چرا بز کوهی از دیواره سد ها صعود می کند

بز کوهی به احتمال زیاد به این علت به این نام خوانده می شود که در کوه ها دیده می شود؛ در کوه ها این گونه حیوانات ساده تر از پستانداران درنده پنهان می شوند، در دامنه های کوه برای آنها آسان تر است تا به رشته کوه های جدید برسند، جایی که می توانند مقدار زیادی از چمن سبز را بخورند. و اگر بز کوهی باید در کوه و دامنه های کوه زندگی کنند، پس چرا آنها با تمام توان از دیواره های سدهای متعدد صعود می کنند؟
 
چرا بز های کوهی از دیواره سد ها صعود می کنند
در کوه های آلپ یک نوع خاص از بز کوهی وجود دارد که ibex نامیده می شود. در قرون وسطی، این حیوانات مقدس در نظر گرفته میشدند، هر قسمت از بدن آنها برای بهبودی یک نوع از بیماری ها بود. به همین دلیل، ابیکس ها تقریبا نابود شدند، به طوری که در ایتالیا تنها 100 عدد باقی مانده بودند که در نزدیکی کوه پارادیزو، بالاترین قله ایتالیا زندگی می کردند. 
 
بز ها یک سد تقریبا خاص را انتخاب کرده اند.
بز کوهی
سپس حمایت کنندگان جنگل و طبیعت مقامات را متقاعد کردند تا از بز های Ibex حمایت کنند. چند سال بعد، شاه ویکتور امانوئل دوم این حیوانات را تحت حفاظت شخصی خود قرار داد و به طور کامل ممنوعیت شکار آنها را تصویب کرد. بنابراین کاملا تمام بز کوهی هایی که اکنون در شمال ایتالیا و در سوئیس دیده می شود ، از نسل همان صد بز باقی مانده است. با این حال، بز ها به سوئیس نمی رسیدند؛ آنها در سال 1906 قاچاق شدند؛ زیرا پادشاه ایتالیا از فروش بز های خود در خارج از کشور خودداری کرد و آنها را گنجینه ملی دانست.
چرا بز های کوهی از دیواره سد ها صعود می کنند
بز کوهی در چمنزارهای آلپ. 
 
بز کوهی
عکاسی از بز کوهی ابیکس در جستجوی نمک
به خطر افتادن و خروج ابیکس به سوئیس، یک اقدام بی معنی نبود - در واقع، این بز ها گردشگران زیادی را جذب می کنند. بز های به سرعت در حال حرکت در امتداد دیوار شیب دار سدها هستند و توریست ها و گردشگران  به طور مداوم عکاسی می کنند. پدیده ای که باعث رونق گردشگری، جذب توریست و عکاسی در این منطقه شده است.
بز کوهی
بزهای کوهه دیوارهای شیب دار را اشتباه می گیرند.
 
پس چرا باید بزهای کوهی از دیوارهای ساخته شده بدست انسان صعود کنند؟ همه چیز در مورد رژیم غذایی آنهاست. Capricorns در کوه هایی در ارتفاع بالای 3500 متر از سطح دریا زندگی می کنند. آنها به دنبال چشمه هایی با گیاهان و درختچه ها هستند - بز های کوهی در مورد مواد غذایی بی تکلف هستند، آنها می توانند به راحتی قارچ، گیلاس، چمن خشک، شاخه های خشک و حتی گیاهان سمی را بخورند. اما آنچه که آنها به شدت در کوه ها کمبود دارند نمک است.
 
بز کوهی
بز کوهی در ایتالیا
بز کوهی
من 15 تا 25 بز را در زمان صعود از دیواره سد دیدم. بز های باقی مانده در پای سد ایستاده بودند.بز کوهیچرا بز های کوهی از دیواره سد ها صعود می کنندچرا بز های کوهی از دیواره سد ها صعود می کنند مردم محلی گفته اند که ارتفاع آن در حدود 50 متر است و بسیار تند و تقریبا 90 درجه است.فدریکا گرسسی، یک محلی 63 ساله ایتالیایی می گوید:
چرا بز های کوهی از دیواره سد ها صعود می کنند
همه این کارها فقط برای لیسیدن نمک انجام می شود!
فدریکا توانست عکس بگیرد، تقریبا تمام گله برای خوردن نمک آنجا بودند.یک لایه نازک نمکی روی دیوارهای سد وجود داشت.
چرا بز های کوهی از دیواره سد ها صعود می کنند
برای نمک بود که Ibexes زندگی خود را به خطر می انداختند.
چرا بز های کوهی از دیواره سد ها صعود می کنند
من به بز ها نگاه کردم، ایستاده بود بالای سد، و بسیار شگفت انگیز بود.
چرا بز های کوهی از دیواره سد ها صعود می کنند
بز ها از دیوار سد برای خوردن نمک صعود می کنند.
 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید