بازی

بهترین بازیهای پلی استیشن 10 مورد

(سیارک) از زمان معرفی و عرضه شدن کنسول جدید سونی، پلی استیشن 4، نزدیک به چهار سال می گذرد. از آن زمان تا کنون بازیهای بسیاری عرضه شده و انتخاب بهترینها بین این بازیها کار بسیار دشواری است. با اینحال کسانی هستند که تقریبا تمام این بازیها را انجام داده و حال با مشورت یکدیگر لیستی از بهترین این بازیها تهیه کرده اند. فرقی نمی کند این کنسول را داشته باشید یا هم اکنون در فکر خریدن آن هستید، لیستی که از این بازیها تهیه شده است شامل آنهاییست که  امتیاز 8 به بالا دریافت کرده اند و مطئمنا ارزش بازی کردن خواهند داشت. 

1- خدای جنگ با امتیاز 9 از 10 (God of War)

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «می توان گفت از بسیاری جهات این نسخه نیز همانند سایر نسخه های این سری بازی است. بازی هیجانیِ بی نظیری است که هزینه هنگفتی صرف طراحی و ساختش شده. صحنه های درگیری دربازی به بهترین شکل ممکن طراحی شده اند و هرچه پیش می روید از آن خسته نمی شوید و شمارا پای سیستم نگه می دارد. اما چیزی که شمارا واقعا شگفت زده خواهد کرد داستان فوق العاده این نسخه جدید است. همانند کریتوس، خدای جنگ گذشته را به یاد می آورد و احساس می کند که باید با تمام توان روبه جلو و به سمت هدفی حرکت کند. هر نوآوری ای که در این نسخ لحاظ شده به زیبایی هرچه تمام تر جوابگو بوده و تاثیر بی نظیری روی کارکرد بازی گذاشته. 

چارت پرفروش ترین بازیهای این هفته در بریتانیا 

2- Bloodborne با امتیاز 9 از 10

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «بهترین گنجهای بازی در شهر هارنام پیدا می شوند و در جنگلها و دریاچه های اطرافش. نمی دانم چگونه سازندگان بازی جرأت کردند در بازی ای که به صورت آنلاین هم انجام می شود، بهترین گنجهای خودرا در شهری از بازی بگذارند که در داستان اصلی بازی نیست و رفتن به آن اختیاری است. با این حال نتیجه خوبی عایدشان شد و به نظر می رسد از انجام اینکار برنامه ای داشته اند. من این بازی را در مدت زمان کمتری نسبت به Dark Souls II به پایان رساندم اما گنجهای بیشتری پیدا کردم. بله، در مرگ، زندگی و در خون، رستگاری نهفته است. بازی فوق العاده ای بود.»

3- Monster Hunter: World با امتیاز 8 از 10

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «سال گذشته که نام این نسخه بازی معرفی شد، حدس می زدم که باید نسبت به نسخه قبلی بهبود چشم گیری یافته باشد. همینطور هم بود. تنها در بخش داستان بازی پیشرفت نکرده است و درگیریها نیز بهبود یافته است. سیستم درگیری بازی در نسخه پیشین برای تازه کارها کمی پیچیده بود اما در این نسخه پیشرفت چشم گیری داشته است.

4- Celeste با امتیاز 9 از 10

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «زمانی که بازی را تمام کردم، احساس می کردم کتاب رمان خوانده ام. داستان بازی فوق العاده بود و در تمام لحظات می شد با شخصیت داستان بازی همزادپنداری کرد. زمانی که اتفاق ناخوشایندی رخ می داد احساس ترحم و زمانی که خوشحال بود احساس شعف به من می داد. برای بازی ای که هدف شخصیت اصلی آن بالا رفتن از یک کوه است بیش از حد انتظار من بود.

5-  What Remains of Edith Finch با امتیاز 9 از 10

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «می توان با یک تراژدی سطح پایین احساس همدردی مردم را برانگیخت اما داستان این بازی بااینکه در قالب تراژدی ریخته شده بود من را شگفت زده کرد. در نسخه قبل این بازی می شد احساست بد و خوبی را طول بازی تجربه کرد و درنهایت تعادلی بین این دو وجود داشت. اما اینبار داستان فرق می کرد. یک تراژدی تمام عیار که من درس مهمی از آن گرفتم؛ اینکه باید با علم به بودن مشکلات فراوان در مسیر انسان، شجاع بود و پا پس نکشید. باید به مسیر ادامه داد.

6- Wolfenstein II: The New Colossus با امتیاز 9 از 10

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «در این بازی هیچگاه مقصود خود از جنگیدن را فراموش نخواهید کرد. خشونت نازی هارا در همه جای بازی می توان لمس کرد. در خرابه هایی که از منهتن باقی مانده و در مشکلات روانی ای که برای اسیران پیش آمده است. یک لحظه هم نمی توان ظلم و ستم رژیم رایش را دربازی نادیده گرفت و مدام با اتفاقاتی که می افتد در جریان بازی تنش خواهید داشت. این بازی به شما انگیزه می دهد که در هر نبرد بخواهید پیروز باشید و بر ظلم غلبه کنید.»(سیارک)

7- Sonic Mania با امتیاز 9 از 10

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «طراحی بازی خلاقانه و بسیار هوشمندانه انجام شده است. این بازی که از سیستم کلاسیک دو بعدی استفاده کرده به خوبی توانسته قابلیتهای این سیستم را نشان دهد و نسبت به نسخه های قبلی پیشرفت چشم گیری داشته است. به نظرم بهترین نسخه از این سری بازی ها بوده است.»

8- Stardew Valley با امتیاز 9 از 10

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «در نگاه اول به نظر می رسد این بازی تنها در رابطه با کاشتن محصولات در مزرعه و رسیدگی به آنها باید. اما گیمرهای کنجکاوتر تجربه های متفاوت تری از این بازی به دست خواهند آورد و به سرعت متوجه خواهند شد که بازی تنها درباره کاشت و برداشت محصول نیست و کارهای دیگری نیز می توان کرد. کارهایی از قبیل جستجو درمعدن و ماهی گیری. حتی در بازی می توان عاشق شد و اینگونه تجربه ها نیز جالب خواهد بود. درکل به نظرم بازی فوق العاده ای آمد.»

9- Resident Evil 7: Biohazard با امتیاز 8 از 10

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «زمانی که به مرحله آخر رسیدم واقعا دوست داشتم بازی تمام شود. تجربه خوبی بود. پس از پایان بازی واقعا با تمام وجود احساس می کردم که مسیری پر از ترس و وحشت را به پایان رسانده ام. شاید تنها مشکل بازی درگیری با باسهای (غول) بازی باشد. با این حال به نظرم با این نسخه از این سری بازی کپکام به همان جانر کلاسیک ترس و وحشت خود برگشته و در این امر موفق بوده است.»

10- Overwatch با امتیاز 9 از 10

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «در طول بازی موقعیتهای زیادی پیش خواهد آمد که غافلگیر خواهید شد. رمزو رازهای زیادی در بازی وجود دارد که به مرور و با گشتن و گشتن به آنها پی خواهید برد. به نظرم این بازی شوتر ایده های خلاقانه و زیبایی دارد و به خوبی آنهارا با هم ترکیب کرده و داستان بازی را به وجود آورده است.»

11- Titanfall 2 با امتیاز 9 از 10

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «بازی نسبت به نسخه قبلی که در سال 2013 منتشر شد، پیشرفت چشم گیری داشته و به هیچ وجه قابل مقایسه با آن نیست. گیم پلی و داستان بازی به خوبی از آب درآمده اند و می توان گفت که بازی منحصر به فردی است.»

12- Dishonored 2 با امتیاز 8 از 10

بخشی از نظر کسی که بازی را نقد کرده: «هر وقت به من میان اکشن و مخفی کاری انتخابی داده شود من دومی را انتخاب می کنم. عاشق تنشی هستم که در مخفی کاری وجود دارد. اینکه باید حواستان به همه جا باشد که کسی شمارا نبیند. و درنهایت زمانی که موفق به انجام ماموریتتان می شوید، احساس بی نظیری خواهید داشت. این بازی به عقیده من در این امر بسیار موفق بوده؛ باکارهایی که در طول بازی می کنید، مثل مخفی کردن جنازه ها و نگاه کردن از سوراخ قفل درها، به خوبی این تنش احساس خواهد شد. درکنار این گیم پلی بازی به کلی نیز خوب بود و از بازی لذت بردم.»(سیارک)

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


 سونی و ساکر پانچ که ساخت و عرضه بازی را به عهده دارند، هنوز خبر رسمی ای مبنی بر انتشار بازی در سال 2018 نداده اند

بهترین بازی ها که در سال 2018 عرضه خواهند شد بخش اول

سونی و ساکر پانچ که ساخت و عرضه بازی را به عهده دارند، هنوز خبر رسمی ای مبنی بر انتشار بازی در سال ...

رونمایی سونی از بازی جدید اش «Ghost of Tsushima (روحِ سوشیما)»

تاریخ انتشار بازی روح سوشیما Ghost of Tsushima

رونمایی سونی از بازی جدید اش «Ghost of Tsushima (روحِ سوشیما)»

این هفته همه چیز به کام سونی و پلی استیشن است

چارت پرفروش ترین بازیهای این هفته در بریتانیا

این هفته همه چیز به کام سونی و پلی استیشن است

زیباترین طراح و مدل ایرانی در جهان+عکس

زیباترین طراح و مدل ایرانی در جهان+عکس

زیباترین طراح و مدل ایرانی در جهان+عکس

در جریان نمایشگاه CES 2019 شرکت سونی یک بلندگوی جدید معرفی کرده است.

بلندگوی جدید سونی با قابلیت شارژ زیاد و جای نوشابه

در جریان نمایشگاه CES 2019 شرکت سونی یک بلندگوی جدید معرفی کرده است.

آیا شما هم همانند اکثر انسان ها فکر می‌کنید راه رسیدن به خوشبختی داشتن شغلی بهتر، خانه ای بزرگتر و یا یک همسر ایده آل است؟

رازهای رسیدن به خوشبختی هشت مورد بخش اول

آیا شما هم همانند اکثر انسان ها فکر می‌کنید راه رسیدن به خوشبختی داشتن شغلی بهتر، خانه ای بزرگتر و ی...

 بر اساس بیانیه اخیر بخش سرگرمی های تعاملی شرکت سونی، رویداد اعطای گیفت کارت رایگان 15 دلاری به کاربران فروشگاه پلی استیشن استور آغاز شده است.

هدیه 15 دلاری فروشگاه پلی استیشن را از دست ندهید!

بر اساس بیانیه اخیر بخش سرگرمی های تعاملی شرکت سونی، رویداد اعطای گیفت کارت رایگان 15 دلاری به کارب...

چندی پیش کمپانی سامسونگ از جدیدترین پرچمدارش، گلکسی اس 9 در نمایشگاه MWC 2018 رونمایی کرد. در این نمایشگاه کمپانی‌های مطرح دیگری مانند ال جی، سونی و نوکیا هم حضور داشتند و به معرفی جدیدترین تلفن‌های هوشمندشان پرداختند. در ادامه مطلب، مقایسه گوشی گلکسی اس 9 را با سایر پرچمداران تازه معرفی شده در MWC 2018 دنبال کنید.

مقایسه گلکسی S9 با پرچمداران جدید MWC 2018

چندی پیش کمپانی سامسونگ از جدیدترین پرچمدارش، گلکسی اس 9 در نمایشگاه MWC 2018 رونمایی کرد. در این نم...

شرکت سونی در نمایشگاه MWC 2018 از جدیدترین پرچمداران خود رونمایی کرد. اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت نسبت به پرچمداران گذشته این برند ژاپنی طراحی متفاوتی دارند.

اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت به صورت رسمی معرفی شدند؛ انقلابی در زبان طراحی پرچمداران سونی!

شرکت سونی در نمایشگاه MWC 2018 از جدیدترین پرچمداران خود رونمایی کرد. اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپ...

بازی در درگیری ها و نبرد ها دچار تغییراتی شده و بهتر شده است

20 بهترین بازی در 2018 بخش دوم

بازی در درگیری ها و نبرد ها دچار تغییراتی شده و بهتر شده است

پس از مدت ها انتظار، بالاخره استودیوی بازی سازی راک استار، تریلری از بازی جدید خود، «Read Dead Redemption 2» به نمایش گذاشت

اطلاعات جدید در باره Red Dead Redemption 2

پس از مدت ها انتظار، بالاخره استودیوی بازی سازی راک استار، تریلری از بازی جدید خود، «Read Dead Redem...

نکته دیگری که در خصوص بازی وجود دارد و ذکر آن خالی از لطف نیست، تغییرات جزئی است که در روایت داستان بازی به وجود آمده است.

آخرین اطلاعات از نسخه بازسازی شده Resident Evil 2

نکته دیگری که در خصوص بازی وجود دارد و ذکر آن خالی از لطف نیست، تغییرات جزئی است که در روایت داستان ...

شرکت سرگرمی های تعاملی سونی به تازگی فهرست اسامی بازی های رایگان ماه مارس 2018 پلی استیشن پلاس را با کاربران و بازیکنان خود به اشتراک گذاشت.

بازی های رایگان ماه مارس 2018 پلی استیشن پلاس معرفی شد

شرکت سرگرمی های تعاملی سونی به تازگی فهرست اسامی بازی های رایگان ماه مارس 2018 پلی استیشن پلاس را با...

پلی استیشن قدیمی با دو دسته سیمی وارد بازار شد

دسته بی سیم برای پلی استیشن قدیمی

پلی استیشن قدیمی با دو دسته سیمی وارد بازار شد

GTA San Andreas پرفروش ترین بازی کنسول پلی استیشن 2 است، کنسولی که خود پرفروش ترین کنسول دنیا است

شاهکارهای دنیای گیمینگ بخش سوم

GTA San Andreas پرفروش ترین بازی کنسول پلی استیشن 2 است، کنسولی که خود پرفروش ترین کنسول دنیا است

بر اساس جدیدترین گزارش استودیوی پرآوازه «گوریلا گیمز»، میزان فروش بازی Horizon Zero Dawn در سراسر جهان از مرز 7.6 میلیون نسخه عبور کرد.

بازی Horizon Zero Dawn بیش از 7.6 میلیون نسخه فروش داشته است

بر اساس جدیدترین گزارش استودیوی پرآوازه «گوریلا گیمز»، میزان فروش بازی Horizon Zero Dawn در سراسر جه...

در دهه 1950 او یکی از سلبریتی های پرطرفدار هالیوودی بود

به مناسبت شصت و یکمین سالگرد تولد اوا گاردنر یکی از زیباترین بازیگران قرن بیستم

در دهه 1950 او یکی از سلبریتی های پرطرفدار هالیوودی بود

تیزر جدید فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت منتشر شد

بازی تاج و تخت از 23 فروردین 98 | تریلر جدید

تیزر جدید فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت منتشر شد

پدرش، بازیگر با استعداد ریچارد بکینسیل، در سن 31 سالگی درگذشت.

دخترانی که بازیگر بدنیا آمدند

پدرش، بازیگر با استعداد ریچارد بکینسیل، در سن 31 سالگی درگذشت.

با وجود ماجراهای عاشقانه بی شمار، مارلین دیتریش تنها یک بار ازدواج کرد

مارلین دیتریش 50 سال شهرت 20 سال انزوا

با وجود ماجراهای عاشقانه بی شمار، مارلین دیتریش تنها یک بار ازدواج کرد

به ازای هر فرزند، سه ماه از مدت خدمت آنان کسر می شود

کسر خدمت سربازی

به ازای هر فرزند، سه ماه از مدت خدمت آنان کسر می شود

Mad Box گفته قویترین کنسول بازی خواهد بود

Mad Box قویترین کنسول بازی

Mad Box گفته قویترین کنسول بازی خواهد بود

تست هوش عجیب

تست هوش عجیب

تست هوش عجیب

خودتون امتحان کنید.

تست هیجان انگیز

خودتون امتحان کنید.

 تست هوش با جواب .دیدین گفتم جواب داره ..!!!!

تست هوش یک حبه قند

تست هوش با جواب .دیدین گفتم جواب داره ..!!!!

شرکت سرگرمی های تعاملی سونی به تازگی تریلر جدید بازی God of War را در بلاگ رسمی خود به اشتراک گذاشت که در آن شاهد اعلام تاریخ دقیق انتشار بازی هستیم.

تماشا کنید؛ تریلر جدید «خدای جنگ» و تاریخ انتشار بازی

شرکت سرگرمی های تعاملی سونی به تازگی تریلر جدید بازی God of War را در بلاگ رسمی خود به اشتراک گذاشت ...

رسانه کلیک - سرانجام انتظارات به پایان رسید و شرکت ژاپنی سونی به تازگی تاریخ انتشار God of War را در فروشگاه رسمی پلی استیشن استور مشخص کرد.

تاریخ انتشار بازی God of War مشخص شد

رسانه کلیک - سرانجام انتظارات به پایان رسید و شرکت ژاپنی سونی به تازگی تاریخ انتشار God of War را در...

لیست پربازدیدترین تریلر‌های پلی استیشن در سال 2017 منتشر شد

لیست پربازدیدترین تریلر‌های پلی استیشن در سال 2017 منتشر شد

لیست پربازدیدترین تریلر‌های پلی استیشن در سال 2017 منتشر شد

 طبق روال همیشه، موسسه آماری NPD به تازگی فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2018 در ایالات متحده آمریکا را منتشر کرد.

با 20 بازی پرفروش ماه ژانویه 2018 آشنا شوید

طبق روال همیشه، موسسه آماری NPD به تازگی فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2018 در ایالات...