آیا از فاموتیدین می توان در درمان کرونا استفاده کرد

فاموتیدین
آزمایشات بالینی در بیمارستان های نیویورک در حال انجام است تا ببیند آیا داروی مشترک دل درد فاموتیدین Famotidine می تواند درمانی موثر برای ویروس کرونا باشد. به گفته پزشکان ، بیماران چینی که داروی فاموتیدین مصرف کرده اند ، بیماری را بهتر از کسانی که آن را مصرف نکرده اند تحمل می کنند.

 

آزمایشات فاموتیدین در 23 بیمارستان در شهر نیویورک ،  توسط دکتر کوین تریسی ، رئیس موسسه تحقیقات پزشکی فاینشتاین در حال سازماندهی است. وی هشدار می دهد: "ما نمی دانیم که مصرف فاموتیدین به بیماران COVID فوایدی می بخشد یا خیر" ، اما سابقه پزشکی پر از نمونه هایی از چگونگی عملکرد داروی یک بیماری برای بیماری دیگر است.

 

تاکنون ، فقط 187 بیمار در این آزمایش بالینی گنجانده شده اند ، دکتر تریسی پیشنهاد می کند حداقل 1200 بیمار ثبت نام کنند. گروه آزمایش فاموتیدین را به صورت داخل وریدی و به میزان نه برابر بیشتر از آنچه معمولاً برای سوزش معده استفاده می شود ، دریافت می کند.

 

وی هشدار داد: "شما نباید به داروخانه بروید و فاموتیدین بخرید و آن را در دوز زیاد مصرف کنید." دکتر تریسی حتی می ترسد که تحت پیگرد قانونی قرار گیرد: "اگر ما در مورد آن با افراد اشتباهی صحبت کردیم یا خیلی زود ، انجام این کار منع شده بود."

 

با این حال ، استفاده از داروی شناخته شده دلگرم کننده است. به عنوان مثال ، یکی از دیوید تووزون ، مدیر آزمایشگاه مرکز سرطان Cold Spring Harbour ، با دکتر تریسی صحبت کرد - و خواهر 44 ساله او ، مهندس نیویورک ، آلوده به ویروس کرونا ، دوره فاموتیدین را با موفقیت به پایان رساند. وضعیت او تهدیدآمیز بود: بلافاصله پس از آزمایش COVID ، او دچار نارسایی تنفسی شدیدی شد: لبهایش کبود شد و میزان اشباع اکسیژن بسیار پایین آمد. اما در حال حاضر اولین مگا دوز فاموتیدین ، ​​که در 28 مارس دریافت کرد ، مقدار اکسیژن را به حالت نرمال بازگرداند ، گرچه درجه حرارت او افزایش یافت. پنج نفر از همکاران وی ، همچنین بیماران COVID ، با موفقیت با فاموتیدین تحت درمان قرار گرفتند.

 

دکتر تریسی تأکید می کند که به هیچ وجه نباید در اعلام یافتن درمانی برای کرونا COVID عجله کرد: ابتدا باید منتظر نتایج آزمایشات بالینی باشید تا مطمئن شوید فاموتیدین موثر است یا خیر. تریسی همچنین می ترسد که مردم با تمایل به هراس برای بهبودی ، داروهای سوزش معده را در داروخانه ها تمام کنند. "آه می کشد ،" ما باید سعی کنیم همه ایده های امیدوارکننده را آزمایش کنیم ، اما به نظر می رسد که این کار برای ما بسیار دشوار است. "

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید