زمان ایده آل برای ورزش روزانه جهت چربی سوزی بیشتر

(سیارک)  : صبح در مقابل عصر: زمان ایده آل برای ورزش روزانه شما جهت چربی سوزی بیشتر
سؤال بسیاری از مردم اغلب این است که بهترین زمان برای ورزش منظم صبح و یا عصر است؟ زمان تنها یکی از عواملی است که بر روی عملکرد فعالیت بدنی شما تأثیرگذار است. اگرچه هنوز هم این سؤال، سؤال مهمی است چراکه هر دو زمان موردبحث دارای مزایای مختلفی هستند و موجب نتایج متفاوتی می‌شوند.
اجازه دهید هر دو مورد را باهم مقایسه کنیم، سپس شما می‌توانید در مورد بهترین زمان برای ورزش روزانه خود تصمیم بگیرید.

مزایای یک ورزش صبحگاهی مطلوب
بسیاری از مردان تنومند تناسب‌اندام قویاً تأکیددارند که بدن شما در زمان فعالیت بدنی و ورزش صبحگاهی، چربی بیشتری می‌سوزاند. دلیل این موضوع چیست؟
1. کاهش قند خون - در هنگام صبح سطح قند خون شما پایین است. با این سطح، بدن شما به دنبال منابع انرژی دیگری است و شروع به تبدیل چربی به سوخت می‌کند.
2. هورمون چربی سوز - کورتیزول، هورمون چربی سوز شناخته‌شده، در سطوح بسیار بالاتری در زمان صبح قرار می‌گیرد. ورزش روزانه در آغاز روز به شما کمک می‌کند تا چربی سوزی بیشتری داشته باشید.

بنابراین مزایای ورزش روزانه در آغاز روز چیست؟
• زمانی که شما ورزش روزانه صبحگاهی انجام می‌دهید، به نظر می‌رسد که روال معینی را ایجاد می‌کنید.
• در هنگام صبح، به نظر می‌رسد شما با جدیت بیشتری ورزش و فعالیت بدنی خود را انجام می‌دهید برای اینکه ممکن است شما تمایل خود را برای انجام ورزش در عصر پس از یک روز طولانی از دست بدهید.
• شما سلامت روان خود را بهبود خواهید بخشید و موجب افزایش انرژی خود می‌شوید. تحرک بدنی، منبع بزرگی از انرژی است، چیزی که برای شروع یک روز کاری به آن نیاز داریم. داشتن یک ورزش صبحگاهی می‌تواند تمرکز و توانایی‌های ذهنی شمارا بهبود بخشد. این کار بسیار بیشتر از مصرف کافئین مؤثر خواهد بود.
• عادت به ورزش صبح می‌تواند در افزایش نظم و انضباط شخصی شما مؤثر باشد. هنگامی‌که شما هرروز برای انجام ورزش از خواب بیدار می‌شوید و امور روزانه خود را زودتر شروع می‌کنید، این عمل به‌زودی چیزی شبیه به یک عادت خواهد شد. درنهایت، جزء جدایی‌ناپذیر روند روزانه خواهد شد و در طول زمان انجام آن آسان‌تر می‌شود. شما همچنین خواهید فهمید که نظم و انضباط جدید شما در دیگر جنبه‌های زندگی روزمره خود شما نمود پیدا خواهد کرد.
این‌ها فقط برخی از مزایای ورزش روزانه در هنگام صبح است. بیایید این مزیت‌ها را با مزایای عادات ورزشی در هنگام عصر مقایسه کنیم تا بهترین زمان برای ورزش روزانه را تعیین کنیم.

مزایای ورزش روزانه در شب

شما در مورد ورزش روزانه در طول روز و مزیت‌های آن آگاه هستید، اما در مورد ورزش کردن در شب چطور؟ آیا ساعات اولیه شب بهترین زمان برای ورزش و فعالیت بدنی است؟ بیایید بررسی مختصری داشته باشیم.
• در هنگام عصر، شما ورزش و فعالیت بدنی شدیدتری را انجام می‌دهید. به دلیل این‌که ساعات پایانی روز است و شما تازه از خواب بیدار نشده‌اید، شما می‌توانید عملکرد خود را بهینه‌سازی کنید و خودتان را مجاب به این کارکنید!
• در ساعات اولیه شب، شما می‌توانید زمان طولانی‌تر ورزش کنید. ازآنجاکه شما عجله‌ای برای رسیدن به کار پس از انجام ورزش ندارید، می‌توانید با ورزش روزانه خود را تا زمان دلخواه خود ادامه دهید، به این معنا که نهایت استفاده را از زمان خود خواهید کرد.(سیارک
• شما عضلات خود را سریع‌تر آماده و تقویت می‌کنید. با همه تمرینات سخت‌تر و طولانی‌تری که شما هنگام شب دارید، متوجه می‌شوید که در شب‌هنگام، عملکرد و کشش عضلات شما در بالاترین سطوح قرار دارد. در هنگام صبح، رشد عضلانی ممکن است به دلیل کورتیزول محدود شود. درصورتی‌که در شب‌هنگام، تستوسترون درواقع رشد آن را افزایش می‌دهد.
• شما خواب عمیق‌تری دارید. هنگامی‌که شما خودتان را در سالن ورزشی تحت‌فشار و تحرک بدنی زیاد قرار می‌دهید، باقی‌مانده انرژی بدنی خود را به‌طور کی مصرف می‌کنید. در هنگام خواب، شما در آرامش کامل به خواب می‌روید.
• شما صبح آرام‌تری را تجربه می‌کنید. ازآنجاکه شما فعالیت بدنی خود را در ساعات اولیه شب انجام می‌دهید، نیاز به بردن وسایل کار به همراه خود ندارید و در طی روز استرس مازادی را ایجاد نمی‌کنید. شما می‌توانید از یک صبحانه مناسب و یک صبح آرامش‌بخش لذت ببرید.
انجام ورزش روتین در هنگام شب قطعاً دارای برخی عناصر سودمند است. ورزش شب‌هنگام، فرصتی را برای تعامل بیشتر با دیگران در ورزشگاه برای شما فراهم می‌کند به دلیل این‌که شما نگران رسیدن به‌موقع به محل کار خود نیستید. این امر همچنین به‌عنوان یک فعالیت کاهش‌دهنده استرس، انرژی را مضاعف می‌کند که به‌ویژه در زمان گذراندن یک روز بد سودمند است. موارد ذکرشده اغلب دلایلی هستند که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در هنگام شب ورزش کنند.(سیارک

بهترین زمان برای ورزش روزانه
بنابراین، بهترین زمان برای ورزش کردن چه زمانی است. این موضوع کاملاً به شما، اولویت شما و به اهداف شما بستگی دارد.
هر دو دارای مزیت‌های خود هستند و گفتن این‌که کدام‌یک مؤثرترین زمان برای انجام فعالیت ورزشی شماست، بسیار دشوار است. دلیل آن این است که درحالی‌که ورزش کردن در صبح هنگام دارای مزایت های عصبی بهتری است، اما با توجه به وجود کورتیزول، افزایش توده بدنی شما به زمان طولانی‌تری نیاز خواهد داشت و درنتیجه به عضله سازی بدن شما کمکی نخواهد کرد.
بااین‌حال، شما متوجه خواهید شد که حتی اگر شما شانس بهتری برای عضله سازی در طی شب داشته باشید، ایجاد یک‌روال همیشگی برای ورزش‌کار چالش‌برانگیزی خواهد بود. بسیاری از افرادی که به باشگاه‌های ورزشی شبانه می‌روند اغلب رفتن به باشگاه را نیمه‌کاره رها می‌کنند به این دلیل که آن‌ها در آن زمان احساس خستگی بیش‌ازحدی می‌کنند و یا پس از یک روز طولانی تحت‌فشار روحی و کاری قرار دارند. تمرینات ورزشی شبانه اغلب منجر به نظم و انضباط مطلوبی نمی‌شود که شما می‌توانید با تمرینات ورزشی صبحگاهی ایجاد کنید.
پیدا کردن زمان ایده آل برای ورزش روزانه نیز از تعهد و پایبندی شما نسبت به برنامه‌هایتان نشاءت می‌گیرد، نه‌فقط از مزایایی که هر یک دارای آن هستند.
بهترین زمان برای انجام فعالیت ورزشی روزانه موضوعی است که تنها شما می‌توانید واقعاً در مورد آن تصمیم بگیرید. این زمان معین نه‌تنها باید با توجه به خواسته‌های شما باشد، بلکه باید متناسب با توانمندی شما برای استفاده از زمان‌بندی شما باشد. مهم‌ترین موضوع داشتن جلسات ورزشی منظم در طی هفته است.

معجون معجزه آسا دشمن چربی دور شکم

آب سم زدای سوزاننده چربی

10 نکته برای کاهش چربی شکم بعد از زایمان

5 غذای چربی‌سوز عالی

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید