نمایشگاه خودروی پاریس 2018 بخش دوم

در بخش اول مقاله نمایشگاه خودرو 2018 پاریس تعدادی از جدیدترین خودرو از شرکت های خودروسازی بنز و پوش ماکان و .... با توضیح مشخصات فنی و عکس معرفی شد. در ادامه این مقاله با 11 خودرو به نمایش درآمده در این نمایشگاه خودرو آشنا می شویم. با سیارک همراه باشید.

 


خودرو رنو کدجار

رنو کدجار

رنو کدجار/ Renault Kadjar
شرکت خودرو سازی رنو در نمایشگاه پاریس 2018 مدل جدید خود که با الهام گرفتن از رقیب اصلی اش، یعنی نیسان مدل قشقایی طراحی و ساخته است را به نمایش در آورد. البته طرح اولیه این خودرو پیش از این و در سال 2015 نیز به نمایش در آمده بود، با این حال، طرح نهایی کدجار به نسبت آن زمان تغییراتی کرده است که از آن جمله می توان به موتور جدید به کار گرفته شده بر روی آن اشاره کرد: موتور بنزینی چهار سیلندره ای (با سیلندرهایی به ابعاد 1.3 لیتر) که شرکت خودرو سازی رنو با همکاری شرکت دایملر اقدام به ساخت آن کرده است. این موتور بسته به سفارش مشتری می تواند 138 یا 158 اسب بخار قدرت داشته باشد و هم دنده اتوماتیک بر آن قابل استفاده است و هم سیستم کلاچ و دنده معمولی. بنا به اطلاعات به دست رسیده موتور جدید به کار گرفته شده در مسافت های کوتاه گشتاور قابل توجهی دارد. نکته دیگری که در خصوص این موتور جدید وجود دارد این است که استفاده از کاتالیزورها در آن به حداقل رسیده و بنا بر این اکسید نیتروژن خارج شده از اگزوز خودرو به مراتب کمتر شده و نیز آلودگی هوا.

 

مشخصات خودرو مرسدس ای ام جی ای 35

مرسدس ای ام جی ای 35

خودرو مرسدس ای ام جی ای 35/ Mercedes AMG A35

مدل دیگری که در این نمایشگاه از شرکت خودرو سازی مرسدس شاهدش بودیم، ای ام جی ای 35 بود و به واسطه قابلیت های ویژه به کار گرفته شده در آن توجهات بسیاری را به خود جلب کرد. این مدل جدید از یک موتور منحصر به فرد توربو شارژ با سیلندرهای دو لیتری بهره می گیرد که تا 302 اسب بخار قدرت دارد. یک سیستم هفت دنده ای دو کلاچ نیز برای آن در نظر گرفته شده است و علاوه بر این قابلیت کنترل هر چهار چرخ در آن وجود دارد. بدنه خودرو نیز از جنس ترکیباتی فشرده است و در نوع خود جالب توجه. اخبار به دست رسیده حاکی از آن است که ای ام جی ای 35 در اواخر سال جاری راهی بازار خواهد شد.

خودروی پیشین عرضه شده توسط شرکت مرسدس ای 250 بود و در آینده ای نزدیک نیز قرار است از نسل دوم مدل ای 45 رونمایی کند، به همین خاطر است که ای ام جی، به گونه ای میان این دو قرار گرفته است و از امکانات هر دو تا حدودی برخوردار است. این مدل به عنوان رقیب اصلی خودرو هایی چون بی ام و ام 140 آی و نیز آئودی اس 3 شناخته می شود (و البته دیگر خودرو های هاچ بک پر طرفدار سال جاری؛ مانند فولکس واگن گلف آر).

 

مشخصات خودرو تویوتا کورولا تورینگ اسپورتز

تویوتا کورولا تورینگ اسپورتز

 تویوتا کورولا تورینگ اسپورتز/ Toyota Corolla Touring Sports

شرکت خودرو سازی تویوتا نیز در نمایشگاه پاریس 2018 از جدیدترین خودرو خود، تورینگ اسپورتز رونمایی کرد. اخبار به دست رسیده از سازندگان خودرو حاکی از آن است که این رقیب اصلی لئون اس تی، اواخر همین سال جاری روانه بازار خواهد شد. وظیفه طراحی این مدل جدید، به افراد شاغل در مرکز طراحی اروپای تویوتا سپرده شد و از جهات بسیاری به مدل سی پیلار شباهت دارد (البته طرح هاچ بک آن).

 

مشخصات خودرو هیوندای آی سی فست بک ان

هیوندای آی سی فست بک ان

هیوندای آی سی فست بک ان/ Hyundai i30 Fastback N

مسئولان شرکت خودرو سازی هیوندای امید بسیاری زیادی به این مدل جدید خود بسته اند و بر این باور اند که این مدل فست بک فوق العاده شان، به هنگام عرضه به بازار، طرفداران بسیاری پیدا خواهد کرد. این گونه به نظر می رسد که تمامی تغییرات و بهبود های در نظر گرفته شده برای آی سی ان هاچ بک، در این مدل فست بک نیز در نظر گرفته خواهد شد. برای نمونه اگر بخواهیم دو مدل را از نظر تجهیزات فنی مورد بررسی قرار دهیم، باید عنوان کنیم که این مدل فست بک تقریبا هیچ تغییری نسبت به آی سی ان نداشته و از همان موتور بنزینی (با سیلندرهای دو لیتری) بهره می گیرد. این موتور نزدیک به 247 اسب بخار قدرت دارد و اگر مشتری بسته بهبود فنی خودرو را نیز تهیه کند، این قدرت تا 271 اسب بخار افزایش خواهد یافت.

 

مشخصات خودرو آئودی ای 1

آئودی ای 1

آئودی ای 1/ Audi A1

در خودروی اسپورت و جمع و جور جدید شرکت خودرو سازی آئودی، به طور قابل ملاحظه ای از تکنولوژی های روز استفاده شده است (و در خود خودرو نیز تکنولوژی های قابل دسترس بسیاری وجود دارد)، و نیز از آخرین وسایل و امکانات ایمنی قابل درسترسی برای خودرو ها. علاوه بر این، سازندگان آئودی سعی بر آن داشته اند که تمامی دستاورد های خود در صنعت خودرو سازی را بر این مدل جدید لحاظ کنند و شاید بتوان به آن لقب پر امکانات ترین خودروی سوپر مینی را داد. نسل دوم مدل ای 1 آئودی در نوامبر سال جاری روانه بازار خواهد شد و هدف سازندگان این مدل بیش از هر چیز به دست آوردن دل خریداران جوان تر محصولات شان است. مدل ای 1ی که در حال حاضر در بازار عرضه می شود، بدل به سومین خودروی پر فروش در انگلستان شده است و در دیگر کشور های قاره اروپا نیز فروش بسیار خوبی داشته و سود قابل توجهی را عاید سازندگان آن کرده است. در سال 2010 بود که ای 1 به طور رسمی روانه بازار شد و از آن زمان تا کنون تنها یک بار تولید سالانه آن از نود هزار عدد پایین تر آمد که در نوع خود رقم قابل توجهی است. با این حال، مسئولان آئودی در این عرصه رقیبان بزرگی چون مینی را پیش روی خود دارند که در همین سال جاری نزدیک به دویست و پانزده هزار عدد از آن به فروش رفته است (بیش از دو برابر فروش سالانه میانگین ای 1 آئودی) و به همین خاطر است که برای به دست گرفتن بازار فروش هنوز راهی طولانی در پیش دارند.

 

مشخصات خودرو بی ام و زد 4

بی ام و زد

بی ام و زد 4/ BMW Z4

این برای نخستین بار بود که مدل جدید شرکت خودرو سازی بی ام و، یعنی زد 4، در قاره اروپا در معرض نمایش عموم قرار گرفت (در نمایشگاه پاریس 2018). مدیر مسئول تولید این مدل جدید بی ام و، اندریاس ادرر، عنوان کرده که این مدل جدید از مدل ام 2 سریع تر است و این مسئله توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. بنا به گفته او هر دوی این مدل ها در یک پیست رانندگی مورد آزمایش قرار گرفتند و در نهایت رکوردی که برای زد 4 به ثبت رسید، کمتر از هشت دقیقه بود (سه ثانیه سریع تر از ام 2).

مدل اولیه خودرو که روانه بازار خواهد شد از یک موتور بنزینی (با سیلندرهای 2.0 لیتری) توربو شارژ بهره خواهد گرفت که 197 اسب بخار قدرت داشته و ظرف مدت 6.6 ثانیه به سرعت شصت و دو متر بر ثانیه می رسد. طرح دیگری که برای این مدل در نظر گرفته شده است از همان موتور استفاده می کند با این تفاوت که کمی تقویت خواهد شد و قدرت آن به 258 اسب بخار می رسد و سرعت یاد شده را ظرف مدت زمان 5.4 ثانیه پر می کند. در نهایت نیز یک طرح سوم برای آن در نظر گرفته شده است که از یک موتور قدرتمند 340 اسب بخاری در آن استفاده می شود (موتور بنزینی با سیلندرهای 3.0 لیتری) و نیروی گشتاور آن به 369 واحد می رسد. طرح سوم مدل زد 4 به وسیله این موتور سرعت یاد شده را ظرف مدت زمان 4.6 ثانیه پر می کند و این برابر با مدت زمان رقیب اصلی زد 4، یعنی پورش مدل 718 باکستر است. حداکثر سرعت خودرو نیز معادل با 155 متر بر ساعت است.

 

مشخصات خودرو اسکودا کاروک اسکات

اسکودا کاروک اسکات

اسکودا کاروک اسکات/ Skoda Karoq Scout

کاروک اسکات مدلی است که پس از کاروک روانه بازار می شود و این گونه به نظر می رسد که سازندگان آن قصد داشته اند از بهترین و کار آمدترین تکنولوژی های در دسترس برای خودرو های آفرود در آن بهره بگیرند. این مدل به عنوان رقیب اصلی مدل قشقایی نیسان شناخته می شود. اطلاعات به دست رسیده حاکی از آن است که در حالت استاندارد این مدل جدید، قابلیت کنترل هر چهار چرخ خودرو وجود خواهد داشت و در کنار سایر خودرو هایی که از خط تولید این شرکت در جمهوری چک بیرون خواهند آمد، از مواد مستحکمی برای ساخت بدنه آن استفاده خواهد شد. علاوه بر این قابلیت سفارشی سازی خودرو نیز وجود خواهد داشت و مشتری ها می توانند بسته به نیاز خود، خواستار بسته های سفارشی در نظر گرفته شده برای آن شوند.

در هنگام عرضه رسمی کاروک اسکات به بازار، مشتری می تواند بسته به نیاز خود یکی از سه موتور در نظر گرفته شده را انتخاب کند: اولی یک موتور بنزینی با سیلندرهایی به ابعاد 1.5 لیتر است که تا 148 اسب بخار قدرت دارد و دومی و سومی هر دو موتورهایی دیزلی با سیلندرهایی به ابعاد 2.0 لیتر هستند که به ترتیب 148 و 187 اسب بخار قدرت دارند. تنها در طرحی که از موتور 148 اسب بخاری دیزلی بهره می گیرد امکان استفاده از دنده معمولی و کلاچ وجود دارد. اگر بخواهیم کاروک اسکات را از جنبه ظاهری مد نظر قرار دهیم، باید عنوان کنیم که یک سپر متالیک برای قسمت عقبی آن در نظر گرفته شده است، و ورقه های بدنه آن به صورت تکه تکه به خودرو متصل شده اند؛ یک گارد محافظ هم برای خودرو در نظر گرفته شده است. در مدل استاندارد خودرو از چرخ های هجده اینچی استفاده می شود، و اگر کسی بخواهد، چرخ های نوزده اینچی نیز در بخش سفارشی سازی خودرو قابل دسترسی خواهند بود.

طراحی داخلی خودرو نیز در نوع خود جالب و منحصر به فرد است؛ برای نمونه می توان به قسمت بالایی صندلی های جلو اشاره کرد که با رنگ قهوه ای از قسمت های دیگر متمایز شده و ظاهر زیبایی به اتاقک خودرو بخشیده است. یک اینترنت وای فای قابل دسترسی نیز در خودرو قرار داده شده است (به همراه یک شماره گیر دیجیتالی).

 

مشخصات خودرو پورشه 911 اسپیداستر

پورشه 911

پورشه 911 اسپیداستر/ Porsche 911 Speedster

سازندگان شرکت خودرو سازی آئودی رسما اعلام کرده اند که مدل 911 اسپیداستر جدید شان به عنوان جایگزینی موقتی برای 991ی در نظر گرفته شده است که در حال حاضر در بازار موجود است. به مناسبت هفتادمین سالگرد شرکت خودرو سازی آئودی، مسئولان این شرکت تصمیم بر آن گرفته اند که 1948 عدد از این اسپیداستر جدید خود تولید کنند (1948 سال تأسیس این شرکت است). کمی پیش از این نیز مدل اولیه ای از آن نشان داده شده بود و تصویری که مشاهده می کنید، متعلق به مدل نهایی قرمز رنگی است که در نمایشگاه پاریس 2018 در معرض دید عموم قرار گرفت.

پورشه برای ساخت این مدل جدید خود، از خودروهای محبوب و قدیمی تر خود الهام گرفته است که به مراتب ظاهر جذاب تر و زیباتری به آن خواهد بخشید. علاوه بر این، این بسته های سفارشی که با الهام از مدل های قدیمی تر در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت، به هنگام عرضه مدل های دیگر و جدید آئودی نیز قابل دسترسی خواهند بود. فرمانی بیست و یک اینچی برای خودرو در نظر گرفته شده است، و نیز یک موتور شش سیلندری (با سیلندرهایی به ابعاد 4.0 لیتر) که همان موتور به کار گرفته شده در مدل جی 3 است. دنده خودرو نیز اتوماتیک نخواهد بود. ماه نوامبر سال جاری و در نمایشگاه خودروی لس آنجلس قرار است عرضه رسمی 911 به بازار آغاز شود.

 

مشخصات خودرو سوزوکی جیمنی

سوزوکی جیمنی

سوزوکی جیمنی/ Suzuki Jimny

خودروی جالب توجه دیگری که در نمایشگاه پاریس 2018 در معرض دید عموم قرار گرفت، طراحی کاملا به روز شده ای از سوزوکی جیمنی بود؛ خودروی اس یو وی بسیار محبوبی که به خاطر وزن کم و چابکی اش علاقه مندان بسیاری پیدا کرده است و حتی موتور نه چندان قدرتمند 101 اسب بخاری (با سیلندرهای 1.5 لیتری) آن نیز نتوانسته از محبوبیت اش کم کند. گشتاور این موتور به نود و شش واحد می رسد و حداکثر سرعت قابل دسترسی با خودرو معادل با 90 متر بر ساعت است.

دو طرح سفارشی از جیمنی در نظر گرفته شده اند: اولی از یک سیستم پنج دنده ای به همراه کلاچ بهره می گیرد و دومی سیستمی چهار دنده و تمام اتوماتیک دارد. در هر دوی این طرح ها، قابلیت کنترل موقت چرخ های عقبی نیز وجود خواهد داشت که به صلاح دید راننده و در شرایط دشوار، می توان برای مدتی قدرت را به چرخ های عقبی منتقل کرد. شرکت خودرو سازی سوزوکی در آخرین مدلی که روانه بازار کرده است، یعنی ویتارا، در برخی قسمت ها از نیروی الکتریکی برای به کار گیری خودرو استفاده کرده است، با این حال، این رویکرد در مدل جیمنی مورد استفاده واقع نشده است تا هر چه بهتر امکان رانندگی با آن در شرایط دشوار وجود داشته و از قابلیت های خودرو کاسته نشود.

 

مشخصات خودرو رنو کی زی

رنو کی زی

رنو کی زی/ Renault K Ze

دیگر مدلی که شرکت خودرو سازی رنو در نمایشگاه پاریس 2018 به نمایش گذاشت، کی زی است؛ خودرویی کاملا الکتریکی که به منظور استفاده های شهری طراحی شده و از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است. اخبار به دست رسیده حاکی از آن است که کی زی در سال 2019 به طور رسمی روانه بازار خواهد شد. این خودرو که در طراحی آن از مدل های مختلف اس یو وی مطرح الهام گرفته شده است، پیش از هر جای دیگری در چین به فروش خواهد رسید. بنا به اطلاعات منتشر شده توسط مسئولان شرکت رنو، دلیل این رویکرد (آغاز فروش خودرو در چین) این بوده است که بازار خودروی چین در حال حاضر بیش از هر کشور دیگری به خودرو های الکتریکی اقبال نشان داده است. بنا بر این چیزی حدود دو سال طول خواهد کشید تا خودرو در بازار های اروپایی نیز به فروش برسد و مدل نهایی سال 2021 نیز قرار است تا حدود بسیار زیادی شبیه به همین مدلی باشد که در نمایشگاه پاریس 2018 به نمایش در آمد و در تصویر مشاهده می کنید.

 

مشخصات خودرو تویوتا کمری

تویوتا کمری

تویوتا کمری/ Toyota Camry

شرکت خودرو سازی تویوتا نیز از دیگر مدل جدید خود، کمری در نمایشگاه پاریس 2018 رونمایی کرد و به غیبت چهارده ساله این مدل پایان داد. مسئولان تویوتا قصد داشته اند تا با عرضه کردن کمری خلأ شکل گرفته در بازار خود را جبران کنند (که بیش از هر چیز به واسطه عرضه مدل اونسیس ایجاد شد). تویوتا کمری به عنوان رقیبی جدید برای مدل موندئوی فورد شناخته خواهد شد.

مدل پیشین کمری در بسیاری از بازارهای جهانی هنوز به فروش می رسد و روند تولید آن ادامه دارد. این خودرو به عنوان یکی از پر فروش ترین خودرو های چهار در جهان شناخته می شود. مدل جدیدی که روانه بازار خواهد شد، همزمان از دو موتور استفاده می کند که استفاده از آن ها به صلاح دید راننده خواهد بود: اولی یک موتور بنزینی با سیلندرهایی 2.5 لیتری است و دیگری یک موتور تمام الکتریک. موتور خودرو حدود 215 اسب بخار قدرت دارد و گشتاور آن معادل با 163 واحد است. بنا به آن چه سازندگان خودرو عنوان کرده اند، کمری جدید ظرف مدت 8.3 ثانیه به سرعت شصت و دو متر بر ساعت خواهد رسید و حداکثر سرعت قابل دسترسی با آن معادل با 112 متر بر ساعت است. البته نکته ای که باید به خاطر داشت این است که تویوتا کمری جدید یک خودروی تمام الکتریک نخواهد بود.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید