5 تمرین خانگی برای مقابله با سرفه

سرفه خشک


متأسفانه ، تعداد بیشتری از افراد در جهان  از بیماری هایی رنج می برند که علائم آن سرفه است: برونشیت سیگاری ، آسم ، سرفه آلرژیک فصلی ، عواقب عفونت ویروس کرونا. ساکنان شهرهای بزرگ بیشتر سرفه می کنند ، زیرا هوا از گازهای خروجی اتومبیل اشباع شده است. در این بررسی 5 تمرین خانگی ساده که به سرعت و به طور موثر اثر خلط آور را ایجاد می کنند و از بین رفتن سرفه را تسریع می کنند بحث خواهد کرد.


ژست کودک برای مقابله با سرفه  

 تمرین خانگی برای مقابله با سرفه خشک

این ژست به مبارزه با سرفه کمک می کند


تمام تمرینات موجود در این مقاله دارای اثر خلط آور است ، به این معنی که منحصراً با باز شدن قفسه سینه همراه است. این می تواند یک ماساژ عمدی فشار به جلو / عقب از ناحیه قفسه سینه باشد. بیایید با ژست کودک شروع کنیم. این تمرین با سهولت آشکار اجرای آن ، یکی از معجزه آسا ترین آساناهای یوگا است. در مورد پیشگیری از برونشیت ، مکانیسم به شرح زیر است: باسن بر روی قفسه سینه فشار می آورد و وزن بدن فرد فشار یکنواختی را ایجاد می کند. این ورزش یک سرکوب کننده سرفه همه کاره محسوب می شود.

 

ضربه زدن با مشت به سینه  برای مقابله با سرفه

 تمرین خانگی برای مقابله با سرفه خشک

به سینه ضربه می زنیم


این روش از تبت باستان است. این یک اثر گرم کننده عمومی دارد ، علاوه بر این ، آزاد سازی هر گونه ماده مضر از ریه ها و از ناحیه حلق را تضمین می کند. این روش در مبارزه با سرفه و آبریزش بینی نیز موثر است. قبل از اجرا باید مقدار زیادی دستمال کاغذی یا دستمال ذخیره کنید! قبل از ضربه زدن ، باید یک نفس عمیق بکشید ، در حالی که قفسه سینه را به سمت جلو و بیرون زده اید. پس از آن باید نفس خود را نگه دارید و به همان اندازه که می توانید آن را حفظ کنید ، با مشت و به کف ناحیه قفسه سینه ضربه بزنید. سپس همین کار را برای لبه های پایین تکرار کنید.

 

برای مقابله با سرفه دستان خود را بچرخانید و دست بزنید 

 تمرین خانگی برای مقابله با سرفه خشک
نوسانات بهبودی


یک ورزش پویا کلاسیک. نوسانات دست برای افرادی که کار کم تحرک دارند بسیار مفید است. دست ها باید همیشه بالاتر از سطح شانه باشند. هر نوسان در انتها با کف زدن کف دست ها دنبال می شود. اگر با ضربه زدن به پشت خود عوض شود ، اثر حتی بهتر است.

 

ژست ماهی برای مقابله با سرفه 

برای مقابله با سرفه 

ژست ماهی


حالت ماهی باعث باز شدن سریع قفسه سینه و ترشح بلغم هنگام سرفه می شود. شما باید روی زمین دراز بکشید ، سپس با آرنج کمی زمین را فشار دهید ، بدن را بالا بیاورید و سپس سر خود را با بالای سر خود روی زمین قرار دهید. ضمن حفظ ساختار پایدار ، با استفاده از  آرنج ، باید سینه را تا آنجا که ممکن است بالا ببرید. شما باید حداقل 30 ثانیه حالت را حفظ کنید. چندین بار در روز این کار را تکرار کنید و یک اثر خلط آور مداوم داشته باشید.

 

بازکردن سینه و بهم رساندن تیغه های شانه برای مقابله با سرفه  

 تمرین خانگی برای مقابله با سرفه خشک
این تمرین به سرفه کمک می کند.

 

این تمرین برای اصلاح وضعیت بدن طراحی شده است ، اما برای سرفه های مرطوب نیز عالی عمل می کند. هدف این است که تیغه های شانه را تا حد ممکن نزدیک نگه دارید. شانه ها تا احساس دردناک به سمت عقب کشیده می شوند. این کار را تا 10 بار در روز تکرار کنید ، حالت را برای 30-20 ثانیه نگه دارید.

برای تشخیص انواع سرفه و درمان مقاله سوال و جواب برای سرفه و شربت دکسترومتورفان  را بخوانید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • Loren 739 :

  فقط یک پزشک می تواند تشخیص را به درستی تعیین کند و درمان صحیح را تجویز کند! 1- باکتری ها و ویروس ها. این اولین علت سرفه خشک است. به عنوان یک قاعده ، سرفه بعد از یک بیماری یا در برابر پس زمینه خود را نشان می دهد. همان ARVI یا ویروس آنفلوانزا ، لارنژیت، تراكیت ، فارنژیت ، ذات الریه ، برونشیت ، COPD (بیماری انسداد ریوی مزمن) و اخیرا کرونا 2- بیماری سل. همچنین باعث سرفه خشک می شود. این در صورتی است که در مورد دستگاه تنفسی فوقانی صحبت کنیم. 3- بیماری های دستگاه گوارش. به عنوان مثال ، GERD (بیماری ریفلاکس معده) دلیل شایع سرفه است. درمان این بیماری طولانی و دشوار است. به خصوص اگر متخصص مهارت زیادی نداشته باشد و این بیماری را فراموش کند. با چنین بیماری ، محتوای معده به مری برده می شود. به همین دلیل ، تحریک ظاهر می شود ، زیرا غشای مخاطی مری با محتوای موجود در معده سازگار نیست - اسید کلریدریک برای مری مضر است. بنابراین ، یک سرفه وسواسی خشک شدید ، احساس تعریق ، قرمزی وجود دارد. 4- بیماری قلبی. دلایل دیگر شامل قلب است. اما اگر در مورد بیماری های قلبی صحبت کنیم ، تنگی نفس بیشتر است ، اما هنوز سرفه وجود دارد. و با نارسایی قلبی ، رشد می کند. 5- بیماری های غده تیروئید. بیماری تیروئید را فراموش نکنید. هنگامی که ملتهب ، متورم می شود ، گلو شروع به فشرده شدن از اینجا سرفه و همچنین مشکل در بلع می کند. 6- سرفه های آلرژیک . این آلرژی از هر نوع پیدایش ، از هر نوع است. حداکثر یک استنشاق از هر تحریک کننده - این باعث سرفه خشک می شود. 7- حالت عصبی به عنوان علت سرفه. بیماری عصبی ، استرس - همه اینها می تواند منجر به سرفه شود. 8- سیگار کشیدن امری واضح است. این یک بیماری انسدادی مزمن ریوی است و از آسم برونش نیز بدتر است ، زیرا درمان آن دشوارتر است. 9- صدمات. اگر در مورد آسیب هایی مانند ضربه به قفسه سینه صحبت کنیم ، در این صورت فرد بیشتر دچار خفگی می شود. سرفه خشک می تواند باشد ، اما به میزان کمتری. دشواری در تنفس و شوک دردناک.

  1400/5/6 8:16
 • Loren 739 :

  اطلاعات بیشتر در مورد علائم سرفه خشک. علائم می تواند کاملاً متفاوت باشد ، شروع سرفه با تب و سردرد ، پایان دادن به حالت تهوع ، استفراغ. هر چیزی می تواند همراه با سرفه باشد. و البته ، این علائم اضافی می تواند علت سرفه را تشخیص دهد. در واقع ، برای یک پزشک ، 90٪ موفقیت در تشخیص صحیح ، یک آنامنی است که به درستی جمع شده است. برای این است که ، پزشک می پرسد هنگامی که سرفه ایجاد می شود ، چه بیماری داشته ، چه بوده ، تحت درمان چه قرار گرفته و از آسیب های همزمان می پرسد. و همه اینها پزشک را راهنمایی می کند که ، به چه نوع بیماری شک کند. اگر ما در مورد بزرگسالان صحبت می کنیم ، معمولاً بیمار به دکتر مراجعه می کند و سعی می کند خود را با چیزی بهبود بخشد ، و حال او بسیار بد است . درمان هیچ تأثیری ندارد ، یا وضعیت بیمار بدتر شده است ، و در اینجا یک پزشک از این بابت محتاط است. در یک سرفه طولانی ، یک فرد تب بالا دارد ، وزن خود را از دست می دهد. علائم سرفه خشک: چگونه می توان بیماری را با سرفه خشک تشخیص داد؟ همچنین می توانید تاکی کاردی ، نقض بلع را یادداشت کنید. با این علائم ، ما قبلاً به موارد جدی تری مشکوک شده ایم ، به این معنی که بیمار باید فوراً با چنین علائمی با پزشک مشورت کند. اگر ما در مورد شایع ترین دلایل سرفه خشک (ARVI و FLU) صحبت کنیم - گرفتگی بینی ، قرمزی چشم ، آبریزش چشم. اما شایان ذکر است که سرفه کاملا خشک در طی بیماری در واقع یک پدیده نادر است.بیشتر اوقات ، پس از یک بیماری ، به عنوان یک پدیده باقیمانده رخ می دهد. همان برونشیت طولانی می شود ، هنگامی که او اغلب سرفه می کند ، کانونی از رفلکس سرفه در او ایجاد می شود و ما حتی مجبور به تجویز داروهایی برای سرکوب این رفلکس در مغز هستیم. واقعاً اتفاق می افتد فقط این که بدن به سرفه عادت کرده است ، مغز آن را به یاد می آورد و حتی پس از بیماری به تکانه های خود ادامه می دهد تا فرد از روی عادت سرفه کند

  1400/5/6 8:24
 • Loren 739 :

  درمان سرفه خشک در یک بزرگسال درمان سرفه خشک فقط به علت ایجاد علائم بستگی دارد. اگر ما در مورد رایج ترین پدیده - ویروس ها صحبت می کنیم ، این یک درمان ضد ویروسی است. بیشتر از همه ، ویروس ها در غشاهای مخاطی قرار می گیرند ، برای پاک کردن ویروس ها از غشاهای مخاطی ، بیش از حد ترشح مخاط در همه جا وجود دارد: بینی ، دهان ، دستگاه تنفسی فوقانی. اینها عمدتا آنتی هیستامین هستند ، در صورت وجود نوعی رینیت ، نوشیدن مایعات فراوان ، استراحت در رختخواب ، مرطوب شدن هوا داروهایی را در بینی تجویز می شود. اگر این نوع انسداد در حنجره است ، دکتر استنشاق را تجویز می کند.

  1400/5/6 8:28
 • Loren 739 :

  بیماران اغلب قبل از مراجعه به پزشک به داروخانه می آیند و برای سرفه خود چیزی می خواهند. و اولین چیزی که به آنها داده می شود موکلیتیک ها است( دارو هایی برای کاهش قوام خلط ؛ برای تخلیه آن کاهش ترشحات) ، یعنی آن دسته از داروهایی که بلغم را رقیق می کنند. و آنها حتی وضعیت را بدتر می کنند ، زیرا نشانه های مولکولیک چهار بیماری اصلی است. و در هیچ جای دیگری ثبت نشده اند. به هر حال ، سرفه اساساً یک واکنش محافظتی طبیعی بدن است. و استفاده از موکولیتیک اشتباه است. به طور معمول ، همیشه خلط تولید می شود ، فقط وقتی بیمار هستید بیشتر خلط تولید می شود و اگر از موکلیتیک استفاده کنید ، فقط افزایش می یابد ، این نامطلوب است. و البته ، خود درمانی فقط تشخیص پزشکان را دشوارتر می کند. اگر این بیماری دستگاه تنفسی است و سرفه خفقان آور و غیر قابل تحمل است ، بنابراین پزشک استنشاق با هورمون های استنشاقی را تجویز می کند. اما اگر سرفه از بیماری های دستگاه گوارش هستند ، این یک تصویر کاملاً متفاوت است. اگر سرفه از بیماری های قلب است ، باز هم اینها داروهای دیگر هستند. هیچ درمانی جهانی برای سرفه خشک وجود ندارد. تشخیص اینکه کدام دارو را مصرف کنید به عهده پزشک است. مشکل اصلی امروز ما در مورد سرفه های خشک ، مبتلایان به آلرژی هستند. در واقع ، همه بزرگسالان به چیزی حساسیت دارند ، اما تعیین منبع بسیار دشوار است. اما با توجه به اینکه ما در سرزمینی زندگی می کنیم که همه چیز شکوفا می شود و همه چیز رشد می کند. با این حال ، سرفه رایج ترین واکنش آلرژی است.

  1400/5/6 11:01
 • Loren 739 :

  پیشگیری از سرفه خشک اول از همه ، سیگار کشیدن توصیه نمی شود. امروزه بسیاری از آنها سیگار های الکترونیکی و قلیان را جایگزین سیگار کرده اند ، اما این وضعیت حتی بدتر است. مخصوصاً آخری دوستداران قلیان ، به ویژه کسانی که در مکان های عمومی سیگار می کشند ، باید بسیار احتیاط کنند. پزشکان از قلیان های عمومی نمونه برداری کردند و دریافتند که هر چقدر هم به طور کامل شسته شوند ، طیفی از باکتری ها تا E. coli و سل بر روی آنها باقی می ماند. با این حال بسیاری از باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند. ما امروزه با مقاومت آنتی بیوتیکی مشکل بزرگی داریم ، به زودی به این نتیجه خواهیم رسید که از گلودرد چرکی خواهیم مرد ، زیرا باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند.. ما در حال حاضر برخی از آنتی بیوتیک ها را از دست داده ایم ، به آنها حساس نیستیم. این در درجه اول به این واقعیت است که بیماران خود درمان می شوند ، آنها آنتی بیوتیک ها را از داروخانه خریداری می کنند. توصیه ها برای پیشگیری از سرفه خشک به شرح زیر است: قطع سیگار ، درمان بیماری های اساسی ، پیشگیری ، سبک زندگی سالم ، پیاده روی در خیابان ، ویتامین ها ، غذای سالم ، تمیز نگه داشتن آپارتمان ، تهویه منظم ، رطوبت در اتاق حدود 60٪ ، سیستم عصبی سالم ، احساسات مثبت تر

  1400/5/6 12:48

بیشتر بخوانید