درست کردن کیک طلا

کیک طلا

کیک طلا

بستنی های طلایی برج میلاد سر و صدای زیادی بر پا کرد و تب بحث و مشاجره در باره اسراف و تجمل، فروش آن را متوقف ساخت. در این میان بیش از همه دلم برآی آشپزش سوخت که طرح آن را شاید در اینترنت دیده بود و ایده های زیادی که با ورقه های 15هزار تومانی  طلای خوردنی یا ارزانتر از آن با پودر طلای خوردنی می توانست انجام دهد را از دست داد.

شاید هم طمع و حرص سودجویانه مدیر رستوران و گذاشتن قیمت دهها برابر ( 400 هزار تومانی) بر روی بستنی های طلایی برج میلاد، کیک برج میلاد  مسبب همه ماجرا بود.

برگ طلای خوردنی یا پودرش هیچ ضرری برای بدن ندارد و در حقیقت هیچ طعم و خاصیتی نیز ندارد. در تمام شهرهای بزرگ غربی حتما رستورانی خواهید یافت که کیک طلا جزو منوی غذا  است. در دوران قرون وسطی، خوردن کیک طلا یا خرده ریز و گرد طلا نشانه فخر و تجمل در بارگاه های اشرافیت محسوب می شد.

اما این روزها همه می توانند در خانه نیز آن را درست کنید. برگه ها یا پودر طلای خوردنی را با کمی جستجو در اینترنتی می توانید تهیه کنید یا به اقوام و آشنایان مسافر از خارج، بسپارید برای تان سوغاتی بیاورند. من از عهده ظرافت کار بر نمی آیم وگرنه دوست داشتم در مهمانی دوستانه بعدی و محض خنده، کیک طلا سرو کنم.

 

 ورق طلا روی غذا

آیا طلا دارای درجه غذایی است؟

اولین چیزی که در مورد استفاده از طلا برای غذا به ذهن می رسد افسانه ها و داستانهای قدیمی در مورد کیمیاگران دربار است که اکسیرهای اسرار آمیزی از این فلز با خواص جادویی تهیه کرده اند.

با این حال ، وقتی از شما سوال می شود که آیا می توان طلا خورد ، پاسخ مثبت است. در واقع می تواند خوراکی باشد. طلای خالص نه تنها مضر نیست ، بلکه حتی مفید نیز هست. مطابق با افسانه های قدیمی ، بدن را جوان می کند و متابولیسم را عادی می کند. علاوه بر این ، نمی تواند حساسیت ایجاد کند.
 
تزئین ظروف با طلای درجه یک در رستوران های گران قیمت در سراسر جهان انجام می شود. علاوه بر این ، استفاده از این مکمل گران قیمت با توجه به  قیمت طلا امروز  و در حال حاضر به یک روند در آشپزی درجه یک تبدیل شده است. و برخی از موسسات با اضافه کردن آن به عنوان کارت ویزیت ، غذاها را تهیه کرده اند. به عنوان مثال ، Art Cafe Mocca در مرکز شهر دبی ، که قهوه را با طلای خوراکی سرو می کند.

 

ورق طلا استیک

طلای خوراکی از چه چیزی ساخته شده است

طبق طبقه بندی آشپزی ، با رنگ کد E175 به عنوان رنگ خوراکی ایمن طبقه بندی می شود. ترکیب طلای خوراکی باید بسیار ساده باشد: 96٪ خود طلا و 4٪ باقی مانده نقره. این افزودنی طعم و بو ندارد.

این چیزی بیشتر از یک برگ طلای خوراکی نیست. یعنی این نازک ترین ورقه های فلزی هستند که فقط چند میکرون هستند. علاوه بر برگ طلایی خوراکی به شکل فویل روی ورق های کاغذ ، در بازار این افزودنی با پودر ، تکه ها ، خرده ها ، عناصر تزئینی طلاکاری شده فروخته می شود.


مکمل غذایی طلا برای اهداف زیبایی استفاده می شود. عمدتا توسط سرآشپزهای قنادی به غذاها رنگی لوکس می بخشد.نوشیدنی ها  و قهوه   با  مکمل غذایی طلا  تزئین شده اند. آخرین روند پوشش طلایی همبرگر و استیک است.

 

 ورق طلا روی غذا

نحوه خرید و نحوه استفاده از طلای خوراکی

خرید این مکمل غذایی دشوار نیست - پیشنهادات فروشگاه های مختلف شیرینی پزی بسیار متنوع است. البته با توجه به بودجه کافی ، طلای واقعی نمی تواند ارزان باشد. تنها چیزی که باید به آن توجه شود کیفیت محصول ارائه شده است. همانطور که در بالا ذکر شد ، درصد فلز گرانبها در افزودنی باید حداقل 96 باشد. در غیر این صورت ، آنها سعی می کنند جعلی را با قیمت بالا به شما بفروشند. بنابراین ، شما نباید چنین خریدی را در فروشگاه های غیر تخصصی انجام دهید.

سنت های خاصی برای استفاده از طلا در آشپزی وجود دارد. در کشور ما ، کیک طلا ( کیک برج میلاد ) سرو بستنی با تزئینات طلا و تازگی فروش دونات، بستنی و استیک با طعم طلا. در هند ، آنها دوست دارند طلا را به الکل اضافه کنند. فرانسوی ها مخصوصاً شامپاین را با ذرات فلز گرانبها تزئین می کنند.

 

قهوه با تزیین طلا

 

این مکمل غذایی در آشپزی برتر یا هنگام ایجاد محصولات با کیفیت بالا استفاده می شود. به عنوان مثال ، شکلات با طلای خوراکی ، یا ودکا با طلای خوراکی ، که معمولاً به عنوان یک هدیه اصلی و گران قیمت خریداری می شوند.

 

آنها با طلای خوراکی تقریباً مانند سایر مواد افزودنی کار می کنند. اما این کار ، به دلیل ظرافت و هزینه بالای مواد ، مهارت های خاصی را می طلبد. ساده ترین راه این است که با طلا پودر شده کار کنید ، حتی شیرینی پز های تازه کار می توانند از عهده آن برآیند. برای کار با ورق های طلای خوراکی حداکثر دقت لازم است. چنین روکش روی سطحی از قبل مرطوب شده با آب اعمال می شود.

 

 ورق طلا روی غذا


از زمان های قدیم ، طلا عنصری از تجمل و رفاه محسوب می شده است. جواهرات طلا چشم نواز و تحسین برانگیز هستند.

شیرینی پزی ها در سراسر جهان عاشق تزئین دسرها ، نوشیدنی ها و غذاهای خود با برگ طلا هستند. به عنوان مثال ، در امارات متحده عربی ، نوشیدنی با افزودن تراشه های طلا بسیار محبوب است.طلای خوراکی بی بو و بی مزه است و فقط نقش زیبایی را ایفا می کند. از 96٪ طلای خالص با افزودن نقره (4٪) تشکیل شده است.   برگ طلا بسیار نرم است و نمی تواند به بدن آسیب برساند.


نه تنها بی ضرر ، بلکه مفید است! طلای خوراکی بدن را تمیز می کند و عملکرد سیستم قلبی عروقی و کبد را بهبود می بخشد.بدون تغییر از بدن دفع می شود. خواص تجمعی ندارد برگ طلا فضا را برای خلاقیت شما باز می کند: روی لعاب آینه ، کرم ، شکلات ، ماستیک بسیار زیبا به نظر می رسد.طلای خوراکی ظاهر یک دسر یا نوشیدنی را کامل و جلوه ای لوکس می بخشد.

 

ورق طلا روی کیک

 

طلای درجه یک افزودنی است که به طور گسترده در شیرینی پزی و آشپزی استفاده می شود. علیرغم این واقعیت که خود طلا یک محصول غذایی نیست ، به شکل ورق طلا خوراکی و تصفیه شده ، برای خوردن کاملاً بی خطر است ، که توسط گواهی کیفیت لازم برای چنین مواردی تأیید می شود.

ورق طلا به اشکال مختلف تولید می شود: ورق ، پودر و پوسته های مختلف. هر نوع آن برای تزئین انواع ظروف و نوشیدنی ها کاربرد خود را پیدا کرده است. به عنوان مثال ، از برگ طلا برای تزئین سطح شیرینی ، کیک ، دسر ، پودر و پرک استفاده می شود - به عنوان پودر شیرینی ، شکلات ، نوشیدنی.

طلا در ورق های ارائه شده در فروشگاه ما نه تنها با کیفیت بالا ، بلکه با شکل غیر استاندارد ورق 9x9 متمایز است ، که 25٪ بیشتر از 8x8 معمولی است ، که از نظر مالی بسیار سودآور است چشم انداز. در بین شیرینی پزهای حرفه ای بسیار فراتر از مرزهای کشور محبوب شده است و بنابراین Noris Gold Leaf یک رقیب شایسته دارد.

 

edible-gold.jpg


به یاد داشته باشید که فقط برگ طلای خوراکی تأثیر منفی بر بدن انسان نمی گذارد. علاوه بر این ،  ضد حساسیت ، بی مزه و بی بو است ، به این معنی که به هیچ وجه بر طعم و عطر طبیعی قنادی یا نوشیدنی تأثیر نمی گذارد. خواص مفید آن شامل بهبود عملکرد اندام های داخلی ، پاکسازی بدن ، بهبود روند هضم و جوانسازی است. اما این بدان معنا نیست که می توان آن را در قوطی یا ملحفه خورد. به عنوان یک قاعده ، حتی بزرگترین کیک برای بدست آوردن یک دکور طلایی غنی به مقدار کمی طلا نیاز دارد ، بنابراین لازم نیست نگران سلامتی خود باشید.

 

ورق طلا خوردنی

 

پیش از این، طلا transfersheet (ورق انتقال طلا) بود  تنها در رستوران ها بالا پایان برای تهیه وعده های غذایی لذیذ استفاده می شود. در حال حاضر تقریباً در همه جاهایی که نیاز به تهیه یک شاهکار شیرینی برجسته برای هر مناسبت خاصی وجود دارد استفاده می شود: کیک عروسی باشکوه ، قهوه با فوم طلا ، آب نبات با پودر درخشان.

 

نحوه استفاده از ورق طلا روی کیک

نحوه استفاده از ورق طلا روی کیک

ما به شما یک عکس-آموزشی "چگونه روی کیک را با ورق های طلایی بپوشانیم" از سرآشپز شیرینی استرالیایی فلیسیتی بوتلر ، بنیانگذار مدرسه شیرینی استرالیایی  Sugar Beakes Cakes ، ارائه می دهیم .
مواد:
کیک پوشیده از ماستیک ؛
ورق های برگ طلا ؛
کاسه کم عمق آب ؛
دستمال کاغذی.
برخی افراد ترجیح می دهند با دستکش نازک نخی کار کنند. این امر تا زمانی که شما تجربه کافی را نداشته باشید و در معرض خطر باقی گذاشتن اثر انگشت روی روکش طلا باشید ، منطقی به نظر می رسد. اما با گذشت زمان ، اگر بدون آنها برای شما راحت تر باشد ، می توانید آنها را رد کنید.

مرحله 1.

اطمینان حاصل کنید که روکش کیک کاملاً عاری از نشاسته و شکر اضافی باشد. با برس آنها را بردارید.

مرحله 2.

دستمال کاغذی را چندین بار تا کنید تا اندازه راحتی برای کار داشته باشید. آن را کمی با آب مرطوب کنید. مهمترین چیز این است که زیاده روی نکنید! اگر دستمال خیلی مرطوب باشد ، ماستیک را بیش از حد خیس می کند ، چسبناک می شود و استفاده از آن آسان نیست. نباید هیچ قطره آب روی ماستیک وجود داشته باشد! برای اینکه برگ طلا بچسبد ، کافی است سطح کیک را کمی با آب مرطوب کنید. اگر ناگهان بیش از نیاز کیک را خیس کردید ، فقط آب اضافی را با یک دستمال کاغذی خشک پاک کنید.

بهتر است نه تمام کیک ، بلکه مناطق کوچک را مرطوب کنید. به هر حال ، ما کیک را در یک زمان با طلا نمی پوشانیم ، بلکه مربع به مربع می پوشانیم. در حالی که روی یک تکه کیک کار می کنید ، بقیه خشک می شوند ، بنابراین خیساندن کل کیک فایده ای ندارد. یک قسمت کوچک از کیک را که کمی بزرگتر از یک ورق انتقال است مرطوب کنید.

کیک طلا

مرحله 3.

ورق انتقال را بردارید ، لبه پشت کاغذ را از سه طرف با ورق طلا برش دهید. این به این دلیل است که شما می توانید ورق های طلا را به یکدیگر و پایه کیک لمس کنید. در غیر این صورت ، با بیرون آمدن انتهای آزاد بستر ، انجام این کار دشوار خواهد بود و احتمال آسیب دیدن ورق های قبلی با همین انتها وجود دارد. در طرف چهارم ، ما بستر را قطع نمی کنیم ، ورق را برای آن نگه می داریم.

با یک حرکت دقیق ، یک برگ طلا روی ناحیه کیک مرطوب شده با آب قرار دهید ، ورق به سرعت می چسبد. ورق باید در یک حرکت صاف اعمال شود! آن را به آرامی صاف کنید ، اما فقط در یک جهت ، مراقب باشید ، ورق می تواند خیلی راحت بشکند! همه گوشه ها را صاف کنید. و فقط پس از آن پشت کاغذ را با دقت بردارید. لایه پشت را به آرامی جدا کنید ، مطمئن شوید که تمام ورق طلا به کیک چسبیده است. اگر ورق به طور ناگهانی چسبید ، پشت را در جای خود قرار دهید ، دوباره آن را صاف کنید و سپس دوباره به آرامی آن را بردارید.

مرحله 4.

ما به همان شیوه با ورق بعدی کار می کنیم. پشت اضافی را از 3 طرف قطع کنید. دوباره قسمت کوچکی از کیک را کمی بزرگتر از سطح ورق  طلا مرطوب کنید.

چرا باید یک تکه کیک را کمی بزرگتر از خود ورق مرطوب کنید؟ به یاد داشته باشید ، قبل از چسباندن اولین ورق ، منطقه را کمی بیشتر از ورق مرطوب کردیم؟ بنابراین ، در حال حاضر هنگام مرطوب کردن سطح برای یک ورق جدید ، منطقه در مجاورت ورق اول قبلاً خیس شده است و نیازی به لمس آن نیست ، در غیر این صورت خطر آسیب دیدن ورق قبلی را دارید.

ورق طلا را دقیقاً به لبه ورق قبلی می چسبانیم. سعی کنید بین ورق ها فاصله نگذارید. اگر ناگهان این اتفاق افتاد و یک فاصله سفید مزاحم بین ورق ها ظاهر شد ، ما کمی بعد آن را برطرف می کنیم.

مرحله 5.

بنابراین ، ما کل کیک را در یک دایره می چسبانیم. در پایان ، مساحتی کوچکتر از ملحفه های ما وجود خواهد داشت. لازم است یک ورق با اندازه دلخواه برش داده و آن را بچسبانید. تزیینات را دور نریزید ، طلا بسیار گران است و برای تزئین ما مفید خواهد بود. برای پوشاندن کل ارتفاع کیک ، به احتمال زیاد باید سطح دوم ورق ها را با سطح بالای کیک مرتب کنید.

 

tort_zolotoj_508701.jpg


قسمت بالا را به همان روش بچسبانید.
چسباندن ورق های طلا کار بسیار سختی است ، به خصوص اگر تجربه کمی دارید یا هیچ تجربه ای ندارید. دست ها می لرزند ورق ها به طور یکنواخت روی هم قرار نگرفته و شکاف های سفید باقی می ماند. با اینا چیکار کنیم؟ تکه های طلا را بردارید ، نوارهای باریک را از آنها جدا کنید ، کمی بزگتر تر از شکاف ها. در صورت خشک شدن ناگهانی شکاف ها به آرامی با آب مرطوب کنید. و نوارهای طلا را روی آنها قرار دهید ، انتهای آنها با ورق های طلایی که قبلاً چسبانده اید ، همانطور که باید ، همپوشانی دارد. بگذارید کیک به مدت یک ساعت خشک شود و بعد از یک ساعت طلای اضافی را با یک قلم مو ضخیم بردارید. این کار را فوراً انجام ندهید ، در غیر این صورت خطر آسیب شدید به پوشش وجود دارد.
فقط همین! اصل کار پیچیده نیست ، اما ورق های طلا بسیار ظریف هستند. در این مورد ، نکته اصلی تمرین و دستی مطمئن است.

 

طرز تهیه شیرینی کیسه طلا

طرز تهیه شیرینی کیسه طلا

 

تصور اینکه چند دستور العمل برای تهیه   شیرینی کیسه طلا  خوشمزه در حال حاضر وجود دارد دشوار است. در میان تنوع زیاد ، می توانید  شیرینی کیسه طلا  های مخملی شاداب و نازک ، را با آب معدنی ، آب پنیر ، ماست ، شیر و غیره تهیه کنید. با این حال ، محبوب ترین  طرز تهیه شیرینی کیسه طلا  نازک ساده با شیر است. شیرینی کیسه طلا   می توانند شیرین ، شور ، شکم پر یا در اشکال مختلف باشند.

امروز پیشنهاد می کنیم  شیرینی کیسه طلا  پر شده با مرغ آب پز ، قارچ سرخ شده و خیار ترشی را آماده کنیم. چنین پیش غذای جذاب و اشتها برانگیز مناسب میز مهمانی است ، تعطیلات را تزئین می کند و مطمئناً مهمانان را خوشحال می کند!

 

شیرینی کیسه طلا

مواد لازم برای تهیه شیرینی کیسه طلا 

شیر - 500 میلی لیتر ؛
نمک - بنا به ذائقه ؛
جوش شیرین - ½ قاشق چایخوری ؛
شکر - 1 قاشق غذاخوری قاشق؛
روغن نباتی - 2 قاشق غذاخوری ؛
تخم مرغ - 2 عدد ؛
آرد - 200-220 گرم.
مرغ (فیله) - 300 گرم ؛
قارچ - 270-300 گرم ؛
پیاز - 1 عدد متوسط ​​؛
روغن نباتی - 2-3 قاشق غذاخوری ؛
خیار ترشی (یا شور) - 100-150 گرم ؛
پنیر - 80-100 گرم ؛
شوید تازه - یک دسته کوچک ؛
سس مایونز برای مزه ؛
نمک ، فلفل - برای مزه

طرز تهیه شیرینی کیسه طلا  پر از قارچ و مرغ

شیرینی کیسه طلا

طرز تهیه دسر کیسه طلا


تخم مرغ ها را به آرامی با نمک بزنید تا پروتئین و زرده ترکیب شوند و کف سبکی ظاهر شود. شیر ولرم بریزید ، شکر را اضافه کنید. در این مورد ، ما خمیر را خیلی شیرین نمی کنیم ، زیرا شیرینی کیسه طلا با مواد نمکی پر می شوند.

آرد را با جوش شیرین مخلوط کرده و با الک کردن ، به تدریج به شیر اضافه کنید. با کار فشرده با یک همزن ، ما به یک ترکیب همگن و صاف و بدون توده دست می یابیم.

 

شیرینی کیسه طلا


روغن نباتی را بریزید ، مخلوط کنید. ما توده حاصل از یک قوام نسبتاً مایع را به مدت نیم ساعت در دمای اتاق می گذاریم.
پس از زمان مشخص شده ، خمیر را با ملاقه  در یک لایه نازک روی سطح ماهی تابه چرب شده و گرم پخش می کنیم. ما خمیر  شیرینی کیسه طلا را به روش سنتی آماده می کنیم: به محض قهوه ای شدن قسمت زیرین ، محصول را از طرف دیگر برگردانید و 20 تا 30 ثانیه دیگر روی سطح داغ نگه دارید. توصیه می شود خمیر های تازه پخته شده را با کره چرب کنید تا لبه ها نرم شوند.
آیا به این فکر می کنید که چگونه یک پیش غذا را به زیبایی سرو کنید تا هم خوش طعم باشد و هم اشتها آور؟ سپس قطعاً باید شیرینی کیسه طلا  شکم پر درست کنید. دستور العمل های این غذای محبوب در همه اشکال و اندازه ها وجود دارد. بسته به نوع پر کردن ، می تواند پیش غذا ، دسر ، غذای اصلی باشد. برای سهولت ، این مقاله حاوی محبوب ترین دستور العمل های شیرینی کیسه طلا است.

 

شیرینی کیسه طلا

 

کیسه ها یکی از زیباترین روش های سرو یک غذای سنتی است. شما می توانید آنها را در دو نوع اصلی بپزید - شیرین و میان وعده ، جایی که پر کننده قرار می گیرد ، مانند گوشت ، قارچ یا سالاد. در خمیر کیسه ، دستور العمل فقط در مقدار شکر در هر 1 لیتر شیر متفاوت است.
چه چیزی خوشمزه تر از مرغ نرم ، پیاز طلایی ، پنیر معطر و پنکیک ترد در یک ظرف جمع آوری شده است؟ توصیه می کنیم کیسه های پر شده را طبق دستور با عکس برای صبحانه تهیه کنید. چنین رفتاری مطمئناً عزیزان شما را خوشحال می کند و روحیه خوبی را در صبح ایجاد می کند.

 

شیرینی کیسه طلا

 

قارچ ها را بشویید ، تمیز کنید ، به نوار برش دهید. پیاز را به مکعب خرد کنید.
در یک ماهیتابه خشک کنید تا رطوبت آزاد شود. مقداری روغن آفتابگردان ، پیاز را اضافه کرده و تفت دهید تا نرم شود.
قارچ ها را با نمک و فلفل طعم دهید ، به یک کاسه منتقل کنید و بگذارید تا سرد شوند.
فیله مرغ را بشویید ، به قطعات کوچک برش دهید و در آب نمک بجوشانید. برای گوشت خوش طعم ، توصیه می کنیم گیاهان و برگ بو را به مزه اضافه کنید. همچنین خوب است نصف پیاز را داخل آب مرغ بریزید.
پیاز را پوست بگیرید ، به مکعب خرد کنید. پیازها را در ماهیتابه سرخ کنید.
پنیر را روی یک رنده خوب رنده کنید.

فیله مرغ جوشانده را به دلخواه به مکعب ها یا نوارهای کوچک برش دهید.و با قارچ ها مخلوط کنید 
یک قاشق از قارچ و مرغ در وسط پنکیک آماده قرار دهید. روی آن را پنیر رنده شده بپاشید.
لبه ها را اوا از 2 طوف و بعد 2 دوطرف دیگر و طوری جمع کنید که روی مواد پر شده قرار گیرند.با روبانی از پیازچه ببندید(پیازچه را در آب داغ بزنید تا راحت شکل بگیرد) 
تمام پنکیک ها را پر کنید و بلافاصله روی بشقاب قرار دهید.
کیسه های پنکیک نه تنها یک میان وعده عالی هستند ، بلکه یک دسر خوشمزه نیز هستند. نکته اصلی این است که مواد مناسب برای پر کردن را انتخاب کنید.

شیرینی کیسه طلا

کاربر گرامی برای شیرینی کیسه طلا  ، طرز تهیه دسر کیسه طلا و طرز تهیه کیسه طلا خوراکی مقاله کیسه های پنکیک قرمز سورپرایز یلدا را بخوانید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید