غذای مورد علاقه لوزالمعده 9 مورد

لوزالمعده
لوزالمعده یا پانکراس همزمان دو عملکرد مهم را در بدن انجام می دهد: هضم و تولید هورمون. این اندام آنزیم هایی را که در هضم غذا نقش دارند و هورمون هایی تولید می کند که فرآیندهای متابولیک را کنترل و سنتز می کند.لوزالمعده انسولین را که در هضم و متابولیسم کربوهیدرات نقش دارد ، سنتز می کند.
 
 لوزالمعده  پروتئین ها (آنزیم ها) را که در هضم غذا نقش دارند و هورمون هایی تولید می کند که فرآیندهای متابولیک را کنترل می کنند ، سنتز می کند. لوزالمعده انسولین را که در هضم و متابولیسم کربوهیدرات نقش دارد ، سنتز می کند. علاوه بر این ، غده آب پانکراس تولید می کند ، که برای هضم پروتئین ها و چربی ها لازم است. اگر غده در کار خود مشکلاتی را تشخیص دهد ، خطر شروع و پیشرفت دیابت شیرین وجود دارد . یک بیماری جدی.
 

محصولات نجات دهنده  لوزالمعده

درمان بیماری های  لوزالمعده  یا پانکراس در ترکیب با رژیم غذایی انجام می شود. چه غذاهایی باید در رژیم غذایی بیمار گنجانده شود؟
 

کلم بروکلی

کلم بروکلی
Apigenin ، که بخشی از کلم مشخص شده است ، از بافت لوزالمعده در برابر انواع تأثیرات منفی محافظت می کند. برای حفظ بیشترین درصد مواد مغذی با ارزش در کلم بروکلی ، کلم را باید به صورت خام خورده یا در دیگ کمی بخار داده و مصرف کنید.
 

مصرف ماست و لوزالمعده

ماست 

این فرآورده شیر تخمیر شده حاوی پروبیوتیک های ارزشمندی است که باعث افزایش دفاع ایمنی و بهینه سازی عملکرد کل دستگاه گوارش می شود. برای لوزالمعده ، ماست با حداقل مقدار چربی و بدون مواد افزودنی غذایی (مواد رنگی ، طعم دهنده ها ، مواد تقویت کننده طعم) مفید خواهد بود.
 
 

مصرف کدو تنبل و لوزالمعده

کدو تنبل 

این محصول دارای خاصیت ارزشمند خنثی سازی اسید کلریدریک (HCl) است ، دارای ساختار ظریف و نرم است ، مقدار زیادی فیبر را شامل نمی شود. علاوه بر این ، کدو تنبل حاوی کاروتن ، پتاسیم (K) ، ویتامین های B کمپلکس ، منیزیم منیزیم) ، مس (مس) ، آهن (آهن) و پپتیدها است. این سبزیجات فقط برای رژیم غذایی افرادی که از پانکراتیت رنج می برند مناسب است.

مصرف سیب زمینی شیرین و لوزالمعده

سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین که یادآور پیکربندی خود لوزالمعده است ، با انتقال آرام قند به خون و از بین بردن فشار روحی بیش از حد بر سیستم هضم ، از آن محافظت می کند.

مصرف کنگر فرنگی و لوزالمعده 

سیب زمینی ترشی

 

سبزی ریشه ای از نظر ظاهری شبیه ریشه زنجبیل است. طعم آن مانند سیب زمینی شیرین است. قسمت زمینی این "سیب زمینی ترشی" (همانطور که نامیده می شود)  2-4 متر رشد می کند و مانند یک آفتابگردان است. استفاده از کنگر فرنگی سیب زمینی ترشی به عادی سازی فرآیندهای متابولیکی وتسکین التهاب در این غده کمک می کند. آب ریشه با موفقیت از پیشرفت دیابت جلوگیری می کند و به عنوان پیشگیری از یک مشکل همزمان - آترواسکلروز عمل می کند.
 

مصرف بلوبری و لوزالمعده 

بلوبری

توت بلوبری برای افراد دیابتی بسیار مفید است. چای از برگ گیاه و توت ها سطح قند خون را کاهش می دهد و عملکرد پانکراس را بهینه می کند. با استفاده از بلوبری به عنوان بخشی از این مجموعه ، می توانید کانون های التهاب موجود در اندام را از بین ببرید ، کبد را پاکسازی کنید و ترشح صفرا را تحریک کنید. در مرحله حاد پانکراتیت ، بلوبری را می توان فقط به صورت رنده شده و بعد از عملیات حرارتی مصرف کرد.
 

مصرف گندم سیاه و لوزالمعده 

گندم سیاه
 
در صورت بروز مشکل در لوزالمعده ، پزشکان توصیه می کنند که مولفه کربوهیدرات موجود در رژیم غذایی را به حداقل برسانید ، ظروف گندم سیاه بسیار مفید خواهد بود. بعلاوه ، گندم سیاه غنی از فیبر گیاهی است که باعث بهبود هضم غذا ، روده ها را پاک می کند و ترکیبات سمی را از بدن خارج می کند. گندم سیاه از روز 5 پس از شروع رژیم برای پانکراتیت ، هنگامی که علائم درد برطرف شده  ، مجاز است. یک فرنی چسبناک باید از غلات تهیه شود ، که پس از جوشاندن ، باید با دقت پاک شود. این غذا باید بدون نمک ، شکر ، روغن مصرف شود.

مصرف انگور قرمز و لوزالمعده 

انگور قرمز

انگور قرمز یک منبع عالی از رسوراترول است ، یک آنتی اکسیدان است که سلول ها را از رادیکال های آزاد آزاد می کند. رسوراترول رگ های خونی را تقویت می کند و التهاب را به حداقل می رساند. انگور قرمز حتی مرگ سلولی - آپوپتوز در سرطان لوزالمعده را کاهش می دهد.

مصرف ریشه شیرین بیان و لوزالمعده 

شیرین بیان

 

ریشه شیرین بیان برای طیف وسیعی از بیماری ها (از جمله بیماری های لوزالمعده) استفاده می شود. ریشه شیرین بیان به عنوان یک ماده ضد التهابی قوی عمل می کند ، درد و تورم پانکراتیت را تسکین می دهد.
 
لوزالمعده باید از سنین جوانی محافظت شود ، نه اینکه بیش از حد آن را با تغذیه معیوب و تأثیر منفی عادت های بد همراه کند. مفید است که محصولات فوق را ، که لوزالمعده ما "آنها را بسیار دوست دارد" ، در رژیم غذایی وارد کنید. به لوزالمعده استراحت دهید ، سبزیجات خوشمزه و سالم ، سبزیجات ریشه ای و سایر محصولات را در فهرست قرار دهید. از این گذشته ، پیشگیری از بیماری آسان تر از درمان دیرتر آن است. علاوه بر این ، پیروی از رژیم غذایی سختی که برای بیماری های جدی مانند پانکراتیت تجویز می شود ، کاملاً دردناک است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Tasmine 759 :

    این عادات لوزالمعده را می کشد اول، ما در مورد الکل صحبت خواهیم کرد، که نه تنها کبد را می کشد (به دلایلی، این اندام اغلب با اعتیاد به الکل همراه است)، بلکه سایر اندام های حیاتی را نیز از بین می برد. سوء مصرف الکل می تواند منجر به پانکراتیت حاد شود. این نه تنها درد غیر قابل تحمل است، بلکه عواقب مرگبار نیز دارد. با نکروز بخشی از لوزالمعده، همه اندام ها از کار می افتند و بیمار به دلیل نارسایی چند سیستمی می میرد، یعنی کلیه، قلب و ریه های او از کار می افتند. پانکراتیت مزمن می تواند توسط دویست گرم الکل سخت چندین بار در هفته ایجاد شود. سیگار عامل پانکراتیت نه چندان حاد که مزمن است. اگر فردی مشروب بنوشد و سیگار بکشد، این دو عادت یکدیگر را تقویت می کنند. لوزالمعده همچنین از عفونت ها، رژیم غذایی ناسالم، سطوح بالای قند و کلسترول و برخی داروها رنج می برد.

    1400/9/17 18:08

بیشتر بخوانید