هتل و اقامتگاه های روزمونت دبی


هتل و اقامتگاه های روزمونت دبی که توسط معماران ZAS (دفتر دبی) طراحی شده، آمیزه ای از طراحی پیشرفته، فن آوری دیجیتال و طبیعت می باشد که آن را به یک مقصد تفریحی شهری فوق العاده لوکس و در نوع خود اولین تبدیل کرده است.  اولین پروژه پیش بینی شده برای برند جدید مهمان نوازی جهانی "روزمونت" یعنی منعکس کردن شهری مدرن که در آن توسعه نوآورانه، مقصد را شکل می دهد، توسط کریو کالکشن (Curio Collection) هیلتون اداره خواهد شد.
معماری روزمونت، در زمینه ای پویا از افقی همواره در حال تکامل، دبی معاصر را به تصویر می کشد. نمای شاخص، متحرک و پویای آن، نمایانگر نبض پر جنب و جوش این شهر است. طراحی خاطره انگیز روزمونت با الهام از انعکاس، نور و بافت، مهمانان را به عجیب و غریب ترین (هیجان انگیزترین) مقاصد طبیعی از جنگل های بارانی استوایی با شکوه گرفته تا دنیای جذاب دیجیتالی زیر آب و یا تجربه کیهانی می برد. این هتل و اقامتگاه در زمینی واقع در امتداد جاده شیخ زاید در منطقه الانیا با بیش از 2 میلیون فوت مربع وسعت در حال حاضر در حال ساخت است.


برج هتل با 448 کلید (اتاق) و 53 طبقه به صورت رودخانه ای جاری به تصویر کشیده شده است. نورپردازی پویای نما، معماری شاخص آن را نمایان تر می گرداند. چراغهای مارپیچ در اطراف بالکن که گویی برج را در بر گرفته اند، نمایی پویا را شکل می دهند. چراغ های متحرک که به شکل مرواریدهایی درون صدف طراحی شده اند، برج آپارتمان 280 کلیدی و 53 طبقه ای پنج ستاره روزمونت را با الگویی الهام گرفته از اوربیتال های اتمی روشن می کنند.

مقصدی برای تفریح خانوادگی

تجارب همه جانبه مهمانان و امکانات خیال انگیز، روزمونت را به مقصدی نهایی برای تفریح خانوادگی تبدیل می کند. تکنولوژی، روشنایی، و طراحی چشم نواز آن از لحظه ورود، حس کنجکاوی را در مهمانان بر می انگیزد. روزمونت به عنوان مقصد نهایی برای خانواده هایی که از سراسر جهان هر ساله از دبی بازدید می کنند، ساخته شده است و دبی را به خانه ای منحصر به فرد و فوق العاده لوکس دور از وطن تبدیل خواهد کرد.
بر روی بالکن مرکزی که برج های سر به فلک کشیده را به هم متصل می سازد، فضاهای تفریحی وسیع شامل یک مرکز سرگرمی سرپوشیده/روباز همه جانبه می باشد که بر فراز افق دبی قرار گرفته است. امکانات و سرگرمی های لوکس شامل هزاران بازی داخلی سالنی مدرن از جمله یک سالن بولینگ، پارک ترامبولین، لیزر تگ و غیره می باشد.
دی. جی آرمین رئیس معماران ZAS دبی می گوید: "تحولاتی چند در دبی امکان استفاده از فضاهای بازی در تمام طول سال را می دهد به طوری که می توانند با درجه حرارت بالای تابستان مبارزه کنند. یکی از امکانات اصلی پروژه، یک جنگل بارانی عظیم به مساحت 75000 فوت مربع در فضای باز است که با پوشش گیاهی سرسبز و سیستم های پیشرفته حسگر باران تجربه ای را ایجاد می کند که در هیچ کجای دیگر در منطقه، یافت نمی شود."

رودخانه

روشنایی پویای نما به شکل سیال با الهام از رودخانه ای جاری، معماری شاخص هتل را برجسته تر می سازد. نورپردازی مارپیچ نمای هتل به دور بالکن که گویی برج سر به فلک کشیده و بالکن را در بر گرفته است، مستقیماً از بالا به درون استخری می ریزد و از کف استخر به طبقه پایین تر جریان می یابد و از این طریق سایبان ها را شکل داده و برجسته می سازد.
مرواریدی درون صدف
چراغ های متحرک که به شکل مرواریدهایی درون صدف طراحی شده اند، هسته اصلی این ساختمان را با الگویی الهام گرفته از اوربیتال های اتمی روشن می کنند.
مهمانان به محض ورود به این مقصد فوق العاده لوکس، بلافاصله با یک تجربه حسگری روبرو می گردند. تکنولوژی پیشرفته، طبقه بالای همکف و محل ورود را به وسیله پروژکتورهای سه بعدی پیوسته در حال تغییر از یک جنگل استوایی سرسبز به بهشت زیر آب تبدیل می کند.


دو لابی مجلل جداگانه که از محل ورود در طبقه بالای همکف قابل دسترسی هستند، دسترسی منحصر به فرد و خصوصی به هتل روزمونت و اقامتگاه های روزمونت برای مهمانان این دو مجموعه فراهم می آورند. بازدید کنندگان جنگل استوایی و منطقه تفریحی از لابی دیگری (لابی سوم) که به بالکن تفریحی متصل است وارد می شوند.
پس از ورود به لابی هتل در طبقه همکف، از مهمانان توسط حمل چمدانها به وسیله روبات، آبشار های دیجیتال و پروژکتورهای پیشرفته مهیج استقبال می گردد. آسانسورهای با سرعت بالا مهمانان را برای بررسی به طبقه 26 یعنی لابی آسمان با مناظر با شکوهی از خلیج فارس و شهر فرارو می برد. یک مجسمه متحرک شناور با LED های درخشان که به منظور ایجاد کانون بصری عرفانی و دائماً در حال تغییر به آرامی حرکت می کنند در بالای سر معلق است.
فن آوری پیشرفته رباتیک سه بعدی
فن آوری سمعی و بصری پیشرو، رباتیک و تکنولوژی نمایش ویدئویی سه بعدی، فضاهای عمومی را به محیطی تجربی برای مهمانان و بازدید کنندگان تبدیل کرده است.
انیمیشن های پویای دائماً در حال تغییر پیش بینی شده در این مکان، ویژگی های طراحی طبیعی بنا یعنی جنگل استوایی، اقیانوس با شکوه و آسمان پهناور را نمایش می دهند.


یک بالکن مدرن با نمای فعال و کمی عقب نشینی در لابی هتل به عنوان پایه برای دو برج سر به فلک کشیده عمل خواهد کرد.


در داخل جنگل استوایی غنی روزمونت، مهمانان توسط یک سرزمین گرمسیری جذاب و بی نقص احاطه می گردند که در آن نور ابلق خورشید و غبار گرمسیری به آرامی از میان درختان پاشیده می شود. مهمانان می توانند در استخر آب تنی در امتداد ساحل بدون شن بازی کنند و یا در کنار رودخانه استراحت کرده و از رفع خستگی در کافه جنگل استوایی لذت ببرند. مسیرهای پیاده روی ماجراجویانه و مناطق بازی، آبشارها، رودخانه ها و منطقه ماقبل تاریخ ژوراسیک که الهام بخش پیاده روی هستند، تفریحی منحصر به فرد برای خانواده ها فراهم می آورند که در هیچ کجای دیگر شهر یافت نمی شود.


سیستم حسگر بارش که از لحاظ فن آوری پیشرفته است، یک تجربه 360 درجه سانتی گرادی را ایجاد می کند که احساس احاطه شدن توسط باران بدون خیس شدن را شبیه سازی می نماید. حجم آب بازیافت ذخیره شده سطح رطوبت بالایی را به تقلید از محیط زیست جنگل های بارانی گرمسیری ایجاد می کند. این سیستم پیشرفته از سنسور های متعددی استفاده می کند که ریزش آب را زمانی که مردم در منطقه حضور دارند، کنترل می کنند. آب از طریق چگالش جمع آوری و ذخیره شده و به طور مداوم بازیافت خواهد گشت.
جنگل بارانی و منطقه تفریحی سر پوشیده مجاور آن یکی از جاذبه های عمومی برای مهمانان هتل ساکنان و توریست هایی است که از دبی دیدن می کنند که از طریق یک لابی مجزا از هتل و اقامتگاه ها، واقع در طبقه بالای بخش بیرونی بالکن مرکزی قابل دسترسی است.
جنگل بارانی 75000 فوت مربعی روزمونت جنگل استوایی واقع در پشت بام بالکن، یک سرزمین گرمسیری جذاب و بی نقص، شامل نمایش سه بعدی، بر روی درختان، یک اتاق باران مصنوعی، استخر آبتنی، ساحل بدون شن و کافه جنگل بارانی است.

استخر آسمان چشم نواز لابی هتل که از زیر مانند ستاره ای روشن است، استخری30 فوتی معلق، بدون لبه و با کف شیشه ای است که به تقلید از آسمان شب در مجاورت عرشه استخر آسمان و نوار استخر قرار گرفته است. به مدد هنر، ناهار خوری زیبا و رستورانهای تمام وقت به لابی اسمان و استخر مشرف هستند. یک آبگرم فوق العاده لوکس و باشگاه سلامت به استخر آسمان متصل هستند.
طراحی هتل با ساختاری پیچیده اجازه دسترسی به منظره ای تماشایی از خلیج فارس را به همه اتاقها می دهد. وجود اتاق های اجرای استاندارد و سوئیت های معمولی به مدد هنر اجازه ورود با استفاده از گوشی های هوشمند و بدون نیاز به کلید و همچنین مدیریت اتاق را می دهند.
طبقه های VIP منحصر به فرد دارای سالن های اجرای لوکس برای میهمانان و تفریح برای بازدید کنندگان است. سوئیت های پرزیدنت 6300 فوت مربعی منطقه ای برای زندگی مجلل با یک آکواریوم چشمگیر در لابی ورودی، یک استخر خصوصی با جکوزی و ماساژ آبی، آبگرم مرطوب، اتاق درمان خصوصی و اتاق یخ می باشد.
رابط مشتری این هتل که مجهز به صفحه نمایش های لمسی شیشه ای LED برای نمایش اطلاعات می باشد، تجربه بازدید کنندگان را از طریق مسیر یابی نوآورانه بهبود می بخشد. فضای رویداد و اتاق های جلسات هتل واقع در طبقه سوم بالکن و در کنار مرکز تفریحی، تا 500 نفر را می توانند در خود جای دهند. سالن بالای پشت بام/بار طبقه 46 دارای سالن های تراس آراسته می باشد.

لابی های آسمان

استخر آسمان لابی که از زیر مانند ستاره ای روشن است، استخری30 فوتی معلق، بدون لبه و با کف شیشه ای است که به تقلید از آسمان شب در مجاورت عرشه استخر آسمان و نوار استخر قرار گرفته است.
هر یک از 280 سوئیت های طراح روزمونت به صورت مجلل مبله شده و به مهمانان خانه ای لوکس به دور از وطن (خانه خود) با امکانات، تکنولوژی و خدمات پنج ستاره ارائه می دهند. ساکنان آپارتمان ها پس از رسیدن به لابی ورودی طبقه بالای همکف، از طریق آسانسور اختصاصی به پذیرش لابی آسمان طبقه 25 همراهی می گردند.
لابی آسمان اقامتگاه که توسط یک عرشه و نوار استخر بزرگ احاطه شده است، دارای یک استخر 30 فوتی خصوصی معلق و بدون لبه است که از زیر مانند ستاره های روشن در آسمان شب دیده می شود.
لابی آسمان دارای یک کافه شهری و یک رستوران تمام وقت برای اقامتگاه خصوصی است. اقامتگاه ها فروشی نیستند و توسط کریو کالکشن (Curio Collection) هیلتون اداره خواهند شد.
مرواریدی درون صدف
چراغ های متحرک که به شکل مرواریدهایی درون صدف طراحی شده اند، در امتداد طبقات وسط بنا را با الگویی شبیه به اوربیتال های اتمی روشن می کنند.


مشخصات فنی پروژه:
اندازه: 2 میلیون فوت مربع
هزینه ساخت: 550000000 دلار آمریکا
مکان: دبی، امارات متحده عربی
تاریخ اتمام پروژه: 2018
تیم پروژه:
شرکت معماران ZAS دبی (عضو شرکت های گروه ZAS)
مدیر پروژه/ساخت، مشاور ارشد، معمار طراحی
• دکتر دی. جی آرمین، شریک مدیریت، شرکت های گروه ZAS، (طراحی و مدیریت)
• پریتام پانوار (مدیر پروژه)
• سدومیر پاولویک (طراح اسکلت (لید)، در همکاری با دکتر دی. جی آرمین)
• ایرنا ناوومویک (توسعه طراحی)
• مریم نادمی (هنرهای تجسمی)
• ماجا باکانین (پشتیبانی طراحی مفهومی)
• شوبها میشرا (مدیریت پروژه)
• ولید کمال (مدیر سازه)
• محمد هاشم (مدیریت مناقصه و مشخصات فنی)
• سوزان محمد (توسعه طراحی)
• سوروپ ابراهیم (توسعه طراحی)
• وینایاک نارایان دوب (توسعه طراحی)
کیفرل و شرکای GmbH، شعبه دبی - مشاور سازمان مصوبات / معمار رکورد
کورنلیا کیفرل- نیکلاس- شریک مدیریت، کیفرل و و شرکای GmbH (سیارک)

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.