چگونه در خانه ماده سرطان زا و خطرناک را از برنج حذف کنیم

برنج
 

بدون شک برنج به عنوان یک محصول بسیار سالم در نظر گرفته می شود و در برخی کشورها اصلی ترین مواد غذایی است. با این حال ، چندی پیش مشخص شد که طی چند سال گذشته ، غلظت آرسنیک در زمین و آب مناطقی که برنج کشت می شود ، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. دانشمندان می گویند می توان تصور کرد که آرسنیک موجود در برنج سالانه بیش از 50،000 مرگ زودرس دارد.

 

کارشناسان انگلیسی اخیراً یک روش ایمن پخت برنج را کشف کرده اند که بیشتر آرسنیک را از آن دفع می کند: ما در مورد 50-70 درصد صحبت می کنیم. محتوای مواد مغذی در همان سطح باقی می ماند.به گفته دانشمندان ، روشی که آنها بخارپز می نامند می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برنج را باید به مدت پنج دقیقه در آب جوشانده بخار پز کرده ، سپس آب را خالی کنید. بعد ، برنج را به آرامی بپزید تا آب آن را جذب کند.(تقریبا مثل آبکش کردن ما ایرانی هاست با این تفات که ما بیشتر مواد مغذی را دور می ریزیم)

 

واقعیت این است که آرسنیک یک ماده سرطان زا در آب است ؛ به راحتی در برنج و ده برابر بیشتر از غلات دیگر جمع می شود. کارشناسان آمریکایی خاطرنشان می کنند که تمام غذاهایی که حاوی برنج هستند (به ویژه برنج قهوه ای) حاوی آرسنیک نیز هستند.

 

آرسنیک می تواند منجر به توسعه سرطان و بیماری های قلبی عروقی شود. علاوه بر این ، ممکن است در افراد ضایعات پوستی و زبری پوست در کف دست و پا ایجاد شود (هایپرکراتوز). این علائم می توانند پیش درآمد سرطان پوست باشند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید