به جای گوشت چی بخوریم

در

(سیارک)  :تخم مرغ ساده ترین، متنوع ترین و ارزانترین روش مصرف پروتئین است.

علاوه بر ارزان بودن، پروتئین روزانه شما را تامین میکند و عضله ساز است. تخم مرغ مملو از اسید آمینه، آنتی اکسیدان و آهن میباشد. زرده تخم مرغ یک ماده غذایی بنام choline دارد که با چربی مبارزه میکند. بنابراین با خوردن تخم مرغ خوش اندام میشوید.

بهتر است از تخم مرغ های بدون انتی بیوتیک، هرمون و واکسن استفاده کنید. اگر میخواهید به عفونتها و ویروس ها مبتلا نشوید. کافی است روزانه یک تخم مرغ به رژیم غذایی خود اضافه کنید. تخم مرغ سییستم ایمنی بدن را تقویت و هرمون تیروئید را تنظیم میکنید. کودکان و نوجوانان با خوردن تخم مرغ با بیماری "کیشان" و "کیشان بک" که قلب و مفاصل را تحت تاثیر قرار میدهند مبارزه میکنند.

پزشکان همیشه نگران نسبت کلسترول خوب (HDL) و کلسترول بد(LDL)  هستند. یک تخم مرغ 212 گرم کلسترول دارد و این به این معنی نیست که تخم مرغ کلسترول بد را افزایش میدهد. چون تخم مرغ LDL های بزرگ را افزایش میدهد، خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش میدهد.

تحقیقات نشان داده است تخم مرغ دارای ویتامین B2 میباشد که انرژی مورد نیاز بدن را تامین میکند. تخم مرغ علاوه بر ویتامین B2 ویتامین های B5  و B12 دارد که برای پوست، مو، چشم، کبد و  سیستم ایمنی بدن بسیار موثر است. تخم مرغ ماده مغذی بنام کولین دارد که کمبود کولین باعث اختلات عصبی شده و عملکرد شناختی مغز را کاهش میدهد. 20نوع اسید امینه برای زنده ماندن نیاز است که 11نوع ان را بدن تولید میکند. 9اسید امینه دیگر در تخم مرغ یافت میشود. کمبود اسید امینه باعث ضعف عضله و سیستم ایمنی بدن شده و بافت پوست و مو را تغییر میدهد. 2انتی اکسیدان لوتئین و زیگزاتئین بطور قابل توجهی خطر ابتلا به "ژنراسیون ماکولا " و اب مروارید را کاهش میدهد که این انتی اکسیدان ها فقط در تخم مرغ یافت میشوند. (کمبود این انتی اکسیدان ها منجر به اختلال بینایی در سالمندان میشود) با خوردن تخم مرغ تراکم استخوان های خود را بهبود دهید. یکی از منابع معدود ویتامین D  تخم مرغ میباشد که برای سلامتی استخوانها و دندانها بسیار مهم است.

تخم مرغ به جذب کلسیم کمک میکند. (کلسیم برای قلب، روده بزرگ و سوخت و ساز بدن بسیار مهم است) خوردن تخم مرغ بهترین و اسانترین روش افزایش متابولیسم بدن است.

با خوردن تخم مرغ احساس سیری کرده و کمتر غذا میخورید. تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین با کیفیت است که پروتئین مواد غذایی دیگر نسبت به ان سنجیده میشود. مطالعات نشان داده با خوردن غذاهایی با پروتئین بالا کمتر احساس گرسنگی میکنید. ممکن است تعجب کنید که تخم مرغ در مقیاس شاخص سیری بالاترین نمره را به خود اختصاص داده است. (اندازه گیری که نشان میدهد غذاها چگونه احساس سیر شدن را ایجاد میکنند) با خوردن تخم مرغ وزن خود را کاهش دهید. عمدتا از بین رفتن چربی با قدرت سیر کننده گی تخم مرغ مرتبط است در یک ازمایش 8روزه 2گروه هنگام صبحانه تخم مرغ و شیرینی داشته اند. که کالری صبحانه هر دو گروه یک اندازه باشد. گروهی که تخم مرغ مصرف کرده بودند نسبت به گروه دیگر 65درصد وزن و 16 درصد چربی از دست داده بودند و دور کمرشان نسبت به گروه دیگر 35درصد کوچکتر شده بود.منبع:msn.com

به به تخم مرغ

طرز تهیه اسنک تخم مرغ

طرز تهیه کاسرول سوسیس و تخم‌مرغ

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

حق انتشار مقالاتی که در سایت سیارک ثبت می شود متعلق به سایت سیارک است و امکان انتشار به صورت کلی یا بخشی از آن بدون ذکر نام منبع  (سیارک) ممنوع است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

محافظت از شریان ها با 8 خوراکی

در

اگر می خواهید از شریان ها محافظت کنیدو دارای قلبی سالم باشید 8 خوراکی زیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
1. روغن زیتون

- محتوای قابل توجهی از اسیدهای چرب و ترکیبات آنتی اکسیدانی به کاهش اثرات مضر رادیکال های آزاد و کلسترول اضافی کمک می کند.

2. دانه چیا

- دانه چیا باعث افزایش کشش شریان ها و جلوگیری از انباشته شدن پلاک های کلسترول می شود. 

3. گوجه فرنگی

- خوردن گوجه فرنگی باعث کاهش سطح کلسترول بد (LDL) می شود. علاوه بر این، میزان کلسترول را نیز تنظیم می کند وباعث کاهش فرآیندهای التهابی که در افزایش فشار خون موثرند می گردد.

4. دانه جو

- جو حاوی فیبر غذایی، کربوهیدرات ها و اسید آمینه ضروری می باشد. علاوه بر افزایش انرژی ،با بالا بردن میزان کلسترول خوب در بدن باعث سلامت قلب می شودو در هضم چربی ها موثر است.

5. بلوبری

- بلوبری با کاهش تجمع بیش از حد کلسترول و تری گلیسیرید به سلامت شریان ها کمک می کند.

- محتوای بالای ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر غذایی در بلو بری باعث افزایش فعالیت متابولیک و سوخت و ساز بدن می شود.

6. ماهی قزل آلا


-  خوردن ماهی آزاد حداقل دو بار در هفته باعث افزایش کلسترول خوب (HDL) در شریان ها می شود.

 7. آجیل

- باعث تمیزشدن شریان ها و حذف کلسترول بد (LDL) می شود.

- آجیل ها حاوی اسید آمینه هستند که از شریان های شما محافظت می کنند، و از اختلالات مربوط به التهاب و اضافه وزنجلوگیری بعمل می آورند.

8. زنجبیل

- حاوی مواد فعال با اثرات آنتی اکسیدان و ضد التهابی است.

- همچنین باعث کاهش تشکیل پلاک کلسترول می شود.

- از سختی زودرس شریانها جلوگیری می کند.

در سیارک بخوانیم:

افزایش کلسترول خوب در بدن 8 خوراکی

رژیم غذایی کم کلسترول

علائم کلسترول بالا

جلوگیری از افزایش کلسترول با واکسن

بهترین رژیم غذایی برای سال ۲۰۱۸

رژیم غذایی طیف دین اورنیش (Ornish)

رژیم غذایی حجمی (Volumetrics)

رژیم غذایی برای درمان کبد چرب

آشپزی غذاهای رژیمی برای لاغری

رژیم غذایی هیپوگلیسمی (قند خون پایین)

رژیم غذایی رنگین کمان

رژیم لاغری کربوهیدرات

رژیم غذایی شکم شش تکه

نظرات

در ادامه بخوانید...

حداکثر چند تخم مرغ بخوریم؟

در

تخم مرغ خطری برای سلامتی نیست. در حقیقت، برای شما خوب هستند. پس چه تعداد بخوریم؟

منبع کلسترول - تعجب کردید، همان تخم مرغ بدنام! روزهای موثر بودن تخم مرغ نیز بازخواهد گشت. فروش تخم مرغ در انگلستان در سال 2014 تا 2.4 درصد افزایش یافت.

در سال 2007 توصیه بنیاد قلب انگلستان حداکثر 3 تخم مرغ در هفته بود ولی حالا دستور پخت انواع تخم مرغ را در وب سایت قرار داده.

 

تخم مرغ از خطر سلامتی تبرئه می شود- تازه ترین یافته های کمیته اصول رژیم در آمریکا بیان می دارد که خوردن تخم مرغ دارای کلسترول بالا تاثیری بر سطح کلسترول خون ندارد. بنابراین محدودیت تخم مرغ از نظر کلسترول رژیمی را حذف کرده است. زرده بزرگ حاوی 210میلی گرم کلسترول است و محدودیت کلسترول قبلی 300 میلی گرم در روز بود. تازه ترین گزارش پیش نویس کمیته بیان می دارد که خوردن چربی اشباع شده در برخی محصولات گوشتی و رژیمی می تواند عامل موثری در توقف ارتروز و بیماریهای قبلی باشد.

اژانس استاندارد غذایی (FSA) تخم مرغ را به عنوان منبع غنی سرشار از پروتئین با کیفیت بالا لیست می کند که به تبیین شهرت آنها در رژیم های با پروتئین بالا می پردازد. تخم مرغ در رژیم های قدیمی بعنوان غذای مغذی شناخته می شد. امروزه استفاده از این رژیم غذایی، و پختن تخم مرغ خوب می باشد (اما نباید در روغن زیاد باشد).(سیارک)

متقاعد شدید؟ حتی توصیه های مربوط به خوردن تخم مرغ قبل از اینکه تاریخ آنها بگذرد، یعنی براساس گفته FSA تا دو روز سالم می باشند، وجود دارد و البته تا زمانیکه سفیده و زرده آنها خوب بپزد.

حداکثر چند تخم مرغ بخوریم؟

شخصا، از تخم مرغ متنفرم مگر در کیک و مایونز، اما نه تنها تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین می باشد بلکه میزان چربی آنها غیراشباع است (طبق گفته اژانس استاندارد غذایی 44درصد چربی اشباع نشده دارد). یک تخم مرغ متوسط دارای 80 کالری می باشد، نسبتا ارزان است، پخت آن آسان می باشد و زرده تخم مرغ حاوص مواد مغذی و مفیدی همچون ویتامین ب 12، ریبوفلاوین و ویتامین د می باشد.(سیارک)

هیچ دلیل خوبی برای تعداد مصرفی تخم مرغ وجود ندارد اما تحقیقات نشان می دهند که یک تخم مرغ در روز خوب می باشد- اگرچه می تواند خطر بیماری قلبی را در افراد مبتلا به دیابت افزایش دهد. شواهد زیادی از خوردن سه یا چند تخم مرغ در روز و عدم ضرر تخم مرغ نیز گزارش شده است. تخم مرغ نسبت به غلات شکردار،‌ صبحانه سالم تری می باشد البته در صورتیکه با محصولات کم چربی استفاده شوند. یعنی با سس و گوشت سرخ شده و با تست کره دار و پر از نمک میل نشود.

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 ماده غذایی سرشار از پروتئین

در

آیا نیاز به پروتئین دارید؟وقت آن رسیده است که به چیزی فراتر از سینه مرغ بیاندیشید. به گفته مدرس تغذیه، و محقق فوق دکترا در زمینه پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی در دانشکده پزشکی  "مردم گیاهخوار نیاز به پروتئین بیشتری دارند، و افراد همه چیز خوار نیز می توانند از افزودن غذاهایی گیاهی به رژیم غذایی خود سود ببرند، زیرا آن ها دارای فیبر و مواد مغذی بالایی هستند".برخی از این مواد غذایی سرشار از پروتئین تعجب آور هستند.و جای نگرانی نیست، هیچ گونه پودر پروتئین وجود ندارد.(سیارک)

سویا


یک فنجان سویا حاوی 22 گرم پروتئین ؛ یک چهارم کلسیم روزانه، آهن، پتاسیم و منیزیم؛ همچنین نصف ویتامین C روزانه و فولات است.


 عدس


علاوه بر 18 گرم پروتئین به ازای هر فنجان،این حبوبات دارای 16 گرم فیبر؛ بیش از یک سوم نیاز آهن روزانه؛ و 90 درصد نیاز فولات روزانه است.عدس همچنین دارای ویتامین B می باشد، که همین امر ماده غذایی را به انرژی تبدیل می کند.


ماکارونی گندم


ماکارونی معمول را با ماکارونی گندم تعویض کنید.در حالی که 8 گرم پروتئین همان مقدار در ماکارونی سفید است، گندم دارای فیبر بیشتر بوده و منبع خوبی برای ویتامین B می باشد.

دانه گندم


در حال حاضر می دانید غلاتی از قبیل کوینولا دارای پروتئین بالایی هستند، اما آیا دانه گندم را امتحان کرده اید؟این دانه چند منظوره برای صبحانه، ناهار یا شام مطلوب می باشد، علاوه بر این به ازای یک چهارم فنجان دارای 6 گرم پروتئین است.غلاتی مانند کاموت، فارو و گندم سیاه همگی دارای همان مقدار پروتئین هستند.


کره بادام زمینی


کره بادام زمینی و دیگر کره مغزها دارای همان سطح پروتئین هستند.در این مورد، 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی دارای 8 گرم پروتئین است.(سیارک)

 

نخود فرنگی


این دانه های ریز دارای 8 گرم پروتئین به ازای هر فنجان علاوه بر 7 گرم فیبر هستند.نخود فرنگی خام همچنین دارای ویتامین C و تقریبا نیمی از ویتامین K روزانه است.


کلم بروکلی


در اینجا دلیل خوبی برای خوردن کلم بروکلی وجود دارد:حاوی 3 گرم پروتئین به ازای هر فنجان، ویتامین C و K، و 8 درصد پتاسیم روزانه است.


 کلم پیچ


در حالی که سبک آماده سازی مقدار مواد مغذی موجود برای جذب توسط بدن را تغییر می دهد، مقدار پروتئین را تغییر نمی دهد.کلم پیچ، مانند اکثر سبزیجات برگ دار، دارای حدودا 2 تا 4 گرم پروتئین به ازای 2 فنجان خام، یا نصف فنجان پخته است.نکته:همچنین دارای ویتامین A، B، C، و K است.

 


 پنیر با چربی 1%


4 اونس پنیر دارای 14 گرم پروتئین است.به عنوان مبنا برای مصرف خانگی مورد آن را امتحان کنید.

ماست یونانی  بدون چربی ساده


ماست یونانی دارای 8 گرم پروتئین به ازای هر فنجان است، اما در مورد نوع طعم دار که دارای کالری بسیاری است احتیاط کنید.نمونه های طعم دار همچنین در کل دارای پروتئین کمتری هستند، بنابراین سالم ترین گزینه استفاده از ماست ساده و افزودن میوه تازه است.در صورت نیاز برای شیرین شدن مقداری عسل بیافزائید.(سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات خود را در مورد اثربخشی این پست با ما به اشتراک بگذارید....

نظرات

در ادامه بخوانید...

به به تخم مرغ

در

تخم مرغ علاوه بر چربی (زرده) و پروتئین (سفیده) از مقادیر بسیار زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن تشکیل شده است که در زیر به آن اشاره شده است. میزان مجاز مصرف روزانه 2 عدد در روز و برای از بین بردن سالمونلا باید بصورت کاملا  پخته مصرف شود.(سیارک

خالص ترین نوع پروتئین

سفیده تخم مرغ  از خالص ترین نوع پروتیین ها می باشد .  پروتئین سفیده تخم مرغ به عنوان استاندارد در محاسبه پروتئین سایر غذاها استفاده می شود.

ویتامین ها

A: مناسب برای پوست و رشد (سیارک
D: با تولید کلسیم مقاومت استخوان ها را افزایش می دهد
E: از سلول ها در برابر فرایند اکسایش جلوگیری می کند
B1: باعث آزاد شدن انرژی موجود در کربوهیدرات ها می شود
B2: انرژی موجود در چربی ها و پروتئین ها را آزاد می کند
B6: سوخت و ساز پروتئین در بدن را بهبود می بخشد
B12: در ساختار بافت های عصبی و سلول های خونی نقش مهمی دارد

مواد معدنی

آهن: در ساخت گلبول های قرمز خون بسیار موثر است
روی: به تعادل آنزیم ها کمک کرده و فرایند بلوغ را تسریع می بخشد
کلسیم: مهمترین ماده معدنی در تقویت استخوان و دندان
ید: ترشح هورمون ها تیروئید را کنترل می کند
سلنیوم: مانند ویتامین E از سلول ها در برابر فرایند اکسایش محافظت می کند.   

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸ممنون، کاش بیشتر غذاها مثل تخم مرغ راحت آماده میشد.

۱۳۹۵/۷/۵سلام مفید بود. خدا قوت

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه نرگسی اسفناج

در

(سیارک) : نرگسی اسفناج یکی از غذاهای محلی مازندران است.
نرگسی اسفناج را می توانید در وعده ناهار ، میان وعده ، شام و پیش غذا میل بفرمایید .

مواد لازم برای تهیه نرگسی اسفناج

اسفناج تازه/ 500 گرم
پیاز /2 عدد
تخم مرغ /4 عدد
سیر /4 حبه

طرز تهیه نرگسی اسفناج

اسفناج ها را تمیز کرده ،شسته و  سپس داخل قابلمه ای بریزید ،  15 دقیقه با حرارت ملایم اسفناج ها را بدون آب بپزید. اگر قبل از ریختن در قابلمه ، اسفناج ها را کمی با چاقو ریز کنید در زمان پخت هم مقداری آب می اندازد و هم رنگش سبز تر می شود.
-  پیاز را خلالی ریز کرده و در روغن تفت داده تا نرم و سبک شوند، سیرهای رنده شده را با پیازها تفت دهید.
-  اسفناج  های پخته را  به تابه پیاز و سیر اضافه کرده  و چند دقیقه باهم تفت دهید.
-  نمک و فلفل را اضافه کنید و درآخر نیز تخم مرغ ها را روی اسفناج ها بشکنید و با حرارت کم اجازه دهید تخم مرغ ها بسته شوند سپس نرگسی را در ظرف بکشید و سرو کنید .(می توانید تخم مرغ را با اسفناج بهم بزنید ویا بصورت کامل روی اسفناج ها بشکنید و بگذارید تا زرده تخم مرغ عسلی شود.)

- نرگسی اسفناج آماده است نوش جان.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ آیا شما آشپزی می کنید؟در صورتی که غذایی را بصورت خاص تهیه می کنید طرز تهیه آن را در قسمت نظر ها بگذارید تا بنام شما در پست جدید گذاشته شود.لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه اسنک تخم مرغ

در

(سیارک)  مواد لازم برای تهیه اسنک تخم مرغ

- تخم مرغ 2 عدد
- نان تست 2 عدد
- روغن یا کره به مقدار لازم

طرز تهیه اسنک تخم مرغ :


داخل ماهیتابه روغن ریخته و روی حرارت متوسط قرار می دهیم  تا داغ شود. با استفاده از لیوان بخش میانی نان تست را قالب زده  و خارج می کنیم.

پس از اینکه روغن داغ شد نان ها را داخل ماهیتابه قرار گذاشته و با حرارت ملایم اجازه می دهیم کمی نان برشته و طلایی شود. حالا نان را برگردانیم و 1 تخم مرغ کامل را داخل گودی نان می ریزیم . کمی صبر کنید تا تخم مرغ بسته و آماده شود ( با این روش تخم مرغ عسلی خواهید داشت ).در صورتی که تخم مرغ عسلی دوست ندارید و می خواهید  دو طرف تخم مرغ پخته شود میتوانید همزمان با قرار دادن نان در ماهیتابه تخم مرغ را در قسمت خالی نان تست بریزید و پس از اینکه یک طرف سرخ شد برگردانید تا طرف دیگر آن نیز برشته و سرخ شود سپس سرو نمایید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۹درستش کردم...خوشمزه میشه.فقط توصیه می کنم با کره درست کنید و کمی فلفل سیاه رو تخم مرغ بپاشید خیلی عالی میشه

۱۳۹۵/۱۰/۲۸ظاهرش که خوشمزس

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Dovolil bych si oponovat. Pokud nÄ›kdo si pÅ™isvojí cizí práci anebo ve spnÃci¡leím případÄ› vÄ›tší podíl na díle než skutečnÄ› mÄ›l, tak je plagiátor. A to platí bez pardonu. Jan Tvrzený

در ادامه بخوانید...