5 عادت بد که واقعاً خوب هستند

به نظر می رسد که انسان مدرن موظف است عادات فوق العاده صحیحی داشته باشد و همه چیز را که در موفقیت او دخالت می کند کنار بگذارد. با این حال ، بسیاری از آنها ارزش بازنگری را دارد.

همه فکر می کنند این عادت ها بد هستند ، اما در واقع آنها اصلا اینطور نیستند: ما پنج مورد از مرتبط ترین ها را برای شما جمع آوری کرده ایم!

 

زن

کار را به تعویق بیندازید

بسیاری از مردم فکر می کنند هیچ چیز بدتر از به تعویق انداختن کار ها برای بعد نیست. با این حال ، کدام یک از ما حداقل یک بار کار مهم یا خسته کننده خود را به تأخیر نینداخته و یک موضوع بی پایان را در شبکه های اجتماعی مرور نکرده ایم؟


روانشناسان می گویند به تعویق انداختن تلاش بدن برای اشاره به چیزی است که برای شما مهم است. به عنوان مثال ، شما واقعاً خسته هستید و مغز و بدن شما به استراحت نیاز دارند. یا اینکه مشاغلی که باید انجام دهید برای شما بیشتر از لذت بردن مشکل ایجاد می کند. در اصل ، تعلل ، یک غریزه برای حفظ خود است. آیا  باید تسلیم شد؟ اگر نتیجه آن از دست دادن شغل مورد علاقه شما باشد ، خیر. از سوی دیگر ، شاید اگر حرفه فعلی باعث ایجاد مقاومت زیادی در شما می شود ، باید مدتها پیش حرفه خود را تغییر داده بودید. بنابراین ، به محض اینکه تمایل پیدا کردید که چیزها را به عقب بریزید ، صادقانه از خود بپرسید: "چرا این اتفاق می افتد؟ پشت قضیه تعلل من چیست؟ "

 

تمیز کردن

انجام تنها یک کار به جای ده مورد ، و ایده آل نیست

طرف دیگر تعلل ، کمال گرایی است. جامعه ما در رقابت مداوم و مسابقه ای برای دستاوردها زندگی می کند: شما باید همزمان یک همسر ایده آل ، یک والدین عالی ، یک کارگر مولد باشید ، دوستان و سرگرمی های زیادی داشته باشید ، ورزش و خلاقیت بازی کنید ، مانند آشپز حرفه ای آشپزی کنید ، یاد بگیرید زبانها ، سفر ... روباتها (و وبلاگ نویسان ارتقا یافته که کارشان ایجاد ظاهر یک فرد ایده آل است) ، اما نه یک فرد زنده.

 

کمال گرایی


کمال گرایی منجر به روان رنجوری ، نارضایتی از خود ، مقایسه ابدی با دیگران به نفع آنها و به طور کلی ، قطع ارتباط با واقعیت می شود. کارآمد بودن و بهره وری 24 ساعته در روز به هیچ وجه مفید نیست ، منجر به اضافه بار سیستم عصبی می شود. با این حال ، اگر یاد بگیرید که به موقع متوقف شوید ، واقعاً می توانید از تمایل خود برای کمی بهتر از بقیه و مشارکت در توسعه خود بهره مند شوید. به جای شرکت در یک ماراتن بی معنی دیگر ، برای کودک خود کتاب بخوانید ، برای استراحت و آرامش قرعه کشی کنید و چالش بعدی را نپذیرید. بنابراین شما مهارت های خود را تقویت کرده و در کنار عزیزان خود می مانید و قبل از دستیابی به موفقیت جدید قدرت می گیرید.

 

اسموتی

صبحانه یک ساندویچ کره بخورید ، نه اسموتی

این مورد طرفداران سرسخت یک سبک زندگی سالم را عصبانی می کند ، اما ساندویچ کره ای معمولی که از کودکی برای صبحانه برای ما آشنا بود می تواند مفیدتر از یک اسموتی باشد. با این حال ، همه چیز به ترکیب هر دو بستگی دارد.


بنابراین ، بسیاری از میوه ها اسیدیته را افزایش می دهند ، که باعث تحریک دستگاه گوارش می شود ، بنابراین ، در اصل ، استفاده از اسموتی ها با معده خالی توصیه نمی شود. علاوه بر این ، مقدار زیادی از قندهای طبیعی حتی منجر به افزایش سطح گلوکز خون می شود که خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. و اسموتی ها اشباع سریع و از همه مهمتر اشباع طولانی نمی دهند ، بنابراین نوشیدن زیاد آن بسیار آسان است ، بعد از نیم ساعت دوباره می خواهید غذا بخورید ، یک میان وعده اضافی بخورید.

 

ساندویچ کره


اما یک ساندویچ تهیه شده از نان سبوس دار و کره مرغوب دارای مزایای قابل توجهی است. فیبر ، عنصر اصلی چنین نان ، یک کربوهیدرات پیچیده است ، به شما احساس سیری و انرژی می دهد ، که برای مدت طولانی دوام می آورد و روده ها را عادی می کند. کره حاوی ویتامین های A ، B ، C ، D ، E ، K و اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 است که برای پوست ، مو و ناخن ، مغز و سیستم عصبی مفید است. به هر حال ، کره خیلی کالری ندارد - 610-750 کیلو کالری. برای مقایسه: در روغن نارگیل ، آفتابگردان ، روغن زیتون کالری بسیار بیشتری وجود دارد - از 800 تا 900. بنابراین ، شما نباید از یک ساندویچ متوسط ​​با کره بترسید ، حتی اگر رژیم دارید.

 

زن

بدون صابون و لیف دوش بگیرید 

اگر دوست دارید روزی 2-3 بار در زیر آب گرم بایستید و سپس خود را کاملاً صابون بزنید و بدن خود را با لیف شستشو دهید ، بدانید که به خودتان آسیب می رسانید. تماس مکرر یا بیش از حد پوست با آب و پاک کننده ها ، چربی های طبیعی و باکتری های مفیدی را که از ما در برابر عفونت ها محافظت می کنند از بین می برد ، لایه بالای اپیدرم را خشک می کند و منجر به پوسته پوسته شدن و خارش می شود.


متخصصان پوست توصیه می کنند که در صورت نیاز دوش بگیرید ، که برای همه فردی است. به عنوان مثال ، اگر به کار فیزیکی یا ورزش سنگین مشغول هستید ، فقط 1-2 بار در روز کافی است بدن را با آب شستشو دهید ، فقط ناحیه صمیمی ، زیر بغل و پاها را با صابون ، ژل و سایر پاک کننده ها بشویید. به در حالی که کل شستشو با استفاده از لیف  یک بار در هفته شستشو شود.

 

زن

هر روز مقدار زیادی قهوه بنوشید

منظور ما از "زیاد" 3-4 فنجان 60 میلی لیتر و قهوه - سیاه طبیعی ، بدون افزودن شکر و شیر است. این میزان است که دانشمندان به فرد سالم اجازه می دهند در روز نوشیدنی بنوشد.


این مقدار نوشیدنی قوی معطر بسیار مفید خواهد بود. ما بسیار و اغلب در این مورد می نویسیم ، اما به طور خلاصه به شما یادآوری می کنیم: قهوه حافظه را بهبود می بخشد ، خستگی را کاهش می دهد ، بدن را با آنتی اکسیدان ها و ویتامین های گروه B اشباع می کند ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند ، از کبد محافظت می کند ، خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد و به کاهش وزن در این مورد ، مفیدترین قهوه فیلتر شده است که به روش ریختن یا با فیلتر تهیه شده است.

بنابراین برای خود یک فنجان قهوه درست کنید ، یک ساندویچ درست کنید ، چیزهای مهم را برای مدتی کنار بگذارید و چند مقاله دیگر ما را بخوانید. یا در نظرات برای ما بنویسید که کدام یک از عادات ذکر شده را دیگر مضر نمی دانید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • ویدا ویدا :

  ما در مورد عادت هایی صحبت می کنیم که مدت هاست به بخشی از زندگی ما تبدیل شده اند و به طور نامحسوس آن را مسموم می کنند.5 عادتی که زندگی ما را خراب می کند را در ادامه می گویم.

  1400/11/17 13:49
 • ویدا ویدا :

  ناتوانی در "نه" گفتن مهم نیست که چقدر پیش پا افتاده به نظر می رسد، اما اغلب ما به تنهایی "بله" می گوییم. به نظر می رسد که برآورده شدن خواسته های دیگران ارتباط دلپذیر یا حتی دوستی را با یک فرد کاملاً بیگانه و در واقع یک فرد برای ما فراهم می کند. این حالت باعث ایجاد توهم ضرورت می شود. مشکل این است که این در واقع فقط یک توهم است. باور کنید، رضایت بدون شکایت شما برای کمک، حمایت، کار اضافی و در نتیجه نگرانی های اضافی، به هیچ وجه تضمین کننده کمک شما در آینده از طرف درخواست کننده نیست. امتناع شما به این معنی نیست که شما خودخواه هستید. شما کاملاً معقولانه به دنبال منافع و راحتی برای خود هستید. به هر حال، هیچ اشکالی ندارد که با عشق با خود رفتار کنید و بیشتر از دیگران به خواسته های خود گوش دهید. برعکس، باعث می شود دیگران با احترام با شما رفتار کنند. وقتی نه می گویید، صادقانه از عدم امکان انجام کاری که از شما خواسته می شود آن طور که شایسته است گزارش می دهید. وقتی نه می گویید، به تعهدات موجود خود احترام می گذارید. به این واقعیت فکر کنید که وظایف شما در درجه اول اهمیت قرار دارد، و خوب است که هر چیز دیگری را در پس زمینه قرار دهید و آن را تا آنجا که ممکن است انجام دهید، و سپس - اگر قدرت و تمایل دارید.

  1400/11/17 13:52
 • ویدا ویدا :

  برنامه خیلی شلوغ سخت کار کردن یک امر ضروری است. اما، مشکل اینجاست، بعید است که حقوق شما به دلیل کار بیش از حد شما بیشتر شود، بنابراین این یک موضوع کاملاً شخصی است که در درجه اول به سلامت اخلاقی و جسمی شما مربوط می شود. انجام همه کارها غیرممکن است - بنابراین اگر کار می کنید، همزمان در سه موسسه درس می خوانید و شب ها به باشگاه می روید - تعجب آور نیست که از سردرد و انواع افکار مضطرب عذاب می شوید: واقعاً چیزی برای نگرانی وجود دارد. قبل از اینکه خیلی دیر شود - برنامه خود را تغییر دهید، زمانی را برای خود بگذارید. به یاد داشته باشید، «زمان شما» شامل دویدن به خواربارفروشی یا پیاده روی با فرزندتان نمی شود.

  1400/11/17 13:56
 • ویدا ویدا :

  اعتیاد به گوشی های هوشمند در قرن بیست و یکم، روانپزشکان برجسته جهان در مورد بیماری جدیدی به نام سندرم ارتعاش صحبت می کنند. به بیان ساده، ترس وسواسی از دست دادن یک تماس یا پیام مهم است. برای ما کاملاً ضروری است که هرچه بیشتر به صفحه گوشی نگاه کنیم، به نظر می رسد که دفعات بررسی های ما باعث می شود دستگاه بهتر کار کند. علاوه بر این، حتی اگر در آینده نزدیک انتظار تماسی وجود نداشته باشد، ما همچنان از روی عادت گوشی را می گیریم - صفحه را به طور بی پایان در شبکه های اجتماعی به روز می کنیم، پیام رسان های فوری را بدون نیاز زیادی کنترل می کنیم، بی هدف به صفحه درخشان خیره می شویم. گوشی خود را کنار بگذارید، به اطراف نگاه کنید - جهان بسیار زیبا تر از ابزار شماست!

  1400/11/17 13:57
 • ویدا ویدا :

  زمان نادر بیرون در زمستان، زمانی که بیرون درجه هوا منفی است ، و برف ذوب شده و گل و شل زیر پای شما وجود دارد، اصلاً حوصله بیرون رفتن ندارید، علاوه بر این، اغلب حتی نمی خواهید از زیر پتو بیرون بیایید. اما، با این وجود، همیشه به هوای تازه نیاز دارید. در ماه های سرد، زمانی که نور کمی وجود دارد، ماندن در یک اتاق تاریک همیشه خطرناک است، زیرا به گفته دانشمندان، مقدار کم نور می تواند منجر به افسردگی شود. با این حال، بسیاری از ما در فصل گرم نیز زیاد پیاده روی نمی کنیم - صبح ها برای سر کار عجله می کنیم، همزمان مسائل تجاری فوری را حل می کنیم، در طول روز در دفتر می نشینیم و عصر خسته به خانه می رویم. یا - حداکثر - برای ملاقات با دوستان در رستوران مورد علاقه. در عین حال، وقت گذاشتن برای پیاده روی حیاتی است. واقعیت این است که پیاده روی آرام راهی عالی برای پاک کردن افکار مسموم است. علاوه بر این، تأثیر مفید آن نه خود راه رفتن است - بدون شک، برای سلامتی مفید است - بلکه تأمل در آنچه در اطراف ما اتفاق می افتد است. حرکات یکنواخت چشم به شما امکان می دهد کار نیمکره راست و چپ مغز را همگام کنید و در نتیجه گیر های عصبی را که در نتیجه شوک عاطفی، افکار منفی، وسواس ایجاد می شوند، از بین ببرید.

  1400/11/17 14:01
 • ویدا ویدا :

  افکار بد ما در زمان پرتلاطمی زندگی می کنیم، به همین دلیل است که حملات پانیک به یک مشکل فوری تبدیل شده است. ما بد می خوابیم زیرا از چیزی مبهم می ترسیم. به احتمال زیاد، از چیزی که ما فقط تا حدی می توانیم حدس بزنیم. در واقع، مشکل این است که فکر مادی است، به ویژه یک فکر بد. هر چه بیشتر بترسیم، ترس ما زودتر به واقعیت تبدیل خواهد شد. بیاموزید که فانتزی های منفی را دور بریزید، به چیزهای خوشایند فکر کنید، تعطیلات تابستانی یا آخرین سفر خود را به تئاتر به یاد بیاورید. خاطرات خوش بسیار مفیدتر از ترس های وسواسی هستند.

  1400/11/17 14:01

بیشتر بخوانید