چرا اعدام با گیوتین برای فرانسوی ها خسته کننده بود 12 نفر در 13 دقیقه

اعدام با گیوتین
اعدام با گیوتین   که در جریان انقلاب فرانسه ظاهر شد و جای همه دستگاه های قبلی را گرفت.
 
مکانیسم های گردن زدن با تبر یا شمشیر  در کشورهای اروپایی بسیار گسترده بود. با این حال ، گیوتین که در جریان انقلاب فرانسه ظاهر شد ، همه دستگاه های قبلی را تحت الشعاع قرار داد. sayarak.com جالب ترین و تکان دهنده ترین واقعیت ها را در مورد به اصطلاح "تیغ ملی" فرانسوی از حوادث سالهای گذشته تا به امروز آماده کرده است.
 

از مجازات انسانی تا اعدام دسته جمعی

گیوتین
جوزف ایگناس گیوتین هرگز از مجازات اعدام حمایت نکرد ، اما بریدن سر به نظر او مجازات انسانی تری به نظر می رسید

گیوتین ساخت کدام کشور است

گیوتین اختراع کدام کشور است

گیوتین ، دستگاه اعدام فرانسوی  دور از اختراع فرانسوی است. ساز و کارهای مشابه به طور فعال در کشورهای همسایه مورد استفاده قرار گرفت. در فرانسه پیشنهاد شد كه توسط پزشك ، پروفسور كالبدشناسی جوزف ایگناس گیوتین كه به نام وی دستگاه سر بریدن نامگذاری شد ، استفاده شود. گیوتین هرگز از مجازات اعدام حمایت نمی کرد ، اما بریدن سر به نظر او مجازات انسانی تری به نظر می رسید ، در مقابل کوارتر کردن ، سوزاندن یا حلق آویز کردن. بعلاوه ، چنین مجازاتی مجازات ها را در حقوق فقیر و اشراف مساوی ساخت ، که با گردن زدن با تبر یا شمشیر مجازات می شدند. به هر حال ، نزدیکان استاد نمی خواستند نام خانوادگی آنها با ساز مرگ در ارتباط باشد و بارها و بارها خواستار تغییر نام آن شدند ، اما بی فایده بود.
 

اعدام با گیوتین برای فرانسوی ها به اندازه کافی دیدنی نبود

اعدام با گیوتین
عکس گیوتین فرانسه : پاریسی ها که به گودال های خون و جیغ های بلند سوختن زنده عادت کرده اند ، از گیوتین بسیار ناامید شده اند
 
فرانسوی ها دستگاه جدید را اینگونه برداشت کردند. پاریسی ها که به استخرهای خون و جیغ های بلند کسانی که زنده می سوختند عادت کرده بودند ، از  درد اعدام با گیوتین   بسیار ناامید شدند. واقعیت این است که به محض اینکه جلاد سر را قطع می کرد ، بلافاصله در یک سبد مخفی می شد. بدون نمایش برای مردم ، بدون سیرک. اما دولت از اثربخشی مکانیزم قطع سر و  اعدام با گیوتین در فرانسه   قدردانی کرد ، زیرا   گردن زدن با گیوتین   اعدام ها را تسریع می کند. در مدت 13 دقیقه ، جلاد می توانست 12 بار این حکم را اجرا کند ، یعنی سیصد نفر در مدت سه روز.
 

اعدام با گیوتین چگونه است

اعدام با گیوتین
عکس گیوتین فرانسه : قبل از به کار انداختن دستگاه ، فرانسوی ها آن را روی گوسفندان و گوساله ها آزمایش کردند!
 
 
در سال 1792 ، اولین اعدام عمومی در فرانسه انجام شد. قبل از به کار انداختن دستگاه گیوتین اعدام  ، فرانسوی ها آن را آزمایش کردند. آزمودنی ها گوساله و گوسفند بودند و سپس این مکانیزم برای انسان ها اعمال شد. در ابتدا تعیین دقت گیوتین مهم بود تا خطایی رخ ندهد. بعداً ، پزشکان علاقه خود را پیدا کردند. آنها می خواستند دریابند که برخی از اعضای خاص بدن برای زندگی چقدر مهم هستند. و به لطف گیوتین ، آنها متقاعد شدند که سیستم عصبی مرکزی بدون مغز قادر به کار نیست. با این حال ، تحقیقات پزشکی در سال 2002 نشان می دهد که سلول های مغزی حتی 14 روز پس از مرگ قادر به حفظ فعالیت هستند!
 

سناریوی ویتنامی

اعدام با گیوتین
طی چند سال ، دولت صدها هزار ویتنامی را سر برید.
 
در سال 1955 ، رئیس جمهوری ویتنام برای حفظ قدرت مجازات اعدام را برای مبارزه با اعضای ارتش مقاومت وضع کرد. برای اجرای احکام اعدام ، دادگاه های نظامی سیار و گیوتین ها تشکیل شد. کسانی که مخالف بودند حتی در روستاهای دور افتاده نیز پیدا و اعدام شدند. در طی چند سال ، دولت  سر صدها هزار ویتنامی را از بدن  جدا کرد.
 

دستگاه گیوتین در آلمان نازی

اعدام با گیوتین
سربازان شوروی در کنار گیوتین آلمانی
 
در آلمان نازی ، گیوتین دوباره به ابزاری محبوب برای اعدام تبدیل شد. فقط در سالهای 1933-1945 ، تقریباً 40 هزار نفر گردن زده شدند. برخلاف فرانسه ، جایی که گیوتین به معنی طلایی بین گزینه های اعدام "نجیب" و "ناشایست" تبدیل شد ، در آلمان این مورد فقط برای افراد ناشایست اعمال می شد. اما اعدام سرنوشت افراد محترم بود. اصولاً جلادان مخالفان عقیدتی را اعدام می کردند. از جمله ژولیوس فوسیک روزنامه نگار چکسلواکی ، ورا اوبولنسکایا ضد فاشیست فرانسوی ، موسی جلیل شاعر شوروی.
 

گیوتین در آمریکا

اعدام با گیوتین
هر چقدر آمریکایی ها تلاش کردند ، مکانیسم قطع سر آنها هرگز ریشه پیدا نکرد
 
 اگرچه مجازات اعدام هنوز در 31 ایالت وجود دارد. این دستگاه فقط یک بار در سال 1889 برای مجازات ماهیگیری که در هنگام نزاع در مستی مردی را کشت ، مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1990 ، تلاش دیگری برای معرفی گیوتین انجام شد ، اما آمریکایی ها به مجازات های دیگر پایبند هستند. به عنوان مثال ، اعدام با تزریق کشنده ، صندلی برقی ، اتاق گاز ، حلق آویز ، اعدام با گلوله.
 

شغل خانوادگی جلادی

اعدام با گیوتین
در فرانسه ، شغل جلاد از والدین به فرزندان منتقل می شد.
 
 
اینطور شد که در فرانسه شغل  جلادی از والدین به فرزندان منتقل شد. مردم با مجریان احکام مراوده نداشتند و حتی از آن وحشت داشتند. و آنها برای زندگی ، مکانهایی را خارج از شهر و دور از افراد دیگر انتخاب کردند. جلادان مجاز به ازدواج رسمی فقط با دختر عموها بودند. بنابراین تعجبی ندارد که فرزندان پا به پای پدرشان بگذارند ، زیرا دستیابی به حرفه جدید برای آنها دشوار بود. چارلز-هنری سانسون مشهورترین جلاد فرانسوی است که در دوران انقلاب کبیر فرانسه کار می کرد. از همان کودکی به کار حرفه ای عادت داشت و کار خود را با محله ها  آغاز کرد. سانسون در طول کار خود 2918 نفر را از جمله پادشاه و ملکه فرانسه را اعدام کرد.
 

آخرین اعدام با گیوتین 

اعدام با گیوتین
گیوتین اعدام  : در سال 1939 ، آخرین اعدام عمومی از طریق گیوتین در فرانسه انجام شد
 
در سال 1939 ، آخرین اعدام عمومی توسط گیوتین در فرانسه انجام شد. یوجین (اوژن) آلمانی ویدمن به مجازات اعدام محکوم شد ، که هفت نفر را کشته بود. اجرای حکم سر و صدا به پا کرد. فرانسوی ها از عصر روز گذشته بهترین صندلی های میدان زندان را به خود اختصاص داده اند. اعدام با 45 دقیقه تأخیر انجام شد. آنها می گویند که این تاخیر از روی عمد انجام شده است تا خورشید بالاتر برود و عکاسان بتوانند عکس های خوبی بگیرند. اما آخرین اعدام ، هرچند غیر علنی ، در سال 1977 انجام شد. حمید دژاندوبی مهاجر از تونس به جرم سو قصد به قتل و آدم ربایی چند زن فرانسوی و  به جرم تجاوز و قتل زن جوانی به نام الیزابت بوسکِت به مرگ و قطع سر با گیوتین محکوم شد.
 

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید