علائم و نشانه‌های انواع آرتریت نوجوانی چیست

در

شایع‌ترین علائم تمامی انواع آرتریت های نوجوانی، تورم مداوم مفاصل، درد و سفتی است که معمولا بهنگام صبح و پس از چرت‌زدن بدتر می‌شود. درد، حرکت مفصل مبتلا را محدود می سازد، گرچه بسیاری از کودکان بخصوص آنهایی که کوچکتر هستند، شکایتی از درد ندارند. آرتریت نوجوانی معمولا روی زانو و مفاصل دست و پا تاثیر می‌گذارد. یکی از نشانه‌های ابتدایی آرتریت نوجوانان امکان دارد بخاطر زانوی آسیب دیده، لنگیدن صبحگاهی باشد. علاوه بر این علائم مشترک، کودکان مبتلا به آرتریت نوجوانی سیستمیک، تب زیاد و بثورات پوستی زیادی دارند. بثورات و تب ممکن است به سرعت ظاهر شده و ناپدید گردند. آرتریت سیستمیک نیز ممکن است سبب غدد لنفاوی در گردن شده و قسمت‌های دیگر بدن را متورم سازد. در برخی موارد (کمتر از نصفی)، اندام‌های داخلی از جمله قلب و (بسیار به ندرت) ریه‌ها، ممکن است درگیر باشند.(سیارک)


التهاب چشم از عوارض بالقوه شدید است که معمولا در کودکان با اولیگو آرتریت دیده می شود آرتریت نوجوانی چیست؟ اما در انواع دیگر ارتریت نوجوانان نیز می توان مشاهده کرد. تمامی کودکانی که آرتریت نوجوانی دارند نیاز به معاینه منظم چشم خود از جمله آزمون خاصی به نام آزمون اسلیت لامپ دارند. بیماری‌های چشم مانند آماس عنبیه یا یووئیت می‌تواند در آغاز آرتریت وجود داشته باشد اما اغلب تا مدتی بعد از اولین پیش‌روی‌های آرتریت نوجوانی پیش می‌رود. معمولا التهاب چشم فرد مبتلا به آرتریت نوجوانی هیچ نشانه‌ای نداشته و تنها از طریق ازمون های معاینه چشم مشخص می‌گردد.
معمولا دوره‌های زمانی وجود دارد که در آنها علائم آرتریت نوجوانی مشاهده و ناپدید می گردند (بهبود می یابند) و زمانهایی وجود دارد که نشانه ها «عود» یافته یا بدتر می‌شوند. ارتریت نوجوانی در هر کودک متفاوت است. برخی از آنها امکان دارد فقط یک یا چند بار عود کرده و هرگز برای بار دوم دیده نشود، در حالی که احتمال دارد در دیگر کودکان بیشتر عود کند و یا حتی علائمی داشته باشد که هرگز برطرف نگردد. برخی از کودکان مبتلا به آرتریت نوجوانی مشکلات رشدی دارند. بسته به شدت بیماری و مفاصل درگیر، رشد استخوان مفاصل آسیب دیده ممکن است خیلی سریع یا خیلی آهسته بوده، و باعث شود بعنوان مثال یک پا یا بازو درازتر از دیگری گردد یا موجب کوچکی یا بدشکل شدن چانه شود. ممکن است رشد کل بدن نیز کم شود. دکترها در حال بررسی کاربرد هورمون رشد برای درمان این مشکل هستند. آرتریت نوجوانی امکان دارد سبب رشد یکنواخت مفاصل نیز بشود.(سیارک)

آرتریت نوجوانی چیست؟

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

شکستگی شانه

در

شکستگی شامل ترک جزئی یا کلی در استخوان می باشد. شکستگی در استخوان معمولا در نتیجه آسیب با ضربه، از جمله سقوط یا ضربه به شانه رخ می دهد. شکستگی، معمولا شکستگی ترقوه یا گردن استخوان بازو (منطقه زیر گوی) را دربر می گیرد.


• علائم و نشانه‌ها. شکستگی شانه که بعد از آسیب دیدگی اصلی اتفاق میافتد معمولا با درد شدید همراه است. در کوتاه مدت، ممکن است قرمزی و کبودی در اطراف ناحیه دیده شود. گاهی اوقات شکستگی واضح است چرا که استخوان به نظر، خارج از موقعیت اصلی خود دیده می شود. (سیارک
• تشخیص. اشعه X می تواند تشخیص شکستگی شانه و میزان شدت آن را نشان دهد.
• درمان. زمانی که شکستگی رخ می دهد، دکتر در تلاش برای بهم رساندن استخوان ها در موقعیتی است که شفابخش بوده و بازو حرکت خود را بازیابد. اگر ترقوه کسی بشکند، بایستی در ابتدا شانه آویز و محافظ شانه بکار گیرد تا ترقوه را در محل خود نگاه دارد. بعد از برداشتن شانه آویز و محافظ شانه، دکتر برای تقویت شانه و بازگرداندن حرکت آن تمریناتی تجویز خواهد کرد. جراحی گاهی اوقات برای شکستگی های خاص ترقوه مورد نیاز خواهد بود.
شکستگی گردن استخوان معمولا با یک محافظ شانه یا تثبیت کننده شانه درمان می شود. اگر استخوانها خارج از موقعیت خود هستند، برای بازگردانی سلامتی، جراحی ممکن است نیاز باشد. فعالیت های ورزشی نیز بعضا موجب بازیابی قدرت و حرکت شانه می شود. (سیارک

پست های مرتبط :

- شایع ترین مشکلات شانه (شانه یخ زده  - دررفتگی شانه - جداشدگی شانه - شکستگی شانه -آرتریت شانه - التهاب تاندون ها و ) چه می باشد؟‌
ساختار شانه و عملکرد‌آن چگونه می باشد؟‌
 - ریشه و علل مشکلات شانه چه می باشد؟
 - مشکلات شانه چگونه تشخیص داده می شود؟‌
چگونه می توانم درباره مشکلات خاص مربوط به شانه از جمله علائم و درمان آن اطلاعات کسب نمایم؟
 - چه تحقیقاتی در زمینه مشکلات مربوط به شانه انجام شده است؟

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

23 درمان خانگی طبیعی تاپ برای آرتریت های (آرتروز) نمایان شده ی دست ها

در

شما می توانید درد را در زانوها، دست ها، باسن و یا مفاصل دیگر در سراسر بدن تان احساس کنید. که اغلب یکی از نشانه های رایج آرتریت است. گذشته از درد، برخی علائم دیگر، قرمزی و تورم در اطراف مفصل، حرکت محدود در قسمت های تحت تاثیر بدن تان و سفتی هستند. در این پست به شما 23 درمان خانگی طبیعی برای آرتریت در دست ها، را بدون هیچ گونه عوارض جانبی نشان می دهد. در این نوشته، بهترین درمان های طبیعی برای درمان آرتریت از منابع قابل اعتماد، ذکر شده است. با این وجود، تنها به منظور اطلاع رسانی است و هدف آن  دادن توصیه های پزشکی نیست. به خواندن این نوشته ادامه دهید تا اطلاعات بیشتری در مورد این 23 درمان خانگی طبیعی برای آرتریت را با جزئیات بیشتر، کسب کنید! (سیارک

1. زردچوبه
زردچوبه که به شما برای بهبودی پوست تان کمک می کند همچنین آرتریت شما را درمان می کند. زردچوبه یکی از بهترین درمان های خانگی برای آرتریت است.زردچوبه التهاب و درد، از جمله تورم و حساسیت مفاصل را کاهش می دهد. بسادگی، شما فقط نیاز به اضافه کردن پودر زردچوبه (مقدار کمی) در ادویه های کاری (curry) و سس گریوی (gravy) خود دارید تا به مزایای آن دست پیدا کنید. اگر شما به شیر گاو حساسیت ندارید، باید آنرا (یک لیوان) با پودر زردچوبه (1/4 قاشق چای خوری) بجوشانید و قبل از اینکه به رختخواب بروید، آنرا مصرف کنید. انتخاب دیگر، استفاده از آب و جوشاندن آن با مقداری زردچوبه، و مصرف آن است.
2. چای زردچوبه و زنجبیل
این ترکیب نیز به عنوان یکی از موثرترین درمان های خانگی موثر برای آرتریت در نظر گرفته می شود. زنجبیل و زردچوبه هر دو ضد التهاب بوده، و همچنین به درمان آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت کمک خواهد کرد. برای گرفتن بهترین نتایج، شما باید چه چیزی انجام دهید:  (سیارک
این ها را تهیه کنید:
آب (2 فنجان)
1/2 قاشق چای خوری پودر زنجبیل
1/2 قاشق چای خوری پودر زردچوبه
عسل برای مزه
این ها را انجام دهید:
قبل از همه، آب (2 فنجان) را جوش آورده، و 1/2 قاشق چای خوری پودر زردچوبه و زنجبیل را به آن اضافه کنید. آنرا به نیم جوش برسانید اجازه دهید که حدود 15- 10دقیقه بماند. آب آنرا بریزید سپس عسل را برای طعم و مزه اضافه کنید، و دو بار در هر روز از آن لذت ببرید. این مقدار بدست آمده برای دو وعده کافی است.
3. ماش
درمان های خانگی برای آرتریت
ماش نیز یکی از بزرگترین درمان های خانگی برای آرتریت است. به لطف عناصر سودمند زیادی که دارد یکی از پیش-نیازهای درمان آرتریت است. در اینجا دستورالعمل های دقیق برای استفاده از آن برای درمان آرتریت آورده شده اند:
این ها را تهیه کنید:
3 قاشق غذاخوری ماش
آب - 250 میلی لیتر
2 حبه سیر (اختیاری)
مقدار کمی فلفل (اختیاری)
مقدار کمی نمک (اختیاری)
این ها را تهیه کنید:
قبل از هر چیز، ماش را کل شب در آب بخیسانید.
صبح آنرا از آب دربیاورید.
سپس سیر را خرد کنید.
بعد از آن، سیر را به ماش اضافه کنید
شما بایستی این ترکیب ماش – سیر (یک مشت پر) را دوبار در روز مصرف کنید.
اگر شما بخواهید کمی به آن طعم و مزه بدهید، می توانید فلفل و نمک را به آن اضافه کنید.
توصیه می شود که این مخلوط را حداقل دو تا سه ماه بصورت روزانه مصرف کنید.  (سیارک
4. خیساندن نمک اپسوم (سولفات منیزیم)
درمان های خانگی برای آرتریت
هنگام جستجو برای درمان های خانگی طبیعی برای آرتریت، شما نباید از نمک اپسوم بگذرید.
نمک اپسوم، دارای سولفات منیزیم است که به نظر ترسناک می رسد، اما در واقع کاملا ماده ای عالی و مهم است. در اینجا دستورالعمل های گام به گام برای استفاده از آن برای درمان آرتریت آورده شده است:
این ها را تهیه کنید:
نمک اپسوم (1/2 فنجان)
آب گرم
یک کاسه بزرگ
این ها را انجام بدهید:
ابتدا، یک کاسه بزرگ را با آب گرم کافی پر کنید و سپس نمک اپسوم (1/4 فنجان) را به آن اضافه کنید. آن را هم بزنید، و بعد مفاصل دردناک را در این مایع فرو کنید. گزینه دیگر این است که یک حمام با نمک اپسوم بگیرید. تمام چیزی که باید انجام دهید پر کردن وان حمام و سپس اضافه کردن نمک اپسوم (2 فنجان) است. حداقل به مدت 15 دقیقه خیس بخورید.  (سیارک
5. نوشیدن ملاس نوارسیاه
نوشیدن ملاس نوارسیاه همچنین یکی از موثرترین درمان های خانگی برای آرتریت دست ها است. مقادیر بالایی از مواد معدنی با ارزش مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم را دارد. چندین سال است که ملاس نوارسیاه شده برای مقابله با آرتریت بکار می رود. برای گرفتن نتایج راضی کننده، شما می توانید آن را بصورت زیر استفاده کنید:
این ها را تهیه کنید:
ملاس نوارسیاه (1 قاشق غذاخوری)
آب گرم (ا فنجان)
این ها را انجام دهید:
قدم اول گرم کردن آب شیرین (1فنجان) است، اما جوش نیاید. سپس ملاس نوارسیاه (یک قاشق غذاخوری) را در آن بهم زده و هر روز یکی بنوشید.
6. برگ های قاصدک
در جستجوی درمان های خانگی طبیعی برای آرتریت، شما نباید از برگ های قاصدک بگذرید.
برگ های قاصدک فوق العاده غنی از ویتامینC و A هستند، و می تواند به ترمیم بافت آسیب دیده کمک کند، همچنین به کبد در دفع سموم از خونتان کمک می کند. علاوه بر این، آنها دارای خواص ضد التهابی هستند. به منظور کسب بهترین نتایج، شما می توانید به صورت زیر عمل کنید:
این ها را تهیه کنید:
برگ های تازه قاصدک (3 قاشق چای خوری)، یا یک قاشق غذاخوری از برگ های خشک آن
آب جوش (1 فنجان)
برگ های تازه (یک مشت) (اگر سالاد درست می کنید)
روغن زیتون خام اضافی (مقدار کمی) (اگر سالاد درست می کنید)
این ها را انجام دهید:
برای چای قاصدک تازه، شما فقط باید برگ های تازه (3 قاشق چای خوری) یا یک قاشق چای خوری برگ خشک را به آب جوش (1 فنجان) اضافه کنید. آب آنرا بریزید و سپس روزی دوبار آنرا بنوشید. شما می توانید برای بهتر شدن طعم و مزه آن عسل اضافه کنید زیرا قاصدک تلخ است. برای درست کردن یک سالاد، شما آنها را بصورت ساده با کمی روغن زیتون خام اضافی بخورید یا این برگ ها را طبق دستورالعمل دیگری به آن اضافه کنید.  (سیارک
7. چای بید سفید
در اینجا دستورالعمل های دقیق برای استفاده از بید سفید برای درمان آرتریت آورده شده اند:
این ها را تهیه کنید:
پوست درخت بید سفید خرده شده یا پودرشده (2 قاشق چای خوری)
آب (1 فنجان)
لیمو یا عسل برای مزه
این ها را انجام دهید:
قبل از هر چیز، آب (1 فنجان) را جوش آورده، و بعد آنرا به نیمه جوش برسانید. بعد از آن، پوست درخت بید سفید خرده شده یا پودرشده (2 قاشق چای خوری) را اضافه کنید و اجازه دهید برای 15-10 دقیق دم بکشد. بعد از آن، آنرا از حرارت دور کرده و اجازه دهید برای نیم ساعت دیگر بماند. توصیه می شود روزی دوبار از آن بنوشید. شما می-توانید عسل یا لیمو را برای طعم و مزه آن اضافه کنید، زیرا تلخ است.
8. ترکیب روغن اکالیپتوس و نعناع فلفلی
اکالیپتوس و نعناع فلفلی بدلیل تسکین درد و خواصش، جزء موثرترین درمان های خانگی برای آرتریت در نظر گرفته می شوند. احساس خنک کنندگی آن می تواند به طور موقت ناراحتی را برطرف کند، و همچنین یک احساس آرامش-بخش که می تواند درد آرتریت را از بین ببرد، را ایجادمی کند. برای اثرات مثبت، شما می توانید از آنها بصورت زیر استفاده کنید:  (سیارک
اجزاء:
روغن نعناع فلفلی (10-5 قطره)
روغن اکالیپتوس (10-5 قطره)
یک – دو قاشق غذاخوری از روغن حامل (بادام، زیتون، دانه انگور، غیره)
یک بطری شیشه ای کوچک تیره
این ها را انجام دهید:
قبل از هر چیز، 10-5 قطره از روغن نعناع فلفلی و اکالیپتوس را ترکیب کنید، و بعد آنرا با روغن حامل (2-1 قاشق غذاخوری) مخلوط کنید. بعد از آن، این مخلوط روغن را در یک بطری شیشه ای تیره ذخیره کنید و سپس آنرا از نور مستقیم آفتاب دور نگه دارید، و در آخر آنرا به مفاصلی که درد می کنند، بمالید.
درمان های خانگی زیاد سالم دیگری برای آرتریت وجود دارند که در بخش بعدی این مقاله آورده شده اند، بنابراین اگر می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید پس به خواندن در پست های آینده(درمان های خانگی برای آرتریت بخش دوم ) ادامه دهید.

پست های مرتبط :

درمان های خانگی برای آرتریت بخش دوم 

درمان های خانگی برای آرتریت بخش سوم

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱Unveeilbable how well-written and informative this was.

در ادامه بخوانید...

درمان های خانگی برای آرتریت بخش دوم

در

8. ترکیب روغن اکالیپتوس و نعناع فلفلی
اکالیپتوس و نعناع فلفلی بدلیل تسکین درد و خواصش، جزء موثرترین درمان های خانگی برای آرتریت در نظر گرفته می شوند. احساس خنک کنندگی آن می تواند به طور موقت ناراحتی را برطرف کند، و همچنین یک احساس آرامش-بخش که می تواند درد آرتریت را از بین ببرد، را ایجادمی کند.

برای اثرات مثبت، شما می توانید از آنها بصورت زیر استفاده کنید:
اجزاء:
روغن نعناع فلفلی (5-10 قطره)
روغن اکالیپتوس (5-10 قطره)
یک – دو قاشق غذاخوری از روغن حامل (بادام، زیتون، دانه انگور، غیره)
یک بطری شیشه ای کوچک تیره
این ها را انجام دهید:
قبل از هر چیز، 10-5 قطره از روغن نعناع فلفلی و اکالیپتوس را ترکیب کنید، و بعد آنرا با روغن حامل (1-2 قاشق غذاخوری) مخلوط کنید. بعد از آن، این مخلوط روغن را در یک بطری شیشه ای تیره ذخیره کنید و سپس آنرا از نور مستقیم آفتاب دور نگه دارید، و در آخر آنرا به مفاصلی که درد می کنند، بمالید. (سیارک)
9. چای میوه ارس
درمان های خانگی برای آرتریت
میوه های ارس بدلیل وجود عنصری بنام terpinen-4-ol در آن، نیز یکی از بهترین درمان های خانگی برای آرتریت هستند. برای اینکه نتایج بهتری بگیرید، شما می توانید به صورت زیر عمل کنید:
این ها را تهیه کنید:
میوه های ارس خشک شده (1 قاشق غذاخوری)
آب شیرین (1 فنجان)
عسل (اختیاری)
این ها را انجام دهید:
در مرحله اول، آب شیرین (1 فنجان) را جوش آورده، و سپس میوه های ارس خشک شده (ا قاشق غذاخوری) را در یک لیوان قرار دهید. پس از آن، آب جوش را روی این توت ها برریزید و اجازه دهید قبل از ریختن آب آن، برای حدود بیست دقیقه به اینصورت بماند. بهتر است که روزی دوبار 1 فنجان بنوشید، و اگر دوست داشتید می توانید برای بهترشدن مزه آن، عسل اضافه کنید.
احتیاط: وقتی حامله هستید، چای میوه ارس مصرف نکنید.
10. زیره سیاه
زیره سیاه برای آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدهای موجود در آن، می تواند یک ادویه ی عالی ضد التهابی باشد. علاوه بر این، اسید سالیسیلیک موجود در زیره سیاه، درد شما را نیز تسکین می دهد. برای درمان آرتریت، شما بصورت زیر از آن استفاده کنید:
زیره سیاه (2 فنجان) را به آب (یک شیشه) اضافه کنید.
این مخلوط را تا زمانیکه به 4/3 مقدار اصلی آن برسد بجوشانید.
اجازه دهید سرد شود.
این مخلوط را روزانه قبل از خواب و بعد از بیدارشدن بنوشید. (سیارک)
11. رازیانه
استفاده از رازیانه همچنین یکی از درمان های خانگی بسیار عالی برای آرتریت می باشد. مواد مغذی گیاهیِ در رازیانه، آن را به ادویه ای فوق العاده با خواص آنتی اکسیدانی تبدیل کرده است. به علاوه، آنتول که جزء اصلی در روغن فرار رازیانه است به کاهش التهاب کمک می کند. علاوه بر این، ویتامین C در رازیانه، رادیکال های آزاد را خنثی می کند و به نوبه خود مانع از بدترشدن و درد مفاصلِ مشاهده شده در آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) و آرتریت استئوآرتریت می شود. در اینجا مراحل ساده ای برای استفاده از رازیانه برای از بین بردن آرتریت آورده شده-اند: (سیارک)
دانه های رازیانه (1 قاشق چای خوری) را در یک هاون خرد کنید.
آب حرارت دیده (1 فنجان) (آنرا نجوشانید).
بعد از آن، این دانه های خردشده ی رازیانه را در یک فنجان قرار دهید و سپس روی آن آب داغ بریزید.
روی آنرا بپوشانید و اجازه دهید برای 10 دقیقه بماند.
حال این چای معطر را مصرف کنید.
شما می توانید روزی دو تا سه بار این چای را مصرف کنید.
12. دانه های شنبلیله
درمان های خانگی برای آرتریت
دانه های شنبلیله که غنی از فیبر و پروتئین هستند حاوی اجزای سودمند زیاد دیگری مانند آهن، ویتامین A، ویتامین C، ویتامین B1، فسفات، ساپونین، تریگونلین، فلاونوئیدها و دیگر آلکالوئیدها می باشند. علاوه بر این، به دلیل خواص ضد التهابی دانه های شنبلیله، آن ها به طور سنتی برای تسکین فوری دردِ نقرس و همچنین آرتریت بکار می رفته اند. در اینجا تعدادی از راه های استفاده از آنها برای درمان آرتریتِ دست ها، آورده شده اند: 
قبل از هر چیز، دانه های شنبلیله (یک قاشق چای خوری) را کل شب در آب قرار دهید. هنگام صبح، آب آنرا بریزید و سپس دانه های آنرا بجویید.
گزینه دیگر، از پودر دانه های شنبلیله استفاده می کند. ابتدا، یک قاشق چای خوری از این پودر را در آب ولرم (یک فنجان) مخلوط کنید و این مخلوط را هنگام صبح، زمانیکه معده شما خالی است، هر روز برای حدود 3-2 ماه مصرف کنید.
در روش دیگر، شما می توانید از دانه ها یا پودر شنبلیله در کاری ها (curry) و گریوی هایتان (gravy) استفاده کنید.
برای دانستن دیگر درمان های خانگی برای آرتریت دست، به خواندن این متن ادامه دهید! (سیارک)
13. زنجبیل
ریشه زنجبیل همچنین یکی از بهترین درمان های خانگی برای آرتریت است. این گیاه نه تنها درد آرتریت را کاهش می دهد بلکه برای درمان بسیاری ازعارضه های پزشکی دیگر از قبیل اسهال، قولنج، تهوع، و ناراحتی های قلبی بکار می رود. برای گرفتن نتایج مورد انتظار، می توانید بصورت زیر آنرا بکار ببرید:
این ها را تهیه کنید:
پودر دانه های شنبلیله – 50 گرم
پودر زنجبیل – 50 گرم
زردچوبه – 50 گرم
این ها را انجام دهید:
هر سه جزء را باهم ترکیب کنید
سپس این مخلوط را در یک ظرف غیرقابل نفوذ نگه دارید.
بعد از آن، یک قاشق چای خوری از مخلوط را دوبار در روز مصرف کنید. در روش دیگر، شما می توانید همچنین آنرا با مقداری آب گرم مخلوط کرده و سپس آنرا بخورید. درمان های خانگی زیاد سالم دیگری برای آرتریت وجود دارند که در بخش بعدی این مقاله آورده شده اند، بنابراین اگر می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید پست های آینده را مطالعه کنید.

پست های مرتبط :

درمان های خانگی برای آرتریت بخش اول

درمان های خانگی برای آرتریت بخش سوم

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱At last, soenmoe who comes to the heart of it all

در ادامه بخوانید...

آیا چای سبز میتواند به مفاصل کمک کند

در


چای سبز حاوی فیتوکمیکالها میباشد، نشان داده شده است که این ماده میتواند به منظور کاهش خطر بیماری های قلبی ، مورد استفاده قرار گیرد. این نتایج، عمدتا در مطالعات آزمایشگاهی و موش ها به اثبات رسیده اند. آیا چای سبز میتواند در از بین بردن التهابات ناشی از آرتریت و از بین رفتن غضروف موثر باشد؟ برخی از تحقیقات جدید، نشان داده اند که "بله " میتواند. اما متخصصان میگویند بررسیهای بیشتر در این زمینه لازم است. در زمان متوسط، هیچ آسیبی در مصرف این ماده بوجود نمی‌آید و احتمالا مصرف چای سبز میتواند دارای ارزش سلامتی زیادی هم باشد. به یاد داشته باشید که بیشتر مطالعاتی که اثرات ارام سازی درد را در اثر مصرف چای سبز نشان داده اند ، با مصرف روزانه 4 تا 6 فنجان از این چای؛ به این نتایج دست یافته اند. فیتوکمیکالهای ضد التهابی در چای سبز، در محصولات بدون کافئین هم وجود دارند. پس اگر میخواهید از اثرات تحریکی مصرف منظم چای سبز در امان باشید، چای سبز بدون کافئین بنوشید. (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...