غذای سالم و مضر برای صبحانه

غذای سالم و مضر برای صبحانه
برخی از غذاها برای صبحانه توصیه نمی شوند، در حالی که بعضی از غذا ها به افزایش انرژی بدون به خطر انداختن سلامتی کمک می کنند.

 

غذاهای سالم و مضر برای صبحانه

دلیل خاصی وجود دارد که چرا غذاهای خاصی برای خوردن با معده خالی توصیه نمی شود. برای هر محصول دلایل خاصی دارد. به طور کلی، غذاهایی که غشای مخاط معده را تحریک می کنند، سطح قند خون را افزایش می دهند و غذاهای بیش از حد چرب برای صبحانه مناسب نیستند. بعد از خواندن این پست همه چیز را درک خواهید کرد.
 
اگرچه بسیاری از مردم یک صبحانه کامل با یک لیوان آب پرتقال می خورند، در واقع این نوع تغذیه خوب نیست، میوه های مرکبات برای اولین وعده غذایی یا صبحانه مناسب نیستند. اسید باعث تخریب غشای مخاط معده می شود و این علت سوزش سر دل و سایر مشکلات در بخش دستگاه گوارش است. به همین دلیل از خوردن سبزیجات و میوه ها خام برای صبحانه جلوگیری کنید. سبزیجات و میوه ها می توانند برای میان وعده خورده شوند، اما تنها بعد از خوردن صبحانه.
 
غذاهای بسیار چرب مانند قطعات گوشت با مقدار زیادی گوشت سرخ شده ، برای صبحانه خوب نیستند. هضم آنها بیش از حد به سیستم گوارش فشار وارد می کند و این باعث احساس سنگینی و هضم نشدن را به همراه دارد.
 
برای صبحانه، بهتر است محصولات شیرین را استفاده نکنید. غذاهایی با کربوهیدراتهایی که سریع هضم و جذب می شوند باعث افزایش شدید سطح قند خون می شوند و این برای بدن خیلی خوب نیست. بهتر است روز را با غذاهای غنی از کربوهیدراتهایی دید هضم شروع کنید.
غلات مختلف، ظروف تخم مرغ، نان کامل گندم( نان سبوسدار) و پنیر کاملا مناسب برای صبحانه هستند. به عنوان یک افزودنی برای غلات، می توانید از آجیل، میوه های خشک، عسل، انواع توت ها استفاده کنید.
 

 

محصولاتی که برای صبحانه مناسب نیست

پس از تجزیه و تحلیل از محبوب ترین محصولاتی که برای صبحانه استفاده می شود،
متخصصان تغذیه آمریکایی گفته اند که بیشتر مردم برای صبحانه، تخم مرغ، ساندویچ، غلات، قهوه و آب می خورند. کارشناسان معتقدند که هر صبحانه نمی تواند مفید باشد، اغلب آنها مضر هستند.
 
به خصوص متخصصان تغذیه توصیه به توجه به ساندویچ های شما می کنند. به طور خاص، نان سفید می تواند سوزش سر دل و دیگر علائم ناخوشایند در دستگاه گوارش را باعث شود. بنابراین، نان برای صبحانه بهتر است که کامل و دارای سبوس باشد. این نان  منبع بسیاری از کربوهیدرات، حاوی ویتامین های بیشتر، مواد معدنی و فیبر است.
 
این نیز بسیار مهم است که شما ساندویچ را با لیست ممنوعه شامل سوسیس، گوشت های دودی، پنیر چرب از لیست خود حذف کنید. این محصولات در اصل توصیه نمی شود، اما در صبح آنها به خصوص خطرناک تر هستند به علت داشتن - ادویه جات، ترشی جات، گوشت، مقدار زیادی نمک و چربی تاثیر منفی بر کار دستگاه گوارش می گذارند. علاوه بر این، آنها نه تنها باعث اختلالات گوارشی خفیف، بلکه به توسعه التهاب،التهاب معده و زخم معده منجر می شوند.
شیرینی یک بمب واقعی کربوهیدرات است که باعث افزایش شدید سطح قند خون می شود. در همان لحظه استفاده، ولی چند ساعت بعد شما احساس گرسنگی خواهید کرد.توصیه نمی شود که محصولات شیرین را در صبحانه بخورید، به خصوص در معده خالی.
 
آب میوه و میوه های تازه، به ویژه ترش، می تواند در میان وعده بعد از صبحانه باشد. بهتر است از آبمیوه ها و میوه ها با معده خالی استفاده نکنید - آنها مخاط معده را تحریک می کنند و می توانند باعث ایجاد گاستریت، زخم معده و سایر بیماری ها شوند.
 
بر اساس نتایج، یک لیست کامل از غذاهایی که برای غذا خوردن برای صبحانه مضر هستند، تهیه شده است. آنها شامل نه تنها سوسیس های دودی، بلکه آب میوه های تازه نیز بودند. ثابت شده است که آبمیوه های طبیعی در معده خالی برای معده مضر هستند و می توانند ظاهر گاستریت یا تشدید آن را تحریک کنند. همین امر برای قهوه نیز صادق است. بهتر است که تنها در میان وعده بخوریم.
صبح برای ما مهم است که انرژی و شادی را برای تمام روز به دست آوریم. به نظر می رسد که برخی از غذاها برای صبحانه نباید خورده شوند، در غیر این صورت شما باید در تمام طول روز احساس خواب آلودگی کنید. اول از همه، شما باید مواد غذایی با قند بالا را اجتناب کنید. شیرینی انتخاب بد برای شروع روز است. اما محصولات به ظاهر بسیار مفید است که نباید در صبح مصرف شود، اگر شما نیاز به قدرت و انرژی زیادی دارید.
 

برای صبحانه نباید اسفناج و موز بخورید.

این محصولات بسیار مفید هستند اما منیزیم زیادی دارند. این یک اثر آرام بخش دارد، بنابراین باعث خواب آلودگی می شود. برنج قهوه ای همچنین دارای اثر آرام بخش است. این یک روش عالی برای تقویت سیستم عصبی و محافظت در برابر استرس است، اما صبح بهتر است از برنج قهوه ای خودداری شود.

برای صبحانه پنیر خامه ای نخورید.

برای صبحانه پنیر گیلاس نخورید.
بسیاری از مردم مایلند در وعده صبحانه پنیر خامه ای بخورند، اما پنیر خامه ای حاوی اسید آمینه تریپتوفان هستند که باعث خواب آلودگی می شود. بنابراین، بعد از ظهر برای خوردن پنیر بهتر است ، به عنوان مثال، برای میان وعده بعد از ظهر با چای. یکی دیگر از محصولات "خواب آلود" گیلاس است. این یک منبع ملاتونین طبیعی است، بنابراین بهتر است که گیلاس را برای شام بخورید - انواع توت های آبدار به شما کمک می کنند که کاملا بخوابید و پوست شما دوباره جوان شود.
 
همچنین مواد غذایی سنگین مانند گوشت قرمز، محصولات آردی، محصولات لبنی و غذا های سریع برای صبحانه مناسب نیستند. به منظور هضم چنین صبحانه، بدن مقدار زیادی انرژی را صرف می کند و شما خسته خواهید شد.
 
با توجه به نظر خواهی برای  بهترین صبحانه چیست؟ نظرات زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، برخی از متخصصان تغذیه معتقدند که میتوانید هر آنچه که برای صبحانه میخواهید بخورید، زیرا بدن هنوز در طول روز از کالری اضافی استفاده میکند. دیگران می خواهند برای صبحانه کمی کمتر از نصف کالری روزانه غذا بخورند، در حالی که دیگران، برعکس، صبحانه خود را محدود می کنند.
در هر صورت، شما می توانید غذاهای سالم و مناسب برای صبحانه را انتخاب کنید تا بدین ترتیب بدن بیشترین سود را به دست آورد.

 

محصولاتی که برای صبحانه مناسب است

بهترین گزینه برای صبحانه، تخم مرغ، غلات و سالاد سبزیجات تازه است. اگر میخواهید صبحانه ای از گوشت داشته باشید، بهتر است گوشت سفید را انتخاب کنید، مانند سینه مرغ، بوقلمون.
 
اما برای ترجیح دادن غذاهای فرنی یا تخم مرغ بسیار ساده تر است - آنها بسیار سریع آماده می شوند. و گزینه های گوناگون برای تهیه آن به شما کمک می کند که صبحانه متنوع داشته باشید. کرفس یک منبع عالی از کربوهیدراتهای طولانی مدت است که بدین معنی است که شما برای نیمه اول روز انرژی دریافت می کنید. تخم مرغ همچنین حاوی بسیاری از ویتامین ها، عناصر کمیاب و پروتئین است که به شما کمک می کند تا روز را به طور مثبت شروع کنید.
 

 

بهترین زمان برای صرف صبحانه

صبحانه یکی از مهمترین وعده های غذایی روز است. و مسئولیت تامین انرژی برای تمام روز را فراهم می کند. متخصصان تغذیه و دیگر متخصصان بارها و بارها بحث کرده اند که چه زمانی برای اولین بار در یک روز غذا بخورند؟ و در نهایت، دانشمندان توانستند زمان مناسب برای صبحانه را محاسبه کنند.
 
پژوهش در این زمینه شامل دانشمندان ایالات متحده آمریکا شد. چندین آزمایش کمک کرد که برای اولین بار در یک روز شما نیاز به غذا در عرض یک ساعت پس از بیدار شدن از خواب باشد.
 
توجه داشته باشید که بسیاری از مردم مدرن ترجیح می دهند که صبحانه نخورند. این به به دو دلیل : یا کمبود وقت برای یک وعده غذایی کامل، و یا بی میلی و بی اشتهایی .
 
اما صبحانه فوق العاده مهم است: معلوم می شود که نه تنها به شما انرژی می دهد، بلکه بدن انسان را بیدار می کند، کار متابولیسم را آغاز می کند، سطح قند و انسولین را در خون تثبیت می کند.
 
به گفته دانشمندان یک فرد یک ساعت بعد از بیدار شدن باید صبحانه بخورد. اگر این کار انجام نشود، پس از آن فوق العاده دیر است و در طول تمام روز، فرد هر چیزی را که گیر بیاورد می خورد، غذاهای مضر را می خورد و احساس گرسنگی شدیدی می کند، تقریبا سه برابر بیشتر از صبحانه، می خورد اما باز هم گرسنه است.اما مزایای مقدار زیادی مواد غذایی خورده شده در طول روز، دیگر آن تاثیری را که صبحانه به شما می دهد، نمی دهد. 
 
همچنین، دانشمندان متوجه شده اند که صبحانه خوشمزه بلافاصله پس از خواب کمک می کند تا روحیه خود را بالا ببریم، مغز را تغذیه کرده و به توسعه حافظه، تفکر، توانایی های شناختی کمک می کند. بنابراین فراموش نکنید که صبحانه بخورید!

 

بهترین محصول برای صبحانه

این پژوهش شامل محققان انگلستان بود. آنها متوجه شدند که تخم مرغ باید در صبح خورده شود این صبحانه مفید و خوشمزه است. واقعیت این است که چنین صبحانه ای به فرد حداکثر انرژی و سود را، به جای ساندویچ سوسیس معمولی می دهد.
 
به عنوان بخشی از مطالعه، کارشناسان یک آزمایش انجام دادند: دانشمندان می خواستند بدانند که چگونه تخم مرغ ها بر بدن انسان اثر می گذارند. معلوم شد که تخم مرغ می تواند حداکثر مواد مغذی و انرژی را برای تمام روز فراهم کند. بدن از پروتئین اشباع شده و معده می تواند سریعتر غذا را هضم کند. بنابراین یک فرد انرژی را سریعتر دریافت می کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید