5 عادت بد که واقعاً خوب هستند

به نظر می رسد که انسان مدرن موظف است عادات فوق العاده صحیحی داشته باشد و همه چیز را که در موفقیت او دخالت می کند کنار بگذارد. با این حال ، بسیاری از آنها ارزش بازنگری را دارد.

همه فکر می کنند این عادت ها بد هستند ، اما در واقع آنها اصلا اینطور نیستند: ما پنج مورد از مرتبط ترین ها را برای شما جمع آوری کرده ایم!

 

زن

کار را به تعویق بیندازید

بسیاری از مردم فکر می کنند هیچ چیز بدتر از به تعویق انداختن کار ها برای بعد نیست. با این حال ، کدام یک از ما حداقل یک بار کار مهم یا خسته کننده خود را به تأخیر نینداخته و یک موضوع بی پایان را در شبکه های اجتماعی مرور نکرده ایم؟


روانشناسان می گویند به تعویق انداختن تلاش بدن برای اشاره به چیزی است که برای شما مهم است. به عنوان مثال ، شما واقعاً خسته هستید و مغز و بدن شما به استراحت نیاز دارند. یا اینکه مشاغلی که باید انجام دهید برای شما بیشتر از لذت بردن مشکل ایجاد می کند. در اصل ، تعلل ، یک غریزه برای حفظ خود است. آیا  باید تسلیم شد؟ اگر نتیجه آن از دست دادن شغل مورد علاقه شما باشد ، خیر. از سوی دیگر ، شاید اگر حرفه فعلی باعث ایجاد مقاومت زیادی در شما می شود ، باید مدتها پیش حرفه خود را تغییر داده بودید. بنابراین ، به محض اینکه تمایل پیدا کردید که چیزها را به عقب بریزید ، صادقانه از خود بپرسید: "چرا این اتفاق می افتد؟ پشت قضیه تعلل من چیست؟ "

 

تمیز کردن

انجام تنها یک کار به جای ده مورد ، و ایده آل نیست

طرف دیگر تعلل ، کمال گرایی است. جامعه ما در رقابت مداوم و مسابقه ای برای دستاوردها زندگی می کند: شما باید همزمان یک همسر ایده آل ، یک والدین عالی ، یک کارگر مولد باشید ، دوستان و سرگرمی های زیادی داشته باشید ، ورزش و خلاقیت بازی کنید ، مانند آشپز حرفه ای آشپزی کنید ، یاد بگیرید زبانها ، سفر ... روباتها (و وبلاگ نویسان ارتقا یافته که کارشان ایجاد ظاهر یک فرد ایده آل است) ، اما نه یک فرد زنده.

 

کمال گرایی


کمال گرایی منجر به روان رنجوری ، نارضایتی از خود ، مقایسه ابدی با دیگران به نفع آنها و به طور کلی ، قطع ارتباط با واقعیت می شود. کارآمد بودن و بهره وری 24 ساعته در روز به هیچ وجه مفید نیست ، منجر به اضافه بار سیستم عصبی می شود. با این حال ، اگر یاد بگیرید که به موقع متوقف شوید ، واقعاً می توانید از تمایل خود برای کمی بهتر از بقیه و مشارکت در توسعه خود بهره مند شوید. به جای شرکت در یک ماراتن بی معنی دیگر ، برای کودک خود کتاب بخوانید ، برای استراحت و آرامش قرعه کشی کنید و چالش بعدی را نپذیرید. بنابراین شما مهارت های خود را تقویت کرده و در کنار عزیزان خود می مانید و قبل از دستیابی به موفقیت جدید قدرت می گیرید.

 

اسموتی

صبحانه یک ساندویچ کره بخورید ، نه اسموتی

این مورد طرفداران سرسخت یک سبک زندگی سالم را عصبانی می کند ، اما ساندویچ کره ای معمولی که از کودکی برای صبحانه برای ما آشنا بود می تواند مفیدتر از یک اسموتی باشد. با این حال ، همه چیز به ترکیب هر دو بستگی دارد.


بنابراین ، بسیاری از میوه ها اسیدیته را افزایش می دهند ، که باعث تحریک دستگاه گوارش می شود ، بنابراین ، در اصل ، استفاده از اسموتی ها با معده خالی توصیه نمی شود. علاوه بر این ، مقدار زیادی از قندهای طبیعی حتی منجر به افزایش سطح گلوکز خون می شود که خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. و اسموتی ها اشباع سریع و از همه مهمتر اشباع طولانی نمی دهند ، بنابراین نوشیدن زیاد آن بسیار آسان است ، بعد از نیم ساعت دوباره می خواهید غذا بخورید ، یک میان وعده اضافی بخورید.

 

ساندویچ کره


اما یک ساندویچ تهیه شده از نان سبوس دار و کره مرغوب دارای مزایای قابل توجهی است. فیبر ، عنصر اصلی چنین نان ، یک کربوهیدرات پیچیده است ، به شما احساس سیری و انرژی می دهد ، که برای مدت طولانی دوام می آورد و روده ها را عادی می کند. کره حاوی ویتامین های A ، B ، C ، D ، E ، K و اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 است که برای پوست ، مو و ناخن ، مغز و سیستم عصبی مفید است. به هر حال ، کره خیلی کالری ندارد - 610-750 کیلو کالری. برای مقایسه: در روغن نارگیل ، آفتابگردان ، روغن زیتون کالری بسیار بیشتری وجود دارد - از 800 تا 900. بنابراین ، شما نباید از یک ساندویچ متوسط ​​با کره بترسید ، حتی اگر رژیم دارید.

 

زن

بدون صابون و لیف دوش بگیرید 

اگر دوست دارید روزی 2-3 بار در زیر آب گرم بایستید و سپس خود را کاملاً صابون بزنید و بدن خود را با لیف شستشو دهید ، بدانید که به خودتان آسیب می رسانید. تماس مکرر یا بیش از حد پوست با آب و پاک کننده ها ، چربی های طبیعی و باکتری های مفیدی را که از ما در برابر عفونت ها محافظت می کنند از بین می برد ، لایه بالای اپیدرم را خشک می کند و منجر به پوسته پوسته شدن و خارش می شود.


متخصصان پوست توصیه می کنند که در صورت نیاز دوش بگیرید ، که برای همه فردی است. به عنوان مثال ، اگر به کار فیزیکی یا ورزش سنگین مشغول هستید ، فقط 1-2 بار در روز کافی است بدن را با آب شستشو دهید ، فقط ناحیه صمیمی ، زیر بغل و پاها را با صابون ، ژل و سایر پاک کننده ها بشویید. به در حالی که کل شستشو با استفاده از لیف  یک بار در هفته شستشو شود.

 

زن

هر روز مقدار زیادی قهوه بنوشید

منظور ما از "زیاد" 3-4 فنجان 60 میلی لیتر و قهوه - سیاه طبیعی ، بدون افزودن شکر و شیر است. این میزان است که دانشمندان به فرد سالم اجازه می دهند در روز نوشیدنی بنوشد.


این مقدار نوشیدنی قوی معطر بسیار مفید خواهد بود. ما بسیار و اغلب در این مورد می نویسیم ، اما به طور خلاصه به شما یادآوری می کنیم: قهوه حافظه را بهبود می بخشد ، خستگی را کاهش می دهد ، بدن را با آنتی اکسیدان ها و ویتامین های گروه B اشباع می کند ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند ، از کبد محافظت می کند ، خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد و به کاهش وزن در این مورد ، مفیدترین قهوه فیلتر شده است که به روش ریختن یا با فیلتر تهیه شده است.

بنابراین برای خود یک فنجان قهوه درست کنید ، یک ساندویچ درست کنید ، چیزهای مهم را برای مدتی کنار بگذارید و چند مقاله دیگر ما را بخوانید. یا در نظرات برای ما بنویسید که کدام یک از عادات ذکر شده را دیگر مضر نمی دانید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید