دانشمندان ثابت کرده اند که سیب زمینی برای زنان مفید است

سیب زمینی


متخصصان دانشگاه ایالتی مک مستر (انتاریو ، کانادا) یک مطالعه انجام دادند و فهمیدند که چرا سیب زمینی برای زنان بسیار مهم است. آنها مقاله علمی خود را در مجله Nutrients منتشر کردند.

جای تعجب است که بسیاری از متخصصان تغذیه و متخصصان تغذیه سالم معتقدند سیب زمینی برای بدن مضر است ، زیرا حاوی نشاسته زیادی است. چگونه متخصصان کانادایی می توانند این سبزی غده ای را احیا کنند.


در بخشی از مطالعه ، کانادایی ها سلامت و تناسب اندام 24 زن 18-24 ساله را بررسی کردند. دختران به دو گروه تقسیم شدند. داوطلبان از دو هفته اول یک پودینگ ویژه میل کردند (هر وعده حاوی 25 گرم پروتئین سیب زمینی جدا شده). گروه دوم چنین ظرفی دریافت نکردند. قابل توجه است که همه دختران نیز به روش معمول خود می خورند. 

پس از 14 روز ، شرکت کنندگان در آزمایش بررسی شدند. معلوم شد که در ماهیچه های آن دخترانی که پروتئین سیب زمینی دریافت کرده اند ، تولید فعال پروتئین های میوفیبیلار وجود دارد. به همین دلیل ، ماهیچه های اسکلتی قوی تر شدند. 

نکته قابل توجه این است که قبلاً دانشمندان معتقد بودند که تنها پروتئین های منشأ حیوانی باعث بهبود عملکرد عضلات می شوند. با این حال ، داده های تجربی نشان می دهد که پروتئین های موجود از سیب زمینی به عنوان مثال نسبت به مرغ عملکرد کمتری ندارد. 

نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند كه شما نباید حتی از كسانی كه در حال از دست دادن وزن هستند یا ورزش می كنند ، از خوردن سیب زمینی منع كنید. فقط دانستن تعادل در خوردن و اندازه  مهم است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید