10 بلوند معروف هالیوود و غیر هالیوود

پرنسس دیانا ، شارلیز ترون ، مرلین مونرو

پرنسس دیانا ، شارلیز ترون ، مرلین مونرو

مرلین مونرو

مرلین مونرو


با کلمه "بلوند" ، همه ، معمولاً  مرلین مونرو را به یاد می آورند - ستاره فیلم دهه 50 ، مدل و بازیگر ، و همچنین مرلین مونرو نماد سبک. فیلم های زیادی درباره او فیلمبرداری شده است و اکنون روی جدید ترین فیلم کار می شود که "Blonde" نامیده می شود (انتشار نوار برای سال 2021 برنامه ریزی شده است). مرلین مونرو غریبه ها و همسران ، کارگردانان ، همکاران و کل نسل هایش را دیوانه کرد. او جوان درگذشت ، اما چهره وی چنان خاطره انگیز بود که هنوز هم بخشی مهم از فرهنگ پاپ است.

 

اسکارلت جوهانسون

اسکارلت جوهانسون

 

اسکارلت جوهانسون در طول فعالیت سینمایی خود در نقش پرستار بچه ، جنایتکار ، یک خدمتکار و حتی "آن بولین" بوده است ، در کلیپ هایی از باب دیلن و جاستین تیمبرلیک بازی کرده و در بسیاری از تبلیغات از وی عکس گرفته شده است. علاوه بر این ، او به طور فعال در امور خیریه و زندگی اجتماعی درگیر است: در سال 2004 ، او در مبارزات انتخاباتی جان کری ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری کار کرد و چهره سازمان خیریه Oxfam بود. 

 

گریس کلی

گریس کلی

 

در سال 2014 ، نام گریس کلی به دلیل اکران فیلم رسوایی "پرنسس موناکو" ، که جشنواره فیلم کن را افتتاح کرد ، بار دیگر در تمام سرمقاله های انتشارات مختلف ظاهر شد. گریس کلی خودش زود هالیوود و کار سینمایی اش را ترک کرد اما اسکار گرفت. او عشق آلفرد هیچکاک بود ، که به شدت نگران عزیمت گریس کلی از هالیوود بود. گریس کلی تا به امروز ، سالها پس از مرگش ، معیار سبک ، خویشتنداری و ظرافت است.

 

پرنسس دایانا

پرنسس دایانا

 

بانوی سلطنتی دیگری با فرهای روشن ، که نه تنها عشق همه بریتانیایی ها ، بلکه کل جهان را به خود جلب کرد. پرنسس دایانا به مهربانی ، شخصیت آسان و کارهای خارق العاده اش معروف است: او از بیمارستان ها و اردوگاه های پناهندگان بازدید می کرد ، برای پاکسازی آنها از میان مین ها عبور می کرد و همیشه زیبا  باقی ماند.

 

کلودیا شیفر

کلودیا شیفر

 

یکی از معروف ترین و پردرآمدترین مدل های دهه 90 و افسانه ای . یک بار یک شاهزاده عرب فقط برای صرف شام با او به او یک میلیون پوند انگلیس پیشنهاد داد ، اما کلودیا شیفر از این کار امتناع کرد. او اکنون با تهیه کننده و کارگردان متیو وون ازدواج کرده است ، که در سال 2002 هنگام خواستگاری به جای حلقه ازدواج به او یک لاک پشت  داد.

 

ریس ویترسپون

ریس ویترسپون

 

ریس ویترسپون یکی از مشهورترین مو بورهای هالیوود ، که در فیلم های زیادی بازی کرده و در سابقه خود اسکار و گلدن گلوب دارد. فیلم های بسیار خوبی در کارنامه او وجود داشته است ، اما او پس از بازی در نقش Elle Woods در فیلم Legally Blonde ، که از یک تصویر جمعی از دختران با موهای بلوند استفاده می کند ، به شهرت گسترده ای دست یافت ، اما در پایان آنها را زودباور و بسیار صادق نشان می دهد.

 

شارلیز ترون

شارلیز ترون

 

شارلیز ترون بازیگر زن آفریقای جنوبی با بازی در بسیاری از فیلم های شاخص شناخته شده است: او در فیلم های The Devil's Advocate و The Winemaker's Rules بازی کرد ، اما نقش قاتل Eileen Wuornos در فیلم Monster برای او تبدیل به یک نقطه عطف شد. وی برای این کار جوایز زیادی را از جمله تبدیل شدن به اولین بازیگر آفریقایی تبار دریافت کننده اسکار در گروه بازیگر نقش اول زن برنده شده است.

 

کاترین دنوو

کاترین دنوو

 

کاترین دنوو با بازی در این فیلم مشهور شد - پیروز جشنواره فیلم کن "چترهای شربورگ" در سال 1964 ، سپس در "انزجار" ساخته رومن پولانسکی بازی کرد و با بازی  در فیلم "زیبای روز"(در نقش فاحشه) همه را  شوکه کرد. او اغلب به هالیوود فراخوانده می شد ، اما کاترین دنوو همچنان بازیگر فرانسوی بود و برای بهترین کارگردان های اروپایی بازی می کرد.

 

جین منسفیلد

جین منسفیلد

 

با ذکر بلوند ، ابتدا مرلین مونرو به ذهن خطور می کند ، اما جین منسفیلد ستاره دیگر فیلم ها که اغلب مقلد مریلین مونرو ‌بود ،  از محبوبیت کمتری برخوردار نبود. او مانند مرلین مونرو زود فوت کرد ، اما به یک دلیل کاملاً متفاوت - جین در یک تصادف رانندگی همراه با راننده شخصی و معشوقش در اثر برخورد با یک کامیون بزرگ درگذشت.

 

می وست

می وست

 

یک ستاره فیلم های رسوا و نماد جنسی زمان خود ، متولد اواخر قرن نوزدهم ، اما در قرن 20 محبوبیت پیدا کرد. او یکی از اولین کسانی بود که موضوعات جنسی را با صدای بلند بیان کرد و برای حقوق اقلیت ها مبارزه کرد. وی برای نمایش "جنسیت" که به نظر غیراخلاقی و ناپسند بود ، به 10 روز بازداشت محکوم شد. در همین حال ، اجراهای او اصلاً مربوط به فسق و فجور نبود - برعکس ، آنها موضوعات حاد ساختار جامعه را برای بحث و گفتگو مطرح کردند. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید