پرتاب تلسکوپ جیمز وب به دلیل کروناویروس به تعویق افتاد

تلسکوپ جیمز وب

پرتاب تلسکوپ جیمز وب به دلیل تاج ویروس به تعویق افتاد . ناسا امیدوار است که آنها بتوانند این کار را قبل از پایان سال 2021 انجام دهند.ناسا دوباره راه اندازی تلسکوپ فضایی جیمز وب را به تعویق انداخت زیرا  koronavirus  مراحل ساخت آن را کند کرد. زمانپرتاب  این تلسکوپ برای مارس 2021 برنامه ریزی شده بود. با این حال ، توماس زوربوخن ، دستیار مدیریت علوم ناسا ، گفت این بیماری همه گیر باعث شده تا کار آنها عقب بماند.

 

زوربوچن گفت: "ما از ماه مارس شروع نمی کنیم." - ما قطعاً موفق به راه اندازی این تلسکوپ در مارس 2021 نخواهیم شد. این به این دلیل نیست که ما کار اشتباهی انجام داده ایم ، این تقصیر کسی نیست و برنامه ریزیاشتباه نبوده است. " وی توضیح داد که تاریخ پرتاب در مارس 2021 قبل از همه گیری کروناویروس از قبل بلند پروازانه به نظر می رسید.

 

در گزارش ژانویه دفتر حسابهای دولت آمریكا گفته می شود كه غیر عملی است - آنها چنین نتیجه گیری را "براساس ارزیابی دقیق ریسكها ، هزینه ها و برنامه ها" تهیه كردند. با این حال ، پس از همه گیری بیماری کروناویروس ، ناسا و پیمانکار آنها ، Northrup Grumman ، تعداد شیفت ها را از دوازده به پنج در هفته کاهش دادند.

 

کار ادامه دارد و زوربوچن امیدوار است که این تلسکوپ هنوز هم می تواند در پایان سال 2021 پرتاب شود. در ماه ژوئن ، ناسا بخش آینه تلسکوپ را آزمایش کرد. این آژانس گفت که این تلسکوپ جدید "رصدخانه مادون قرمز مداری" است که باید جانشین تلسکوپ فضایی هابل در فضا شود. در حال حاضر به دلیل پیچیدگی طراحی ، تاخیرهای زیادی در اجرای این پروژه وجود داشته است.

 

نام "جیمز وب" در سال 2002 به تلسکوپ داده شد ، قبل از آن تلسکوپ فضایی بعدی نسل جدید ("تلسکوپ فضایی نسل جدید") نامیده شد. اگر هابل کیهان را بطور عمده در محدوده نوری بگردد و فقط محدوده های مادون قرمز نزدیک و ماوراء بنفش را ضبط کند ، که با اشعه مرئی مرز دارد ، آنگاه جیمز وب روی قسمت مادون قرمز طیف متمرکز می شود ، جایی که می توانید اجسام قدیمی تر و سردتری را مشاهده کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید