چه چیزی باعث ایجاد حلقه آبی در اطراف عنبیه چشم می شود؟

در

 آرکوس سنیلیس

علت تغییر رنگ دور عنبیه چشم

با افزایش سن ، ساختار و شکل ظاهری بدن شما تغییر می کند. این طبیعی است و معمولاً جای نگرانی نیست. با تغییر پوست ، ساختار استخوان و رنگ مو به دلیل افزایش سن ، ممکن است چشم شما نیز تغییر کند.Arcus senilis ، آرکوس سنیلیس یک نیم دایره از رسوبات خاکستری ، سفید یا زرد در لبه خارجی قرنیه شما است ( چربی دور قرنیه چشم) ، لایه بیرونی شفاف جلوی چشم شما. از رسوبات چربی و کلسترول ساخته شده است. 

در بزرگسالان مسن ، آرکوس سنیلیس شایع است و معمولاً به دلیل افزایش سن ایجاد می شود. در افراد جوان ممکن است مربوط به سطح کلسترول بالا باشد.Arcus senilis را گاهی قوس قرنیه ، قوس پیری می نامند.

 

وجود حلقه هایی با رنگ آبی در اطراف عنبیه چشم - قسمت رنگی چشم - غیر معمول نیست. به این حالت قوس قرنیه ، قوس پیری (با قوز قرنیه فرق دارد)گفته می شود.

 

ممکن است ارتباطی بین شروع زودرس قوس قرنیه ، قوس پیری (که به آن arcus senilis نیز گفته می شود) و بیماری های قلبی عروقی وجود داشته باشد. به خواندن ادامه دهید تا بفهمید چه چیزی باعث قوس قرنیه ، قوس پیری می شود و چه زمانی این مسئله باعث نگرانی می شود.

 

چرا دور عنبیه چشم من یک حلقه آبی وجود دارد؟

قوس قرنیه

 

حلقه های آبی اطراف عنبیه در اثر رسوب کلسترول در چشم ایجاد می شوند. این رسوبات در واقع سفید یا زرد رنگ هستند اما می توانند آبی رنگ به نظر برسند.

این ممکن است خطرناک به نظر برسد ، اما اینطور نیست. محققان تخمین می زنند که این شرایط در هر مکانی تأثیر می گذارد20 و 35 درصد منبع مورد اعتماداز افراد ، با افزایش سن به احتمال زیاد با رسیدن به سن 80 سالگی ، احتمال ابتلا به قوس قرنیه  تقریباً 100 درصد است.

 

برای افراد زیر 40 سال ، این شرایط نادر است و ممکن است باعث نگرانی شود. قوس قرنیه  در افراد زیر 40 سال نادر در نظر گرفته می شود. اگر در 30 سالگی یا قبل از آن مشاهده کنید که در اطراف چشم شما حلقه های آبی ایجاد شده است ، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی قرار دارید.اگر سن شما زیر 40 سال است و متوجه علائم قوس قرنیه هستید با پزشک صحبت کنید.

 

چگونه حلقه آبی دور چشم بوجود می آید؟

قوس قرنیه

قوس قرنیه در چشم (سمت راست) و چشم سالم (سمت چپ)

علت آبی شدن دور چشم

قوس قرنیه ، قوس پیری اغلب توسط یک   حلقه آبی  که عنبیه شما را احاطه کرده مشخص می شود. حلقه ها همچنین می توانند خاکستری ، سفید یا مایل به زرد به نظر برسند.وقتی چشم خود را مشاهده می کنید ، ممکن است به نظر برسد که حلقه های قوس قرنیه ، قوس پیری درست در کنار عنبیه شما قرار دارند. رسوبات کلسترول که باعث تشکیل حلقه های قوس قرنیه ، قوس پیری می شوند در واقع در قرنیه شما ، لایه خارجی چشم شما قرار دارند.

 

اگر متوجه یک فیلم سفید مایل به شیری یا یک رنگ پریدگی روی کل چشم خود شوید ، این نشانه معمولی قوس قرنیه ، قوس پیری نیست. گچ سفید روی چشم شما می تواند علامت آب مروارید باشد و باید توسط چشم پزشک تشخیص داده شود.


کلسترول می تواند در قرنیه رسوب کند و به صورت یک حلقه سفید ، خاکستری یا  حلقه آبی دور چشم   در اطراف عنبیه ظاهر می شود. این معمولاً بر بینایی تأثیر نمی گذارد. قوس قرنیه ، قوس پیری که به آن آرکوس سنیلیس نیز گفته می شود ، یک بیماری شایع در افراد مسن است.


آب مروارید نوعی بیماری در لنز چشم است. اما در مقابل ، قوس قرنیه ، قوس پیری روی قرنیه تأثیر می گذارد. با آب مروارید ،  چشم ابری  و تار به نظر می رسد. قوس قرنیه ، قوس پیری نباید ظاهر مردمک را تغییر دهد.

 

 آب مروارید

عکس: آب مروارید

چه کسانی در معرض خطر حلقه های آبی در چشم است؟

حلقه های آبی در اطراف عنبیه یک بیماری شایع برای افراد مسن است. اگر شما بیش از 60 سال سن دارید و متوجه می شوید این نوع حلقه ها شروع به شکل گیری می کنند ، قوس قرنیه ، قوس پیری ممکن است بخشی از روند پیری طبیعی شما باشد.

اگر 40 سال یا کمتر دارید و علائم قوس قرنیه ، قوس پیری دارید ، ممکن است بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی باشید.یک مطالعه در سال 2015 بر روی 227 شرکت کننده نشان داد که قوس قرنیه ، قوس پیری با خطر بیشتری از بیماری قلبی عروقی در بیماران مبتلا به هایپرکلسترولمی خانوادگی مرتبط است. اگر کمتر از 40 سال دارید با پزشک مشورت کنید و علائم قوس قرنیه ، قوس پیری را مشاهده کردید.

 

حلقه آبی چشم چگونه درمان می شود؟

قوس قرنیه ، قوس پیری یک بیماری خوش خیم در نظر گرفته می شود. این بدان معناست که برای سلامتی شما مضر نیست و به طور معمول هیچ درمانی لازم نیست.مانند هر وضعیت چشم  یا بینایی ، توصیه می شود به محض مشاهده تغییر در نحوه نگاه و رفتار چشمان خود ، برای معاینه کامل چشم و معاینه بینایی از پزشک چشم خود وقت بگیرید.یک پزشک می تواند هر گونه نگرانی اضافی را رد کند و اطمینان حاصل کند که چشمان شما هنوز در سلامت هستند.

علامت قوس قرنیه ، قوس پیری در مقابل لیمبوس

لیمبوس

 

قوس قرنیه ، قوس پیری چشم   شباهت هایی به بیماری چشمی دیگری به نام علامت لیمبوس دارد.علامت لیمبوس ناشی از رسوب کلسیم در قرنیه شما است. این وضعیت باعث می شود یک فیلم سفید شیری روی چشمان شما ظاهر شود و ممکن است نحوه ظاهر شدن رنگ چشم شما را تغییر دهد.

علائم Limbus به صورت حلقه در اطراف عنبیه شما ظاهر نمی شود. این باعث می شود که رنگ زرد یا سفید رنگ در قرنیه شما ظاهر شود. علامت لیمبوس یک بیماری خوش خیم نیست و ممکن است نیاز به درمان داشته باشد.


قوس قرنیه ، قوس پیری برای بسیاری از افراد بخشی طبیعی از پیری است. توجه به حلقه  آبی در اطراف عنبیه چشم شما معمولاً دلیل نگرانی نیست.Arcus senilis در اثر رسوبات چربی (لیپیدها) در قسمت خارجی قرنیه شما ایجاد می شود. کلسترول و تری گلیسیرید دو نوع چربی در خون شما هستند. برخی از چربی های خون شما از غذاهایی که می خورید ، مانند گوشت و محصولات لبنی ناشی می شود. بقیه را کبد تولید می کند.

 

دلیل آبی شدن دور مردمک چشم

 

فقط به دلیل وجود حلقه در اطراف قرنیه ، لزوما به این معنی نیست که کلسترول بالایی دارید . Arcus senilis با افزایش سن بسیار رایج است. این احتمال به این دلیل است که رگ های خونی در چشمان شما با افزایش سن بازتر می شوند و اجازه می دهند کلسترول و سایر چربی ها به قرنیه نشت کنند.

 

حدود 60 درصد افراد 50 تا 60 ساله این بیماری را دارند. بعد از 80 سالگی ، تقریباً 100 درصد افراد این قوس را در اطراف قرنیه خود دارند.Arcus senilis در مردان بیشتر از زنان است. آفریقایی-آمریکایی ها بیشتر از افراد سایر اقوام دچار این بیماری می شوند.در افراد زیر 40 سال ، آرکوس سنیلیس اغلب به دلیل یک بیماری ارثی است که سطح کلسترول و تری گلیسیرید را افزایش می دهد.

 

قوس قرنیه

در موارد نادر ، کودکان با قوس پیری به دنیا می آیند. در افراد جوانتر ، گاهی اوقات این بیماری arcus juvenilis نامیده می شود.

 

Arcus senilis همچنین می تواند در افراد مبتلا به دیستروفی بلوری مرکزی اشنایدر ظاهر شود. این شرایط نادر و ارثی باعث رسوب کریستال های کلسترول بر روی قرنیه می شود.


اگر به قوس سنلیس مبتلا هستید ، متوجه یک نیم دایره سفید یا خاکستری در دو قسمت فوقانی و تحتانی قرنیه خواهید شد. خطوط ممکن است در نهایت پر شوند تا یک دایره کامل در اطراف عنبیه شما ایجاد شود ، که قسمت رنگی چشم شما است.احتمالاً علائم دیگری نخواهید داشت. دایره نباید بر
نیازی به درمان این بیماری نیست. با این حال ، پزشک ممکن است توصیه کند که چشم خود را چک کنید.

 

قوس قرنیه

درمان چربی دور مردمک چشم

اگر شما زیر 40 سال ندارید و به آرکوس سنیلیس مبتلا هستید ، باید آزمایش خون بدهید تا سطح کلسترول و چربی شما بررسی شود. ممکن است در معرض خطر بیشتری برای کلسترول بالا و بیماری عروق کرونر باشید .پزشک می تواند از چند طریق کلسترول بالا را درمان کند. شما ممکن است با تغییر در سبک زندگی ، مانند ورزش بیشتر و خوردن غذاهای کم چربی اشباع ، چربی ترانس و کلسترول ، شروع کنید.

 

اگر رژیم و ورزش کافی نباشد ،  دارو می تواند به کاهش سطح چربی کمک کنند:

داروهای استاتین ماده ای را که کبد شما برای ساخت کلسترول استفاده می کند ، مسدود می کنند. این داروها شامل آتورواستاتین (لیپیتور) ، فلوواستاتین (لسولک) ، لوواستاتین (آلتوپروف) ، پرواواستاتین (پراواچول) و روزوواستاتین (کرستور) هستند.


رزین های متصل به اسید صفراوی کبد شما را مجبور می کند تا از کلسترول بیشتری برای تولید مواد گوارشی به نام اسیدهای صفراوی استفاده کند. این باعث کاهش کلسترول در خون شما می شود. این داروها شامل کلستیرامین (Prevalite) ، کلسیولام (Welchol) و کلستیپول (Colestid) هستند.
مهارکننده های جذب کلسترول مانند ازتیمایب (Zetia) جذب کلسترول در بدن شما را کاهش می دهد.


ممکن است از داروها برای کاهش سطح تری گلیسیرید استفاده شود:

فیبرات ها تولید لیپیدها را در کبد شما کاهش داده و باعث افزایش تری گلیسیرید از خون می شوند. آنها شامل فنوفیبرات (Fenoglide ، TriCor) و جم فیبروزیل (Lopid) هستند.نیاسین تولید لیپیدها توسط کبد شما را کاهش می دهد.


رابطه بین حلقه آبی در اطراف عنبیه و سطح غیر طبیعی کلسترول

قوس قرنیه

 

رابطه بین arcus senilis و سطح غیر طبیعی کلسترول در افراد مسن بحث برانگیز بوده است. برخی از مطالعات منبع مورد اعتماد می گویند این وضعیت با مشکلات کلسترول و بیماری های قلبی عروقی در افراد مسن مرتبط است. سایر مطالعات منبع مورد اعتماد می گویند arcus senilis علامت طبیعی افزایش سن است و نشانه ای برای خطرات قلبی نیست.

 

هنگامی که قوس پیری قبل از 45 سالگی شروع می شود ، اغلب به دلیل بیماری به نام چربی خون خانوادگی است . این فرم ژنتیکی از طریق خانواده ها منتقل می شود. افراد مبتلا به این بیماری سطح غیر طبیعی بالایی از کلسترول یا تری گلیسیرید در خون دارند. در معرض خطر بیشتری برای بیماری های قلبی هستند.


Arcus senilis به خودی خود عارضه ای ایجاد نمی کند ، اما کلسترول بسیار بالای آن که در برخی افراد باعث ایجاد آن می شود ، می تواند خطرات قلبی را افزایش دهد. اگر قبل از 40 سالگی به این بیماری مبتلا شوید ، ممکن است در معرض خطر زیادی برای بیماری عروق کرونر یا بیماری های قلبی عروقی باشید.


Arcus senilis نباید بر بینایی شما تأثیر بگذارد. با این حال ، اگر به آن مبتلا هستید - به خصوص اگر قبل از 40 سالگی تشخیص داده شده باشید - ممکن است در معرض خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر باشید. کاهش سطح کلسترول با رژیم ، ورزش و دارو می تواند خطرات بیماری قلبی را کاهش دهد.

اطمینان حاصل کنید که به طور منظم توسط چشم پزشک معاینه می شوید تا از سلامت چشم اطمینان حاصل کنید.

 

افرادی که حلقه تیره ای در اطراف عنبیه خود دارند برای دیگران جذابیت بیشتری دارند

2360646666.jpg

حلقه سیاه دور عنبیه چشم


دانشمندان: افرادی که حلقه تیره ای در اطراف عنبیه خود دارند برای دیگران جذابیت بیشتری دارند.متخصصان آزمایشات جالبی را انجام دادند که نشان داد عنبیه چشم می تواند در مورد سلامت انسان صحبت کند.

تحقیقات دانشمندان نشان داده است که افرادی که حلقه ای تیره در اطراف عنبیه چشم دارند از نظر دیگران جذاب تر هستند.

آزمایشات دانشمندان به منظور اثرگذاری بر حلقه های لیمبال بر اولین برداشت از یک شخص انجام شد. کارشناسان مطمئن هستند که جذابیت چهره نشان دهنده سلامت انسان است.

به گزارش Planet Today ، چند صد نفر در این مطالعه شرکت کردند . در طول سه ساعت ، آنها تعدادی از چهره ها را اسکن و ارزیابی کردند که برخی از آنها حلقه هایی در اطراف عنبیه چشم خود داشتند. پس از آن ، متخصصان دریافتند افرادی که حلقه های لیمبال دارند سالم تر از افراد بدون حلقه هستند.

دانشمندان افزودند که حلقه های اطراف عنبیه با گذشت زمان با کاهش سلامتی و افزایش سن فرد کمتر نمایان می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

لنزهای چشم تا چه حد ایمن هستند؟

در

تحقیقی در آمریکا می گوید که تقریبا یک میلیون مراجعه به پزشک، به خاطر عفونت چشم ناشی از لنزهای چشم می باشد. آیا هر فردی که از لنز استفاد می کند در خطر می باشد؟

بزرگترین مشکل لنز تماسی چشم، خود لنز نیست بلکه افرادی است که آنها را استفاده می کنند. تحقیق حاصل ازمرکز کنترل وبازداری از بیماریها در آمریکا نشان داد که تقریبا یک میلیون نفر روزانه به خاطر عفونت چشمی ناشی از لنزها به دکتر مراجعه می کنند.


جدی ترین عفونت چشم، التهاب قرنیه می باشد که ناشی از باکتری و دیگر ارگانیسم هاییمی باشد که بر قرینه موثرند- ساختار گنبدی شکل شفاف در جلوی چشم. تحقیقات نشان می دهند که عفونت ها به این علت روی می دهند که مردم توصیه های چشم پزشکان را نادیده می گیرند. با توجه به اینکه چشم ها بسیار حساس می باشند، جالب است که 45درصد مردم قبل از استفاده از لنز، دستان خود را نمی شویند. مطالعات دیگر نشان می دهند که لنزهای چشمی ماهانه به اندازه 1.5 برابر میزان توصیه شده مصرف می شوند. لنزهای دوهفتگی برای بیش از دو و نیم برابر میزان توصیه شده مصرف می شوند.
لنزهای چشمی ابزار پزشکی بوده و لنزهای نرم در ظروف استریل کوچکی قرار داده می شوند که پراز مایع لنز است و می تواند درطول زمان آلوده شود. پروفسور روجر باکلی، مدیر واحد تحقیقات چشم و بینایی در دانشگاه انجلیای روسکین می گوید، بزرگترین علت عفونت، استفاده شبانه می باشد. خواب با لنز در چشم، خطر عفونت قرنیه را بیست برابر می کند. زمنایکه لنزها در داخل چشم می باشند و چشم ها بسته می باشد، اکسیژن به قرنیه نمی رسد و کارایی آنها را کاهش می دهد. خطر کلی کم است (3.5 نفر درهر 10000نفر که روزانه از لنزهای نرم استفاده می کنند)، اما التهاب قرنیه دردناک است و می تواند چشمهای شما را دچار ترشح کرده و باعث کوری شود. پس آیا باید در مورد لنزهای چشمی دقت زیادی کرد؟

راه حل

هر فردی که از لنزچشمی استفاده می کند باید دقت کند. قبل از قراردادن لنزها در چشم، باید دست ها شسته و خشک شوند. نباید لنزها را با آب تماس داد، از جمله آب دوش. چون آب می تواند آلوده به ارگانیسم های Acanthamoeba بوده و به لنزهای چشمی بچسبند و باعث زخم در قرنیه شوند. قبل از شنا یا استفاده از عینک های ضدآب، باید آنها را برداشت.
لنزهای چشمی و بزاق دهان باید تماسی نداشته باشند، چون دهان پر از باکتریهایی است که نباید به چشم برسند. قبل از اینکه لنز در چشم قرار گیرد، از خط چشم و ریمل استفاده نکنید.
افرادی که از لنزهای محکم استفاده می کنند باید ظرف آنها را هر سه ماه یکبارتعویض کنند یا از مایع لنز توصیه شده استفاده کنندو هرکز محلول تازه را با قبلی مخلوط نکنند.
اگر چشمهای شما آسیب دیده است، قرمز می باشد یا شما مشکوک می باشد، لنزهای خودرا خارج کرده و به پزشک مراجعه کنید. همیشه عینک خود را به همراه داشته باشید.
برخی افراد لنزها را به صورت آنلاین خریداری می کنند اما بهتر است به پزشک مراجعه کنید و نسبت به خرید لنزها دقت کنید و نحوه استفاده از انها را بدانید.

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱i am a purse slut, but do not completely discount the possibility of finding a nice purse to settle down with one day, when i have money. (iilarcnoly, this is the opposite of how it tends to work in the dating world. but if i found a nice purse that was also filled with money, i would not refuse).

در ادامه بخوانید...

6 راه طبیعی برای از بین بردن سیاهی دور چشم

در

حلقه های زیر چشم در صورت یک راکون پشمالو باید باشد نه شما .  ولی زمانی که در اطراف چشم شما قرار گرفته باشند چشمانتان دیگر جذاب به نظر نمی رسد ! سیاهی دور چشم زمانی ظاهر می شود که رگ های خونی زیر چشم به خاطر عواملی مثل سن ، ژنتیک ، خستگی یا آلرژی ، بزرگ شوند. اگرچه حلقه های سیاه اطراف چشم می تواند ناگهانی ایجاد شود ولی برخی از درمان های موثر طبیعی برای از بین بردن این حلقه های سیاه وجود دارد. در اینجا 6 روش آسان برای خلاص شدن  همیشگی از این حلقه های سیاه وجود دارد.(سیارک)

تغییرات رژیم غذایی  

طبق بررسی امراض پوستی ، کاهش جذب نمک به کاهش لک های سیاه کمک می کند. میوه های سرشار از ویتامین C مثل پرتقال ، تولید کلاژن را افزایش داده و پوست زیر چشم را سفت می کند. نشریه ی بالینی و زیبایی،  استفاده از ریشه ی شیرین بیان را برای کاهش برآمدگی رگ های خونی زیر چشم  پیشنهاد می کند. برای این درمان دست ساز ساده ، دو بسته کیسه ای  شیرین بیان را دم کنید ؛ زمانی که خنک شد ، چای کیسه ای را روی پلک خود به مدت 20 دقیقه بگذارید.

لایه بردارهای آرایشی

لایه بردارهای آرایشی می تواند خطوط سنی را کاهش داده و رنگیزگی پوست را افزایش دهد. تحقیقات پزشکی  لایه بردار اسید سالیسیلیک را برای برداشتن حلقه های سیاه توصیه می کند که از اجزای طبیعی مثل پوست درخت بید درست شده است. شما می توانید یک درمان خانگی را انجام داده یا از spa ی حرفه ای استفاده کنید. در زمان درمان با spa‌ توسط متخصصان زیبایی ، ، از مقدار کمی از اسید سالسیلیک در یک اسفنج پارچه ای کرده و محلول را به زیر چشمان خود بمالید. بسته های  spa‌کلا دارای هزینه ی سیصد دلار در مجموعه ای از درمان های 5-6 دوره ای هستند. درمان های خانگی تا حد قابل توجهی ارزان بوده و فقط بیست دلار هزینه دارد.

چشمان بسیار خواب آلود

خستگی ، دلیل رایج حلقه های سیاه زیر چشم است. کلینیک مایو توصیه می کند بزرگسالان 7-8 ساعت خواب در شب داشته باشند. اگر شما هنوز بعد از خوب کامل شبانه احساس خواب آلودگی می کنید ، کلینیک مایو توصیه می کند که بدنبال تغییرات دیگر سبک زندگی باشید تا حلقه های سیاه رفع شود. خستگی مزمن می تواند به خاطر ورزش های بیش از حد یا بسیار اندک باشد ، بنابراین اگر دائما دچار خستگی هستید ، بررسی سطح فعالیت روزانه تان اهمیت دارد.

درمان های لیزری با پالس قوی

این درمان غیرتهاجمی از امواج نوری پرانرژی برای  تسکین پوست زیر چشم استفاده می کند. امواج نور ، رگ های خونی زیر چشم را مهار می کند تا رنگ گرفتگی را کاهش دهد. برای رسیدن به نتیجه ی بهتر ، این پروسه در   spa‌ پزشکی در مجموعه ای از ملاقات ها انجام می گیرد. تعداد کاربردهای لازم بستگی به عواملی مثل سن ، رژیم غذایی و سلامت کلی بیمار دارد. درمان ها هزینه ی زیادی دارد که متوسط آن 200 دلار در هر نوبت ویزیت است.

وضعیت خواب خود را تغییر دهید

طبق نیوز درماتولوژی ( اخبار امراض پوستی) ، وضعیت خواب شبانه ی شما  ممکن است باعث حلقه های سیاه و توسعه ی آن در زیر چشم گردد. خوابیدن روی بینی یا یک طرف باعث می شود مایعاتی در زیر چشم شما جمع شود.  تا حد ممکن ، به پشت خوابیده و از بالشت اضافی برای نگه داشتن سر استفاده کنید.

از کمپرس یخ استفاده کنید

طبق نظریات درماتولوژی نیوز ، کمپرس یخ نفوذ رگ های خونی را مهار کرده و پف کردگی زیر چشم را کاهش می دهد. اگ کمپرس یخ در دسترس شما نیست ، از اجناس  یخ داخل فریزر استفاده کنید مثل  یک بسته سبزی یخ زده ، خیار خنک یا برش های سیب زمینی که بسیار موثر هستند- سیب زمینی شامل عامل های سفید کننده ی طبیعی است. برای انجام درمان سفید کنندگی طبیعی دست ساز ، در ابتدا ، آب سیب زمینی را گرفته سپس یک اسفنج پارچه ای را در آن فرو برده و به آرامی روی پوست زیر چشم خود بمالید تا حلقه های سیاه کم شوند.

 

(سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

 

چقدر این پست برای شما مفید بود؟نظرات خود را با ما به اشترک بگذارید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

راه هایی برای مقابله با کیسه های پف دار زیر چشم

در

کم کردن نمک

سعی کنید شام بدون نمک بخورید در غیر اینصورت فردا صبح با پف زیر چشم بیدار می شوید. 

آلرژی خود را مدیریت کنید. 
ترشح اشک به پوست زیر چشم و اطراف آن آسیب می رساند پس با استفاده از داروهای ضد آلرژی ، جلو آبریزش بینی و چشم را بگیرید.

شستشوی بینی با آب نمک
با ابزاری که شبیه یک قوری کوچک است با ریختن آب نمک در یک سوراخ بینی و تخلیه آن از سوراخ دیگر بینی ، از عفونت های سینوسی که باعث کیسه های پف دار زیر چشم می شود ، جلوگیری کنید. 


روش خوابیدن
سعی کنید به پشت بخوابید و با اضافه کردن یک بالش ، زیر سر خود را کمی بالا بیاورید.  (سیارک)  
پاک کردن آرایش قبل از خواب
شستن صورت با آب و صابون قبل از خواب 
محافظت چشمان از اشعه UV
 استفاده از کرم های ضد آفتاب، عینک آفتابی، و کلاه برای محافظت از صورت
سیگار نکشید
آیا می خواهید دلیل دیگری برای کیسه های پف دار زیر چشم بدانید؟ سیگار کشیدن می تواند باعث خشک و تضعیف پوست صورت شود با نه گفتن به سیگار صورت خود را از چین و چروک و افتادگی پلک نجات بدهید.
به چشم خود استراحت بدهید.
 کمپرس سرد می تواند کیسه های پف دار زیر چشم را تسکین دهد. سعی کنید  با قاشق سرد، برش خیار یا چای کیسه ای به چشم استراحت بدهید.


 کرم دور چشم استفاده نمایید.
شب ها قبل از خواب از کرم دور چشم استفاده کنید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

خواص شگفت انگیز روغن کرچک برای چشم

در

آیا با ذکر نام روغن کرچک، خاطره قدیمی مادربزرگتان را به خاطر می آورید که یک قاشق مایع چسبناک به گلویتان می ریزد؟ همانقدر که از آن نفرت داشتید بهمان اندازه نیز موافقید که طی چند ساعت بعد، درد شکمتان رفع می شد! علاوه بر این روغن کرچک دارای خواص شگفت انگیز برای چشم نیز می باشد!  حال این سوال پیش می آید که روغن کرچک برای چشم ضرر دارد یا مضرات روغن کرچک برای چشم چیست ؟ عوارض روغن کرچک برای دور چشم چیست ؟ اگر روغن کرچک بره تو چشم چی میشه ؟ می خواهید بدانید که  خواص روغن کرچک کدام ها هستند؟ این پست را بخوانید!

  •  
خواص روغن کرچک برای چشم

 

 

 

روغن کرچک

روغن کرچک یک روغن گیاهی است که به شکل خالص از دانه کرچک بدست می آید. بدون مزه، بدون بو و بی رنگ می باشد. قبل از استخراج روغن، پوست دانه از طریق ماشین شخم زنی لوبیای کرچک از آن جدا می شود. روغن کرچک سابقه ای طولانی دارد. به طور گسترده ای در مصر باستان و بعدها در ایران و چین استفاده می شده است. اعتقاد بر این است که حدود 4000 سال قبل از میلاد، مصریان باستان از آن برای روشن کردن چراغ استفاده کرده اند.


عوارض روغن کرچک برای دور چشم : ویجرهای یونانی از جمله هرودوت در کتاب خود ثبت کرده اند که این روغن توسط مصریان بعنوان پماد نیز استفاده می شده است. با توجه به تحقیقات انجام گرفته، کلئوپاترا از این روغن شگفت انگیز برای روشن تر کردن سفیدی چشمانش استفاده می کرده است. در قرن هفدهم، روغن کرچک به آمریکا و اروپا راه پیدا کرد.


سالهای زیادی، شهرت روغن کرچک به طور قابل توجهی در دنیای درمان های طبیعی بعنوان مسهل، داروی ملین و ضد یبوست استفاده می شد. افراد مشهوری از جمله بریتنی اسپیرز و آنجلینا جولی از طرفداران مهم این روغن جادویی ترمیمی هستند!

 

روغن کرچک

  •  

 

آیا روغن کرچک برای چشم ضرر دارد

روغن کرچک بره تو چشم چی میشه

خیر. روغن کرچک حاوی اسیدهای چرب قدرتمند و آنتی اکسیدان های دیگری است که ممکن است برای چشم شما مفید باشد. اما همیشه بهتر است از روغن کرچک ایمن و بدون مواد شیمیایی برای بیماری خود استفاده کنید. می توانید آنها را پس از مشورت با چشم پزشک خریداری کنید.
به زبان ساده - لطفاً در مورد روش های درمانی ذکر شده در اینجا با چشم پزشک خود مشورت کنید و از روغن کرچک که او توصیه می کند استفاده کنید.
 

 

چه نوع روغن کرچک برای چشم شما مفید است؟

آیا روغن کرچک برای چشم ضرر دارد    

روغن کرچک انواع مختلفی دارد ، یکی که بهترین نتیجه را برای چشم شما دارد روغن کرچک فشرده شده با فشار سرد است.
این نوع روغن کرچک شامل فشار دادن دانه های ارگانیک بدون افزودن گرما است. بیشترین مواد مغذی را دارد و دارای دو طعم تصفیه شده و تصفیه نشده است. از موارد تمیز استفاده نکنید.
رفتن روغن در چشم
از روغن کرچک فشرده سرد 100٪ ارگانیک استفاده کنید زیرا روغن مفید برای چشم  شما و بهترین نتیجه را دارد. همچنین اطمینان حاصل کنید که "بدون هگزان" باشد. انواع دیگری از روغن کرچک فشرده سرد وجود دارد که ممکن است پزشک توصیه کند - روغن کرچک درجه دارویی یا روغن کرچک استریل.اما ، همانطور که گفتیم ، از آنچه پزشک چشم شما توصیه می کند استفاده کنید.
 

روغن کرچک

 

 

خواص روغن کرچک برای چشم

و 

نحوه استفاده از روغن کرچک

یکی از مهمترین مواد مورد استفاده در داروهای آیورودا ، شناخته شده است که روغن کرچک برای انواع بیماری های چشم از قرمزی و خارش چشم گرفته تا آب مروارید استفاده می شود. در این پست ، ما در مورد همه چیزهایی که می توان در مورد روغن کرچک و خواص فوق العاده آن برای سلامت چشم دانست ، بحث خواهیم کرد.خواص ضد التهابی روغن کرچک (به لطف اسید ریسینولئیک) به کاهش قرمزی و تورم چشم کمک می کند. این روغن همچنین پوست را تسکین می دهد و می تواند به کاهش چین و چروک و چین و چروک پای کلاغی(پنجه کلاغی) دور چشم کمک کند.

 

روغن کرچک برای چشم خواص زیادی دارد. برخی از آنها در زیر آورده می شوند:

 

خشکی چشم و آلرژی چشم را درمان می کند

روغن کرچک باعث تولید چربی در چشم شده و با درمان خشکی چشم مانع از تبخیر اشک می شود. خواص ضد التهابی این روغن به درمان آلرژی و قرمزی چشم کمک می کند.

نحوه استفاده از روغن کرچک

- قطره چکان تمیز بخرید و کاملاً با آب صابون بشویید.

- روغن کرچک 100٪ ارگانیک ، سرد ، فشرده و بدون هگزان (روغنی که دکتر توصیه کرده است) را در قطره چکان تمیز مصرف کنید.

- قبل از خواب فقط یک قطره در هر چشم قرار دهید. ممکن است بینایی شما تار شود ، اما صبح روز بعد که از خواب بیدار می شوید این حالت از بین می رود.(روغن کرچک بره تو چشم چی ممکن است)

- می توانید یک قطره روغن کرچک برای چشم را هر شب یک بار انجام دهید تا آلرژی شما از بین برود. این می تواند خشکی چشم یا قرمزی چشم یا هر نوع حساسیت دیگری باشد.

امکان ندارد این را شنیده باشید اما روغن کرچک یکی از بهترین درمان های طبیعی برای چشمان خشک می باشد. برای درمان بی خطر و طبیعی این بیماری، بایستی از قطره های چشمی روغن کرچک استفاده کنید. مطمئنا این روغن نیاز چشمانتان برای مرطوب ماندن را مهیا خواهد ساخت. چشم های خشک می توانند سبب مشکلات جدی از جمله سندرم چشم خشک (keratoconjunctivitis sicca) شوند. بنابراین درمان فوری آن ضروری است. به سرعت درد و ناراحتی ناشی از این مشکل را تسکین خواهید داد.

 

قرمزی چشم را درمان می کند

این حالت نوعی قرمزی شدید است که در آن می توانید رگهای قرمز را در چشم خود مشاهده کنید. خواص ضد التهابی روغن کرچک می تواند به رفع قرمزی چشم کمک کند.

نحوه استفاده از روغن کرچک

- مقداری روغن کرچک را در یک قطره چکان استریل شده بریزید.

- به هر چشم یک قطره روغن اضافه کنید - می توانید این کار را سه تا چهار بار در روز تکرار کنید.

- پس از استفاده ، باید حدود 15 دقیقه با چشمان بسته بنشینید. تاری چشم فروکش می کند و شما قادر به انجام وظایف روزمره خود خواهید بود.

 

روغن کرچک

 

 

درمان آب مروارید

اشکال شدید آب مروارید نیاز به جراحی دارد و راهی دیگر وجود ندارد. اما می توانید از روغن کرچک برای تسریع بهبودی بعد از جراحی استفاده کنید یا حتی قبل از جراحی از آن استفاده کنید تا رشد آن کاهش یابد.

نحوه استفاده از روغن کرچک

- با استفاده از یک پیپت استریل ، روغن کرچک را مکیده و یک قطره در هر چشم بگذارید ، فقط یک بار در روز.

- می توانید این کار را قبل از خواب انجام دهید زیرا روغن کافی برای انجام روند بهبود باقی می ماند.

- ممکن است دریابید که پوسته ای که صبح هنگام دور چشم شما تشکیل می شود چیزی بیشتر از رسوبات کلسیفیک شده ترکیبات دیگر در روغن کرچک نیست. می توانید آنها را بشویید.

روغن کرچک بعنوان درمانی موثر برای حل آب مروارید شناخته شده است . متخصصان توصیه می کنند که هر شب قبل از رفتن به رختخواب در هر چشم یک قطره از این روغن را بریزید. بایستی قبل از خواب از آن استفاده کنید چرا که روغن می تواند چشمان شما را تار نماید. از اینرو بهتر هست که در شب از آن استفاده کنید. بسته به میزان پیشروی این بیماری، در عرض حدود 2 تا 6 ماه، ناپدید خواهد شد. به خاطر داشته باشید که از روغن کرچکی که برای حمام یا بصورت بسته های روغن تهیه می شود، استفاده نکنید.

 

تسکین التهاب خارش و تحریک چشم

این روغن به عنوان یک عامل مرطوب کننده عالی عمل می کند و به بهبود خارش چشم کمک می کند.

نحوه استفاده از روغن کرچک

- فقط قبل از خواب یک قطره روغن (با استفاده از یک پیپت استریل شده) درون هر چشم بچکانید.

- این کار را هر شب انجام دهید تا نتیجه ای را ببینید.

 

پف چشم را معالجه می کند

دو قطره روغن کرچک را روی نوک انگشت خود قرار دهید. قبل از خواب به آرامی روی قسمت های متورم زیر چشم خود قرار دهید. صبح روز بعد صورت خود را بشویید. این کار را هر شب تکرار کنید - ظرف چند روز نتیجه خواهید گرفت.

همین درمان می تواند برای پلک های فرورفته خوب عمل کند. خواص تسکین دهنده روغن کرچک به نفع شما خواهد بود.

التهاب اطراف پلک می تواند با روغن کرچک درمان گردد. همچنین به کاهش احساس سوزش، ورم و قرمزی که در چشمان ملتهب به وجود می آید، کمک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این هست که روغن کرچک خالص را روی انگشت حلقه خود ریخته و آن را اطراف پلکتان بمالید. اطمینان یابید که به خوبی در کل ناحیه ای که ملتهب و قرمز است پخش کرده اید.

 

روغن کرچک

 

بلفاریت را درمان می کند

بلفاریت نیز نامیده می شود ، این شرایط باعث التهاب یا تورم پلک ها می شود. روغن کرچک حاوی اسید ریسینولئیک است که به عنوان یک ماده ضد التهاب عمل می کند.

نحوه استفاده از روغن کرچک

- چشم های خود را با آب گرم بشویید.

- به مدت 5 دقیقه کمپرس گرم را روی پلک آسیب دیده قرار دهید.

- با استفاده از یک سواب پنبه ، چند قطره روغن کرچک را روی پلک آسیب دیده قرار دهید (باید بسته شود).

- می توانید برای جلوگیری از ایجاد پوسته روی مژه ها نیز بزنید. این کار را قبل از خواب انجام دهید.

- صبح روز بعد ، چشمان خود را با آب گرم بشویید. این کار را چند روز یک بار در روز تکرار کنید.

 

سیاهی زیر چشم را برطرف می کند

اسیدهای چرب ضروری موجود در روغن باعث تغذیه پوست و تیرگی سیاهی می شود.

نحوه استفاده از روغن کرچک

- چند قطره روغن کرچک را روی نوک انگشتان خود بریزید و آنها را مالش دهید تا روغن کمی گرم شود.

- روغن را برای یک دقیقه زیر چشم ماساژ دهید.

- بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب گرم بشویید.

- این کار را برای چند روز تکرار کنید.

- چین و چروک دور چشم را کاهش می دهد.

 

کاهش چین و چروک دور چشم

خاصیت نرم کنندگی روغن کرچک می تواند به کاهش چین و چروک دور چشم و  روغن کرچک برای افتادگی پلک کمک کند.

نحوه استفاده از روغن کرچک

- صورت خود را با یک پاک کننده منظم پاک کنید. سپس با حوله تمیز خشک کنید.

- تونر را با پنبه به صورت خود بمالید. با این کار مواد شوینده باقی مانده از بین می روند.

- یک قطره روغن کرچک در کف دست خود بریزید و با استفاده از انگشت خود آن را روی چروک های اطراف چشم بمالید.

- در تمام طول خطوط ریز و چین و چروک روغن بزنید.

- پس از آن ، نیازی به شستن صورت ندارید ، زیرا روغن پس از 10-20 دقیقه وارد پوست می شود.

به جای تونر صورت می توانید از آب میسلیوم نیز استفاده کنید. آب مایسل و روغن کرچک برای چشم و پوست معجزه می کند. این روش درمانی را هر روز ادامه دهید تا نتایج مشهودی را مشاهده کنید.

 

روغن کرچک

 

رشد ابرو را بهبود می بخشد

پروتئین ها و اسیدهای چرب موجود در روغن کرچک فولیکول های مو را تغذیه می کنند و رشد ابرو را تقویت می کنند.

نحوه استفاده از روغن کرچک

- صورت و ابروهای خود را با آب گرم تمیز کرده و تمام آثار آرایش را از بین ببرید.

- یک پنبه (یا برس خط چشم) را به روغن کرچک آغشته کنید و آن را به ابروهای خود بمالید.

- با استفاده از نوک انگشتان به آرامی و به مدت 2-3 دقیقه ابروهای خود را ماساژ دهید. این کار را قبل از خواب انجام دهید.

- صبح روز بعد صورت و ابروهای خود را با آب گرم بشویید.

-حداقل یک ماه به این کار ادامه دهید.

 

افزایش رشد مو و افزایش رشد مژه

استفاده از روغن کرچک در اطراف مژه و ابرو رشد مو را تحریک می کند.باعث افزایش رشد مژه، موجب ضخیم و تیره شدن ابرو و مژه می شود. همچنین می توانید از روغن استفاده کنید تا به طور موثری مژه ی به داخل روییده یا برگشته را درمان کرده و التهاب در چشمانتان و اطراف آن را تسکین دهید.

مضرات روغن کرچک برای مژه

موارد منع مصرف و آسیب روغن کرچک عدم تحمل فردی ، مسمومیت با مواد محلول در چربی ، بارداری، شیردهی

 

جلوگیری از لکه های تیره و چین و چروک

ماساژ آرام و منظم پوست اطراف چشم با روغن کرچک می تواند به حفظ صافی و نرمی پوست کمک کند. همچنین به جلوگیری از وجود لکه های تیره و چین و چروک کمک می کند. با استفاده از این روغن شگفت انگیز گردش خون افزایش یافته، و پوستی بدون عیب و نقص خواهید داشت. می توانید به کمک این روغن عالی، از چین و چروک اطراف چشم و هرگونه علائم دیگری که در اطراف چشمتان می تواند وجود داشته باشد، پیشگیری نمایید!

 

جلوگیری از عفونت چشم

روغن کرچک برای چشم ضرر دارد

روغن کرچک می تواند بر علیه باکتری ها نیز استفاده گردد. می توانید از قطره چشمی روغن کرچک بعنوان درمانی طبیعی برای عفونت های باکتریایی چشمی از جمله ورم ملتحمه استفاده کنید. به جای استفاده از قطره های چشمی دارویی، بایستی از این روغن استفاده کنید. چرا که ایمن تر بوده و همزمان خواص دیگری نیز برای چشمانتان دارد.
همانطور که خواندید، خواص روغن کرچک برای چشم بیش از خواص آن در پوست و مو می باشد. می توانید با استفاده از این روغن فوق العاده هرموقع که نیاز داشتید، چشمانی زیبا و سالم داشته باشید!
آیا تا به حال از روغن کرچک برای چشمانتان استفاده کرده اید؟ تجربه خودتان در استفاده از این روغن را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. 

 

 

نظرات

۱۴۰۰/۴/۲۶فواید روغن کرچک* دارای خواص ملین است * برونشیت و سرماخوردگی را درمان می کند*سموم را از بدن خارج می کند * به رفع یبوست کمک می کند * سیستم هضم را عادی می کند * باعث کاهش وزن می شود * بواسیر را بهبود می بخشد * قرمزی چشم را برطرف می کند * درد مفاصل و عضلات را تسکین می دهد * بهبودی بریدگی ها ، ساییدگی ها و سوختگی ها را تسریع می کند * بیماری های پوستی را بهبود می بخشد * مبارزه با زگیل ، لکه های پیری ، جوش های سرسیاه ، بهبود وضعیت پوست ، چین و چروک های کوچک تقلیدی را از بین می برد ، پوست پا را نرم می کند ، مژه ها و موهای سر را تقویت می کند ، ریزش مو را متوقف می کند ، شوره سر را برطرف می کند.

۱۴۰۰/۴/۲۶عطر ، طعم و رنگ روغن کرچک مانند هر روغن با کیفیت دیگر ، این روغن از طریق پرس سرد به دست می آید. با تشکر از این ، ترکیب مفید محصول حفظ می شود ، و می توان آن را با خیال راحت برای اهداف آرایشی و دارویی استفاده کرد. در قفسه های فروشگاه ، محصولی وجود دارد که می تواند از بی رنگ تا قهوه ای تیره متفاوت باشد. این به دلیل تمیز شدن آن است. توصیه می شود اولویت خود را به نوری با سایه های زرد کمی محسوس بدهید. قوام روغن کرچک کاملاً خاص است: چسبناک ، روغنی و کاملاً روان نیست. ممکن است برای بسیاری ناخوشایند باشد. چگالی محصول چندین برابر بیشتر از روغن های دیگر است. رایحه به سختی قابل درک است. کمی بوی موم می شنوید. روغن کرچک طعم گلیسیرین دارد.

۱۴۰۰/۴/۲۶ هر خانمی به دنبال بهترین محصولات مراقبت از پوست ، مو و ناخن است. هنگامی که به راحتی می توانید از داروهای طبیعی استفاده کنید ، نباید محصولات آرایشی را انتخاب کنید ، ترکیباتی که شبیه جدول تناوبی است. این روغن کرچک است. مادربزرگ های ما علاوه بر زیبایی ، از آن برای مشکلات مختلف سلامتی استفاده می کردند. امروزه بسیاری از زنان از خواص دارویی آن قدردانی می کنند و تأثیر آن را تأیید می کنند. در مورد مزایای روغن کرچک می توان بی وقفه صحبت کرد. روغن کرچک از دانه های لوبیای کرچک بدست می آید. این یک گیاه سمی است . یک محصول با ارزش تلقی می شود. خواص دارویی آن چندین دهه پیش کشف شده است. روغن کرچک معمولاً با یک مسکن قوی برای یبوست همراه است که برای پاکسازی بدن بسیار مناسب است. اما به نظر می رسد که علاوه بر این ، می تواند با بسیاری از بیماری های دیگر سلامتی نیز مقابله کند.

۱۴۰۰/۴/۲۶ روغن کرچک نباید توسط زنان باردار استفاده شود ، زیرا باعث انقباض عضلات رحم می شود. علاوه بر این ، به افرادی که از انسداد روده رنج می برند آسیب می رساند. روغن می تواند منافذ پوست را مسدود کرده و منجر به آکنه شود. توجه داشته باشید که آیا این نوع روغن کرچک برای مصارف داخلی است. قبل از استفاده از آن توصیه می شود با یک متخصص مشورت کنید. سواستفاده یا استفاده بیش از حد از این محصول می تواند منجر به کم آبی بدن و اختلال در عملکرد دستگاه گوارش شود. علاوه بر این ، روغن می تواند اعتیاد آور باشد.روغن کرچک و غیره با استفاده مداوم و روزمره ،دستگاه گوارش به ان عادت می کند ، بنابراین ملین ها باید تغییر کنند.

۱۴۰۰/۴/۲۶روغن کرچک روغن را در یک ظرف تیره و درپوش محکم ذخیره کنید. از قرار گرفتن در معرض نور خودداری کنید. محل نگهداری ایده آل محفظه یخچال است. ماندگاری روغن کرچک به شکل آزادسازی بستگی دارد: در ویال ها(ظروف شیشه‌ای کوچک) - 5 سال ، در کپسول های ژلاتین - 2 سال.

۱۴۰۰/۴/۲۶روغن کرچک در درمان درد مفاصل و اختلالات کبدی موثر است. جالب اینجاست که برخی از متخصصان روغن کرچک را در رژیم غذایی بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس ، فلج مغزی ، بیماری پارکینسون و بی نظمی قاعدگی قرار می دهند.

۱۴۰۰/۴/۲۶روغن کرچک درمان یبوست صبح یک قاشق چایخوری با معده خالی میل کنید. روغن کرچک از آنجا که طعم خاصی دارد ، برای تسهیل در مصرف آن ، آب پرتقال تازه فشرده شده بنوشید. مدت زمان درمان حداکثر 3 روز است.

۱۴۰۰/۴/۲۶روغن کرچک برای سرماخوردگی و برونشیت. قبل از خواب یک داروی طبیعی کمی گرم شده روی سینه خود بمالید.

۱۴۰۰/۴/۲۶روغن کرچک بره تو چشم چی میشه ؟ روغن کرچک برای بیماری ها و قرمزی چشم. 1-2 قطره در هر چشم 1-2 بار در روز

۱۴۰۰/۴/۲۶روغن کرچک برای درمان مفاصل (آرتروز) و عضلات. 1) در صورت احساسات دردناک ، توصیه می شود ماساژ روزانه انجام دهید. روغن را در مناطق مشکل مالش دهید. 2) علاوه بر این ، این درمان به شما کمک می کند تا با کمردردی که به دلیل التهاب عصب سیاتیک ایجاد می شود مقابله کنید. روغن کرچک را به یک پارچه بمالید و سپس آن را به مدت 20-30 دقیقه در قسمت پایین کمر خود قرار دهید. برای تأثیر بیشتر ، این روش را هر 2 ساعت یک بار انجام دهید.

۱۴۰۰/۴/۲۶روغن کرچک برای درمان زگیل روغن را به مدت 15 دقیقه بر روی هر زگیل در جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید. برای پینه و خشکی پوست. ناحیه مشکل را با روغن درمان کنید و سپس آن را با یک پارچه نخی تمیز بپوشانید (جوراب بپوشید) به مدت 1-2 ساعت.

۱۴۰۰/۴/۲۷ مالیدن روغن کرچک به پوست صورت و بدن روغن کرچک به عنوان یک محصول آرایشی و بهداشتی غیرقابل تعویض است. از خواص گرانبهای آن می توان در مراقبت از پوست استفاده کرد و در درمان آفتاب سوختگی ، آکنه ، کشیدگی و حتی بیماری های قارچی اثبات شده است. مخصوصاً برای پوستهای خشک و حساس مناسب است. مصرف کنندگان روغن کرچک باید مراقب باشند. به دلیل غلظت ، روغن کرچک می تواند منافذ پوست را مسدود کرده و باعث جوش های پوستی شود. حتماً آن را با لایه برداری ترکیب کنید (هر 10 روز یک بار). این روغن نه تنها پوست را مرطوب می کند ، بلکه باعث کاهش چین و چروک پوست می شود. به لطف خواص آن ، تولید کلاژن و الاستین افزایش می یابد. اسیدهای چرب موجود در آن به راحتی در پوست نفوذ می کند ، به همین دلیل از آن برای کاهش جای زخم استفاده می شود. استفاده منظم از روغن کرچک ظاهری نرم ، سالم و مقوی به پوست می دهد. برای این اثر ، روزی یکبار مقدار کمی روی پوست مرطوب بمالید. این محصول معجزه می کند.

۱۴۰۰/۴/۲۷روغن کرچک برای جوش های سرسیاه این روش برای پوست های حساس مناسب نیست. روغن کرچک و روغن زیتون را به نسبت 1: 1 برای پوست چرب و 1: 2 برای پوست خشک کاملاً مخلوط کنید. این ترکیب را به مدت 5 دقیقه روی صورت خود ماساژ دهید. سپس یک حوله آغشته به آب گرم یا جوشانده گیاهان را روی آن قرار دهید. وقتی حوله خنک شد ، آن را با مقداری مخلوط روغن بردارید. دوباره حوله گرم بزنید. این کار را تا جایی انجام دهید که روغن کاملاً از بین نرود. پس از اتمام مراحل ، پوست را با آب و چند قطره لیمو بشویید.

۱۴۰۰/۴/۲۷برای پوست دور چشم برای و از بین بردن خطوط بیان ریز ، نوک انگشتان را با روغن کرچک آغشته کنید. بگذارید یک شب بماند. صبح با آب بشویید. تعداد تکرار در ماه 2-3 بار است. مالیدن روغن کرچک به موها از آنجا که روغن کرچک گردش خون را تحریک می کند ، متخصصان روغن کرچک را به افرادی که با ریزش مو و شوره سر مواجه هستند توصیه می کنند. زنان همچنین از آن به عنوان درمانی برای تقویت موهایی که در معرض عوامل مضر خارجی هستند استفاده می کنند. ماسک هایی با چند قطره روغن کرچک موهای آسیب دیده و شکننده را ضخیم ، تقویت و مرطوب می کنند. روغن کرچک را روی پوست سر ماساژ دهید. آن را با حوله گرم کنید. آن را به مدت 30-60 دقیقه نگه دارید ، سپس با شامپو بشویید. برای تأثیر بیشتر ، می توانید مقداری روغن پایه دیگر (زیتون ، بادام ، بیدمشک و غیره) اضافه کنید. این روش را 1-2 بار در هفته و به مدت 2-4 ماه تکرار کنید.

۱۴۰۰/۴/۲۷ مالیدن روغن کرچک برای مژه ها و ابروها . زنانی که از ریزش مژه و کمی ابرو شکایت دارند ، روغن کرچک را دارویی موثر برای مقابله با مشکلات خود پیدا می کنند. استفاده منظم از آن باعث می شود مژه ها و ابروهای شما تیره ، ضخیم و محکم شوند. اگر تصمیم دارید از روغن کرچک برای بهبود رشد ابرو استفاده کنید ، حداقل برای چند هفته از آن استفاده کنید. پس از تمیز کردن صورت ، هر شب روغن را به ابروهای خود بمالید. برای این کار می توانید از برس مخصوص استفاده کنید. اگر بعد از یک ماه تغییر مشاهده کردید ، می توانید دفعات درمان را کاهش دهید. برای پیشگیری ، حداقل هفته ای یک بار از روغن استفاده کنید. فواید روغن کرچک برای پوست و مو بسیار زیاد است. به لطف هزینه ارزان آن ، مراقبت های طبیعی و ایمن بسیار مقرون به صرفه می شود.

۱۴۰۰/۹/۲۳استفاده از روغن کرچک در زیبایی و زیبایی در مراقبت از مژه ها بسیار محبوب است . نه تنها به تسریع رشد مژه ها کمک می کند، بلکه به طور کلی موها را به خوبی تقویت می کند و از شکستن و ریزش آنها جلوگیری می کند. روغن کرچک برای مراقبت از مو عالی است - برای بهبود رشد و استحکام مو و مبارزه با شوره سر. موها را کاملا تغذیه می کند، اما شستن آن سخت است، برای این کار بهتر است با اضافه کردن کمی سرکه یا آب لیمو به آب موهای خود را آبکشی کنید.

۱۴۰۰/۹/۲۳روغن کرچک برای روشن شدن کک و مک و لکه های پیری و برای مبارزه با زگیل و زائدات روی پوست توصیه می شود چند بار در روز از روغن کرچک خالص روغن کاری لکه دار استفاده کنید.

۱۴۰۰/۹/۲۳روغن کرچک با روغن های زیتون، خولان دریایی، کنجد و هلو، و همچنین با روغن گل رز، جوانه گندم، آووکادو به خوبی ترکیب می شود.

۱۴۰۰/۹/۲۳هنگامی که روغن کرچک به طور مرتب استفاده می شود، معمولا کمی گرم می شود، البته روغن کرچک حاوی درصد بالایی از اسید ریسینولئیک است که اثر نرم کنندگی روی پوست دارد، اما می تواند باعث واکنش های آلرژیک پوستی نیز شود. بنابراین استفاده از آنها با دقت لازم است و استفاده از روغن کرچک خالص برای صورت بسیار نامطلوب است. بهتر است در کرم‌ها، لوسیون‌ها، ماسک‌ها، کرم‌ها و ژل‌های مخصوص چشم باشد یا همراه با روغن‌های طبیعی استفاده شود.

۱۴۰۰/۹/۲۳گیاه روغن کرچک در دوران باستان شناخته شده بود. دانه‌های آن در مقبره‌های فراعنه مصر که در قرون 3 تا 4 قبل از میلاد دفن شده بودند، یافت شده. از آفریقا به آسیا و در درجه اول به هند گسترش یافت. روغن دانه‌ها از دیرباز در آیورودا برای تولید داروها استفاده می‌شده است .امروزه هند رتبه اول تولید و صادرات روغن کرچک را در جهان دارد.

۱۴۰۰/۹/۲۳این گیاه توسط بریتانیایی ها از مستعمرات جنوبی خود در پایان قرن هجدهم به اروپا آورده شد. شروع به استفاده از آن در صنعت نساجی، چرم، عطرسازی و به عنوان دارو شد. روغن کرچک در قرن 19 و 20 برای روانکاری موتورهای احتراق داخلی و سایر قطعات هواپیما، ماشین آلات، ماشین آلات به دلیل خشک نشدن و یخ نزدن آن استفاده می شد.

۱۴۰۰/۹/۲۳دانه کرچک حاوی 40 تا 60 درصد روغن چرب است و هسته دانه حاوی 17 درصد پروتئین از جمله پروتئین های سمی است. گیاه کرچک یکی از سمی ترین گیاهان است. خوردن سه دانه باعث استفراغ و قولنج می شود، شش دانه برای کودکان کشنده و بیست دانه برای بزرگسالان کشنده است. با این حال، به خاطر دانه های روغنی کرچک، آن را کشت می کنند زیرا از آنها روغن کرچک یا ریسین به دست می آید . هنگام فشار دادن دانه ها تمام سموم در تفاله باقی می مانند و روغن بدست آمده از آنها کاملا بی ضرر است. بهترین کیفیت روغن کرچک است که با پرس سرد به دست می آید. تمام خواص مفید را حفظ می کند.

۱۴۰۰/۹/۲۳روغن کرچک مایعی غلیظ، چسبناک و زرد کم رنگ با بوی مشخص است. در بین روغن های گیاهی، بیشترین چگالی و ویسکوزیته را دارد. حاوی 85٪ اسید ریسینولئیک، اولئیک، لینولئیک و سایر اسیدها، پروتئین ها، گلیسیرین، ریسیتین، لکتین ها، آلکالوئیدها، اسید ریسیتیک، ویتامین E. از برگ ها، دانه ها، روغن، میوه ها و ریشه کرچک در پزشکی، به ویژه در آیورودا و در زیبایی شناسی استفاده می شود. از خواص درمانی گیاه روغن کرچک به شرح زیر استفاده می شود: - به عنوان یک ملین کلاسیک، موثر برای یبوست - به عنوان یک ضد عفونی کننده قوی، ضد باکتری، عامل التیام دهنده، التیام دهنده زخم ها، بریدگی ها، آبسه ها، آبسه ها، زخم ها، سوختگی ها این بخشی از برخی از لمینت است، به عنوان مثال. لوسیون ها یا پمادهایی که دارای عوامل ضد عفونی کننده هستند و می توانند بافت را بازسازی کنند. - برای روماتیسم و ​​کمر، ورم و التهاب را برطرف می کند

۱۴۰۰/۱۰/۱۶روغن کرچک ضد عفونی کننده، درمان بیماری های پوستی، بازسازی بافت ها، تغذیه، نرم کننده، مرطوب کننده و سفید کننده پوست، التیام دهنده زگیل و رشد و تقویت رشد مو و مژه، ملین کلاسیک

۱۴۰۰/۱۰/۲۱ برای شیردهی در طول تغذیه - به عنوان یک عامل عقیم کننده برای یک زن برای این منظور برگ کرچک را باید ظرف هفت روز پس از قاعدگی جوید. روغن کرچک نباید در اوایل بارداری توسط زنان مصرف شود زیرا ممکن است منجر به سقط جنین و افراد مبتلا به التهاب کلیه و عفونت های دستگاه گوارش شود.

۱۴۰۰/۱۰/۲۱عصاره کرچک و روغن کرچک در فرآورده های آرایشی برای مراقبت از مو، به ویژه برای بهبود رشد مو و برای مراقبت از صورت و بدن گنجانده شده است . گیاه روغن کرچک به دلیل استفاده در زیبایی شناسی - خاصیت مغذی و مرطوب کنندگی اسید ریسینولئیک دارای خواص نرم کنندگی است، پوست را تغذیه می کند، آن را نرم و صاف می کند. روغن کرچک یک جزء زیستی فعال است که به پوست کمک می کند تا یک سد محافظ در برابر خشکی ایجاد کند. خاصیت ارتجاعی پوست را بازیابی می کند، آن را تسکین می دهد، پوسته پوسته شدن، خشکی، خارش، زبری، زبری را از بین می برد. چین و چروک های ریز را از بین می برد، پوست را صاف و جوان می کند. مخصوصاً برای مراقبت از پوست خشک و حساس توصیه می شود . روغن کرچک موثر برای مراقبت از پوست حساس اطراف چشم و پوست پلک ها. روغن کرچک یک درمان عالی برای مراقبت از پوست پیر است - چین و چروک ها را صاف می کند، تورم را از بین می برد.

۱۴۰۰/۱۰/۲۱- روغن کرچک خاصیت سفید کنندگی دارد لکه های پیری را از بین می برد، پوست را سفید می کند، کک و مک را روشن می کند، در برابر بثورات کمک می کند. روغن کرچک همچنین برای درمان زگیل و سایر رشدهای پوستی استفاده می شود. - خاصیت ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی روغن کرچک روغن کرچک به پوست ملتهب، بثورات، آکنه، جوش، التیام بریدگی ها و زخم ها کمک می کند. برای سوختگی بسیار موثر است.

در ادامه بخوانید...

اقدام NHS به تست ایمپلنت چشم بیونیک در بیماران نابینا در سال 2017

در

پنج نفر با بیماری شناخته شده به عنوان رتینیت پیگمنتوزا در بیمارستان سلطنتی منچستر و پنج نفر در بیمارستان چشم پزشکی Moorfields در لندن ، سال آینده درمان می شوند.

 

 

به افراد عمل شده عینک  با یک دوربین که نور و سیگنال های بی سیم را به ایمپلنت نصب شده در شبکیه چشم می فرستد داده می شود.

رتینیت پیگمنتوزا یك بیماری ارثی است كه به صورت های مختلف(autosomal recessive, autosomal dominant, X-linked) به ارث می رسد. نوعی از آن كه به صورت منفرد و بدون سابقه فامیلی مشاهده است نیز دیده می شود. 

 

دربعضی از مواقع علائم این بیماری خود را از سنین كودكی نشان می دهد ولی در اغلب اوقات تا شروع دوران بزرگسالی این بیماری علائم چندانی ندارد. علائم این بیماری عبارتند از:

كاهش دید در شب و یا نور كم (شب كوری)nyctalopia
كاهش دید محیطی كه باعث دید تونلی یا tunnel vision می گردد.
در بعضی از انواع RP و در موارد پیشرفته باعث كاهش دید مركزی نیز می گردد.

مشاهده خطوط سیاه در شبكیه در هنگام معاینه ته چشم توسط چشم پزشك 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

لیزیک

در

در این عمل، چشم‌ پزشک برای شکل‌ دهی قرنیه و اصلاح عیب انکساری، مشابه روش لازک از لیزر اگزایمر استفاده می‌کند؛ و با استفاده از دستگاه میکروکراتوم و برداشتن لایه‌ای از قرنیه، اصلاح بینایی سطح قرنیه انجام می‌شود. اغلب بیماران پس از جراحی تا پایان عمر یا سال‌ها نیازی به استفاده از عینک نخواهند داشت.

مخترع این روش دانشمند ایرانی دکتر غلامعلی پیمان است. 

این نوع عمل جراحی تأثیرگذار بوده، درد کمی به همراه دارد، معمولاً یک یا سه روز پس از عمل بهبود می‌یابد و نیازی به بانداژ و بخیه ندارد.

نظرات

در ادامه بخوانید...