چگونه سلولیت را در خانه درمان کنیم

سلولیت

عکس سلولیت یا "پوست پرتقالی" 

 

سلولیت یا "پوست پرتقالی" مشکلی است که دیر یا زود تقریباً همه خانم ها با آن روبرو می شوند. اختلالات در متابولیسم چربی ، کاهش سرعت متابولیسم منجر به تشکیل رسوبات سلولیت می شود که همیشه با کمک تمرینات ورزشی قابل اصلاح نیستند. ورزش به سوزاندن کالری در تمام مناطق بدن کمک می کند ، اما این روند در مناطق مشکل سلولیت بسیار کند است. چگونه می توان به سرعت از سلولیت در خانه خلاص شد و تمرینات خود را موثرتر کرد؟

محتوا:

 

 

بهترین بسته بندی برای سلولیت

بسته بندی های سلولیت به طور موثر به طور مستقیم در مناطق مشکل ساز ایجاد می شود و "اثر سونا" ایجاد می کند ، به همین دلیل چربی سوزی سریعتر اتفاق می افتد. اجزای مفید مخلوط بسته بندی به داخل پوست نفوذ کرده و متابولیسم را تحریک کرده و ظاهر آن را بهبود می بخشند. در ترکیب با فعالیت بدنی و یک رژیم غذایی سالم ، پس از اولین دوره ده روش ، مواد بسته بندی نتایج ملموسی می دهند.

 

بسته قهوه برای سلولیت

 

بسته قهوه برای سلولیت

نوشیدن قهوه در طول دوره درمان سلولیت توصیه نمی شود ، زیرا می تواند باعث احتباس مایعات در بدن شود. با این حال ، استفاده خارجی از دانه های قهوه آسیاب شده ، در بسته بندی نتایج خوبی می دهد. کافئین گردش خون در بافت های درم را افزایش می دهد ، باعث دفع سموم می شود ، برجستگی ها را صاف می کند و باعث کاهش علائم کشش می شود. برای بسته بندی ، باید پودر قهوه و روغن زیتون را مخلوط کنید تا یکدست شود و یک لایه ضخیم روی پوست قرار دهید ، در حالی که می توانید ماساژ سبک انجام دهید ، مخلوط را با حرکت دورانی مالش دهید. این یک اثر لایه بردار ایجاد می کند ، که باعث نفوذ اجزای مفید به پوست می شود. پس از آن ، پاها را در یک پلاستیک پیچیده ، با یک پتو عایق بندی کرده و به مدت 30-20 دقیقه در این حالت می مانند. پس از مدت زمان تعیین شده ، مخلوط شسته می شود.

 

بسته خاک رس برای سلولیت

 

بسته خاک رس برای سلولیت

بسته های خاک رس ماسک های سفالی به پاکسازی منافذ پوست از گرد و غبار و سایر ناخالصی ها کمک می کند ، گردش خون را در عروق سطحی تقویت می کند ، آن را صورتی و شکوفا می کند و در حالت لمس ابریشمی صاف می شود. بسته بندی با خاک رس سفید یا آبی نه تنها ظاهر پوست را بهبود می بخشد ، بلکه به تخریب اولیه رسوبات چربی نیز کمک می کند. به منظور تقویت اثر مقوی این روش ، می توان عسل و روغنهای اساسی - اسطوخودوس ، گریپ فروت ، پرتقال - را به خاک رس اضافه کرد. بین استفاده از رس به عنوان ماسک صورت و خاک رس برای بسته بندی یک تفاوت قابل توجه وجود دارد - لایه باید به اندازه کافی ضخیم باشد تا پوست هنگام خشک شدن کوچک نشود.

 

بسته بندی گرم برای افرادی که دچار رگهای واریسی یا پوست حساس مستعد روزاسه هستند منع مصرف دارد . همین مورد منع مصرف در مورد بسته بندی با اجزای سازنده سوزاننده  مثل  فلفل ، خردل و غیره اعمال می شود.

 

عسل

 

ماساژ عسل برای خلاص شدن از شر سلولیت

ماساژ عسل نه تنها به دلیل اثر رفلکسوژنیک روش بلکه به دلیل خاصیت مقوی و سم زدایی عسل به از بین بردن سلولیت کمک می کند. مواد معدنی ، ویتامین ها و سایر مواد فعال بیولوژیکی در ترکیب عسل باعث افزایش فرآیند های متابولیک در بافت ها ، تجزیه چربی ها و دفع آنها ، تولید کلاژن برای بازگرداندن سفتی و کشش پوست در مناطق مشکل می شود.

 

نحوه انجام ماساژ عسل

ماساژور با کف دست خود عسل را برمی دارد (دو قاشق چای خوری برای این روش کافی است) و آنها را بر روی پوست در ناحیه رسوبات سلولیت می مالد. با حرکات نرم و ملایم ، دستها ابتدا روی بدن قرار می گیرند ، سپس از آن جدا می شوند - با جذب عسل ، این اقدامات به تلاش بیشتری نیاز دارند.

مرحله فعال تر ماساژ - حرکات بیشتر شبیه نوک زدن است ، کف دست ها به سختی از بدن جدا می شوند. عسل به پوست جذب می شود ، شروع به کار بر روی بافت می کند ، هنگامی که کف دست از پوست جدا می شود ، ناخالصی ها از منافذ خارج می شوند.

 

به محض جذب کامل عسل ، می توان جلسه را به اتمام رساند ، باقی مانده محصول را باید با آب گرم شستشو داده و از کرم مغذی استفاده کرد.

بعد از ماساژ با عسل ، ممکن است کبودی در بدن ایجاد شود - این یک پدیده خطرناک نیست ، بلکه نتیجه عمل مکانیکی روی پوست الاستیک و الاستیک ناکافی در مناطق با سلولیت است. آنها به سرعت عبور می کنند ، و پوست به شدت بازسازی می شود ، تولید کلاژن تحریک می شود ، که یکی دیگر از اثرات مفید این روش است. با این وجود ، بهتر است پوست را با رگهایی با فاصله نزدیک در معرض چنین اثری قرار ندهید ، ماساژ ندهید تا زمانی که عسل کاملا خشک شود.

 

بیشوفیت

 

بهترین درمان برای سلولیت

بیشوفیت یکی از داروهایی است که در اصل برای درمان سلولیت در نظر گرفته نشده است. محبوبیت آن به عنوان یک داروی ضد سلولیت پس از بسیاری از کاربردهای موفقیت آمیز در این زمینه با نظرات مثبت از سوی افراد واقعی ، در حال شتاب گرفتن است.

بیشوفیت یک مخلوط طبیعی از مواد معدنی است که هنگام حفر چاه های آرتزیان بدست می آید. مقدار اصلی مجموعه ای از نمک های منیزیم ، سدیم و کلر و همچنین ید ، آهن ، سیلیکون و غیره است.

تمام این ثروت طبیعی به اشکال زیر وجود دارد:

موثرترین درمان
آب نمک برای حمام و کمپرس طبی

مومیایی کردن ژل برای ماساژ ؛

یک خمیر موضعی به نام بیشولین.

با تشکر از نمک های معدنی ، اثرات زیر حاصل می شود:

عمل ضد التهابی ؛

اثر بی حسی موضعی ؛

تحریک جریان خون به صورت موضعی در پوست  و در سراسر بدن ، بسته به روش کار.

تقویت سیستم عصبی ؛

تأمین غده تیروئید با ید.

 

بیشوفیت

 

بهترین روش برای خلاص شدن از سلولیت

متداول ترین روش های استفاده از بیشوفیت کمپرس آب نمک و مالیدن خمیر به پوست منطقه آسیب دیده است.

برای خلاص شدن از شر سلولیت با این ابزار ، آنها از همه روش های ممکن استفاده می کنند:

حمام بیشوفیت؛

کمپرس

بسته بندی

ماساژ دستی

اگر در حین درمان تحمل خوبی به دارو وجود داشته باشد ، می توان طیف وسیعی از روش ها را تجویز کرد که باعث تقویت و تسریع اثر مطلوب می شود. Bischofite به شما کمک می کند تا به سوال رایج نحوه حذف سلولیت پاسخ دهید.

 

 

حمام بیشوفیت برای خلاص شدن از سلولیت

یک وان  Bischofite با افزودن یک لیتر آب نمک یا یک کیسه 200 گرم نمک در آب گرم انجام می شود. مدت زمان عمل به بیست دقیقه محدود می شود. در صورت تمایل ، می توانید روزانه چنین حمامی را انجام دهید ، اما با فاصله اجباری 24 ساعته.

 

 

کمپرس و بسته بندی برای خلاص شدن از سلولیت

کمپرس با یک فیلم ثابت (سلفون) انجام می شود ، زیرا برای رسیدن به اثر مطلوب ، باید 8 تا 10 ساعت نگه داشته شود.

کمپرس بر اساس چندین لایه گاز آغشته به آب نمک بیشوفیت ساخته می شود. پوست با آب داغ یا ماساژ از قبل گرم می شود (برای ماساژ خود بهتر است از ماساژور دستی استفاده کنید). سپس کمپرس را قرار داده و با بسته بندی پلاستیکی بپیچید.

فاصله بین روش ها همان حمام است - 24 ساعت. دوره بسته بندی 12 تا 15 کمپرس پشت سر هم فراهم می کند و پس از آن نیاز به استراحت است.

 

 

ماساژ برای خلاص شدن از سلولیت

برای ماساژ درمانی ، از ژل و گل حنا با بیشوفیت استفاده می شود. به دلیل شدت عمل ، مالش محصول فقط 5 دقیقه طول می کشد ، سپس با آب گرم شسته می شود. اشباع ژل با مواد معدنی به وضوح ظاهر کریستال های نمک روی پوست و ملحفه پس از ماساژ را نشان می دهد.

 

 

موارد منع مصرف و عوارض جانبی بیشوفیت برای سلولیت

داروهای بیشوفیت یک محصول کاملاً طبیعی است ، بنابراین استفاده از آن در هر شرایطی حتی در دوران بارداری و شیردهی امکان پذیر است. منع مصرف تنها ، اما بسیار سختگیرانه استفاده از آنها وجود هرگونه آسیب ، حتی بسیار ناچیز ، به اپیدرم است.

در صورت استفاده زیاد ، نمک می تواند به پوست آسیب برساند:

خشک کردن پوست و بافت ها

تحریک لایه های بالایی پوست ؛

تخلیه اپیتلیوم مرده ؛

احساس ناراحتی هنگام استفاده روی پوست ؛

واکنش های آلرژیک پوست به اجزای محصول.

اگر حداقل یکی از این علائم پاتولوژیک ظاهر شود ، تمام مراحل استفاده از بیشوفیت تا زمان بازسازی کامل پوست متوقف می شوند.

بادکش

 

ماساژ خلاء رای خلاص شدن از شر سلولیت

ماساژ خلاء به عنوان درمانی برای سلولیت در بین خانم های پر مشغله بسیار راحت و محبوب است ، زیرا از نظر بیمار به تلاش و زمان زیادی احتیاج ندارد. اگر یک بادکش مخصوص برای تنظیم فشار دارید ، می توانید این روش را در خانه انجام دهید ، فراموش کردن بازدید از سالن های زیبایی یا سالن های ماساژ.

کنترل مستقل بر روند مزایای بسیاری دارد: بیمار خودش می تواند زمان انجام عمل را انتخاب کند ، روغن ماساژ بدهد ، با روش های مورد علاقه خود آماده کند (برای بعضی ها این مالش است ، در حالی که دیگران لایه برداری یا ماساژ دستی را ترجیح می دهند) ، مناطق مشکل را انتخاب کند باید توجه کرد

 

نحوه انجام ماساژ خلاء با بادکش

ضروری است که قبل از ماساژ خلاء ، پوست به مدت 5 دقیقه در یک حمام گرم با نمک دریا بخار داده شود.

پس از آن ، شما باید با مالش پوست با اسفنج آغشته با ژل و روغنهای گیاهی ، گردش خون را به طور مستقل فعال کنید. قرمزی پوست و احساس گزگز شدن نشانگر تسریع در متابولیسم ، تخلیه لنفاوی و دفع محصولات متابولیکی است.

اکنون می توانید بادکش ها و حرکات ماساژ را شروع کنید. در هر منطقه ، قوانین حرکت بادکش ها باید رعایت شود - حرکات بی نظم ، به احتمال زیاد ، هیچ فایده ای نخواهد داشت.

جهاتی که باید در آن بادکش ها را جابجا کنید: از پایین به بالا در امتداد ران ها ، بدون تأثیر سطح داخلی آنها ، از مرکز باسن به طرفین ، حرکات دایره ای روی پوست.

برای هر پا 10 دقیقه ماساژ کافی داشته باشید و پس از آن کمی روی بادکش را فشار دهید تا هوا به داخل آن برسد و "کندن" بادکش از روی پوست راحت تر باشد.

 

ایروبیک

 

ایروبیک در آب برای خلاص شدن از شر سلولیت

ایروبیک آبی یا ژیمناستیک آبی ملایم ترین نوع تناسب اندام برای افرادی است که به هر دلیلی نمی توانند خود را در معرض ورزش بیش از حد قرار دهند. در عین حال ، ایروبیک در آب در اثر ژیمناستیک کلاسیک ضرر نمی کند ، اما برعکس ، به شما امکان می دهد عضلات و مفاصل را برای تقویت متابولیسم بافت با شدت بیشتری تمرین دهید.

 

در طول ایروبیک در آب ، چربی بسیار سریعتر از انجام تمرینات مشابه در خشکی می سوزد. واقعیت این است که وقتی در آب هستید ، بدن مجبور است دمای خود را ثابت نگه دارد ، تولید گرما را افزایش می دهد. به همین دلیل ، کالری بسیار بیشتری مصرف می شود. اثر سوزاندن چربی با اثر هیدروماساژ جریان های آب ، که با حرکت بازوها و پاها در حین ورزش ایجاد می شود ، تأثیر می گذارد ، که اثر مفیدی روی پوست دارد - و باعث کشش و کشش آن می شود. به دلیل کار عضلات ، اکسیژن رسانی به بافتها ، گردش خون و تبادل لنفاوی افزایش می یابد. مایعات راکد از مناطق رسوبات سلولیت خارج می شود ، چربی ها شکسته می شوند و "پوست پرتقال" از بین می رود.

 

ورزش در آب از این نظر بی نظیر است که رسوبات چربی دقیقاً در ناحیه مشکل سوزانده می شود ، زیرا اگر ژیمناستیک دور کمر را در آب انجام دهید ، نواحی ران ، باسن و زیر شکم بیشترین استرس جسمی را تجربه می کنند ، در حالی که شدت ورزش در نیمه بالایی بدن کمتر است - به دلیل عدم مقاومت در برابر آب.

موارد منع مصرف چندانی برای ایروبیک آبی وجود ندارد - در صورت آلرژی به آب کلر ، عفونت های دستگاه ادراری تناسلی و همچنین در افزایش درجه حرارت بدن به دلیل ARVI ، ARI ، نمی توان آن را استفاده کرد.

 

چای سبز

 

مصرف چای سبز برای سلولیت

برای به حداکثر رساندن فواید کمپرس بدن ، ماساژ و ورزش ، باید از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و مایعات زیادی بنوشید. با کمبود آب (که به 2-3 لیتر در روز نیاز دارد) در ناحیه سلولیت ، رکود لنفاوی ایجاد می شود ، زیرا بدن مایعات را به موقع خارج نمی کند. متابولیسم در بافت ها کند می شود و روند سوزاندن چربی ها حتی با افزایش ورزش نیز دشوار است.

 

چای سبز منبع تغذیه بدن را دوباره جبران می کند (با این حال ، نباید از آن به جای آب به عنوان تنها منبع مایعات استفاده کنید) ، سموم را از بین می برد و فرآیندهای متابولیکی ناشی از تئوبرومین در برگ های چای را تحریک می کند (برای اطلاعات بیشتر: معجزه چای سبز )


مقاله فقط توسط متخصص برای مقاصد اطلاعاتی تهیه شده است. ما از شما می خواهیم خود درمانی نکنید. وقتی اولین علائم ظاهر شد ، با یک پزشک مشورت کنید. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید