیف دوم کمد لباس چند منظوره واقع شده است. 

 

به گفته طراحان این پروژه ، طرف میزبان آرزو داشت نه تنها یک اتاق خواب جداگانه برای دختر ، بلکه یک خانه چند منظوره ترتیب دهد ، جایی که او می تواند برای خود غذای خوشمزه ای بپزد ، دوش بگیرد و در یک فضای خلوت استراحت کند. برای دستیابی به خواسته مشتری  ، متخصصان این شرکت مجبور شدند از اصل "چاقوی ارتش سوئیس" استفاده کنند که علی رغم اندازه جمع و جور آن ، عملکردهای زیادی را انجام می دهد.

 

par-tin-7.jpg

آپارتمان کوچک در پاریس: یک میز با دو صندلی نیز می تواند از کمد خارج شود.  |  عکس


به عنوان بخشی از این مفهوم ، آنها یک کمد چند منظوره را تولید کردند که در آن عناصر مختلف تاشو و کشویی پنهان شده است و مبلمان آشنا را مجبور به تغییر شکل می کنند تا در کمد جا بیفتند. به لطف حداکثر بهینه سازی فضا ، آنها هنوز هم موفق به تجهیز حمام دارای دوش ، یک آشپزخانه کوچک ، یک مکان خواب کامل و یک سیستم ذخیره سازی نسبتاً وسیع برای وسایل شخصی شدند.

 

397787855.jpg

مینی آپارتمان در پاریس: حمام پشت درب کابینت پنهان شده است.

 

در همان زمان ، با ورود به یک اتاق کوچک ، فقط می توانید محوطه آشپزخانه و کمد داخلی را ببینید که همه موارد بالا را پشت درهای خود پنهان می کند. به طور طبیعی ، حمام با دوش یک منطقه جداگانه است . حمام پشت درب کمد قرار دارد ، بنابراین تا زمانی که تصمیم نگیرید حداقل یکی از درهای آن را باز کنید ، بلافاصله متوجه آن نخواهید شد.

 

397782615.jpg

میز را می توان در وسط اتاق نیز نصب کرد.

 

اگر دستگیره را درست در ورودی اتاق بکشید ، مکانیزم کار می کند و بلافاصله یک نردبان ظاهر می شود ، که به شما کمک می کند تا به ردیف دوم کمد ، جایی که محل خواب است ، صعود کنید خود قفسه ها برای نگهداری کتاب ، اسباب بازی و وسایل کوچک مختلف مفید هستند.

 

2719687_original.jpg

 دو سه کشو را بیرون بیاورید و اتاق راحت و دنج می شود.  |  عکس


اگر بنظر ظاهر اتاق  خالی از دکوراسیون است ، می توانید میز را بیرون بیاورید ، زیر آن دو صندلی به طور هم زمان پنهان شده است. از این میز غذاخوری جمع و جور می توان به عنوان یک دفتر کار خانگی و اتاق غذاخوری استفاده کرد. البته ، در چنین کمد لباس فوق العاده جایی برای سازماندهی یک اتاق رختکن وجود داشت.  قفسه های ریلی شده به شما کمک می کند تا تمام لباس ها و کفش ها و همچنین ملافه و کتاب را پنهان کنید.

 

397786266.jpg

یک رویکرد منطقی و عملی برای طراحی فضا.

 

در انتخاب طرح رنگ ، طراحان  رنگهای سفید مایل به خاکستری  را انتخاب کردند ، و الگوی بدون مانع در نمای کمد تنوعی را به وجود آورد که می توان با حوله های روشن و ملافه های روی تخت آنها را تقویت کرد.

 

بنابراین ، طراحان  Kitoko Studio با ساختن یک مبلمان با عناصر جمع شونده ، موفق به انجام سفارش مشتری شدند ، و فضای شخصی را برای دختر تجهیز کردند ، جایی که او احساس استقلال بیشتری می کند و به استقلال عادت می کند.

 


فضای کوچکی برای زندگی در عادت های مردم ، نحوه سازماندهی زندگی و تزیین فضای داخلی آنها اثری برجای می گذارد. اما مهم نیست که آپارتمان چقدر کوچک باشد ، می توان آن را راحت ، کاربردی و زیبا نیز ساخت.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید