آیا از فاموتیدین می توان در درمان کرونا استفاده کرد

در

فاموتیدین
آزمایشات بالینی در بیمارستان های نیویورک در حال انجام است تا ببیند آیا داروی مشترک دل درد فاموتیدین Famotidine می تواند درمانی موثر برای ویروس کرونا باشد. به گفته پزشکان ، بیماران چینی که داروی فاموتیدین مصرف کرده اند ، بیماری را بهتر از کسانی که آن را مصرف نکرده اند تحمل می کنند.

 

آزمایشات فاموتیدین در 23 بیمارستان در شهر نیویورک ،  توسط دکتر کوین تریسی ، رئیس موسسه تحقیقات پزشکی فاینشتاین در حال سازماندهی است. وی هشدار می دهد: "ما نمی دانیم که مصرف فاموتیدین به بیماران COVID فوایدی می بخشد یا خیر" ، اما سابقه پزشکی پر از نمونه هایی از چگونگی عملکرد داروی یک بیماری برای بیماری دیگر است.

 

تاکنون ، فقط 187 بیمار در این آزمایش بالینی گنجانده شده اند ، دکتر تریسی پیشنهاد می کند حداقل 1200 بیمار ثبت نام کنند. گروه آزمایش فاموتیدین را به صورت داخل وریدی و به میزان نه برابر بیشتر از آنچه معمولاً برای سوزش معده استفاده می شود ، دریافت می کند.

 

وی هشدار داد: "شما نباید به داروخانه بروید و فاموتیدین بخرید و آن را در دوز زیاد مصرف کنید." دکتر تریسی حتی می ترسد که تحت پیگرد قانونی قرار گیرد: "اگر ما در مورد آن با افراد اشتباهی صحبت کردیم یا خیلی زود ، انجام این کار منع شده بود."

 

با این حال ، استفاده از داروی شناخته شده دلگرم کننده است. به عنوان مثال ، یکی از دیوید تووزون ، مدیر آزمایشگاه مرکز سرطان Cold Spring Harbour ، با دکتر تریسی صحبت کرد - و خواهر 44 ساله او ، مهندس نیویورک ، آلوده به ویروس کرونا ، دوره فاموتیدین را با موفقیت به پایان رساند. وضعیت او تهدیدآمیز بود: بلافاصله پس از آزمایش COVID ، او دچار نارسایی تنفسی شدیدی شد: لبهایش کبود شد و میزان اشباع اکسیژن بسیار پایین آمد. اما در حال حاضر اولین مگا دوز فاموتیدین ، ​​که در 28 مارس دریافت کرد ، مقدار اکسیژن را به حالت نرمال بازگرداند ، گرچه درجه حرارت او افزایش یافت. پنج نفر از همکاران وی ، همچنین بیماران COVID ، با موفقیت با فاموتیدین تحت درمان قرار گرفتند.

 

دکتر تریسی تأکید می کند که به هیچ وجه نباید در اعلام یافتن درمانی برای کرونا COVID عجله کرد: ابتدا باید منتظر نتایج آزمایشات بالینی باشید تا مطمئن شوید فاموتیدین موثر است یا خیر. تریسی همچنین می ترسد که مردم با تمایل به هراس برای بهبودی ، داروهای سوزش معده را در داروخانه ها تمام کنند. "آه می کشد ،" ما باید سعی کنیم همه ایده های امیدوارکننده را آزمایش کنیم ، اما به نظر می رسد که این کار برای ما بسیار دشوار است. "

نظرات

در ادامه بخوانید...

فاموتیدین در بارداری

در
فاموتیدین

قرص فاموتیدین در بارداری

 

فاموتیدین، Famotidine به عنوان یک مسدودکننده هیستامین نوع H2 شناخته می شود. فاموتیدین با کاهش مقدار اسید در معده شما کار می کند. قرص فاموتیدین برای جلوگیری و درمان سوزش سر دل و سایر علائم ناشی از اسید بیش از حد در معده ( سوء هاضمه اسید ) مورد استفاده قرار می گیرد.

فاموتیدین چیست و چگونه کار می کند

فاموتیدین یک داروی خوراکی است که تولید اسید توسط سلول های اسید ساز در معده را مسدود می کند. آن را متعلق به یک کلاس از داروهای به نام H2 (هیستامین 2) مسدود کننده که همچنین شامل سایمتیدین ( تاگامت )، نیزاتیدین ( اکسید ) و رانیتیدین ( زانتک ). هیستامین یک ماده شیمیایی طبیعی است که سلولهای معده (سلولهای جداری) را تحریک کرده و اسید تولید می کند. مسدود کننده های H2 از عملکرد هیستامین بر روی سلول ها جلوگیری می کنند ، بنابراین تولید اسید را کاهش می دهند. از آنجا که اسید معده بیش از حد می تواند به مری آسیب برساند، معده و اثنی عشر و منجر به التهاب و زخم ، کاهش اسید معده از التهاب و زخم های ناشی از اسید جلوگیری و التیام می بخشد. فاموتیدین در نوامبر 1986 توسط FDA تأیید شد.

چه نام تجاری برای فاموتیدین موجود است

Pepcid ، Pepcid AC ، کاهش دهنده اسید ، تسکین دل درد

محصولات با اسامی مشابه ممکن است حاوی مواد مختلف برای اهداف مختلف باشد. مصرف محصول غلط ممکن است به شما آسیب برساند.

فاموتیدین چه کاربردهایی دارد

فاموتیدین مانع از فعالیت هیستامین بر روی سلولهای معده می شود و تولید اسید توسط معده را کاهش می دهد. فاموتیدین در بهبود زخم معده و اثنی عشر و کاهش درد زخم مفید است . فاموتیدین در صورت جلوگیری از عود زخم در دوزهای پایین برای مدت زمان طولانی موثر است. فاموتیدین همچنین برای درمان سوزش معده و بهبود زخم و التهاب مری ( ازوفاژیت ) ناشی از اسید ( بیماری ریفلاکس معده یا مریض ریفلاکس ) استفاده می شود. از دوزهای بالا برای درمان بیماریهایی استفاده می شود که افزایش ترشح اسید در آنها افزایش یافته است مانند سندرم زولینگر-الیسون. بدون نسخه از داروهای آماده سازی برای درمان و پیشگیری از سوزش معده گاه به گاه همراه با سو هاضمه اسید (نام دیگر GERD ) استفاده می شود.

چگونه از فاموتیدین استفاده کنید

نحوه مصرف قرص فاموتیدین

برای درمان سوزش سر دل و سوء هاضمه در اثر اسید بیش از حد در معده ، یک قرص یا کپسول را با یک لیوان آب در صورت نیاز بخورید، مگر آنکه پزشک شما دستورالعمل دیگری داده باشد. قرصها و کپسولها را کامل بدون جویدن قورت دهید. اگر از قرص های جویدنی استفاده می کنید، به طور کامل بجوید. فاموتیدین را می توان با  غذا یا بدون غذا مصرف کرد.
برای جلوگیری از سوزش سر دل و سوء هاضمه ، فاموتیدین را از 15 تا 60 دقیقه قبل از غذا خوردن یا نوشیدنی هایی که می تواند باعث سوء هاضمه شود مصرف کنید.
بیش از 2 قرص را در 24 ساعت مصرف نکنید، مگر آنکه توسط پزشک تعیین شده باشد. همه راهنمایی های موجود بر روی بسته بندی محصول را دنبال کنید. اگر در مورد هر گونه اطلاعاتی مطمئن نیستید، با پزشک یا داروساز مشورت کنید .
اگر علائم شما بعد از شروع مصرف فاموتیدین ادامه داشته باشد یا بعد از مصرف این دارو به مدت 14 روز بهبود نیافته باشید، برای قطع کردن مصرف این دارو با پزشک خود تماس بگیرید. بدون صحبت کردن با پزشک خود، این دارو را بیش از 14 روز به طور مرتب مصرف نکنید.

دوز مصرف فاموتیدین

دوز خوراکی بزرگسالان توصیه شده برای درمان زخم اثنی عشر 40 میلی گرم یک بار در روز قبل از خواب یا 20 میلی گرم دو بار در روز است. بیشتر بیماران در عرض 4 هفته زخم های خود را التیام می بخشند. رژیم درمانی برای نگهداری پس از بهبود زخم ها 20 میلی گرم یک بار در روز در هنگام خواب است. دوز خوراکی توصیه شده برای بزرگسالان مبتلا به زخم معده ، 40 میلی گرم یک بار در روز قبل از خواب است.

ازوفاژیت با 20 یا 40 میلی گرم دو بار در روز تا 12 هفته درمان می شود. سندرم زولینگر-الیسون با 20 میلی گرم در هر 6 ساعت درمان می شود و در برخی از بیماران از دوزهای حداکثر 160 میلی گرم در هر 6 ساعت استفاده شده است.

درمان ریفلاکس با 20 میلی گرم دو بار در روز تا 6 هفته درمان می شود. سوزش معده را با 20-20 میلی گرم روزانه 15 تا 60 دقیقه قبل از مصرف غذا یا نوشیدنی هایی که باعث سوزش معده می شوند ، معالجه می کنید .

عوارض جانبی فاموتیدین

سردرد ، یبوست یا اسهال ممکن است رخ دهد. اگر هر یک از این اثرات همچنان ادامه داشته باشد یا بدتر شود، به سرعت به پزشک یا داروساز خود بگویید .
 
به یاد داشته باشید که پزشک شما این دارو را تجویز کرده است زیرا او تشخیص داده است که منافع قرص فاموتیدین یا کپسول فاموتیدین برای شما بیشتر از خطر عوارض آن است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می کنند عوارض جانبی جدی ندارند.
 
اگر هرگونه عوارض جانبی جدی دارید از جمله: کبودی خون / خونریزی سریع، ضربان قلب سریع / آرام / بی نظمی، علائم عفونت (مانند گلودرد که برطرف نمی شود، تب، لرز)، /تغییرات خلق و خوی (مانند بی حسی، سردرگمی، افسردگی ، توهم )، تشنج به چزشک خود اطلاع دهید.
 
واکنش بسیار حساس به آلرژیک این دارو نادر است. اما اگر متوجه شدید علائم یک واکنش حساسیتی شدید ، از جمله: خارش ، خارش / تورم (به ویژه صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید ، مشکل تنفس از کمک های پزشکی استفاده کنید.

عوارض جانبی فاموتیدین چیست؟
عوارض جانبی فاموتیدین نادر است. معمولاً عوارض جانبی جزئی گزارش شده:

یبوست ،
اسهال ،
خستگی ،
سردرد ،
بی خوابی ،
درد عضلانی ،
حالت تهوع ، و
استفراغ .
سایر عوارض جانبی مهم عبارتند از:

کم خونی ،
گیجی ،
کبودی یا خونریزی آسان
ریزش مو ،
بثورات ،
عوارض جانبی جدی تر عبارتند از:

افسردگی ،
توهم ،
ضربان قلب نامنظم،
تغییرات بصری ، و
زردی پوست یا چشم ( زردی ).

این یک لیست کامل از عوارض جانبی احتمالی نیست. اگر اثرات دیگری را که در بالا ذکر نشده است متوجه شوید، با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

احتیاط لازم قبل از مصرف فاموتیدین

قبل از مصرف فاموتیدین ، اگر به آن حساسیت دارید ، به پزشک یا داروساز خود بگویید ؛ یا به سایر مسدود کننده های H2 (به عنوان مثال، سایمتیدین ، رانیتیدین )؛ یا اگر آلرژی دارید . این محصول ممکن است حاوی مواد غیر فعال باشد که باعث ایجاد واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر می شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.
 
اگر هر یک از مشکلات بهداشتی زیر را داشته باشید، قبل از استفاده از این دارو با پزشک یا داروساز مشورت کنید : مشکلات کلیوی ، مشکلات کبدی ، مشکلات دیگر معده (مثلا تومور).
 
بعضی از علائم مانند : سوزش سر دل با سرگیجه / عرق کردن / سرگیجه ، درد قفسه سینه / فک / بازو / شانه (به ویژه با تنگی نفس، عرق کردن غیرعادی )، کاهش وزن غیر قابل توضیح، ممکن است نشانه هایی از وضعیت جدی تری باشند.
 
علاوه بر این، قبل از اینکه درمان با این دارو را شروع کنید، اگر هر کدام از این علائم از بیماری جدی را داشته باشید، به کمک پزشکی فوری نیاز دارید : درد و ناراحتی بلع مواد غذایی، استفراغ با خونریزی، استفراغ که به نظر می رسدبه رنگ قهوه ای است، مدفوع همراه با خون / سوزش سر دل برای بیش از 3 ماه، درد مکرر قفسه سینه ، خستگی مکرر (به خصوص سوزش سر دل )، تهوع / استفراغ ، درد معده .
 
فرم جویدنی فاموتیدین شامل آسپارتام است. اگر شما فنیل کتونوری (PKU)(تجمع اسید آمینه فنیل آلانین در مایعات بدن و سیستم عصبی ) یا هر شرایط دیگری که نیاز به محدودیت مصرف آسپارتام (یا فنیل آلانین ) را دارید ، با پزشک یا داروساز خود در مورد استفاده ایمن از این دارو مشورت کنید.
 
فاموتیدین رادر کودکان کمتر از 12 استفاده نکنید مگر با تجویز دکتر .
 
بزرگسالان سالمند ممکن است حساسیت بیشتری نسبت به عوارض جانبی این دارو، به ویژه سردرگمی و بی حوصله گی داشته باشند.
فاموتیدین در بارداری

قرص فاموتیدین در بارداری و خوردن قرص فاموتیدین در بارداری

ایا قرص فاموتیدین در بارداری ضرر دارد ؟ فاموتیدین در بارداری و مصرف فاموتیدین در بارداری    

استفاده از فاموتیدین در دوران بارداری به اندازه کافی ارزیابی نشده است.در دوران بارداری ، اگر به طور واضح مورد نیاز باشد، قرص فاموتیدین 40 در بارداری یا قرص فاموتیدین ۲۰ در بارداری با تجویز پزشک زنان باید استفاده شود.

عوارض مصرف قرص فاموتیدین در بارداری

فاموتیدین ۴۰ در بارداری ضرری برای مادر باردار ندارد اما در مورد عوارض قرص فاموتیدین در بارداری و مزایای مصرف قرص فاموتیدین در بارداری با پزشک خود صحبت کنید. قبل از مصرف فاموتیدین در بارداری به دکتر خود بگویید که شما باردار هستید و از عوارض فاموتیدین در بارداری سوال کنید. 

قرص فاموتیدین در شیردهی

فاموتیدین در شیر مادر ترشح می شود . با توجه به آسیب های بالقوه اما ناشناخته که فاموتیدین ممکن است به نوزاد شود.

فاموتیدین از طریق شیر به نوزاد منتقل می شود و برای نوزاد مضر است در صورت استفاده مادران از فاموتیدین ، تغذیه کودک را  با شیر مادر انجام ندهند، با پزشک خود مشورت کنید .

تداخل دارویی فاموتیدین

فاموتیدین مانند سایر داروهایی که اسید معده را کاهش می دهند ، ممکن است در جذب داروهایی که برای جذب کافی به اسید نیاز دارند تداخل ایجاد کند. بعنوان مثال می توان به نمکهای آهن (به عنوان مثال سولفات آهن) ، ایتراکونازول ( Sporanox ) و کتوکونازول ( Nizoral ، Extina ، Xolegel ، Kuric ) اشاره کرد.

تعاملات دارویی ممکن است باعث تغییر رفتار دارو های شما یا افزایش خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی شود. این مقاله شامل تمام تعاملات احتمالی دارو نیست . فهرستی از تمام محصولاتی که استفاده میکنید (شامل دارو های تجویزی / غیر تجویزی و محصولات گیاهی) را لیست کنید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید.
بعضی از محصولات نیاز به اسید معده دارند تا بدن بتواند آنها را به درستی جذب کند. فاموتیدین اسید معده را کاهش می دهد ، بنابراین ممکن است با این محصولات به خوبی عمل کنند. برخی از محصولات شامل atazanavir ، داروی Dasatinib ، delavirdine ، ضدقارچ آزول خاص (مانند ایتراکونازول ، کتوکونازول )، pazopanib و غیره.این دارو را با سایر محصولات حاوی فاموتیدین یا دیگر مسدود کننده های H2 ( سایمتیدین ، نزاتییدین، رانیتیدین ) مصرف نکنید .

شکل دارویی فاموتیدین

 دارو  فاموتیدین به جه شکلی موجود است؟
قرص: 10 ، 20 و 40 میلی گرم.
قرص (قابل جویدن): 10 و 20 میلی گرم.
سوسپانسیون: 40 میلی گرم در هر 5 میلی لیتر (قاشق چای خوری). تزریق: 10 میلی گرم در میلی لیتر.

مصرف بیش از حد فاموتیدین

اگر کسی فاموتیدین را بیش از حد مصرف کرده و دارای علائم جدی نظیر مشکلات تنفسی باشد ، با شماره 115 تماس بگیرید. 
 

نکات مهم در مصرف فاموتیدین

تغییر سبک زندگی مانند برنامه های کاهش استرس، توقف سیگار ، محدود کردن الکل و تغییرات رژیم غذایی (مانند اجتناب از کافئین و برخی ادویه جات) ممکن است به اثر بخشی این دارو کمک کند. با پزشک یا داروساز خود در مورد تغییرات شیوه زندگی که ممکن است برای شما مفید باشد صحبت کنید.

فراموش کردن یک نوبت از دوز مصرفی

قابل اجرا نیست دارو را باید در زمان مقرر بخورید.

شرایط نگهداری فاموتیدین

قرص ها و سوسپانسیون در دمای اتاق بین 68-86 درجه فارنهایت (20 تا 30 درجه سانتیگراد)، دور از نور و رطوبت نگهداری شود. در حمام ذخیره نشود. تمام داروها را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.  تزریق باید بین 2 C - 8 C (36 F - 46 F) ذخیره شود.
دارو های تاریخ مصرف گذشته یا دارو هایی که اضافی هستند را در توالت نریزید زیرا بیشتر فاضلاب های شهری بعد از تصفیه برای مزارع و کشتزارها استفاده می شود.

خلاصه
فاموتیدین (Pepcid ، Pepcid AC) دارویی است که برای درمان موارد زیر تجویز می شود:

زخم معده و اثنی عشر ،
سوزش سر دل ،
ازوفاژیت ،
GERD ، و
سندرم زولینگر-الیسون.
عوارض جانبی ، تداخلات دارویی ، هشدارها و اقدامات احتیاطی و اثربخشی بارداری باید قبل از مصرف هرگونه دارو بررسی شود.

آیا از فاموتیدین می توان در درمان کرونا استفاده کرد

 

نظرات

۱۳۹۹/۴/۲ Famotidine برای پیشگیری از عود زخم گوارشی معده و دوازده. گاستروودودنیت فرسایشی؛ سوء هاضمه عملکردی همراه با افزایش عملکرد ترشحی. زخمهای معده و استرس زای معده؛ رفلکس ازوفاژیت؛ پیشگیری از عود همراه با استفاده طولانی از NSAIDs. سندرم زولینجر-الیسون؛ ماستوسیتوز سیستمیک؛ آدنوماتوز polyendocrine؛ جلوگیری از عود خونریزی در دوره بعد از عمل. پیشگیری از آسپیراسیون آب معده در بیماران تحت عمل جراحی تحت بیهوشی عمومی (سندرم مندلسون). پیشگیری از پنومونییت آسپیراسیون؛ سوء هاضمه با دردهای اپیگاستریک یا شدید که در شب رخ می دهد یا همراه با غذا خوردن همراه است.

۱۳۹۹/۴/۳فاموتیدین واکنش پوست به هیستامین را سرکوب می کند ، بنابراین منجر به نتایج منفی کاذب می شود (قبل از استفاده از تست های تشخیصی پوست برای تشخیص یک واکنش آلرژیک پوستی از نوع فوری ، توصیه می شود که از مصرف فاموتیدین جلوگیری کنید). در طول درمان ، باید از مصرف مواد غذایی ، نوشیدنی ها و سایر داروهایی که می توانند باعث تحریک مخاط معده شوند ، خودداری کنید. اثر داروی فاموتیدین در مهار ترشح اسید شبانه در معده ممکن است در اثر سیگار کشیدن کاهش یابد. بیماران مبتلا به سوختگی ممکن است نیاز به افزایش دوز دارو داشته باشند.

۱۴۰۰/۹/۱۴آیا زایمان بدن زنان را جوان می کند؟

۱۴۰۰/۹/۱۴من تعجب می کنم که چگونه این اسطوره به طور کلی متولد شده و چه کسی آن را ایجاد کرد؟ ... احتمالاً زنانی که با داشتن یک فرزند نوجوان تصمیم به تولد دوم نزدیک به 35-40 گرفتند. البته، ریتم زندگی با ظهور یک نوزاد در مادران بزرگسال (غیر) جوان به طور ناگهانی تغییر می کند: شب زنده داری، شلوغی، مبارزه با بالش... از نظر احساسی، ظاهر واقعاً جوان می شود، زیرا سبک زندگی کسل کننده را از بین می برد. اما از نقطه نظر فیزیولوژی، بارداری و زایمان یکی از شدیدترین استرس‌های بدن است: قلب برای دو نفر خون پمپاژ می‌کند، ستون فقرات مجبور است یک کوله پشتی همیشه سنگین را تحمل کند، و حتی در جلو، رگ های پا از بدتر شدن جریان خون رنج می برند ، تغییر شدید سطح هورمونی به تمام سیستم های بدن ضربه می زند ، دستگاه گوارش توسط جنین در حال رشد فشرده می شود ... نیازی به صحبت در مورد روند زایمان نیست. روند بهبودی پس از زایمان بسیار طولانی است: بازگرداندن سیستم هورمونی به حالت عادی، بازیابی عروق خونی، ایجاد یک رژیم غذایی. و سپس کودکی است که باید برای دویدن 24 ساعته آماده باشید. در یک کلام، اسطوره جوان سازی مردسالارانه و بی رحمانه است.

در ادامه بخوانید...

بیماران بدون علامت تا چند روز حامل ویروس کرونا هستند

در

کرونا

برای کسانی که هیچ علامتی از ویروس کرونا ندارند ، این خبر خوبی است ، زیرا در بیمارستان در وضعیت جدی قرار نمی گیرند. اما یک نکته بسیار جدی وجود دارد.

طبق آمار ، حدود یک چهارم موارد کشف شده ویروس کرونا ویروس بدون علامت است. از یک طرف ، این خوب است - بسیاری از افراد در بیمارستان بستری نمی شوند ، و ایمنی در جمعیت رشد می کند.

 

اما یک مقدار فاجعه نیز وجود دارد - حاملان بدون علامت عفونت را گسترش می دهند ، به این معنی که آنها برای دیگران خطرناک هستند. ویروس ممکن است به هیچ وجه خود را نشان ندهد و برای مدت طولانی در بدن باقی بماند. محققان در ایالات متحده چندین مورد را توصیف کردند که بیماران بدون علامت از نظر ویروسی حداقل برای 50 روز برخوردار بودند. در این مدت می توانند افراد زیادی را آلوده کنند.

 

نکته مثبت این است که دوره بدون علامت اغلب خطری را برای حامل ایجاد نمی کند. اما در عین حال ، او همچنان مسری است و حتی ممکن است در مورد ناقل بودن شک نداشته باشد.

 

در سطح جهان ، تعداد موارد عفونت به 43 میلیون نفر نزدیک می شود ، بیش از یک میلیون نفر جان خود را از دست داده اند ، تقریبا همه کشورها به ویروس کرونا آلوده شده اند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

دکتر 6 باور غلط در مورد واکسن COVID-19 را نام برد

در

واکسن
امروزه افسانه های خطرناک زیادی در مورد واکسیناسیون کرونا وجود دارد . پزشکان در تلاشند تا آنها را از بین ببرند.  اعتقاد دارند برخی از آنها خطرناک است.متخصص آلرژی و ایمونولوژیست مضرترین افسانه ها در مورد واکس  COVID-19 را نام برد و دلیل خطرناک بودن اعتقاد به آنها را توضیح دادند.

 

افسانه شماره 1

در صورت ابتلا به عفونت ویروس کرونا  واکسیناسیون لازم نیست

دکتر  توضیح می دهد که حتی در صورت ابتلا به عفونت ویروس کرونا نباید از واکسیناسیون امتناع ورزید. ایمونولوژیست می گوید واقعیت این است که آنتی بادی ها با گذشت زمان کاهش می یابد و فرد برای بیمار شدن دوباره مستعد می شود. بهتر است خطر نکنید.

 

افسانه شماره 2

بعد از اولین واکسیناسیون کرونا  ، ایمنی بدن کم می شود

باور غلط خطرناک دیگری که نباید به آن اعتقاد داشته باشید. اگر بین واکسیناسیون اول و دوم ، علائم آنفلوانزا و تب همچنان ظاهر شود ، این بدان معنا نیست که ایمنی بدن شما را از شر ویروس های عامل SARS نجات داده است. ایمونولوژیست توضیح می دهد ، این فقط واکنش بدن به واکسن است.

 

افسانه شماره 3

قبل از واکسیناسیون ، گذراندن آزمایش آنتی بادی ضروری است

به گفته ایمونولوژیست ، هیچ کس شما را از این کار منع نمی کند ، اما این روش کاملا اختیاری است. حتی اگر قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده اید ، اما به صورت خفیف و بدون علامت ، از تزریق هیچ آسیبی نخواهید دید.

 

افسانه شماره 4

به دلیل الکل ، واکسن COVID-19 کارایی نخواهد داشت

 اینکه این افسانه ها از کجا متولد شده اند ناشناخته است ، اما این یک مزخرف محض است.الکل اثر واکسن را کاهش نمی دهد. خطر متفاوت است ، الکل برای پانکراس و کبد مفید نیست. (البته شاید فقط اینگونه نباشد. ) بنابراین ، بهتر است در دوره واکسیناسیون از نوشیدنی الکلی خودداری کنید ، سلامت بیشتری خواهید داشت.

 

افسانه شماره 5

اگر بیماری های مزمن وجود داشته باشد ، نمی توانید واکسینه شوید

این تا حدی درست است ، در طول دوره تشدید بیماری ها ، هرگونه واکسیناسیون به طور کلی منع مصرف دارد و COVID-19 نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما این بدان معنا نیست که این بیماران باید بدون واکسیناسیون بمانند. اگر پزشک معالج به شما کمک کند ،از  این دوره تشدید بیماری عبور کنید ، پس شما باید بروید و تزریق کنید.

 

افسانه شماره 6

اگر من واکسن کرونا را تزریق کردم ، دیگر نیازی به ماسک نیست

به گفته ایمونولوژیست ، این یک باور غلط خطرناک است. شما هنوز هم باید ماسک بزنید و به قوانین فاصله اجتماعی پایبند باشید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

همسایگان هند با گسترش موج کرونا مرز ها را می بندند

در

کرونا

پرسنل ارتش نپال در PPE منتظرند تا جسد یک قربانی ویروس کرونا در کاتماندو را جمع کنند

 

در ماه آوریل ، به همراه میلیون ها نفر دیگر ، گیانندرا  ، پادشاه سابق نپال ، 73 ساله و همسر 70 ساله اش ، كومال ، برای جشنواره مذهبی كومب ملا به هند سفر كردند . او در آنجا در گنگ در هاردیوار غوطه ور شد و بدون ارتباط با مأمورین و سایر زائران ارتباط برقرار کرد.

 

در بازگشت به فرودگاه کاتماندو ، صدها نفر برای استقبال از این زوج جمع شدند ، که در طی چند روز آزمایش کرونا  آنها مثبت بود.هزاران مهاجر نپالی که در هند کار می کنند نیز آلوده شده اند و موارد نه تنها در پادشاهی هیمالیا بلکه در سایر همسایگان هند از جمله پاکستان و بنگلادش به سرعت افزایش یافته است .

 

در میان ترس از موج فاجعه بار دوم هند و انواع واگیردار ویروس ، کشورهای همسایه پروازهای خود را لغو کرده و مرزها را تعطیل کرده و مایل به تلاش برای محافظت از خود در برابر نتیجه مشابه هستند. بسیاری از آنها می پرسند که آیا آنها واکنش محکم و کافی نشان داده اند؟

 

همسایه ای که به نظر می رسد بیشتر آسیب دیده است نپال است ، که سه روز متوالی 7000 عفونت جدید را ثبت کرده است ، از جمله مواردی از نوع جهش مضاعف که برای اولین بار در هند و انگلیس شناسایی شده است.نپال تاکنون بیشترین آسیب را دیده است ، در حالی که نگرانی ها در پاکستان و بنگلادش افزایش می یابد

 

نپال - با اولین موج هند در سال گذشته برای مدتی بسته - با پنج ایالت هند مشترک است و تعداد زیادی از نپالی ها در هند زندگی و کار می کنند.روز چهارشنبه ، در حالی که این کشور بالاترین تلفات روزانه عفونت و مرگ ناشی از کووید را ثبت کرد ، قرنطینه در کاتماندو و مناطق اطراف آن را هفته دیگر تمدید کرد. وزارت بهداشت روز سه شنبه گفت که 76060 نفر دیگر آزمایش مثبت داشتند و 55 نفر از جمعیت 24 میلیون نفری فوت کرده اند.

 

پراكاش تاپا ، پزشك در بيمارستان بهری در نپالگونج ، شهری در دشت های جنوب غربی هم مرز با هند ، گفت: "اوضاع واقعاً ترسناك است."

صحنه های هند در هفته های اخیر در کاتماندو در حال پخش است ، بیمارستان ها گزارش می دهند که آنها نزدیک به محل سوزاندن اجساد در معبد پاشوپاتینات ، بزرگترین مکان مقدس هندوها در پایتخت هستند که با افزایش تلفات منجر می شوند.

 

نپال مانند سایر کشورهای منطقه با کمبود واکسن دست و پنجه نرم می کند. سمیر ادیکاری ، یک مقام وزارت بهداشت ، گفت: "افرادی که قبلاً دوز اول را دریافت کرده اند ، در صورت عدم دریافت دوز دوم خود در زمان تعیین شده ، دچار مشکل خواهند شد."

 

این باعث شده است كه نخست وزیر ، شركت شارما اولی ، از اهداكنندگان خارجی بخواهد كه واكسن ها و داروهای مراقبت های ویژه را تهیه كنند تا از فروپاشی زیرساخت های بهداشتی كشور جلوگیری كند.

 

کرونا

مردم برای واکسیناسیون کرونا در لاهور ، پاکستان صف می کشند

 

پاکستان نیز طی روزهای گذشته با احساس فزاینده ای از بحران روبرو شده است و این نگرانی وجود دارد که جشنواره مذهبی عید که به پایان ماه رمضان برگزار می شود ، مانند سال گذشته میلادی باعث افزایش دوباره عفونت ها شود.

 

در آغاز این هفته ، پاکستان اعلام کرد که از 5 مه تعداد پروازهای بین المللی ورودی را به 20٪ از خدمات عادی کاهش می دهد و تعطیلات عید را تمدید می کند.

 

هفته گذشته ، استان سند پاکستان مواردی از انواع ویروس کرونا در آفریقای جنوبی و برزیل را کشف کرد. روز دوشنبه ، پاکستان 161 مورد مرگ و میر را ثبت کرد که دومین تعداد در همه گیری است.

 

در کشور 220 میلیون نفری تاکنون فقط حدود 2 میلیون نفر واکسینه شده اند که کمترین میزان در جنوب آسیا است. تزلزل در مورد واکسیناسیون ، که توسط تبلیغات دامن می زند ، مانعی را اثبات می کند.

 

بزرگترین بیمارستان دولتی پاکستان ، موسسه علوم پزشکی پاکستان در اسلام آباد ، تختخوابش تمام شده و گفتگوی پزشکان با رسانه ها ممنوع شده است.

 

یکی از پزشکان که ناشناس صحبت می کند گفت: "وضعیت وحشتناک است." "ما در حال اتمام منابع خود هستیم. بیشتر بخشهای غیر Covid به بخشهای Covid تبدیل شده اند ، اما هنوز فضایی برای بیماران ورودی جدید نداریم. ما به پرستار ، دارو بیشتر و بیش از همه به فضا نیاز داریم. ما به متخصصین و پزشکان مراقبت های ویژه نیاز داریم.

 

دکتر افزود: "اول و مهمترین ، ما واکسن کافی وارد نکرده ایم و در این بین برخی مردد هستند که خود را واکسینه کنند." وی افزود: "لازم است كه مقامات از هند جلوگیری كنند. ما باید به دنبال یک کمپین واکسیناسیون باشیم ، به مردم آموزش دهیم که واکسن بزنند. در غیر این صورت ممکن است شاهد هرج و مرج در کشور باشیم. "

 

گسترش سریع عفونت ها از هند باعث ایجاد هشدار در بنگلادش می شود ، جایی که مقامات مرزهای خود را بسته اند و توصیه می کنند تا زمانی که وضعیت همسایه آن بهبود نیابد ، آنها نباید دوباره بازگشایی شوند.

 

افزایش عفونت ها در بنگلادش همزمان با موج دوم هند ، در اواسط ماه مارس آغاز شد. بنگلادش آزمایشات خود را فزونی بخشیده اما با تهیه واکسن های خود دست و پنجه نرم می کند ، در ابتدا با استفاده از موسسه سرم هند ، دوزهایی را برای استفاده هند تغییر داده است.

 

بنگلادش تاکنون حدود یک چهارم دوز 30 میلیونی وعده داده شده را دریافت کرده و در حال مذاکره برای وارد کردن واکسن از جاهای دیگر از جمله چین و روسیه است.

نظرات

در ادامه بخوانید...