چین از قطار 1000 کیلومتر در ساعت رونمایی کرد که ادعا می کند سریع ترین قطار در جهان است

سریع ترین قطار
چین از قطار 1000 کیلومتر در ساعت رونمایی کرد که ادعا می کند سریع ترین قطار در جهان است

 

تقریباً همه در مورد پروژه قطار خلاء هایپرلوپ شنیده اند که از سال 2013 آغاز شده است. با این حال ، همه نمی دانند که کشورهای دیگر پروژه های قطار فوق سریع خود را دارند. کشورهای آسیایی مانند ژاپن ، کره جنوبی و چین رهبران غیررسمی در این زمینه هستند. دومی اخیراً قطار جدیدی را معرفی کرده است که می تواند بدون استفاده از لوله خلاء تا 1000 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد!

 

سریع ترین قطار
سریع ترین قطار آینده.  | عکس


چین آماده است تا به یک پیشرو در بازار راه آهن سریع السیر و حمل و نقل تبدیل شود. اخیراً ، معرفی جدیدترین قطار HTS در چنگدو برگزار شد که به زودی در آخرین مرحله آزمایشات قرار می گیرد. این لوکوموتیو توسط مهندسان و دانشمندان دانشگاه Southwest Jiaotong تحت حمایت دانشگاه Southwest Jiaotong ، China Railway Group Limited و CRRC Corporation Limited ساخته شده است. هزینه این پروژه بی نظیر 9.3 میلیون دلار است.

 

سریع ترین قطار

سریع ترین قطار از چنین صفحه ای کنترل می شود.  | عکس

 

کار سریع ترین قطار بر اساس فناوری کاملاً شناخته شده مگنتوپلان است. قطار در یک نیروی مغناطیسی ، مگلو. این قطارها با نیروی یک میدان الکترومغناطیسی کنترل می شوند و به معنای واقعی کلمه بر روی بستر راه آهن قرار می گیرند ، که اغلب توسط یک ریل تک پهن نشان داده می شود. لازم به ذکر است که این فناوری در اواسط قرن 20 ظاهر شد ، اما تا همین اواخر به دلیل نقص و عدم سودآوری اقتصادی نمی توانست از کاربرد گسترده ای برخوردار شود.

 

سریع ترین قطار

 

سوپاپ فوق سریع چینی با استفاده از فناوری جدید ابررسانای دمای بالا ، HTS ، یک قدم جلوتر می رود. این منطقه از سال 2003 به طور فعال در چین در حال توسعه است. همچنین باید درک شود که مبلغ نهایی اجرای پروژه راه آهن جدید چندین برابر بیشتر از هزینه 9.3 میلیون دلاری است. با این حال ، ایجاد شبکه ای از جاده های مگلو نیاز به ساخت کارخانه های جدید برای تولید همه موارد مربوط به تولید ابررساناهای دمای بالا را به دنبال خواهد داشت. بنابراین ، اقتصاد چین مشاغل جدید و محرک اضافی برای رشد دریافت خواهد کرد.

 

سریع ترین قطار

سریع ترین قطار به زودی به تست های نهایی می رود.  ¦ عکس


ترکیبی که  ارائه شد ، اگرچه نمونه اولیه است ، اما در حال حاضر توانایی زیادی دارد. این لکوموتیو با جرم 12 تن و طول 21 متر سرعت خود را به 620 کیلومتر در ساعت می رساند. با این حال ، محاسبات نشان می دهد که حتی 1 هزار کیلومتر در ساعت محدودیتی برای طراحی جدیدترین ماشین مگلو نیست. با این حال ، دشوار است بگوییم که آیا سرعت 1000 کیلومتر در ساعت ، به ویژه در زمینه حمل و نقل مسافر ، کاربرد تجاری پیدا می کند یا خیر؟ سریع ترین قطار  های HTS چینی در سه نسخه تولید می شوند: دو مسافری و یک عدد باری.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید