بهترین زمان برای ورزش

چند دلیل که باید قبل از صبحانه ورزش کنیم

با ورزش صبحگاهی قبل ازخوردن صبحانه انرژی و چربی سوزانده و بهترین استفاده را از اول وقت داشته باشید. صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است اما شما با انجام حرکات ورزشی قبل از صبحانه بیشترین سلامتی را کسب میکنید. با انجام حرکات ورزشی و پمپاژ خون به کلیه قسمت های بدن ذهن و اندام های دیگر آماده گی کامل را بدست آورده  و یک روز خوبی خواهید داشت.تحقیقات نشان داده است بیشترین تناسب اندام با ورزش صبحگاهی حاصل میگردد.

افزایش انرژی
افزایش انرژی
هیچ چیزی به اندازه ورزش صبحگاهی برای بدن مفید نمیباشد. وقتی ورزش را شروع میکنید در واقع خون را به کلیه قسمت های بدن پمپاژ کرده و مغر اندروفین کافی را برای کل روز جذب میکند. تحقیقات انجام شده در دانشگاه جرجیا نشان داده انرژی افراد بزرگسال با تحرک کم با 20دقیقه ورزش به مدت 6 هفته بطور قابل توجهی افزایش میابد. (سیارک)
افزایش توده بدنی
افزایش توده بدنی
درحالی که ورزش و رژیم غذایی سالم باعث کاهش وزن و تناسب اندام میگردد تاثیر ورزش صبحگاهی بیشتر از ورزش های بعد از صبحانه میباشد. تحقیقات دانشگاه نورس وسترن نشان داده افرادی که بطور منظم صبح  زود در معرض نور خورشید قرار میگیرند نسبت به افرادی که بعد از ظهر ها در معرض آفتاب هستند توده بدنی آنها بیشتر افزایش میابد.
سلامت قلب
سلامت قلب
قبل از اینکه افراد دیگر از رختخواب بیرون بیایند با یک ورزش ساده سلامتی قلب و عروق خود را بدست آورید. ورزش طبیعی ترین روش کسب انرژی است. برای کاهش وابستگی خود به مواد غذایی اعتیاد آور مثل قند و کافئین (که با افزایش خطر ابتلا به حملات قلبی مرتبط است) کافی است هفته ای 4 روز و روزی 20دقیقه یک ورزش هوازی سبک داشته باشید.
تغذیه خود را کنترل کنید
تغذیه خود را کنترل کنید
یک ورزش صبحگاهی ساده ترین روش برای لذت بردن از کل روز کاری میباشد. ارتباط قوی بین ورزش منظم و میوه و سبزیجات وجود دارد. مواظب باشید با خوردن قند و چربی زیاد ورزش خود را هدر ندهید.

زمان ایده آل برای ورزش روزانه جهت چربی سوزی بیشتر

15 خوراکی که باید بعد از ورزش از خوردن آنها پرهیز کنید


راحت از خواب بیدار شوید
راحت از خواب بیدار شوید
اگر شما جزو افرادی هستید که هنگام صبح بسختی از خواب بیدار میشوید با انجام حرکات ورزشی منظم طی چند هفته میتوانید راحت  از خواب بیدار شوید زیرا ورزش ضمن حفظ هرمون های بدن باعث میشود شبها خواب راحتی داشته و صبح ها راحت از خواب بیدار شوید. در واقع با ورزش صبحگاهی ریتم بدن شما منظم میگردد. (سیارک)
کاهش استرس
کاهش استرس
اگر شما جزو افرادی هستید که همیشه استرس دارید خوشبختانه ورزش صبحگاهی بهترین روش برای کاهش استرس میباشد. مرکز پزشکی دانشگاه نیرسکا نشان داده افرادی که ساعت اولیه روز خود را با ورزش شروع میکنند تمام روز میتوانند از مزایای ورزش استفاده کنند.
کاهش گرسنگی
کاهش گرسنگی
بر خلا ف باور عمومی ورزش جلوی گرسنگی را میگیرد. محققان دانشگاه Loughborough
کشف کرده اند ورزش باعث کاهش سطح هرمون گرلین (هرمونی که گرسنگی را تحریک میکند) شده و فرد کمتر احساس گرسنگی میکند. با خوردن میوه و سبزیجات و پروئین های بدون چربی سلامتی و تناسب اندام خود را کسب کنید.
بهره وری بیشتر
بهره وری بیشتر
بهترین راه لذت بردن از یک روز پربار اضافه کردن یک ورزش صبحگاهی به برنامه روزانه میباشد. ورزش ریتم شبانه روزی بدن را تنظیم کرده و باعث میشود ما خواب خوب و با کیفیت داشته باشیم. تحقیقات نشان داده است خواب خوب عامل موثری در بهره وری از ایام روز میباشد.
افزایش سوخت و ساز بدن
افزایش سوخت و ساز بدن

اگر میخواهید سوخت و ساز بدنتان افزایش یابد بهترین روش شروع یک ورزش صبحگاهی است. وقتی با معده خالی ورزش میکنید بدن چربی بیشتری سوزانده وتمایل زیادی به مصرف غذاهای سالم پیدا میکند. بدین ترتیب انرژی به کل بدن شما فرستاده میشود.

عملکرد تحصیلی بهتر
عملکرد تحصیلی بهتر
محققان دانشگاه تگزاس دریافته اند دانش آموزانی که روز خود را با ورزش شروع میکنند بمراتب نمرات بهتری کسب کرده و نسبت به افرادی که چرت میزنند در تحصیل موفق ترند.
قوی شدن رگهای خونی
قوی شدن رگهای خونی
یک رگ خونی ضعیف یا برآمده میتواند زندگی شما را تغیر دهد. خوشبختانه با کمی ورزش صبحگاهی میتوانید عروق خونی قوی داشته و از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی پیشگیری کنید. ورزش صبحگاهی بور قابل توجهی سلامت اندوتلیوم ( لایه های داخلی رگهای خونی) را بهبود داده و خطر ابتلا به تصلب شرائن، حمله قلبی، لخته شدن خون و سکته مغزی را کاهش میدهد. ورزش صبحگاهی یک نسخه خوبی برای یک زندگی سالم میباشد. (سیارک)
ورزش کاران خوشبین ترند
ورزش کاران خوشبین ترند
متقاعد کردن خود برای دیدن نیمه پر لیوان کمی سخت است. اما مربیان ورزش صبحگاهی بسیار خوشبین هستند. محققان دانشگاه تورنتو نشان داده اند پرندگانی که صبح زود پرواز میکنند خوشبین تر از جغد شبانه میباشند. با ورزش صبحگاهی اندروفین مغز بشدت افزایش یافته و شما تا اخر روز با بقیه افراد متفاوت بوده و به زندگی خوشبینتر میشوید.
عزت نفس
عزت نفس
هیچ چیز در جهان بهتر از احساس سالم، انرژی زیاد و اعتماد بنفس نمیباشد. خوشبختانه تحقیقات اداره بهداشت و امور اجتماعی نروژ نشان داده ورزش بطور قابل توجهی عزت نفس افراد را بالا میبرد.

نکاتی برای شروع یک برنامه ی ورزشی صبحگاهی

5 مورد از کارهایی که زمان شما را در حین ورزش کردن تلف می کنند

چربی سوزی بیشتر
چربی سوزی بیشتر
با ورزش صبحگاهی میتوانید از اضافه وزن خلاص شوید. درواقع  ورزش قبل از صبحانه چربی های بدن را مورد هدف قرار میدهند.نتایج حالصل از یک مطالعه مجله فیزیولوژی بلژیک نشان داده ظرفیت چربی سوزی در ورزش با معده خالی بسیار بیشتر از ورزش بعد از صبحانه میباشد.
کاهش علائم رفلکس
کاهش علائم رفلکس
گاهی ورزش بعد از غذا باعث رفلکس اسید معده شده و در نتیجه خطر ابتلا به زخم معده، عفونت و سرطان مری را افزایش میدهد. ورزش با معده خالی و قبل از صبحانه بهترین روش برای مقابله با این مشکل میباشد. (سیارک)

 

13مورد از بدترین ورزش ها برای افراد بالای 40 سال

این عقیده که تعدادی از افراد به ورزش پاسخ نمی دهند شاید فقط یک افسانه باش

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید