کلاهبرداری جدید، برای افراد غریبه اسنپ نگیرید!

در

در این روش فرد کلاهبردار از شما می خواهد به هر دلیلی برای ایشان اسنپ بگیرید، مثلا گوشی جا گذاشته یا باتری ندارد. به هر حال اگر شما قانع شدید و تاکسی گرفتید، باید منتظر تماس راننده یا حتی پشتیبانی اسنپ باشید، احتمال زیاد درگیر کلاهبرداری شدید، شاید در نگاه اول فقط یک کرایه تاکسی ساده باشد ولی شما با کلاهبردار طرف هستید در مواردی حتی فرد کلاهبردار راننده را جاهای مختلف برده و با چرب زبانی از ایشان پول گرفته است. همه این ها پای شما نوشته خواهد شد.

به این مورد خوب دقت کنید، اگر فرد کلاهبردار قصد سرقت خودرو را داشت و با راننده درگیر شد، اگر این درگیری منجر به اسیب یا قتل راننده شد، شرکت فقط شما را می شناسد!

قبل از قبول درخواست های افراد غریبه کمی بیشتر فکر کنید.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

مقایسه اسنپ (snapp) با Tap30

در

هر 2 شرکت اسنپ و Tap30 اپلیکیشن (نرم افزار) را در بازار ارائه کرده اند. نسخه snapp با حجم 3.1 مگابایت و Tap30 با حجم 7.2 مگابایت، یعنی نصب Tap30 دو برابر بیشتر طول میکشد.

جالب اینجاست که هر 2 شرکت، نسخه های متفاوتی برای راننده و مسافر تهیه کرده اند. البته اولین نقص در همین جا خود را نشان می دهد. مثلا اگر شما با یک شماره به عنوان مسافر ثبت نام کنید دیگر نمی توانید با همان شماره به عنوان راننده مشغول به کار شوید. (البته از آنجایی که ما همه حداقل 2 سیم کارت داریم از این نقص چشم پوشی می کنیم.)

کاربری هر 2 نرم افزار بسیار ساده است. (البته شاید اولین بار در انتخاب مبدا و مقصد کمی گیج شوید.)

با انتخاب مبدا، تعدادی ماشین اطراف شما نمایش داده می شود و با انتخاب مقصد، کرایه و دکمه مخصوص درخواست سفر نمایش داده خواهد شد.

ما برای مثال در هر 2 نرم افزار مبدا، میدان ولیعصر و مقصد میدان ونک را انتخاب کردیم.

 اسنپ  Tap30
 
 

 

کرایه تاکسی این مسیر در هنگام انتشار این مقاله 2500 تومان می باشد. جالب اینجاست که نرخ کرایه Tap30 کمتر از نصف اسنپ می باشد! (این تصاویر دقیقا در یک روز و یک ساعت تهیه شده است.)

شاید در این تصویر مشخص نباشد ولی تعداد تاکسی هایی که snapp نشان می دهد بیشتر است. البته این به معنی قبول رانندگان برای رساندن شما به مقصد نیست.

زمان رسیدن تاکسی ها تقریبا 10 دقیقه است. از آنجایی که قبلا مبلغ کرایه طی شده است دیگری نیازی به چانه زدن های معمول نیست و شما به مقصد خواهید رسید.

معمولا در آخر مسیر برای بررسی مجدد مبلغ کرایه، گوشی خود را بازبینی می کنید پس گوشی شما در تاکسی جا نمی ماند. اگر وسیله ای هم فراموش کردید می توانید بسرعت با راننده تماس بگیرید.

نکته ضعف خیلی مهم در این سیستم عدم بررسی صلاحیت رانندگان است. صلاحیت هایی مانند مسیریابی، رانندگی و ...

تجربه من نشان داده در مسیریابی هیچ کدام از شرکت ها توانایی رقابت با رانندگان تاکسی را ندارد و راننده معمولا به حرف مسافر گوش می دهد. شاید در بهترین حالت از نرم افزارهای مسیریابی مرسوم استفاده کنند.

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

آموزش استفاده از اپلیکیشن اسنپ

در


اسنپ فعالیت خود را از سال 93 آغاز نمود، سرویسی مشابه Uber برای ایران که خدمات حمل و نقل مسافر را از طریق اپلیکیشن و به صورت آنلاین ارائه میدهد. اگر تا حالا  با اسنپ سفر نکرده اید ، مطمئنا اسم آن را شنیده اید و با روند کاری آن ها تقریبا آشنا هستید.اسنپ از سه سال پیش تا کنون در کاهش مشکلات سفرهای درون شهری برای شهروندان تهرانی بسیار موفق عمل کرده است ، طوری که این روزها خیلی ها برای رفتن به دانشگاه و محل کار از اسنپ استفاده می کنند.

به نظر عده ای پیچیدگی کار با اپلیکیشن اسنپ باعث شده است که تاکسی و آژانس را به آن ترجیح بدهند. این مقاله آموزش گام به گام  استفاده از اسنپ برای  همین افراد است  تا  برایشان ثابت شود  که رزرو آنلاین خودرو آنقدرها که به نظر می رسد کار دشواری نمی باشد.

برای شروع کار با این نرم افزار، بد نیست که تعریف کوتاهی از اسنپ و رزرو آنلاین خودرو آورده شود:

اسنپ چیست؟

ساده ترین تعریف برای اسنپ این است که  اسنپ پلی ارتباطی میان رانندگان شهر تهران و هر فرد مسافری می باشد، رانندگان مذکور رااز طریق اپلیکیشن  و به طور زنده روی نقشه پیدا می کنید و خودروی آن ها را برای رسیدن به مقصدخود  رزرو می نمایید.(سیارک)

اپلیکیشن اسنپ فعلا روی برنامه های iOS و اندروید نصب و اجرا می شود ، و آخرین نسخه آن را برای دانلود می توانید هر لخظه که بخواهید از اپ استور، گوگل پلی یا کافه بازار دانلودنمایید. برای آن که اطلاعات شما در دیتابیس اپ ثبت گردد،‌ باید که در شروع کار مراحل ثبت حساب کاربری در اپلیکیشن راانجام دهید.

پیش از شروع کار با اپلیکیشن، باید موقعیت جغرافیایی (gps ) و اینترنت گوشی را فعال کنید اینترنت به این خاطر که بتوانید خودروهای اطراف روی نقشه را پیداکرده و رزرو کنید و موقعیت برای آنکه راننده بتواندشما و موقعیت جغرافیایی شما را  که دقیقا کجای شهر هستید را پیذا کند .

بعد  از فعال کردن این دو آیتم ، حالا زمان درخواست خودرو رسیده است.

چگونه با اسنپ کار کنیم ؟

آموزش نرم افزار اسنپ، طرز استفاده از اسنپ

در حالی که به اینترنت وصل هستید و موقعیت جغرافیایی تان روشن می باشد، وارد اپلیکیشن و حساب کاربری شوید. حال نقشه تهران و خودرو های اسنپی که در آن تردد می نمایند ، دیده می شود.

برای رزرو نمودن خودرو، اول از همه باید مبدأ و مقصد سفر رامعین نمایید. برای انجام این کار دو روش وجود دارد: مبدأ و مقصد را به طور دستی وارد کنید، یا با صدای بلند و شمرده آدرس را به اپلیکیشن بگویید.

روش اول از روش دوم کمی سخت تر است. باید با فشردن آیکن گوشه پایین و سمت راست نقشه، مبدا (مثلا میدان آزادی) را پیدا و یک بار روی نقشه لمس نمایید. حالا باید دوباره روی نقشه  مقصدتان (مثلا میدان ونک) را با لمس نقشه مشخصنمایید تا نشانگر مقصد روی نقشه حک گردد.

اما روش دوم ساده تر است، روش جستجوی صوتی. به جای تعیین دستی آدرس، روی آیکن ذره بین در گوشه بالا و سمت چپ اشارهنمایید تا به صفحه جستجو وارد شده و  آیکن میکروفون را  بینید، رویش اشاره نمایید تا جستجوی صوتی گوگل فعال گردد.

حالا  به اسنپ  مبدا را و این که کجا می باشید را بگویید. بعد این کار و تعیین مبدأ، یک بار دیگر وارد نقشه شده ودوباره همین کار را برای تعیین مقصد هم انجام بدهید. وقتی که مبدأ و مقصد مشخص گردید، اسنپ با اعلام کرایه به شما اط شما می خواهد  که که روی دکمه «درخواست اسنپ» اشاره نمایید.

با انجام این کار اسنپ به طور خودکار نزدیک ترین خودرو به شما را پیدا می نمایدد. روی درخواست خودرو اشاره کنید و تا رسیدن آن منتظر بمانید. توجه کنید که ممکن است راننده برای یافتن موقعیت دقیق با شما تماس گرفته و آدرس دقیق را از شما بپرسد.

آیا بین راه امکان توقف  و یا مسیر برگشت وجود دارد؟

بله به راحتی. وقتی که در خودرو نشسته و در حال حرکت به سوی مقصدتان می باشید، شاید بخواهید که بین راه برای انجام کاری توقف نمایید.«گزینه های سفر» در اسنپ   این امکان را برای شما  فراهم نموده است.    با اشاره روی آیکن «گزینه های سفر» از گوشه بالا و سمت چپ صفحه گزینه توقف در مسیر را انتخابنمایید. به غیر از آن امکان انتخاب مقصد دوم و سفر رفت و برگشتی هم در این منو پیش بینی شده است.(سیارک)

در نظر بگیرید که با تنظیم زمان توقف، بسته به مدت طمان توقف  مقداری به مبلغ کرایه اضافه میگردد.

آیا می توان مسیر سفر را به طور آنلاین با اعضای خانواده به اشتراک بگذاریم؟

بله، این یکی از بزرگترین مزایای سفر با اسنپ به حساب می آید. برای استفاده از این قابلیت، کافیست پس از شروع سفر روی آیکن «خبر دادن سفر» در گوشه بالا و سمت چپ صفحه اشاره نمایید تا  لینک حاوی مشخصات ماشین و راننده اسنپ و زمان آغاز سفر را برای مخاطبین شما ارسال کند..

دریافت کنندگان این لینک قادرند مسیر شما را به طور زنده روی نقشه پیگیری کنند تا دیگر نگران نباشند.

کرایه را چگونه بپردازیم؟

اگر حساب کاربری تان را از قبل شارژ کنید، مبلغ کرایه به طور خودکار از حسابتان کسر می گردد. و موقع رسیدن نیاز به پرذاخت نیست. بعد از رسیدن  به مقصد درصفحه نمایانشده ، ضمن دیدن کسر ازاعتبارشما ، می توانید به راننده تان بابت رانندگی، برخورد و نظافت ماشین امتیاز بدهید.

اما اگر حساب کاربری ما اعتبار کافی نداشته باشد چکار کنیم؟

در حین سفر هم می توانیم حساب کاربری را شارژ نماییم . برای این کار  در منوی کشویی اپلیکیشن وارد بخش «افزایش اعتبار»می شویم  و پس از انتخاب مبلغ و عملیات بانکی، به سادگی حسابتان را شارژکرده و پرداخت را انجام می دهید..

چگونه باید کدهای تخفیف را وارد کنیم؟

 در نسخه های پیشین اسنپ کد های تخفیف را باید پیش از سفر و در تنظیمات اپ وارد می کردیم. اما  در نسخه های جدید ، قبل ازرسیدن به مقصد، این امکان  که حین سفر کد تخفیف را وارد کنیم فراهم شده است برای این کار  کد تخفیف خود را در فیلد طوسی رنگ  که در بالای اپلیکیشن است  ، ثبت کنید.

توجهداشته باشید که با دعوت از دوستان خود جهت استفاده از اسنپ، می توانید کدهای تخفیف در سفر دریافت کنید. البته گاهی خود شرکت اسنپ هم در مناسبت های مختلف کدهای تخفیف به کاربران می دهد که در وبسایت مجموعه و قسمت پیام های اپ اطلاع رسانی می گردد.

اطلاعات سفر  از کجا فابل بازیابی است؟

تاریخچه تمام سفرهای شما در سرورهای اسنپ ذخیره می گردد؛ اطلاعاتی از قبیل مسیرهایی که در آن رفت و آمد کردهاید، هزینه هایی که پرداخت نموده اید و مسافت و مدت زمانی که با خودروهای اسنپ به سفررفته اید.

اما این اطلاعات چه سودی برای ما دارد؟

برای آنکه بتوانید سفرهایتان را با اسنپ مدیریت نمایید و حساب و کتاب هزینه های خود را برآورد کنید. برای دسترسی به این اطلاعات کافیست در منوی کشویی اپ، روی گزینه «سفرها» اشاره نمایید.

چگونه نارضایتی مان از راننده  اسنپ را اعلام کنیم؟

رانندگان اسنپ با دقت و وسواس زیادی استخدام می شوند، اما به هر حال کنترل روی تمام آن ها کار راحتی نمی باشد. برای همین اسنپ جهت کنار گذاشتن  رانندگان متخلف و استخدام رانندگان خوب به کمک شما احتیاج پیدا می کند.اگر راننده مسیر را نمب داند و برای پیدا کردن مسیر شما را دائما سوال پیچ میکند، یا رانندگی خوبی ندارد،  پس از رسیدن به مقصد  به او امتیاز پایین بدهید. به غیر از این از طریق بخش «پشتیبانی» امکان گزارش دادن از راننده متخلف هست.مواردی که در این مقاله گفته شد  مواردی  هستند که در سفر با اسنپ لازم است اطلاع داشته باشید. حالا که با آن ها آشنا شدید، آیا  به نظر شما سفر با اسنپ سخت تر از گرفتن آژانس و تاکسی می باشد؟ آیا می خواهید برای سفرهای درون شهری از خودروهای اسنپ استفاده نمایید؟ (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

دزدی ، اختلاس ، تقلب چیست ؟

در

فرق اختلاس و دزدی، دزدی چیست، تفاوت اختلاس با دزدی، دزدی و اختلاس، تفاوت سرقت و تقلب و بالاخره اختلاس چیست به تمام این سوالات به نوعی کلاهبرداری در این مقاله پاسخ داده می شود.

 

تعریف قانونی تقلب چیست؟

در گسترده ترین معنی، تقلب می تواند هر جرمی را شامل شود که در آن، روش اصلی برای بدست آوردن چیزی با فریب باشد. این فریب از طریق نقشه های مختلف انجام می شود: روش های خاصی برای ارتکاب و پوشش این عمل متقلبانه مورد استفاده قرار می گیرد. سه روش برای گرفتن پول از قربانی بصورت غیرقانونی وجود دارد: زور، حقه یا سرقت. جرایمی که در آن از حقه استفاده می شود را تقلب می گویند.

تعریف قانونی تقلب این است که آیا بزه کیفری است یا حقوقی.

تقاوت در این است که موارد کیفری باید در سطوح بالاتر تایید شوند. برای مثال بیایید کارمندی را فرض کنیم که در انبار یک کارخانه ی تولید کامپیوتر کار می کند و وقتی کسی مواظب او نیست تراشه های ارزشمند کامپیوتری را می دزدد و به شرکت رقیب می فروشد. این عمل قطعا غیرقانونی است ولی این کارمند چه قانونی را نقض کرده است. آیا مرتکب تقلب شده است؟ پاسخ این است که قطعا بستگی دارد. بگذارید اقسام حقوقی دزدی را مرور کنیم.

 

دزدی یا سرقت چیست؟

عبارت حقوقی دزدی سرقت است که این گونه تعریف می شود: دزدی تبهکارانه، برداشتن، حمل، هدایت، راندن یا رانندگی با اموال فرد دیگر با نیتِ تبدیل کردن یا محروم کردن صاحبِ آن. به منظور اثبات اینکه فردی مرتکب سرقت شده است باید چهار مولفه ی زیر به اثبات برسد:
1. برداشتن یا کش رفتن اتفاق افتاده باشد.
2. پول یا اموال شخص دیگری باشد.
3. بدون موافقت صاحب آن انجام شده باشد.
4. به نیت محروم کردن صاحب آن چیز از استفاده یا تملک آن باشد.
در مثالی که زدیم، کارمند قطعا اموال کارفرمایش را کش رفته است و ما می توانیم با اطمینان بگوییم که بدون موافقت او این اتفاق افتاده است. علاوه بر این، با برداشتن تراشه های کامپیوتری از انبار و فروختن آنها به یک شخص ثالث، کارمند به وضوح نشان داده که نیتش محروم کردن کارفرمایش از توانایی تملک و استفاده از آن تراشه ها بوده است. بنابراین این کارمند در استفاده ی غیرقانونی از اموال شرکت دخالت داشته است. 

 

تفاوت اختلاس با دزدی چیست؟

تفاوت اختلاس با دزدی چیست

علاوه بر این، عمل دزدیدن تراشه های کامپیوتری اختلاس هم محسوب می شود. اختلاس به معنی برداشتن یا استفاده ی غیرقانونی عمدی از پول و اموال شخصی دیگر است که مجرم این اموال را به واسطه ی اداره یا کارمند یا یک شخص امین بدست می آورد. عبارات کلیدی در این تعریف«بدست آوردن مالکیت از طریق قانونی» است. برای رخداد یک اختلاس، شخصی که آن مال را دزدیده باید در زمان دزدیدن مالک و آن اموال بوده باشد. به خاطر داشته باشید، مالک بودن با صاحب بودن یکی نیست. در مثالی که زدیم، شاید کارمند مالک تراشه های کامپیوتری باشد (تا آنها را سر هم بندی، بسته بندی و نگهداری کند) ولی روشن است که تراشه ها متعلق به کارفرما است نه کارمند. وقتی کارمند تراشه ها را می دزدد مرتکب اختلاس شده است.


شاید کارمندانی را مشاهده کنیم که از لحاظ حقوقی قیم یا امین کارفرمایشان باشند. عبارت قیم بر اساس دیکشنری حقوقی مشکی، ریشه ی لاتین دارد و به معنی شخصی است که برحسب اعتماد و اطمینان و حسن نیت و خلوصی که نیاز دارد دارای شخصیتی شبیه امانت دار باشد، وقتی کسب و کاری که فرد در آن کار می کند یا پول یا مالی که آن را مدیریت می کند برای خودش منفعتی ندارد بلکه منفعتش به شخص دیگری می رسد، گفته می شود شخص قیم است مانند کسی که رابطه ای را حفظ می کند که مستلزم اطمینان و اعتماد کامل از یک سو و حد زیادی از حسن نیست از سوی دیگر است. بطور خلاصه قیم کسی است که به نفع دیگری کاری را انجام می دهد.


امانت داری وظیفه ای را بر گردن کسی که آن را دارد قرار می دهد. وقتی در این وظیفه کوتاهی شود، فرد محکوم به عمل خیانت در امانت می شود. مولفه های دلایل این کار در بین محاکم با هم فرق می کند ولی بطور کلی شامل موارد زیر است:
1. رابطه ی امانت داری بین مدعی و متهم وجود دارد.
2. متهم نسبت به وظایفی که نسبت به مدعی داشته کوتاهی کرده است.
3. این کوتاهی منجر به آسیب به مدعی یا منفعتِ متهم شده است.
وظیفه ی امانت داری از استاندارد بسیار بالایی برخوردار است که نمی توان آن را به سادگی تحمیل کرد. این وظیفه به وجود یک رابطه ی قیومیت یا امانت داری بین دو طرف بستگی دارد. در سناریوی استخدام، رابطه ی قیومیت معمولا تنها وقتی ایجاد می شود که کارمند بسیار قابل اعتماد باشد و از رابطه ی ویژه یا بر پایه ی اعتماد با کارفرما لذت ببرد.

اگر بخواهیم عملی صحبت کنیم، قانون اساسا وظیفه ی امانتداری را برای مدیران و متصدیان امر می پذیرد نه کارمندان معمولی. در برخی موارد ممکن است وظیفه ی امانتداری مشابهی برای کارمندانی که اسرار تجاری در اختیارشان هست نیز وجود داشته باشد. آنها وظیفه دارند که اطلاعات محرمانه را افشا نکنند. نتیجه اینکه، کارمند مثال ما به احتمال زیاد وظیفه ی امانتداری را برای کارفرمایش به خوبی انجام نداده و بنابراین پاسخگوی نقض وظیفه ی امانتداری نیست.

به هر حال اگر این مثال به گونه ای تغییر کند که یک مدیر یا متصدی اسرار تجاری شرکت را به سرقت ببرد، شاید این جرم اتفاق بیفتد.

 

تفاوت سرقت و تقلب چیست؟

تقلب چیست

اما تقلب چی؟ به خاطر داشته باشید که تقلب همیشه شامل نوعی خدعه است. اگر کارمند مورد سوال صرفا با جعبه ای از تراشه ها که زیر کتش پنهان کرده از انبار خارج شود این عمل تقلب محسوب نمی شود زیرا خدعه ای در کار نبوده است (اگرچه بسیاری این کار را خدعه آمیز می دانند، آنچه واقعا ما درباره ی آن صحبت می کنیم وقتی از خدعه حرف می زنیم، همانطور که در مولفه های ارتکاب گفته شد، مجموعه ای از صورتحساب های خلاف واقع است که قربانی به آن اعتماد می کند).
به هر حال فرض کنید که او جعبه تراشه ها را زیر کتش می گذارد و از انبار خارج می شود، کارمند می کوشد تا ردپای خودش را با دستکاری صورت اموال موجود در انبار پاک کند. اکنون صورت جرم تغییر کرده است. آن ثبتیات صورتحساب از سطوح موجودی انبار شرکت است و کارمند عامدانه آنها را تحریف کرده است. این ثبتیات قطعا اطلاعات است زیرا برای پیگیری مقدار اقلام موجود در انبار مورد استفاده قرار می گیرد و شرکت وقتی به لیست موجودی انبار نیاز دارد برای تعیین مقدار کالایی که در انبار دارد به آنها اطمینان می کند. علاوه بر این، شرکت متضرر می شود زیرا دچار کمبودی در موجودی انبار شده است که از آن خبر ندارد.
بنابراین تمام مشخصه ی تقلب وجود دارد: کارمند اطلاعات جعلی داده است، کارمند می دانسته که این ادعا کذب است، شرکت به این ادعا اعتماد کرده و متضرر شده است. بر اساس قانون این کارمند می تواند متهم به طیف گسترده ای از جرایم حقوقی و کیفری بشود: تقلب، سرقت، اختلاس یا تحصیل مال غیر. به عنوان یک موضوع عملی، او شاید تنها متهم به سرقت شود. به هر حال نکته اینجاست که تقلب شغلی همیشه مستلزم خدعه است و اعمالی که شبیه اشکال دیگر سوء استفاده است مانند سرقت، در حقیقت ممکن است مستلزم دسته ای از تقلب ها باشد. ....ادامه دارد

ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

کارپینو یا اسنپ

در

حتما برای شما هم پیش آمده که برای استفاده از تاکسی اینترنتی از هر دو شرکت اسنپ و کارپینو قیمت بگیرید.

 

مزیت اسنپ:

- تعداد بالای راننده

- قیمت پایین در بیشتر موارد

 

مزیت کارپینو:

- آشنایی راننده با شهر

- عدم مشکلات عبور در طرح و ترافیک (مثلا روزهایی که طرح ترافیک فروخته نمی شود)

- امنیت بیشتر

 

تجربه ما نشان داده در مسیرهای کوتاه اسنپ قیمت بهتری ارائه می دهد. حداقل قیمت اسنپ در حال حاضر 55.000 ریال و کارپینو 70.000 ریال است. این نرخ ها متناسب با فاصله تا مقصد، ساعت ارسال درخواست و تعداد راننده در محل سوار شدن متغییر است.

برای مثال اگر شما در نقطه ای درخواست اسنپ می دهید هرچه تعداد راننده بیشتر باشد احتمال قبولی درخواست شما نیز بیشتر است پس قیمت حداقل ممکن خواهد بود. اگر در درخواست اول موفق نشدید در درخواست بعدی ممکن است قیمت حتی پایین تر هم باشد.

یکی از مزایای اسنپ به کارپینو، آموزش بهتر رانندگان در نحوه استفاده از نرم افزار است، برای مثال رانندگان کارپینو ممکن است با انتخاب اشتباه مسافر شما را تا 20 دقیقه در خیابان منتظر نگه دارند.

 

جمع بندی برای انتخاب یک سفر ارزان و مناسب

- در مسیرهای کوتاه از اسنپ استفاده کنید.

- در مسیرهای که با مسیر و مقصد آشنایی ندارید کارپینو گزینه بهتری است.

- در مکان های شلوغ مثل بازار تهران احتمال قبول کارپینو خیلی بالاتر از اسنپ است.

- اگر مقصد جای خلوتی است یا در ساعات شب قصد حرکت دارید کارپینو گزینه مناسب تری است.

- رقابت سختی برای ارائه قیمت ارزانتر وجود دارد، در مسیرها با طول متوسط و زیاد کارپینو معمولا برنده است.

- اگر بیشتر از 4 نفر هستید تنها گزینه شما ون کارپینو خواهد بود

- انصراف راننده از سوار کردن شما در اسنپ خیلی کمتر از کارپینو است. اگر واقعا عجله دارید و قیمت برای شما مهم نیست گزینه اسنپ پلاس خیلی مناسب است. اسنپ پلاس معمولا ماشین های مدل جدید 206 یا L90 است.

 

نکاتی برای مسافران

- حمل بار ممنوع

- زیاد کنسل نکنید. 

- راننده را مجبور به تغییر مسیر نکنید. (مبلغ مورد توافق جهت مسیر اصلی است.)

- درصورتی که راننده در مسیریابی مشکل داشت زود عصبانی نشوید. بیشتر رانندگان اسنپ به عنوان شغل دوم و سوم مجبور به این کار هستند.

- راننده موظف به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی است به هیچ وجه ایشان را به خلاف ترغیب نکنید.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

استفاده از اسنپ به صرفه است؟

در

تاکسی آنلاین علاوه بر سهولت دسترسی، هزینه کمتری نسبت به آژانس دریافت می کند. در برخی موارد این مبلغ تا نصف هزینه آژانس مسیر مشابه دیده شده است.

حالا آیا اسنپ از تاکسی نیز ارزان تر است. طبق محاسبات ما اگر تعداد مسافران بیشتر از 2 نفر باشد حتما به صرفه تر است. برای مثال مسیری با اسنپ 7500 تومان قیمت دارد با تاکسی برای یک نفر 4000 تومان می شود. حالا اگر تعداد مسافران 2 یا 3 نفر باشد به صرفه تر خواهد بود.

درکل مسیرهای طولانی تر جدا از جنبه سهولت سفر و عدم نیاز به تعویض تاکسی های متفاوت، انتظار و چانه زنی های بی نتیجه بسیار باصرفه تر است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

فیلتر دیوار

در

شایعه فیلتر دیوار در فضای مجازی پیچیده است، شایعه فیلتر دیوار خبر تازه ای نیست، در طی سالیان گذشته سایت دیوار چندین بار تهدید به فیلتر شده بود ولی به کار خود ادامه داد.

 

مشکل دیوار کجاست؟

رئیس‌پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به پرونده‌های تشکیل شده در تهران بزرگ در ارتباط با کلاهبرداری در سایت دیوار گفت:

در ابتدا باید اشاره کنم پلیس فتا هیچ مجوزی برای فعالیت این سایت نداده و در توان پلیس فتا نیست که بر تمام آگهی‌های سایت و اقدامات این سایت نظارت داشته باشد. در ده ماهه نخست امسال ۳۰۰۰ پرونده کلاهبرداری مرتبط با سایت دیوار در پلیس فتا تشکیل شده که بیش از ۳۰ متهم در این رابطه دستگیر شدند. مبلغ کلاهبرداری‌ها نیز بیش از دو میلیارد تومان است. کلاهبرداری یکی از جرایم رخ داده در سایت دیوار است و ما شاهد خرید و فروش اجناس ممنوعه در آن و ارائه خدمات نامتعارف هسستیم؛ به طوری که در خبر‌ها داشتیم مرد آزارگری طعمه‌هایش را از طریق این سایت انتخاب می‌کرد.

 

به گفته گردانندگان دیوار روزانه بیش از ۲۰۰ هزار آگهی در دیوار ثبت می شود و تابحال هیچ نظارتی بر آن وجود نداشته است، حقیقت هم دارد اگر برای بررسی هر آگهی فقط 5 دقیقه زمان لازم باشد باید تیمی 40 نفری 24 ساعته این آگهی ها را بخوانند با آگهی دهنده تماس بگیرند، از اصالت کالا یا خدمات مطمئن شوند، شاید لازم باشد به محل آگهی مراجعه شود و ... این کنترل و نظارت تقریبا غیر ممکن به نظر می آید، ولی آیا واقعا راهکاری وجود ندارد و دیوار باید فیلتر شود؟

مشکل دیوار و سایت های آگهی فراتر از کلاهبرداری مالی است و متاسفانه در مواردی دختران و زنان قربانی شدند که پرونده های آنها هنوز در حال پیگیری است.

در موارد این چنین باید فرهنگ سازی شود، باید به کاربر اینترنت هشدار های لازم قبل از استفاده از این نرم افزار داده شود، بیشتر کاربران اینترنت به راحتی رمز کارت بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار می دهند. این مشکل دیوار نیست. مشکل عدم اطلاع از پیامد فعالیت های اینترنتی است، کاربر اینترنت تصور اشتباهی از مجازی بودن دارد، باید به کاربران اینترنت آموزش داده شود که همه اپلیکیشن ها اینستاگرام نیستند.

دیوار اگر میخواهد به کار خود ادامه دهد باید این کار را درست انجام دهد. باید بجای کنترل آگهی ها هویت آگهی دهنده را چک کند و اینکار با دریافت یک تصویر ساده از کارت ملت امکان پذیر است. جلوی تکرار کلاهبرداری افراد گرفته می شود. اینکار از نظر روانی نیز تاثیر زیادی خواهد داشت. همه هم کارت ملی دارند و اگر کسی حاضر به ارائه کارت ملی نشد مطمئن باشید یک جای کارش میلنگد.

دیوار سودی از معامله دریافت نمی کند پس تا حد امکان خود را وارد جزئیات آن هم نمی کند، این کار درستی است، دیوار دلال نیست و فقط آگهی ها را نمایش می دهد.

یکی دیگر از اقدامات دیوار برای کنترل هویت آگهی دهنده می تواند آگهی دهنده را به دو قسمت تقسیم کند، افرادی که دائما محصولاتی را برای فروش دارند مانند فروشگاه ها، مغازه ها و ... که کاربران می توانند به آن ها امتیاز دهند. کاربران دیگر می توانند از نظرات افراد قبلی استفاده کنند و تصمیم بهتری برای معامله با این افراد بگیرند.

افرادی که فقط یکبار یک جنس دست دو را معامله می کنند، در اینجا باید هشدارهای کافی به مشتری داده شود یا حتی ساز و کاری برای انتقال امن پول ایجاد شود تا مثلا پول ابتدا به حساب واسط دیوار واریز و در صورتی که مشتری واقعا از کیفیت محصول راضی بود پول آزاد شود. البته این کار دردسرهای زیادی برای دیوار خواهد داشت.

 

فرهنگ استفاده از فضای مجازی

در نهایت فرهنگ سازی شاید ساده ترین ولی نه ارزانترین روش برای جلوگیری از کلاه رفتن سر مردم باشد. متاسفانه افراد کلاهبردار همیشه هستند. این افراد همیشه به دنبال راه های جدید کلاه برداری هستند و تنها راه برای جلوگیری از این اتفاق آگاهی دادن به کاربران است که در دام کلاه برداران نیفتند.

 

 

 

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...