5 خواص شگفت انگیز چغندر

چغندر

آیا شما عادت به خوردن چغندر دارید؟ بدانید که این غذا فواید زیادی دارد. ما به شما اجازه می دهیم در این مقاله خواص چغندر را کشف کنید!

چغندر گیاهی است که خیلی اوقات فراموش می شود و به دلایل خوبی فواید زیادی برای سلامتی ما دارد. چغندر از سبزیجات متحد واقعی برای یک زندگی سالم تر است.  یک سبزی شگفت انگیز برای اضافه کردن فوری در برنامه تغذیه و رژیم غذایی خود.

این سبزی ریشه ای، بمبی از ویتامین ها و فیبرها است . برای جلوگیری از کمبود منیزیم ، مواد معدنی ، کلسیم و پتاسیم مناسب است. 

چغندر برای قلب مفید است

برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی احتمالی ، چغندر ایده آل است. به دلیل غلظت بالای پتاسیم و آنتی اکسیدان ، به کاهش فشار خون کمک کرده و کلسترول را کاهش می دهد. از این رو مشکلات قلبی به خوبی پیشگیری می شود و مهمتر از همه از آن جلوگیری می شود.

 

چغندر بیماریهای التهابی را کاهش می دهد

اگر یک ماده وجود داشته باشد که سرشار از آنتی اکسیدان باشد ، آن چغندر است. بنابراین یک متحد عالی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های التهابی مزمن به علت  چاقی یا بیماری کرون به عنوان مثال است. بنابراین ایده آل این است که حداقل یک بار در هفته مصرف کنید.

 

چغندر از سرطان جلوگیری می کند

بتانین دشمن سرطان است زیرا این ماده به از بین بردن سلولهای سرطانی کمک می کند. خبر خوب ، چغندر حاوی بتانین  است! از ادغام آن به طور مرتب در برنامه تغذیه و رژیم غذایی دریغ نکنید.

 

چغندر کبد را تمیز می کند

چغندر  حاوی بتانین است ، یک ماده با خاصیت آنتی اکسیدان  که از کبد محافظت می کند. در آب میوه های خود چغندر خام را اضافه کنید. حال شما بهتر خواهد شد.

 

چغندر از چشمان شما مراقبت می کند

شما به اندازه کافی در مورد آن فکر نمی کنید ، اما مهم است که از چشمان خود مراقبت کنید. و برای همین ، چغندر بهترین متحد شما یا به طور دقیق برگهای چغندر بهترین محصول برای چشم است. آنها حاوی کاروتنوئیدها ، آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که به فیلتر کردن نور آبی کمک می کنند و بنابراین ، مشکلات آب مروارید یا شبکیه را به شدت محدود می کنند. این برگ ها را در آب میوه ، در سالاد یا همانطور که می خواهید همراه با اسفناج مصرف کنید.

 

چگونه چغندر را مصرف کنیم؟

هر چند چغندر همه ی خواص خوب را روی کاغذ دارد اما برای طعم آن همه  اتفاق نظرندارند. با این وجود روش های زیادی برای طبخ آن وجود دارد ! در آب میوه ، اسموتی ، سبزیجات خام ، سوپ و گازپاچوها (سوپ سرد مثل آب دوغ خیار)، پخته شده یا خام ، چغندرها به هر شکل و حتی به صورت شیرینی عرضه می شوند. در اینجا چند ایده برای طعم دادن به آن و به دست آوردن تمام مزایا ذکر شده است:

آب چغندر سیب انار
کلم قرمز کلم پیچ ، هویج ، چغندر
Hummus هوموس چغندر با پنیر
چغندر و عسل برشته شده در فر
چغندر بخار پز شده (لبو)
کیک چغندر

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید