15 محصولی که حتی پس از تاریخ انقضا برای مدت طولانی خراب نمی شوند

تاریخ انقضا

پنیر ، ماست و تخم مرغ غذاهایی هستند که می توانید بعد از  تاریخ انقضا  مصرف کنید

 

اعتقاد بر این است که خوردن غذاها پس از تاریخ انقضا ایده خوبی نیست. ارزش این است که از کالاهای منقضی شده خلاص شوید ، زیرا آنها طعم خود را از دست می دهند و می توانند عواقب ناخوشایندی را در بدن ایجاد کنند. با این حال ، در واقع ، تعدادی از محصولات وجود دارند که حتی پس از تاریخ انقضا نیز برای سلامتی خطرناک نیستند و برای تهیه بسیاری از ظروف غذا مناسب هستند. محصولاتی را که حتی پس از تاریخ انقضا قابل مصرف هستند ، یادداشت کنید.

 

1. ماکارونی

ماکارونی

ماکارونی تاریخ مصرف گذشته  :پس از انقضا می توان ماکارونی را برای یک یا دو سال دیگر نگهداری کرد 

تاریخ انقضا ماکارونی  
ایا ماکارونی تاریخ گذشته  را می توان مصرف کرد ؟ماکارونی تاریخ گذشته  ، ماکارونی  و رشته فرنگی را می توان برای یک یا دو سال دیگر پس از   تاریخ انقضای ماکارونی  مصرف کرد. محصولات جوشیده را ، البته توصیه می شود سریع بخورید ، زیرا حداکثر یک هفته در یخچال می مانند. اما ما در مورد ماکارونی بدون مواد افزودنی مانند گوشت چرخ کرده و سس صحبت می کنیم ، زیرا چنین مواد غذایی حتی کمتر ذخیره می شود. آیا ماکارونی خشک می شود  ؟ بله به مرور بسته به محل نگهداری خشک می شود.


2 . تخم مرغ

تخم مرغ

تخم های کارخانه ای بیشتر از تخم های خانگی ذخیره می شوند / عکس


شرایط مطلوب برای ذخیره تخم مرغ زیر 18 درجه است. اگر محصولات تولیدی را به جای محصولات خانگی خریداری می کنید ، می توانید مدت زمان ماندگاری را کمی بیشتر کنید. البته ، تخم مرغ های تازه خوشمزه ترین هستند ، اما حتی چند هفته پس از تاریخ رسمی انقضا ، آنها کاملا برای مصرف مناسب هستند . توصیه می کنیم قبل از پخت و پز آزمایش کنید. یک لیوان آب بریزید و محصول تخم مرغ را درون آن فرو کنید. اگر تخم مرغ به پایین لیوان برود، می توانید بخورید. اگر روی سطح آب شناور شود،  قابل خوردن نیست. تخم مرغ های آب پز را می توان در یخچال نگهداری کرد ، اما بیشتر از 7 روز نشود.


3. غلات صبحانه

غلات صبحانه

غلات صبحانه را می توان برای 6-8 ماه دیگر ذخیره کرد / عکس


اگر بسته بندی غلات تا تاریخ انقضا تمام نشود ، هنوز هم می توان آن را برای مدت 6-8 ماه نگهداری کرد. اما به شرط باز نشدن بسته. اگر بسته باز شود ، غلات برای 4-6 ماه دیگر در غذا قابل استفاده است. دانه های بخارپز (مانند بلغور جو دوسر) را می توانید تا 5-4 روز در یخچال نگهداری کنید.


4. گوشت خام

گوشت خام

گوشت چندین ماه در فریزر می ماند / عکس


نگهداری گوشت تازه در یخچال به مدت 2-3 روز مجاز است. با قرار دادن محصول در فریزر بلافاصله پس از خرید ، می توانید ماندگاری آن را بیشتر کنید. بنابراین عمر گوشت چندین ماه به درازا می کشد. گوشت چرخ کرده یخ زده به مدت 3-4 ماه کافی است و می توان یک مرغ یا بوقلمون کامل را تا یک سال نگهداری کرد. تنها  پس از یخ زدن طولانی ، گوشت می تواند خشک شود ، اما برای سلامتی کاملاً ایمن است.


5. ماهی خام

ماهی خام

ماهی منجمد تقریباً یک سال ذخیره می شود / عکس


ماهی تازه به مدت 6-9 ماه در فریزر نگهداری می شود. ماهی دودی در منزل نیز می تواند منجمد شود ، اما به مدت 3-6 ماه. اگر ماهی یخ زده خریداری کرده اید و تا رسیدن به خانه یخ آن ذوب نشود ، محصول با اطمینان تا یک سال در فریزر قابل ذخیره است.


6. پنیر

پنیر

بهتر است با انواع پنیر نرم ریسک نکنید ، و انواع سفت آن عمر بیشتری دارند / عکس


مهم ظاهر و بوی پنیر است ، نه تاریخ انقضا. بهتر است با انواع نرم ریسک نکنید ، اما عمر انواع سفت آن بیشتر طول می کشد. پنیر را می توان در بسته بندی های مهر و موم شده تا 6 ماه و پس از باز کردن - تا یک ماه نگهداری کرد. اگر کپک روی پنیر ظاهر شد ، آن را با دقت قطع کنید. این فقط با انواع پنیر سفت و خشک مجاز است ، زیرا کپک به عمق آنها نفوذ نمی کند. پس از آن ، محصول را در بسته بندی پلاستیکی بپیچید و بگذارید بیشتر ذخیره شود.


7. غذای کنسرو شده

غذای کنسرو شده

کنسرو  بسته بندی از دو تا پنج سال دوام می آورد / عکس


فرم های دارای اسیدیته بالا (کنسرو میوه ها و سبزیجات) را نمی توان بیش از یک و نیم سال ذخیره کرد. اما محصولات گوشتی و ماهی باز نشده از 2 تا 5 سال دوام خواهند داشت. نکته اصلی توجه به وضعیت ذخیره است. اگر ﻗﻮﻃﯽ ﻫﺎی ﮐﻨﺴﺮو دارای   زﻧﮓ زدﮔﯽ ، از بالا یا پایین باد کرده  ، نشت کند یا ضربه خورده باشد ، بهتر است استفاده نکنید.


8. کره

کره

کره بعد از یخ زدن فقط برای پخت مناسب است / عکس


 تاریخ انقضا کره رو به اتمام است و هنوز مقدار زیادی برای شما باقی مانده است؟ آن را در فریزر قرار دهید. با این حال ، یک "اما" وجود دارد: پس از یخ زدایی ، باید از کل قطعه استفاده کنید. به عنوان مثال ، پای ، کلوچه یا سایر محصولات را با آن بپزید.


9. سبزی

سبزی

سبزی های پژمرده را می توان با آب یخ تازه کرد / عکس


اگر برگهای سبز کمی پژمرده شوند ، می توان آنها را "شاداب" کرد. آب یخ را در یک کاسه بریزید و سبزهای پژمرده  را به مدت 10-15 دقیقه غوطه ور کنید. اما در صورت سیاه شدن یا لغزنده شدن برگها ، باید بلافاصله دور ریخته شوند.


10. ماست

ماست

در یخچال ، ماست 1-2 هفته پس از انقضا باقی می ماند / عکس

 

محصول در بسته بندی های باز نشده را می توان پس از انقضا برای یک یا دو هفته دیگر در یخچال نگه داشت و استفاده کرد. ماست می تواند تا 2 ماه در فریزر بماند. اما پس از یخ زدایی ، فقط می توان از آن برای پخت استفاده کرد.


11. توت و سبزیجات منجمد

سبزیجات منجمد

توت و مخلوط سبزیجات منجمد برای مدت زمان طولانی ذخیره می شوند / عکس


اگر قبل از تاریخ انقضا وقت نداشتند بسته های توت یا سبزیجات را مصرف کنید ، عمر آ نها 8-10 ماه دیگر در فریزر طول می کشد.


12. کره بادام زمینی

کره بادام زمینی

تاریخ انقضا کره بادام زمینی :بسته به کیفیت ، کره بادام زمینی را می توان تا 2-6 ماه ذخیره کرد / عکس

تاریخ انقضا بادام زمینی
کره طبیعی بادام زمینی را می توانید برای 2-3 ماه پس از تاریخ انقضا نگهداری کنید. اگر این محصول حاوی مواد افزودنی باشد ، تا 6 ماه دوام خواهد داشت. یک بسته کره طبیعی بادام زمینی باز نشده تا یک سال دوام می آورد. 


13. عسل

عسل

در شرایط مناسب ، عسل را می توان سالها ذخیره کرد / عکس


عسل سفت برای مدت زمان طولانی ذخیره می شود ، زیرا محصول دارای رطوبت کم است چنین محیطی برای رشد اکثر باکتری ها و میکروب ها نامطلوب است ، بنابراین هیچ چیز عسل را تهدید نمی کند. اما در شرایط نامناسب نگهداری ، محصول می تواند با رطوبت هوا اشباع شده و زودتر از موعد خراب شود. عسل را در مکانی خشک و تاریک نگهداری کنید.


14. سس

سس

اتمام تاریخ انقضا دلیل بر دور ریختن خردل و سس گوجه فرنگی نیست / عکس

تاریخ انقضا سس گوجه فرنگی
سس گوجه فرنگی را می توان برای شش ماه دیگر پس از تاریخ انقضا و خردل را تا یک سال خورد. نکته اصلی این است که بسته بندی محصولات نباید باز شود.


15. محصولات خشک برای پخت

محصولات خشک برای پخت

پودر کیک تاریخ انقضا گذشته :محصولات خشک برای پخت و پز مثل پودر کیک برای 4-5 ماه دیگر مناسب است

پودر کیک تاریخ گذشته
ایا پودر کیک خراب می شود  ؟ آیا پودر کیک را خریده  ولی فراموش کرده اید استفاده کنید؟ و تاریخ انقضا آنها گذشته است؟  تاریخ انقضای پودر کیک چقدر است  ؟ مخلوط های پخت را می توان در مدت 4-5 ماه پس از انقضا استفاده کرد ، اما فقط در صورتی که در یک مکان خشک و خنک نگهداری شده باشد.

اگر می خواهید همیشه غذای تازه داشته باشید ، سعی کنید مقادیر زیادی مواد غذایی فاسدشدنی خریداری نکنید. برای اینکه کالاهای تاریخ مصرف گذشته هدر نرود ، از آنها در زندگی روزمره استفاده کنید.این مواد غذایی را هرگز در یخچال نگذارید

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید