چرا ژاپن در خیابان های شهر توالت عمومی شفاف ساخته است

توالت عمومی شفاف

ژاپن بین همه کشورها یکی از غیرمعمول ترین و اسرارآمیزترین کشورهای جهان و از نظر فن آوری های مختلف پیشرفته ترین کشورها است. البته ، مردم ژاپن مدرن ، علی رغم فرهنگ و سنت های منحصر به فردشان ، همگام با زمان هستند. و گاهی اوقات خیلی جلوتر از این زمان هستند. و این به خوبی در نوآوری های فن آوری آنها منعکس شده است.

 

توالت عمومی شفاف
در سرزمین طلوع خورشید از دستگاه فروش اتوماتیک کالا  در خیابان می توانید همه چیز را بخرید / عکس

 

این واقعیت که در این کشور شما می توانید در دستگاه های تل وان نصب شده در خیابان ها ، همه چیز ، از مواد غذایی تا لباس های زیر خریداری کنید ، دیگر جای تعجب ندارد.

 

توالت عمومی شفاف

ژاپنی ها معتاد به کار و غیر قابل اصلاح هستند ، بنابراین سعی می کنند در هر فرصتی چرت بزنند و نه به معمول ترین روش / عکس

 

مردم اینجا همه معتاد به کار هستند ، بنابراین چرت زدن در غیر معمول ترین مکان که چنین فرصتی وجود دارد ، در این کشور یک امر عادی تلقی می شود. به علاوه ، ترک محل کار زودتر از مدیر بی عدالتی آشکار و حداقل نقض نظم و انضباط کاربه حساب می آید.

توالت عمومی شفاف

ساکنان باهوش ژاپن با  مضحک ترین اختراعات در تلاشند زندگی خود را تا حد ممکن آسان کنند / عکس


برای شهروندان ما ، آموزش ، پرورش و شیوه زندگی این مردم کاملاً مشخص نیست و بعضاً غیرقابل قبول است. جالب ترین چیز این است که درک آنها از جهان پیرامون و آنچه ایجاد می کنند در بسیاری از کشورها عجیب است.

 

توالت عمومی شفاف

یک اختراع به ظاهر نامفهوم توالت عمومی شفاف است / عکس


یکی از این اختراعات توالت عمومی شفاف (توالت های عمومی با دیوارهای شفاف) است که در پارک های توکیو نصب شده است. شاید آن را به عنوان یک شوخی تلقی کنید ، اما آنها واقعاً وجود دارند. با این حال ، همه چیز بهمان سادگی که فکر می کنید ، نیست.

 

توالت های غیرمعمول ، علاوه بر هدف اصلیتوالت عمومی شفاف

آنها ، برای انجام سایر کارها نیز طراحی شده اند / عکس


این طرح به گونه ای طراحی و ساخته شده است که نه تنها در موقعیت های خاص برای همه قابل دیدن باشد ، بلکه به طور کلی برای افراد اطراف نیز مفید است.

توالت عمومی شفاف

دیوارهای شفاف به محض بسته شدن قفل مات می شوند / عکس


دیوارهای توالت عمومی شفاف تا زمانی که مراجعه کننده وارد نشده و در را با یک کلید نمی بندد شفاف باقی می مانند. پس از آن ، اتوماسیون شروع می شود و شیشه مات می شود. از خیابان دیدن چیزی پشت شیشه غیرممکن است.

 

توالت عمومی شفاف

در غروب و شب غرفه ها به منبع اضافی نور تبدیل می شوند / عکس


عصرها و شب ها چراغ های چند رنگ روشن می شوند. بنابراین ، توالت عمومی شفاف به منبع اضافی روشنایی خیابان تبدیل می شوند.

 

توالت عمومی شفاف

عجیب ترین جاذبه گردشگری ژاپن: ایده توالت عمومی شفاف چند منظوره واقعاً جای توجه دارد / عکس

 
اگر خوب فکر کنید ، ایده توالت عمومی شفاف واقعاً شایسته توجه است ، اما این سوال مطرح می شود که افراد با ذهنیت ما چگونه در برابر آن واکنش نشان می دهند.تخیلات ساکنان سرزمین طلوع خورشید محدودیتی ندارد. چندی پیش ژاپنی ها خانه هایی پیش ساخته با  فوم با 60 سال ضمانت ساختند!

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • سمیرا 212 :

  ژاپن کشوری شگفت انگیز است و ساکنان آن قرن هاست که قوانین تعیین شده را یک بار برای همیشه به شدت رعایت کرده اند. با این حال، بسیاری از آنها نه چندان دور ظاهر شدند، اما ژاپنی ها به شدت از آنها پیروی می کنند. آنها برای راحتی دیگران ارزش زیادی قائل هستند، به کار دیگران احترام می گذارند، اما هرگز به فردی در انجام وظایف رسمی خود کمک نمی کنند. مهمترین چیز این است که هر قانون ناگفته موجود توضیح منطقی خود را دارد و برای ساکنان کشورهای دیگر خوب است که بسیاری از هنجارهای زندگی را اتخاذ کنند.

  1400/9/15 18:55
 • سمیرا 212 :

  مردم ژاپن بسیار نگران هستند که باعث ناراحتی دیگران نشوند. بلکه حاضرند آسایش خود را قربانی کنند.در ژاپن قرار دادن کیف روی صندلی ها مرسوم نیست و ملاقات با افرادی که کوله پشتی بر روی شانه های خود دارند در مترو یا اتوبوس غیرممکن است. ژاپنی ها صحبت کردن با تلفن در سفر یا گوش دادن به موسیقی بدون هدفون را بسیار ناپسند می دانند. و باز هم صرفاً به این دلیل که باعث ناراحتی کسانی می شود که در کنار هم در مترو یا اتوبوس نشسته اند.

  1400/9/15 18:58
 • سمیرا 212 :

  نقض فضای شخصی نیز مورد استقبال قرار نمی گیرد، بنابراین در ژاپن مرسوم نیست که هنگام ملاقات همدیگر را در آغوش بگیرید و ببوسید و فقط یک سر یا تعظیم برای احوالپرسی کافی است. ساکنان سرزمین طلوع خورشید عموماً لمس کردن افراد غریبه را دوست ندارند. یک استثنا، احتمالاً ساعت شلوغی حمل و نقل است، زمانی که خواه ناخواه مجبورند نزدیکی بیش از حد به غریبه ها را تحمل کنند.

  1400/9/15 18:59
 • سمیرا 212 :

  برای ژاپنی ها، کلمه "افتخار" هرگز یک عبارت خالی نبوده است. آنها برای شهرت خود ارزش قائل هستند و همیشه سعی می کنند به قول خود عمل کنند. نخست وزیر سابق یوکیو هاتویاما در برنامه انتخاباتی خود وعده خروج پایگاه نظامی آمریکایی فوتنما در خارج از استان اوکیناوا را داده بود، اما دولت موفق به حل این مشکل نشد، بنابراین نخست وزیر استعفا داد.

  1400/9/15 18:59
 • سمیرا 212 :

  مردم ژاپن با غذا با احترام خاصی برخورد می کنند. علیرغم این واقعیت که در شهرهای بزرگ دستگاه های فروش زیادی برای «فست فود» و انواع تنقلات وجود دارد، بعید به نظر می رسد که مردم شهر در خیابان های توکیو در حال حرکت چیزی را بجوند. این اولاً ناشایست تلقی می شود و ثانیاً نشان می دهد که فردی که تصمیم می گیرد در حال حرکت یک میان وعده بخورد برای غذا ارزشی قائل نیست. علاوه بر این، ژاپنی ها بسیار مرتب هستند و غذا در حال حرکت می تواند خرده یا لکه بر روی لباس باقی بگذارد که غیرقابل قبول است.

  1400/9/15 19:02
 • سمیرا 212 :

  اگر یک خارجی به شام ​​دعوت شود یا در یک شرکت غذا بخورد، به این نکته توجه می کند که ژاپنی ها چند وقت یکبار در مورد آنچه برایشان خوش طعم است صحبت می کنند. به هر حال، معمولاً غریبه ها را در ژاپن به خانه نمی آورند و پیشنهاد شام معمولاً شامل جلسه ای در یک رستوران است. و در سرزمین طلوع خورشید از سس ها استفاده می شود تا غذا را در آن بزنید و روی آن ریخته نشود. شما می توانید در قطارها فقط در واگن های مخصوصی که برای این منظور طراحی شده اند غذا بخورید. اگر در یک واگن معمولی میز خاصی وجود نداشته باشد، حتی جویدن آجیل یا کراکر نیز امکان پذیر نخواهد بود، این توسط قوانین ممنوع است.

  1400/9/15 19:07
 • سمیرا 212 :

  کار در زندگی ژاپنی ها جایگاه ویژه ای دارد و بنابراین نگرش نسبت به آن ویژه است. در اینجا سخت کوشی و همچنین توانایی کار در یک تیم بسیار ارزشمند است. در عین حال، استفاده از ضمیر «من» مرسوم نیست، آنها معمولاً بر اهمیت کار گروهی تأکید می کنند و آنچه را که با هم به دست آورده اند می گویند، بنابراین می توانید «ما» را خیلی بیشتر بشنوید. اما مرسوم نیست که در محل کار به یکدیگر کمک کنیم. هر کس باید به کار خود فکر کند و تلاش برای انجام کاری برای یک همکار به عنوان یک فریب تلقی می شود. این حتی در مورد برف پاک کن ها نیز صدق می کند. اگر یکی از فعالان بخواهد به جای او خیابان را جارو کند، آنگاه نه سزاوار قدردانی، بلکه عدم تایید خواهند بود.

  1400/9/15 19:08
 • سمیرا 212 :

  خواب در ساعات کاری در ژاپن محکوم نیست، بلکه تشویق می شود، زیرا اعتقاد بر این است که فردی که سخت کار می کند، یک روز استراحت به سادگی لازم است. اما نباید به کارگران بخش خدمات یا موسسات پذیرایی انعام داده شود. سطح خدمات در اینجا بسیار بالا است و تلاش برای تشکر از یک کارمند برای انجام وظایف شغلی می تواند به عنوان یک توهین تلقی شود.

  1400/9/15 19:10
 • سمیرا 212 :

  ژاپنی ها رابطه خاصی با مراقبت از تمیزی دارند. به عنوان مثال، در اینجا نه تنها مرسوم است که در ورودی خانه کفش را عوض کنید، بلکه حتی در دمپایی های خانه نمی توانید روی تاتامی (حصیرهایی که در ژاپن برای پوشاندن کف خانه ها استفاده می شود) بایستید. باید دمپایی خود را در بیاورید و با پای برهنه یا جوراب راه بروید. شما نمی توانید با دمپایی به توالت بروید، این کار غیربهداشتی محسوب می شود. ژاپنی ها برای بازدید از این مکان دمپایی های جداگانه ای دارند که روی آن ها علائم یا نوشته های خاصی وجود دارد.

  1400/9/15 19:10
 • سمیرا 212 :

  در مکان های عمومی یا فقط در خیابان، استفاده از دستمال کار نمی کند، به سادگی زشت است. شما می توانید بینی خود را در توالت یا مکان های خلوت دیگری که در آن افراد وجود ندارد تمیز کنید. حتی قبل از همه‌گیری ویروس کرونا در ژاپن، استفاده از ماسک‌های پزشکی در اولین نشانه سرماخوردگی مرسوم بود. این شکل خوب و نگرانی برای دیگران در نظر گرفته می شود. در لباس فروشی ها هنگام امتحان از روکش های مخصوص استفاده می کنند تا لباس جدید لکه دار نشود. و ژاپنی‌ها بدون کفش وارد غرفه می‌شوند، زیرا هنگام تعویض لباس، همچنان باید کفش‌های خود را در بیاورند، و ایستادن با جوراب روی فرش پس از اینکه با کفش‌های خیابانی روی آن رفتند، اشتباه است.

  1400/9/15 19:11
 • سمیرا 212 :

  حمام کردن در ژاپن یک مراسم خاص محسوب می شود، اما قبل از غوطه ور شدن در آب معطر کف آلود، ابتدا باید دوش بگیرید. از این گذشته ، حمام برای آرامش است و دوش گرفتن به شما کمک می کند تا خود را مرتب کنید. حتی آب بعد از حمام کردن اغلب توسط ژاپنی ها برای شستن وسایل استفاده می شود.

  1400/9/15 19:12
 • سمیرا 212 :

  گردشگران خارجی اغلب از دیدن مردم ژاپن در سوپرمارکت ها شگفت زده می شوند. آنها هرگز سبزیجات یا میوه ها را انتخاب نمی کنند، آنها را از هر طرف بررسی می کنند، و حتی بیشتر از آن سعی نمی کنند با انگشتان خود آنها را فشار دهند. عادت به دسته بندی میوه ها، کنار گذاشتن بیش از حد رسیده یا برعکس نارس نیز بسیار ناپسند تلقی می شود. فرض بر این است که محصولات موجود در سوپرمارکت ها فقط بالاترین کیفیت و خوشمزه را ارائه می دهند (و در واقع همین طور است)، بنابراین فقط باید بسته بندی را از قفسه بردارید و در سبد خود قرار دهید.

  1400/9/15 19:13

بیشتر بخوانید