اعتیاد به تلویزیون و تاثیر منفی آن روی کودکان

در

سال ها قبل، بچه ها تمام اوقات فراغت خود را در خارج از خانه سپری می کردند. آنها توپ بازی و دوچرخه سواری می کردند و به پارک می رفتند. متاسفانه ، نسل امروز تغییر کرده است. بچه ها جای توپ و دوچرخه ی خود را با تبلت و بازی های کامپیوتری عوض کرده اند. در حالی که این وسایل الکترونیکی باعث سکوت و شادی بچه ها می شوند ولی اثرات منفی نیز روی آنها دارند.


اختلالات خواب      چگونه نور گوشی های هوشمند به بدن شما آسیب می رسانند
بچه هایی که قبل از خواب با تبلت های خود به رختخواب می روند به نوعی اعتیاد به استفاده از تبلت پیدا کرده اند، به احتمال زیاد دچار اختلالات خواب هستند. اگر فرزند شما اجازه دارد که با تبلتش به رختخواب برود، احتمالا تا دیر وقت بیدار مانده و بازی و چت کرده و ساعت های خواب خود را از دست می دهد. این تبلت ها نیز می تواند به اختلال خواب منجر شود. تمام این دستگاه ها پرتو آبی منتشر می کنند. مغز فکر می کند که این نور آبی ، نور روز است. زمانی که بچه ها در رختخواب با وسایل الکترونیکی هستند ، مغزشان سیگنالی ارسال می کند که وقت بیدار شدن است. به جای اینکه در زمان خوابیدن ، خسته باشند دیگر نمی توانند بخوابند حتی بعد از اینکه تبلت خود را کنار گذاشته باشند.
چاقی ، اضافه وزن   خطرات چاقی مربوط به سلامتی
اضافه وزن و چاقی دوران کودکی مساله ی جدی امروز است و به نظر می رسد که به جای اینکه هر روز بهتر شود ، بدتر نیز شده است. وقتی بچه ها از دستگاه های الکترونیکی استفاده می کنند بیشتر بدون تحرک می نشینند. این مساله آنها را از ورزشهایی که وزنشان را در حالت متعادل نگه می دارد ،‌باز می دارد. سال ها قبل ، بچه ها اکثر زمان خود را صرف دویدن، پریدن‌ و بازی کردن در بیرون از خانه سپری می کردند که باعث می شد کالری لازم را برای ماندن در وزن سالم بسوزانند.
مشکلات بینایی
نشستن ساعت ها پشت کامپیوتر باعث مشکلات دیداری و تغییر شکل چشم می شود. بزرگسالانی که ساعت ها در برابر کامپیوتر کار می کنند باید از قانون 20/20/20 استفاده کنند. این قانون می گوید که فردی که پشت کامپیوتر نشسته باید به شیئی در 20 فوتی خود به مدت 20 ثانیه نگاه کند بعد از اینکه 20 دقیقه از کامپیوتر استفاده کرده است. اکثر بزرگسالان این قانون را پذیرفته اند. ولی اکثر بچه ها تابع این قانون نیستند. زمانی که بچه ای به صفحه ی موبایل یا تبلت نگاه می کند ‌، احتمالا 20 دقیقه به اطراف نگاه نمی کند. در نهایت ،‌استفاده ی دائمی آنها از وسایل الکترونیکی به مشکلات بینایی منجر می شود که باعث عینکی شدن آنها می گردد.
دردها
وقتی بچه ها از گوشی تلفن یا تبلت در تمام روز استفاده می کنند دچار دردهای خاصی مثل گردن درد، بی حسی انگشت می شوند . گردن ، سر و کمر وقتی که بچه ها از دستگاه های الکترونیکی استفاده می کنند در وضعیت درستی نیستند. همچنین ، انگشت ها به گونه ای طراحی نشده که بچه ها در استفاده از وسایل الکترونیکی به کار می برند. این تکنولوژی دردها و رنج هایی را ایجاد می کند که به دردهای مزمن در بزرگسالی منجر می شود.
کمبود مهارت های اجتماعی
قبل از اختراع پیامک، امیل و رسانه ی جمعی ، اگر بچه ای می خواست با بچه ی دیگر حرف بزند، مستقیما به سوی او رفته و با او گفتگو می کرد. همچنین می توانستند از تلفن نیز استفاده کنند. گوشی های هوشمند باعث منزوی شدن گفتگوهای رو در رو و مکالمات تلفنی شده اند. امروزه ، بچه ها به هم پیامک داده یا چت می کنند. در بچه های جوانتر، این مساله اثر معکوس روی توسعه ی مهارت های اجتماعی آنان دارد.
پرخاشگری
روش هایی وجود دارد که بچه هایی که از دستگاه های الکترونیکی استفاده می کنند ،‌پرخاشگر تر هستند. وقتی بچه ای بازی کامپیوتری می کند و از مرحله ی 5 جلوتر برود عصبانی می شود. برخی ها نیز این قدر عصبانی می شوند که انگشت خود را روی صفحه ی لمسی کوبیده یا گوشی را پرت می کنند. شکل دیگر پرخاشگری محتوای بازی کامپیوتری است که آنها بازی می کنند. نبردهای رو در رو و بازی های تیراندازی خصمانه ای در بازار وجود دارد که می تواند باعث پرخاشگری در خانه یا مدرسه گردد.
دستگاه های الکترونیکی کلا علت خشونت بچه های سه ساله هستند. قبل از خرید تبلت برای کوچولوهای خود ،‌باید تمام اثرات منفی را که تکنولوژی روی جوان امروز دارد ، در نظر بگیرید.
کمبود خواب خطرناک است و بیماری های تهدید کننده ی زندگی در شما ایجاد می کند.
در بیرون مشاوره های زیادی وجود دارد که به شما می گوید چگونه سالم بمانید. مثلا گفته میشود باید تغذیه ی درستی داشته باشید تا بدنتان تمام مواد مغذی مورد نیاز را برای فعالیت دریافت کند. متخصصان به ما در مورد اهمیت ورزش و شیوه ی سالم و متناسب نگه داشتن بدن صحبت می کنند. یکی از مهمترین بخش های ضروری مشاوراتی که معمولا می شنوید اهمیت خواب برای بدن شما است. وقتی به اندازه کافی خوابیده باشید،‌ از سلامت جسمی ،‌ایمنی و کیفیت زندگی و سلامت روحی خود محافظت می کنید.
مغز شما در زمان خواب
در زمان خواب، مغزتان برای روز بعد آماده می شود و خود را نسبت به روز قبل بازیابی می کند. مسیرهای جدیدی را شکل داده تا بتوانید اطلاعات جدیدی را فرا گرفته و به یاد بیاورید . تحقیقات نشان داده زمانی که درطول شب خواب کافی داشته باشید ، می توانید اطلاعات جدید را در روز بعد آسانتر فرا بگیرید. خواب باعث می شود شما توجه بهتری و ‌تصمیم گیری آسانتری داشته باشید و خلاق تر باشید.
سلامت جسمی بیتر تحت اثیر مقدار خواب فرد است. وقتی در خواب هستید ، بدنتان می تواند قلب و رگ های خونی را بهبود ببخشد. خواب نیز به حفظ تعادل هورون های کنترل کننده ی اشتها کمک می کند. کمبود خواب باعث افزایش سطح رلین و کاهش لپتین می شود. این افزایش و کاهش باعث احساس گرسنگی در شما می شود. همچنین بیماری هایی وجود دارد که شما را در معرض کمبود خواب قرار می دهد.
بیماری قلبی عروقی
خواب ناکافی با بیماری های قلبی عروقی ارتباط دارد و اخیرا طبق مطالعات، شواهد قوی تر و جدیدی نشان داده شده که این دو به هم ربط دارند. بر خلاف سنتان، خواه سیگاری باشید یا نه ،‌ ورزش کنید یا نه یا بر خلاف وزنتان، افرادی که کمبود خواب دارند ،‌ ریسک بالایی در بیماری های قلبی دارند. در طول مطالعه ی 3000 بزگرسال ،‌ نتایج نشان داد کسانی که کمتر از 6 ساعت در شب می خوابند دوبرابر بیشتر دچار حمله ی قلبی یا سکته می شوند.
دیابت یا چاقی  7 نکته برای پیش گیری و معکوس کردن دیابت
متخصصان دائما گزارش کرده اند که کمبود خواب مسئول غیر مستقیم دیابت است. سطوح اسیدهای چرب در خون روی سرعت متابولیسم و توانایی انسولین در کنترل قند خون اثر میگ ذارد. در طول مطالعه ی مردانی که فقط چهار ساعت در سه شبانه روز خوابیده اند ، سطح اسید چربشان افزایش یافته است. سطح آنها 30 درصد بیشتر از افرادی که هشت ساعت و نیم در همان سه روز خوابیده اند ، افزایش یافته است.  (سیارک)
آلزایمر  با آلزایمر خداحافظی کنید
داشنگاه جان هاپکینز نشان داد که کمبود خواب باعث افزایش سرعت پیشروی آلزایمر شده و حتی باعث گسترش این بیماری در فرد می شود. این داشنگاه بر مبنای یافته های خود طبق داده های قبلی نشان داد که خواب مناسب باعث می شود مغز از شر " زائدات مغزی" یا افزایش تدریجی آن خلاص شود که رویهم جمع شده و باعث جنون می گردد. الگوهای ضعیف خواب مقادیر وسیعتری از بتا آمیلوئید را روی اسکن PET‌شرکت کننده ها نشان داده است. این افزایش بتا آمیلوئید اثبات شده که علامت بیماری آلزایمر است. این اسکن های PET کمبود خواب را نشان می دهد که نمی گذارد مغز از شر زباله های مغزی خلاص شود.
تحقیقات نشان داده که شما در معرض التهاب دستگاه گوارش هستید زمانی که مقدار کافی خواب را دریافت نمی کنید. این بیماری التهاب روده ، کولیت زخمی ،‌زخم هایی در خطوط مسیر معده روده ای ایجاد می کند. این بیماری دستگاه گوارشی علاوه بر بیماری التهاب مزمن،‌ به کمبود خواب یا زیادی خواب بستگی دارد. تحقیقی در بیمارستان عمومی ماساچوست نشان اده که خطر کولیت زخمی زمانی که شرکت کننده ها شش ساعت خواب شبانه یا کمتر داشته اند ،‌ افزایش یافته است. طبق این تحقیق نیز این خطرافزایش می یابد در صورتی که نه ساعت خواب یا بیشتر وجود داشته باشد.
سرطان پروستات   هفت سوال اصلی که هر مردی باید در باره پروستات از خود بپرسد
از دست دادن ساعت های ارزشمند خواب شبانه با افزایش خطر و شدت سرطان پروستات ارتباط دارد. در تحقیقی روی مردان 67-96 ساله ، ‌پیشرفت سرطان پروستات تا 60 درصد در مردانی که اختلال در خوابیدن دارند ،‌افزایش یافته است. مردانی که دچار اختلال خواب هستند و نمی توانند خواب شبانه ی خوبی داشته باشند ، این خطر دو برابر شده است. رابطه ی بین الگوهای خواب و سرطان پروستات با ملاتونین ارتباط دارد. ملاتونین هورمونی است که باعث تنظیم خواب می شود. سطوح بالای این هورمون تومورها را خنثی می کند. زمانی که فردی از اختلال خواب رنج می برد،‌ در معرض پرتو مصنوعی است که بعدا منجر به رشد تهاجمی تومور می شود.
خودکشی
نرخ خودکشی در بزگسالانی که دچار کمبود خواب هستند ، افزایش بیشتری داشته است. یک تحقیق ده ساله که در دانشگاه پزشکی استنفورد روی بیش از 400 شرکت کننده انجام شده نشان داد که در این گروه 20 شرکت کننده که اختلال خواب داشته اند ، خودکشی کرده اند. نتایج این تحقیق نشان می دهد بزرگسالانی که دچار کمبود خواب هستند ، 1.4‌برابر به احتمال زیاد خود را نسبت به بزرگسالانی که خواب کافی شبانه دارند ، می کشند.
مطالعات مختلفی وجود دارد که اثبات می کند کمبود خواب می تواند باعث بیماری های جدی و مرگ آور شود. خواب یکی از چیزهای آرامش بخش و خوشایند است که ما در زندگی داریم که باعث می شود سیستم بدنمان فرصتی برای بهبود و بازسازی داشته باشد. اهمیت دارد که از دریافت خواب کافی برای بدن خود اطمینان داشته باشیم تا سالم مانده و در زندگی فعال باشیم.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

علائم دیابت 8 مورد

در

علائمی که نشاندهنده دیابت هستند.

1.  تشنگی بیش از حد

- دیابت باعث تغییر تولید عادی بزاق شده و حس تشنگی زیاد را افزایش می دهد. 

2. تکرر ادرار

- بیماران مبتلا به دیابت اغلب نیاز به ادرار کردن دارند زیرا کلیه های آنها سخت تر کار می کنند

3. اختلالات خواب

- هنگامی که قند خون بالا به درستی در زمان کنترل نشود، بیماردیابتی ممکن است اختلالات مداوم در خواب را تجربه کند.

4. بهبود طولانی مدت زخم ها

- یکی از نشانه های اولیه دیابت، بهبودی طولانی مدت زخم های پوستی یا ضایعات پوستی است 

5 . عفونت ادراری

-از دست دادن توانایی استفاده از گلوکز در جریان خون باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن  و عفونت ادراری و تکرر ادرار می شود

6 . مشکلات پا

- بیماران مبتلا به دیابت با خشکی پوست مخصوصا در پاها مواجه می شوند ،باید به وضعیت پاهای خود توجه بیشتری داشته باشند. 

7. کم شدن بینایی

- کم آبی ناشی از سطح قند خون بالا ، می تواند سلامت بینایی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

8. پوست خشک 

- به همین دلیل است که بیماران اغلب از پوست خشک مخصوصا در ناحیه پا و کف پا رنج می برند.

در سیارک بخوانیم:

مراقبت از پا در دیابت

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

خشکی دهان در بیماران دیابتی

مراقبت از پوست در دیابت 

مدیریت دیابت بخش دوم

7 نکته برای پیش گیری و معکوس کردن دیابت

مصرف کره می تواند خطر دیابت را دوبرابر سازد 

صبحانه مناسب برای افراد دیابتی

رتینوپاتی دیابت

پرسش:

دیابتی ها چه میوه ها و سبزیجاتی مصرف کنند؟
آیا دیابتی ها می توانند میوه و سبزیجات بخورند تا سیستم ایمنی بدن را در برابر سطح بالای قند خون تقویت کند؟لطفا در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

نظرات

۱۳۹۷/۱۰/۱۰اختلال قند خون یا بیماری دیابت نیاز به یک رژیم درمانی مادام العمر دارد. اگر بیمار به درستی غذا نخورد، دچار افزایش وزن خواهد شد. "خرمالو و انگور حاوی مقدار زیادی قند و تا حد زیادی باعث افزایش سطح قند در خون، می شوند، پس بهتر است که دیابنی ها مصرف نکنند. همچنین خربزه و هندوانه ممنوع است. هندوانه، چون گاهی اوقات زیاد شیرین نیست، پس می توانید چند قطعه بخورید. برخی از انواع گلابی و موز به افراد دیابتی ممنوع است. یک موز دو واحد نان است یعنی 24 گرم کربوهیدرات. بیماران مبتلا به دیابت نوع I می توانند آنها را مصرف کنند، اما بعد از آن لازم است که بجای این مقدار کربوهیدرات، انسولین اضافی تزریق کنند . به طور کلی، در هر نوع دیابت، بهتر است آن نوع از میوه ها را انتخاب کنید که حاوی قند کمتری باشند، میوه های کم شیرین و ترش مثل گریپ فروت، ماندارین، سیب و غیره ". گیلاس شیرین حاوی مقدار محدودی از کربوهیدرات ها و کالری است. به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی، گیلاس را به عنوان پیشگیری کننده عالی برای بیماری های سیستم قلبی عروقی تبدیل می کند، گیلاس در جلوگیری از تشکیل تومورهای بدخیم در بیماران دیابت موثر است. یکی دیگر از میوه های عجیب و غریب که برای افراد دیابتی ضروری است، کیوی است. خوردن تمام سبزیجات، به جز سیب زمینی برای دیابتی ها امکان پذیر است. در حقیقت سیب زمینی حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است. توصیه می شود افراد مبتلا به دیابت بیشتر از 4 بار در هفته استفاده نکنند سیب زمینی کاملا پخته سودمندتر است، پتاسیم در آن ذخیره می شود. ادویه، ادویه جات مختلف مجاز است، بنابراین شما می توانید از گوشت هایی مانند بوقلمون، مرغ، گوشت گاو، گوشت گوسفند استفاده کنید اما از قطعه هایی که هیچ چربی نداشته باشند.

در ادامه بخوانید...

دانشمندان ادرار مکرر شبانه را نشانه ای از یک بیماری خطرناک خواندند

در
دانشمندان ادرار مکرر شبانه را نشانه ای از یک بیماری خطرناک خواندند
دانشمندان بریتانیایی دریافته اند که شب ادراری می تواند نشانگر افزایش احتمال ابتلای فرد به بیماری دیابت ، تضعیف ایمنی ، بیماری قلبی و سرطان باشد. این توسط The Sun گزارش شده است .
 
علاوه بر این ، یادداشت های روزنامه ، رفتن مکرر شبانه به توالت می تواند مشکلات روحی مانند افزایش اضطراب ، افسردگی و روان پریشی را برانگیزد.دانشمندان می گویند که سالخوردگی لزوماً به ادرار مکرر در شب منجر نمی شود.
 
فیلیپ ون کروبرک ، متخصص ارولوژی هلندی گفت: "مردم فکر می کنند که بیدار شدن از خواب در شب برای رفتن به توالت فقط بخشی از پیری است ، اما این کاملاً اختیاری است."بیدار شدن از خواب در شب، دلیل اصلی خطر ایجاد اختلالات خواب است.
 
یکی از دلایل بیدار شدن از خواب در شب برای توالت رفتن ، به نوبه خود ، ممکن است تولید بیش از حد ادرار توسط بدن باشد. همچنین این یک علامت دیابت محسوب می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

یک کیلوگرم چربی شکم، خطر ابتلا به دیابت را در زنان 7 برابر افزایش می دهد

در


فقط یک کیلوگرم چربی شکم ، 7 برابر خطر ابتلا به دیابت را برای زنان افزایش می دهد
مطالعات نشان داده است که به اصطلاح چربی احشایی مخصوص زنان خطرناک است - فقط یک کیلوگرم از چنین چربی خطر ابتلا به دیابت را هفت برابر افزایش می دهد.
 
فقط یک کیلوگرم چربی شکم ، 7 برابر خطر ابتلا به دیابت را برای زنان افزایش می دهد
متخصصان دانشگاه اوپسالا در سوئد به این نتیجه رسیدند که چربی احشایی ، که در شکم جمع می شود ، به ویژه برای خانم ها خطرناک است. این واقعیت که تجمع چربی در شکم یک خطر برای سلامتی است از مدت ها قبل شناخته شده است.
 
واقعیت این است که با چاقی احشایی ارزیابی میزان واقعی ذخایر چربی دشوار است و مطالعات نشان داده اند که این چربی می تواند تأثیر قابل توجهی بر روی سطح هورمونی داشته باشد و باعث اختلالات مختلفی شود.
 
همانطور که مطالعات انجام شده با بیش از 325 هزار نفر نشان داد ، چربی شکم خطر ابتلا به دیابت در زنان را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. با هر کیلوگرم چربی احشایی ، خطر ابتلا به دیابت هفت برابر بیشتر است. در مردان ، هر کیلوگرم چربی احشایی احتمال ابتلا به دیابت را تقریباً 2 برابر می کند.
 
در عین حال معلوم شد که ظاهر اضافه وزن روی شکم خطر بزرگی را برای افراد لاغر ایجاد می کند. اگر معده در شخصی رشد کند که قبلاً وزن اضافی داشته باشد ، برای سلامتی مضرتر است. اما این خطرات، خطرات اضافه وزن را به خودی خود منتفی نمی کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه راحت بخوابیم؟ 6 محصول

در

وقتی که صحبت از زندگی سالم پیش می آید، تغذیه مناسب، فعالیت بدنی مناسب، و خواب کافی بسیار مهم هستند. و زمانی که دو مورد اول بسیار جدی گرفته می شوند،بسیاری از مردم هنوز در مورد خواب کافی شبانه مشکل دارند.در حقیقت، 40 درصد از مردم، کمتر از شش ساعت در هر شب می خوابند.این در سال 1320 ، یازده درصد بوده است.

در حالی که خواب ناکافی را می توان به هر تعداد دلیل آگاهانه ربط داد، مشکل راحت خوابیدن به تعداد زیادی عوامل غیرقابل کنترل ،شامل دردهای مزمن، اختلالات خواب و همچنین عوامل محیط بستگی دارد. اگر شما کسی هستید که با به خواب رفتن و یا خواب راحت مشکل دارید، می توانید شش محصول تغییر دهنده ی زندگی را پیدا کرده و آنها را بررسی کنید! 

چگونه راحت بخوابیم؟

1. تشک بنفش

برای افراد مبتلا به کمر درد، خوابیدن بر روی تشک های عادی میتواند دردناک و ناراحت کننده باشد.به این دلیل که این تشک ها بیش از اندازه نرم یا بیش از اندازه سفت هستند.آیا واقعآ می خواهید تشکی با چنین ویژگی هایی داشته باشید؟آنچه شما واقعآ می خواهید تشکی است که ستون فقرات شما را حمایت کند و جابگاه آرامی برای باسن و شانه ها باشد.راه حل تشک بنفش جدید است، که در قسمت هایی نرم و بعضی  جاها محکم است.از مواد جدیدی که هرگز در تاریخ تولید تشک سابقه نداشته در ساخت آن استفاده شده است.و با حمایت تعداد زیادی از ثبت کنندگان اختراعو تکنولوژی های خاص ساخته شده، این تشک شما را مبهوت خواهد کرد. آیا هنوز هیجان زده نشده اید؟ خب، اگر بعد از 100 شب، باز هم هیجانی نشدید می توانید پولتان را پس بگیرید.این قوی ترین تضمین ممکن در صنعت تشک سازی است.

2. نور بیدار باش فیلیپس

بدن ما به شیوه ای طراحی شده است که هنگام حضور نور در حالت بیداری و فعالیت قرار می گیرد و در زمان تاریکی به خواب می رود.مشکل این است که خیلی از ما قبل از طلوع خورشید بیدار می شویم، که می تواند ساعت درونی بدن ما را مختل کند و باعث حس خستگی در ما شود. اینجاست که نور بیدارباش فیلیپس وارد کار می شود.یک ساعت زنگ دار است که ویژگی آن نوری است که همزمان با نزدیک شدن زمان بیداری به تدریج روشن تر می شود . تعداد انگشت شماری از این محصول وجود دارد اما این بهترین نوعی است که تا به حال دیده اید.

 

3. کیسه ژل سرد(Gel’O Cool Mat)

آیا همیشه در شب های گرم تابستان و بهار غرق عرق از خواب بیدار می شوید؟ اگر چنین است، می دانید که این حالت مخرب می تواند تبدیل به الگوی خوای شما شود. این کیسه 24*35 اینچ طول دارد و طراحی شده تا یخ زده شود و در زیر بالش یا تشک شما قرار می گیرد.به طور چشمگیری درجه حرارت بدن شما را کاهش می دهند و شب خنکی را برای شما به ارمغان می اورد.همچنین می توان در زمستان به گرم شدن شما کمک کند.

4. غذای شبانه

احتمالا شما در تمام طول عمرتان قبل از خواب به خوردن غذاهای ناسالم پرداخته اید که باعث افزایش وزن شما می شود.خب،نه به این سرعت پیش نروید. تحقیقات نشان داده که گرسنگی برای خواب بسیار مضر و مخرب است و میان وعده ی قبل از خواب می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد.با این وجود، باید مواظب آنچه که می خورید باشید.این محصول غنی از فیبر و کربن است، و کالری زیادی ندارد و شامل Chocamine و ملاتونین است که باعث ارامش و خواب می شود.

5. نوشیدنی Just Chill

بعد از خوردن بسته غذایی شبانه تان، به چیزی نیاز دارید که بنوشید. پس نوشیدنی آرامبخش Just Chill را بنوشید! ترکیب اختصاصی آن شامل موادی مانند ال تیانین، سنبل هندی، منیزیم، و جنسینگ است که همگی باعث بهبود ارامش می گردند. بهتر از همه ی اینها این است که این نوشیدنی فقط 50 کالری دارد.(سیارک)

6. برطرف کننده ی میکروب ها و قارچها

میکروبها، قارچ ها و مواد حساسیت زا در شب اذییتان می کنند و باعث تحریک شما می شوند؟خب، به یک راه حل نیاز دارید. تصفیه کننده ی هوا برطرف کننده ی میکروب و قارچ تا 99 درصد باکتری های موجود در هوا را از بین می برد(اتاقی به مساحت 650 فوت مربع).این وسیله ناخالصی های موجود در هوا را با دمای 400 درجه ای تخریب می کند. این راه حل حل خوبی برای کسانی است که از مشکل سینوسی مزمن رنج می برند.

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱Help, I've been informed and I can't become igntoanr.

در ادامه بخوانید...

خطرات چاقی

در

چاقی واژه ای است به معنای این که وزن شما 20% بیشتر از چیزی باشد که وزن غیرنرمال نسبت به قدتان تلقی گردد. که باعث می شود شما به احتمال زیاد شرایطی مثل زیر داشته باشید :
• بیماری های قلبی و سکته
• فشار خون بالا
• دیابت
• برخی سرطان ها
• بیماری کیسه ی صفرا و سنگ کیسه ی صفرا
• آماس مفصلی – استخوانی
• نقرس
• مشکلات تنفسی مثل خفگی در زمان خواب ( زمانی که فرد برای مدت کوتاهی در حین خواب نفس نکشد) و آسم
فردی که چاق باشد همه ی این مشکلات را ندارد. خطر زمانی زیاد میشود که شما سابقه ی خانوادگی یکی از وضعیت های بالا را داشته باشید.

در این جاست که وزن شما اهمیت پیدا می کند. اگر اضافه وزنتان بیشتر در اطراف شکم باشد ( شکل ( سیب))، نسبت به شکل گلابی " خطرناکتر است یعنی اضافه وزن تان بیشتر در اطراف ران و نشیمنگاه است.
در اینجا هفت وضعیت مربوط به چاقی یا اضافه وزن ، به دقت بررسی می گردد.
بیماری های قلبی و سکته
اضافه وزن باعث می شود شما به احتمال زیاد دارای فشار خون بالا و کلسترول بالا باشید . این دو وضعیت به احتمال بیشتر باعث حمله ی قلبی یا سکته می گردد.
خبر خوب این است که کاهش مقدار اندکی از وزن می تواند خطر پیشرفت بیماری قلبی یا سکته را کاهش دهد. اثبات شده کاهش 5-10% از وزنتان ، خطر پیشرفت بیماری قلبی را کاهش می دهد.

دیابت نوع دو
اکثر افرادی که دارای دیابت نوع دو هستند ، یا چاقند یا اضافه وزن دارند. شما می توانید با خوردن یک غذای رژیمی متعادل و خواب مناسب و ورزش بیشتر ، خطر پیشرفت دیابت نوع دو را با کاهش وزن ، از بین ببرید.
اگر دیابت نوع دو دارید ، وزن خود را کاهش داده و فعالیت جسمی خود را بالاتر برده تا بتوانید سطح قند خون خود را کنترل کنید. فعالتر شدن نیز نیاز شما را به تجویز داروی دیابتی کاهش می دهد.(سیارک)
سرطان
سرطان های روده ، پستان ( بعد از یائسگی ) ، رحم ( دیواره ی رحم) ، کلیه و مری مربوط به چاقی است. در برخی از مطالعات نیز ارتباط میان چاقی و سرطان های کیسه ی صفرا ، تخمدان و پانکراس گزارش شده است.
بیماری های کیسه ی صفرا
بیماری های کیسه و سنگ صفرا در افرادی که اضافه وزن دارند ، رواج بیشتری دارد.
کاهش وزن به خودی خود ، خصوصا کاهش وزن سریع یا کاهش مقدار زیادی از وزن ، باعث خطر بیشتر سنگ کیسه ی صفرا می گردد. کاهش وزن به میزان یک پوند در هفته ، خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.
آماس مفصلی – استخوانی
این بیماری وضعیت مفاصل مشترک است که اکثرا روی زانو ، باسن یا پشت اثر می گذارد. اضافه وزن ، فشار زیادی روی این مفاصل قرار داده و باعث ساییدگی غضروف (بافت نرمچه ی مفاصل) می گردد که طبیعتا از آنها حمایت می کند.
کاهش وزن می تواند این فشار روی زانو ها ، باسن و پایین کمر را کاهش داده و علائم این ورم را بهبود بخشد.
نقرس
نقرس بیماری ای است که روی مفصل های اثر می گذارد. زمانی رخ می هد که در خون شما اسید اوره ی زیادی وجود داشته باشدو این اسید اوره ی بالا ، بلورهایی را تشکیل می دهد که در مفاصل رسوب می کند.
نقرس بیشتر در افرادی که اضافه وزن دارند ، رایج است. هر چه وزنتان بالا باشد ، احتمال بیشتری نیز وجود دارد که دچار نقرس شوید.
در دوره ی کوتاه ، تغییرات ناگهانی وزن ، باعث شروع ناگهانی نقرس می گردد. اگر سابقه ی نقرس دارید ، برای بررسی بهترین روش کاهش وزن با دکتر خود مشاوره کنید.
آپنه ی خواب
آپنه ی خواب ، وضعیت تنفسی است که به اضافه وزن ارتباط دارد. آپنه ی خواب باعث میشود فرد به سختی در خواب نفس کشیده و در زمان خواب ، اندکی تنفسش قطع گردد. آپنه ی خواب باعث بی خوابی شبانه و بیماری های قلبی و به احتمال زیاد ، سکته می شود.
کاهش وزن نیز آپنه ی خواب را بهتر می کند.

(سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

در

اگر شما دیابت دارید نگه داشتن رژیم غذایی سالم و جالب اغلب دشوار است.اینجا 9 ماده غذایی با ارزش داریم که نه تنها قند خون را کنترل می کند بلکه شما را برای  آشپزی سالم کمک می کند.


مرکبات

مرکبات مانند پرتقال و گریپ فروت سرشار از مقدار زیادی فیبر هستند که برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مهم می باشد.با این حال شما باید میوه بخورید نه آب میوه.تحقیقات انجام شده نشان داده است که افرادی که آب میوه می خورند از آنهایی که میوه می خورند بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند.

کلم بروکلی

کلمها، مانند کلم بروکلی و گل کلم، حاوی ترکیبی به نام سولفورافان، که باعث بسیاری از فرآیندهای ضد التهابی است که باعث بهبود و کنترل قند خون و محافظت رگ های خونی  از آسیب های قلبی وعروقی می شود.این ماده مغذی را می توان بخارپز،سرخ شده و خام استفاده نمود.(سیارک)

بلغور جو دوسر

بلغور جو درسر مخصوصا نوع فولاد برش آن حاوی مقادیر بالایی از منیزیم است که به بدن کمک می کند تا گلوکز استفاده کند و انسولین به درستی ترشح شود.جو فولاد برش با جو پرک متفاوت است و دارای مواد مغدی و فیبر بیشتری می باشد.

سالمون

سالمون منبع غنی اسید چرب امگا3  می باشد که برای سلامتی و کاهش ریسک حمله قلبی مناسب است.سالمون شما را لاغر نگه میدارد  و باعث کاهش التهاب و بهبود عملکرد انسولین می شود.

لوبیا

لوبیا ها سرشار از فیبر هستند،لوبیاها آهسته در بدن هضم می شوند و در نتیجه باعث ثابت ماندن قند خون می شوند.لوبیاها دارای مقدار زیادی پروتئین و مقدار کمی چربی اشباع شده می باشند.(سیارک)

خرما

خرما شاید در نگاه اول زیبا به نظر نیاید اما مطمئنا طعم شیرین و پر از فیبر بودن خرما آن را به یک میان وعده قوی برای افراد دیابتی تبدیل  کرده است.خرما سرشار از آنتی اکسیدان است که خاصیت ضد سرطانی دارد و باعث افزایش بینایی نیز می شود.خرما یک نوع شیرین کننده طبیعی است که برای افراد دیابتی مناسب است و جایگزین مناسبی برای شکر می باشد.

گردو

گردو حاوی اسید چرب اشباع نشده به نام اسید آلفا لینولنیک می باشد که برای کاهش التهاب مناسب است.این آجیل که منبع غنی آنتی اکسیدان است خاصیت ضد سرطان،ضد ویروسی و خواص ضد کلسترول بالا دارد و می تواند برای جلوگیری و پیشرفت از بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری قلبی کمک کند.

دارچین

با توجه به مطالعات منتشر شده در مورد مراقبت از دیابت مشخص شده که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که روزانه و به صورت ناشتا 1 یا چند گرم دارچین مصرف کرده اند قند خون آنها تا 30درصد کاهش یافته است.دارچین را می توان با اضافه کردن به چای،قهوه ماست یا هرچیزی اضافه کرد و از مزایای آن بهره مند شد.(سیارک)

ماست کم چرب 

مصرف 125 گرم ماست معادل حدود یک پیاله در روز خطر ابتلا به دیابت را به میزان24 درصد کاهش می‌دهد. البته این میزان برای افرادی که روزانه 4 پیاله و نیم ماست میل می‌کنند به 28 درصد نیز می‌رسد.(سیارک)

 

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...