عجیب ترین خانه ها که مردم موفق به زندگی در آنها شده اند

 کاپادوکیا

 

درسته که دنیای ما مبهم و دائماً غافلگیر کننده است. اما به عکس ها که نگاه می کردم دائم این سوال به ذهنم می آمد که مگه جا قحط بوده که این جور و اینجا خانه بسازند واقعا تعجب آوره .به طور خاص ، این مربوط به مکان هایی است که مردم هنوز به طور دائمی در آن زندگی می کنند. و هیچ دلیل مشخصی برای تشکیل چنین شهرک هایی وجود ندارد. از آنجا که مدتها قبل ، وقتی هر گوشه از کره زمین برای اسکان انتخاب می شد ، جمعیت بیش از حد در اینجا مشاهده نمی شود. به احتمال زیاد ، کسانی که در اینجا ساکن شده اند ، هدفشان محافظت از خود یا فرصت بازنشستگی است.

 

Sealand
جمعیت ایالت مستقل سیلند یک نفر است / عکس

 

واقع در آبهای بین المللی ، در قلعه نظامی برج رافس ، سیلند کوچکترین کشور جهان است.Sealand در سال 1967 در آبهای بین المللی ، در هفت مایلی سواحل شرقی انگلیس ، به عنوان یک پادشاهی مستقل تاسیس شد.

شعار ملی این کشور E Mare ، Libertas (از دریا ، آزادی) است ، که منعکس کننده مبارزه پایدار آن برای آزادی در طول سال ها است. Sealand از سال 1967 یک کشور مستقل بوده است. خانواده بیتس به عنوان حکام سلطنتی موروثی ، هر یک از اعضا را با عنوان سلطنتی خود اداره می کند. Sealand قانون اساسی خود را ، متشکل از یک مقدمه و هفت ماده ، حفظ می کند. با اعلام استقلال ، خانواده بنیانگذار بیتس پرچم سیلند را برافراشتند ، وعده آزادی و عدالت را برای همه کسانی که در زیر آن زندگی می کردند تعهد کردند.به دنبال این ، Sealand برای اتباع خود گذرنامه صادر کرد ، ارز رسمی ضرب کرد و تمبرهای خود را سفارش داد.

 

عجیب ترین شهرک ها ، که در همان زمان یک کشور است ، را می توان پادشاهی سیلند نامید. این نام نسبتاً بلند فقط سکوهایی را در دریای شمال پنهان می کند. این بیتس ، یک سرگرد از بریتانیا بود که او را به درجه یک کشور مستقل ارتقا داد. تنها یک شهروند در این عجیب ترین شهرک  وجود دارد ، اما تاریخ کشور کاملا غنی است. در ایالت های دیگر ، افراد بیشتری در مکان هایی زندگی می کنند که توسط مردم عادی قابل درک نیستند.

 

1. کاپادوکیا در ترکیه

 کاپادوکیا
در کاپادوکیای ترکیه ، ساختمانهای آپارتمانی درست در میان سنگها خالی ساخته شدند / عکس

 

در این منطقه مردم درست در میان صخره ها مستقر شدند. این منطقه تقریبا روحانی است. خانه ها درست در کوهستان جمع شده اند. در نتیجه ، آنها شکل خود را تغییر دادند. اینها فقط غار نیستند ، بلکه آپارتمان های تمام عیار و حتی خانه های مسکونی هستند. برخی از شهرک ها در حال حاضر دارای ساختمان های فرعی آجری هستند ، که به هیچ وجه تصویر کلی را خراب نمی کند. صاحبان این خانه ها خوشحال هستند که آنها را به گردشگران نشان می دهند.

 

 کاپادوکیا

صاحبان خانه های غیرمعمول خوشحال می شوند که آنها را به گردشگران نشان دهند / عکس


درست است ، در ترکیه همچنین خانه های متروک و فرسوده ای در دل سنگ ها وجود دارد که به مرور گذراندن زندگی در آنها ناامن شد.

 

2. استقرار در قله های کوهستان

صومعه
صومعه چینی Xuankong-si عملا در دامنه آویزان است / عکس


مسکونی که در بالای کوه یا صخره ای ساخته شده نیز کم نیست. چندین دهکده مشابه در جهان وجود دارد و اغلب آنها با صومعه ها رابطه دارند.

 

صومعه

در یونان ، در بالای ستون های به اصطلاح ستارگان ، چندین صومعه وجود دارد / عکس


در چین ، در کوه Heng ، تقریباً در یک شیب تند ، صومعه Xuankun-si قرار دارد. این مکان برای افراد با قلب ضعیف نیست ، و بدیهی است که همه جرات زندگی در آنجا را ندارند. وضعیت مشابهی در یونان مشاهده می شود. در اینجا ، در بالای ستونهای به اصطلاح Meteors ، یک صومعه وجود ندارد ، بلکه چندین صومعه وجود دارد. منظره بسیار چشمگیر و کاملاً رمانتیکی است.

 

صومعه

دسترسی به صومعه اسپانیایی مونتسرات آسان نیست / عکس


در اسپانیا ، در کوه ها ، جایی که دسترسی به آن بسیار دشوار است ، صومعه مونتسرات و در کوئنکا - صومعه سن پدرو ساخته شده است. در لبه صخره ، روبروی سن پدرو ، تقریباً ساختمانهای مسکونی معلق وجود دارد. بدیهی است که  آنها از ارتفاع اصلاً نمی ترسند.

 

صومعه

روبروی سن پدرو ، در لبه صخره ای صاف ، عملا ساختمانهای مسکونی کنسول شده و  آویزان هستند / عکس

 

3. دهكده ها در مكان هايی كه دمای فوق العاده پايينی دارند

-70 درجه
در شمال اویاکون ، دمای کم سابقه ای در حدود -70 درجه ثبت شد / عکس


Oymyakon و Verkhoyansk - دو چنین شهرک در این سیاره وجود دارد. عجیب این است که در دوره زمستان دمای هوا در اینجا به منفی پنجاه تا شصت درجه می رسد. اما یک رکورد نیز ثبت شد - حدود منهای هفتاد. اینکه چرا مردم به زندگی خود در اینجا ادامه می دهند برای بسیاری رمز و راز است.

 

neobychnie-poseleniya9.jpg

در Matmata ، به دلیل گرمای طاقت فرسا ، مردم درخانه های نیمه زیر زمینی به شکل گرد زندگی می کنند ، که در آن همیشه خنکی حاکم است / عکس


در آبادی هایی که برعکس ، دما بیش از حد زیاد است ، برعکس هستند. در تونس شهری به نام Matmata وجود دارد که تابستان آن بسیار گرم است. جمعیت در اینجا در ساختارهای نیمه زیرزمینی به شکل گرد زندگی می کنند ، که در آن همیشه خنکی حاکم است.

 

یمن الحجر

در الحجر ، خانه ها به طور خاص بر روی سنگ ها ساخته شده اند تا ایمنی داشته باشند و از گرما نجات پیدا کنند / عکس


در یمن ، در شهری محصور به نام الحجر ، ساکنان خانه های خود را بر روی صخره ها ساخته اند. در ارتفاع ، نه تنها درجه حرارت هوا برای یک فرد مطلوب است ، بلکه همچنین امن است.

در ادامه موضوع سکونتگاه های غیرمعمول ، در مورد شهر زیرزمینی در صحرای استرالیا بخوانید : برای پیدا کردن عجیب ترین شهر استرالیا فقط باید به داخل سوراخ نگاه کنید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید