صبحانه سالم بخش اول

سال تحصیلی جدید را با صبحانه ای سالم شروع کنید.

بیدار کردن بچه ها برای رفتن به مدرسه در صبح به اندازه ی کافی گیج کننده است و مجبور کردن بچه ها برای خوردن صبحانه ای سالم در آن صبح زود می تواند بزرگترین چالش باشد. اما این موضوع به قدری مهم است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

کریستی کینگ، استاد بهداشت عمومی و متخصص ارشد تغذیه کودکان در بیمارستان کودکان تگزاس می گوید:

تغذیه کردن بچه هایتان با یک صبحانه سالم، مواد مغذی که برای توجه کردن و یادگیری لازم دارند را برای مغز آن ها فراهم می کند.

اطمینان حاصل کنید که آن ها صبحانه را به خوبی میل می کنند زیرا به آن ها برای رسیدن به موفقیت کمک خواهد کرد.

ده دستور صبحانه سریع و سالم برای افراد پر مشغله 

صبحانه مناسب برای کودکان

مقالات متنوعی، از مزایای صبحانه سالم برای بچه ها پشتیبانی می کنند. یک تحلیل در سال 2013 از 36 تحقیق منتشر شد که نشان می داد، کسانی که به طور منظم صبحانه می خورند بیشتر احتمال دارد رفتارهایی مانند: توجه کردن، هوشیار بودن و قادر به متمرکز بودن در مدرسه را از خود نشان بدهند.

تجزیه و تحلیل مشابهی نتیجه گرفت که خوردن صبحانه با بهبود عملکرد مدرسه، شامل نمرات بهتر و امتیازات تستی در ارتباط است.

همچنین سایر تحقیقات دریافتند، کودکانی که به طور معمول صبحانه می خورند، به طور کلی تمایل دارند تا رژیم غذایی سالم تری داشته باشند و کمتر احتمال دارد به اضافه وزن دچار شوند.

یک صبحانه سالم چگونه است؟

شما باید اطمینان حاصل کنید صبحانه دست کم دارای دو ماده ی مغذی است: پروتئین اندک و فیبر.

کینگ می گوید: ترکیب این دو مورد به کودک شما کمک می کند احساس سیری کند و سطح قند خون او را ثابت می کند پس کودک می تواند بهتر تمرکز کند و انرژی بیشتری خواهد داشت.

منبع خوب پروتئین شامل: ماست، آجیل و دانه ها (شامل روغن دانه ها)، تخم مرغ و پنیر کم چرب یا قسمت کمی از پنیر می شود. برای فیبر بر میوه و سبزیجات و غلات (مانند: نان ترد گندم ،بلغور جو دوسر یا کل دانه های غلات) تمرکز کنید.

بهترین صبحانه برای دانش آموزان چیست؟ 

۵ اتفاق بد برای دانش آموزانی که صبحانه نمی‌خورند 

آنچه که شما می خواهید از آن اجتناب کنید تغذیه کردن کودک تان با یک صبحانه مملو از شکر است.

منابع غذایی حاوی غلات و حبوبات شکر دار (برخی از محصولاتی که به بازار عرضه می شوند و برای بچه ها شکری بیشتر از شکر لازم برای یک وعده نسبت به خوردن یک وعده بیسکویت دارند) صبحانه قهوه خانه ها و شیرینی ها شکر فراوان دارند و مناسب نیستند. صبحانه هایی را پیدا کنید که از غلات متفاوت تشکیل شده باشند و حاوی حداقل شکر اضافه شده باشند که هر چه شکر کمتر باشد بهتر است، نباید در هر وعده بیشتر از 8 گرم باشد. اگر نیاز دارید به صبحانه ای که شیرین نیست کمی شیرینی اضافه کنید، بهتر است میوه های تازه را به جای چیزهای شکری دیگر با آن ترکیب کنید.

دستور تهیه یک صبحانه پنیری ساده و خوشمزه 

ماسالا پوری صبحانه سبزیجات خوشمزه و ساده هندی 

می توانید به سادگی آب میوه را بگیرید و از آن استفاده کنید اما آکادمی سلامت کودکان آمریکا پیشنهاد می کند که بهتر است کودکان، به جای نوشیدن آب میوه، میوه ها را بخورند. امی کیتینگ، متخصص تغذیه می گوید:

وقتی که آب میوه را می نوشید خیلی راحت تر است که کالری بیشتری را نسبت به وقتی که میوه را می خورید وارد بدن خود کنید.

همچنین میوه ها حاوی فیبر هستند و این در حالی است که آب میوه فیبر ندارد.

مطابق با جدیدترین دستورالعمل AAP، کودکان در سنین 4 تا 6 سال نباید در روز بیشتر از 4 تا 6 اونس (115 تا 165 گرم یا 115 تا 165 سی سی) آب میوه بنوشند. آن هایی که سن شان 7 سال و بالاتر است، نباید از 8 اونس (تقریبا 225 گرم) بیشتر بنوشند. اگر بچه شما اضافه وزن دارد، پیشنهاد می شود اصلا به او آب میوه ندهید.

ادامه مطلب که حاوی نکاتی مهم برای تهیه ی یک صبحانه سالم است را در بخش دوم دنبال کنید.

 

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید